Dražen Petrović

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#26 Re: Dražen Petrović

Post by madner »

Divac je imao odlicnu karijeru u NBA-u, Sabonis je legenda sirom Evrope.
Drazenu falilo par sezona da se dokaze i onda bi to stajalo.
Mr. Brightside
Posts: 31340
Joined: 26/02/2011 13:07

#27 Re: Dražen Petrović

Post by Mr. Brightside »

6 puta najbolji igrač evrope treba da se dokaže?

ili misliš na NBA gdje je dvije uzastopne sezone imao preko dvadeset poena po utakmici, hmm šta da dokaže? :lol:
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#28 Re: Dražen Petrović

Post by madner »

Mislim na NBA naravno, a igrac njegovo kalibra se ne dokazuje tako sto igra, mada mu je i to bio napredak nego sto dovede svoj tim blizu titule. To je njegov pedigre.
User avatar
deer_hunter
Posts: 1021
Joined: 28/09/2012 15:46

#29 Re: Dražen Petrović

Post by deer_hunter »

dobro, momak je ili udaren u glavu ili obični trol, čuj Senna i Petrović precjenjeni :-D
User avatar
deer_hunter
Posts: 1021
Joined: 28/09/2012 15:46

#30 Re: Dražen Petrović

Post by deer_hunter »

madner wrote:Mislim na NBA naravno, a igrac njegovo kalibra se ne dokazuje tako sto igra, mada mu je i to bio napredak nego sto dovede svoj tim blizu titule. To je njegov pedigre.
pa ako cemo poštenu Dražen je u prvoj sezoni s Portlandom igrao finale NBA, a da je poživio velike su šanse da bi i osvojio, jer je sudeći po riječima Ace Petrovića trebao preći u Houston ili New York koji su tada bili prejaki(a još je i Jordan pauzirao 2 godine)
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#31 Re: Dražen Petrović

Post by madner »

deer_hunter wrote:
madner wrote:Mislim na NBA naravno, a igrac njegovo kalibra se ne dokazuje tako sto igra, mada mu je i to bio napredak nego sto dovede svoj tim blizu titule. To je njegov pedigre.
pa ako cemo poštenu Dražen je u prvoj sezoni s Portlandom igrao finale NBA, a da je poživio velike su šanse da bi i osvojio, jer je sudeći po riječima Ace Petrovića trebao preći u Houston ili New York koji su tada bili prejaki(a još je i Jordan pauzirao 2 godine)
Jeste bio tu, ali nije igrao :D

Kukoc je covjek koji je bio jako bitan covjek za bullse, kao sesti igrac. Ali opet to nije to.
Mr. Brightside
Posts: 31340
Joined: 26/02/2011 13:07

#32 Re: Dražen Petrović

Post by Mr. Brightside »

madner wrote:Mislim na NBA naravno, a igrac njegovo kalibra se ne dokazuje tako sto igra, mada mu je i to bio napredak nego sto dovede svoj tim blizu titule. To je njegov pedigre.
razumijem, al' pravljenje šampionskog tima nije (samo) njegova stvar, već menadžera :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56058
Joined: 15/12/2008 16:53

#33 Re: Dražen Petrović

Post by ultima_palabra »

madner wrote:Mislim na NBA naravno, a igrac njegovo kalibra se ne dokazuje tako sto igra, mada mu je i to bio napredak nego sto dovede svoj tim blizu titule. To je njegov pedigre.
Puno teže je tad bilo Evropljanima u NBA, tek se probijao led. Ni Divac ni Sabonis ni Kukoč nisu bili glavni igrači u svojim timovima, to je tad nije moglo proći. Tek kasnije su došli Dirk, Pau i Kirilenko.
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#34 Re: Dražen Petrović

Post by madner »

ultima_palabra wrote:
madner wrote:Mislim na NBA naravno, a igrac njegovo kalibra se ne dokazuje tako sto igra, mada mu je i to bio napredak nego sto dovede svoj tim blizu titule. To je njegov pedigre.
Puno teže je tad bilo Evropljanima u NBA, tek se probijao led. Ni Divac ni Sabonis ni Kukoč nisu bili glavni igrači u svojim timovima, to je tad nije moglo proći. Tek kasnije su došli Dirk, Pau i Kirilenko.
Divac je bio, Sabonis je bio. Ne glavni glavni, ali medju glavnim. Ne moze jedan glavni uzet titulu. :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56058
Joined: 15/12/2008 16:53

#35 Re: Dražen Petrović

Post by ultima_palabra »

madner wrote:
ultima_palabra wrote:
madner wrote:Mislim na NBA naravno, a igrac njegovo kalibra se ne dokazuje tako sto igra, mada mu je i to bio napredak nego sto dovede svoj tim blizu titule. To je njegov pedigre.
Puno teže je tad bilo Evropljanima u NBA, tek se probijao led. Ni Divac ni Sabonis ni Kukoč nisu bili glavni igrači u svojim timovima, to je tad nije moglo proći. Tek kasnije su došli Dirk, Pau i Kirilenko.
Divac je bio, Sabonis je bio. Ne glavni glavni, ali medju glavnim. Ne moze jedan glavni uzet titulu. :D
Bili su starteri, ali ne među 3 glavna igrača. U devedesetim Evropljanin nije nikako mogao biti glavni glavni, doduše Dražen je bio blizu u Netsima :D
LSD
Posts: 27429
Joined: 24/07/2007 08:26

#36 Re: Dražen Petrović

Post by LSD »

Dražen je prerano otišao na onaj svijet, da bi se njegova karijera mogla sagledati iz ove perspektive - kao npr. karijere Divca, Kukoca, Sabonisa itd....a nezahvalno je špekulisati....ali ono što zasigurno znamo, jeste da su svi ti navedeni igraca iz tog generacijskog pasa bili u sjeni Petrovića dok je ovaj harao evropskom košarkom.
User avatar
jazzer
Posts: 7245
Joined: 20/12/2004 14:44

#37 Re: Dražen Petrović

Post by jazzer »

Sjecam se da sam kao klinac zurio iz skole kuci da gledam Cibonu i ovu legendu. I danas kada imam vremena
odem na YT pa opet gledam one tekme protiv Scavolinia, Maccabia, Arisa (tada je harao grckom kosarkom, Olimpijakosa i Panate nije bilo nigdje :) ) Barcelone..Sjecam se duela sa M. Dantonijem (sada vjerovatno trenerom
LA Lakersa), H. A San Epifaniom iz Barce, nezaboravne tekme protiv Galisa kada bi zajedno utrpali po 70,80 poena
po utakmici.. I sada me jeza prodje kada se sjetim toga :) .

Bio ili ne najbolji svih vremena sa ovih prostora, za mene ce uvijek biti legenda.
User avatar
n4rod zn4
Posts: 23
Joined: 11/11/2012 16:11
Location: vjerna ŽEKIPA

#38 Re: Dražen Petrović

Post by n4rod zn4 »

Tužno kako se Petroviću rano završila karijera.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41418
Joined: 29/06/2011 23:39

#39 Re: Dražen Petrović

Post by dječak sa šibicama »

Drazen je bas tih dana poceo osvajati NBA terene, ubacio u petu brzinu sto se kaze, nakon jednog perioda tinjanja vatre, sjedenja na klupi (sto ne treba da cudi s obzirom sa kakvim je majstorima dijelio minutazu)

Nekako je amerikancima ostala najveca zal za Drazenom kosarkasem, jer je tek tada poceo igrati svoju kosarku i za Amerikance u to vrijeme posebno cudna pojava, bijeli evropljanin koji uzme loptu i sam razbije protivnika. U to vrijeme oni su Evropljane gledali kao pomocnu radnu snagu.

Mozda nije igrao najljepsu kosarku, ali najucinkovitiju mogucu, jeste. Jedini, ja mislim, koji je to uspio. Pogledajte, ko ima priliku, neke od njegovih najboljih partija a ima ih puno. Kad krene, ne staje. Masina od covjeka.

Oponenti su mu pripisivali sebicnost i nedostatak vica, ali to je daleko od istine. Cesto je radio serije, seriju koseva pa seriju asistencija za saigrace.

A za vic...



i sta je sudbina, ima jedan mali iz Sibenika, 18 godina, i vec sada je NBA liga poludila za njim. Nekako vise podsjeca na Kukoca, ali najvjerovatnije ce biti nasljednik svog sugradjanina.
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#40 Re: Dražen Petrović

Post by matematicar_teski »

O mrtvima najbolje, nasi narodi shvate da su mrtvi najbolji nazalost. Pa jedan Vlade Divac je izmislio kosarku za njega, ( skoro citava srpska repka iz perioda 92-98),Pedja Stojakovic, a o starijim kosarkassima da ne pricamo. O NBA i mokrim snovima nasih zapadnih susjeda, kako je eto drazen bio nivo jordana,birda,magica da ne pricamo. Covjek koji je imao samo sut NE MOZE biti biti starter. Drazen nije bio ni 6 igrac. Toliko o tome
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#41 Re: Dražen Petrović

Post by hrastov žižak »

prestani više neznalico dosadna.
LSD
Posts: 27429
Joined: 24/07/2007 08:26

#42 Re: Dražen Petrović

Post by LSD »

Nije tacno da Dražen nije bio starter u NBA :!: ....citave zadnje dvije sezone u Netsima je bio startet, i uz Colemana glavni igrac ekipe....36-37 minuta na parketu, preko 20 poena u prosjeku....bio zakinut za poziv na All star meč (o tome se vec pisalo), kojeg bi sigurno dobio naredne godine i tako postao prvi evropljanin na tim mecevima nakon Schrempfa...smrt ga je pretekla.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56058
Joined: 15/12/2008 16:53

#43 Re: Dražen Petrović

Post by ultima_palabra »

Da nema foruma ne bih znao da postoje ljudi koji ne gotive Ivicu Osima, Dražena Petrovića, Edina Džeku itd... ne znam samo jel to trolanje ili iskrenost.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#44 Re: Dražen Petrović

Post by Romanista 101% »

ma nema pojma sta covjek govori, dosao samo da dize tenzije krivo mu sto je najbolji igrac sa ovih prostora iz Hrvatske
Rob_Atl
Posts: 5359
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#45 Re: Dražen Petrović

Post by Rob_Atl »

http://www.youtube.com/watch?v=s2PKBcQHwH0

case closed, cuj te samo sta kaze regi miller, ne treba levatima nista dalje pricati
Mr. Brightside
Posts: 31340
Joined: 26/02/2011 13:07

#46 Re: Dražen Petrović

Post by Mr. Brightside »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Mr. Brightside wrote:6 puta najbolji igrač evrope treba da se dokaže?

ili misliš na NBA gdje je dvije uzastopne sezone imao preko dvadeset poena po utakmici, hmm šta da dokaže? :lol:
baš 6 puta?
baš :D
Mr. Brightside
Posts: 31340
Joined: 26/02/2011 13:07

#47 Re: Dražen Petrović

Post by Mr. Brightside »

nije možda, već jeste! :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41418
Joined: 29/06/2011 23:39

#48 Re: Dražen Petrović

Post by dječak sa šibicama »

Rob_Atl wrote:http://www.youtube.com/watch?v=s2PKBcQHwH0

case closed, cuj te samo sta kaze regi miller, ne treba levatima nista dalje pricati
Kad to kaze najbolji tricas NBA lige svih vremena, onda je stvarno case closed.
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#49 Re: Dražen Petrović

Post by just principe »

ma pusti, nije vazno misljenje istinskih legendi kojima su se takmicili dvojica vec je vazno misljenje jednog ublehasa sa foruma koji ce jednim udarcem nipodostovati dvije istinske legende.. najboljeg vozaca F1 svih vremena i jednog od najboljih evropskih kosarkasa u Nba..
Po navedenom smrt im je dobrodosla jer bi sav njihov nekvalitet izasao na vidjelo .. jebem ti misljenje kad ga svak0 ima


Samo da te ispravim da vise Reggie nije vise najbolji trojkas vec Allen http://www.youtube.com/watch?v=xTP8KUpoHfg
Steta samo sto je uprljao karijeru odlaskom u ogavni Heat
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#50 Re: Dražen Petrović

Post by JThomas »

al' ne treba vala pretjerivati sa šbb kbb ni na drugu stranu. ovako kako jeste - samo jedan evropski igrač je vodio tim do NBA titule kao prva opcija. i to preko ljudi koji će biti upamćeni kao top 10-15 ikada kad se podvuče crta.
Post Reply