Jehovini svjedoci

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Bellydancesuperstar
Posts: 406
Joined: 18/04/2011 11:29

#401 Re: Jehovini svjedoci

Post by Bellydancesuperstar »

Meni je pohvalno to njihovo širenje vjere.
Poznajem neke i dobri su ljudi i družim se s njima, samo ne želim ništa pretjerano. Imam svoju vjeru, poštujem njihovu i to je to.
User avatar
Smurff
Posts: 99
Joined: 27/08/2009 10:05

#402 Re: Jehovini svjedoci

Post by Smurff »

malo znam o njima a volio bi saznat nesto vise... Tako da ako neko od njih procita ovo, nek' navrati ponekad :D
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#403 Re: Jehovini svjedoci

Post by talić »

koliko ja primjećujem love imaju, u Zenici su kupili objekat koji su pretvorili u crkvu. Ljudi (uglavnom žene) koje obilaze grad to koliko ja kontam rade iz materijalne koristi. Pretpostavljam da dobivaju novac ili pakete. Naravno nekoliko promašenih datuma koji su bili najavljivani kao dan kada će svi stradati osim njih ne vrijedi ni komentarisati.
Sve u svemu kao i ostale crkve i religije uzimaju lovu onima koji je imaju ali su vjerovatno još uvjek više religija od npr. sekti tipa sentology.
User avatar
Highlander
Posts: 99
Joined: 10/06/2011 11:30
Location: Balkan

#404 Re: Jehovini svjedoci

Post by Highlander »

Jehovini svjedoci su vanredno zanimljiva sekta.
poelbuster
Posts: 11
Joined: 04/05/2011 21:40

#405 Re: Jehovini svjedoci

Post by poelbuster »

poelbuster wrote:
NIN wrote:
poelbuster wrote:Većina ima veoma pogrešno mišljenje o Jehovinim svedocima.Imajte na umu da je taj jadnik koji vam stoji pred vratima u stvari žrtva i da se u sebi bori sa mnogim problemima.
Od njega se puno traži i stalno je pod pritiskom
Evo jednog primera kontradiktornosti učenja Jehovinih svedoka sa kojom mora taj čovek da se izbori.
http://jehovinisvedoci.blogspot.com/201 ... nosti.html
Zato nemojte te ljude osuđivati i napadati nego probajte da ozbiljno razgovarate s njima.
To jadnik, zrtva i tsl. ostavi za sebe i ne vrijedjaj vjernike koji vjeruju u ono u sto ti sumnjas.

Stoga, opomena i tebi pa gledaj kako ces ubuduce obuzdati svoju netrpeljivost!

Ugodan dan i nemoj vise citirati rad moderacije.

Hvala!
Prihvatam opomenu ,neću više komentarisati vaš rad.
Meni je jasno da vi kao moderator morate biti neutralni i da svi treba da imaju podjednaka prava u diskusiji.
Zašto sam rekao"jadnik"?
Nije zato što želim da vređam te ljude nego što sam to zaključio iz njihovih publikacija.
Jasno mi je da svaka verska zajednica ima pravo da veruje kako želi ali ako smem da dodam da smo mi (a pri tome mislim podjednako na sve religija) zahvaljujući tom učenju veoma omrženi.
Ne znam da li vam je poznato da oni nas (sve koji nisu JS) zovu jarci?
Da pod parolom hrišćanske ljubavi svojim članovima usađuju mržnju.Evo i dobrog primera http://jehovinisvedoci.blogspot.com/201 ... losti.html

Molim vas pregledajte skenirane knjige Jehovinih svedoka na blogu i proverite moje tvrdnje.Ako i nakon toga budete ubeđeni da se radi o netrpeljivosti a ne o obaveštavanju neupućenih slobodno mi dodelite trajni ban.
Premda bi mi bilo žao da ispustite priliku da diskutujem sa Jehovinim svedocima isključivo na temelju Biblije što bi vam u svakom slučaju olakšalo da shvatite o čemu pišem.
Želim i ja vama ugodan dan :)
Re: Jehovini svjedoci

Post Postao/la NIN dana 14/05/2011 12:45
Isključen/a korisnik/ca iz razloga “komentarisanje rada moderatora”
» poelbuster

7 dana

Čestiti moderatoru
Izvinjavam vam se jer sam uvideo da nije bilo korektno od mene da komentarišem vaš rad.
Zbog toga sam dodatno sebe kaznio utrostručivši vašu kaznu.
Molim vas još jednom da mi oprostite,naučio sam lekciju
Nadam se da ćete prihvatiti moje izvinjenje i da ćemo nadalje zajednički učestvovati u ovoj veoma zanimljivoj temi.
žuta
Posts: 527
Joined: 19/01/2011 09:23

#406 Re: Jehovini svjedoci

Post by žuta »

evo moje eskustvo sa jeham
u mom haustoru živi žena -jehovin svjedok sa troje djece i jedno djete se razboli curica 3 godine i ona izbezumljeno kuca na vrata (povremeno popijemo kafu i do tad skroz ispravan lik) negdje oko 11 navečer i otvaramo mi djete ima konvulzije i moj muž je uzme djete se izgubilo poplavilo ja zovem hitnu "majka"stoji i muž u jednom trenutku joj daje vještačko disanje kad majka reaguje neprikladno nije po njihovoj vjeri dozvoljeno ta vrsta pomoći moj muž samo što je nije mlatno dolazi hitna i moj muž u bolnicu sa djetetom i majkom i dolazi poslije nekolko sati
i šta se desilo majka je odmah potpisala da ne želi da curica u slučaju nužde dobije krv infuzije i sat objašnjavala svoje stavove dok se mala komila od temperature
fala bogu djete je došlo sebi ali taj mentalni sklop mi nije jasan a komentar mog muža je bio ja bi je ubio u bolnici samo da je djetetu bilo gore
User avatar
Highlander
Posts: 99
Joined: 10/06/2011 11:30
Location: Balkan

#407 Re: Jehovini svjedoci

Post by Highlander »

Nauk Jehovinih svjedoka se u osnovi može imenovati kao "Judaizam - light".
Judaizam za nejevreje,

Goje.
Dragan M
Posts: 71
Joined: 17/06/2011 21:48

#408 Re: Jehovini svjedoci

Post by Dragan M »

ISTINA O JEHOVINIM SVEDOCIMA:

http://youtu.be/cDMc367ZoRs
Dragan M
Posts: 71
Joined: 17/06/2011 21:48

#409 Re: Jehovini svjedoci

Post by Dragan M »

Jehovini svedoci su satanisticka organizacija zasnovana na okultizmu i masoneriji.
Charls Taze Russel osnivac Jehovinih svedoka je bio Iluminat, i mason po krvnoj liniji.
On je takodje osnivac okultnog drustva `Lobanja i kosti na Jala univerzitetu.
Bio je prijatelj porodice Rotsild koji su finansirali njegovu organizaciju i projekte sirenja Jehovisticke nauke.
Bio je takodje clan vitezova Templara.
Jezuiti Jose Marija Bover, i A Markes, su bili oni koji su preveli bibliju Jehovinih svedoka `Novi svet..
Rasel je preneo okultizam u svoju religiju, i poceo da je naucava, bio je ocaran piramidama, i imao nameru da sagradi veliku piramidu u koju ce se skloniti pristalice Jehove prilikom Armagedona.
Pri kraju zivota sahranjen je u Masonskoj piramidi sa vidljivim masonskim obelezjima...

Vise informacija na:

http://youtu.be/cDMc367ZoRs
User avatar
Highlander
Posts: 99
Joined: 10/06/2011 11:30
Location: Balkan

#410 Re: Jehovini svjedoci

Post by Highlander »

Lijepo i daleko razmišljaš brate Dragane.
Šteta što nisi pravoslavni hrišćanin.

A bićeš, bićeš, ako Bog da.

Lijep pozdrav!
Dragan M
Posts: 71
Joined: 17/06/2011 21:48

#411 Re: Jehovini svjedoci

Post by Dragan M »

Da...pozdrav svim Hriscanima dobrog srca i Duse...
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#412 Re: Jehovini svjedoci

Post by Rottweiler »

Kod mene u firmi radi 6 svjedoka, skidam im kapu za to kako jedan drugog paze.
Jedan od njih radi samnom zajedno, i par puta smo onako jaranski popricali o religiji i nije me ni sa cim ubjedio, cak sta vise u par navrata sam ga doveo do dvoumljenja, vjerovatno jer je mlad i nije jos usavrsio svjedocenje. Drugi svjedok mi je inzinjer u firmi i on im je neki svecenik na tim zborovima, prisustvovao sam jednoj raspravi kad je jedan decko, inace ateista, toliko pomutio pamet tom sveceniku sa nekim ateistickim teorijama, da se je svecenik zacrvenio i rekao mu da ce da se bolje informise u nekim njihovim knjigama pa ce mu dati odgovore. Ja sam tu isto malo brljavio, manje iz znanja, vise iz zajebancije. Zanimljivo, vec sljefeci dan smo ja i ovaj ateista imali posjetu neke dvije zene svjedikinje.
Ali iz price sa ovim kolegom imam osjecaj da njih ta zajednica muze i to momacki
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#413 Re: Jehovini svjedoci

Post by NIN »

Dragan M wrote:Jehovini svedoci su satanisticka organizacija zasnovana na okultizmu i masoneriji.
Highlander wrote:Lijepo i daleko razmišljaš brate Dragane.
Banned user for reason “krsenje pravila sa-x foruma”
» Highlander

01. Jul. 2011. 21:51 Banned user for reason “krsenje pravila sa-x foruma”
» Dragan M

obojici po 14 dana
poelbuster
Posts: 11
Joined: 04/05/2011 21:40

#414 Re: Jehovini svjedoci

Post by poelbuster »

Možda je veoma važno za daljnju diskusiju da se utvrdi šta Jehovini svedoci misle o nama i šta među sobom govore o nama.Čuli smo šta ljudi misle o njima ali da čujemo i drugu stranu.
Zato ću postaviti nekoliko izvoda iz knjige Jehovinih svedoka.
Po učenju Kule stražare ovim svetom upravlja đavo.Moram da dodam što nije po pravopisu ali oni pišu đavo velikim slovom što nikako ne mogu da shvatim-jedan Jehovin svedok mi je objasnio:Iz poštovanja.
Jako mi je žao ali ja nikada neću poštovati oca laži i iz poštovanja pisati satana ili đavo velikim slovima.
Verovatno je Dragan M i to uzeo u obzir kada je izneo svoje mišljenje o Jehovinim svedocima.Drugi neka zaključe ono što misle da je u redu.
Sad se izvinjavam što sam se udaljio,početna ideja je bila ta da po učenju Jehovinih svedoka svim crkvama i svetskim organizacijama upravlja đavo a da su Jehovini svedoci izabran narod i da njihovo upravno telo dobija naređenja i obaveštenja direktno od Boga.

Knjiga "Otkrivenje, Blizu je njegov veličanstveni vrhunac!" je u stvari prepuna ocrnjivanja hrišćanskih crkvi ali sam izdvojio samo jedan mali deo kao uzorak.Koga interesuje neka ode kod Jehovinih svedoka i neka traži tu knjigu .

Image
Image

Mislim da je veoma važno da se zna da Jehovini svedoci satanizuju sve nas ostale.Još važnije od toga je da ih ljudi upoznaju i da saznaju i ono što vam Jehovini svedoci neće reći o sebi kada vam zakucaju na vrata.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#415 Re: Jehovini svjedoci

Post by Hadzi Lojo »

Ako ne znate nista o svojoj vjeri onda ce vas ubijediti u ono sto oni vjeruju, zato citajte i ucite!
Bez obzira sto su dosadni, od njih vas nece glava zaboliti kao od komsija pravoslavaca ili drugih
poelbuster
Posts: 11
Joined: 04/05/2011 21:40

#416 Re: Jehovini svjedoci

Post by poelbuster »

Jedan Jehovin svedok koji je preko ovog foruma(link) došao na moj blog je komentarisao postove na blogu.Napisao sam odgovor jer nisam siguran da li će ga na blogu pročitati.Ako moderator smatra da post nije odgovarajući neka izbriše.
Za sve ostale možda dobar primer naše konverzacije jer ovde Jehovini svedoci slabo žele da diskutuju.


Komentari jednog Jehovinog svedoka

elvisone hat einen neuen Kommentar zu Ihrem Post "Generacija 1914" hinterlassen:

Nisam Jehovin svjedok ali sam proucavao sa njima i dobro poznajem njihova ucenja a ti ocito iznosis neke zakljucke o cemu nemas pojma kao 1. ta generacija 1914 se spominje i dan danas i oni se zovu pomazanici i tu nema nikakve izmjene i kao 2 Iako se izdanja Jehovinih svjedoka piso pod vodjstvom svetog duha ta izdanja pisu ljudi ne savrseni ljudi sto se tice ucenja svjedoka ona se mjenjaju kako raste spoznanje istine tako se u novijim izdanjima samo iznose nova spoznanja a i u samoj Biblijii pise da ce u vrijeme kraja znanje se umnoziti prema tome spoznaja ce dovesti do nekih promjena ali postoji ono sto se nikada nece promjeniti a to je Vjera u Jehovu i njegovu rijec i svaka promjena koja je bila ili koja ce doci moze samo da bude promjena koja ce pomoci da se lakse razumiju neke BIblijske teme.
elvisone hat einen neuen Kommentar zu Ihrem Post "Besplatni biblijski kurs" hinterlassen:
Jehovini svjedoci koriste pomocna sredstva u proucavanju zbog lakseg razumjevanja Biblije ali nisi spomenuo da se sve sto u toj knjizi pise temelji na bibliji jer u njoj postoji ne brojeno mnogo biblijskih stihova koji se u njoj razmatraju takodje kada postavite pitanje svjedoku ne bitno sto ima veze sa Jehovom i vjerom uopste oni vam nece citirati iz neke knjige nego iz Biblije da iz Biblije a ti si neko ko je i suvise pristran pa eto na neke nacine pokusavas ljudima iznositi neke stvari o kojima ne znas ama bas nista
elvisone hat einen neuen Kommentar zu Ihrem Post "Zašto pišem o Jehovinim svedocima?" hinterlassen:

tvoja prva greska je sto pises o necemu o cemu nemas dovoljno znanja ti si poznavao par svjedoka i procitao par knjiga i sad iznosis zaljucke kao da si godinama istrazivao svjedoke. Druga greska i kad citas publikacije citas sa pristranoscu i trazece dlake u jajetu ja mislim da si ti ipak vjernik onda ces razumjeti da neki dovode u pitanje i samu Bibliju a zasto? pa zato sto rade isto sto i ti ne poznaju ono o cemu citaju i citaju ju sa predrasudama takvim ljudima kada bi i ja i ti kao vjernici pokusali da objasnimo da je Biblija ipak Bozja knjiga dobili bi odgovor da je ta osoba vec to proucila i ponasala se kao ti sad a to je kao da sve zna. jos nesto mnogo pises o financiranju svedoka odnosno dovodis u pitanje to kako se financiraju da u pravu si financiraju se dobrovpoljnim prilozima ali ja dok sam proucavao dobio sam sigurno preko 50 knijiga i mnogo drugih bublikacija a za to nisam dao ni jedan jedini dinar niti mi je ko trazio novac moja volja je bila dali cu ili ne da dam taj prilog. i na kraju sta reci ljepo je sto istrazivas sve sto ima veze sa biblijom ali moja preporuka je da pocnes da istrazivas i samu bibliju i vidis malo da ona i pise o poslednjim danima kao na primjer u 2 timoteju 3,1-5. pozdrav

Zbog mogućnosti da ove komentare čovek izbriše(jedan je već obrisao) postaviću te komentare kao jedinstvanu temu.
Ovi komentari govore mnogo više nego što je Elvisone mislio da će reći.
Mislim da zaslužuju da se pregledaju i prostudiraju.

Kada vam Jehovini svedoci zakucaju na vrata,često puta pokušaju da izbegnu odgovor kojoj sekti pripadaju nego se predstavljaju kao hrišćani.Pri tome misle da ovim malim lukavstvom dobijaju prednost jer će im se pružiti prilika da popričaju .U većini slučajeva ako se predstave kao Jehovini svedoci ljudi ne žele da razgovaraju s njima.Drugi razlog je isti kao i kod ovog čoveka koji je pisao komentare.
Nisam još upoznao čoveka koji nije Jehovin svedok a da ovako piše o Jehovinim svedocima.
Najveći Elvisov problem je što želi da odgovori,ali ne sme jer Jehovini svedoci čak ne bi ni smeli da čitaju ovaj blog.Pri tome zaboravlja da je Sveti Duh taj koga on laže a ne nas koji čitamo njegove komentare.
Generalno gledano,Jehovini svedoci puno lažu,što druge što same sebe.
Elvise,razmisli dobro .

"dobro poznajem njihova ucenja a ti ocito iznosis neke zakljucke o cemu nemas pojma kao 1. ta generacija 1914 se spominje i dan danas i oni se zovu pomazanici i tu nema nikakve izmjene"

Elvise, ti sigurno ne znaš šta je organizacija Jehovinih svedoka sve proricala.Te datume ti sigurno niko neće reći u skupštini ,a naučili su te da nikom ne veruješ šta god da ti dokaže.Lista godina kraja sveta je povelika.To što ti to ne znaš je samo zato što su ti na besplatnom biblijskom kursu dobro zamazali oči da vidiš samo ono što ti Kula stražara da.
Da te podsetim samo na to da dan Gospodnji niko niti zna niti može da izračuna.
Da si malo samo razmislio bilo bi ti jasno da je proricanje sudnjeg dana odlika lažnog proroka,ali tebi su toliko puta ponavljali da ne treba nikom da veruješ do Kuli stražari tako da ne možeš niti želiš da poveruješ da to jeste tako.


"2 Iako se izdanja Jehovinih svjedoka piso pod vodjstvom svetog duha ta izdanja pisu ljudi ne savrseni ljudi"

Elvise da si malo bolje upućen u funkcionisanje svoje organizacije znao bi da ni jedna jedina reč ne biva objavljena bez odobrenja upravnog tela.A po vašem učenju upravno telo vodi Sveti Duh(pišem velikim slovima jer ne mogu da napišem kao Kula stražara malim slovima dok piše satana i đavo velikim)tako da pravdanje sa nesavršenim ljudima ne može da prođe.

"Vjera u Jehovu i njegovu rijec i svaka promjena koja je bila ili koja ce doci moze samo da bude promjena koja ce pomoci da se lakse razumiju neke BIblijske teme."

Da si stvarno čitao Bibliju a ne knjižice Kule stražare znao bi da se Bog ne menja i da ne postoji nova svetlost.
Bog je istina i ne menja se,zapamti to.


"Jehovini svjedoci koriste pomocna sredstva u proucavanju zbog lakseg razumjevanja Biblije ali nisi spomenuo da se sve sto u toj knjizi pise temelji na bibliji"

Još na početku osnivač Rasel je tvrdio da ne treba čitati Bibliju nego njegove knjige i da će tako bolje shvatiti Bibliju.
Mladi čoveče,da se razumemo.Biblija se studira a kod Jehovinih svedoka na besplatnom biblijskom kursu ona služi samo da se vađenjem pojedinih citata istrgnutih iz konteksta podupre iskrivljeno učenje organizacije Jehovinih svedoka.
To što si ti ubeđen da je obrnuto samo dokazuje da si podlegao ispiranju mozga i da veruješ da to što ti učiš u tvojoj skupštini stvarno i piše u Bibliji.


"a ti si neko ko je i suvise pristran pa eto na neke nacine pokusavas ljudima iznositi neke stvari o kojima ne znas ama bas nista"

To koliko ko zna o organizaciji Jehovinih svedoka će vreme i postovi pokazati.
Ja pišem,ljudi neka čitaju i proveravaju.Ništa više ne tražim niti očekujem.Samo neka provere da li je učenje organizacije Jehovinih svedoka u skladu sa Biblijom.
I ti si prijatelju očigledno veoma pristrasan ali ni ne primećuješ.Zato sam i napisao da tvoji komentari mnogo više govore o tebi nego što ti misliš.

"tvoja prva greska je sto pises o necemu o cemu nemas dovoljno znanja"

Isto ovo mogu i ja za tebe da kažem.Pregledaj sve moje postove i proveri ih.Slede stalno novi,razmišljaj o njima i odbrani svoju organizaciju za koju se eto boriš ali se bojiš da priznaš da joj pripadaš.


"Druga greska i kad citas publikacije citas sa pristranoscu i trazece dlake u jajetu"


Zajednička nit koja se provlači kroz sve knjige Jehovinih svedoka je ocrnjivanje svih drugih religija.
Kako sad očekuješ od celog sveta da ne stavi tvoju religiju pod lupu i tačno je istražuje?
Da li je i ova tvoja opaska realna?

Za mene je Biblija najvažnija knjiga koju stalno čitam.Zamisli,ne čitam nikakve druge knjige koje treba da mi pomognu da shvatim šta je pisac hteo da kaže.

"jos nesto mnogo pises o financiranju svedoka odnosno dovodis u pitanje to kako se financiraju da u pravu si financiraju se dobrovpoljnim prilozima"

I tu očigledno ne znaš koliko para obrće tvoja organizacija i u kojim sve firmama poseduje akcije.Ali postaviću finansijske izveštaje pa će pametnim ljudima i to biti dovoljno.

"moja preporuka je da pocnes da istrazivas i samu bibliju i vidis malo da ona i pise o poslednjim danima kao na primjer u 2 timoteju 3,1-5. pozdrav"

Dragi mladi čoveče,pa ja samo Bibliju i imam i čitam je svakodnevno.Čak i na MP3 slušam kad ne stižem da čitam.
Ti mene savetuješ da čitam Bibliju,a sam je ne čitaš nego čitaš Kulu stražaru i misliš da pri tome čitaš ono što piše u Bibliji.


U skoro svim izdanjima se pozivaju čitaoci da provere da li je njihova religija prava.Isto to poručujem i ja tebi.
Proveri sva ta proročanstva,prekrajanje Biblije i kontrolu uma od strane organizacije.
User avatar
VeriBizi
Posts: 2565
Joined: 01/08/2011 11:00
Location: Sarajevo

#417 Re: Jehovini svjedoci

Post by VeriBizi »

manki wrote:Nemam ništa protiv nijedne religije, jer i sam nisam vjernik, neka vjeruje ko u šta hoće, ali brate nemoj me buditi u 9 ujutro subotom i kucati mi na vrata. :lol:
:thumbup:

User avatar
Petar.Petrović
Posts: 10
Joined: 07/11/2011 08:09

#418 Re:

Post by Petar.Petrović »

fia wrote: ok, čisto bezveze... :D :D
svi su mi tu opet pametni ko radio..
:D :D :D

Evo ti jednostavne odgovore, za sve tvrdnje ima razloga, no da bi me opet neko ne etiketirao kao misionara, neču ulaziti u detaile.

1. Biblija - vjeruju da je cijela nadahnuta Riječ Božja a umjesto da se drže vjerovanja prema tradiciji, dogmatima, trudi se držati Biblije kao mjerila za sva svoja vjerovanja
2. Bog - obožavaju Jehovu kao jedinog istinitog i govore drugima o njemu, zato su i prihvatili ime „Jehovini svjedoci; u smislu da svjedoči o njemu
3. Nevjeruju da je Isus Krist dio Trojstva, nego da je prvi od stvorenja, da je imao predljudsko postojanje i da je njegov život prenesen u Mariju, da je položio svoj savršeni ljudski život kao žrtvu, čime je omogučeno spasenje za vječni život onima koji pokazuju vjeru.
4. Božje kraljevstvo - jedina nada za čovječanstvo, stvarna vlada, koja če zamijeniti sve današnje ljudske vladavine, proizvesti novi sustav u kome če prevladati pravednost.
5. Nevjeruju da je nebo nagrada za svakoga tko je „dobar“ nego da je 144 tis. odabranih vladati s Kristom kao kraljevi nad zemljom.
6. Zemlja - prvobitni Božji naum za Zemlu če se ispuniti - da če biti nastanjena onima koji obožavaju Jehovu i da če se radovati vječnom životu u ljudskoj savršenosti, da če čak i mrtvi biti uskrsnuti.
7. Smrt - mrtvi apsolutno nisu ničega svjesni, neosječaju bol ni zadovoljstvo, nepostoje nigdje osim u Božjem sječanju, nada na njihov buduči život leži u uskrsenju iz mrtvih.
8. Poslednji dani - vjeruju da sada, živimo u poslednim danima ovoga sustava stvari, gdje „vlada čovjek čovjeku na njegovu štetu“
9. Odvojeni od svijeta - iskreno se trude nebiti dio svijeta u smislu da ne sudjeluju u politici i ratovima bilo kog naroda. Brinu se za materialne potrebe ali klone se pohlepne težnje za materialnim stvarima, osobne slave a pretjerane zokupljenosti zadovoljstvima.
10. Primjenjuju biblijske savjete u svakodnevnom životu. Bez obzira kako je netko prije živio, može svatko postati JS ako napusti postupanje koja Bog osudjuje. U slučaju da nakon toga čini ono što Bog osudjuje može biti isključen iz organizacije.………..
Pa u tačci broj 8. su apsolutno u pravu. Da i ne poznaješ bibliju zar ne vidiš kakav život vodimo. Uporedi ga sa životom od samo pre 20 ili 30 godina pa će ti sve biti jasno. Ako imaš manje od navedenih godina pitaj roditelje ili starije prijatelje. Ako se tehnika, tehnologija i nauka razvijaju, Ako čovek stvara novostvorenu vrednost. Ako se štedi i gomila novac..... nama bi danas u odnosu na navedeni period trebalo biti barem duplo bolje, a ne tri puta gore. Šta ćemo sa pretnjom rata Iran-Izrael. učestalim prirodnim katasrofama, deci koja su postala neposlušna roditeljima, ohladnela ljubav mnogih, .....Zar stvarno misliš da će nam za 10 - 20 godina biti bolje? Pa i naučnici već sada govore da će se ekonomija urušiti za mnogo manje a ne za 20 godina. Tako da malo se informiši, dobro razmisli, pomoli Bogu i dođi do zaključka da li ovo sve može trajati još 50 godina?
Pozdravljam te sa dve poslovice
Ni đavo nije crn kako ga predstavljaju.
I ćorava koka nađe zrno.
Dava
Posts: 8
Joined: 12/11/2011 23:24

#419 Re: Jehovini svjedoci

Post by Dava »

UH zaboli me glava od svega ovog :-D
User avatar
Petar.Petrović
Posts: 10
Joined: 07/11/2011 08:09

#420 Re: Jehovini svjedoci

Post by Petar.Petrović »

Dava wrote:UH zaboli me glava od svega ovog :-D
Vjerujem ti braco, ali vodi računa ulog je jako velik.
Jel bi više voleo da te boli glava u firmi u kojoj imaš 15.000 € mjesečno ili u kojoj ti je sjajno, ništa te ne boli i imaš 120 €? Jednostavno izdržiš. Ljudi izdrže konc logore, a ne ovakve stvari. Moli se Bogu i uči. Uči za vječni život. Tvoj i tvojih najdražih.
Bog s tobom, živeo Bog.
User avatar
Petar.Petrović
Posts: 10
Joined: 07/11/2011 08:09

#421 Re:

Post by Petar.Petrović »

WizzardFromBOZ wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Jesu li to oni sto su furali pakete preko "ADRA"-e u ratu?
Adventisti?
ti si mnogo profurao...adra i adventisti nemaju zajednicko nista sa js.
Imaju, imaju. I jedni i drugi furaju odela, lepe cipele, tašne, mašne, kamašne...... kao mafijaši s početka 20. stoljeća. To im je maska finoće i dobrote, a ne srce i duša.
Takođe zajednički su im koreni, dok se nisu odvoili jedni od drugih.
Jedino te dvije denominacije predviđaju II Isusov dolazak. Adventisti 2 ili 3 puta, a JS ko zna koliko, po mojim saznanjima između 5 i 7!
Obe crkve ne vjeruju u besmrtnost duha, već misle da poslje smrti čovjeka nema ništa do vaskrsnća. Praznina!
Takođe i jedni i drugi ne vjeruju u postojanje pakla. Tu reč prevode sa grob, vječna smrt, umiranje i duhovno i fizičko.
I jedni i drugi vjeruju da je raj na zemlji, a ne na nebu....................
Obe denominacije su konstituisali vođe-masoni . Pogledajte grob Charles Taze Russell-a (Piramida) i EGW (Obelisk) pa će vam sve biti jasno.
Ima još puno toga, tako da brat chuchumbamayumbe i nije baš mnogo profurao. Bio je jako blizu.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#422 Re: Re:

Post by NIN »

Petar.Petrović wrote:Obe denominacije su konstituisali vođe-masoni.
Kad se nema sta pametno napisati odmah se 'fatas nekakvih masona i tako tih infantilnosti.

JOS JEDNOM CUJEM NA OVOM PODFORUMU MASONI I SLICNE IDIOTIZME, BANANA, I TO GOLEMA!

'Fatajte se zivota i knjige, ljudi ljdski! Prodje vam zivot niusta:wink:

Haj' sad
Dava
Posts: 8
Joined: 12/11/2011 23:24

#423 Re: Jehovini svjedoci

Post by Dava »

Petar.Petrović wrote:
Dava wrote:UH zaboli me glava od svega ovog :-D
Vjerujem ti braco, ali vodi računa ulog je jako velik.
Jel bi više voleo da te boli glava u firmi u kojoj imaš 15.000 € mjesečno ili u kojoj ti je sjajno, ništa te ne boli i imaš 120 €? Jednostavno izdržiš. Ljudi izdrže konc logore, a ne ovakve stvari. Moli se Bogu i uči. Uči za vječni život. Tvoj i tvojih najdražih.
Bog s tobom, živeo Bog.
Ne kontam ?Sta hoces da kazes da cete na kraju samo vi imati vjecni zivot ili?
Ako vec propovjedas nesto onda pojasni ,najlakse je odmah prepasti tipa ako nisi sa nama ne valjas ili samo mi smo u pravu a svi drugi nemaju pojma.Mislim da bi vjera trebala vise da se gradi na ljubavi nego na prepadanju i osudi onih drugih,ispravi me ako grijesim..
Ali svako ima svoje....
User avatar
Petar.Petrović
Posts: 10
Joined: 07/11/2011 08:09

#424 Re: Re:

Post by Petar.Petrović »

NIN wrote:
Petar.Petrović wrote:Obe denominacije su konstituisali vođe-masoni.
Kad se nema sta pametno napisati odmah se 'fatas nekakvih masona i tako tih infantilnosti.

JOS JEDNOM CUJEM NA OVOM PODFORUMU MASONI I SLICNE IDIOTIZME, BANANA, I TO GOLEMA!

'Fatajte se zivota i knjige, ljudi ljdski! Prodje vam zivot niusta:wink: Haj' sad
A kaži mi molim te Admine da li masoni postoje ili ne?
Da li simboli piramide, obeliksa i ostali slični su masonski simboli ili obični kao i svi ostali.
Da li mi otkrivajući masone radimo Bogu ugodne stvari ili ne?
Pozdravljam te sa:
Psalam 118
8 Bolje je uzdati se u Gospoda nego li se oslanjati na čovjeka; 9 Bolje je uzdati se u Gospoda negoli se oslanjati na knezove.
Isaija 2
22 Prestanite se, dakle, uzdati u čovjeka koji ima samo jedan dah u nosnicama: jer što vredi?
User avatar
Petar.Petrović
Posts: 10
Joined: 07/11/2011 08:09

#425 Re: Jehovini svjedoci

Post by Petar.Petrović »

Dava wrote:
Petar.Petrović wrote:
Dava wrote:UH zaboli me glava od svega ovog :-D
Vjerujem ti braco, ali vodi računa ulog je jako velik.
Jel bi više voleo da te boli glava u firmi u kojoj imaš 15.000 € mjesečno ili u kojoj ti je sjajno, ništa te ne boli i imaš 120 €? Jednostavno izdržiš. Ljudi izdrže konc logore, a ne ovakve stvari. Moli se Bogu i uči. Uči za vječni život. Tvoj i tvojih najdražih.
Bog s tobom, živeo Bog.
Ne kontam ?Sta hoces da kazes da cete na kraju samo vi imati vjecni zivot ili?
Ako vec propovjedas nesto onda pojasni ,najlakse je odmah prepasti tipa ako nisi sa nama ne valjas ili samo mi smo u pravu a svi drugi nemaju pojma.Mislim da bi vjera trebala vise da se gradi na ljubavi nego na prepadanju i osudi onih drugih,ispravi me ako grijesim..
Ali svako ima svoje....
Ja sam te mojim postom hteo ohrabriti, jer si rekao ''zabole me glava''. Jer jeste da nas čekaju crna vremena. Ali ako izdržimo i istrajemo u veri i Bogu čeka nas velika nagrada na nebu.
Nisam razumeo koga smatraš sa ''VI''. I molim te objasni mi kojim delom posta sam ja prepao nekoga i osudio druge?
Hvala ma razumevanju. Pozdravljam te stihom:

Лука 21:23-28 Али тешко труднима и дојилицама у те дане! Јер ће бити велика невоља на земљи, гнев на овом народу. И пашће од оштрица мача, и одвешће се у ропство по свим народима; и Јерусалим ће газити незнабошци док се не изврше времена незнабожаца. И биће знаци у сунцу и у месецу и у звездама; и људима на земљи туга од сметње и од хуке морске и валова. Људи ће умирати од страха и од чекања оног што иде на земљу; јер ће се и силе небеске покренути. И тада ће угледати Сина човечијег где иде на облацима са силом и славом великом. 28. А кад се почне ово збивати, гледајте и подигните главе своје; јер се приближује избављење ваше.
PS:
Inače često se ljudi nerazumeju. Ne razume se kući sa rođenom ženom a ne sa nepoznatim sagovornikom na forumu.
Post Reply