Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
csejla
Posts: 528
Joined: 02/01/2009 20:57

#26 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by csejla »

Jos jedna povrijedjena maca treba pomoc :( Sada me zvala jedna djevojka, u gradu kod Zlatarske ulice se nalazi malo crno mace sa povrijedjenom sapom (vjerovatno lom). Cura ima macu tako da je ne moze uzeti sebi :( Ako ima neko voljan da joj pomogne da je skloni sa ulice i odvede vet, udomi privremeno ili stalno MOLIM DA SE JAVI NA MOB: 062/693-452 Jasmina.

Hvala

*UP
Last edited by csejla on 21/10/2009 12:12, edited 1 time in total.
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#27 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by amelino »

Ova je maca spasena sinoc. Kod mene je trenutno. Gagi (macak hermafrodit) je sretno udomljen:)

Stara je 4mjeseca, naucena na pjesak. Predivna je, voli da se mazi i spava:) Zove se Snowy, cisto je bijela i ima plave oke:)

Kontakt - Amela 061 597 481

Image

Image

Image


UDOMLJENA
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#28 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by anjusha »

blackberry wrote:Ovo je Džoni :D

Image

Image

Image

Image

Dakle, veterinarski je obrađen, velika je maza, koristi pijesak i jedva čeka nekog ko će ga neizmjerno voljeti. Jako je naklonjen ljudima i nije agresivan prema drugim (nepoznatim) maca. Kontakt: 061/182-966. Napominjem da je hitno da mu što prije nađemo novi dom i bila bih vam zahvalna ukoliko proslijedite moj kontakt :D Od Džonija veliki pozdrav! :D
Dzoni je nazalost vracen. Porodica u kojoj je bio udomljen kaze da nije jeo 2 dana... Cim je vracen privremenom udomitelju, najeo se ko harambasa. Dosli su do zakljucka da se navukao na Royal... stoga ce privremeni udomitelj dok Dzoni ne nadje novi dom navikavati ga pomalo na druge vrste hrane...
Dzoni ponovo trazi dom! veterinarski je obradjen i potpuno pitom i miran. Preporuka od srca za bilo koji dom!

udomljen
Last edited by anjusha on 12/11/2009 19:53, edited 1 time in total.
Reason: udomljavanje
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#29 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by amelino »

Macic Masha i Pasha traze hitno novi dom!!!!

Pasha je predivni mjesanac Rottweiler-a koji je spasen prije 5dana. Voli da se igra sa macicem koji se zove Masha:) Masha je zenkica stara tek mjesec i po i koja je jako razigrana i umiljata. Dane provode skupa u privremenom domu kod divne gospodje koja se o njima brine 24h. Jako su zahvalni i nauceni na zivot u stanu.

Hitno im je potreban novi dom.

Kontakt - Milena 061 208 914 i Amela 061 597 481

Masha:

Image

Igranje izmedju 2 velika prijatelja:

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#30 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Baby »

Image
Pjera , mačkica stara godinu i po traži dom.Ali prvenstvno ako može mala novčana pomoć za njenu sterilizaciju i vakcinaciju .Ja nemam novaca da joj platim,a niko je neće uzeti nevakcinisanu i nesterilisanu...Svaka pomoć bi mi dobro došla .Hvala unaprijed!
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#31 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by anjusha »

Zamoljena sam da postavim iduce:


Luna (bio pun mjesec 8-) )je spasena kad joj je bilo desetak dana i privremeno smjestena kod dobrih ljudi, koji je na zalost ne mogu zadrzati. Jako je umiljata i draga, koristi pijesak od pocetka (u miraz nosi svoj novi pokriveni wc :-) ), naviknuta na zivot u stanu, obavila kod veterinara sve sto treba, a iduce sedmice se vakcinise. Potpuno je crna, ukljucujuci brkove, obrve i jastucice na sapicama :-)

Image

Image

Image

Image[/quote]

UDOMLJENA
Last edited by anjusha on 23/11/2009 14:08, edited 1 time in total.
Reason: udomljavanje
lucius
Posts: 56
Joined: 17/10/2009 20:53

#32 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by lucius »

argentaria wrote:
lucius wrote:
argentaria wrote:Cuke vec dvije veceri ne napadaju.Ja ih zatvorim tako da im ni mama maca ne moze uci (i onako ih vise ne zeli,bjezi od njih ko luda).Iz Sarajeva sam i vec me hvata panika sta cu zimus sa šest mačaka (macak,mama maca i 4 malena).Maleni su preslatki.
Šta je bilo sa macama?
Mace su jos uvijek kod mene u rostilju.Bijeli macic ce uskoro biti udomljen u jednu finu porodicu.jos ga drzim jer mi ga zao odvojiti od seka i brace (mali borac koji ne moze bas dobro da hoda).Ostali macici -niko jos nije zainteresovan.preslatki su i zivahni.
Ja sam zainteresiran za ženkicu, samo što smo nedavno izgubili macu, pa je supruga pravo neraspoložena i nezainteresirana :(
cheb
Posts: 134
Joined: 12/12/2004 17:57
Location: Sa

#33 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by cheb »

Nov sam na ovoj temi, ali ukratko...
MACAK, star 2 ipo mjeseca trazi dom.
Ja sam preuzeo jedno na sebe, ostao je on.
naucen na pjesak, uredan je, spava po vazdan i jede.

Image

Image

Image

Image
KOLIKO ANJUSHA ZNA- UDOMLJEN
A71
Posts: 157
Joined: 24/09/2009 17:12

#34 POMOZITE MALENOM MAČETU

Post by A71 »

U poslijepodnevnim satima dva mladića spasila maleno mače koje je ležalo na sred tramvajske pruge da ne bude pregaženo. Mače je bilo jako preplašeno, malo mu je povrijeđen jastučić na prednjoj šapici. Srećom nema drugih povreda. Smjestili su ga fino u velikoj kutiji , nahranili i sada fino spava nesvjesno nesigurnosti svog položaja. Oni mu(ne znaju da li je on ili ona) mogu omogućiti smještaj do Petka, a nakon toga mačence opet postaje beskućnik. Jako je umiljato, stalno bi da se mazi i bio bi divan dodatak svačijoj porodici. Ima oko mjesec i po. Može li mu neko biti barem privremeni udomitelj? Ako bi neko želio da ga udomi , ja bih platila vakcinu. Oni nemaju internet, sve info možete dobiti na [email protected] ili na pp.Hvala svima koji mogu pomoći da se ovom mačetu pomogne.

Image
Image

USVOJENA
stella_ii
Posts: 20
Joined: 05/08/2009 18:02

#35

Post by stella_ii »

Danas sam pronasla perzijsku macku i zbog nemogucnosti da istu zadrzim ja je poklanjam... Ako neko zeli ili ako vec imate nekoga ko bi zelio imati macu, javite mi. Macka je prelijepa zaista (bijela). Za sve ostalo, tu je pp pa eto ocekujem bar jednu pozitivnu poruku ako ne i vise. Hvala unaprijed :)
nevenka
Posts: 58
Joined: 21/06/2007 15:12

#36 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by nevenka »

Image

Image

Mali update :) Ovaj mali muškić je pravi mali borac. Bilo mu je jako loše, rana se gnojila. Rez je velik i pitanje je koliko dugo je bio povrijeđen prije nego što su ga našli, tako da je rana bila u jako lošem stanju ( sepsa ). Zbog toga mu je morala biti amputirana nogica i rep.

Još uvijek je na terapiji, prima antibiotike i bolje mu je. Živnuo je i počeo praviti zijane :)

Porodica koja ga pazi će to i nastaviti do njegovog ozdravljenja, ali mu ipak traže novi dom...

UDOMLJEN
A71
Posts: 157
Joined: 24/09/2009 17:12

#37 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by A71 »

csejla wrote:Postao/la csejla A71 je napisao/la:U poslijepodnevnim satima dva mladića spasila maleno mače koje je ležalo na sred tramvajske pruge da ne bude pregaženo. Mače je bilo jako preplašeno, malo mu je povrijeđen jastučić na prednjoj šapici. Srećom nema drugih povreda. Smjestili su ga fino u velikoj kutiji , nahranili i sada fino spava nesvjesno nesigurnosti svog položaja. Oni mu(ne znaju da li je on ili ona) mogu omogućiti smještaj do Petka, a nakon toga mačence opet postaje beskućnik. Jako je umiljato, stalno bi da se mazi i bio bi divan dodatak svačijoj porodici. Ima oko mjesec i po. Može li mu neko biti barem privremeni udomitelj? Ako bi neko želio da ga udomi , ja bih platila vakcinu. Oni nemaju internet, sve info možete dobiti na [email protected] ili na pp.Hvala svima koji mogu pomoći da se ovom mačetu pomogne.

slikaJavio mi se momak na fb koji zeli udomiti ovo mace :) Dala sam mu broj, zvao je i dog se da sutra nakon posla ode po macu :) Nadam se da ce tako i biti :D

Danas sam mačkicu(utvrdili su da je ona, nije mačak)vakcinisala, ima knjižicu i dobila Zantel protiv parazita. Nadam se da će je taj mladić sutra udomiti, ali ako ne bude tako, barem da bude zdravstveno zbrinuta za buduće udomitelje.
Tinkerbell_Ze
Posts: 54
Joined: 13/03/2009 18:29

#38 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Tinkerbell_Ze »

Presretna sam zbog ove dvije udomljene bebice :) Ljepotice :)

Trenutno imam još jednog mačića u kući sa užasnim rinosinusitisom i konjuktivitisom :( Već 4 dana je kod mene, ne smijem ni zamisliti koliko je patio :( preplakala sam sve... ljudi to je bio užas, i veterinar se zaprepastio kad je vidio :( Kapci krvavocrveni, izvrnuli se napolje tako da se okice nisu vidjele, nos začepljen, kihao krv, gušio se, ma užas :( Veterinar mu je dao udarnu dozu penicilina, za 3 dana idemo na novu bocu. Jadničak je prespavao 3 dana, nije mogao hodati :( Sad papa i pije vodu i već je malo bolje, vide mu se okice :) Oporavlja se.

Ovo je Johnny danas, već mu se vide okice, prekjučer se nije uopće vidjelo oko, samo ovaj krvavi izvrnuti kapak :( :(

Image

Image

Ovo je njegova malo starija slika, kad ozdravi biće ponovo ovaj ljepotan :)

Image

Tražimo mu novi dom, nadam se da ćemo uspjeti naći udomitelja jer imam ludnicu u kući. Mali je stalno u mojoj sobi zatvoren, jer moja MeMe reži k'o luda i napada ga, nevjerovatno koliko je ljubomorna :( Gđa MeMe u utorak ide na sterilizaciju :) biće veselo u kući :lol:

Kad sam ga prvi put vidjela bio je dehidriran, neuhranjen, sama kost i koža :( jedva je stajao, polako je hodao i to pomalo :( Užas, užas.
Obrve i brkovi su mu bili spaljeni :shock: :x pretpostavljam da su ga se dočepali neki bolesni umovi :x

Ne razumijem kako je neko u stanju i pomisliti na takvo što a kamoli uraditi maloj bebi :(

Sad je buco i voli papati :) A o maženju da ne govorim :-) Kad mi zaspe na prsima šapicom me uvati za prst i čvrsto čuva da zna da sam uz njega :sad:

Johnny ima neka 3-4 mjeseca prema mojoj procjeni, a očišćen je od parazita, i nakon što završi sa antibioticima, biće vakcinisan. Nadam se da će naći dom :)
uvijek_ista
Posts: 79
Joined: 31/10/2009 21:31

#39 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by uvijek_ista »

Image

poklanjam maleno sivo mace koje je nauceno higijeni.Ovo mace je neko ostavio u blizini moje kuce vjerovatno jer zna da jako volimo zivotinje i to nije prvi put. Nekoliko puta nam se posrecilo pa smo udomili nekoliko zivotinja. Mi vec imamo tri macke i psa.

UDOMLJENA
Last edited by anjusha on 12/11/2009 19:54, edited 1 time in total.
Reason: udomljavanje
A71
Posts: 157
Joined: 24/09/2009 17:12

#40 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by A71 »

U krugu nekadašnje firme Vaso Miskin blizu Hitne, sada je tu Bagatela, vidjela sam malo, crno mače sa nečim bijelim po glavi. Da li mu je kakva boja pala, ili su mu ljudi uradili nešto gore nisam dobro vidjela. Slagaću ako kažem da ima i mjesec dana. Svo može stati na dlan. Probala sam ga uhvatiti da vidim šta je to, ili da ga ako ništa drugo premjestim gdje nema toliko auta ali nisam uspjela. Ostavila sam mu pašteticu za mace ako se vrati pod jednom klupom blizu Dundee turističke agancije. Tko zna šta će biti s njim? Nasam se da mu je mama tu negdje iako je nisam vidjela.
User avatar
cnut
Posts: 70
Joined: 16/03/2009 00:32

#41 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by cnut »

i još jednom :)
cnut wrote:Image
UDOMLJEN!
Last edited by cnut on 15/12/2009 22:42, edited 1 time in total.
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#42 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Phia »

Maćić ženski star oko mjesec dana hitno traži dom. Nalazi se na mjestu gdje su radnici već naudili jednoj maci i njenim mačićima!
Last edited by Phia on 24/01/2013 18:28, edited 1 time in total.
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#43 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by amelino »

Miško trazi dom:)

Ja sam ruski plavi macak star 9 godina:) Izbacili su me iz kuce zato jer sam im dosadio i jer sam star:( Razbili su mi i donju vilicu zbog cega sam jos simpaticniji i drazi svima, kao mali vampir jer mi donja dva zuba strse van :)

Kontakt Amela 061 597 481

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by amelino on 04/11/2009 22:48, edited 1 time in total.
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#44 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by amelino »

Masha trazi dom i dalje. Veterinarski obradjena .

Konatkt - Amela 061 597 481

Image

Image

Image

UDOMLJENA
Last edited by anjusha on 14/11/2009 11:37, edited 1 time in total.
Reason: udomljavanje
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#45 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by amelino »

Neko je ostavio ispred vrata stana macu sa slomljenom nogom ,čovjeku koji već ima psa u stanu. On je macu odveo kod veterinara gdje je uz rtg snimak
ustanovljeno da maca ima lom ,koji je moguće sanirati samo hirurškim putem.Znači on je platio pregled,rtg snimak i spreman je učestvovati u plaćanju operativnog zahvata,ali on macu nije imao gdje smjestiti. Htio je ostaviti ispred vrata u kutiji ,ali komšije su loše ,ne svidja im se niti njegov pas. Maca je privremeno (3-4 )dana kod gospodje Jasenke koja je već pomagala u privremenom smještaju maca ,ali za one koji ne znaju ona ima 8 svojih maca u dvosobnom stanu.Znači gužva je opasna tu kod nje.
Potreban nam je udomitelj ,stalni ili privremeni,ako ništa da maca ozdravi ,pa nazad na ulicu:-(.Stalni bi svakako bila bolja opcija . Maca je lijepa i izgleda njegovano,kao da je bila kod nekoga u stanu.Takodje potreban je odredjeni iznos za pokrivanje troškova operativnog zahvata.Dobri ljudi ,ljubitelji životinja,pomozite na bilo koji način....Valjda će se nekome svidjeti ovo mačence koje je staro oko 5 mjeseci.

Kontakt osoba je trenutno gospodja Jasenka : 061/ 497-157


Image

Image
ZUKLJOZUKLJIC
Posts: 21
Joined: 04/12/2007 22:19

#46 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by ZUKLJOZUKLJIC »

Malo mače staro 3 mjeseca (ženka) traži ljep i siguran dom veterinarski zbrinuta i naučena higjeni. Sve ostale info. isključivo na 061 157 526

Image
Image
User avatar
SenSen
Posts: 611
Joined: 25/06/2009 19:32
Location: Zemlja Cudesa

#47 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by SenSen »

ellytz wrote:Jel neko zna mozda u Tuzli nekoga da udomljava macice i slicno :?
Evo facebook grupa za UG canis u Tuzli: http://www.facebook.com/group.php?gid=53854309542 Mozda oni mogu pomoci.. Ima i ova grupa za udomljavanje, ali nije samo B&H: http://www.facebook.com/group.php?gid=66832161864

Sretno!
Tinkerbell_Ze
Posts: 54
Joined: 13/03/2009 18:29

#48 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Tinkerbell_Ze »

Tinkerbell_Ze wrote:Ovo su dvije sestre, ja sam ih zovem Zerica i MeeMee. Naravno bile bi najsretnije kada bi im neko dao i drugo ime i pružio topli d
om jer dolazi zima i bojim se za njih :( Preslatke su, umiljate, vole se igrati i maziti i traže nekoga kome će biti najbolji prijatelj :)

Zerica je prelijepa mačka, lijepo raste, a MeeMee je oduvijek slabašna :sad: uvijek je bila manja, i ne podnosi baš najbolje život napolju. Zato joj okice često znaju zasuziti i krmeljati zbog prašine pa joj stalno čistim fiziološkom otopinom i namažem mast :) Nije ništa ozbiljno, samo je osjetljiva. Oporavi se odmah, ali se to ponavlja zbog prašine. :(

Ovdje su se igrale u kanti :-) Bila bih najsretnija da i njih mogu unijeti u kuću ali ne mogu zbog svoje ljubomorne mačke :sad: Ne podnosi društvo :roll: (iako su to njene mlađe seke) tuče ih stalno i ujeda, reži na njih :sad: Pokušala sam ih sprijateljiti kad su bili manji ali nije bilo šanse :(

Evo slikica MeeMee kad je bila beba (kad sam ih unijela u kuću nadajući se da će moja maca ih prihvatiti) i sada (MeeMee ima najtužniji pogleda koji sam ikad vidjela :sad: )

Image

Image


Zerica

Image

Image
Molim vas udomite MeeMee-a, uskoro će biti veterinarski zbrinut. Njena sestra Zerica (slika s kantom) je nestala prije 2 dana :( i nema je... Samo se nadam da je neko uzeo sebi i da je dobro :sad:

Mislim da sam našla udomitelja za jednog mačića kojeg imam, preostaje mi samo da nađem dom za MeeMee :(
Terenc
Posts: 151
Joined: 14/02/2008 09:37
Location: Sarajevo

#49 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Terenc »

--
Last edited by Terenc on 20/10/2011 10:09, edited 1 time in total.
argentaria
Posts: 87
Joined: 01/10/2009 20:10

#50 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by argentaria »

Imam ti ja troje macica,dvije su curice i jedan decko.Slike imaju na predhodnim postovima.Jedna od zenkica je prava avanturista.U nedjelju je na blatobranu od komsijinog kombija proputovala (ziva i citava) oko 2,5 kilometra!!!Kad se kombi zaustavio ispred ROBOT-a u Rajlovcu ona je iskočila i pobjegla pod druge aute.Srecom djeca su je uhvatila i vratila mi je.Mislim da su rodjeni oko 5-6 septembra (ne znam tacno jer sam ih nasla i udomila kad su tek progledali i prohodali).Decko je "invalidan" jer je pretrpio torturu "male slatke djecice",veterinar ga je lijecio ali su ostale posljedice u hodu (jadnicak hoda i trci ,a onda se prevrne).Mi ga od milja zovemo Klimo i jedino bi mogao ziviti u kuci ili stanu.Avanturistkinja je od nedjelje dobila novo ime Robotina,a druga zenkica se zove Tačkica/Točkica (ima tačkaste sare).Nevjerovatno su zivahni i umiljati.A inace ove bebe zive u rostiljskoj kucici,zatvorene po noci i naucene su na pijesak (zemlju iz cvijetnjaka) .Obicno kolektivno obavljaju nuzdu kad ih ispustim iz kucice.
Post Reply