Arapi u BiH, dobro ili lose?

Locked
Hakiz
Posts: 40984
Joined: 30/07/2015 20:01

#3576 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Hakiz »

¤ jelena ¤ wrote:
delllboy79 wrote:Ovi arapi ili nekontaju ili se prave da nekontaju.
Poceli su otvireno nuduti novac nasim obicnim djevojkama.
Mislim svi znamo da ima prostitucije ali nije svaka djevojka koja obuce minic prostitutka.
Znaju da se prostitutke narucuju u hotelu ali eto oni poceli nuditi novac obicnim djebojkama u kaficima u sred dana.

Mislim da smo siti njihovog licemjera . Dovedu ovdje svojih pet zamotanoh zena niti ih mozes pogledati ni prici a hoce da guze ove nase.
Čuj, prostitutke se naručuju u hotelu... :? I šta kažeš...usred bijela dana bi se sexali... :o sram ih bilo! :twisted:

Gdje ti vidiš licemjerje u jednoj direktnoj, otvorenoj i jasnoj ponudi...bilo koje vrste?

I šta...to, kao, muškarci sa Balkana ne prave razliku između žene koju bi ženili i one koju bi kresnuli bez ikakve obaveze...takva selekcija u glavama naših muškaraca ne postoji?

Da li je naša obična djevojka, po tvom mišljenju, dovoljno pametna da sama odluči hoće li na pomenutu ponudu pristati?


To je samo nekoliko retorskih pitanja koja se nameću...onako...na prvu...
Kao što jedan estradni umjetnik sa naših prostora reče:

"...Paša moj solidni
nije ona za tebe.
Paša moj solidni
iz svoje bašte beri cvijet..."

Sve dok svoje žene ne puste na tržište, ne mogu kupovati naše. Reciprocitet.

Muškarci sa Balkana, kao i svi drugi muškarci bilo gdje bi kresnuli svaku ženu na koju im se digne. A tu istu ženu bi i oženili. Samo kada bi im ona dala dovoljno dobar razlog da je ožene. Žene lakše daju povoda muškarcima da požele da ih krešu nego što im daju povoda da požele da ih ožene. A to je već do žena.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4888
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3577 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by ¤ jelena ¤ »

Hakiz wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
delllboy79 wrote:Ovi arapi ili nekontaju ili se prave da nekontaju.
Poceli su otvireno nuduti novac nasim obicnim djevojkama.
Mislim svi znamo da ima prostitucije ali nije svaka djevojka koja obuce minic prostitutka.
Znaju da se prostitutke narucuju u hotelu ali eto oni poceli nuditi novac obicnim djebojkama u kaficima u sred dana.

Mislim da smo siti njihovog licemjera . Dovedu ovdje svojih pet zamotanoh zena niti ih mozes pogledati ni prici a hoce da guze ove nase.
Čuj, prostitutke se naručuju u hotelu... :? I šta kažeš...usred bijela dana bi se sexali... :o sram ih bilo! :twisted:

Gdje ti vidiš licemjerje u jednoj direktnoj, otvorenoj i jasnoj ponudi...bilo koje vrste?

I šta...to, kao, muškarci sa Balkana ne prave razliku između žene koju bi ženili i one koju bi kresnuli bez ikakve obaveze...takva selekcija u glavama naših muškaraca ne postoji?

Da li je naša obična djevojka, po tvom mišljenju, dovoljno pametna da sama odluči hoće li na pomenutu ponudu pristati?


To je samo nekoliko retorskih pitanja koja se nameću...onako...na prvu...


Sve dok svoje žene ne puste na tržište, ne mogu kupovati naše. Reciprocitet.
Možda se još nisam razbudila pa ne kontam baš najbolje:

pišeš li ovdje o ljudskim bićima ili o prodaji nepokretne imovine Arapima na teritoriji BiH :?
Hakiz wrote: Muškarci sa Balkana, kao i svi drugi muškarci bilo gdje bi kresnuli svaku ženu na koju im se digne. A tu istu ženu bi i oženili. Samo kada bi im ona dala dovoljno dobar razlog da je ožene. Žene lakše daju povoda muškarcima da požele da ih krešu nego što im daju povoda da požele da ih ožene. A to je već do žena.
Mislim da je pametnije govoriti u svoje ime, a ne u ime svih muškaraca sa Balkana, ali OK, pretpostavljam da ćeš ostati dosljedan te generalizacije i u nastavku...

Dakle, riječ je o našoj običnoj djevojci u mini suknji.

Da li je prizor: naša obična djevojka u mini suknji, koja dobro izgleda, dovoljan povod muškarcima sa Balkana da požele da je kresnu?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3578 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by HAVANA »

Ako je dobra moze i u trenerci. :staima:
mehoxy
Posts: 901
Joined: 30/09/2012 20:26

#3579 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 12:07, edited 1 time in total.
Sunca Sin
Posts: 110
Joined: 07/05/2011 09:17
Location: Psi nam se dive, svinje nas smatraju jednakim, a mačke nas preziru.

#3580 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sunca Sin »

mehoxy wrote:Ne mogu vjerovati da je ova kretenska tema dospjela do 140+ stranica. Mnogi u Bosni zive od arapa, a ne vidim da su nekome kakvo zlo napravili. To je dovoljno da odgovori na pitanje u naslovu.
Preporučujem da ih malo koji mjesec pustiš kod sebe u kuću ili stan, pa nam javi kako je prošlo!
mehoxy
Posts: 901
Joined: 30/09/2012 20:26

#3581 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 12:07, edited 1 time in total.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#3582 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Kejn »

A znači počeli su prilaziti našim djevojkama na ulici i nuditi pare za sex. Znači proces oplemenjivanja bošnjačke krvi po saffu i stavu je počeo. Mašala :roll:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8573
Joined: 15/04/2015 11:26

#3583 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Thorgerson »

Sunca Sin wrote:
mehoxy wrote:Ne mogu vjerovati da je ova kretenska tema dospjela do 140+ stranica. Mnogi u Bosni zive od arapa, a ne vidim da su nekome kakvo zlo napravili. To je dovoljno da odgovori na pitanje u naslovu.
Preporučujem da ih malo koji mjesec pustiš kod sebe u kuću ili stan, pa nam javi kako je prošlo!
Kakve jebene veze ima to sto oni neciji stan isprljaju i prospu lubenicu po parketu. To je do tebe jarane. Sad fino dolare sto si dobio ulozi u novi parket. Mozda ga drugacije ne bi ni zamjenio.

Meni nas narod nije jasan. Narocito pojedini vlasnici koji rentaju nekretnine. I sam sam dok sam mladji rentao stan, pa jbmu ono hoce da mu ti jos adaptiras stan. Kad sam izlazio iz stana u kojem sam bio 3 godine i na kojem je lik meni uzeo preko 10.000 KM kaze mi e joj vidi ovo si pokvario (nekakva rucka na vratima), eto parket malo se izgrebo, bla bla, ja jos cuvao kao oci u glavi.. Reko drug ajd ti izracunaj koliko si love dobio od mene. Izdvoji fino 3-4 kirije i popravi, boli me neka stvar.

Sad i sam imam stan koji rentam i trudim se da ne serem zakupcima, nemoj mi samo namjerno unistavati, a jednostavno neke stvari se habaju. Pa i sam sam sjebao milion stvari u stanu kojem zivim.

Ja ne znam nikoga da je tim arapima besplatno dao smjestaj i da su mu ovi unistiil stan. Sve se fino naplati i najbitnije NAUCI. Al jok bosnjo zine na dolare i onda belaj.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8573
Joined: 15/04/2015 11:26

#3584 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Thorgerson »

Kejn wrote:A znači počeli su prilaziti našim djevojkama na ulici i nuditi pare za sex. Znači proces oplemenjivanja bošnjačke krvi po saffu i stavu je počeo. Mašala :roll:
Oni ne nude novac tim djevojkama za sex. Nego im nude da kupe nesto odjece i da se pokriju. To je ovaj pogresno razumio.

Mislim da je na to mislio i sebastijan kurac.
Sunca Sin
Posts: 110
Joined: 07/05/2011 09:17
Location: Psi nam se dive, svinje nas smatraju jednakim, a mačke nas preziru.

#3585 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sunca Sin »

Thorgerson wrote: Kakve jebene veze ima to sto oni neciji stan isprljaju i prospu lubenicu po parketu. To je do tebe jarane. Sad fino dolare sto si dobio ulozi u novi parket. Mozda ga drugacije ne bi ni zamjenio.
Dobro ti si GIGANT, ono libo te za sve. metro look na svijet i tako!
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#3586 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Kejn »

Thorgerson wrote:
Kejn wrote:A znači počeli su prilaziti našim djevojkama na ulici i nuditi pare za sex. Znači proces oplemenjivanja bošnjačke krvi po saffu i stavu je počeo. Mašala :roll:
Oni ne nude novac tim djevojkama za sex. Nego im nude da kupe nesto odjece i da se pokriju. To je ovaj pogresno razumio.

Mislim da je na to mislio i sebastijan kurac.
I ja se nadam da je ustvari tako ko što si ti rekao, mada nešto ne vjerujem..
Hakiz
Posts: 40984
Joined: 30/07/2015 20:01

#3587 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Hakiz »

¤ jelena ¤ wrote:
Hakiz wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
Čuj, prostitutke se naručuju u hotelu... :? I šta kažeš...usred bijela dana bi se sexali... :o sram ih bilo! :twisted:

Gdje ti vidiš licemjerje u jednoj direktnoj, otvorenoj i jasnoj ponudi...bilo koje vrste?

I šta...to, kao, muškarci sa Balkana ne prave razliku između žene koju bi ženili i one koju bi kresnuli bez ikakve obaveze...takva selekcija u glavama naših muškaraca ne postoji?

Da li je naša obična djevojka, po tvom mišljenju, dovoljno pametna da sama odluči hoće li na pomenutu ponudu pristati?


To je samo nekoliko retorskih pitanja koja se nameću...onako...na prvu...


Sve dok svoje žene ne puste na tržište, ne mogu kupovati naše. Reciprocitet.
Možda se još nisam razbudila pa ne kontam baš najbolje:

pišeš li ovdje o ljudskim bićima ili o prodaji nepokretne imovine Arapima na teritoriji BiH :?
Hakiz wrote: Muškarci sa Balkana, kao i svi drugi muškarci bilo gdje bi kresnuli svaku ženu na koju im se digne. A tu istu ženu bi i oženili. Samo kada bi im ona dala dovoljno dobar razlog da je ožene. Žene lakše daju povoda muškarcima da požele da ih krešu nego što im daju povoda da požele da ih ožene. A to je već do žena.
Mislim da je pametnije govoriti u svoje ime, a ne u ime svih muškaraca sa Balkana, ali OK, pretpostavljam da ćeš ostati dosljedan te generalizacije i u nastavku...

Dakle, riječ je o našoj običnoj djevojci u mini suknji.

Da li je prizor: naša obična djevojka u mini suknji, koja dobro izgleda, dovoljan povod muškarcima sa Balkana da požele da je kresnu?
Naravno da pričam o ljudskim bićima. Ljubomora i zavist su gadne stvari. Kada u BiH, u kojoj je puno ljudi sirmašno, dođe odjednom relativno veliki broj ljudi sa velikom novcem za naše prilike i počnu tim novcem "mamiti" žene, samopouzdanje lokalnih siromaha padne, počinje se javljati ljubomora, zavist, pa prelazi u netrpeljivost. Polako će se doći i do mržnje, samo da malo sačekamo. Da li to znači da će sve žene potrčati za novcem tih Arapa? Naravno da ne znači. Da li neke hoće? Naravno da hoće. Da li će to kod muškaraca kojima nedostaje samopuzdanja stvoriti bijes? Naravno da hoće.

Opet se može primjeniti slijedeće: U principu, o čemu god je riječ, 10% ljudi je na jednom kraju spektra, drugih 10% je na suprotnom kraju, a 80% ljudi su oportunisti koji će se ponašati u skladu sa okolnostima. I za tih 80% je djevojka koja dobro izgleda u mini suknji dovoljan povod da je kresnu. Da li će to uspjeti, to je druga priča, ali da će poželjeti (i da će to uraditi ako mogu) to je sigurno. Čak i oni koji niti ne pokušaju iz raznih razloga (vole svoju partnericu, djevojka je premlada, oni su prestari, spolna nemoć itd) čak i oni bi voljeli, poželjeli da je kresnu.

I skoro sve se radi uzimajući u obzir tih 80%. Zakoni se donose, proizvodi se prave, standardi se usvajaju, sve se radi uglavnom uzimajući u obzir onih 80%. Onih 20% su statistički nebitni.

Banalan primjer. Šta misliš zašto je malo proizvoda namjenski pravljeno za ljevake? Osim muzičkih instrumenata, gdje se najveći broj, a opet mali u poređenju sa ukupnom proizvodnjom, instrumenata pravi namjenski za ljevake, skoro više nigdje se ništa ne pravi namjenski za ljevake. Ja sam bio dešnjak i nisam primjećivao te stvari. Ali, sticajem okolnosti postao mi je problem koristiti desnu ruku, tako da sam morao naučiti većinu stvari raditi lijevom. I onda sam tek shvatio da je svijet pravljen za dešnjake. Električni alati, ni jedan ne postoji ergonomski pravljen za ljevake, svi su za dešnjake (pogledati položaj zaštitnog dugmeta koje se mora aktivirati da bi se mogao pritisnuti okidač za pokretanje alata u odnosu na okidač). Posuđe, svako posuđe sa jednom drškom koje ima lijevak za izlijevanje tekućine (šerpe, džezve itd) je pravljeno tako da kada ljevak koristi to posuđe mora izlijevati iz posude "preko ruke". Miševi za kompjuter, imaju za dešnjake i imaju simetrični. Veoma malo ih je za ljevake i do njih je teško doći. Fotoaparati, svi su prilagođeni dešnjacima. Automobili, pokušaj lijevom rukom podići i spustiti ručnu kočnicu. I tako dalje.

Šta misliš zašto je tako? Jer je preskupo praviti namjenski nešto za tako malo tržište. Dakle, ljevaci su statistički nebitni.

I to je stvar sa generalizacijom. Iako nije politički korektna, nije slučajna.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#3588 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Kaligrafija »

Thorgerson wrote:
Sunca Sin wrote:
mehoxy wrote:Ne mogu vjerovati da je ova kretenska tema dospjela do 140+ stranica. Mnogi u Bosni zive od arapa, a ne vidim da su nekome kakvo zlo napravili. To je dovoljno da odgovori na pitanje u naslovu.
Preporučujem da ih malo koji mjesec pustiš kod sebe u kuću ili stan, pa nam javi kako je prošlo!
Kakve jebene veze ima to sto oni neciji stan isprljaju i prospu lubenicu po parketu. To je do tebe jarane. Sad fino dolare sto si dobio ulozi u novi parket. Mozda ga drugacije ne bi ni zamjenio.

Meni nas narod nije jasan. Narocito pojedini vlasnici koji rentaju nekretnine. I sam sam dok sam mladji rentao stan, pa jbmu ono hoce da mu ti jos adaptiras stan. Kad sam izlazio iz stana u kojem sam bio 3 godine i na kojem je lik meni uzeo preko 10.000 KM kaze mi e joj vidi ovo si pokvario (nekakva rucka na vratima), eto parket malo se izgrebo, bla bla, ja jos cuvao kao oci u glavi.. Reko drug ajd ti izracunaj koliko si love dobio od mene. Izdvoji fino 3-4 kirije i popravi, boli me neka stvar.

Sad i sam imam stan koji rentam i trudim se da ne serem zakupcima, nemoj mi samo namjerno unistavati, a jednostavno neke stvari se habaju. Pa i sam sam sjebao milion stvari u stanu kojem zivim.

Ja ne znam nikoga da je tim arapima besplatno dao smjestaj i da su mu ovi unistiil stan. Sve se fino naplati i najbitnije NAUCI. Al jok bosnjo zine na dolare i onda belaj.
Nije taj vlasnik stana koji ti je rentao stan, nista dobio od tebe, neznalico, taj vlasnik stana ti je pruzio uslugu, koja se placa, ako nesto sjebes u hotelu ili popijes pice iz mini bara ili koristis telefon, tv, sve ces to da platis, sve to ide mimo cijene hotelskog,, motelskog, privatnog smjestaja! Ako si ti vlasniku stana nesto sjebao onda si duzan i da platis! Samo seljak misli da je nekome nesto dao, nisi ti dao, ti si platio da boravis u necemu sto je tudja imovina, za novac si dobio smjestaj, i ti treba da predas sve u zatecenom stanju, osim ako nije dogovoreno drugacije....!!! Ako arap neato sjebe u stanu, kuci, onda treba i da plati! Fino mu uzmes pasos, kao u hotelu i nema ici dok se ne plati! Cuj on dao nekome nesto i nek vlasnik ulozi nekoliko kirija, da vrati u prvobitno stanje, zbog takvih fakina i ja i masa mojih prijatelja smo prestali izdavati nekretnine...!!!
User avatar
Sanjarko
Posts: 23608
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3589 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

insomnia78 wrote:Bolje da guze oni nego da propadaju posto vi svakako ne guzite
:lol:

Jos sto ga suknu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23608
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3590 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

Hakiz wrote:
Sve dok svoje žene ne puste na tržište, ne mogu kupovati naše. Reciprocitet.
:lol:

Pa jaro mozes koju hoces Arapskog porijekla. Skoknes do Maroka, Alzira, Tunisa itd. istocno do Irana i Pakistana. Mozes i zenit i dzidzi midzi samo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23608
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3591 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

HAVANA wrote:Ako je dobra moze i u trenerci. :staima:
Ili hlacama. Kad razmislim svejedno je sta nosi ili ne nosi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23608
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3592 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

Sunca Sin wrote:
mehoxy wrote:Ne mogu vjerovati da je ova kretenska tema dospjela do 140+ stranica. Mnogi u Bosni zive od arapa, a ne vidim da su nekome kakvo zlo napravili. To je dovoljno da odgovori na pitanje u naslovu.
Preporučujem da ih malo koji mjesec pustiš kod sebe u kuću ili stan, pa nam javi kako je prošlo!
Ja bi ih pustio. Naravno ako bi platili. Sto ne. Ono drzava me sponzorira. Da nema porodice crko bi pored drzave. A ne vidim da se drugi moji zemljaci ubise da mi pomognu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23608
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3593 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

Thorgerson wrote:

Code: Select all

Kakve jebene veze ima to sto oni neciji stan isprljaju i prospu lubenicu po parketu. To je do tebe jarane. Sad fino dolare sto si dobio ulozi u novi parket. Mozda ga drugacije ne bi ni zamjenio.

Meni nas narod nije jasan. Narocito pojedini vlasnici koji rentaju nekretnine. I sam sam dok sam mladji rentao stan, pa jbmu ono hoce da mu ti jos adaptiras stan. Kad sam izlazio iz stana u kojem sam bio 3 godine i na kojem je lik meni uzeo preko 10.000 KM kaze mi e joj vidi ovo si pokvario (nekakva rucka na vratima), eto parket malo se izgrebo, bla bla, ja jos cuvao kao oci u glavi.. Reko drug ajd ti izracunaj koliko si love dobio od mene. Izdvoji fino 3-4 kirije i popravi, boli me neka stvar.

Sad i sam imam stan koji rentam i trudim se da ne serem zakupcima, nemoj mi samo namjerno unistavati, a jednostavno neke stvari se habaju. Pa i sam sam sjebao milion stvari u stanu kojem zivim. 

Ja ne znam nikoga da je tim arapima besplatno dao smjestaj i da su mu ovi unistiil stan. Sve se fino naplati i najbitnije NAUCI. Al jok bosnjo zine na dolare i onda belaj.
Zar se nekretnine ne osiguravaju u slucaju neke nastale stete, i zar se pri izdavanju nekretnine nekom zakupcu ne definise da svaku stetu koju zakupac napravi, da sam snosi trosak iste stete ili tako nesto. :?

Ne znam ne izdajem nekretnine, nemam nepokretne i pokretne imovine pa pitam.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23608
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3594 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

Hakiz wrote:

Code: Select all

Naravno da pričam o ljudskim bićima. Ljubomora i zavist su gadne stvari. Kada u BiH, u kojoj je puno ljudi sirmašno, dođe odjednom relativno veliki broj ljudi sa velikom novcem za naše prilike i počnu tim novcem "mamiti" žene, samopouzdanje lokalnih siromaha padne, počinje se javljati ljubomora, zavist, pa prelazi u netrpeljivost. Polako će se doći i do mržnje, samo da malo sačekamo. Da li to znači da će sve žene potrčati za novcem tih Arapa? Naravno da ne znači. Da li neke hoće? Naravno da hoće. Da li će to kod muškaraca kojima nedostaje samopuzdanja stvoriti bijes? Naravno da hoće.

Opet se može primjeniti slijedeće: U principu, o čemu god je riječ, 10% ljudi je na jednom kraju spektra, drugih 10% je na suprotnom kraju, a 80% ljudi su oportunisti koji će se ponašati u skladu sa okolnostima. I za tih 80% je djevojka koja dobro izgleda u mini suknji dovoljan povod da je kresnu. Da li će to uspjeti, to je druga priča, ali da će poželjeti (i da će to uraditi ako mogu) to je sigurno. Čak i oni koji niti ne pokušaju iz raznih razloga (vole svoju partnericu, djevojka je premlada, oni su prestari, spolna nemoć itd) čak i oni bi voljeli, poželjeli da je kresnu. 

I skoro sve se radi uzimajući u obzir tih 80%. Zakoni se donose, proizvodi se prave, standardi se usvajaju, sve se radi uglavnom uzimajući u obzir onih 80%. Onih 20% su statistički nebitni.  

Banalan primjer. Šta misliš zašto je malo proizvoda namjenski pravljeno za ljevake? Osim muzičkih instrumenata, gdje se najveći broj, a opet mali u poređenju sa ukupnom proizvodnjom, instrumenata pravi namjenski za ljevake, skoro više nigdje se ništa ne pravi namjenski za ljevake. Ja sam bio dešnjak i nisam primjećivao te stvari. Ali, sticajem okolnosti postao mi je problem koristiti desnu ruku, tako da sam morao naučiti većinu stvari raditi lijevom. I onda sam tek shvatio da je svijet pravljen za dešnjake. Električni alati, ni jedan ne postoji ergonomski pravljen za ljevake, svi su za dešnjake (pogledati položaj zaštitnog dugmeta koje se mora aktivirati da bi se mogao pritisnuti okidač za pokretanje alata u odnosu na okidač). Posuđe, svako posuđe sa jednom drškom koje ima lijevak za izlijevanje tekućine (šerpe, džezve itd) je pravljeno tako da kada ljevak koristi to posuđe mora izlijevati iz posude "preko ruke". Miševi za kompjuter, imaju za dešnjake i imaju simetrični. Veoma malo ih je za ljevake i do njih je teško doći. Fotoaparati, svi su prilagođeni dešnjacima. Automobili, pokušaj lijevom rukom podići i spustiti ručnu kočnicu. I tako dalje.

Šta misliš zašto je tako? Jer je preskupo praviti namjenski nešto za tako malo tržište. Dakle, ljevaci su statistički nebitni.  

I to je stvar sa generalizacijom. Iako nije politički korektna, nije slučajna.
Pa ko brani tim istim nasim muskarcima da se za novac Arapkinjama nude. Zar niste culi termin zigolo. Zar niste za ravnopravnost spolova, feminizam itd.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23608
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3595 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

Kaligrafija wrote: Nije taj vlasnik stana koji ti je rentao stan, nista dobio od tebe, neznalico, taj vlasnik stana ti je pruzio uslugu, koja se placa, ako nesto sjebes u hotelu ili popijes pice iz mini bara ili koristis telefon, tv, sve ces to da platis, sve to ide mimo cijene hotelskog,, motelskog, privatnog smjestaja! Ako si ti vlasniku stana nesto sjebao onda si duzan i da platis! Samo seljak misli da je nekome nesto dao, nisi ti dao, ti si platio da boravis u necemu sto je tudja imovina, za novac si dobio smjestaj, i ti treba da predas sve u zatecenom stanju, osim ako nije dogovoreno drugacije....!!! Ako arap neato sjebe u stanu, kuci, onda treba i da plati! Fino mu uzmes pasos, kao u hotelu i nema ici dok se ne plati! Cuj on dao nekome nesto i nek vlasnik ulozi nekoliko kirija, da vrati u prvobitno stanje, zbog takvih fakina i ja i masa mojih prijatelja smo prestali izdavati nekretnine...!!!
Nemoj da bi slusali ovaj savjet. Ja kako znam protuzakonito je oduzet necije isprave ako niste neki sigurnosni drzavni sluzbenik, a i kod njih je upitno ako se ne varam ko sve i od njih smije da oduzme necije isprave. A sto se tice ovoga jest pruzio uslugu ali je se i on okoristio, sto se danas zove profit ili profitirati.
User avatar
Rugafet
Posts: 4727
Joined: 14/12/2015 17:52

#3596 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Rugafet »

Drago mi je sto vas vidim u ovolikom broju
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3597 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by HAVANA »

Thorgerson wrote:
Sunca Sin wrote:
mehoxy wrote:Ne mogu vjerovati da je ova kretenska tema dospjela do 140+ stranica. Mnogi u Bosni zive od arapa, a ne vidim da su nekome kakvo zlo napravili. To je dovoljno da odgovori na pitanje u naslovu.
Preporučujem da ih malo koji mjesec pustiš kod sebe u kuću ili stan, pa nam javi kako je prošlo!
Kakve jebene veze ima to sto oni neciji stan isprljaju i prospu lubenicu po parketu. To je do tebe jarane. Sad fino dolare sto si dobio ulozi u novi parket. Mozda ga drugacije ne bi ni zamjenio.

Meni nas narod nije jasan. Narocito pojedini vlasnici koji rentaju nekretnine. I sam sam dok sam mladji rentao stan, pa jbmu ono hoce da mu ti jos adaptiras stan. Kad sam izlazio iz stana u kojem sam bio 3 godine i na kojem je lik meni uzeo preko 10.000 KM kaze mi e joj vidi ovo si pokvario (nekakva rucka na vratima), eto parket malo se izgrebo, bla bla, ja jos cuvao kao oci u glavi.. Reko drug ajd ti izracunaj koliko si love dobio od mene. Izdvoji fino 3-4 kirije i popravi, boli me neka stvar.

Sad i sam imam stan koji rentam i trudim se da ne serem zakupcima, nemoj mi samo namjerno unistavati, a jednostavno neke stvari se habaju. Pa i sam sam sjebao milion stvari u stanu kojem zivim.

Ja ne znam nikoga da je tim arapima besplatno dao smjestaj i da su mu ovi unistiil stan. Sve se fino naplati i najbitnije NAUCI. Al jok bosnjo zine na dolare i onda belaj.
Osnovna kultura i pravilo je ako sam iznajmio nesto na 3,5 ,7 dana...da sve ostavim u zatecenom stanju.Sva nastala steta se placa.U sta pogleda i za sta dohvati je novo,sa namjerom napravljeno tako da bi bolje radilo,odudaralo od konkurencije.I sad izdam njima na 3 dana,uzmem im 300km recimo.Svojim nemarom,bahatoscu i nepaznjom mi napravi stetu od recimo 800km ,plus zajebaji se sa majstorima,dodatni problem i gubitak jer ne mozes primiti goste dok majstori to rade...Sam odgovor se namece,arapi caooo.Cuj sta ima veze? Gdje god na svijetu da iznajmis odgovaras za nastalu stetu.Sto cu ja mijenjat parket,prosle godine ga zamijenio? Nisam ga zamijenio da mi ga majmun sjebe.Sve se moze desiti,moje dijete je u firenci razbilo staklo na vratima i platio covjeku 170 eura i izvinjavo se pola sata.Neki dan mi je dijete od talijanke povratilo po jogiju,smrdi...jedva je zena oprala i izracila da ne smrdi.Sta cu,dijete bolesno,normala.Ne sekirajte se,nema problema,dodjite opet...Ovo sto sam vidio da arapi urade,srecom ne kod mene,iskljucuje ih apsolutno kao zakupce u mom objektu.Ovom.Mozda nesto i bude napravljeno za njih,druga stambena jedinica, ali pod drugim uslovima,cijenama...
Sunca Sin
Posts: 110
Joined: 07/05/2011 09:17
Location: Psi nam se dive, svinje nas smatraju jednakim, a mačke nas preziru.

#3598 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sunca Sin »

HAVANA wrote:Sam odgovor se namece,arapi caooo.
Ja imam neke saude ko goste već 2 godine dva doktora, dođu u farmerkama fino obučeni jes da oba imaju po 150 kila ali liče na nešto, za razliku od kozojeba i primitivaca koji dolaze obučeni u čaršafe, u životu nisam vidio većih peksijanera od indijaca, pakistanaca, kineza i naravno arapa, podvlačim ne svi ali velika većina.
User avatar
Truba
Posts: 82351
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3599 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Truba »

kapitalisti
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3600 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by HAVANA »

Htjeli ste ga,eto vam ga. :D Kapitalizam mrtvi.Plivaj.Upecaj sta mozes,i moras.Ako ne upecas,popuslic. :pliska:
Locked