Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najbolja čevabdžinica u Sarajevu

Zmaj Željeznička
126
13%
Zmaj Hrasno
133
13%
Ferhatović
157
16%
Željo
140
14%
Petica
148
15%
Hodžić
75
7%
Besko
152
15%
Vezir
8
1%
Mrkva
46
5%
Sport
18
2%
 
Total votes: 1003

User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#26 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Topla voda »

afrikanac wrote:
Topla voda wrote:venera no1

Kako će Venera imati dobre ćevape kad ih peče (PRŽI) na plinskoj ploči, tj. na ulju ili masnoći. Ne može nikad Šiptar imati dobre ćevape kao što može neko iz Sarajeva, i tu nema polemike. Može se Željo na glavu okrenuti, nikad mu ćevapi neće biti kao kod Hodžića, u Ferhatovića, kod Kurte ranije, i td. Ni Zmaj. Kad se na Sandžaku pravio ćevap ?
nemoj zezat...kod likova je zadnjih 5-6 godina vazda isti cevap....uzmi dzigericu ,nema je u gradu
svi nesto standardno sarajevski,kad navuku raju ,zajebu stvar i to ni na sta ne lici...samo da uzmu lovu.
u zmaju moras 2 litra vode popit do spavanja poslije cevapa..
haj ti malo u veneru odi...pa probaj....a ja cu gdje ti kazes pa se cujemo za par dana...jel moze?
User avatar
afrikanac
Posts: 92
Joined: 12/07/2008 01:26

#27 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by afrikanac »

Topla voda wrote:
afrikanac wrote:
Topla voda wrote:venera no1

Kako će Venera imati dobre ćevape kad ih peče (PRŽI) na plinskoj ploči, tj. na ulju ili masnoći. Ne može nikad Šiptar imati dobre ćevape kao što može neko iz Sarajeva, i tu nema polemike. Može se Željo na glavu okrenuti, nikad mu ćevapi neće biti kao kod Hodžića, u Ferhatovića, kod Kurte ranije, i td. Ni Zmaj. Kad se na Sandžaku pravio ćevap ?
nemoj zezat...kod likova je zadnjih 5-6 godina vazda isti cevap....uzmi dzigericu ,nema je u gradu
svi nesto standardno sarajevski,kad navuku raju ,zajebu stvar i to ni na sta ne lici...samo da uzmu lovu.
u zmaju moras 2 litra vode popit do spavanja poslije cevapa..
haj ti malo u veneru odi...pa probaj....a ja cu gdje ti kazes pa se cujemo za par dana...jel moze?

Ne može. Ja preko M.Dvora dalje ne idem nigdje :D Šala naravno, ali svakako ne mijenjam svoj stav o sarajevskim ćevabdžijama. Provjerio davno :D
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#28 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by strong69 »

Meni su dobri cevapi kod Mujanica u Blazuju... Neocekivano dobri :P
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#29 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by mahalas505 »

afrikanac wrote:
Topla voda wrote:venera no1

Kako će Venera imati dobre ćevape kad ih peče (PRŽI) na plinskoj ploči, tj. na ulju ili masnoći. Ne može nikad Šiptar imati dobre ćevape kao što može neko iz Sarajeva, i tu nema polemike. Može se Željo na glavu okrenuti, nikad mu ćevapi neće biti kao kod Hodžića, u Ferhatovića, kod Kurte ranije, i td. Ni Zmaj. Kad se na Sandžaku pravio ćevap ?
Probao i nisu losi cevapi kod Venere. Da li je neko probao cevape na autobuskoj stanici, pored taksista ona cevabdzinica?
vanjki
Posts: 1813
Joined: 26/10/2006 17:37

#30 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by vanjki »

Ma meni su cevapi zadnje jelo na meniju.Nema mi nista gore,kada pojedem cevape a dva sata poslije borim se da sve to prevarim.Jos popijem jedno dva litra vode.Raja velicina cevapa ne govori o njegovom kvalitetu.Svi oni u cevape stavljaju sodubikarbonu i to cevap samo napuse i zbog toga pijemo toliku vodu.NE znam,ja jedem cevape samo kada moram.Sloziti cemo se da su cevapi ukusni,ali jesu li zdravi?NISU!Dobro,to ce bez obzira na moju kritiku ostati nacionalno jelo broj jedan u Bosni.Sada da se vratim na temu.Pa ne znam,raja kaze da nisu losi u URBAN GRILLU!Meni je u Zelji kao na traci.SAmo sto se priblizim,odmah te oni konobari tjeraju da sjednes a ukusni mi nisu.Cuo sam da su u specijalu solidni i da su jeftiniji od ostalih.Opet na vama ostaje da prepoznate kvalitetu,ali ja znam da cu izmedju cevapa i kuhanog(japrak,buranija,leso meso,neka fina ribica,pileca prsa na rostilju....)uvijek odluciti protiv cevapa! :D :D :bih: :bih:
User avatar
Haris033
Posts: 3889
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#31 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Haris033 »

Najbolji ćevapi su kod "Ferhatovića", zatim "Mrkva", "Kurto", "Hodžić" i "Special".

Onima koji najviše gotive da jedu u "Zmaju" i kod "Želje" vjerovatno ćevapi najviše odgovaraju zbog veličine... (by the way, kod njih je sve gigantsko, pljeska, pil. fileti, džigerica....)

Ne znam kako do sada nisu provalili da je i u"Zmaju" i "Želji" glavni sastojak ćevapa, soda bikarbona!??? Dokazano 100%, jer sam jeo više puta i kada vam se desi da vam se skupljaju usta poslije jela, znajte da ste pojeli više sode nego mesa...

...osim toga, poslije pojedenih ćevapa u "Zmaju", podriguješ baš ko "Zmaj" i "bljuješ vatru"od siline sode koja napravi revoluciju u vašem želudcu!!!

Ovo nije nikakva zeza već je fakat, jer mi se x likova žalilo na iste probleme...

No, ko ima odličan želudac i kome je do toga da pojede "veliki" ćevap neka i dalje posjećuje ove dvije najgore ćevabdžinice u gradu...
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#32 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zgembo_sa »

Samo pitar moze osporavati da su cevapi u Zelji najbolji u gradu. Ljubomora cini cuda.
A jos kad su sa kajmakom.... mmmmmmmmmmm
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#33 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Sarayman »

Iako sam Pitar, cevapi kod Zelje mi najbolji kad se sve sabere i oduzme. Sto se Mrkve tice, ja ih izbjegavam duze vrijeme jer narudzba (za dostavu) njihove "legendarne" pljeske se uvijek zavrsi onako kako normalan covjek ne zeli - nedovoljno pecenom pljeskom. Po krajevima, tamo gdje je tanja hajd i nekako, ali kad dodjem do drugog zagriza, i (opet) ugledam crveno meso, fakat mi zlo bude (a kasno je za reklamaciju). Bukvalno im moras naglasiti da hoces resh pecenu pljesku, i tek onda dobijes normalno pecenu. Ovo mi se desilo (brat bratu) 10 puta, i vidim ja oni ludi da ne mogu ludji biti, pa ih prekrizim totalno. Mrkva ZDRAAAAVO za mene!
*mima*

#34 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by *mima* »

d2 wrote:
Josip wrote:ljudi ja nisam nikada bio u Sarajevu ali sam čuo dosta puta o čevapđinici Željo.

pa mene zanima što je to posebno u njoj i dali je ona ono što se mora obavezno posjetiti kada se dođe u Sarajevo???
nije nista posebno i tamo idu turisti, oni koji znaju sta je cevap idu kod ferhatovica (zadnja cevabdzinica prema vijecnici) :mrgreen:

U zelju idu oni koji ne znaju sta je cevap....tj. ne znaju okus cevapa....zeljini cevapi su veliki i puni sode....pa kad se to svali u stomak.....
User avatar
Ashrafieh
Posts: 419
Joined: 13/06/2008 16:09
Location: Cedrovi pod snijegom

#35 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Ashrafieh »

Najbolji ćevapi su kad ja kupim sirove ćevape pa ih ponesem na vikendicu i tamo ispržim na kamenom roštilju.
Volim da budu well done, bien cuit, durch (terminologija kada je steak u pitanju), odnosno ne volim da me
gledaju krvavi kad ih zagrizem :D

Oni banjalučki u Kastelu što su kao 4 komada domina povezani nikako ne mogu biti dobro pečeni,
u Zmaju su opet preveliki i premasni, u Želji naguraju svašta u njih ... najbolje sam svoj majstor, bar
kad je prženje u pitanju :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#36 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by vjesticanametli »

joj porcija u Kastelu :lol: :lol: :lol: :lol: moras bitku vodit i tuci se :lol:
Novus ordo seclorum
Posts: 8
Joined: 15/05/2008 12:02

#37 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Novus ordo seclorum »

Najbolja cevabdzinica u Starom gradu je "Special" i to je 100%. Cevape izbjegavam, ali kad mi prahnu tamo idem. A i najjeftiniji su!
User avatar
hrusta
Posts: 485
Joined: 24/11/2006 15:01
Location: Per ardua ad astra....

#38 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by hrusta »

vjesticanametli wrote:joj porcija u Kastelu :lol: :lol: :lol: :lol: moras bitku vodit i tuci se :lol:

kad god se vratim sa Banjaluckih, mami uvijek usmrdim kucu bijelim lukom...... i mama me odma skonta "jes to bio na banjaluckim" hahahahahha ali su dobri uvijek zamolim da su res i budu. sad sam pravo gladan.......... :run:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by vjesticanametli »

:lol: :lol: :lol: i ja sam ogladnila :lol:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#40 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by chuchumbamayumbe »

hrusta wrote:
vjesticanametli wrote:joj porcija u Kastelu :lol: :lol: :lol: :lol: moras bitku vodit i tuci se :lol:

kad god se vratim sa Banjaluckih, mami uvijek usmrdim kucu bijelim lukom...... i mama me odma skonta "jes to bio na banjaluckim" hahahahahha ali su dobri uvijek zamolim da su res i budu. sad sam pravo gladan.......... :run:
Ja sam odavno prestao ici po cevapima, preorijentisao sam se na pite i na banjalucki (u Kastelu)...veliku porciju, daj mi 3-4 feferona, ma mljac-mljac, sve ono curi niz bradu...
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#41 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Troll_Happens »

sta je sa Taletom na Marin Dvoru kod tramvajske cuo sam da je i kod njega dobro kazu uvijek svjeze jel je veliki promet nisam probao pa reko da priupitam. :skoljka:
User avatar
Deleter
Posts: 169
Joined: 05/03/2008 09:42

#42 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Deleter »

Definitivno ZMAJ u Hrasnom, iza Robota.
Nemojte se za@jebati pa otici u ZMAJ na Z> Stanici - to nije isti gazda. Samo su braca, ali se cevapi ne mogu porediti.

ZELJO je definitvno postao komercijala - kvantitet, a ne kvalitet. Cevapi su mu postali pravo mali, a uz to i prilicno suhi. Zadnja dva puta sam se razocarao i vise tamo ne idem.
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#43 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by KPNCTNJAH »

po meni najbolji cevapi su kod Hodzica, Hodzic2 su skroz drugaciji cevapi i ne svidjaju mi se mozda je samo do onog sto ih pece al nije isto ... Petica isto moze proci, Kurto prije jedno 2 god sad je smece , kod Zelje sam jednom davno jeo cevape i kad su mi donijeli ja kontam sudjukice to je ogromno, a nikakvog ukusa nema isto BigMac :-D Kod Zmaja kad pojedem cevape moram kanister vode popiti ... Tale je posebna prica i meni je bolji Otrov iako izbjegavam i jedno i drugo u sirokom luku, ali u 3-4 ujutro nemas veliki izbor gdje ces jesti pa od dva zla biras manje sto je Otrov u ovom slucaju :-D
User avatar
mahalac_SA
Posts: 2
Joined: 02/07/2008 23:33

#44 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by mahalac_SA »

Željo i Zmaj (Hrasno)
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#45 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by The 51st State »

Cevapi po meni nigdje ne valjaju, mesara majka pa rostilj po svom ceifu raspaliti. Inace, od ostale grilovane hrane ok su mi piletina iz zmaja i mrkvina pljeska.
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#47 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by jennisjoplin »

baby_freak wrote:Definitivno Hodzic!!!I to onaj kod Vijecnice!! :mrgreen:

A sudzukice kod Zelje!!! Da se razumijemo-samo suzdukice!!! :thumbup:
nema šanse, najbolje kod ferhatovića u petici, željo nekad bio sada bljak, nekad bio prvi u ćevapima sada ga i mrkva šije , otkako je udario mramor i izravnao pod, kvalitet pao na nulu :(
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#48 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by jennisjoplin »

kiki-miki wrote:Specijal
Neki dan naručili ćevape iz caspera s kajmakom - extra
čuj ćevape iz kaspera, naruči piletitu u pivi pa da vidis što je klopa, to je isto kao da kažeš da sa pivara pravi najbolju coca-colu :mrgreen:
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#49 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Faruk »

Mrkva, pljeska u kajmaku :D je odlicna
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#50 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by jennisjoplin »

Faruk wrote:Mrkva, pljeska u kajmaku :D je odlicna
čovječe, otiđi samo dvadeset metara dalje pa probaj pljesku u petici kod ferhatovića, pa se javi na forumu. prije '92 najbolja pljeska kod ferhatovića (prekoputa sebilja), najbolje sudžukice (svi nabrojani nisu ni znali što je to a kamoli pravili) u devetci, kod ferhatovića u onoj maloj uličici, ćevapi kod želje ili kod mrkve ako se naljutiš, dajte ljudi pa tradicija je tradicija, ugledajte se na engleze :lol:
Post Reply