Antivirus program

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
teodorfon
Posts: 144
Joined: 02/07/2016 04:49

#426 Re: Antivirus program

Post by teodorfon »

duffy_duck wrote:
Recimo razni hackovi igrica npr koji se tako predstavljaju a u praksi u nije to tako. U praksi zarazi ti ceo telefon.
To se onda odnosi na apk datoteke,koje ne mozes naci na google playu i time krsis ono sto sam reko na pocetku,drzi se legitimnih stranica i nikad ti nece trebati AV. ;-)
User avatar
teodorfon
Posts: 144
Joined: 02/07/2016 04:49

#427 Re: Antivirus program

Post by teodorfon »

high_volume wrote:
Na jednom kancelarijskom kompjutoru imamo upisanih 9 e-adresa, sve su u funkciji. Primamo poštu sa svih strana svijeta, spamova milion dnevno, . raznih sadržaja. Koristimo Oulook još uvijek na Win 8.1 Od zaštite instaliran i jedino je aktivan Win. Defender,
Jednostavno ne otvaramo sumnjive mailove, i ne ulazimo na sumnjive sajtove. A radimo plaćanje elektronskim bankarstvom preko 3 banke, tokenom i USB kod UC. I nikad ništa. Nikad nijednom nikakav problem nije bio. Ne samo na ovom kompu, nego ni na ostalim, a svi su samo na Win Defenderu.
Bravo,prevencija je najbolji AV koji covjek moze imati! :)
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#428 Re: Antivirus program

Post by славянин »

teodorfon wrote:
high_volume wrote:
Na jednom kancelarijskom kompjutoru imamo upisanih 9 e-adresa, sve su u funkciji. Primamo poštu sa svih strana svijeta, spamova milion dnevno, . raznih sadržaja. Koristimo Oulook još uvijek na Win 8.1 Od zaštite instaliran i jedino je aktivan Win. Defender,
Jednostavno ne otvaramo sumnjive mailove, i ne ulazimo na sumnjive sajtove. A radimo plaćanje elektronskim bankarstvom preko 3 banke, tokenom i USB kod UC. I nikad ništa. Nikad nijednom nikakav problem nije bio. Ne samo na ovom kompu, nego ni na ostalim, a svi su samo na Win Defenderu.
Bravo,prevencija je najbolji AV koji covjek moze imati! :)
Bravo - fizicki (dedicated) firewall (4000 km minimalno) i mozes rec da imas osnovnu zastitu racunara u firmi.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#429 Re: Antivirus program

Post by TRANCE »

Meni se desio slučaj da je browser odjednom počeo redirectati stranice na neke stranice s reklamama. Niti sam šta skidao niti posjećivao sumnjive stranice. Skeniram antivirusom - ništa. Antimalware - ništa. Format diska, reinstaliram Windows, isti problem ostao. Kontam da nije zaražen master boot record diska, nije ni to. Flashiram BIOS, da nije virus u BIOS-u, nije. Na kraju otkrih da je problem bio u Asusovom wireless routeru. Iako sam imao instaliran najnoviji firmware na routeru i uredne zakrpe za Windows, neka je web stranica promijenila DNS adresu routera na neki ukrajinski server, koji je dalje redirectovao stranice. Valjda sigurnosni propust koji još uvijek nije bio poznat proizvođaču routera.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#430 Re: Antivirus program

Post by high_volume »

Klix napisao poveliki marketing tekst za neki bosanski antivirus ZEMANA - https://www.klix.ba/scitech/tehnologija ... /190226140

Nisam čuo prije za ovu firmu, a imaju u ponudi i Zemana Antivirus & Security za mobilnu telefoniju - https://play.google.com/store/apps/deta ... 2520clicks

Zna li neko nešto više o ovoj aplikaciji za mobitele?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23696
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#431 Re: Antivirus program

Post by Sanjarko »

Bio sam ja ovo nekad instalirao. Pise instalirano iako nije. :?
Post Reply