Sporazumni razvod - prvo rociste

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#401 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Cortado »

gradskadjeca wrote:
Cortado wrote:
gradskadjeca wrote:Vozdra, meni rociste sad za 9 dana. Dijete mi pripalo, u centru sve potpisano. Sastavili prijedlog za sporazumni itd. Ona sve potpisala.

Sta ako se ona ne pojavi na zakazanom rocistu.Postoje indicije da nece doci. U inostranstvu je skoro godinu dana.

I da li ja jer imam skrbnistvo jedini odlucujem prelazak djeteta preko grane, hoce ex punica da vodi curicu na more pa pitam.

Fala
Ako se ne pojavi ni ona ni zastupnik, sudija moze, a i ne mora donijeti presudu. Bez ozbira na tvoje samostalno vrsenje starateljstva, 3 stvari su i dalje zajednicke, putne isprave, odabir skole i medicinska njega, znaci, za pasos ti treba njen potpis, ali za kasniji prelazak preko granice ne.
Hvala, passaporte je izvadjen prosle godine, vazi 5 godina, skolu sam osvakako zajedno izabrali i to necu mijenjati. Ovo za prelazak preko grane mi je bitno, da mogu dijete da odvedem na ljetovanje ili kod porodice u inostranstvo.

HVALA.
Ali cisto da znas da ni to nije uvijek sve crno-bijelo. Ako su prezimena ista, onda nema problema, ali kod razlicitih prezimena mogu te i vratiti sa granice. Najbolje je zato nazvati granicnu policiju i pitati. Oni bi trebali imati podatke o svim drzavama i njihovim pravilima. Znam da je Austrija ranije pravila probleme nekima, cak i strancima. Kako je bilo prosle godine, ne znam.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#402 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Euphoria »

gradskadjeca wrote:Vozdra, meni rociste sad za 9 dana. Dijete mi pripalo, u centru sve potpisano. Sastavili prijedlog za sporazumni itd. Ona sve potpisala.

Sta ako se ona ne pojavi na zakazanom rocistu.Postoje indicije da nece doci. U inostranstvu je skoro godinu dana.

I da li ja jer imam skrbnistvo jedini odlucujem prelazak djeteta preko grane, hoce ex punica da vodi curicu na more pa pitam.

Fala
Ako si dobio starateljstvo mozes i pasoš vaditi bez njene saglasnosti. Samo vodi računa da u presudu ne stave da moraš tražiti od nje saglasnost za takve stvari. Kod mene stoji da sam ja staratelj, on ima obavezu izdrazvanja, pravo vidjanja a ja sam ga duzna informisati o bitnim stvarima u zivotu djeteta. Nista vise. I sudinca mi je lično rekla sa pravosnažnom presudom vadim pasoš, vodim vani, sve što hocu bez njegove dozvole mogu. Isto mi je potvrdila i službenica koja je stavila pečat pravosnažnosti. Njeno pojavljivanje to ne bi trebalo mijenjati, osim ako bude ona trazila da se to u riješenje stavi da trazis saglasnost, ako je neko posavjetovao. Sretno i čestitam na starateljstvu!
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#403 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by gradskadjeca »

Miss Moonlight wrote: Ako si dobio starateljstvo mozes i pasoš vaditi bez njene saglasnosti. Samo vodi računa da u presudu ne stave da moraš tražiti od nje saglasnost za takve stvari. Kod mene stoji da sam ja staratelj, on ima obavezu izdrazvanja, pravo vidjanja a ja sam ga duzna informisati o bitnim stvarima u zivotu djeteta. Nista vise. I sudinca mi je lično rekla sa pravosnažnom presudom vadim pasoš, vodim vani, sve što hocu bez njegove dozvole mogu. Isto mi je potvrdila i službenica koja je stavila pečat pravosnažnosti. Njeno pojavljivanje to ne bi trebalo mijenjati, osim ako bude ona trazila da se to u riješenje stavi da trazis saglasnost, ako je neko posavjetovao. Sretno i čestitam na starateljstvu!
Hvala puno, with great power comes..., nije je niko nasavjetovao siguran sam, ona misli da je to svrseno sve, a ja necu pominjati naravno, ovaj forum ne cita... koliko znam. Nisam imao pojma da ce sve tako glatko ici.

Ona je preselila u Beograd i svaki papir koji bi mi trebao bi bila muka, plus ne zelim da ide sa mojim djetetom kod novog covjeka. Imam punicu iza ledja cijelo vrijeme i uz kcerkicu je i mene.
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#404 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Cortado »

gradskadjeca wrote: Hvala puno, with great power comes..., nije je niko nasavjetovao siguran sam, ona misli da je to svrseno sve, a ja necu pominjati naravno, ovaj forum ne cita... koliko znam. Nisam imao pojma da ce sve tako glatko ici.

Ona je preselila u Beograd i svaki papir koji bi mi trebao bi bila muka, plus ne zelim da ide sa mojim djetetom kod novog covjeka. Imam punicu iza ledja cijelo vrijeme i uz kcerkicu je i mene.
To ce se desiti kad-tad i to joj ne mozes zabraniti, a niti bi trebao.
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#405 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by gradskadjeca »

Cortado wrote:
gradskadjeca wrote: Hvala puno, with great power comes..., nije je niko nasavjetovao siguran sam, ona misli da je to svrseno sve, a ja necu pominjati naravno, ovaj forum ne cita... koliko znam. Nisam imao pojma da ce sve tako glatko ici.

Ona je preselila u Beograd i svaki papir koji bi mi trebao bi bila muka, plus ne zelim da ide sa mojim djetetom kod novog covjeka. Imam punicu iza ledja cijelo vrijeme i uz kcerkicu je i mene.
To ce se desiti kad-tad i to joj ne mozes zabraniti, a niti bi trebao.
To sam vec zabranio, i nece se desiti. Naime u pitanju je covjek koji je veoma nasilan i imam kao dokaze veliki broj fotografija nje sa modricama, i komunikacije sa vibera gdje se zali da je tuce stalno, i tako vec mjesecima, otkrila zena u 40-oj godini da voli sado-mazo, i moje dijete nece ni primirisati tom domu, ali nikad. Cak je to priznala i pred socijalnom radnicom, koja je dala preporuku da dijete ne ide gore ( u Beograd ).

End of story.

Nisi znao cijelu pricu, pa si tako i rekao, naravno ne shvatam te pogresno, vjerovatno bih i ja tako reagovao.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#406 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by pustopoljina »

Svega ima..
Nek' si se rijesio...sjecam se price.
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#407 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Cortado »

gradskadjeca wrote:
To sam vec zabranio, i nece se desiti. Naime u pitanju je covjek koji je veoma nasilan i imam kao dokaze veliki broj fotografija nje sa modricama, i komunikacije sa vibera gdje se zali da je tuce stalno, i tako vec mjesecima, otkrila zena u 40-oj godini da voli sado-mazo, i moje dijete nece ni primirisati tom domu, ali nikad. Cak je to priznala i pred socijalnom radnicom, koja je dala preporuku da dijete ne ide gore ( u Beograd ).

End of story.

Nisi znao cijelu pricu, pa si tako i rekao, naravno ne shvatam te pogresno, vjerovatno bih i ja tako reagovao.
Ja te detalje ne znam, niti sam govorio iz tog aspekta. :thumbup:
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#408 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Euphoria »

Nadam se da imaš napismeno preporuku socijalne radnice. Trazi da se uredi rijesešnjem viđanje sa majkom. Npr samo u tvom ili prisustvu svoje majke da moze boraviti sa djetetom. Mada mislim da je tvoj slučaj čist jer ni ona ne zeli dijete niti je planira voditi tamo. Pretpostavljam da taj čovjek to ni ne želi. Jos vodi računa da ne moraš se sa njom konsultovati i sve ce biti super.
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#409 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by gradskadjeca »

Miss Moonlight wrote:Nadam se da imaš napismeno preporuku socijalne radnice. Trazi da se uredi rijesešnjem viđanje sa majkom. Npr samo u tvom ili prisustvu svoje majke da moze boraviti sa djetetom. Mada mislim da je tvoj slučaj čist jer ni ona ne zeli dijete niti je planira voditi tamo. Pretpostavljam da taj čovjek to ni ne želi. Jos vodi računa da ne moraš se sa njom konsultovati i sve ce biti super.
Nemam preporuke nikakve, moze je vidjati 3 sata u toku sedmice ( u skladu sa obavezama u skoli, te jedan dan vikenda, i kako to inace ide, praznici itd... ). Ona zivi u Beogradu kako i rekoh, ovamo dodje samo kad mora ( pasos, licna, razvod ). Bila je 2 puta ovdje u proteklih 12 mjeseci. Kcerkicu svake sedmice vodim punici na vikend jer sam sa punicom u odlicnim odnosima, i brine se o njoj i ono sto se kaze pticjeg mlijeka joj daje, pridonosi finansijski kvalitetno. Ex supruga je dobila da placa alimentaciju u iznosu od 50 KM, ali to naravno ne placa niti ima odakle, a mene to i ne interesuje uopste, ne treba mi od nje apsolutno nista, ako misli da je to uredu prema djetetu, ja to ne mogu promijeniti.

O tom covjeku ne mogu nista reci lose, znam da nije ni znao da je jos uvijek u braku sa mnom, ( ex supruga je patoloski lazljivac ) sad tog covjeka i zalim. E sad, njegov karakter i nasilnost su druga strana medalje, ali nemam ja tu sta da pricam.

U nekoliko konverzacija koje sam imao prilike vidjeti, sasvim uljudno prica o meni kao prema bivsem muzu ( on misli da sam bivsi od prije 2 godine ) i opravdava moju odluku da ne dam moje dijete da ide gore ikad ( i on je roditelj troje djece ). U jos nekoliko navrata sam bio iznenadjen nacinom njegovog ophodjenja prema njoj kada mene spomenu u nekoj konverzaciji, uvijek je stajao u moju odbranu.

Ex me zove svaki dan sada kako se priblizava, place, pita moramo li se razvoditi ???, zasto mi je neophodan taj papir o razvodu i slicne nebuloze. Isto je bilo i kad smo isli u centar za socijalni rad, ali kad smo tamo dosli, bez rijeci je sve potpisala i socijalnoj radnici rekla sve kako i jeste, na moje opce zaprepastenje. I sad je rekla da ce sve potpisati samo da mene ucini sretnim ???
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#410 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Euphoria »

Nemas ti razloga tu za brigu. Njoj je djete očito samo smetnja. Njeguj odnos s punicom, ali oprezno. Sretno!
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#411 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by gradskadjeca »

Hello, sutra trebam platiti taksu 100 KM, toliko mi graze. Jel onu taksu kupim tamo gdje me zoi ili uplatnica. ImA da she polomim sutra ako njih budem pitao.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#412 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Euphoria »

.
Last edited by Euphoria on 26/05/2019 20:18, edited 1 time in total.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#413 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Euphoria »

gradskadjeca wrote:Hello, sutra trebam platiti taksu 100 KM, toliko mi graze. Jel onu taksu kupim tamo gdje me zoi ili uplatnica. ImA da she polomim sutra ako njih budem pitao.
Taksu kupujes kod zoi. Ako mislis na pravosnaznost presude, to ide na uplatnicu. Pretpostavljam da je pravosnaznost, ako je iznos 100 KM.
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#414 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by gradskadjeca »

Miss Moonlight wrote:
gradskadjeca wrote:Hello, sutra trebam platiti taksu 100 KM, toliko mi graze. Jel onu taksu kupim tamo gdje me zoi ili uplatnica. ImA da she polomim sutra ako njih budem pitao.
Taksu kupujes kod zoi. Ako mislis na pravosnaznost presude, to ide na uplatnicu. Pretpostavljam da je pravosnaznost, ako je iznos 100 KM.
Nije jos pravosnaznost. Prvo rociste u utorak, a evo trebam i uplatnicu pise donijeti,.odnosno to je taksa za koju pitam . Ako neko frisak ima kako se ispunjava neka posalje. Ako nema idem sutra ko hajvan skakati.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#415 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Euphoria »

Ja imam primjer uplatnice koju sam placala kada sam placala troskove razvoda. Mi smo se sporazumno razveli. Dobili rok da po pola platimo troskove tj svako po 100 KM. Kad to uplatis, odnese se uplatnica i na presudu se stavi pecat pravosnaznosti. Prije toga nismo nista placali.
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#416 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by gradskadjeca »

Hvala drugovi i Miss Moonlight.

Sve proslo za 5. Pripremno postalo i zavrsno, sudija napisao da se odricemo prava na zalbu i odmah ga i opravomocio.

Platio 10 KM takse za pecat u sobi 7. Cekao sam na ovo rociste skoro 4 mjeseca.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#417 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by wewa »

gradskadjeca wrote:Hvala drugovi i Miss Moonlight.

Sve proslo za 5. Pripremno postalo i zavrsno, sudija napisao da se odricemo prava na zalbu i odmah ga i opravomocio.

Platio 10 KM takse za pecat u sobi 7. Cekao sam na ovo rociste skoro 4 mjeseca.
:thumbup:

sa srecom!
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#418 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Euphoria »

gradskadjeca wrote:Hvala drugovi i Miss Moonlight.

Sve proslo za 5. Pripremno postalo i zavrsno, sudija napisao da se odricemo prava na zalbu i odmah ga i opravomocio.

Platio 10 KM takse za pecat u sobi 7. Cekao sam na ovo rociste skoro 4 mjeseca.
:tooo: :tooo: :tooo: :tooo:
Zoya
Posts: 23183
Joined: 09/06/2008 14:54

#419 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Zoya »

Miss Moonlight wrote:
gradskadjeca wrote:Hvala drugovi i Miss Moonlight.

Sve proslo za 5. Pripremno postalo i zavrsno, sudija napisao da se odricemo prava na zalbu i odmah ga i opravomocio.

Platio 10 KM takse za pecat u sobi 7. Cekao sam na ovo rociste skoro 4 mjeseca.
:tooo: :tooo: :tooo: :tooo:
Ne znam koliko je to baš za slavlja. Na to se gleda kao na jedan od najvećih poraza u životu.
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#420 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by scarface32 »

Zoya wrote:
Miss Moonlight wrote:
gradskadjeca wrote:Hvala drugovi i Miss Moonlight.

Sve proslo za 5. Pripremno postalo i zavrsno, sudija napisao da se odricemo prava na zalbu i odmah ga i opravomocio.

Platio 10 KM takse za pecat u sobi 7. Cekao sam na ovo rociste skoro 4 mjeseca.
:tooo: :tooo: :tooo: :tooo:
Ne znam koliko je to baš za slavlja. Na to se gleda kao na jedan od najvećih poraza u životu.
meni je veci poraz zivjeti u zajednici sa osobom s kojom ne zelis.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#421 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Euphoria »

Pa za slavlje je što je sve prošlo ok, dobio je starateljstvo....oni su kako sam shvatila odavno rastavljeni i ona zivi sa drugim čovjekom u Srbiji, tako da se ta zivotna situacija vec odavno desila. Nije mala stvar riješiti ovakvo pitanje i dobiti starateljstvo. Ja mislim da je za slavlje.
Zoya
Posts: 23183
Joined: 09/06/2008 14:54

#422 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Zoya »

Ti si tu osobu izabrao. Ljudi se mijenjaju, da, ali nije baš slavno kada se brak završi razvodom, pogotovo kada su djeca involvirana. Zbog toga i kažem da je poraz.
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#423 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by scarface32 »

Zoya wrote:Ti si tu osobu izabrao. Ljudi se mijenjaju, da, ali nije baš slavno kada se brak završi razvodom, pogotovo kada su djeca involvirana. Zbog toga i kažem da je poraz.
Kad bi covjek znao gdje ce pasti , ne bi isao na to mjesto.
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#424 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by gradskadjeca »

Zoya wrote:Ti si tu osobu izabrao. Ljudi se mijenjaju, da, ali nije baš slavno kada se brak završi razvodom, pogotovo kada su djeca involvirana. Zbog toga i kažem da je poraz.
Zasto, ne razumijem. Jednostavno mislim da ne znas nista o onome sto mi se desilo, ali ima na drugoj temi nekoliko stranica.

Dijete je istina ostalo bez majke na neki nacin, ali ne danas sa ovom presudom, ne prije 11 mjeseci kad sam morao napustiti zajednicki stan sa kcerkicom, mego kada se rodilo. Prvu pelenu sam promijenio ja i 98% posla oko djeteta sam obavljao ja, toliko se osjetila udaljenost majke i kcerke da je kcerkica nerijetko zvala samo imenom. Malo me iznenadi kada neko tako olako da sebi pravo da mi oduzme pravo da se radujem ovom trenutku.

Jos da se sve to nekim porazom naziva. Ovo je pobjeda zdravog razuma i rasudjivanja. Jos kada dodam da i punica kaze da sam ja uvijek disao za to dijete vise nego bilo ko.

Nikad nisam odgorio bilo kome na forumu na ovaj nacin, a forumam 15 godina, ali me je tvoj stav malo pomjerio.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#425 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Euphoria »

Ma ti si sada malo osjetljiv. Ko nije bio u tim cipelama ne razumije. Ne zamjeri Zoyi, ovo je bio dobronamjeran komentar. Razvod jeste tuzna i stresna stvar, kazu stresnija i od same smrti partnera. Ali nekad je neminovan...idemo dalje, glavu gore
Post Reply