Narod i Pravda (Konakovic)

HelaS
Posts: 5931
Joined: 22/09/2018 13:21

#33701 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HelaS »

Haris.ba wrote: 12/05/2024 13:59 Sto se tice presuda Avde sa Memijom, bice zanimljivo sada gledati kako to nakon ovoga krivicnog postupka.

I zanimljiva mi je teza da je Avdo i sada na Osmicinom spisku. Isto ko da se Dzuvo nista ne pita. :D
Kakve veze ima Džuvo sa odlivom informacija koje je SDA Mehmedagić dostavljao Avdi Avdiću, da ovaj diskreditira NiP-ovce i sve slične :?
palermo
Posts: 22500
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#33702 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

giannibelif wrote: 12/05/2024 13:26
palermo wrote: 12/05/2024 13:15
giannibelif wrote: 12/05/2024 12:39 Bori se grčevito da izvuče direktni kontekst sa ministrom jer mu je Memija već svakako oderao dupe na sudu i čeka pare.
Jesam dobro shvatio. Memija je good guy kome Avdina protubavjestajna sluzba hoce da dohaka. Al davlu, slabo im ide
Ne znam šta si to shvatio i kako si shvatio iz posta u kome piše da neko nekome duguje i da neko čeka pare, a taj neko može biti i taj Memija ili neki Kike sa dječjeg programa. Poenta je presuda jednog od državnih sudova, a ne "Suda morala i časti" ili nekog drugog.
Znaci good guy....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67415
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33703 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

giannibelif wrote: 12/05/2024 13:26
palermo wrote: 12/05/2024 13:15
giannibelif wrote: 12/05/2024 12:39 Bori se grčevito da izvuče direktni kontekst sa ministrom jer mu je Memija već svakako oderao dupe na sudu i čeka pare.
Jesam dobro shvatio. Memija je good guy kome Avdina protubavjestajna sluzba hoce da dohaka. Al davlu, slabo im ide
Ne znam šta si to shvatio i kako si shvatio iz posta u kome piše da neko nekome duguje i da neko čeka pare, a taj neko može biti i taj Memija ili neki Kike sa dječjeg programa. Poenta je presuda jednog od državnih sudova, a ne "Suda morala i časti" ili nekog drugog.
Nemoj sa palermom trazit logiku.
Preiskusan si za to.
User avatar
Haris.ba
Posts: 25315
Joined: 08/09/2005 20:08

#33704 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

HelaS wrote: 12/05/2024 14:14
Haris.ba wrote: 12/05/2024 13:59 Sto se tice presuda Avde sa Memijom, bice zanimljivo sada gledati kako to nakon ovoga krivicnog postupka.

I zanimljiva mi je teza da je Avdo i sada na Osmicinom spisku. Isto ko da se Dzuvo nista ne pita. :D
Kakve veze ima Džuvo sa odlivom informacija koje je SDA Mehmedagić dostavljao Avdi Avdiću, da ovaj diskreditira NiP-ovce i sve slične :?
Saradnik sluzbe uvijek ostaje saradnik. Ko da se to mijenja odlaskom direktora....

I ostaje pitanje, odakle onda Osi skaj prepiska. Jer, oni je ne bi trebali imati.
HelaS
Posts: 5931
Joined: 22/09/2018 13:21

#33705 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HelaS »

Haris.ba wrote: 12/05/2024 15:15
HelaS wrote: 12/05/2024 14:14
Haris.ba wrote: 12/05/2024 13:59 Sto se tice presuda Avde sa Memijom, bice zanimljivo sada gledati kako to nakon ovoga krivicnog postupka.

I zanimljiva mi je teza da je Avdo i sada na Osmicinom spisku. Isto ko da se Dzuvo nista ne pita. :D
Kakve veze ima Džuvo sa odlivom informacija koje je SDA Mehmedagić dostavljao Avdi Avdiću, da ovaj diskreditira NiP-ovce i sve slične :?
Saradnik sluzbe uvijek ostaje saradnik. Ko da se to mijenja odlaskom direktora....

I ostaje pitanje, odakle onda Osi skaj prepiska. Jer, oni je ne bi trebali imati.
Kako ti pada na pamet ideja da je Avdo Avdić saradnik "službe" :? Čovjek je običan prodani ljigavac, piše u interesu SDA i DF politike :(
User avatar
Haris.ba
Posts: 25315
Joined: 08/09/2005 20:08

#33706 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

HelaS wrote: 12/05/2024 15:17 Kako ti pada na pamet ideja da je Avdo Avdić saradnik "službe" Čovjek je običan prodani ljigavac, piše u interesu SDA i DF politike
Hoces da kazes da i Ameri onda idu u prilog Sdfa?
A_A_AKCIJA
Posts: 6063
Joined: 16/11/2009 02:54

#33707 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

Haris.ba wrote: 12/05/2024 15:15
HelaS wrote: 12/05/2024 14:14
Haris.ba wrote: 12/05/2024 13:59 Sto se tice presuda Avde sa Memijom, bice zanimljivo sada gledati kako to nakon ovoga krivicnog postupka.

I zanimljiva mi je teza da je Avdo i sada na Osmicinom spisku. Isto ko da se Dzuvo nista ne pita. :D
Kakve veze ima Džuvo sa odlivom informacija koje je SDA Mehmedagić dostavljao Avdi Avdiću, da ovaj diskreditira NiP-ovce i sve slične :?
Saradnik sluzbe uvijek ostaje saradnik. Ko da se to mijenja odlaskom direktora....

I ostaje pitanje, odakle onda Osi skaj prepiska. Jer, oni je ne bi trebali imati.
Avdo je saradnik Osmice, a ne Ose.

Osmica je zloupotrijebio Osu za potrebe SDA, Sebije i Bakira. Avdo vjerojatno nikada nije bio javno zaposlen, nego je dobijao novac iz fondova Ose kojima je Osmica imao pristup i koji su isplaćivani u kešu.

Doušnici i kojekakvi kriminalci ne dobijaju novac na račun od obavještajnih službi i na njega ne plaćaju doprinose i zdravstveno...

SDA i dalje ima svoje ljude koji mogu imati pristup prepisci. U tužilaštvu, policiji....
Takozvana zelenogorična šuma u državnim institucijama, kako za sebe vole reći. Bjelogorična su političari koji kako dođe zima otpadnu ko lišće.

Da ne idem u teorije zavjere po kojima SDA ima veze i sa stranim obavještajnim službama, to Bossona bolje zna ...
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#33708 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MAha »

A_A_AKCIJA wrote: 12/05/2024 18:21
Haris.ba wrote: 12/05/2024 15:15
HelaS wrote: 12/05/2024 14:14

Kakve veze ima Džuvo sa odlivom informacija koje je SDA Mehmedagić dostavljao Avdi Avdiću, da ovaj diskreditira NiP-ovce i sve slične :?
Saradnik sluzbe uvijek ostaje saradnik. Ko da se to mijenja odlaskom direktora....

I ostaje pitanje, odakle onda Osi skaj prepiska. Jer, oni je ne bi trebali imati.
Avdo je saradnik Osmice, a ne Ose.

Osmica je zloupotrijebio Osu za potrebe SDA, Sebije i Bakira. Avdo vjerojatno nikada nije bio javno zaposlen, nego je dobijao novac iz fondova Ose kojima je Osmica imao pristup i koji su isplaćivani u kešu.

Doušnici i kojekakvi kriminalci ne dobijaju novac na račun od obavještajnih službi i na njega ne plaćaju doprinose i zdravstveno...

SDA i dalje ima svoje ljude koji mogu imati pristup prepisci. U tužilaštvu, policiji....
Takozvana zelenogorična šuma u državnim institucijama, kako za sebe vole reći. Bjelogorična su političari koji kako dođe zima otpadnu ko lišće.

Da ne idem u teorije zavjere po kojima SDA ima veze i sa stranim obavještajnim službama, to Bossona bolje zna ...
Ko ga je placao kad je razotrkivao/pisao o SDA prljavom vesu? Avdo je, po m9m skromnom misljenju pravi istrazivacki novinar, koliko, sta i ko mu placa nemam pojma, ali frajer pise i pisao je o prljavom vesu svih. I zato mu ja kapu skidam.
A_A_AKCIJA
Posts: 6063
Joined: 16/11/2009 02:54

#33709 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

MAha wrote: 12/05/2024 18:57 Ko ga je placao kad je razotrkivao/pisao o SDA prljavom vesu? Avdo je, po m9m skromnom misljenju pravi istrazivacki novinar, koliko, sta i ko mu placa nemam pojma, ali frajer pise i pisao je o prljavom vesu svih. I zato mu ja kapu skidam.
I tebi savjet da poslušaš snimak kako je Osmica obavio Avdin intervju za posao, sa naglaskom na nabijanje nogom u guzicu.

Danas ljudi glasaju za Trumpa, slušaju Jalu i Bubu, Karleuša im je savjetnik za vakcine, a Pernar za geopolitiku...

Zadovoljan si pisanjem bez dokaza.
Zadovoljan si pisanjem koje se ne poklapa sa onim što si pisao jučer.
Zadovoljan si što te neko manipuliše i laže, što potpuno izvrće priču.
Zadovoljan si "novinarom" koji je prvi u borbi za povratak najgoreg šljama od političara nazad na vlast: Sebije, Bakira, Osmice...

Čovjek je dokazani lažov koji zbog toga duguje stotine hiljada maraka za odštete. Za čije je pisanje taj isti sud rekao da je jedini cilj bio Konaković.

Svaki dan sam sebe demantuje u svojim lažima.

To što je tebi Avdo top, govori o tebi.
Nadati se da je prosjek naroda malo pametniji.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27820
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#33710 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JoseMujica »

"Gledajte apsurdnu situaciju – kada sam pisao tekstove o Sebiji Izetbegović, Konaković me, tada još uvijek član SDA, prozivao zbog napada na „profesoricu“. Kasnije će reći da ga napadam po naredbi Sebije Izetbegović."

Avdo Avdić
:kakoste:
putokaz1
Posts: 12565
Joined: 31/05/2014 23:56

#33711 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by putokaz1 »

A_A_AKCIJA wrote: 12/05/2024 19:22
MAha wrote: 12/05/2024 18:57 Ko ga je placao kad je razotrkivao/pisao o SDA prljavom vesu? Avdo je, po m9m skromnom misljenju pravi istrazivacki novinar, koliko, sta i ko mu placa nemam pojma, ali frajer pise i pisao je o prljavom vesu svih. I zato mu ja kapu skidam.
I tebi savjet da poslušaš snimak kako je Osmica obavio Avdin intervju za posao, sa naglaskom na nabijanje nogom u guzicu.

Danas ljudi glasaju za Trumpa, slušaju Jalu i Bubu, Karleuša im je savjetnik za vakcine, a Pernar za geopolitiku...

Zadovoljan si pisanjem bez dokaza.
Zadovoljan si pisanjem koje se ne poklapa sa onim što si pisao jučer.
Zadovoljan si što te neko manipuliše i laže, što potpuno izvrće priču.
Zadovoljan si "novinarom" koji je prvi u borbi za povratak najgoreg šljama od političara nazad na vlast: Sebije, Bakira, Osmice...

Čovjek je dokazani lažov koji zbog toga duguje stotine hiljada maraka za odštete. Za čije je pisanje taj isti sud rekao da je jedini cilj bio Konaković.

Svaki dan sam sebe demantuje u svojim lažima.

To što je tebi Avdo top, govori o tebi.
Nadati se da je prosjek naroda malo pametniji.
Isti ste ,gluho bilo israel,
Cim neko kaze Genocid oni ga prozovu Antisemit.
Cim neko protiv Konakovica,odma je SDA. :bih:
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#33712 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MAha »

A_A_AKCIJA wrote: 12/05/2024 19:22
MAha wrote: 12/05/2024 18:57 Ko ga je placao kad je razotrkivao/pisao o SDA prljavom vesu? Avdo je, po m9m skromnom misljenju pravi istrazivacki novinar, koliko, sta i ko mu placa nemam pojma, ali frajer pise i pisao je o prljavom vesu svih. I zato mu ja kapu skidam.
I tebi savjet da poslušaš snimak kako je Osmica obavio Avdin intervju za posao, sa naglaskom na nabijanje nogom u guzicu.

Danas ljudi glasaju za Trumpa, slušaju Jalu i Bubu, Karleuša im je savjetnik za vakcine, a Pernar za geopolitiku...

Zadovoljan si pisanjem bez dokaza.
Zadovoljan si pisanjem koje se ne poklapa sa onim što si pisao jučer.
Zadovoljan si što te neko manipuliše i laže, što potpuno izvrće priču.
Zadovoljan si "novinarom" koji je prvi u borbi za povratak najgoreg šljama od političara nazad na vlast: Sebije, Bakira, Osmice...

Čovjek je dokazani lažov koji zbog toga duguje stotine hiljada maraka za odštete. Za čije je pisanje taj isti sud rekao da je jedini cilj bio Konaković.

Svaki dan sam sebe demantuje u svojim lažima.

To što je tebi Avdo top, govori o tebi.
Nadati se da je prosjek naroda malo pametniji.
Opa. Diskreditacija. Znaci po tebi sam glup jer smatram da je Avdo dobar novinar (koji sad eto pise stvari koje ne idu korist tvojoj oolitickoj opciji, da ne kazem tvom sefu). To vjeruj mi zaista dosta govori o tebi (necu te vtijedhati pa reci da si licemjer, bezobrazan, nadmen, petljanac itd ). Vjeruj, svasta mi mogu prigovoriti, i da, nekad su u pravu, ali glup zaista nisam. Mensa je manje visr nebitna ( mada eto da se pohvalim sto da ne), politicki nisam nepismen niti neinformisan. Moj zakljucak, i vjeruj da ga takvim pisanjem neces promjeniti, cak stavise. Lp
PS ako imas pristupa DK posavjetuj ga da ne radi to sto sad radi, onaj video o Avdi je degutantan, presice, ne znam uopste kako bih ono definisao. Kad bih bio maliciozan rekao bih nek samo nahrani cuke i nista ne dira, ali necu, samo nek sr bavi svojim poslom, nek pusti drufe da rade svoj posao, ako je Avdo slagao na njega ima tuzba, nek ga olaksa za koju 10inu k KM
A_A_AKCIJA
Posts: 6063
Joined: 16/11/2009 02:54

#33713 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

MAha wrote: 12/05/2024 20:31 Znaci po tebi sam glup jer smatram da je Avdo dobar novinar (koji sad eto pise stvari koje ne idu korist tvojoj oolitickoj opciji, da ne kazem tvom sefu).
Upravo tako.

Balkan je pun inteligencije, pametnih, koji su politički idioti. Ljudi koji glasaju emotivno, iz kaprica,.straha ...

Ako se već hvališ mensom, skini potvrdu sa zida pa to malo primjeni u životu.

Avdo ne piše,.Avdo laže.

Vjerujem da u dijaspori gledaš Hayat,.ali prešaltaj malo.

Znao bi onda da je Avdo već dobio po ušima za Memiju, policajce i pokušaj diskreditacije kojoj je cilj bio Konaković. Samo po jednoj presudi je dužan 160.000 KM.

A ti isti policajci su oslobođeni sumnje u ovom slučaju.
El_comadante
Posts: 8057
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33714 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by El_comadante »

A_A_AKCIJA wrote: 12/05/2024 21:21
MAha wrote: 12/05/2024 20:31 Znaci po tebi sam glup jer smatram da je Avdo dobar novinar (koji sad eto pise stvari koje ne idu korist tvojoj oolitickoj opciji, da ne kazem tvom sefu).
Upravo tako.

Balkan je pun inteligencije, pametnih, koji su politički idioti. Ljudi koji glasaju emotivno, iz kaprica,.straha ...

Ako se već hvališ mensom, skini potvrdu sa zida pa to malo primjeni u životu.

Avdo ne piše,.Avdo laže.

Vjerujem da u dijaspori gledaš Hayat,.ali prešaltaj malo.

Znao bi onda da je Avdo već dobio po ušima za Memiju, policajce i pokušaj diskreditacije kojoj je cilj bio Konaković. Samo po jednoj presudi je dužan 160.000 KM.

A ti isti policajci su oslobođeni sumnje u ovom slučaju.
Vezano za policajce reče Avdo to što nisu određene mjere pritvora neznaći da se protiv njih nevodi postupak odnsono nema dvoljno dokaza za pritvor ali su i dalje pod istragom. De mi to pojasni.
A_A_AKCIJA
Posts: 6063
Joined: 16/11/2009 02:54

#33715 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

El_comadante wrote: 12/05/2024 21:51 Vezano za policajce reče Avdo to što nisu određene mjere pritvora neznaći da se protiv njih nevodi postupak odnsono nema dvoljno dokaza za pritvor ali su i dalje pod istragom. De mi to pojasni.
Policajci su oslobođeni sumnje, a ne pušteni na slobodu. Ogromna razlika.

Avdo radi zamajavanje javnosti da se upamti priča a ne suština.
Cilj je ubistvo ličnosti, character assassination, poput Čede Jovanovića koji je "narkoman i diler" bez i jedne presude.

Svi uhapšeni su u okviru akcije gdje su glavni dokazi iz Sky aplikacije.

Dakle, tužilac kada je tražio pritvor, morao je sudu priložiti dokaze. U ovom slučaju, iz Sky aplikacije.

Logika kaže da ako su policajci oslobođeni sumnje nakon pretresa, da tužilaštvo nije imalo dovoljno dokaza, tj da policajaca u Skyu nema. Jedini dokazi su mahalanja drugih policajaca o Rolexima, kafićima... Sud rekao nije dovoljno za pritvor.

I to je najbolji dokaz da je u pitanju montiranje slučaja jer Avdo odlično prislanja policajce i Memiju uz skupinu dokazanih kriminalaca koji su se dopisivali u Skyu i za koje postoji gomila dokaza.

Avdo priča šuplju pravničku teoriju koja se odnosi i na tebe. Normalno da će ako u istrazi bude dokaza biti uhapšen svako protiv koga se nađu ti dokazi.

Istina je da je on čitavu priču oko Konakovića i kartela gradio na policajcima i Memiji. Njega ne zanima ništa drugo iz ovog slučaja iako postoje ozbiljnije priče o NESu, MonetizeAd...

Policajci su na slobodi oslobođeni sumnje jer nije bilo dokaza.

Tužilac da je imao dodatne dokaze iz aplikacije bi ih priložio prvi dan i ne bi se desilo oslobađanje.

Jedino šta je ostalo od slučaja su uniforme i Memija iz 2016 kada niko nije znao za kartel. To je i Avdo potvrdio.

Ukratko, u periodu 19-21 za koji postoje Sky prepiske, nema dokaza za policajce a izgleda ni Memiju, jer bi to Avdo već objavio.

Javna je tajna da se Memiji prijeti sa deset godina zatvora i nudi sloboda samo da kaže da je sve radio za NiP i Konakovića.
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#33716 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MAha »

A_A_AKCIJA wrote: 12/05/2024 21:21
MAha wrote: 12/05/2024 20:31 Znaci po tebi sam glup jer smatram da je Avdo dobar novinar (koji sad eto pise stvari koje ne idu korist tvojoj oolitickoj opciji, da ne kazem tvom sefu).
Upravo tako.

Balkan je pun inteligencije, pametnih, koji su politički idioti. Ljudi koji glasaju emotivno, iz kaprica,.straha ...

Ako se već hvališ mensom, skini potvrdu sa zida pa to malo primjeni u životu.

Avdo ne piše,.Avdo laže.

Vjerujem da u dijaspori gledaš Hayat,.ali prešaltaj malo.

Znao bi onda da je Avdo već dobio po ušima za Memiju, policajce i pokušaj diskreditacije kojoj je cilj bio Konaković. Samo po jednoj presudi je dužan 160.000 KM.

A ti isti policajci su oslobođeni sumnje u ovom slučaju.
Au mlako. Sad sam i dijasporas ( u nrkom negativnom smislu), glup (to je vec "dijagnosticirano" ranije), politicki idiot ( jelte, implicitno), kukavica (implicitno), emotivac (kompliment, hvala), inadzija ( pola pozitivno pola negativno). Helem, nalijepi ti mene onako nonsalantno, samo jer kazrm da je Avdo dobar novinar. No further comments, just keep on...
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#33717 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MAha »

A_A_AKCIJA wrote: 12/05/2024 23:44
El_comadante wrote: 12/05/2024 21:51 Vezano za policajce reče Avdo to što nisu određene mjere pritvora neznaći da se protiv njih nevodi postupak odnsono nema dvoljno dokaza za pritvor ali su i dalje pod istragom. De mi to pojasni.
Policajci su oslobođeni sumnje, a ne pušteni na slobodu. Ogromna razlika.

Avdo radi zamajavanje javnosti da se upamti priča a ne suština.
Cilj je ubistvo ličnosti, character assassination, poput Čede Jovanovića koji je "narkoman i diler" bez i jedne presude.

Svi uhapšeni su u okviru akcije gdje su glavni dokazi iz Sky aplikacije.

Dakle, tužilac kada je tražio pritvor, morao je sudu priložiti dokaze. U ovom slučaju, iz Sky aplikacije.

Logika kaže da ako su policajci oslobođeni sumnje nakon pretresa, da tužilaštvo nije imalo dovoljno dokaza, tj da policajaca u Skyu nema. Jedini dokazi su mahalanja drugih policajaca o Rolexima, kafićima... Sud rekao nije dovoljno za pritvor.

I to je najbolji dokaz da je u pitanju montiranje slučaja jer Avdo odlično prislanja policajce i Memiju uz skupinu dokazanih kriminalaca koji su se dopisivali u Skyu i za koje postoji gomila dokaza.

Avdo priča šuplju pravničku teoriju koja se odnosi i na tebe. Normalno da će ako u istrazi bude dokaza biti uhapšen svako protiv koga se nađu ti dokazi.

Istina je da je on čitavu priču oko Konakovića i kartela gradio na policajcima i Memiji. Njega ne zanima ništa drugo iz ovog slučaja iako postoje ozbiljnije priče o NESu, MonetizeAd...

Policajci su na slobodi oslobođeni sumnje jer nije bilo dokaza.

Tužilac da je imao dodatne dokaze iz aplikacije bi ih priložio prvi dan i ne bi se desilo oslobađanje.

Jedino šta je ostalo od slučaja su uniforme i Memija iz 2016 kada niko nije znao za kartel. To je i Avdo potvrdio.

Ukratko, u periodu 19-21 za koji postoje Sky prepiske, nema dokaza za policajce a izgleda ni Memiju, jer bi to Avdo već objavio.

Javna je tajna da se Memiji prijeti sa deset godina zatvora i nudi sloboda samo da kaže da je sve radio za NiP i Konakovića.
Sve ovo gore ranije ok. Ali ovo sto kazes "jedino sto je ostalo", te "izgleda i za Memiju", je ipak nesto sto treba pretresti zar ne?
Ovaj zadnji pasus, ako je istinit, to trebate iznijeti u medije, jer je to, ako je tacno katastrofalno, i taj neko sto to prijeti treba da odgovara za to. P9stoje svjedoci pretpostavljam, najmanje Memija zar ne.
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#33718 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MAha »

U stvari, ne znam sto se uopste upustam u raspravu. Nije da me se je tice, ovo je moja zemlja i tice me se, ali ispade da zauzimam neke strane, sto mi nije namjera. Moje je misljenje da je Avdo dobar istrazivacki novinar i to je to basicaly.
A_A_AKCIJA
Posts: 6063
Joined: 16/11/2009 02:54

#33719 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

MAha wrote: 12/05/2024 23:45 kazrm da je Avdo dobar novinar.
Svako ima pravo na mišljenje.
Samo se zaboravlja da mišljenje ima cijenu.

Cijena je skuplja ako inteligentan čovjek sebi dopusti da zanemari dokaze i vjeruje Avdi, umjesto zdravom razumu.

Postavi sebi pitanje zašto Avdo ne piše o Kljaki iz NESa, o Behramu koji je bio dio kartela? To su ljudi sa ozbiljnim dokazima u Skyu.

Zašto ne piše o MonetizeAd?

Ako se pitaš ko i šta, bingo.

"Novinar" se bavi samo onim za što je plaćen.
Ubistvo ličnosti Konakovića.
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#33720 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MAha »

A_A_AKCIJA wrote: 13/05/2024 00:01
MAha wrote: 12/05/2024 23:45 kazrm da je Avdo dobar novinar.
Svako ima pravo na mišljenje.
Samo se zaboravlja da mišljenje ima cijenu.

Cijena je skuplja ako inteligentan čovjek sebi dopusti da zanemari dokaze i vjeruje Avdi, umjesto zdravom razumu.

Postavi sebi pitanje zašto Avdo ne piše o Kljaki iz NESa, o Behramu koji je bio dio kartela? To su ljudi sa ozbiljnim dokazima u Skyu.

Zašto ne piše o MonetizeAd?

Ako se pitaš ko i šta, bingo.

"Novinar" se bavi samo onim za što je plaćen.
Ubistvo ličnosti Konakovića.
Ja nemam nikakve dokaze nq uvid, imam ono sto procitam iz medija. Imam ono sto je i europol izmedju ostalog obiavio. I mislim da Dino nije imao pojma s kim se u stvari petlja, i da ga sad to "petljanje" ( cak vjerovatno, po meni, i ne tako "ozbiljno") jednostavno 'docekalo". Memija, nemam pojma, ali k9nsteukcija da je u svemu tome (mislim hapsenje i osnovana sumnja) samo jer je Dinin kum, meni nak9 djeluje too much.
Behram, pampisao o njemu, spominjao ga, al je sitnija riba, normalno je, bar meni, da nije toliko "interesantan" za novinara. Monetize, iskreno, ne znam vezu sa ovim slucajem, a sve drugo vezano za Monetize, po meni cisti kriminal, ili u najmanju ruku prevara naveliko.
Edit: evo sad uzeo da opet citam tekstove sa istrqga.ba, pominje se i kljako i behram, i Monetize (al neka kao poveznica sa nekim advokatima admonetize). A da, cini se da se niie bavio admonetizeom kao "pojavom". Trebao bi, po m9m misljenju.
bhnapoleon1
Posts: 6528
Joined: 11/05/2014 23:47

#33721 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by bhnapoleon1 »

A_A_AKCIJA wrote: 12/05/2024 23:44
El_comadante wrote: 12/05/2024 21:51 Vezano za policajce reče Avdo to što nisu određene mjere pritvora neznaći da se protiv njih nevodi postupak odnsono nema dvoljno dokaza za pritvor ali su i dalje pod istragom. De mi to pojasni.
Policajci su oslobođeni sumnje, a ne pušteni na slobodu. Ogromna razlika.

Avdo radi zamajavanje javnosti da se upamti priča a ne suština.
Cilj je ubistvo ličnosti, character assassination, poput Čede Jovanovića koji je "narkoman i diler" bez i jedne presude.

Svi uhapšeni su u okviru akcije gdje su glavni dokazi iz Sky aplikacije.

Dakle, tužilac kada je tražio pritvor, morao je sudu priložiti dokaze. U ovom slučaju, iz Sky aplikacije.

Logika kaže da ako su policajci oslobođeni sumnje nakon pretresa, da tužilaštvo nije imalo dovoljno dokaza, tj da policajaca u Skyu nema. Jedini dokazi su mahalanja drugih policajaca o Rolexima, kafićima... Sud rekao nije dovoljno za pritvor.

I to je najbolji dokaz da je u pitanju montiranje slučaja jer Avdo odlično prislanja policajce i Memiju uz skupinu dokazanih kriminalaca koji su se dopisivali u Skyu i za koje postoji gomila dokaza.

Avdo priča šuplju pravničku teoriju koja se odnosi i na tebe. Normalno da će ako u istrazi bude dokaza biti uhapšen svako protiv koga se nađu ti dokazi.

Istina je da je on čitavu priču oko Konakovića i kartela gradio na policajcima i Memiji. Njega ne zanima ništa drugo iz ovog slučaja iako postoje ozbiljnije priče o NESu, MonetizeAd...

Policajci su na slobodi oslobođeni sumnje jer nije bilo dokaza.

Tužilac da je imao dodatne dokaze iz aplikacije bi ih priložio prvi dan i ne bi se desilo oslobađanje.

Jedino šta je ostalo od slučaja su uniforme i Memija iz 2016 kada niko nije znao za kartel. To je i Avdo potvrdio.

Ukratko, u periodu 19-21 za koji postoje Sky prepiske, nema dokaza za policajce a izgleda ni Memiju, jer bi to Avdo već objavio.

Javna je tajna da se Memiji prijeti sa deset godina zatvora i nudi sloboda samo da kaže da je sve radio za NiP i Konakovića.
A pasoši Konakovića u Sky aplikaciji, nije samo Memija sporan
A_A_AKCIJA
Posts: 6063
Joined: 16/11/2009 02:54

#33722 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

bhnapoleon1 wrote: 13/05/2024 07:04 A pasoši Konakovića u Sky aplikaciji, nije samo Memija sporan
Pasoši također objašnjeni.

Kartel je, na osnovu prepiske, tražio da preuzme neku od stranaka u BiH.

Tada su poslali poziv članovima NiPa da dođu u Dubai i predstavili ga kao poziv vlade, u organizaciji "uspješnih biznismena".

Konaković odgovorio, može, ali ako je već vlada, neka pošalju zvaničan poziv. Pasoše skenirali I poslali za proceduru tog poziva i vize.

Naravno, pošto iza poziva nije stajala vlast u UAE nego kartel, zvaničan poziv od vlasti nije nikada ni stigao, niti je Dino otišao na sastanak.
bhnapoleon1
Posts: 6528
Joined: 11/05/2014 23:47

#33723 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by bhnapoleon1 »

A_A_AKCIJA wrote: 13/05/2024 07:22
bhnapoleon1 wrote: 13/05/2024 07:04 A pasoši Konakovića u Sky aplikaciji, nije samo Memija sporan
Pasoši također objašnjeni.

Kartel je, na osnovu prepiske, tražio da preuzme neku od stranaka u BiH.

Tada su poslali poziv članovima NiPa da dođu u Dubai i predstavili ga kao poziv vlade, u organizaciji "uspješnih biznismena".

Konaković odgovorio, može, ali ako je već vlada, neka pošalju zvaničan poziv. Pasoše skenirali I poslali za proceduru tog poziva i vize.

Naravno, pošto iza poziva nije stajala vlast u UAE nego kartel, zvaničan poziv od vlasti nije nikada ni stigao, niti je Dino otišao na sastanak.
Kome je Konaković dao pasoše pa sa završe u komunikaciji narko kartela, je li dao ambasadi ili nekim mutnim likovima?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67415
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33724 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

A_A_AKCIJA wrote: 13/05/2024 00:01
MAha wrote: 12/05/2024 23:45 kazrm da je Avdo dobar novinar.
Svako ima pravo na mišljenje.
Samo se zaboravlja da mišljenje ima cijenu.

Cijena je skuplja ako inteligentan čovjek sebi dopusti da zanemari dokaze i vjeruje Avdi, umjesto zdravom razumu.

Postavi sebi pitanje zašto Avdo ne piše o Kljaki iz NESa, o Behramu koji je bio dio kartela? To su ljudi sa ozbiljnim dokazima u Skyu.

Zašto ne piše o MonetizeAd?

Ako se pitaš ko i šta, bingo.

"Novinar" se bavi samo onim za što je plaćen.
Ubistvo ličnosti Konakovića.
Ovo su takodjer sustinska pitanja.
Koja niko ili malo ko adresira.
Nikola Testa
Posts: 855
Joined: 04/09/2013 20:45

#33725 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Nikola Testa »

_BataZiv_0809 wrote: 13/05/2024 08:08
A_A_AKCIJA wrote: 13/05/2024 00:01
MAha wrote: 12/05/2024 23:45 kazrm da je Avdo dobar novinar.
Svako ima pravo na mišljenje.
Samo se zaboravlja da mišljenje ima cijenu.

Cijena je skuplja ako inteligentan čovjek sebi dopusti da zanemari dokaze i vjeruje Avdi, umjesto zdravom razumu.

Postavi sebi pitanje zašto Avdo ne piše o Kljaki iz NESa, o Behramu koji je bio dio kartela? To su ljudi sa ozbiljnim dokazima u Skyu.

Zašto ne piše o MonetizeAd?

Ako se pitaš ko i šta, bingo.

"Novinar" se bavi samo onim za što je plaćen.
Ubistvo ličnosti Konakovića.
Ovo su takodjer sustinska pitanja.
Koja niko ili malo ko adresira.
Ako je tako zašto je Avdo sinoć objavio tekst o konzulu Fatihu Kolu kojeg je predložila Željka Cvijanović po želji Staše Košarca za konzula u Panami, a Predsjedništvo imenovalo, a kojeg Sud u istom predmetu sumnjiči da je dio kartela "Tito i Dino"?
Post Reply