sveto trojstvo- sta je to???

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Law_and_Order
Posts: 66
Joined: 27/06/2008 03:15

#276 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by Law_and_Order »

Problem u svatanju trojstva se pojavljuje več kod svatanja kakav je Bog (Allah).
Za muslimane je nemoguče opisati Allaha jer se kaže kakav god pomisliš da je, On nije takav. To se neodnosi na Njegove osobine. On ima atribute koje mi nemamo i koji se nemogu drugačije tumačiti nego jednostavnom logikom. On je jedan (ima puno atributa ali ti atributi se ne odvajaju posebno i ne govori se o drugoj osobi,biču). Allah je svemoguč u Božjim okvirima i nemože postati nešto što nije On (naprimjer pretvoriti se u biljku,životinju,neživi predmet ili bilo šta jer bi sa tim poništio neke atribute) on sve zna i zato nemora biti nešto da bi to nešto shvatio(naprimjer-pretvoriti se u pticu da bi svatio šta je ptica i kako funkcjoniše).Tako muslimani vjeruju da Allah nemože imati djecu u smislu kao mi (može se reči da smo svi mi njegova djeca jer nas je on stvorijo ali ne da ima djete u smislu razmnožavanja kao mi) ako ima djete kao mi onda su tu "dva boga" ali ako je tu drugi onda taj drugi nije vječan i sa tim i nije bog a onaj prvi nije jedan i sa tim nije bog.

znaci nije svemoguc!
dino_sara
Posts: 172
Joined: 13/08/2008 13:36

#277 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by dino_sara »

Bog isus i Sveti duh su "kazu" jedno!! oni su "kazu" uvijek zajedno uvijek osjecaju jedno!!!!! Zar hoce reci da su onoga dana kada je Isus ubijen da su ubili sa njim i Boga i duha svetog. Oni nemogu biti jedno nikako niti mogu imati ista osjecanja, nit se mogu porediti. Sveto trojstvo je nesto sto je ubaceno u Bibliju pa opet izbaceno iz Biblije pa opet se u neke ubacuje !!!!!

Malo neodgovorno i bezobrazno za te sto to rade, jer je to igranje sa Bogom.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#278 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by kockica_kockica »

dino_sara wrote:Bog isus i Sveti duh su "kazu" jedno!! oni su "kazu" uvijek zajedno uvijek osjecaju jedno!!!!! Zar hoce reci da su onoga dana kada je Isus ubijen da su ubili sa njim i Boga i duha svetog. Oni nemogu biti jedno nikako niti mogu imati ista osjecanja, nit se mogu porediti. Sveto trojstvo je nesto sto je ubaceno u Bibliju pa opet izbaceno iz Biblije pa opet se u neke ubacuje !!!!!

Malo neodgovorno i bezobrazno za te sto to rade, jer je to igranje sa Bogom.

Koje hereze ti naprica...

Sveto Trojstvo je kršćansko učenje koje uči da postoji samo jedan Bog koji se utjelovljuje u Trima Osobama: Ocu, Sinu (Isusu Kristu) i Duhu Svetome.
Ovakvo vjerovanje je prihvaćeno na Prvom nikejskom saboru, vjerujući da je to vjerovanje ispovijedao sam Krist.
Dokaz za ovo u Bibliji: "Kad se krstio sav narod, krstio se i Isus. I dok se molio, rastvori se nebo, siđe na njeg Duh Sveti u tjelesnom obličju, poput goluba, a glas se s neba zaori: "Ti si Sin moj, Ljubljeni! U tebi mi sva milina! (Lk 3,21-22)"
dino_sara
Posts: 172
Joined: 13/08/2008 13:36

#279 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by dino_sara »

kockica_kockica wrote:
dino_sara wrote:Bog isus i Sveti duh su "kazu" jedno!! oni su "kazu" uvijek zajedno uvijek osjecaju jedno!!!!! Zar hoce reci da su onoga dana kada je Isus ubijen da su ubili sa njim i Boga i duha svetog. Oni nemogu biti jedno nikako niti mogu imati ista osjecanja, nit se mogu porediti. Sveto trojstvo je nesto sto je ubaceno u Bibliju pa opet izbaceno iz Biblije pa opet se u neke ubacuje !!!!!

Malo neodgovorno i bezobrazno za te sto to rade, jer je to igranje sa Bogom.

Koje hereze ti naprica...

Sveto Trojstvo je kršćansko učenje koje uči da postoji samo jedan Bog koji se utjelovljuje u Trima Osobama: Ocu, Sinu (Isusu Kristu) i Duhu Svetome.
Ovakvo vjerovanje je prihvaćeno na Prvom nikejskom saboru, vjerujući da je to vjerovanje ispovijedao sam Krist.
Dokaz za ovo u Bibliji: "Kad se krstio sav narod, krstio se i Isus. I dok se molio, rastvori se nebo, siđe na njeg Duh Sveti u tjelesnom obličju, poput goluba, a glas se s neba zaori: "Ti si Sin moj, Ljubljeni! U tebi mi sva milina! (Lk 3,21-22)"
ali vi poistovjecujete Isa a.s. sa Allahom to nije ok. I nikada nece Biti jer ON nije rodjen i nije rodio. i Njemu niko nije ravan
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#280 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by kockica_kockica »

dino_sara wrote:
kockica_kockica wrote:
dino_sara wrote:Bog isus i Sveti duh su "kazu" jedno!! oni su "kazu" uvijek zajedno uvijek osjecaju jedno!!!!! Zar hoce reci da su onoga dana kada je Isus ubijen da su ubili sa njim i Boga i duha svetog. Oni nemogu biti jedno nikako niti mogu imati ista osjecanja, nit se mogu porediti. Sveto trojstvo je nesto sto je ubaceno u Bibliju pa opet izbaceno iz Biblije pa opet se u neke ubacuje !!!!!

Malo neodgovorno i bezobrazno za te sto to rade, jer je to igranje sa Bogom.

Koje hereze ti naprica...

Sveto Trojstvo je kršćansko učenje koje uči da postoji samo jedan Bog koji se utjelovljuje u Trima Osobama: Ocu, Sinu (Isusu Kristu) i Duhu Svetome.
Ovakvo vjerovanje je prihvaćeno na Prvom nikejskom saboru, vjerujući da je to vjerovanje ispovijedao sam Krist.
Dokaz za ovo u Bibliji: "Kad se krstio sav narod, krstio se i Isus. I dok se molio, rastvori se nebo, siđe na njeg Duh Sveti u tjelesnom obličju, poput goluba, a glas se s neba zaori: "Ti si Sin moj, Ljubljeni! U tebi mi sva milina! (Lk 3,21-22)"
ali vi poistovjecujete Isa a.s. sa Allahom to nije ok. I nikada nece Biti jer ON nije rodjen i nije rodio. i Njemu niko nije ravan
nista ja ne poistovjecujem ni sa kim... :-) ne znam odakle ti to... tema je sveto trojstvo :oops:

da budem iskrena... katolici se ispovjedaju bez ispovjedi ne mogu na pricest .. muslimani uzimaju abdest prije klanjanja ( obred kojim uz molitvu operu svoje grijehe prije klanjanja) ... zar treba da dodovodim u pitanje kako ce ko sprati sa sebe svoje grijehe ???? meni je to sve u redu.. svako ima svoj nacin... i ne vidi razloga zasto zelis uporedjivati i prekrajati onako kako ti mislis da je uredu bilo koju vjeru...

evo ti jedan dobronamjeran savjet... prihvati tudju vjeru takva kakva je nemoj je usporedjivati sa svojom i drugim vjerama... svaka je predivna za sebe i svaka govori o ljubavi, kreposti, postenju itd... i kad bi se svi drzali onih svih zapovjedi o kojima svaka vjera govori bilo bi puno manje zla na zemlji...
dino_sara
Posts: 172
Joined: 13/08/2008 13:36

#281 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by dino_sara »

nista ja ne poistovjecujem ni sa kim... :-) ne znam odakle ti to... tema je sveto trojstvo :oops:

da budem iskrena... katolici se ispovjedaju bez ispovjedi ne mogu na pricest .. muslimani uzimaju abdest prije klanjanja ( obred kojim uz molitvu operu svoje grijehe prije klanjanja) ... zar treba da dodovodim u pitanje kako ce ko sprati sa sebe svoje grijehe ???? meni je to sve u redu.. svako ima svoj nacin... i ne vidi razloga zasto zelis uporedjivati i prekrajati onako kako ti mislis da je uredu bilo koju vjeru...

evo ti jedan dobronamjeran savjet... prihvati tudju vjeru takva kakva je nemoj je usporedjivati sa svojom i drugim vjerama... svaka je predivna za sebe i svaka govori o ljubavi, kreposti, postenju itd... i kad bi se svi drzali onih svih zapovjedi o kojima svaka vjera govori bilo bi puno manje zla na zemlji...[/quote]

Ma sreco moja koje ti knjige citas i ko tebi glavu puni glupostima ????? Ko je tebi rekao da se abdestom skida grijeh????? odakle ti to???? Pred Allaha moras cist i uredan i to je jedini razlog abdesta, a ne pjan i pod uticajem alkohola.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#282 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by kockica_kockica »

dino_sara wrote:nista ja ne poistovjecujem ni sa kim... :-) ne znam odakle ti to... tema je sveto trojstvo :oops:

da budem iskrena... katolici se ispovjedaju bez ispovjedi ne mogu na pricest .. muslimani uzimaju abdest prije klanjanja ( obred kojim uz molitvu operu svoje grijehe prije klanjanja) ... zar treba da dodovodim u pitanje kako ce ko sprati sa sebe svoje grijehe ???? meni je to sve u redu.. svako ima svoj nacin... i ne vidi razloga zasto zelis uporedjivati i prekrajati onako kako ti mislis da je uredu bilo koju vjeru...

evo ti jedan dobronamjeran savjet... prihvati tudju vjeru takva kakva je nemoj je usporedjivati sa svojom i drugim vjerama... svaka je predivna za sebe i svaka govori o ljubavi, kreposti, postenju itd... i kad bi se svi drzali onih svih zapovjedi o kojima svaka vjera govori bilo bi puno manje zla na zemlji...

Ma sreco moja koje ti knjige citas i ko tebi glavu puni glupostima ????? Ko je tebi rekao da se abdestom skida grijeh????? odakle ti to???? Pred Allaha moras cist i uredan i to je jedini razlog abdesta, a ne pjan i pod uticajem alkohola.[/quote]


cist i uredan.. bez grijeha... tumaci to kako hoces... ali ti pranjem i ucenjem sa sebe skidas sve ono prljavo .... alkohol je grijeh dragi moj .... moja nana stara muslimanka rodjena 1918 godine je klanjala ... mnogo toga me naucila i ona i majka i otac... isto kao sto znam Oce nas tako znam prouciti Fatihu...
i ne zelim s tobom da se raspravljam... misli sta hoces.... hajd cao :)
User avatar
IZVANZEMALJAC
Posts: 578
Joined: 04/06/2007 18:21
Location: ovde a volio bi tamo

#283 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by IZVANZEMALJAC »

melac wrote:
IZVANZEMALJAC wrote:Problem u svatanju trojstva se pojavljuje več kod svatanja kakav je Bog (Allah).
Za muslimane je nemoguče opisati Allaha jer se kaže kakav god pomisliš da je, On nije takav. To se neodnosi na Njegove osobine. On ima atribute koje mi nemamo i koji se nemogu drugačije tumačiti nego jednostavnom logikom. On je jedan (ima puno atributa ali ti atributi se ne odvajaju posebno i ne govori se o drugoj osobi,biču). Allah je svemoguč u Božjim okvirima i nemože postati nešto što nije On (naprimjer pretvoriti se u biljku,životinju,neživi predmet ili bilo šta jer bi sa tim poništio neke atribute) on sve zna i zato nemora biti nešto da bi to nešto shvatio(naprimjer-pretvoriti se u pticu da bi svatio šta je ptica i kako funkcjoniše).Tako muslimani vjeruju da Allah nemože imati djecu u smislu kao mi (može se reči da smo svi mi njegova djeca jer nas je on stvorijo ali ne da ima djete u smislu razmnožavanja kao mi) ako ima djete kao mi onda su tu "dva boga" ali ako je tu drugi onda taj drugi nije vječan i sa tim i nije bog :-) :-) a onaj prvi nije jedan i sa tim nije bog.
Krščani (hriščani) kažu da smo stvoreni nalik Bogu pa tako dolazi i do poređenje između njih (Boga i ljubi) i njihovih osobina. Bog postaje čovjek da bi svatio svoje stvorenje i da bi se žrtvovao za njihove grjehe.
Kažu da je jedan iako spominju 3. Kažu da sve zna iako se metamorfira u čovjeku da bi ga svatio. Kažu da je vječan iako se jedan "dio Njega" rađa i umire...
Bog nema dijete, odnosno svi smo Njegova djeca u tom smislu
Nije nalik Bogu, već se kaže na sliku Božiju
Bog postaje čovjekom da bi im pokazao put, a ne shvatio. Ako je Bog postao čovjekom i ako je spreman podnijeti ovozemaljski život samo da bi nama pokazao putm ne treba nam veći dokaz koliko nas ljubi.
Ali ako je postao čovjek onda više nije Bog jer čovjek nije Bog. Čovjek je definitivno niže biče od Boga a Bog je ono što jeste a nikako nešto manje i nešto što je stvoreno i nije vječno a Bog nije stvoren i on je vječan.
User avatar
IZVANZEMALJAC
Posts: 578
Joined: 04/06/2007 18:21
Location: ovde a volio bi tamo

#284 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by IZVANZEMALJAC »

kockica_kockica wrote:
dino_sara wrote:nista ja ne poistovjecujem ni sa kim... :-) ne znam odakle ti to... tema je sveto trojstvo :oops:

da budem iskrena... katolici se ispovjedaju bez ispovjedi ne mogu na pricest .. muslimani uzimaju abdest prije klanjanja ( obred kojim uz molitvu operu svoje grijehe prije klanjanja) ... zar treba da dodovodim u pitanje kako ce ko sprati sa sebe svoje grijehe ???? meni je to sve u redu.. svako ima svoj nacin... i ne vidi razloga zasto zelis uporedjivati i prekrajati onako kako ti mislis da je uredu bilo koju vjeru...

evo ti jedan dobronamjeran savjet... prihvati tudju vjeru takva kakva je nemoj je usporedjivati sa svojom i drugim vjerama... svaka je predivna za sebe i svaka govori o ljubavi, kreposti, postenju itd... i kad bi se svi drzali onih svih zapovjedi o kojima svaka vjera govori bilo bi puno manje zla na zemlji...

Ma sreco moja koje ti knjige citas i ko tebi glavu puni glupostima ????? Ko je tebi rekao da se abdestom skida grijeh????? odakle ti to???? Pred Allaha moras cist i uredan i to je jedini razlog abdesta, a ne pjan i pod uticajem alkohola.

cist i uredan.. bez grijeha... tumaci to kako hoces... ali ti pranjem i ucenjem sa sebe skidas sve ono prljavo .... alkohol je grijeh dragi moj .... moja nana stara muslimanka rodjena 1918 godine je klanjala ... mnogo toga me naucila i ona i majka i otac... isto kao sto znam Oce nas tako znam prouciti Fatihu...
i ne zelim s tobom da se raspravljam... misli sta hoces.... hajd cao :)[/quote]

Nema tu tumači kako hočeš. U Islamu je jasno da samo Allah može da opere naše grjehe (nema osobe, rituala i molitve koja bi nas očistila svih grjeha). Abdestom skidaš prljavštinu sa vidljivih djelova tjela a po potrebi se i tuširaš. Pred Allahom moraš biti čist.
User avatar
Vincent Raine
Posts: 374
Joined: 30/06/2008 18:58

#285 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by Vincent Raine »

Ponekad s'proljeca wrote:
Covjecanstvo mora shvatiti da je ubistvo Isusa i velicanje tog ubistva u smislu oprastanja grijeha ravno kanibalistickom obredu!!!!!
Ja ne vidim tu nikakve logike, dozvoliti da ti ubiju pokvareni ljudi sina da bi smirio svoju srdzbu i tek onda oprosti pra grijehe!!!!
Samo da razjasnimo neke stvari :-D .
Isus nije ubijen jer bi to znacilo Njegov kraj. Isus je, dakle Uskrsnuo od mrtvih i sjedi s desne Ocu. Krscani slave Isusovu pobjedu nad smrcu koju su mnogi prizeljkivali. Njegov odgovor je Uskrsnuce, pobjeda zivota. Dakle, mozemo reci da su ga pokusali ubiti :-D . Doci ce opet i suditi i zivim i mrtvim, bas kao sto je dosao treci dan nakon raspeca i objavio se svojim ucenicima. I tada je bilo nevjernih Toma, bas kao i u ovom trenutku. :-D

"A Toma, jedan od dvanaestorice, nije bio s njima, kad je došao Isus. I rekoše mu drugi učenici: "Vidjeli smo Gospodina," A on im reče: "Dok ne vidim na rukama njegovim znaka od čavala, i ne metnem prsta svojega u mjesto od čavla, i ne metnem ruke svoje u bok njegov, neću vjerovati."
I poslije osam dana bili su opet učenici njegovi unutra, i Toma s njima. Dođe Isus, kad su bila vrata zatvorena, i stade na sredinu, i reče: "Mir vam!"
Potom reče Tomi: "Metni prst svoj ovamo, i vidi ruke moje, i pruži ruku svoju, i metni u bok moj, i ne budi nevjeran, nego vjeran!"
Tada mu reče: "Gospodin moj i Bog moj!"
Reče mu Isus: "Jer si me vidio, Toma, vjerovao si. Blagoslovljeni su, koji ne vidješe i vjerovaše!" (Iv 20, 24-29)

Zivjeli! :-D
dino_sara
Posts: 172
Joined: 13/08/2008 13:36

#286 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by dino_sara »

IZVANZEMALJAC wrote:
melac wrote:
IZVANZEMALJAC wrote:Problem u svatanju trojstva se pojavljuje več kod svatanja kakav je Bog (Allah).
Za muslimane je nemoguče opisati Allaha jer se kaže kakav god pomisliš da je, On nije takav. To se neodnosi na Njegove osobine. On ima atribute koje mi nemamo i koji se nemogu drugačije tumačiti nego jednostavnom logikom. On je jedan (ima puno atributa ali ti atributi se ne odvajaju posebno i ne govori se o drugoj osobi,biču). Allah je svemoguč u Božjim okvirima i nemože postati nešto što nije On (naprimjer pretvoriti se u biljku,životinju,neživi predmet ili bilo šta jer bi sa tim poništio neke atribute) on sve zna i zato nemora biti nešto da bi to nešto shvatio(naprimjer-pretvoriti se u pticu da bi svatio šta je ptica i kako funkcjoniše).Tako muslimani vjeruju da Allah nemože imati djecu u smislu kao mi (može se reči da smo svi mi njegova djeca jer nas je on stvorijo ali ne da ima djete u smislu razmnožavanja kao mi) ako ima djete kao mi onda su tu "dva boga" ali ako je tu drugi onda taj drugi nije vječan i sa tim i nije bog :-) :-) a onaj prvi nije jedan i sa tim nije bog.
Krščani (hriščani) kažu da smo stvoreni nalik Bogu pa tako dolazi i do poređenje između njih (Boga i ljubi) i njihovih osobina. Bog postaje čovjek da bi svatio svoje stvorenje i da bi se žrtvovao za njihove grjehe.
Kažu da je jedan iako spominju 3. Kažu da sve zna iako se metamorfira u čovjeku da bi ga svatio. Kažu da je vječan iako se jedan "dio Njega" rađa i umire...
Bog nema dijete, odnosno svi smo Njegova djeca u tom smislu
Nije nalik Bogu, već se kaže na sliku Božiju
Bog postaje čovjekom da bi im pokazao put, a ne shvatio. Ako je Bog postao čovjekom i ako je spreman podnijeti ovozemaljski život samo da bi nama pokazao putm ne treba nam veći dokaz koliko nas ljubi.
Ali ako je postao čovjek onda više nije Bog jer čovjek nije Bog. Čovjek je definitivno niže biče od Boga a Bog je ono što jeste a nikako nešto manje i nešto što je stvoreno i nije vječno a Bog nije stvoren i on je vječan.
E to oni nemogu da svare ili ne zele da pokusaju, evo recimo ovoj kockici nana pricala stvari da se abdestom skida grijeh a nije joj palo na pamet da Allah trazi higijenu, cistocu tijela , cistocu prostora u kojem se klanja, ne nego je njoj neko rekao da vodom skida grijeh sto bi znacilo da na moru nemozes nabaciti grijeh na sebe i da ostane tu preko 10 sati nema sanse . Ali pustimo mi sada kockicu uzmimo velike istrazitelje poput deedat-a ili anisa sorosa itd.... koji tvrde da je to izmisljena fraza i ubacena u bibliju. Mnogo je Biblija izgubila sa prevodima gdje su mijenjanje rijeci za jedno slovo a to slovo bi promijenilo citavo znacenje te rijeci pa i recenice. E tu nastaje problem Biblije. Zato sto ima puno tih kontradikcija u prevodima (verzije). Tako je i sa Isusom o njemu su pisali ljudi koji nikada nisu bili sa njim,jeli sa njim, ucili sa njim,hodali sa njim, molili se sa njim a to su (matej, luka, ivan..?) oni su pisali o Isusu.
User avatar
Vincent Raine
Posts: 374
Joined: 30/06/2008 18:58

#287 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by Vincent Raine »

dino_sara wrote: Mnogo je Biblija izgubila sa prevodima gdje su mijenjanje rijeci za jedno slovo a to slovo bi promijenilo citavo znacenje te rijeci pa i recenice. E tu nastaje problem Biblije. Zato sto ima puno tih kontradikcija u prevodima (verzije). Tako je i sa Isusom o njemu su pisali ljudi koji nikada nisu bili sa njim,jeli sa njim, ucili sa njim,hodali sa njim, molili se sa njim a to su (matej, luka, ivan..?) oni su pisali o Isusu.
Srecom imamo Kuran koji je ostao nepromjenjen te je uspio preziviti u orginalu sve do sada iako je ispisan na palminom listu!? Da se najezis....

Sjedi jedan!
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#288 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by kockica_kockica »

dino_sara wrote:[Problem u svatanju trojstva se pojavljuje več kod svatanja kakav je Bog (Allah).
[

E to oni nemogu da svare ili ne zele da pokusaju, evo recimo ovoj kockici nana pricala stvari da se abdestom skida grijeh a nije joj palo na pamet da Allah trazi higijenu, cistocu tijela , cistocu prostora u kojem se klanja, ne nego je njoj neko rekao da vodom skida grijeh sto bi znacilo da na moru nemozes nabaciti grijeh na sebe i da ostane tu preko 10 sati nema sanse . Ali pustimo mi sada kockicu uzmimo velike istrazitelje poput deedat-a ili anisa sorosa itd.... koji tvrde da je to izmisljena fraza i ubacena u bibliju. Mnogo je Biblija izgubila sa prevodima gdje su mijenjanje rijeci za jedno slovo a to slovo bi promijenilo citavo znacenje te rijeci pa i recenice. E tu nastaje problem Biblije. Zato sto ima puno tih kontradikcija u prevodima (verzije). Tako je i sa Isusom o njemu su pisali ljudi koji nikada nisu bili sa njim,jeli sa njim, ucili sa njim,hodali sa njim, molili se sa njim a to su (matej, luka, ivan..?) oni su pisali o Isusu.
Hvala ti na ovim uvredama... ja tebe ne vrijedjam niti tvoja vjerovanja (ali bih mogla jer mi diras nanu koju volim vise od svega) .. sad jako puno o tebi govori kad kupanje u moru poredis sa uzimanjem abdesta.... ja sam mislila da se kupati svakako trebamo ne treba meni reci pop da se idem okupati prije nego dodjem na misu... :thumbup: svaka cast majstore samo tako.... :lol: :lol: :lol:
saraf
Posts: 42
Joined: 12/08/2008 19:19

#289 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by saraf »

:D pa jel se okupas kad krenes na misu :?:
sto je najbitnije poslije nuzde sta koristite vodu ili papir :?:
mi muslimani vodu normalno i sapun :D
dino_sara
Posts: 172
Joined: 13/08/2008 13:36

#290 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by dino_sara »

kockica_kockica wrote:
dino_sara wrote:[Problem u svatanju trojstva se pojavljuje več kod svatanja kakav je Bog (Allah).
[

E to oni nemogu da svare ili ne zele da pokusaju, evo recimo ovoj kockici nana pricala stvari da se abdestom skida grijeh a nije joj palo na pamet da Allah trazi higijenu, cistocu tijela , cistocu prostora u kojem se klanja, ne nego je njoj neko rekao da vodom skida grijeh sto bi znacilo da na moru nemozes nabaciti grijeh na sebe i da ostane tu preko 10 sati nema sanse . Ali pustimo mi sada kockicu uzmimo velike istrazitelje poput deedat-a ili anisa sorosa itd.... koji tvrde da je to izmisljena fraza i ubacena u bibliju. Mnogo je Biblija izgubila sa prevodima gdje su mijenjanje rijeci za jedno slovo a to slovo bi promijenilo citavo znacenje te rijeci pa i recenice. E tu nastaje problem Biblije. Zato sto ima puno tih kontradikcija u prevodima (verzije). Tako je i sa Isusom o njemu su pisali ljudi koji nikada nisu bili sa njim,jeli sa njim, ucili sa njim,hodali sa njim, molili se sa njim a to su (matej, luka, ivan..?) oni su pisali o Isusu.
Hvala ti na ovim uvredama... ja tebe ne vrijedjam niti tvoja vjerovanja (ali bih mogla jer mi diras nanu koju volim vise od svega) .. sad jako puno o tebi govori kad kupanje u moru poredis sa uzimanjem abdesta.... ja sam mislila da se kupati svakako trebamo ne treba meni reci pop da se idem okupati prije nego dodjem na misu... :thumbup: svaka cast majstore samo tako.... :lol: :lol: :lol:
Izvini nemoj se ljutiti ali mislim da ti nisi dorasla za ovu temu ( i izvini za nanu sviju ti)
User avatar
arbosan
Posts: 297
Joined: 04/07/2005 08:50
Location: Sarajevo

#291 Re:

Post by arbosan »

aNTropocentrio wrote:Bog je svemoguć -> ništa mu nije nemoguće -> ako želi, može imati milion inkarnacija, a ne samo 3 -> pošto je već svemoguć, valjda mu nije neki problem napraviti sina, jelde? :D
Sto ce mu sin!!!, jeli to dokaz da on moze sve. Meni je jaci argument kako je stvorio Adema i Evu!!!!!!!!!! Zamisli, Bez oca i majke, stvorio ga od zemlje. Eh to je vec nesto.

A za sina, pa po meni, sin je bioloska potreba za produzavanje potomaka, dakle, ja sam otac, pa hocu sina da produzim moje potomstvo, da mi ne umre loza i prezime, ... itd. A sto je Bogu potreban sin?!!!.

To je moj stav, postujem svaku vjeru, oni imaju svoje, i mi imamo svoje. A kada dodje vrijeme, svi cemo imati samo jedno, tada ce i ateisti povjerovati, ali bice tada kasno za one koje nisu povjerovali u ovom svijetu.
saraf
Posts: 42
Joined: 12/08/2008 19:19

#292 Re: Re:

Post by saraf »

arbosan wrote:
aNTropocentrio wrote:Bog je svemoguć -> ništa mu nije nemoguće -> ako želi, može imati milion inkarnacija, a ne samo 3 -> pošto je već svemoguć, valjda mu nije neki problem napraviti sina, jelde? :D
Sto ce mu sin!!!, jeli to dokaz da on moze sve. Meni je jaci argument kako je stvorio Adema i Evu!!!!!!!!!! Zamisli, Bez oca i majke, stvorio ga od zemlje. Eh to je vec nesto.

A za sina, pa po meni, sin je bioloska potreba za produzavanje potomaka, dakle, ja sam otac, pa hocu sina da produzim moje potomstvo, da mi ne umre loza i prezime, ... itd. A sto je Bogu potreban sin?!!!.

To je moj stav, postujem svaku vjeru, oni imaju svoje, i mi imamo svoje. A kada dodje vrijeme, svi cemo imati samo jedno, tada ce i ateisti povjerovati, ali bice tada kasno za one koje nisu povjerovali u ovom svijetu.
nece se samo ateisti kajati nego svi cija vjera bude nepriynata pred Stvaraocem,bilo izmisljena ili da joj je rok istekao ;-)
preporuka za one koji istinski traze pravu vjeru,neka obrate paznju na zadnju objavljenu knjigu.
ostalo nek sami presude svojim razumom. :thumbup:
dino_sara
Posts: 172
Joined: 13/08/2008 13:36

#293 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by dino_sara »

ma mene samo zanima zasto se to ne nalazi u Bibliji??? Zasto je bilo ubaceno pa izbaceno???
Zasto se mijenjala " little red Bible" ( to je ona biblija u kojoj sve sto je "rekao Isus" bilo u crvenim slovima) pa i oko nje se nisu nikada mogli dogovoriti jeli sve to isus rekao. pa je mijenjali po nekoliko puta.

Jehovini svjedoci: krscanska nepopravljiva sekta, oni cak imaju pravo da samo pisu bibliju i tumace je na svoj nacin.
E tako vam je i sa trojstvom
melac
Posts: 1661
Joined: 25/08/2008 19:33

#294 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by melac »

ali vi poistovjecujete Isa a.s. sa Allahom to nije ok. I nikada nece Biti jer ON nije rodjen i nije rodio. i Njemu niko nije ravan[/quote]

Mi ne uspoređujemo Isusa s Bogom, već vjerujemo da je Isus Bog. I molim te nemoj Islamski nauk prenositi na kršćanstvo i tako suditi o tome tko je Isus Krist.
melac
Posts: 1661
Joined: 25/08/2008 19:33

#295 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by melac »

dino_sara wrote:ma mene samo zanima zasto se to ne nalazi u Bibliji??? Zasto je bilo ubaceno pa izbaceno???
Zasto se mijenjala " little red Bible" ( to je ona biblija u kojoj sve sto je "rekao Isus" bilo u crvenim slovima) pa i oko nje se nisu nikada mogli dogovoriti jeli sve to isus rekao. pa je mijenjali po nekoliko puta.

Jehovini svjedoci: krscanska nepopravljiva sekta, oni cak imaju pravo da samo pisu bibliju i tumace je na svoj nacin.
E tako vam je i sa trojstvom
Ubaćeno je jer se pojavilo pitanje tko su Isus Krist, tko je Duh Sveti, tko je Otac, i u takvim se oblicima Bog pojavljivao ljudima U Osobnosti Duha Svetoga koji nas čuva, kao Isus Krist koji nas ljubi svim srcem svojim, i Ocem koji sve zna i sve čuje. I onda se ljudima radi lakšeg objašnjavanja počelo objašnjavati Boga kao Sveto Trojstvo. Trojstvo Oca Sina i Duha Svetoga.
melac
Posts: 1661
Joined: 25/08/2008 19:33

#296 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by melac »

E to oni nemogu da svare ili ne zele da pokusaju, evo recimo ovoj kockici nana pricala stvari da se abdestom skida grijeh a nije joj palo na pamet da Allah trazi higijenu, cistocu tijela , cistocu prostora u kojem se klanja, ne nego je njoj neko rekao da vodom skida grijeh sto bi znacilo da na moru nemozes nabaciti grijeh na sebe i da ostane tu preko 10 sati nema sanse . Ali pustimo mi sada kockicu uzmimo velike istrazitelje poput deedat-a ili anisa sorosa itd.... koji tvrde da je to izmisljena fraza i ubacena u bibliju. Mnogo je Biblija izgubila sa prevodima gdje su mijenjanje rijeci za jedno slovo a to slovo bi promijenilo citavo znacenje te rijeci pa i recenice. E tu nastaje problem Biblije. Zato sto ima puno tih kontradikcija u prevodima (verzije). Tako je i sa Isusom o njemu su pisali ljudi koji nikada nisu bili sa njim,jeli sa njim, ucili sa njim,hodali sa njim, molili se sa njim a to su (matej, luka, ivan..?) oni su pisali o Isusu.[/quote]

Jedan od njih je hodao i častio se sa Isusom Kristom...
dino_sara
Posts: 172
Joined: 13/08/2008 13:36

#297 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by dino_sara »

melac wrote:ali vi poistovjecujete Isa a.s. sa Allahom to nije ok. I nikada nece Biti jer ON nije rodjen i nije rodio. i Njemu niko nije ravan
Mi ne uspoređujemo Isusa s Bogom, već vjerujemo da je Isus Bog. I molim te nemoj Islamski nauk prenositi na kršćanstvo i tako suditi o tome tko je Isus Krist.[/quote]


Bolje ti je da u to nevjerujes, nego da vjerujes da je Isus bio boziji poslanik, i da Bogu niko nije ravan. POkusaj sa laganim stivom koje se zove "ISLAM ILI KRSCANSTVO" nemoj da pricas puno, ako nisi siguran u ono sto pricas.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#298 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by kockica_kockica »

dino_sara wrote:
kockica_kockica wrote:
dino_sara wrote:[Problem u svatanju trojstva se pojavljuje več kod svatanja kakav je Bog (Allah).
[

E to oni nemogu da svare ili ne zele da pokusaju, evo recimo ovoj kockici nana pricala stvari da se abdestom skida grijeh a nije joj palo na pamet da Allah trazi higijenu, cistocu tijela , cistocu prostora u kojem se klanja, ne nego je njoj neko rekao da vodom skida grijeh sto bi znacilo da na moru nemozes nabaciti grijeh na sebe i da ostane tu preko 10 sati nema sanse . Ali pustimo mi sada kockicu uzmimo velike istrazitelje poput deedat-a ili anisa sorosa itd.... koji tvrde da je to izmisljena fraza i ubacena u bibliju. Mnogo je Biblija izgubila sa prevodima gdje su mijenjanje rijeci za jedno slovo a to slovo bi promijenilo citavo znacenje te rijeci pa i recenice. E tu nastaje problem Biblije. Zato sto ima puno tih kontradikcija u prevodima (verzije). Tako je i sa Isusom o njemu su pisali ljudi koji nikada nisu bili sa njim,jeli sa njim, ucili sa njim,hodali sa njim, molili se sa njim a to su (matej, luka, ivan..?) oni su pisali o Isusu.
Hvala ti na ovim uvredama... ja tebe ne vrijedjam niti tvoja vjerovanja (ali bih mogla jer mi diras nanu koju volim vise od svega) .. sad jako puno o tebi govori kad kupanje u moru poredis sa uzimanjem abdesta.... ja sam mislila da se kupati svakako trebamo ne treba meni reci pop da se idem okupati prije nego dodjem na misu... :thumbup: svaka cast majstore samo tako.... :lol: :lol: :lol:
Izvini nemoj se ljutiti ali mislim da ti nisi dorasla za ovu temu ( i izvini za nanu sviju ti)
svoju ironiju i uvrede zadrzi za sebe.... ne trebas se izvinjavati... poenta tog pranja ruku i nogu i ucenja prilikom tog pranja nije zato sto su ti ruke i noge prljave vec ima svoje znacenje... za tvoju info ja nista lose nisam napisala i ne pljujem po drugim vjerama niti ih usporedjujem sa krscanstvom... a ti si na religiji vidim stalan gost sa svojim herezama i nebulozama... i svako misljenje koje ti neko napise ti zelis pobiti na svoj nacin... :-)


:run:
saraf
Posts: 42
Joined: 12/08/2008 19:19

#299 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by saraf »

melac wrote:ali vi poistovjecujete Isa a.s. sa Allahom to nije ok. I nikada nece Biti jer ON nije rodjen i nije rodio. i Njemu niko nije ravan
Mi ne uspoređujemo Isusa s Bogom, već vjerujemo da je Isus Bog. I molim te nemoj Islamski nauk prenositi na kršćanstvo i tako suditi o tome tko je Isus Krist.[/quote
sam svoje rijeci opovrgavas ,sad kazes ne usporedjujete ga sa Bogom sad kazes da je Bog utjecem se Allahu od prokletog sejtana sto pametnei razumne ljude nagovara na stranputicu .amin
Hej ljudi razumni iz reda krscana Isus-isa je samo covjek kao i svi mi kako ce bit Bog. :roll:
saraf
Posts: 42
Joined: 12/08/2008 19:19

#300 Re: sveto trojstvo- sta je to???

Post by saraf »

Ubaćeno je jer se pojavilo pitanje tko su Isus Krist, tko je Duh Sveti, tko je Otac, i u takvim se oblicima Bog pojavljivao ljudima U Osobnosti Duha Svetoga koji nas čuva, kao Isus Krist koji nas ljubi svim srcem svojim, i Ocem koji sve zna i sve čuje. I onda se ljudima radi lakšeg objašnjavanja počelo objašnjavati Boga kao Sveto Trojstvo. Trojstvo Oca Sina i Duha Svetoga.
nema ovdje logike,nisu ljudi nikad bili toliko glupi da im se moralo na djeciji nacin objasnjavat ko je Bog i dijete zna da 1 i 3 nije isto.
Post Reply