Istanbul

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#26 Re: Istanbul

Post by bogoljub »

www.hotelephesus.com/

Ovaj hotel je 15 tak min. od svih važnih mjesta u Istanbulu.
Luksuzan je i nije skup. Soba maximlno 60 eura.
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#27 Re: Istanbul

Post by beautyfool »

Diako wrote:Fini ovi vasi utisci, nego sta se kupuje tamo??? :?

Zlato, farmerke, Koza,... Moze li par informacija od svercera, gdje kupovati ove "luksuzne"stvari :wink:

Idem sa zenom za 1.maj, 3 dana.

Kako sa aerodroma do centra grada? Taxi ili bus, €? :bih:

hvala
Uzmi Metro, kad izadjes sa aerodroma udji u zgradu preko puta s desne strane imas lift, idi sprat nize pa kad izadjes iz lifta idi desno hodnikom pa na kraju hodnika lijevo, uglavnom lakse ces se snaci ako pitas. Metro te kosta 1,40 Lira sto je mozda malo vise od marku,priblizno 1,40 KM .Kad udjes u Metro imas mapu odmah iznad vrata gdje pisu stanice na osnovu toga se orijentisi, izadji tamo gdje hoces i za neku drugu lokaciju koristi mini bus, isplatnije ti je :)
Na Aerodromu Istanbula uvijek ima karta istanbula da se uzme for free ili mozes otici u THY u Sarajevu mozda oni imaju, koristi je obavezno radi lakse orijentacije.
Istanbul ti ima svega i svacega, sta god ti dusa pozeli ima, tako da ako pitas malo konkretnije mozda ti konkretnije neko odgovori.
Sretno
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#28 Re: Istanbul

Post by duboka_misao »

bogoljub wrote:http://www.hotelephesus.com/

Ovaj hotel je 15 tak min. od svih važnih mjesta u Istanbulu.
Luksuzan je i nije skup. Soba maximlno 60 eura.
je fin hotel, laleli kvart ,ako se dobro sjecam blizu svega a nije skupo
neki
Posts: 6763
Joined: 17/02/2005 07:57

#29 Re: Istanbul

Post by neki »

beautyfool wrote:
Diako wrote:Fini ovi vasi utisci, nego sta se kupuje tamo??? :?

Zlato, farmerke, Koza,... Moze li par informacija od svercera, gdje kupovati ove "luksuzne"stvari :wink:

Idem sa zenom za 1.maj, 3 dana.

Kako sa aerodroma do centra grada? Taxi ili bus, €? :bih:

hvala
Uzmi Metro, kad izadjes sa aerodroma udji u zgradu preko puta s desne strane imas lift, idi sprat nize pa kad izadjes iz lifta idi desno hodnikom pa na kraju hodnika lijevo, uglavnom lakse ces se snaci ako pitas. Metro te kosta 1,40 Lira sto je mozda malo vise od marku,priblizno 1,40 KM .Kad udjes u Metro imas mapu odmah iznad vrata gdje pisu stanice na osnovu toga se orijentisi, izadji tamo gdje hoces i za neku drugu lokaciju koristi mini bus, isplatnije ti je :)
Na Aerodromu Istanbula uvijek ima karta istanbula da se uzme for free ili mozes otici u THY u Sarajevu mozda oni imaju, koristi je obavezno radi lakse orijentacije.
Istanbul ti ima svega i svacega, sta god ti dusa pozeli ima, tako da ako pitas malo konkretnije mozda ti konkretnije neko odgovori.
Sretno
Metro ne ide do centra :D

Najbolje metroom do Zeytinburnu...karta 1,5 lira...to je jedina linija i ne mozes fuliti
Odma kad izadjes na Zeytinburnu samo predji na drugu stranu i uzmi tramvaj za kabatas..karta 1,5 lira
Tramvaj ide prema centru prolazi pored Kapali carsije, Plave dzamije, Aja sofije, Mosta Galata i dalje, tj pored svega bitnijeg.
Ako hoces na taksim izadji iz tramvaja na Kabatasu i predji u 'Tunel' :) karta opet 1,5 lira
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#30 Re: Istanbul

Post by arzuhal »

Pa zar nije najjednostavnije da sjedne odmah u onaj mini-bus koji je besplatan (jer pripada aviokompaniji ili areodromu), a vozi sa aerodroma, i samo vikne LALELI! Oni ga fino istovare negdje (jer ne idu Lalelijom) i pokažu rukom prema Laleliju. Onda prošeta do Lalelija, Harikzadeleri sokak i uzme sobu u hotelu ''Bosna'' kod sandže...Tako sam barem ja.. :D A odatle je pješke fino do Kapali-čaršije, i ostalih čuda koja slijede iza nje...
User avatar
jazzer
Posts: 7243
Joined: 20/12/2004 14:44

#31 Re: Istanbul

Post by jazzer »

Citam ove vase komentare i kontam koji sam ja idiot. Imam rodicu s kojom sam odrastao a koja zivi u Istanbulu i koja me redovno zove da dodjem i da budem njen gost. A ja kao kompletan idiot odem u Makarsku, Tucepe i ostale bosnjacke destinacije :x . Valjda i ja progledam pa ovo ljeto odem kod nje.
User avatar
black
Posts: 17253
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#32 Re: Istanbul

Post by black »

callmethebreeeze wrote:
Diako wrote:Fini ovi vasi utisci, nego sta se kupuje tamo??? :?

Zlato, farmerke, Koza,... Moze li par informacija od svercera, gdje kupovati ove "luksuzne"stvari :wink:

Idem sa zenom za 1.maj, 3 dana.

Kako sa aerodroma do centra grada? Taxi ili bus, €? :bih:

hvala
idi busom. ja mislim da karta do centra, tj taksima, kosta pet eura. kopije famerica i svega ostalog mozes uzimati na bazaru.
kad budes kupovao nemoj se odmah zaletiti na cijenu koju ti kaze :mrgreen:
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#33 Re: Istanbul

Post by beautyfool »

neki wrote:
Metro ne ide do centra :D
:D tu je pitanje kojeg centra :D Istanbul nije bas ko u Sarajevu da ima jedan centar vec hiljadu njih.
Ako budes isao Metroom mozes svratiti malo u FORUM to ti je novi veliki trzni centar, sad su snizenja tako da ima svega povoljnog ali ti kad budes u maju ce biti nova kolekcije tako da ce biti skuplje ali eto ako imas vremena (iako 3 dana je malo za Istanbul) svrati.
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#34 Re: Istanbul

Post by callmethebreeeze »

jazzer wrote:Citam ove vase komentare i kontam koji sam ja idiot. Imam rodicu s kojom sam odrastao a koja zivi u Istanbulu i koja me redovno zove da dodjem i da budem njen gost. A ja kao kompletan idiot odem u Makarsku, Tucepe i ostale bosnjacke destinacije :x . Valjda i ja progledam pa ovo ljeto odem kod nje.

cccc. treba te kandzijati... ima rodicu koja ga zove u istanbul, a on ide u tucepe. :D mogul' ja ici umjesto tebe?
:D
leki_20
Posts: 100
Joined: 05/05/2008 12:32

#35 Re: Istanbul

Post by leki_20 »

preporuka za hotel golden horn...
nalazi se na sirkeci...
3 minute od topkapi palace...
http://www.thegoldenhorn.com/
http://www.the-golden-horn-istanbul.com/
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#36 Re: Istanbul

Post by callmethebreeeze »

ja bih svima preporucio da se kane hotela u turistickom dijelu, bejoglu je puno bolje, a ko nije lijen moze pjehe stici do svih vaznih mjesta. bejoglu je puno bolji, pogotovo za mladje koji vole hedonizam. :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56040
Joined: 15/12/2008 16:53

#37 Re: Istanbul

Post by ultima_palabra »

callmethebreeeze wrote:ja bih svima preporucio da se kane hotela u turistickom dijelu, bejoglu je puno bolje, a ko nije lijen moze pjehe stici do svih vaznih mjesta. bejoglu je puno bolji, pogotovo za mladje koji vole hedonizam. :D
Slažem se, turistički dio je previše naporan, svi gledaju da ti nešto uvale, a onaj Laleli je prepun Rusa :D
Ima na samom Taksimu odličnih hotela, Midtown npr. 80 eura noć.
Beyoglu, Galata, Kabatas - najbolji dijelovi grada :thumbup:
Aerodrom-Taksim i vice-versa, bus ide svakih pola sata, 10 lira.
Diako
Posts: 43
Joined: 22/05/2005 20:43

#38 Re: Istanbul

Post by Diako »

vozdra raja,

hvala na sugestijama. Zena je vec hotel rezervisala :

BEST WESTERN HOTEL AMBER ISTANBUL
Adress : Muhsine Hatun Mah. Cifte Gelinler Cad. No: 3/7 / Kumkapi - Istanbul

A ovo vodjo na internetu sad, nezvuci bas lose:

Old City : 15 minutes walk
Blue Mosque : 15 minutes walk
Hagia Sophia : 15 minutes walk
Topkapi Palace : 15 minutes walk
Underground Cistern : 15 minutes walk
Grand Bazaar : 10 Minutes walk
Spice Bazaar : 25 minutes walk
Tram Stop : 15 meters
Sea-Bus Port (Yenikapi ) : 10 Minutes walk
Railway Station : 100 meters
Ataturk Airport : 22 km

Sta se nesmije iznositi iz Turske? Da nebi u zatvoru zavrsijo ;-)
Nisam diler niti svercer ali eto ako nesto jeftino bude kupio bi sebi, djeci,...

hvala
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56040
Joined: 15/12/2008 16:53

#39 Re: Istanbul

Post by ultima_palabra »

Diako wrote:vozdra raja,

hvala na sugestijama. Zena je vec hotel rezervisala :

BEST WESTERN HOTEL AMBER ISTANBUL
Adress : Muhsine Hatun Mah. Cifte Gelinler Cad. No: 3/7 / Kumkapi - Istanbul

A ovo vodjo na internetu sad, nezvuci bas lose:

Old City : 15 minutes walk
Blue Mosque : 15 minutes walk
Hagia Sophia : 15 minutes walk
Topkapi Palace : 15 minutes walk
Underground Cistern : 15 minutes walk
Grand Bazaar : 10 Minutes walk
Spice Bazaar : 25 minutes walk
Tram Stop : 15 meters
Sea-Bus Port (Yenikapi ) : 10 Minutes walk
Railway Station : 100 meters
Ataturk Airport : 22 km

Sta se nesmije iznositi iz Turske? Da nebi u zatvoru zavrsijo ;-)
Nisam diler niti svercer ali eto ako nesto jeftino bude kupio bi sebi, djeci,...

hvala
Aha, ovo je u Eminonu kvartu, blizu mosta preko Zlatnog roga. Mirisaćeš more i ribu svaki dan 8-) Odatle ti je stvarno sve blizu, osim azijskog dijela.
Ma kupuj sve, samo nemoj pretjerivati u količinama ;-)
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#40 Re: Istanbul

Post by callmethebreeeze »

kupi zacina :D ako imas love i to te zanima, imas po ovim ulicicama oko bejoglu jako puno antikvarnica i manjih butika gdje mozes kupiti svasta fino, malo je skuplje, ali je orginalno i odlicno napravljeno.
Diako
Posts: 43
Joined: 22/05/2005 20:43

#41 Re: Istanbul

Post by Diako »

Zacine prepustam zeni, :x
a ja se brinem za tozla! 8)
hvala
User avatar
Eweleen
Posts: 649
Joined: 08/04/2009 23:51
Location: Spol: Muški

#42 Re: Istanbul

Post by Eweleen »

hotel Golden Crown preporučuje, odlično mjesto, odma iznad sultanahmeta i aja sofije, a nije skup

aa kako ja volim Istambul :)
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#43 Re: Istanbul

Post by darprirode »

Moj momak i ja kontali smo za 1. maj u Istambul,citala sam sve komentare i sve hotele sam uzela u obzir i lomim se jos uvijek, jer je svaki dobar na svoj nacin. Mene zanima sljedece:
Posto necu da idem preko agencije, jer deru :x zanima me koja je avio kompanija najpovoljnija i preko koje su karte najeftinije??
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#44 Re: Istanbul

Post by beautyfool »

darprirode wrote:Moj momak i ja kontali smo za 1. maj u Istambul,citala sam sve komentare i sve hotele sam uzela u obzir i lomim se jos uvijek, jer je svaki dobar na svoj nacin. Mene zanima sljedece:
Posto necu da idem preko agencije, jer deru :x zanima me koja je avio kompanija najpovoljnija i preko koje su karte najeftinije??
Nazoves fino Turkish airlines i Bh airlines objasnis im kad ides u Tursku i kad se vracas i koja je cijena karte.
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#45 Re: Istanbul

Post by callmethebreeeze »

beautyfool wrote:
darprirode wrote:Moj momak i ja kontali smo za 1. maj u Istambul,citala sam sve komentare i sve hotele sam uzela u obzir i lomim se jos uvijek, jer je svaki dobar na svoj nacin. Mene zanima sljedece:
Posto necu da idem preko agencije, jer deru :x zanima me koja je avio kompanija najpovoljnija i preko koje su karte najeftinije??
Nazoves fino Turkish airlines i Bh airlines objasnis im kad ides u Tursku i kad se vracas i koja je cijena karte.
ne znam da li je to moguce, ali ja sve svoje karte kupujem preko neta jer je to jeftinije. ako tako moze, onda to uradi.
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#46 Re: Istanbul

Post by malosutra81 »

darprirode wrote:Moj momak i ja kontali smo za 1. maj u Istambul,citala sam sve komentare i sve hotele sam uzela u obzir i lomim se jos uvijek, jer je svaki dobar na svoj nacin. Mene zanima sljedece:
Posto necu da idem preko agencije, jer deru :x zanima me koja je avio kompanija najpovoljnija i preko koje su karte najeftinije??
Bh airlines je nesto jeftiniji ukoliko uspijes uloviti onu PROMO kartu, koja se najbrze rasproda. bilo bi super da odmah rezervises (mozes preko neta a i telefonski),
User avatar
van Basten
Posts: 7552
Joined: 21/09/2006 02:59

#47 Re: Istanbul

Post by van Basten »

jesu li ovo ukinuli let za Istanbul u 13.55 u ovoj ljetnoj šemi letenja? Koliko vidim, sada je samo let u 18.30 ( u Istanbulu si oko 21.40 po njihovom vremenu), a povratak u 08.00 ujutro? A cijene su sada iste u bh airlines i turkish... bar tako nađoh na netu. Deru vala na karti...
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#48 Re: Istanbul

Post by darprirode »

Procitala sam da @sheherzada preporucuje ovaj hotel Sarajevo,poslala sam im mail i cijena je 35 eura/per room sto je skroz ok. Taj hotel se nalazi u beyazitu, gledala sam na karti i sve to,ali ne mogu da nadjem tu oblast ili sta je vec :) Nikad nisam bila u Istanbulu,a planiram ici za prvi maj.
Hvala
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#49 Re: Istanbul

Post by malosutra81 »

darprirode wrote:Procitala sam da @sheherzada preporucuje ovaj hotel Sarajevo,poslala sam im mail i cijena je 35 eura/per room sto je skroz ok. Taj hotel se nalazi u beyazitu, gledala sam na karti i sve to,ali ne mogu da nadjem tu oblast ili sta je vec :) Nikad nisam bila u Istanbulu,a planiram ici za prvi maj.
Hvala

to ti je u starom dijelu grada (evropska strana naravno) gdje su uglavnom smjestene historijske znamenitosti. ako te to zanima nisi mogla bolje odabrati:D
uostalom lako ces se prebaciti na druga mjesta tramvajem...
Diako
Posts: 43
Joined: 22/05/2005 20:43

#50 Re: Istanbul

Post by Diako »

vidimo se za 1.Maj. ja i moja "prikolica" idemo malo da se opustimo, sto bi nas narod reko "uzivati"
Post Reply