Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#3301 Re: Smartphone diskusije

Post by iTo »

iSwagga wrote:Evo gledam sad na ekupi.ba Xiaomi MI4 i OnePlus One kostaju 999 KM!!

pa to ti je za one sto kazu da je ajfon skup ;)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#3302 Re: Smartphone diskusije

Post by stakasa »

made_in_sarajevo wrote:zna li neko iz prve,druge eventualno trece ruke :mrgreen: kakav je Huawei Mate 7??

http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_mate7-6543.php

po forumima,recenzija,youtube je dobar ali mi nesto suhveli sto je huawei, prosla generacija procesora i tih cuda mada je huawei to sve svoje razvio i po rezultatima je strasan, cak sam nasao video negdje na testu note 4, mate 7 pa g3 ali dzaba meni sve nesto suhveli da huawei ne usere i za pola godine sjednem i placem :D
Ubrzo ce P8 pa ce taj pojeftinit, pricekaj malo
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#3303 Re: Smartphone diskusije

Post by Zeljoooo »

iTo wrote:
iSwagga wrote:Evo gledam sad na ekupi.ba Xiaomi MI4 i OnePlus One kostaju 999 KM!!

pa to ti je za one sto kazu da je ajfon skup ;)
Pazi da neko ne kupi :-)
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#3304 Re: Smartphone diskusije

Post by iSwagga »

Zeljoooo wrote:
iTo wrote:
iSwagga wrote:Evo gledam sad na ekupi.ba Xiaomi MI4 i OnePlus One kostaju 999 KM!!

pa to ti je za one sto kazu da je ajfon skup ;)
Pazi da neko ne kupi :-)
Ovo ko kupi po ovim cijenama mora biti pravi debil
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59051
Joined: 03/08/2010 19:04

#3305 Re: Smartphone diskusije

Post by kakavdanakneiskustvu »

mogu li se poruke sa vibera isprintati,imam od prije neki dan viber i na laptopu ali nemam na laptopu stare viber poruke,i jos jedno pitanje,sms poruke,mogu li se one prebaciti na laptop i isprintati,imam huawei g 610
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#3306 Re: Smartphone diskusije

Post by BlueBlood »

LG L9 P768 imam problem sa wifi, nadje mrezu, nakaci se ali nista ne otvara nikakve aplikacije koje koriste internet i nakon minute izgubi mrezu, sta moze biti problem?

uradio sam mu update softvera i opet se isto desava... :-?
bhnapoleon1
Posts: 6526
Joined: 11/05/2014 23:47

#3307 Re: Smartphone diskusije

Post by bhnapoleon1 »

Da pokusam ovdje:

Houston we have a problem, ovako imam Htc desire 610 i sada onaj blinkfeed nece da mi se sinhronizuje sa fb, nema sta nisam pokusavao ali nece i nece. Pa eto ako neko zna sta je fazon da mi da pomoc ?

I problem broj 2, sim kartica nece da ostane unutra kad je stavim. Mislim da je to neki njihov zajeb jer sam vidio da se jos ljudi žali na to. Samo mi mrsko nositi na servis jer kada je u gel maski normalno radi :D.
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#3308 Re: Smartphone diskusije

Post by iTo »

Vidi se da su androidashi kompeksashi :) nemoj da vam zuc od muke pukne :D
http://www.redmondpie.com/galaxy-s6-vs- ... tocopiers/
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#3309 Re: Smartphone diskusije

Post by mufa1 »

Ishit, samsung nije android...
User avatar
Quaresma
Posts: 6746
Joined: 19/07/2010 16:37

#3310 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

pa ne mogu da vjerujem da i nisu ni slušalice promakle da ih ne iskopiraju
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3311 Re: Smartphone diskusije

Post by avaks »

Još ako se budu savijali kao iBalkoni biće super hahah :thumbup:
Nego želimo svi dobrodošlicu ajfonu u 2012tu i evo puca mi žuč koliko mi je svejedno i za jedne i za druge (ibalkon i Samsung):
Image
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#3312 Re: Smartphone diskusije

Post by iTo »

mufa1 wrote:Ishit, samsung nije android...

upravogledam nove modele sa Windowsima i iOS-om od Samsunga...
strasni su -_-
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#3313 Re: Smartphone diskusije

Post by mufa1 »

Pa dobro, da ste vi ishitovci ograničeni znao sam, al da ste toliko, e to nisam.
Samsung izmedju ostalih koristi i android kao software za svoje telefone, tu su jos naravno i Windows, a od skora i tizen. Ima tu jos pokoji i bada os telefon.

A sam android koristi jos pregršt proizvođača, koji se nalazi na preko 18000 različitih modela telefona. Tako da oči moje lijepe, sledeci put kad upotrijebiš pojam "androidaši" navedi bar na kojeg proizvođača i koji model misliš ( čuj mene, ishitovac misli...)
User avatar
malwarebyte
Posts: 681
Joined: 10/12/2012 17:33

#3314 Re: Smartphone diskusije

Post by malwarebyte »

---
Last edited by malwarebyte on 24/10/2021 23:44, edited 1 time in total.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3315 Re: Smartphone diskusije

Post by avaks »

Da još malo apsolviramo i da se balkoni više ne javljaju sa opaskama:
Image
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#3316 Re: Smartphone diskusije

Post by Chuckie »

Samsung A(c)tiv S :D

Nema šta, pljunti ajfon 6.

Image
User avatar
Quaresma
Posts: 6746
Joined: 19/07/2010 16:37

#3317 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

pa zar nije očigledno da svi kopiraju appleove proizvode?

pocevsi od samsunga koji je to vec poceo prije 5 godine kada su izbacili galaxy s, pa i znali su tablete praviti skoro identicne ipadu

čak je i nokija iskopirala sa svojim N1 tabletom ipad air

jedino htc se drzi svoga dizajna, mada i oni se drze politike kao apple, isti dizajn evo 3. godina, m7, m8, m9

a o xiaomi i meizu ne treba trositi rijeci
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3318 Re: Smartphone diskusije

Post by johntra »

Je li iko uzeo Huawei P7, interesuju me iskustva iz prve ruke? je li nezgrapan zbog veličine?
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#3319 Re: Smartphone diskusije

Post by mufa1 »

Quaresma wrote:pa zar nije očigledno da svi kopiraju appleove proizvode?

pocevsi od samsunga koji je to vec poceo prije 5 godine kada su izbacili galaxy s, pa i znali su tablete praviti skoro identicne ipadu

čak je i nokija iskopirala sa svojim N1 tabletom ipad air

jedino htc se drzi svoga dizajna, mada i oni se drze politike kao apple, isti dizajn evo 3. godina, m7, m8, m9

a o xiaomi i meizu ne treba trositi rijeci
Jes jes, samsung je prije par godina došao do tajnih saznanja da apple planira izbaciti phablet u vidu plus serije, pa je naravno samsung to iskopirao par godina ranije izbacivši note liniju..

A o pođonjenom dizajnu šestice od htc-a cemo nekom drugom prilikom...
User avatar
Qler
Posts: 23706
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3320 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

johntra wrote:Je li iko uzeo Huawei P7, interesuju me iskustva iz prve ruke? je li nezgrapan zbog veličine?

Ako si upratio, nosao sam ga ja par mjeseci, odlican telefon nakon sto sam snimio EMUI 3.0 na njega. Sa onim 2.x je bio onako, srednja zalost.

A sto se tice velicine, nije sekunde nezgrapan, taman je. Odlican omjer.
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3321 Re: Smartphone diskusije

Post by johntra »

Nisam upratio, hvala ti...najviše me zanima praktičnost prilikom nošnje, pogotovo ljeti...
brzina i to manje, više..vjerujem da je bolji od moje trenutne Xperie Z1, a ionako mi ne treba mobitel za neke haman, zaman fukncije...
User avatar
Qler
Posts: 23706
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3322 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

Sto se tice praktičnosti tu je odličan
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#3323 Re: Smartphone diskusije

Post by belami1111 »

johntra wrote:Nisam upratio, hvala ti...najviše me zanima praktičnost prilikom nošnje, pogotovo ljeti...
brzina i to manje, više..vjerujem da je bolji od moje trenutne Xperie Z1, a ionako mi ne treba mobitel za neke haman, zaman fukncije...
Kupi nećeš se sekunde pokajati. Imam i ja jedan odličan telefon . Poredim ga sa lumiom 830 iako su gotovo iste veličine dužina i širina zbog tog što je P7 znatno tanji gotovo 2 milimetra izgleda na prvi pogled da je manji . Inače telefon je i estetski jedan od najlepših smatrfona...Kvaliteta izrade na visokom nivou aluminij i gorila 3 staklo naprijed i pozadi....U svakom slučaju bolji izbor od bilo kog samsunga u svom rangu ( bolje optimiziran softver EMUI 3.0 kao što qler reče preporodio telefon i estetski i funkcionalno..
User avatar
Quaresma
Posts: 6746
Joined: 19/07/2010 16:37

#3324 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

mufa1 wrote:
Quaresma wrote:pa zar nije očigledno da svi kopiraju appleove proizvode?

pocevsi od samsunga koji je to vec poceo prije 5 godine kada su izbacili galaxy s, pa i znali su tablete praviti skoro identicne ipadu

čak je i nokija iskopirala sa svojim N1 tabletom ipad air

jedino htc se drzi svoga dizajna, mada i oni se drze politike kao apple, isti dizajn evo 3. godina, m7, m8, m9

a o xiaomi i meizu ne treba trositi rijeci
Jes jes, samsung je prije par godina došao do tajnih saznanja da apple planira izbaciti phablet u vidu plus serije, pa je naravno samsung to iskopirao par godina ranije izbacivši note liniju..

A o pođonjenom dizajnu šestice od htc-a cemo nekom drugom prilikom...
ja o dizajnu a ti o phabletima, ako cemo o phabletima zar to zapravo nije dell prvi poceo? kada je 2010te izbacio tada ogromni uredjaj s 5incha? samo tada nije bilo aktuelno ime phablet, tek s galaxy notem se pojavio taj termin

kakvo pohodjenje iphone 6ice od dizajna htc.a? :run:
User avatar
Maharadza
Posts: 16737
Joined: 30/01/2013 15:13

#3325 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

Quaresma wrote:
mufa1 wrote:
Quaresma wrote:pa zar nije očigledno da svi kopiraju appleove proizvode?

pocevsi od samsunga koji je to vec poceo prije 5 godine kada su izbacili galaxy s, pa i znali su tablete praviti skoro identicne ipadu

čak je i nokija iskopirala sa svojim N1 tabletom ipad air

jedino htc se drzi svoga dizajna, mada i oni se drze politike kao apple, isti dizajn evo 3. godina, m7, m8, m9

a o xiaomi i meizu ne treba trositi rijeci
Jes jes, samsung je prije par godina došao do tajnih saznanja da apple planira izbaciti phablet u vidu plus serije, pa je naravno samsung to iskopirao par godina ranije izbacivši note liniju..

A o pođonjenom dizajnu šestice od htc-a cemo nekom drugom prilikom...
ja o dizajnu a ti o phabletima, ako cemo o phabletima zar to zapravo nije dell prvi poceo? kada je 2010te izbacio tada ogromni uredjaj s 5incha? samo tada nije bilo aktuelno ime phablet, tek s galaxy notem se pojavio taj termin

kakvo pohodjenje iphone 6ice od dizajna htc.a? :run:
HTC one Released 2014, March
ip6 Released 2014, September

Image

Image

Svaka sličnost je slučajna! :oops:
Post Reply