gitara&gitaristi

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply

moj izbor

fender
85
43%
gibson
66
34%
ostalo
46
23%
 
Total votes: 197

User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#26 Re: gitara&gitaristi

Post by pirmin »

talijan
Posts: 1081
Joined: 18/08/2006 19:49

#27 Re: gitara&gitaristi

Post by talijan »

The Nightwatchman wrote:Image

pozdrav svim muzicarima a posebno gitaristima...

nisam nasao slicnu temu na ovom podforumu. ima li vas gitarista? sviruckate li? za svoju dusu ili u bendu?

sta svirate?

kakve gitare imate, a kakve zelite?

stvarno bi mi bilo drago da ova tema zazivi mada sumnjam da ce uspjeti

ps

nemojte mi prigovarati na anketu :D
dok sam bio mladji malo tezgario malo po raznim bendovima a sad samo za svoju dusu i za drustvo kad se zalomi.
imam ovation ultra 1517 korejski, zadovoljan sam s njim i zasad ga ne bih mijenjao.
pozdrav svima :D
User avatar
GODZZILA
Posts: 591
Joined: 20/12/2006 03:51
Location: Olimpijski grad

#28 Re: gitara&gitaristi

Post by GODZZILA »

Obama wrote:Vozdrica

kupio sam gitaru prije par mjeseci, akustičnu, najeftiniju koja je bila u prodavnici, vježbam par sati dnevno i solidno napredujem. Prije toga nisam nikad svirao.
Međutim, gitara je pretpostavljam, namijenjena za klasičnu muziku s obzirom na širinu vrata. Pošto uveliko koristim barre hvatove, nakon nekoliko sati vježbe zglob me zaboli, ma ubi. Kontam kupiti gitaru sa užim vratom i metalnim žicama ili preći na elektricnu jer ovaku mogu samo zavrsiti sa deformisanom i obogaljenom rukom. :-)

Inače, najviše me zanima blues, cilj mi je nauciti svirati gitaru tako da mogu skidati nesto blues-a, pa bi mi dobro došlo nekoliko savjeta kada je u pitanju sviranje te vrste muzike, hvala!

PS Najljepsa elektricna gitara mi je onaj potpisana od Steve Vai-a (IBANEZ), mada ne mogu ni zamisliti koliko kosta ;-)

Neka te jos par mjeseci na klasicnoj.Bolje da ti se zglob muci, prije ces dobiti na sirini sake, i kad dođe akusticna izgledaće kao igra.Raspon hvata će ti biti puno puno veci.
U Yamaha musuci instruments imas sirok izbor gitara.(most Suada Dilberović).
A za blues, ma samo puno puno vjezbaj kao i za sve ostalo....
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#29 Re: gitara&gitaristi

Post by DYD666 »

Obama wrote:PS Najljepsa elektricna gitara mi je onaj potpisana od Steve Vai-a (IBANEZ), mada ne mogu ni zamisliti koliko kosta ;-)
Eto koliko kosta; http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... s#p1807605

Btw, jeste culi za Mirzu Kovacevica? Tito!
User avatar
Layne
Posts: 5719
Joined: 24/04/2008 14:12

#30 Re: gitara&gitaristi

Post by Layne »

Samo jedno pitanje. Jeste li gledali i šta mislite o ovom malom? To su u stvari dva pitanja :D

http://www.youtube.com/watch?v=5IXa2pNGVj8
_Reuf_
Posts: 42
Joined: 11/09/2007 15:51
Location: Sarajevo

#31 Re: gitara&gitaristi

Post by _Reuf_ »

Pozdrav gitaristima:)
Sviram na squaeru japanskom...strat.. Moj izbor je strat, i ako mi je srce naklonjeno Les Paulu, jer ga nikad nisam imao (ni kopiju), a svira ga Page...
Sto se tice Murisa,cinjenica je da je on jedan od najboljih na balkanu gitarista i nemoze mu niko prismrdit..Taj sve svira u originalu..zna vazda sta odsvira i zna vazda ponovit..(i svoje improvize iz 94.)..Al brat bratu, isto tako mi on nema ljepote u sviranju..Et njegov album slusam, i mogu ti rec da su to kvalitetne tehnicke vjezbe..Stil Borislava Mitica, Bane Jelica..ima ih jos..Mnogi se nece slozit samnom, al je tako..
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#32 Re: gitara&gitaristi

Post by terapija »

Washburn Force 2 1983. japanski polovan, razvaljuje. Inace, jako malo poznat model
Moze skinuti sve od Telecastera do Gibsona.

Slika:
Image

I mala umjetnicka analiza:
Image
sgRED
Posts: 2
Joined: 19/10/2009 00:16

#33 Re:

Post by sgRED »

Eh između ostalog , to jeste mašina uh...
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#34 Re: gitara&gitaristi

Post by tatoo »

Imam 2 gitarice za sada:

FAME FORUM IV i Ibaneza S seriju. Svaka za razlicito raspolozenje. I ako je S serija prestige Fame mi je cesce u rukama.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#35 Re: gitara&gitaristi

Post by HAVANA »

Prva ljubav ovakva bila,dobio je 16/09/1984g :-D

Image
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#36 Re: gitara&gitaristi

Post by weltschmertz »

Jedva "nacunja" ovu temu..:) Evo odlucih (ovo "odlucih" citajte kao: skupio sam dovoljno para da sebi kupim gitaru, napokon) i ja da se posvetim trzanju.. Dugo, dugo vremena uzivam u zvukovima električnih, a posebno akustičnih gitara i evo za koji dan kupujem (najvjerovatnije) Washburn D10SB:

Image

I mogu vam reći da sam k'o na iglama.. Svaki savjet će mi dobro doći.. Čak sam razmišljao da, ako je moguće, me neko stavi na Skype pa da mi pokaže par početničkih stvari..

Sve u svemu, nadam se da će ova tema živjeti.. :mrgreen:

Pozdrav svima..
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#37 Re: gitara&gitaristi

Post by weltschmertz »

Ipak ocekujem u petak ili subotu ovu gitaru:

Image

Washburn D10S

Eto ako neko ima ovakvu, molim neki komentar.. :D


daj Boze da ova tema zazivi:)
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#38 Re: gitara&gitaristi

Post by chino »

Layne wrote:Samo jedno pitanje. Jeste li gledali i šta mislite o ovom malom? To su u stvari dva pitanja :D

http://www.youtube.com/watch?v=5IXa2pNGVj8
Mini Tommy Emmanuel :dance: :thumbup:
Broj 1
Posts: 371
Joined: 15/09/2009 20:50

#39 Re: gitara&gitaristi

Post by Broj 1 »

Evo da i ja pitam nesto:
poceo sam da ucim gitaru onako za raju da tamburam kad se okupimo pa bi molio da mi neko da stranicu gdje mogu da nadjem akorde ili note za ove nase poznate zabavne melodije.
takodje ako neko ima note za klavir za nase poznate zabavne melodije zajedno sa tekstovima, jer klavir vec sviram odavno. ma nisam profesionalac ali onako za stimung sa rajom kad se sta proslavlja.
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#40 Re: gitara&gitaristi

Post by davorf »

Broj 1 wrote:Evo da i ja pitam nesto:
poceo sam da ucim gitaru onako za raju da tamburam kad se okupimo pa bi molio da mi neko da stranicu gdje mogu da nadjem akorde ili note za ove nase poznate zabavne melodije.
takodje ako neko ima note za klavir za nase poznate zabavne melodije zajedno sa tekstovima, jer klavir vec sviram odavno. ma nisam profesionalac ali onako za stimung sa rajom kad se sta proslavlja.
Za klavir ne znam, ali akorde (i neke tablature) za gitaru imas na http://2akordi.net/
User avatar
Ateista
Posts: 46840
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#41 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

Tuspas mene, evo ga savrsenstvo dizajna i zvuka: :D

Image
User avatar
Ateista
Posts: 46840
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

Da ne bude zabune, nije to moja, kod mene umjesto Gibson pise Epiphone, ali bice i Gibson jednog dana nadm se. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46840
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

weltschmertz wrote:Ipak ocekujem u petak ili subotu ovu gitaru:

Image

Washburn D10S

Eto ako neko ima ovakvu, molim neki komentar.. :D


daj Boze da ova tema zazivi:)
Sa srecom! :thumbup:

Imam akusticnu slicne boje, samo je Fender, ozvucena i sa cut-away-om.
Washburn je dosta pristojna marka, mislim da bi trebao biti zadovoljan, bar za pocetak.

Nadam se da ce i tema zazivjeti, i ja sam je tek sad otkrio. :)
User avatar
Ateista
Posts: 46840
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#44 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

Izgleda da ce ova tema ipak jako tesko ozivjeti... :roll: :roll:
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#45 Re: gitara&gitaristi

Post by andrija2007 »

Ateista wrote:Izgleda da ce ova tema ipak jako tesko ozivjeti... :roll: :roll:
Ubaci kakav element "religije", odma' će se napunit!
User avatar
Joey Tribbiani
Posts: 1248
Joined: 01/08/2008 16:28
Location: Stadion Grbavica

#46 Re: gitara&gitaristi

Post by Joey Tribbiani »

mERe li jedno laicko pitanje?

Isplati li se kupiti gitaru ako ranije nisi nikad volio note i nikad nisi svirao ni jedan instrument? Gitara je moja velika ljubav(ono, volim zvuk koji proizvodi, volim lagane pjesme), odlijepim za dobrom solazom ali fakat pojma nemam ni koja je razlika izmedju najobicnije gitare i akusticne. Znam razlikovat elektricno od ovih :mrgreen:

Eh sad, da li da kupim gitaru, moze li se nauciti preko neta, gledajuci i kontajuci akorde. Uspijeva li vama? eto, pozz ljudi
AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#47 Re: gitara&gitaristi

Post by AenemA »

Ja kad sam ucio gitaru svirati nije bilo neta, tv-a tj. nije ni struje bilo u vecini slucajeva(gluho ratno doba), pa sam nekako savladao akorde i nekolicinu skala.Sve sto sam imao je nekakva pjesmarica sa nacrtanim akordima i rukom na zadnjoj stranici. Sada znaci imas net,knjige,CD-e, sve sto ti treba je malo volje i naucices onoliko koliko ulozis truda. Za pocetak bi ti preporucio da kupis kakvu jefitnu akustaru pa kad to savladas lako ti je preci na elektricnu.
User avatar
Joey Tribbiani
Posts: 1248
Joined: 01/08/2008 16:28
Location: Stadion Grbavica

#48 Re: gitara&gitaristi

Post by Joey Tribbiani »

ma imam volje napretek, nego me bilo strah da je kupim a da mi poslije skuplja prasinu.
AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#49 Re: gitara&gitaristi

Post by AenemA »

Samo naprijed onda, kao sto rekoh kupi nesto jeftinije, samo da se da nastimati i opleti. Kupi i stimer, dobro ce ti doci nastimati gitaru.
User avatar
Joey Tribbiani
Posts: 1248
Joined: 01/08/2008 16:28
Location: Stadion Grbavica

#50 Re: gitara&gitaristi

Post by Joey Tribbiani »

hvala na savjetima. Gledao sam vec u par radnji, kupit cu nesto za pocetak
Post Reply