Asmir Begović

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Herr Flick
Posts: 8961
Joined: 02/04/2012 13:00

#51 Re: Asmir Begović

Post by Herr Flick »

Da Wenger imalo ima mozga doveo bi Asmira u Arsenal i time rijesio dugorocno pitanje golmana :D :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25937
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#52 Re: Asmir Begović

Post by BHF_Manijak »

Tomahawk11 wrote:Hajd odbij United. Nece njega ni Ferguson rotirati ako bude ovako branio. Imao je Ferguson jednog Schmeichela ili Van der Sara, pa ih nije previse rotirao, rezervni golmani su branili po nekim kupovima i sl. On sad rotira jer nije zadovoljan niti jednim od golmana koje sad ima, uostalom, iz tog razloga su se i pojavile spekulacije oko Begovica. Naravno, i Begovic je odlicnim izdanjima skrenuo paznju na sebe, nece do kraja karijere braniti u Stokeu.
Eh to! I ja sam misljenja da rotira jer ni Lindegaard ni De Gea nisu mu pokazali neku sigurnosti na golu! Daleko od toga da su losi golmani, no da bi konstantno branio u Unitedu onda sebi ne mozes priustiti da "letis" kod kornera 2m od lopte, da primis svaku 2-3 tekmu neki pacerski gol itd...Kod De Geae je problem sto frajer odbrani 2 nemoguce pa ga onda primi ko birvaktile Kruzik...Plus je prednost Begovicu sto ima 3-4 godina iskustva igranja Premiera, dok je De Gea tu jos uvijek pocetnik.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25937
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#53 Re: Asmir Begović

Post by BHF_Manijak »

Decko oborio jedan rekord u Engleskoj. U sest utakmica nije primio gol u dosadasnjem toku prvesntva, najbolji je u ligi po toj statistici! Bravo Beze! :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94711
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#54 Re: Asmir Begović

Post by Logovan »

BHF_Manijak wrote:Decko oborio jedan rekord u Engleskoj. U sest utakmica nije primio gol u dosadasnjem toku prvesntva, najbolji je u ligi po toj statistici! Bravo Beze! :thumbup:
Njemu ne gine prelazak u neku veliku ekipu na zimu ili na ljeto i Liga prvaka slijedeće sezone. :-D :thumbup:
User avatar
MrBega
Posts: 150
Joined: 06/02/2011 20:05

#55 Re: Asmir Begović

Post by MrBega »

Image
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#56 Re: Asmir Begović

Post by Mali_Vuk »

Image


I danas protiv Aston Ville bez primljenog gola :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#58 Re: Asmir Begović

Post by Tomahawk11 »

Nas najbolji golman kojeg smo imali, a isto tako jedan od najboljih golmana na svijetu u ovom momentu.
Tek mu je 25 godina, a do sada je iz godine u godinu samo napredovao. Jos da dodje na pravo mjesto, u neki klub gdje se trofeji osvajaju i to je to.
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#59 Re: Asmir Begović

Post by DonVito »

Da hoce bar Totenham da ga kupi :D bilo je price jos dok je Hari bio trener, a onaj did Friedel ionako jos malo i zdravo..
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#60 Re: Asmir Begović

Post by Tomahawk11 »

Nista Tottenham. Ima priliku da bude u klubu koji osvaja trofeje, klasa je, ako ode u Tottenham, nista nece osvojiti.
User avatar
Mustang1
Posts: 28774
Joined: 29/12/2010 17:31

#61 Re: Asmir Begović

Post by Mustang1 »

A Lloris .. Kakav crni Tottenham .. Manchester bi bio najbolji izbor .. Jos Arsenal i Liverpool ne bi bili losi ali kad bi se jos malo pojacali
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#62 Re: Asmir Begović

Post by Bosanski_kralj »

Bubalo1 wrote:A Lloris .. Kakav crni Tottenham .. Manchester bi bio najbolji izbor .. Jos Arsenal i Liverpool ne bi bili losi ali kad bi se jos malo pojacali
Samo da ne ode u United, ne bih "kabulio", pa da moram i za njih navijati. :oops: :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28774
Joined: 29/12/2010 17:31

#63 Re: Asmir Begović

Post by Mustang1 »

Ne volim ih ni ja ali sa obzirom da su dobra ekipa i da je on dobar i mlad golman tu bi mogao imati najduzi i najveci uspjeh .. Sve ostalo u Engleskoj ne bi bilo bas toliko uspjesno ..
User avatar
Logovan
Posts: 94711
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#64 Re: Asmir Begović

Post by Logovan »

Bubalo1 wrote:A Lloris .. Kakav crni Tottenham .. Manchester bi bio najbolji izbor .. Jos Arsenal i Liverpool ne bi bili losi ali kad bi se jos malo pojacali
Ma po meni je rizično da ode u United, pošto su tamo već dva solidna golmana a Ferguson zna dosta rotirati na njihovoj poziciji. Ako Begović misli izbaciti De Geu iz prve postave, mora se dobro namučiti i mora u savršenoj formi biti.
User avatar
burekdzijabezmesa
Posts: 896
Joined: 29/11/2012 02:31
Location: Alpašino moje voljeno

#65 Re: Asmir Begović

Post by burekdzijabezmesa »

zlo87 wrote:
Bubalo1 wrote:A Lloris .. Kakav crni Tottenham .. Manchester bi bio najbolji izbor .. Jos Arsenal i Liverpool ne bi bili losi ali kad bi se jos malo pojacali
Ma po meni je rizično da ode u United, pošto su tamo već dva solidna golmana a Ferguson zna dosta rotirati na njihovoj poziciji. Ako Begović misli izbaciti De Geu iz prve postave, mora se dobro namučiti i mora u savršenoj formi biti.

kakav De Gea to je smiješan golman, Fergie se garant svaki dan kaje što je njega i onog Lindegarda doveo, Asmir je za njega klasa, možda nije bio ranije, možda, ali sada jeste klasa, sad je golman za 10
User avatar
Logovan
Posts: 94711
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#66 Re: Asmir Begović

Post by Logovan »

burekdzijabezmesa wrote:
zlo87 wrote:
Bubalo1 wrote:A Lloris .. Kakav crni Tottenham .. Manchester bi bio najbolji izbor .. Jos Arsenal i Liverpool ne bi bili losi ali kad bi se jos malo pojacali
Ma po meni je rizično da ode u United, pošto su tamo već dva solidna golmana a Ferguson zna dosta rotirati na njihovoj poziciji. Ako Begović misli izbaciti De Geu iz prve postave, mora se dobro namučiti i mora u savršenoj formi biti.

kakav De Gea to je smiješan golman, Fergie se garant svaki dan kaje što je njega i onog Lindegarda doveo, Asmir je za njega klasa, možda nije bio ranije, možda, ali sada jeste klasa, sad je golman za 10
Meni De Gea nije toliko kritičan golman, ne znam što čovjeka toliko napadate... :-) Jest da zna kiksati (npr. kod izlijetanja sa gola) ali isto tako zna spasiti ekipu od bruke. Siguran sam da će sa vremenom biti sve bolji i bolji, da će sve manje biti onih početničkih grešaka. Nije valjda da jedino ja imam ovako pozitivno mišljenje od njemu? :D
Uglavnom, ako Asmir pređe u United biće strašna borba za poziciju golmana.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#67 Re: Asmir Begović

Post by The Realist »

De Gea je prošlu polusezonu bio feonemenalan, a ovu sezonu igra jako dobro. Protiv Citya sjajan, jučer sjajan, ustvari, mislim da ima dvije-tri greške ove sezone, s tim da nisu sve rezultirale primljenim golom.

U suštini, on ima manu kod izletanja i to je to, ali ko gleda United može vrlo lako primjetiti da je sve bolji i bolji u tome i dosta pametno sada radi. Ako se iole boji da neće uhvatiti, odmah boksuje loptu, ali kupi te lopte, više ne ostaje ukopan na liniji. Ima tek 22 godine, polako fizički jača, dobija na samopouzdanju i samo mu treba dati da brani (prošle godine nakon povrede Lindea je bio sjajan, jer se nije morao bojati za mjesto). Eto, to bi mu bila druga mana, psiha (ali ne na način da u velikim utakmicama zakaže - ko je gledao A. Madrid vs. Barcelona zna o čemu govorim).

A kao shot stopper je svjetska klasa, tu mu malo ko može parirati, samo neka se pogledaju njegove odbrane i refleks kakav ima. Da ga nisu doveli, ne bih ništa protiv Begovića imao (odličan golman), ali ovako bi to bila glupost i za United, a vala i za Begovića, jer sigurno ne bi bio standardan.

PS
Čisto da se zna, Schmeichel je veće greške od De Geae pravio kada je došao u United, a u isti je došao sa 28 godina.
User avatar
burekdzijabezmesa
Posts: 896
Joined: 29/11/2012 02:31
Location: Alpašino moje voljeno

#68 Re: Asmir Begović

Post by burekdzijabezmesa »

The Realist wrote:De Gea je prošlu polusezonu bio feonemenalan, a ovu sezonu igra jako dobro. Protiv Citya sjajan, jučer sjajan, ustvari, mislim da ima dvije-tri greške ove sezone, s tim da nisu sve rezultirale primljenim golom.

U suštini, on ima manu kod izletanja i to je to, ali ko gleda United može vrlo lako primjetiti da je sve bolji i bolji u tome i dosta pametno sada radi. Ako se iole boji da neće uhvatiti, odmah boksuje loptu, ali kupi te lopte, više ne ostaje ukopan na liniji. Ima tek 22 godine, polako fizički jača, dobija na samopouzdanju i samo mu treba dati da brani (prošle godine nakon povrede Lindea je bio sjajan, jer se nije morao bojati za mjesto). Eto, to bi mu bila druga mana, psiha (ali ne na način da u velikim utakmicama zakaže - ko je gledao A. Madrid vs. Barcelona zna o čemu govorim).

A kao shot stopper je svjetska klasa, tu mu malo ko može parirati, samo neka se pogledaju njegove odbrane i refleks kakav ima. Da ga nisu doveli, ne bih ništa protiv Begovića imao (odličan golman), ali ovako bi to bila glupost i za United, a vala i za Begovića, jer sigurno ne bi bio standardan.

PS
Čisto da se zna, Schmeichel je veće greške od De Geae pravio kada je došao u United, a u isti je došao sa 28 godina.

Ferguson je uvijek govorio da ga zaboli ona stvar koliko golova prima sve dok protivniku trpa :D tako da me ne čudi da je umjesto jedne klase od golmana kao što je Asmir Begović, odabrao smotanog De Geu :D da je Asmir na golu Uniteda, gol razlika tog kluba bi bila drastiĆna
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#69 Re: Asmir Begović

Post by and »

The Realist wrote:De Gea je prošlu polusezonu bio feonemenalan, a ovu sezonu igra jako dobro. Protiv Citya sjajan, jučer sjajan, ustvari, mislim da ima dvije-tri greške ove sezone, s tim da nisu sve rezultirale primljenim golom.

U suštini, on ima manu kod izletanja i to je to, ali ko gleda United može vrlo lako primjetiti da je sve bolji i bolji u tome i dosta pametno sada radi. Ako se iole boji da neće uhvatiti, odmah boksuje loptu, ali kupi te lopte, više ne ostaje ukopan na liniji. Ima tek 22 godine, polako fizički jača, dobija na samopouzdanju i samo mu treba dati da brani (prošle godine nakon povrede Lindea je bio sjajan, jer se nije morao bojati za mjesto). Eto, to bi mu bila druga mana, psiha (ali ne na način da u velikim utakmicama zakaže - ko je gledao A. Madrid vs. Barcelona zna o čemu govorim).

A kao shot stopper je svjetska klasa, tu mu malo ko može parirati, samo neka se pogledaju njegove odbrane i refleks kakav ima. Da ga nisu doveli, ne bih ništa protiv Begovića imao (odličan golman), ali ovako bi to bila glupost i za United, a vala i za Begovića, jer sigurno ne bi bio standardan.

PS
Čisto da se zna, Schmeichel je veće greške od De Geae pravio kada je došao u United, a u isti je došao sa 28 godina.
pa dobro.u unitedu su sa 28 godina juniori :mrgreen:
slažem se da je degea odličan golman i ne vjerujem da će ga mijenjati.
begovića jedino vidim na golu čelzija.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#70 Re: Asmir Begović

Post by The Realist »

and wrote: pa dobro.u unitedu su sa 28 godina juniori :mrgreen:
slažem se da je degea odličan golman i ne vjerujem da će ga mijenjati.
begovića jedino vidim na golu čelzija.
Pa United baš ima mladu ekipu :). Scholes i Giggs kvare prosjek, ali oni nisu nikakvi nosioci igre. Eventualno još Rio.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#71 Re: Asmir Begović

Post by todd_smith »

O cemu ovaj iznad prica :lol:

De Gea je napravio vise gresaka u godinu i pol nego odlicnih odbrana
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#72 Re: Asmir Begović

Post by The Realist »

todd_smith wrote:O cemu ovaj iznad prica :lol:

De Gea je napravio vise gresaka u godinu i pol nego odlicnih odbrana
Naravno da nije, samo ti ne pratiš United ;).

To je golman sa najviše odbrana i mislim najvećim postotkom odbrana u prošloj sezoni.
User avatar
hypko_nurko
Posts: 2385
Joined: 28/12/2011 13:54

#73 Re: Asmir Begović

Post by hypko_nurko »

6 odbrana danas i 9ti clean sheet
samo naprijed bega :dance: :thumbup:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#74 Re: Asmir Begović

Post by Gandalf »

MrBega wrote:Image
jest ga naš'o
User avatar
Edin H.
Posts: 47249
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#75 Re: Asmir Begović

Post by Edin H. »

hypko_nurko wrote:6 odbrana danas i 9ti clean sheet
samo naprijed bega :dance: :thumbup:
Mislim da ce Pape biti zadovoljan i mozda ga staviti umjesto njegovog i Spahicevog ljubimca Hasagica :skoljka:
Post Reply