Biciklom kroz Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#26 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by fantom slobode »

Ma za oprostiti je.Uvijek ona malo prevari ponekog forumasa svojim dobrim namjerama za bolju buducnost Sarajeva.To se zove ljubav na prvi pogled.Meni je zao, treba sada pedalati po gradu, eno ponudih joj sve moguce, servis, kacigu, ni hvala da kaze.Mogu joj nabaviti i sjedalo za malog, da ne mora da trci za njom.Mimica je njoj lijepo napisala, zato postavih taj komentar, da ne zamara ljude od samog pocetka teme, da odmah predje na sustinu.
Hendrix
Posts: 4138
Joined: 27/02/2004 00:00

#27 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by Hendrix »

Ja sad definitivno ništa ne kontam ovde. :?
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#28 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by fantom slobode »

Hendrix wrote:Ja sad definitivno ništa ne kontam ovde. :?
Meni je davno rekao moj stari, sine ne misli, Japanci su sve smislili...A ima jos jedna, ali ona nije za virtualnog svijeta.
ChupoJasa
Posts: 120
Joined: 21/11/2005 16:13
Location: Sarajevo

#29 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by ChupoJasa »

fantom slobode wrote:
Hendrix wrote:Ja sad definitivno ništa ne kontam ovde. :?
Meni je davno rekao moj stari, sine ne misli, Japanci su sve smislili...A ima jos jedna, ali ona nije za virtualnog svijeta.
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... ovdje si se izvuko... svaka ti cast sto se ismija...
lalemali
Posts: 169
Joined: 03/07/2006 13:31

#30 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by lalemali »

fantom slobode wrote:Moram mimu da citiram divan ti je post napisala ima tome:
Tebi je vesna bas dosadno kako si u Sarajevu. Samo hodas po Sarajevu....gledas balkone,fasade,parkinge....dobro, ti se upoznajes sa nasim znamenitostima....i gledas tv. Nadji sebi neku zanimaciju....idi nesta radi. Imamo mi vesna jako dobrih modnih kreatora i ima prodavaonica i butika sa jakom lijepom i modernom garderobom.....ima za svaciju dzep.
PA kako do sada nisi to sve primjetila?
Osim toga, pocni da radis, zaradi sta love, kupi sebi auto, nemoj da se patis uz Kobilju Glavu pedalajuci, bice ti noge ko kod Mese Bazdarevica.Bicklo ti je sirotinjska zabava, nije takvo vrijeme doslo.
Sto se tice zastitne kacige, sigurnija ti je ona od skutera, ima povoljnih u "Robotu", ako si bas navalila da se vozas biciklom.Ako ti je problem, finansijske prirode, poklonicu ti ja jednu, da se ne bi gdje povrijedila.
Dobila si novi biciklo, a vec ti trebaju rezervni dijelovi, nije valjda da su ti poklonili kakav los kvalitet?Ako budes imala problema, samo se javi, sredicemo mi to sve, samo nam daj specifikacije tog bicikla i sta je problem.
Sretno, ali ja bih ti preporucio automobil, nisi u Kini, kod njih je ipak malo ravnije.
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Kazes sirotinjska zabava?! To je tipično razmišljanje prosječnog nekulturnog balkanoida koji nije imao prilike otići dalje od Kaknja. Bicikl se, čovječe, vozi u najbogatijim zemljama Evrope... Švedska, Danska, Norveška, Holandija, Belgija, Njemačka... da ne nabrajam. U Holandiji skoro svaka kuća ima jedan ili više bicikala i ljudi ih voze kako ljeti, tako i zimi. I najmanje radi zabave. Koriste bicikl kao prijevozno sredstvo za sve potrebe.
A ne da nemaju auta. Imaju ih SVI i to neusporedivo kvalitetnije nego što većina nas može sebi priuštiti za cijeli život (i ne one izdrkane golfove kečeve, da se osvrnem na drugog levata ovdje). Samo ih racionalno koriste . Izmedju ostalog i zbog toga jesu bogati. Cijelo društvo. Za tebe je to sirotinjska zabava jer si sam sirotinja. Kao uostalom i većina Bosanaca. I duhovna i materijalna sirotinja (živiš u najsiromašnijoj zemlji u Evropi i treb'o bi se poklopit ušima).
A 95% naših ljudi razmišlja kao ti. I to jest odraz sveopće nekulture i siromaštva. Gušimo se u saobraćajnim gužvama i zagadjenju od prekomjernog broja (nekvalitetnih) automobila, a svaki miš mašta o tome da si kupi ma kakvu krntiju da ne bi drugima izgledao kao ta tvoja sirotinja i da ne bi mor'o ni kitom maknut bez auta. I to u Sarajevu koje je toliko malo da ti auto nije ni potrebno. Prepišaj hoda gdje god da kreneš. I nemoj mi samo reći da gorespomenuti narodi voze bicikla jer imaju biciklističke staze, a mi nemamo. Sarajevo je idealno za vozanje bicikla i staze nam uglavnom uopće nisu potrebne. Možda tu i tamo. Od Marijindvora do V. Bosne možeš voziti bez ikakvih problema. Naravno, uz dozu opreza na raskrižjima i zbog pješaka. Bicikl znači slobodu! Bicikl simbolizira stanje duha! Automobili su već prošlost. Bar ovi na SUS pogon. Bicikl je sadašnjost i budućnost. BICIKLISTI, ULICE SU NAŠE!!!
irconbih
Posts: 462
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#31 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by irconbih »

Ovo za opremu i ostalo, imas 4-5 radnji u gradu. U Vilsonovom, na kraju ako ideš prema centru. Preko Miljacke, s leđa zgrade gdje je LG Techno Shop, onda u zgradi gdje je snimama Viza za budućnost, te Ciklo Centar na Č. Vili i Ilidži. Ne znam za ove ostale, ali CC ima prilično stručno osoblje po tom pitanju. Eh, sad moj problem :-D Redovno vozim biciklo na relaciji Ilidža-Vijećnica (kuća-posao). Ne mogu se načuditi koliko je narod primitivan i koliko kulture nema. Rijetki staju na pješačkom i propuštaju, ne samo bicikliste, već i pješake. Cestom ni ne pomišljam voziti zbog svakojakih budala i trkača. Onda, ono malo "staze" biciklističke što ima označeno. To niko ne poštuje. Prije neki dan, par u šetnji kod RTV-a. Prazan trotoar, a oni "stazom". I ja se onda bezobrazan napravim, pa i ja stazom. Poče se čovjek derati, jesam li normalan, kako vozim, kuda vozim. Da mi nije bilo mrsko, stao bih, skinuo prednji točak i spuc'o ga preko labrnje. Ili ljudi koji idu meni u susret, vide me, jasno i ne miču se. Kao, mogu se ja teleportirati kroz njih, preskočiti ih, šta li? :x Ništa im ne bi bilo da se pola metra sklone u stranu i svi sretni. Po gradu se može voziti biciklo, ali kao što gore spomenuše, čovjek se više isfrustrira, nego što se relaksira... Valjda će biti bolje, gore ne može! Pozdrav svim biciklistima ma gdje bili! :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#32 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by fantom slobode »

lalemali wrote:

Kazes sirotinjska zabava?! To je tipično razmišljanje prosječnog nekulturnog balkanoida koji nije imao prilike otići dalje od Kaknja. Bicikl se, čovječe, vozi u najbogatijim zemljama Evrope... Švedska, Danska, Norveška, Holandija, Belgija, Njemačka... da ne nabrajam. U Holandiji skoro svaka kuća ima jedan ili više bicikala i ljudi ih voze kako ljeti, tako i zimi. I najmanje radi zabave. Koriste bicikl kao prijevozno sredstvo za sve potrebe.
A ne da nemaju auta. Imaju ih SVI i to neusporedivo kvalitetnije nego što većina nas može sebi priuštiti za cijeli život (i ne one izdrkane golfove kečeve, da se osvrnem na drugog levata ovdje). Samo ih racionalno koriste . Izmedju ostalog i zbog toga jesu bogati. Cijelo društvo. Za tebe je to sirotinjska zabava jer si sam sirotinja. Kao uostalom i većina Bosanaca. I duhovna i materijalna sirotinja (živiš u najsiromašnijoj zemlji u Evropi i treb'o bi se poklopit ušima).
A 95% naših ljudi razmišlja kao ti. I to jest odraz sveopće nekulture i siromaštva. Gušimo se u saobraćajnim gužvama i zagadjenju od prekomjernog broja (nekvalitetnih) automobila, a svaki miš mašta o tome da si kupi ma kakvu krntiju da ne bi drugima izgledao kao ta tvoja sirotinja i da ne bi mor'o ni kitom maknut bez auta. I to u Sarajevu koje je toliko malo da ti auto nije ni potrebno. Prepišaj hoda gdje god da kreneš. I nemoj mi samo reći da gorespomenuti narodi voze bicikla jer imaju biciklističke staze, a mi nemamo. Sarajevo je idealno za vozanje bicikla i staze nam uglavnom uopće nisu potrebne. Možda tu i tamo. Od Marijindvora do V. Bosne možeš voziti bez ikakvih problema. Naravno, uz dozu opreza na raskrižjima i zbog pješaka. Bicikl znači slobodu! Bicikl simbolizira stanje duha! Automobili su već prošlost. Bar ovi na SUS pogon. Bicikl je sadašnjost i budućnost. BICIKLISTI, ULICE SU NAŠE!!!
To care :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: Bio sam ljetos u Kaknju... :thumbup: :thumbup: :thumbup: Drago mi je sto ti tako posmatras svijet oko sebe, pravilno :bih: :bih: :bih: Para na paru, usj na fukaru :-)
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#33 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by Dioda »

lalemali wrote:
fantom slobode wrote:Moram mimu da citiram divan ti je post napisala ima tome:
Tebi je vesna bas dosadno kako si u Sarajevu. Samo hodas po Sarajevu....gledas balkone,fasade,parkinge....dobro, ti se upoznajes sa nasim znamenitostima....i gledas tv. Nadji sebi neku zanimaciju....idi nesta radi. Imamo mi vesna jako dobrih modnih kreatora i ima prodavaonica i butika sa jakom lijepom i modernom garderobom.....ima za svaciju dzep.
PA kako do sada nisi to sve primjetila?
Osim toga, pocni da radis, zaradi sta love, kupi sebi auto, nemoj da se patis uz Kobilju Glavu pedalajuci, bice ti noge ko kod Mese Bazdarevica.Bicklo ti je sirotinjska zabava, nije takvo vrijeme doslo.
Sto se tice zastitne kacige, sigurnija ti je ona od skutera, ima povoljnih u "Robotu", ako si bas navalila da se vozas biciklom.Ako ti je problem, finansijske prirode, poklonicu ti ja jednu, da se ne bi gdje povrijedila.
Dobila si novi biciklo, a vec ti trebaju rezervni dijelovi, nije valjda da su ti poklonili kakav los kvalitet?Ako budes imala problema, samo se javi, sredicemo mi to sve, samo nam daj specifikacije tog bicikla i sta je problem.
Sretno, ali ja bih ti preporucio automobil, nisi u Kini, kod njih je ipak malo ravnije.
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Kazes sirotinjska zabava?! To je tipično razmišljanje prosječnog nekulturnog balkanoida koji nije imao prilike otići dalje od Kaknja. Bicikl se, čovječe, vozi u najbogatijim zemljama Evrope... Švedska, Danska, Norveška, Holandija, Belgija, Njemačka... da ne nabrajam. U Holandiji skoro svaka kuća ima jedan ili više bicikala i ljudi ih voze kako ljeti, tako i zimi. I najmanje radi zabave. Koriste bicikl kao prijevozno sredstvo za sve potrebe.
A ne da nemaju auta. Imaju ih SVI i to neusporedivo kvalitetnije nego što većina nas može sebi priuštiti za cijeli život (i ne one izdrkane golfove kečeve, da se osvrnem na drugog levata ovdje). Samo ih racionalno koriste . Izmedju ostalog i zbog toga jesu bogati. Cijelo društvo. Za tebe je to sirotinjska zabava jer si sam sirotinja. Kao uostalom i većina Bosanaca. I duhovna i materijalna sirotinja (živiš u najsiromašnijoj zemlji u Evropi i treb'o bi se poklopit ušima).
A 95% naših ljudi razmišlja kao ti. I to jest odraz sveopće nekulture i siromaštva. Gušimo se u saobraćajnim gužvama i zagadjenju od prekomjernog broja (nekvalitetnih) automobila, a svaki miš mašta o tome da si kupi ma kakvu krntiju da ne bi drugima izgledao kao ta tvoja sirotinja i da ne bi mor'o ni kitom maknut bez auta. I to u Sarajevu koje je toliko malo da ti auto nije ni potrebno. Prepišaj hoda gdje god da kreneš. I nemoj mi samo reći da gorespomenuti narodi voze bicikla jer imaju biciklističke staze, a mi nemamo. Sarajevo je idealno za vozanje bicikla i staze nam uglavnom uopće nisu potrebne. Možda tu i tamo. Od Marijindvora do V. Bosne možeš voziti bez ikakvih problema. Naravno, uz dozu opreza na raskrižjima i zbog pješaka. Bicikl znači slobodu! Bicikl simbolizira stanje duha! Automobili su već prošlost. Bar ovi na SUS pogon. Bicikl je sadašnjost i budućnost. BICIKLISTI, ULICE SU NAŠE!!!

Zivio revolucionar!!!! :D
Image
User avatar
madner
Posts: 56807
Joined: 09/08/2004 16:35

#34 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by madner »

fantom slobode wrote:
lalemali wrote:

Kazes sirotinjska zabava?! To je tipično razmišljanje prosječnog nekulturnog balkanoida koji nije imao prilike otići dalje od Kaknja. Bicikl se, čovječe, vozi u najbogatijim zemljama Evrope... Švedska, Danska, Norveška, Holandija, Belgija, Njemačka... da ne nabrajam. U Holandiji skoro svaka kuća ima jedan ili više bicikala i ljudi ih voze kako ljeti, tako i zimi. I najmanje radi zabave. Koriste bicikl kao prijevozno sredstvo za sve potrebe.
A ne da nemaju auta. Imaju ih SVI i to neusporedivo kvalitetnije nego što većina nas može sebi priuštiti za cijeli život (i ne one izdrkane golfove kečeve, da se osvrnem na drugog levata ovdje). Samo ih racionalno koriste . Izmedju ostalog i zbog toga jesu bogati. Cijelo društvo. Za tebe je to sirotinjska zabava jer si sam sirotinja. Kao uostalom i većina Bosanaca. I duhovna i materijalna sirotinja (živiš u najsiromašnijoj zemlji u Evropi i treb'o bi se poklopit ušima).
A 95% naših ljudi razmišlja kao ti. I to jest odraz sveopće nekulture i siromaštva. Gušimo se u saobraćajnim gužvama i zagadjenju od prekomjernog broja (nekvalitetnih) automobila, a svaki miš mašta o tome da si kupi ma kakvu krntiju da ne bi drugima izgledao kao ta tvoja sirotinja i da ne bi mor'o ni kitom maknut bez auta. I to u Sarajevu koje je toliko malo da ti auto nije ni potrebno. Prepišaj hoda gdje god da kreneš. I nemoj mi samo reći da gorespomenuti narodi voze bicikla jer imaju biciklističke staze, a mi nemamo. Sarajevo je idealno za vozanje bicikla i staze nam uglavnom uopće nisu potrebne. Možda tu i tamo. Od Marijindvora do V. Bosne možeš voziti bez ikakvih problema. Naravno, uz dozu opreza na raskrižjima i zbog pješaka. Bicikl znači slobodu! Bicikl simbolizira stanje duha! Automobili su već prošlost. Bar ovi na SUS pogon. Bicikl je sadašnjost i budućnost. BICIKLISTI, ULICE SU NAŠE!!!
To care :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: Bio sam ljetos u Kaknju... :thumbup: :thumbup: :thumbup: Drago mi je sto ti tako posmatras svijet oko sebe, pravilno :bih: :bih: :bih: Para na paru, usj na fukaru :-)
:lol: :lol: :lol:
damiir
Posts: 1
Joined: 30/05/2008 22:06

#35 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by damiir »

cuj sirotinjska zabava.. :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

nije ni cudo sto kazu za bosance ne vrijedi da su pametni kad vidim takve komentare...jadni mi sta sve na ovom forumu mozes procitati.
fakat samo kod nas na svaku temu cak i kad je ovako informativna poput ove nadje se neki pametnjakovic.
kad sam bio u becu s rajom na svakom koraku imas iznajmiti biciklo da vozas, trotoari siroki ima sve lijepo oznaceno gdje su trake za bicikliste, ljudi i po kisi u kabanicama vozaju, parkirati gdje hoces. a zna se da je biciklo pored tulipana i vetrenjace treca asocijacija za amsterdam i holandiju. pametni ljudi. samo je kod nas to ofiraza i primitvno. nek je bosnji golf 2 napucan, spustio prozore i tresti dara. i to mu je neki statusni simbol.

uglavnom, posto nisam mainstream bosnjo stalno vozam biciklo s cvile prema gradu. odmah ti mogu reci da jest malo riskantno, nema tolerancije medju vozacima a ni medju nasim ljudima, osvi nesto mumljaju negoduju. slabo gdje ima parkirati, nigdje nije sigurno. moras drzati na oku i dzabe. ima na ilidzi dobra radnja za bicikla prema aleji kad se ide medju zgradama. ima i na vilsonovom a ja idem uvijek na marin dvor u kranjcevicevoj ima radnja, kad sta treba.
dobro je vozati i na darivi to ti je kad prodjes vijecnicu prema onim bazenima pa skrenes desno i ima dzada, nekad je cak bila ocrtana traka za bicikliste, al ko to kod nas postuje...moras se boriti medju izletasima, al sve u svemu nije lose.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#36 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by fantom slobode »

[
cuj sirotinjska zabava.. :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
u autu klima radi, a jade gledaju.Ima se para, ima se s cim, ponekad trava nikad herion...
nije ni cudo sto kazu za bosance ne vrijedi da su pametni kad vidim takve komentare...jadni mi sta sve na ovom forumu mozes procitati.
U potpunosti se slazem sa tobom.
fakat samo kod nas na svaku temu cak i kad je ovako informativna poput ove nadje se neki pametnjakovic. Sve sami generali i kriticari, bez prijedloga i dobrih namjera.
kad sam bio u becu s rajom na svakom koraku imas iznajmiti biciklo da vozas, trotoari siroki ima sve lijepo oznaceno gdje su trake za bicikliste, ljudi i po kisi u kabanicama vozaju, parkirati gdje hoces.
otkud ti viza(otkud ti lova) frajeru, zar se iz Bosne ide u tu EU?
a zna se da je biciklo pored tulipana i vetrenjace treca asocijacija za amsterdam i holandiju.
Eno sada, a koffieshop-ovi i izlozi, gdje ces to propustiti, zato se i ide u A'dam i Olandiju!
pametni ljudi. samo je kod nas to ofiraza i primitvno. nek je bosnji golf 2 napucan, spustio prozore i tresti dara. i to mu je neki statusni simbol.
Bubamara je zakon, dobra je Stoja, ima lijepu facu.I sto kazes, nista dvica, da vidis kod mene trice, to je bolid, makina...A koka mi nosi one mercedes gace i svi joj se dive.Sreca, pa puno ne prica.
uglavnom, posto nisam mainstream bosnjo stalno vozam biciklo s cvile prema gradu.
samo pedalaj, razvices se, u zdravom telu, zdrav duh, svaka cast na komentaru i ovom dijelu o Sarajevu i voznji biciklom. :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih: :bih: :bih:Ovaj zadnji dio je bio posebno informativan. :thumbup: :thumbup:Opusti se, ne prihvataj sve ozbiljno, sege nikada dosta.A veca@ , veca@ treba njoj izdrzati ko raseljeno lice, samohrana majka koja nece da radi, a voli da razgleda...i Sarajevo joj je u srcu, a u stomaku izaziva muku, ne bude joj dobro, a zeli nam sve najbolje... :bih: :bih: :bih:(da nije opet trudna?)
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#37 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by tataratira »

nisi ti bio u prodavnici pravih bicikala, koštaju kao taj tvoj auto sa garažom
osim toga da si žensko i da te zguzi biciklista, promjenio bi mišljenje o nama :evil:


Image

moram ovako brzo , guši ga klima na malim obrtajima
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#38 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by d2 »

bem ti misa tataratirac, kad krenem nizbrdicom sa alipasinog dodjem maksimalno do 40 kmh, gdje si ovo uslikao
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#39 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by Epitop »

Jel' to GT neki?
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#40 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by d2 »

fantom slobode wrote:Bicklo ti je sirotinjska zabava, nije takvo vrijeme doslo.
moram i ja ovdje da se naklatim :) pa bilo je tako prije nekad, danas je pravi biciklizam sve samo ne sirotinjska zabava, ako hoces malo bolji bicikl to ti je oko milje KM bez igdje icega, samo bicikl... na to ide jos bar 200 km osnovne opreme kao flasa, pumpa, ciklo kompjuter, nogara, lanac, moze te pokriti to i za naocale recimo... ako ces uzeti sorc i majicu i kacigu onda to izadje jos dosta vise...

ja sam cesto na biciklu, to me cini sretnim iz vise razloga, prvo se opustim nakon posla, drugo zanimljivo mi je, trece poboljsavam svoje fizicko stanje, srecem stare znance a i upoznajem nove ljude ... prije par godina si morao svijecom traziti ko ti od raje vozi bicikl a danas mi je problem preci kilometar-dva da nekog poznatog ne sretnem i vjeruj kada stanem na semaforu onako oznojen i vidim lolu kako me gleda iz bmwa prvo sto pomislim je - zalim te jarane, ja sam tako do prije par godina i za qurac nisam bio tada... danas kad vidim kakvo brdo poludim od snage i uprem ko sivonja do vrha, prije par godina bi mi dusa ispala nakon 10 metara kao sto bi ispala tom loli iz zajebanog auta....

treba vrijeme da se shvati da zivot nisu kokice i dobro auto uz holesterol i visok pritisak nego kada se vratis ko zna odakle prasnjavog bajka, u goloj vodi, istusiras se i kazes - danas sam ucinio nesto dobro za sebe i svoje tijelo.

nije nikakav problem toviti guzicu u autu i svako malo poboljsati svoje stanje mesinom i pivarom - to moze svako, raditi na sebi ne moze svako jer za to treba jebena volja i to skoro svaki dan.
Last edited by d2 on 02/06/2008 14:41, edited 1 time in total.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#41 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by d2 »

Epitop wrote:Jel' to GT neki?
mislim da je "specialized", oni imaju crvene, mislim da gt nema crvene
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#42 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by tataratira »

d2 wrote:bem ti misa tataratirac, kad krenem nizbrdicom sa alipasinog dodjem maksimalno do 40 kmh, gdje si ovo uslikao

niz Krupac u povratku sa Igmana,
"obično" biciklo od 600 KM Specijalac HR XC, od neki dan vozim Stumpjumper-a

iako je primjetan val poskupljenja ona malo bolja bicikla nikada nisu bila jeftinija
radi pada dolara, tako da ako iko razmišlja o nabavci ili promjeni bicikla sada je najbolje vrijeme za to
razlika od prosle i ove godine u cjeni mog novog bicikla je preko 500 KM
User avatar
perke
Posts: 2316
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: Rade Paprica - pitarima cuclica

#43 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by perke »

lalemali wrote: Kazes sirotinjska zabava?! To je tipično razmišljanje prosječnog nekulturnog balkanoida koji nije imao prilike otići dalje od Kaknja. Bicikl se, čovječe, vozi u najbogatijim zemljama Evrope... Švedska, Danska, Norveška, Holandija, Belgija, Njemačka... da ne nabrajam. U Holandiji skoro svaka kuća ima jedan ili više bicikala i ljudi ih voze kako ljeti, tako i zimi. I najmanje radi zabave. Koriste bicikl kao prijevozno sredstvo za sve potrebe.
A ne da nemaju auta. Imaju ih SVI i to neusporedivo kvalitetnije nego što većina nas može sebi priuštiti za cijeli život (i ne one izdrkane golfove kečeve, da se osvrnem na drugog levata ovdje). Samo ih racionalno koriste . Izmedju ostalog i zbog toga jesu bogati. Cijelo društvo. Za tebe je to sirotinjska zabava jer si sam sirotinja. Kao uostalom i većina Bosanaca. I duhovna i materijalna sirotinja (živiš u najsiromašnijoj zemlji u Evropi i treb'o bi se poklopit ušima).
A 95% naših ljudi razmišlja kao ti. I to jest odraz sveopće nekulture i siromaštva. Gušimo se u saobraćajnim gužvama i zagadjenju od prekomjernog broja (nekvalitetnih) automobila, a svaki miš mašta o tome da si kupi ma kakvu krntiju da ne bi drugima izgledao kao ta tvoja sirotinja i da ne bi mor'o ni kitom maknut bez auta. I to u Sarajevu koje je toliko malo da ti auto nije ni potrebno. Prepišaj hoda gdje god da kreneš. I nemoj mi samo reći da gorespomenuti narodi voze bicikla jer imaju biciklističke staze, a mi nemamo. Sarajevo je idealno za vozanje bicikla i staze nam uglavnom uopće nisu potrebne. Možda tu i tamo. Od Marijindvora do V. Bosne možeš voziti bez ikakvih problema. Naravno, uz dozu opreza na raskrižjima i zbog pješaka. Bicikl znači slobodu! Bicikl simbolizira stanje duha! Automobili su već prošlost. Bar ovi na SUS pogon. Bicikl je sadašnjost i budućnost. BICIKLISTI, ULICE SU NAŠE!!!
:thumbup: :thumbup:
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#44 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by bavka »

@tataratira-ma sta ppk zna sta je Specialized,GT i sl.
bitno je su neonke ispod auta,dara u autu i promaha u glavi. kako i ne bi bila kad su im prozori konstantno otvoreni :D
@d2-trebao bi ti s nama niz Krupac..da osjetis 80km/h na dvotockasu :D
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#45 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by bavka »

d2 wrote:
Epitop wrote:Jel' to GT neki?
mislim da je "specialized", oni imaju crvene, mislim da gt nema crvene
ima i GT crvene modele...prelijepe :D
evo kolega tataratira je kupio strasan bike :D neko je mogao golfa2 a on kupio bike...levat :P ima nas sve vise i vise :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#46 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by d2 »

tataratira wrote:
d2 wrote:bem ti misa tataratirac, kad krenem nizbrdicom sa alipasinog dodjem maksimalno do 40 kmh, gdje si ovo uslikao

niz Krupac u povratku sa Igmana,
"obično" biciklo od 600 KM Specijalac HR XC, od neki dan vozim Stumpjumper-a

iako je primjetan val poskupljenja ona malo bolja bicikla nikada nisu bila jeftinija
radi pada dolara, tako da ako iko razmišlja o nabavci ili promjeni bicikla sada je najbolje vrijeme za to
razlika od prosle i ove godine u cjeni mog novog bicikla je preko 500 KM
respcet...
dolar je krenuo na gore pa ko misli kupovati neka kupuje...
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#47 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by d2 »

bavka wrote:
d2 wrote:
Epitop wrote:Jel' to GT neki?
mislim da je "specialized", oni imaju crvene, mislim da gt nema crvene
ima i GT crvene modele...prelijepe :D
evo kolega tataratira je kupio strasan bike :D neko je mogao golfa2 a on kupio bike...levat :P ima nas sve vise i vise :D
a normalno da je kupio kad je zijeli zivot vozio diesela pa se ustedilo za bike :)
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#48 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by d2 »

bavka wrote:@tataratira-ma sta ppk zna sta je Specialized,GT i sl.
bitno je su neonke ispod auta,dara u autu i promaha u glavi. kako i ne bi bila kad su im prozori konstantno otvoreni :D
@d2-trebao bi ti s nama niz Krupac..da osjetis 80km/h na dvotockasu :D
vala prepadnem se i sa 40, bas bude brzo da ti iskreno kazem
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#49 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by bavka »

d2 wrote:
bavka wrote:@tataratira-ma sta ppk zna sta je Specialized,GT i sl.
bitno je su neonke ispod auta,dara u autu i promaha u glavi. kako i ne bi bila kad su im prozori konstantno otvoreni :D
@d2-trebao bi ti s nama niz Krupac..da osjetis 80km/h na dvotockasu :D
vala prepadnem se i sa 40, bas bude brzo da ti iskreno kazem
e onda ne volis adrenalin :P
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#50 Re: BICIKLOM KROZ SARAJEVO

Post by d2 »

bavka wrote:
d2 wrote:
bavka wrote:@tataratira-ma sta ppk zna sta je Specialized,GT i sl.
bitno je su neonke ispod auta,dara u autu i promaha u glavi. kako i ne bi bila kad su im prozori konstantno otvoreni :D
@d2-trebao bi ti s nama niz Krupac..da osjetis 80km/h na dvotockasu :D
vala prepadnem se i sa 40, bas bude brzo da ti iskreno kazem
e onda ne volis adrenalin :P
volim ali volim i ostati citav :)
Post Reply