Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

wasabi
Posts: 176
Joined: 22/09/2015 22:59

#35476 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by wasabi »

Lijep pozdrav! Desava li se vama da ne mozete upaliti ekstenziju i da vam izlazi poruka: ''It seems you use several extensions on one terminal. It's not allowed by our priciple..''. Ja od jutros pokusavam i ne ide. Logovan sam i na forum i na portal ali mi svaki put kada kliknem na ekstenziju trazi da se logujem. Citam po forumima da je krenula masovno ciscenje radnika koji koriste vise ekstenzija na jednom kompjuteru... zar je to zabranjeno...
User avatar
Dinostula
Posts: 3614
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#35477 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Dinostula »

wasabi wrote:Lijep pozdrav! Desava li se vama da ne mozete upaliti ekstenziju i da vam izlazi poruka: ''It seems you use several extensions on one terminal. It's not allowed by our priciple..''. Ja od jutros pokusavam i ne ide. Logovan sam i na forum i na portal ali mi svaki put kada kliknem na ekstenziju trazi da se logujem. Citam po forumima da je krenula masovno ciscenje radnika koji koriste vise ekstenzija na jednom kompjuteru... zar je to zabranjeno...
Kako mislis vise ekstenzija na jednom kompjuteru ?
Dozvoljeno je da imas samo jedan RF profil sve ostalo je protiv pravila. :D
wasabi
Posts: 176
Joined: 22/09/2015 22:59

#35478 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by wasabi »

Dinostula wrote:
wasabi wrote:Lijep pozdrav! Desava li se vama da ne mozete upaliti ekstenziju i da vam izlazi poruka: ''It seems you use several extensions on one terminal. It's not allowed by our priciple..''. Ja od jutros pokusavam i ne ide. Logovan sam i na forum i na portal ali mi svaki put kada kliknem na ekstenziju trazi da se logujem. Citam po forumima da je krenula masovno ciscenje radnika koji koriste vise ekstenzija na jednom kompjuteru... zar je to zabranjeno...
Kako mislis vise ekstenzija na jednom kompjuteru ?
Dozvoljeno je da imas samo jedan RF profil sve ostalo je protiv pravila. :D
Možeš li mi samo naći izvod iz pravila RF-a gdje piše da je zabranjeno imati više ektenzija. U svaki browser posebno (opera, mozzila, chrom, internet explorer... itd) mozeš instalirati ekstenziju za sebe i logovati se uporedo, zavisno od toga sa koliko si kanala (Neobiux, CS, Elite, Tripviz, Moneydoctor, Instag) uspio se ubaciti na RF. Ja nisam znao da je to zabranjeno... pa to su razliciti kanali... godinama radimo tako i sad odjednom kao ne može i protiv je pravila...
CrayOn
Posts: 132
Joined: 21/04/2013 21:17

#35479 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by CrayOn »

.
User avatar
Dinostula
Posts: 3614
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#35480 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Dinostula »

wasabi wrote:
Dinostula wrote:
wasabi wrote:Lijep pozdrav! Desava li se vama da ne mozete upaliti ekstenziju i da vam izlazi poruka: ''It seems you use several extensions on one terminal. It's not allowed by our priciple..''. Ja od jutros pokusavam i ne ide. Logovan sam i na forum i na portal ali mi svaki put kada kliknem na ekstenziju trazi da se logujem. Citam po forumima da je krenula masovno ciscenje radnika koji koriste vise ekstenzija na jednom kompjuteru... zar je to zabranjeno...
Kako mislis vise ekstenzija na jednom kompjuteru ?
Dozvoljeno je da imas samo jedan RF profil sve ostalo je protiv pravila. :D
Možeš li mi samo naći izvod iz pravila RF-a gdje piše da je zabranjeno imati više ektenzija. U svaki browser posebno (opera, mozzila, chrom, internet explorer... itd) mozeš instalirati ekstenziju za sebe i logovati se uporedo, zavisno od toga sa koliko si kanala (Neobiux, CS, Elite, Tripviz, Moneydoctor, Instag) uspio se ubaciti na RF. Ja nisam znao da je to zabranjeno... pa to su razliciti kanali... godinama radimo tako i sad odjednom kao ne može i protiv je pravila...
Pa uveli su ekstenziju da bi te ogranicili na samo jedan profil, inace bi ostavili oopsove da su htjeli da se radi sa vise profila.
Takodje su slali svima mail prije dva-tri mejseca da odaberu koji ce kanal koristiti jer ce ostale kanale spojiti sa tim.
wasabi
Posts: 176
Joined: 22/09/2015 22:59

#35481 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by wasabi »

Dinostula wrote:
Možeš li mi samo naći izvod iz pravila RF-a gdje piše da je zabranjeno imati više ektenzija. U svaki browser posebno (opera, mozzila, chrom, internet explorer... itd) mozeš instalirati ekstenziju za sebe i logovati se uporedo, zavisno od toga sa koliko si kanala (Neobiux, CS, Elite, Tripviz, Moneydoctor, Instag) uspio se ubaciti na RF. Ja nisam znao da je to zabranjeno... pa to su razliciti kanali... godinama radimo tako i sad odjednom kao ne može i protiv je pravila...

Pa uveli su ekstenziju da bi te ogranicili na samo jedan profil, inace bi ostavili oopsove da su htjeli da se radi sa vise profila.
Takodje su slali svima mail prije dva-tri mejseca da odaberu koji ce kanal koristiti jer ce ostale kanale spojiti sa tim.
Ja koliko znam extenzija postoji od samog početka rada na Rainforestu samo što su neki koristili ''zaobilazne puteve'' (poput mijenjanja brojeva na ID-u, ''friziranja'' ekstenzije, pravljenja duplih ekstenzija i ostalog) da bi dobili puno više zadataka od običnih smrtnika (dnevno i po 200-300 komada po kanalu). Nakon što je to uzelo maha ljudi iz RF-A nisu UVELI EKSTENZIJU kako ti pišeš nego su napravili NOVU VERZIJU ekstenzije kako bi spriječili njeno dalje eksploatisanje i njeno FRIZIRANJE. Istovremeno su ukinuli opsove i jednostavno svima pružili istu priliku za rad na fer osnovi.

Znači nisu oni ništa uvodili nego je ona oduvijek postojala. To što smo ja, ti i 90 % forumaša koristili friziranu ili je uopšte nismo koristili, a sad je moramo koristiti kao i svi ostali je drugi par opanaka.

I ponovo te pozivam da mi nađeš izvod iz pravila gdje piše da ja ne mogu recimo preko Opere biti ulogovan na RF portal preko Neobux kanala, a istovremeno s drugim accauntom preko Cromiuma biti ulogovan na RF portal preko Elitea i u isto vrijeme dobijati dva TW-a. Ovo hipotetički govorim 2 jer znam ljude koji imaju po 8 extenzija instaliranih na jednom računaru, na 8 browsera i rade preko 8 kanala.

Živio...
prolecnidan
Posts: 77
Joined: 18/05/2015 09:06

#35482 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by prolecnidan »

extenzija je krenula/ 1st public version - https://github.com/rainforestapp/tester ... -extension/ pocetkom novembra prosle godine. Do tada official public verzija nije postojala -(bila je jedno kratko vreme na marketu unofficial extenzija koja je obavestavala o pojavi novog ID-a zadatka, ali samo kod mturka )
Otprilike do polovine ove godine je bila samo opciona - znaci mogla se instalirati i cekati i/ili i praviti dodatne fals oopseve koji su prolazili.
Rad se pre public verzije extenzije svodio na cekanje ID-a u listi, otvaranja istog, klika na link te potvrde ispod linka otvorenog ID-a nakon svrsetka posla uz dodatno placanje od 1c. Razlog za uvodjenje extenzije je opterecenje njihovih servera posto je veliki broj osoba krenuo sa velikim brojem 1s refreshovanja fake oops-ova. Uveli su prvo ogranicenje 1 oops na, refresh rate cini mi se, 6s pa digli na 10s pa na 15s pa na 30sekundi i svaki put imali preopterecenje servera posto su primali nonstop i nove osobe (od jula zatvoreno).
Sistem koji sada postoji je kao bolji nego pre, svi kojima je zelena ext imaju istu sansu (nije im uspelo da naprave da ako imas recimo odradjenih 1000/2000 poslova budes u prednosti od onog ko je udario 50 ili 100), nema vise (koliko mi je poznato) mogucnosti pravljenje proizvoljnih linkova.
Kao sto napisa Dinostula svi bi trebalo da smo dobili ovo obavestenje
Hello! You have more than one Rainforest account. Your duplicate account(s) will
be disabled starting next week (the week of November 11, 2016). The Rainforest
profile you've done jobs on most recently will become your only account. It's
important to note that nothing about your testing stats on your most recent
account will change as a result of this. Thanks for testing!
otvarao sam preko CS, Elite, Neo i Insta i ostao, nakon gornje poruke, samo na kanalu na kom sam radio vecinu poslova u zadnje vreme - ostali su mi deaktivirani -
... ''friziranja'' ekstenzije, pravljenja duplih ekstenzija i ostalog
) - hm ovaj mi deo nije bas jasan - pored menjanja numeracije linka oopsa/ pojedini su radili npr i dizanje vise VM (virtualnih masina - uz promenu fake IP-a ) ali generalno treba imati jaci komp te je cimanje kad otvori npr. odjednom npr 7/8/9 dugih poslova pa onda skakuces sa jednog na drugog ko brzi zeko iako je start-up time bio 10min (sada 3) uz limit 60min od pojave taska. Rad tipa 2 razlicita CF accounta/ne kanala - uz 2/3/4 RF naloga preko vise razliticih browsera, na istoj IP adresi sa istim Mac brojem/preko istog kompa je dosta dosta rizican posto CF Tos jasno kaze
7. Misuse, Abuse, and Misrepresentation
You WILL NOT:
register for more than one CrowdFlower account;
pojedini ovde imaju situaciju da u kuci recimo dvoje rade ali oni koriste 2 razlicita kompa,2 razlicita naloga, 2 razlicita RF-a, ista je IP ali nema preklapanja po Mac adresi te bi trebalo da vode racuna da su im i kanali razliciti zbog ToS npr.- ClixSense is limited to one account per household- Neo nema to ogranicenje, dok je InstaGC Only one account per member is allowed. Multiple accounts per household are allowed.

sve u svemu raspisa se ja...

ps
Unapred Svima Godina Nova Sretna nek bude i bolje od ove . :D
Živeli...
mirza1h
Posts: 278
Joined: 16/11/2013 13:07

#35483 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mirza1h »

...
Last edited by mirza1h on 06/12/2023 18:26, edited 1 time in total.
zed2905
Posts: 67
Joined: 03/08/2015 23:01

#35484 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zed2905 »

wasabi wrote:
Dinostula wrote:
Možeš li mi samo naći izvod iz pravila RF-a gdje piše da je zabranjeno imati više ektenzija. U svaki browser posebno (opera, mozzila, chrom, internet explorer... itd) mozeš instalirati ekstenziju za sebe i logovati se uporedo, zavisno od toga sa koliko si kanala (Neobiux, CS, Elite, Tripviz, Moneydoctor, Instag) uspio se ubaciti na RF. Ja nisam znao da je to zabranjeno... pa to su razliciti kanali... godinama radimo tako i sad odjednom kao ne može i protiv je pravila...

Pa uveli su ekstenziju da bi te ogranicili na samo jedan profil, inace bi ostavili oopsove da su htjeli da se radi sa vise profila.
Takodje su slali svima mail prije dva-tri mejseca da odaberu koji ce kanal koristiti jer ce ostale kanale spojiti sa tim.
Ja koliko znam extenzija postoji od samog početka rada na Rainforestu samo što su neki koristili ''zaobilazne puteve'' (poput mijenjanja brojeva na ID-u, ''friziranja'' ekstenzije, pravljenja duplih ekstenzija i ostalog) da bi dobili puno više zadataka od običnih smrtnika (dnevno i po 200-300 komada po kanalu). Nakon što je to uzelo maha ljudi iz RF-A nisu UVELI EKSTENZIJU kako ti pišeš nego su napravili NOVU VERZIJU ekstenzije kako bi spriječili njeno dalje eksploatisanje i njeno FRIZIRANJE. Istovremeno su ukinuli opsove i jednostavno svima pružili istu priliku za rad na fer osnovi.

Znači nisu oni ništa uvodili nego je ona oduvijek postojala. To što smo ja, ti i 90 % forumaša koristili friziranu ili je uopšte nismo koristili, a sad je moramo koristiti kao i svi ostali je drugi par opanaka.

I ponovo te pozivam da mi nađeš izvod iz pravila gdje piše da ja ne mogu recimo preko Opere biti ulogovan na RF portal preko Neobux kanala, a istovremeno s drugim accauntom preko Cromiuma biti ulogovan na RF portal preko Elitea i u isto vrijeme dobijati dva TW-a. Ovo hipotetički govorim 2 jer znam ljude koji imaju po 8 extenzija instaliranih na jednom računaru, na 8 browsera i rade preko 8 kanala.

Živio...
ljudi fino obavijestili da ne mozes imat vise acc niti radit na vise u isto vrijeme,i da moras izabrat jedan od njih,i nastavit samo na njemu radit....sta ti tu nije jasno....cak ti i u poruci pise da koristis vise ext u isto vrijeme...ZABRANILI LJUDI...kontas?izaberi jedan kanal,il neobux il cs il elite i radi ko sta i svi rade....i ja sam imo vise kanala ,a sad radim na eliti....ne znam sta ti nije jasno...nekad moglo,sad ljudi skontali i zabranili...do tebe je hoces postovat i radit na jedno, il ne radit nikako....pozz..
wasabi
Posts: 176
Joined: 22/09/2015 22:59

#35485 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by wasabi »

Rainforest i zvanično počeo sa ukidanjem ''duplih'' accaunta. Znači svi accaunti sa istog CF-a su ''spojeni'' u jedan. Može li mi neko napisati (ukoliko zna zvanično) po kojem kriterijumu su odlučivali koji će accaunt ostaviti osobi koja je radila istovremno na više profila ili su išli nekim ''random'' fazonom?
zed2905
Posts: 67
Joined: 03/08/2015 23:01

#35486 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zed2905 »

wasabi wrote:Rainforest i zvanično počeo sa ukidanjem ''duplih'' accaunta. Znači svi accaunti sa istog CF-a su ''spojeni'' u jedan. Može li mi neko napisati (ukoliko zna zvanično) po kojem kriterijumu su odlučivali koji će accaunt ostaviti osobi koja je radila istovremno na više profila ili su išli nekim ''random'' fazonom?
1. mogao si birat koji ces da ostavis,jer su ljudi obavijestili i dali period od nekih mjesec dana da i posaljes koji zelis kanal da ti ostane...
2.oni ce izabrati onaj kanal na kojem budes radio u tom momentu,,,na kojem zadnjem budes radio taj ce ti i ostat....a da si pratio njihova obavjestenja,mogo si fino sebi izabrat kanal koji zelis,jer kao sto vidis ''dani vise kanala'' su prosli,valjda ces nekad to moc prihvatit....pozz..
wasabi
Posts: 176
Joined: 22/09/2015 22:59

#35487 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by wasabi »

zed2905 wrote:
wasabi wrote:Rainforest i zvanično počeo sa ukidanjem ''duplih'' accaunta. Znači svi accaunti sa istog CF-a su ''spojeni'' u jedan. Može li mi neko napisati (ukoliko zna zvanično) po kojem kriterijumu su odlučivali koji će accaunt ostaviti osobi koja je radila istovremno na više profila ili su išli nekim ''random'' fazonom?
1. mogao si birat koji ces da ostavis,jer su ljudi obavijestili i dali period od nekih mjesec dana da i posaljes koji zelis kanal da ti ostane...
2.oni ce izabrati onaj kanal na kojem budes radio u tom momentu,,,na kojem zadnjem budes radio taj ce ti i ostat....a da si pratio njihova obavjestenja,mogo si fino sebi izabrat kanal koji zelis,jer kao sto vidis ''dani vise kanala'' su prosli,valjda ces nekad to moc prihvatit....pozz..
Ja taj mail nisam dobio, ali nema veze, potpuno si u pravu, moglo se napisati na kojem kanalu da ti ostave da radiš. Prihvatio sam ja to na teži način (na žalost) i ako se i dalje nadam da će mi omogućiti da radim barem na jednom. Pozdrav prika i nemoj mi se sikirati... :mrgreen:

Kad smo vec u priči oko accaunta da li je neko upoznat sa sljedećim problemom? napravio sam novi accaunt na CF-u prije mjesec dana i dobio sam sva tri levela. Imam uradjenih preko 1500 taskova i procenat 98.5 %. Medjutim, i dalje mi na job listi izlaze samo poslovi do 20 centi maximalno bez obzira na kojem kanalu da radim. Znači da pojednostavim, na punicinom accauntu koji je napravljen 2015 danas se na listi pojavljuju Nissani, Fifa i Sweetnersi dok ih kod mene na listi nema iako ja imam bolji prosjek (GA) i u pet deka više odradjenih taskova... Zašto ih kod mene nema ni na jednom kanalu? Ima li još neko isti problem koje friško napravio accaunt?
User avatar
drugtito2011
Posts: 2912
Joined: 01/08/2011 18:45

#35488 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by drugtito2011 »

wasabi wrote:
zed2905 wrote:
wasabi wrote:Rainforest i zvanično počeo sa ukidanjem ''duplih'' accaunta. Znači svi accaunti sa istog CF-a su ''spojeni'' u jedan. Može li mi neko napisati (ukoliko zna zvanično) po kojem kriterijumu su odlučivali koji će accaunt ostaviti osobi koja je radila istovremno na više profila ili su išli nekim ''random'' fazonom?
1. mogao si birat koji ces da ostavis,jer su ljudi obavijestili i dali period od nekih mjesec dana da i posaljes koji zelis kanal da ti ostane...
2.oni ce izabrati onaj kanal na kojem budes radio u tom momentu,,,na kojem zadnjem budes radio taj ce ti i ostat....a da si pratio njihova obavjestenja,mogo si fino sebi izabrat kanal koji zelis,jer kao sto vidis ''dani vise kanala'' su prosli,valjda ces nekad to moc prihvatit....pozz..
Ja taj mail nisam dobio, ali nema veze, potpuno si u pravu, moglo se napisati na kojem kanalu da ti ostave da radiš. Prihvatio sam ja to na teži način (na žalost) i ako se i dalje nadam da će mi omogućiti da radim barem na jednom. Pozdrav prika i nemoj mi se sikirati... :mrgreen:

Kad smo vec u priči oko accaunta da li je neko upoznat sa sljedećim problemom? napravio sam novi accaunt na CF-u prije mjesec dana i dobio sam sva tri levela. Imam uradjenih preko 1500 taskova i procenat 98.5 %. Medjutim, i dalje mi na job listi izlaze samo poslovi do 20 centi maximalno bez obzira na kojem kanalu da radim. Znači da pojednostavim, na punicinom accauntu koji je napravljen 2015 danas se na listi pojavljuju Nissani, Fifa i Sweetnersi dok ih kod mene na listi nema iako ja imam bolji prosjek (GA) i u pet deka više odradjenih taskova... Zašto ih kod mene nema ni na jednom kanalu? Ima li još neko isti problem koje friško napravio accaunt?
Vama koji imate 95%+ GA ne daju zadatke ispod 50c, da vam ne nanesu duševnu bol. Jbg punica ima 98,5% i da radi za 20c.Ne ide.
User avatar
mikrozadatak
Posts: 1397
Joined: 27/07/2014 10:52

#35489 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mikrozadatak »

wasabi wrote:Znači da pojednostavim, na punicinom accauntu koji je napravljen 2015 danas se na listi pojavljuju Nissani, Fifa i Sweetnersi dok ih kod mene na listi nema iako ja imam bolji prosjek (GA) i u pet deka više odradjenih taskova... Zašto ih kod mene nema ni na jednom kanalu? Ima li još neko isti problem koje friško napravio accaunt?
Nisam siguran da ti i punica smijete imati posebne account-e. Možda te zato zezaju, kao neki uvod u suspenziju. Ako sam dobro shvatio pravila spominje se samo svastika. Ali moj engleski ipak nije baš najbolji ...
el gancho
Posts: 479
Joined: 29/09/2015 14:05

#35490 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by el gancho »

wasabi wrote:Znači da pojednostavim, na punicinom accauntu koji je napravljen 2015 danas se na listi pojavljuju Nissani, Fifa i Sweetnersi dok ih kod mene na listi nema iako ja imam bolji prosjek (GA) i u pet deka više odradjenih taskova...
Jarane, ti si izgleda zaposlio cijelu famAliju na CF :D :D :D
zed2905
Posts: 67
Joined: 03/08/2015 23:01

#35491 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zed2905 »

wasabi wrote:
zed2905 wrote:
wasabi wrote:Rainforest i zvanično počeo sa ukidanjem ''duplih'' accaunta. Znači svi accaunti sa istog CF-a su ''spojeni'' u jedan. Može li mi neko napisati (ukoliko zna zvanično) po kojem kriterijumu su odlučivali koji će accaunt ostaviti osobi koja je radila istovremno na više profila ili su išli nekim ''random'' fazonom?
1. mogao si birat koji ces da ostavis,jer su ljudi obavijestili i dali period od nekih mjesec dana da i posaljes koji zelis kanal da ti ostane...
2.oni ce izabrati onaj kanal na kojem budes radio u tom momentu,,,na kojem zadnjem budes radio taj ce ti i ostat....a da si pratio njihova obavjestenja,mogo si fino sebi izabrat kanal koji zelis,jer kao sto vidis ''dani vise kanala'' su prosli,valjda ces nekad to moc prihvatit....pozz..
Ja taj mail nisam dobio, ali nema veze, potpuno si u pravu, moglo se napisati na kojem kanalu da ti ostave da radiš. Prihvatio sam ja to na teži način (na žalost) i ako se i dalje nadam da će mi omogućiti da radim barem na jednom. Pozdrav prika i nemoj mi se sikirati... :mrgreen:

Kad smo vec u priči oko accaunta da li je neko upoznat sa sljedećim problemom? napravio sam novi accaunt na CF-u prije mjesec dana i dobio sam sva tri levela. Imam uradjenih preko 1500 taskova i procenat 98.5 %. Medjutim, i dalje mi na job listi izlaze samo poslovi do 20 centi maximalno bez obzira na kojem kanalu da radim. Znači da pojednostavim, na punicinom accauntu koji je napravljen 2015 danas se na listi pojavljuju Nissani, Fifa i Sweetnersi dok ih kod mene na listi nema iako ja imam bolji prosjek (GA) i u pet deka više odradjenih taskova... Zašto ih kod mene nema ni na jednom kanalu? Ima li još neko isti problem koje friško napravio accaunt?
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
glitch
Posts: 3241
Joined: 09/07/2014 03:07

#35492 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str.

Post by glitch »

.
Last edited by glitch on 14/01/2017 07:05, edited 1 time in total.
_drose_
Posts: 92
Joined: 22/02/2015 13:17

#35494 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by _drose_ »

Ko hoce da promijeni kanal za Rainforrest moze sam nek otvori ovaj zadatak na kanalu na kojem hoce da rade
Change Payment chanel.... Ja sam vratio od Elita rf na taj nacin
haris026
Posts: 42
Joined: 29/04/2014 01:32

#35495 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by haris026 »

Hocu da krenem da radim to, da li mi neko moze dati najbolji sajt na kome je najlakše početi za pocetak.. I neka mi neko napise koliko bi se moglo za pocetak zaradjivati mjesecno za 2-3 sata dnevnog rada.
Pozdrav svima :D :D
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#35496 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

haris026 wrote:Hocu da krenem da radim to, da li mi neko moze dati najbolji sajt na kome je najlakše početi za pocetak.. I neka mi neko napise koliko bi se moglo za pocetak zaradjivati mjesecno za 2-3 sata dnevnog rada.
Pozdrav svima :D :D
Za pocetak neces nista zaradjivati, dok ne dobijes levele, a levele dobijes tako sto moras ganjati zadatke za 0 nivo, tj za one koje ne treba level
Njih ima jako rijetko, tako da ce ti mozda trebati 2-3 meseca da dodjes do prvog levela, posle je lahko

E sad ako ti planiras 2-3 sata dnevno to kod tebe moze biti i duzi vremenski period, jer se nikad ne zna kad ce se ti 0 zadatci pojaviti, nekad ujutro, navece, tako da ako hoces da dodjes brzo do nivoa moras provoditi dosta vremena za kompjuterom, refreshati listu zadataka i ako uspijes koji uhvatiti treba ti 5 razlicitih zadataka, od toga 100 pitanja odgovorenih i ukupna tacnost 70% za prvi nivo

Imas tri popularne stranice CrowdFlower Elite, Neobux i Clixsense na kojima se mozes registrovati i ganjati zadatke. O svakoj imas ovdje negdje na forumu detaljno objasnjeno sta i kako pa potrazi. Toliko od mene Sretno :D :thumbup:
User avatar
begsoon1510
Posts: 1905
Joined: 18/08/2015 00:00

#35497 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by begsoon1510 »

haris026 wrote:Hocu da krenem da radim to, da li mi neko moze dati najbolji sajt na kome je najlakše početi za pocetak.. I neka mi neko napise koliko bi se moglo za pocetak zaradjivati mjesecno za 2-3 sata dnevnog rada.
Pozdrav svima :D :D

Mjesečno za dva tri sata drug moj moš zaradit cirka 20 tak markica
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#35498 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

begsoon1510 wrote:
haris026 wrote:Hocu da krenem da radim to, da li mi neko moze dati najbolji sajt na kome je najlakše početi za pocetak.. I neka mi neko napise koliko bi se moglo za pocetak zaradjivati mjesecno za 2-3 sata dnevnog rada.
Pozdrav svima :D :D

Mjesečno za dva tri sata drug moj moš zaradit cirka 20 tak markica
ma dobro moze i malo vise, ali mu trebaju leveli, a znas i sam kako je tesko doci do toga
al mi je simpaticno ovo kad dodju evo ja doso da radim, gdje da se prijavim :lol: kontaju eto to se treba samo prijaviti i malo sjesti par klikova tu i tamo i eto dolara :D
haris026
Posts: 42
Joined: 29/04/2014 01:32

#35499 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by haris026 »

shadowchaser wrote:
begsoon1510 wrote:
haris026 wrote:Hocu da krenem da radim to, da li mi neko moze dati najbolji sajt na kome je najlakše početi za pocetak.. I neka mi neko napise koliko bi se moglo za pocetak zaradjivati mjesecno za 2-3 sata dnevnog rada.
Pozdrav svima :D :D

Mjesečno za dva tri sata drug moj moš zaradit cirka 20 tak markica
ma dobro moze i malo vise, ali mu trebaju leveli, a znas i sam kako je tesko doci do toga
al mi je simpaticno ovo kad dodju evo ja doso da radim, gdje da se prijavim :lol: kontaju eto to se treba samo prijaviti i malo sjesti par klikova tu i tamo i eto dolara :D
pa de nek neko objasni sta se ustvari radi, ako nije problem :D
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#35500 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

haris026 wrote:
pa de nek neko objasni sta se ustvari radi, ako nije problem :D
radis zadatke koje je nekome mrsko raditi, ili neka kompanija nece da zamara svoje radnike time pa objavi zadatak na Crowdfloweru, npr trazis adrese i provjeravas, razvsravas postove sa drustevnih mreza, odredjujes jesu pozitivni ili negativni, nije to nesto puno placeno kad gledas listu imas od 0,01 cent-0,35 ( ovo je najcesci raspon cijena, ulete nekad i skuplji) e sad sve zavisi koliko imas dostupnih zadataka u jednom, recimo imas zadatak od 0,05 centi to nije puno, ali ako uradis 100 tih to ti je 5$, zavisi od zadatka koliko je tezak ali za sto zadataka ti treba otprilike 1-2 sata mozda i vise. Uradis tako dva tri zadatka dnevno i moze se fino zaraditi, sve zavisi od vremena koliko imas. Ima i skupljih i jeftinijih, ali ti dok ne dodjes do toga, raditi ces skoro pa dzaba, jer zadatci za nulti nivo su bas lose placeni skoro pa nista a moras raditi da dobijes level
Post Reply