Zivot u Austriji

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#3151 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

Hahah ma bjezi ba, ja i u Seiersbergu kad prodjem kraj onog Indijskog restorana, moram prebacit majicu preko nosa.. bas mi prejak miris imaju oni curry, kurkume itd začini...
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3754
Joined: 23/04/2011 12:21

#3152 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

Ništa bRez pogače i kajmaka sa suhim sirom, paprike sa sirom iz čabra, salata satrica, krastavice i paDarajz u kajmaku, paprike sa žara, koMpir iz rerne ili žara...

Kakvi BA indijci :lol:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7534
Joined: 16/01/2007 23:38

#3153 Re: Zivot u Austriji

Post by banjaluka078 »

Je li neko u Austriji skoro dobio dijete? Ako jeste, čestitke, neka je živo i zdravo. :)
A s tim u vezi pitanje: kad se upisuje u rodni list, upisuje li se pol djeteta ili se stavlja x, pa da dijete odluči šta je i upiše kad poraste?
Žena mi jutros ispriča da je to slučaj i da se ona zbog toga vratila iz Austrije u Bosnu (nova radnica u firmi, sama reče da se vratila, ja pitam "aaaaaaa, što se vrati?!?!" i onda ona to reče, da hoće da je sin muško od rođenja).
Nisam to čula od ljudi koje tamo znam, a i rađali su prije 15-20 godina, pa sumnjam da znaju.
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#3154 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

Jesam ja dobio kćer prošle godine i mogu ti 100% reći da ti jaranica laže ko pseto.. vjerovatno se "nije snašla" na zapadu, ili je mislila da je njeno samo da se pojavi u Austriji, tj da su cijelo vrijeme samo nju čekali, pa se razočarala kad je vidjela da treba i ovdje malo zapeti i oznojiti guzove.. e takvi onda kad se vrate dole izmisljaju takve gluposti i nebuloze da se čovjek zapita dokle ide ljudska glupost i ozlojadjenost...

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11132
Joined: 10/03/2022 22:16

#3155 Re: Zivot u Austriji

Post by ZoomZoomKiwi »

mufa1 wrote: 18/10/2023 18:22 Jesam ja dobio kćer prošle godine i mogu ti 100% reći da ti jaranica laže ko pseto.. vjerovatno se "nije snašla" na zapadu, ili je mislila da je njeno samo da se pojavi u Austriji, tj da su cijelo vrijeme samo nju čekali, pa se razočarala kad je vidjela da treba i ovdje malo zapeti i oznojiti guzove.. e takvi onda kad se vrate dole izmisljaju takve gluposti i nebuloze da se čovjek zapita dokle ide ljudska glupost i ozlojadjenost...

Image
Čestitam! :thumbup:
izvrsni direktor
Posts: 9727
Joined: 20/12/2018 16:11

#3156 Re: Zivot u Austriji

Post by izvrsni direktor »

banjaluka078 wrote: 18/10/2023 17:18 Je li neko u Austriji skoro dobio dijete? Ako jeste, čestitke, neka je živo i zdravo. :)
A s tim u vezi pitanje: kad se upisuje u rodni list, upisuje li se pol djeteta ili se stavlja x, pa da dijete odluči šta je i upiše kad poraste?
Žena mi jutros ispriča da je to slučaj i da se ona zbog toga vratila iz Austrije u Bosnu (nova radnica u firmi, sama reče da se vratila, ja pitam "aaaaaaa, što se vrati?!?!" i onda ona to reče, da hoće da je sin muško od rođenja).
Nisam to čula od ljudi koje tamo znam, a i rađali su prije 15-20 godina, pa sumnjam da znaju.
:lol:
izvrsni direktor
Posts: 9727
Joined: 20/12/2018 16:11

#3157 Re: Zivot u Austriji

Post by izvrsni direktor »

Odsijeku chundaru pa kad dijete jakne i odluci sta je onda po potrebi vrate chunu
User avatar
hellhammer
Posts: 513
Joined: 06/01/2015 19:24

#3158 Re: Zivot u Austriji

Post by hellhammer »

banjaluka078 wrote: 18/10/2023 17:18 Je li neko u Austriji skoro dobio dijete? Ako jeste, čestitke, neka je živo i zdravo. :)
A s tim u vezi pitanje: kad se upisuje u rodni list, upisuje li se pol djeteta ili se stavlja x, pa da dijete odluči šta je i upiše kad poraste?
Žena mi jutros ispriča da je to slučaj i da se ona zbog toga vratila iz Austrije u Bosnu (nova radnica u firmi, sama reče da se vratila, ja pitam "aaaaaaa, što se vrati?!?!" i onda ona to reče, da hoće da je sin muško od rođenja).
Nisam to čula od ljudi koje tamo znam, a i rađali su prije 15-20 godina, pa sumnjam da znaju.
Dobio sam dijete prije 7 mjeseci i to sto prica su gluposti teske
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#3159 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

EFD22 wrote: 18/10/2023 18:23

Čestitam! :thumbup:
Hvalaaaa

:kiselavoda: :kiselavoda: :kiselavoda:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7534
Joined: 16/01/2007 23:38

#3160 Re: Zivot u Austriji

Post by banjaluka078 »

Hvala na odgovorima. :) Neka male raje. :)

Tako sam i mislila. Ne znam čemu takva izmišljanja, ali nije prvi put da čujem. Jedna porodica se vratila proljetos, pričaju da je sin morao jednom sedmično dolaziti u vrtić obučen u žensku odjeću (ne samo on, svi dječaci), da su nekoliko puta platili kaznu i, eto, kao, ne žele oni da žive u "nakaradnom" svijetu.
Imala sam u komšiluku familiju koja se spakovala da se vrati kad se pojavila prva vijest o obaveznoj vakcini protiv korone, ali su "srećom" oboljeli, nisu se morali vakcinisati 6 mjeseci poslije, a za dalje ne znam kako su izbjegli "ćipovanje".
User avatar
Dope_Man
Posts: 7799
Joined: 03/06/2016 16:31

#3161 Re: Zivot u Austriji

Post by Dope_Man »

Cekam i sam dijete, za par mjeseci ce.. al znam od dvije zenine jaranice koje su rodile u zadnjih godinu-dvije ovo isto sto su ljudi vec rekli - ta zena prica gluposti i izmislja razloge jer ne zeli reci da se nije snasla, mozda ostala bez posla a nije mogla naci novi itd..
User avatar
konektovan
Posts: 41043
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3162 Re: Zivot u Austriji

Post by konektovan »

banjaluka078 wrote: 18/10/2023 20:42 Hvala na odgovorima. :) Neka male raje. :)

Tako sam i mislila. Ne znam čemu takva izmišljanja, ali nije prvi put da čujem. Jedna porodica se vratila proljetos, pričaju da je sin morao jednom sedmično dolaziti u vrtić obučen u žensku odjeću (ne samo on, svi dječaci), da su nekoliko puta platili kaznu i, eto, kao, ne žele oni da žive u "nakaradnom" svijetu.
Imala sam u komšiluku familiju koja se spakovala da se vrati kad se pojavila prva vijest o obaveznoj vakcini protiv korone, ali su "srećom" oboljeli, nisu se morali vakcinisati 6 mjeseci poslije, a za dalje ne znam kako su izbjegli "ćipovanje".
Ja sam ovo nedavno cuo za Njemacku,.isto sto si gore pitala...e sad,....je li istina ili nije, to ne znam..
izvrsni direktor
Posts: 9727
Joined: 20/12/2018 16:11

#3163 Re: Zivot u Austriji

Post by izvrsni direktor »

konektovan wrote: 18/10/2023 20:46
banjaluka078 wrote: 18/10/2023 20:42 Hvala na odgovorima. :) Neka male raje. :)

Tako sam i mislila. Ne znam čemu takva izmišljanja, ali nije prvi put da čujem. Jedna porodica se vratila proljetos, pričaju da je sin morao jednom sedmično dolaziti u vrtić obučen u žensku odjeću (ne samo on, svi dječaci), da su nekoliko puta platili kaznu i, eto, kao, ne žele oni da žive u "nakaradnom" svijetu.
Imala sam u komšiluku familiju koja se spakovala da se vrati kad se pojavila prva vijest o obaveznoj vakcini protiv korone, ali su "srećom" oboljeli, nisu se morali vakcinisati 6 mjeseci poslije, a za dalje ne znam kako su izbjegli "ćipovanje".
Ja sam ovo nedavno cuo za Njemacku,.isto sto si gore pitala...e sad,....je li istina ili nije, to ne znam..
Naravno da nije istina. Glupost
Meni ovako ne bi palo na pamet ni izmisliti
User avatar
konektovan
Posts: 41043
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3164 Re: Zivot u Austriji

Post by konektovan »

izvrsni direktor wrote: 18/10/2023 20:48
konektovan wrote: 18/10/2023 20:46

Ja sam ovo nedavno cuo za Njemacku,.isto sto si gore pitala...e sad,....je li istina ili nije, to ne znam..
Naravno da nije istina. Glupost
Meni ovako ne bi palo na pamet ni izmisliti
Infirmacije su od osobe koja tamo zivi,...i meni zvuci k'o bomba, ali eto, na zapadu moRe svasta proći. :mrgreen:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7534
Joined: 16/01/2007 23:38

#3165 Re: Zivot u Austriji

Post by banjaluka078 »

konektovan wrote: 18/10/2023 20:46
Ja sam ovo nedavno cuo za Njemacku,.isto sto si gore pitala...e sad,....je li istina ili nije, to ne znam..

Moguće da je to u pitanju, da se ljudi nisu snašli, pa im treba neki izgovor. Ono, nije da sam totalno neobavijesštena, radila sam za strance do prije nekoliko godina, imam familiju po Češkoj, Holandiji, Norveškoj, Švedskoj, niko ne priča ništa slično, ljudi gore već oko 25 godina. Znam da nekima starijima ide na živce sve u vezi s trans ljudima i time da se izjašnjavaju po osjećaju, ne po promjeni pola, sigurno ne bi propustili da kažu ovo za ne upisivanje pola u rodni list.
Last edited by banjaluka078 on 18/10/2023 21:24, edited 1 time in total.
mali_balon
Posts: 11463
Joined: 12/09/2012 09:57

#3166 Re: Zivot u Austriji

Post by mali_balon »

Ja sam cuo da se iz njemacke masovno vracaju zbog nekih udzbenika gdje se prikazuju istospolni mama i tata itd itd i slicne gluposti...
belfy
Posts: 7741
Joined: 06/08/2007 09:00

#3167 Re: Zivot u Austriji

Post by belfy »

banjaluka078 wrote: 18/10/2023 17:18 Je li neko u Austriji skoro dobio dijete? Ako jeste, čestitke, neka je živo i zdravo. :)
A s tim u vezi pitanje: kad se upisuje u rodni list, upisuje li se pol djeteta ili se stavlja x, pa da dijete odluči šta je i upiše kad poraste?
Žena mi jutros ispriča da je to slučaj i da se ona zbog toga vratila iz Austrije u Bosnu (nova radnica u firmi, sama reče da se vratila, ja pitam "aaaaaaa, što se vrati?!?!" i onda ona to reče, da hoće da je sin muško od rođenja).
Nisam to čula od ljudi koje tamo znam, a i rađali su prije 15-20 godina, pa sumnjam da znaju.
banjaluka078 wrote: 18/10/2023 20:42 Hvala na odgovorima. :) Neka male raje. :)

Tako sam i mislila. Ne znam čemu takva izmišljanja, ali nije prvi put da čujem. Jedna porodica se vratila proljetos, pričaju da je sin morao jednom sedmično dolaziti u vrtić obučen u žensku odjeću (ne samo on, svi dječaci), da su nekoliko puta platili kaznu i, eto, kao, ne žele oni da žive u "nakaradnom" svijetu.
Imala sam u komšiluku familiju koja se spakovala da se vrati kad se pojavila prva vijest o obaveznoj vakcini protiv korone, ali su "srećom" oboljeli, nisu se morali vakcinisati 6 mjeseci poslije, a za dalje ne znam kako su izbjegli "ćipovanje".
ti si, onda, ovdje bukvalno mahalusa koja prenosi takve price dalje... (izvinjavam se na grubom opisu) prepricavas sta ti komsiluk prica. mislim, pozeljno je biti dobar sa komsilukom i razumjeti ih, ali slobodno im reci da seru i lazu... nije lako kad je komsiluk u pitanju i mozda je bolje da to ublazis, ali im das do znanja. jer, i ti si dio komsiluka... ovako samo izgleda kao da imas los komsiluk i da padas na njihove price. dobro je da radis i provjeru istih. samo ti valja nakon toga sravnati stanje sa istima... jer ce isti vjerovatno ustrjati na tome da su oni bili "gore" i to vidjeli i dizivjeli, a ti nisi...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7534
Joined: 16/01/2007 23:38

#3168 Re: Zivot u Austriji

Post by banjaluka078 »

belfy wrote: 18/10/2023 21:49
ti si, onda, ovdje bukvalno mahalusa koja prenosi takve price dalje... (izvinjavam se na grubom opisu) prepricavas sta ti komsiluk prica. mislim, pozeljno je biti dobar sa komsilukom i razumjeti ih, ali slobodno im reci da seru i lazu... nije lako kad je komsiluk u pitanju i mozda je bolje da to ublazis, ali im das do znanja. jer, i ti si dio komsiluka... ovako samo izgleda kao da imas los komsiluk i da padas na njihove price. dobro je da radis i provjeru istih. samo ti valja nakon toga sravnati stanje sa istima... jer ce isti vjerovatno ustrjati na tome da su oni bili "gore" i to vidjeli i dizivjeli, a ti nisi...
Ne mogu reći ljudima da "seru i lažu", ako ne znam. Ovdje sam pitala da saznam.

A na epitetima zahvaljujem...
belfy
Posts: 7741
Joined: 06/08/2007 09:00

#3169 Re: Zivot u Austriji

Post by belfy »

banjaluka078 wrote: 18/10/2023 21:53
belfy wrote: 18/10/2023 21:49
ti si, onda, ovdje bukvalno mahalusa koja prenosi takve price dalje... (izvinjavam se na grubom opisu) prepricavas sta ti komsiluk prica. mislim, pozeljno je biti dobar sa komsilukom i razumjeti ih, ali slobodno im reci da seru i lazu... nije lako kad je komsiluk u pitanju i mozda je bolje da to ublazis, ali im das do znanja. jer, i ti si dio komsiluka... ovako samo izgleda kao da imas los komsiluk i da padas na njihove price. dobro je da radis i provjeru istih. samo ti valja nakon toga sravnati stanje sa istima... jer ce isti vjerovatno ustrjati na tome da su oni bili "gore" i to vidjeli i dizivjeli, a ti nisi...
Ne mogu reći ljudima da "seru i lažu", ako ne znam. Ovdje sam pitala da saznam.

A na epitetima zahvaljujem...
izvinjavam se ako sam bio pregrub. i, vec rekoh, da je nekima tesko reci direktno da sugovornik "sere i laze". zato sam i rekao da im se mozda treba na neki blazi nacin reci. ja ne izbjegavam teske rijeci, kao sto vidis, kao sto mi nije tesko se izviniti ako ispadne pregrubo. sustina je da se prenese poruka i da se razumijemo. i nemas se na cemu zahvaljivati. ja dobre dijelim isto kao i lose. i za ove tvoje upise sam rekao da je dobro da radis provjeru istih, jel tako?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7534
Joined: 16/01/2007 23:38

#3170 Re: Zivot u Austriji

Post by banjaluka078 »

Pogrešno shvataš da mene imalo zanima diskusija s komšilukom. Njihova glupost, njihov problem.
Mene je zanimala informacija o upisu pola u rodni list u inostranstvu.
belfy
Posts: 7741
Joined: 06/08/2007 09:00

#3171 Re: Zivot u Austriji

Post by belfy »

dobro.
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#3172 Re: Zivot u Austriji

Post by mufa1 »

Meni je vise fascinantno da neko povjeruje u takvu pricu da upisuju X umjesto spola i da djecaci moraju dolaziti u zenskoj odjeci.. Meni da neko tako nesto prica i gleda me u oci, ja bi ga poslo u 3pm lazljive, pa makar me vise nikad ni jedan komsija ne pozdravio..
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3754
Joined: 23/04/2011 12:21

#3173 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

Aaaaaa sto ljudi mogu tracati i pricati nebuloze to je nevjerovatno :-)
Vec sam pisao da radim na MedUni Graz, sa studentima, sa Prof.Dr. ginekologije i ovo sto gospodja prica je cista ne istina :mrgreen:

Kindergarten :-)
Pored moje zgrade, udaljen 10m nikada vidio, nikada cuo.

Teta ocekivala platu 7000, pa joj malo 1500 :mrgreen:

Hajde ti teta u Bosnu ili zapni malo guz'oma :lol:
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3754
Joined: 23/04/2011 12:21

#3174 Re: Zivot u Austriji

Post by Mr.Sojic »

@mufa1
@hellhammer

Cestitke na malim Bosancima i Bosankama :thumbup:
immuno
Posts: 2028
Joined: 07/04/2010 11:05

#3175 Re: Zivot u Austriji

Post by immuno »

Ne mogu da vjerujem sta ljudi izmisljaju. Zivim u Becu, radim na MedUni Wien I kao vecina mogu samo potvrditi da te price o polovima su izmisljotine, da djecaci moraju doci obuceni kao djevojcice laz, jedino sad kad je noc vjestica neki roditelji obuku djecu tako jer je to maska onda al o moranju nema ni govora....
Post Reply