ex gimnazijalci

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply

Kad biste ponovo upisivali srednju, da li bi to bila Opća gimnazija?

DA
88
77%
NE
26
23%
 
Total votes: 114

sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#26

Post by sulesavic »

nijaz vozio golfa. plave boje. bio parkiran pred ulazom skole. jednom mu ostala vrata otkljucana... a znate da je bio osjetljiv na auta. ako se negdje u lekciji spominje industrija automobila u nekoj zemlji, nabroj marke koje se proizvode, imas zagarantiranu vrlo, vrlo, vrlo visoku ocjenu. bio je iz visokog ako se na varam. srela se jednom sa njim ova moja neka raja tamo, sjeli, cevape pojeli... moze proci covjek
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#27

Post by sulesavic »

od mog zadnjeg boravka ovdje, cak jos dva glasa na anketi!!! a niko da podijeli kakva sjecanja
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#28

Post by nineac »

Jesam aj osatrio u pm :(
Nisam isao u gimnaziju ali sam znao sve profesore, a od ovih samo znam pokojnog oluju i vrskica, te prijeratnu generaciju!
Meni je ubjedljivo u gimaziji bio najbolji bivsi direktor nazif Hajrulahovic "Nako" , sada je u australiji, profesor matematike, bavio se poljuprivredom, pilicima, nema sta nije radio. Leganda ziva!
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#29

Post by sulesavic »

ma svi smo ostarili. onog trenutka kad sam upisao faks, shvatio sam da je u meni umrla revolucija, vise sam zelio mijenjati svijet dok sam isao u gimaziju neko dok sam studirao
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#30

Post by Kaiser »

Divna tema, probudila mi j etako divna sjećanja. Stvarno bih se trebao sjetiti svih profesora, svi su bili, na svoj način, strava dobri.

ipak, moram izdvojiti svoje bivše razrednike, Husu i Fejzu. Huso je gromada, tom čovjeku treba napraviti spomenik jednog dana. A u duhu ovog mahalskog i primitivnog prepucavanja ZE-SA imam potrebu reći da je čovjek Sarajlija. Huso je legenda!

A Fejza je bio legenda na svoj način. Kada bi došao da upiše čas na svom predmetu, naravno, pola ljudi nije bilo u razredu. I onda ustane redar i nabroji troje odsutnih, a fejza digne glavu, pogleda jednu sekundu u razred i kaže: Hajd daj još, eto, sedam ljudi i dosta. I tako svaki put. A kad bi radili kontrolni, u prve 2 klupe nije niko sjedio, nego su n anjima bile naslagane sve jakne, torbe i slično kako bi se mi zaklonili od njegove katedre. A Fejza dođe, pogleda i kaže, eto vas se utvrdili ko u sedmoj ofanzivi, mogli bi se s Nijemcima nositi. Hajd skinite dva sloja, a ostalo nek ostane.

I evo još da se sjetim gospođe Branislave Hasanbegović, profesorice bosanskoga. Divna žena, također Sarajka :)

A pitao bih ostale ex-gimnazijalce da li se iko sjeća Džeme Malkoča zvanog Tajfun? kakav je to lik bio :D

bilo je to divno vrijeme
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#31

Post by xape »

Kaiser wrote: I evo još da se sjetim gospođe Branislave Hasanbegović, profesorice bosanskoga. Divna žena, također Sarajka :)
bila mi je razrednica,sve najbolje...
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#32

Post by sulesavic »

Potvrðujem da je Fejza tra¾io da nas na èasu bude prisutno makar treæina. Treæina bi bila registrovana kao odsutni a treæina bi imala pauzu za van¹kolske aktivnosti
turska
Posts: 2
Joined: 24/03/2006 19:08
Location: ankara

#33 eh ti dani.....

Post by turska »

sjecam se dobro tih god.provedenih u gimnaziji jest bilo je to dobro vrijeme..mada nisam bio streber nego totalno drugi tip hehe ipak zavrsio sam gimnaziju i sada sam u turskoj gdje studiram dotakli smo se malo tih dana pa me ponuka da napisem stogod..razredna mi je bila azra adzemovic historija smriko geog. plavi golf dzafic :-D hemija hamdija fizika vrskic poslije dzevdana tako nekako onda ilijas biologija naser legenda na kraju je ispo covjek fakat svaka mu cast za razliku od nekih dr.profa...mat.dunja...itd...99 sam maturiro..slavna generacija cetvrtog 2 sarvan legenda tinjak i moja malenkost haris..pozdrav raji ma gdje da ste...cujemo se... :D
koop
Posts: 264
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#34

Post by koop »

samo da se upisem. Fejza, Memnuna razrednici, iskreno mislim da je bilo jos par izmedju, al' se vise ne mogu sjetiti (sramota znam). Bila su dobra vremena (mada je bilo momenata kada sam mrzio pomisao da se trebam nacrtati u skoli). Ali popratne stvari kao kafa u gaudeamusu (kad' je u isti moglo stati 5 ljudi bez da se guraju), bilijar u Hippu kad se bjezalo iz skole, silni derneci,....


Eto, bjezim s posla, pa drugom prilikom neke druge price...
SteficaCvek
Posts: 43
Joined: 08/04/2006 01:08

#35

Post by SteficaCvek »

do prije pola godine sam govorila kako neeeeema sanse da bih se ikad vratila u gimnaziju, a sad me vec neka nostalgija hvata, valjda kako se kraj faxa opasno priblizio. bilo je dobrih stvari, bili smo ok generacija. samo kad se sjetim cijelog cirkusa sa pedagogicom :D hehe, revolucionari u dusi
turska
Posts: 2
Joined: 24/03/2006 19:08
Location: ankara

#36 eh....

Post by turska »

ja se sjecam..svega al evo par detalja licno iskustvo..cas geografije proziva dzafic na tablu sec do kraja casa samo sto ne zvoni a on mene na piku ima..ja se saginjem ko fol vezem cipele a u sebi mislim sto ne zvoni vise...hehe..ma djaba nece ko namjerno tako ja napokon izadjo na tablu poceo pricat okolo-naokolo..zvoni..ja se obradova kad on keca u dnevnik. :( .hehe..sreca..svadjaj se al on nista..kad je ulazio u razred odmah je razgledo imal sarvana tinjaka i mene,varupe onda je zapocinjo cas hehe..ma bilo je jos toga dr.put..pozdrav :razz:
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#37

Post by sulesavic »

koop wrote:samo da se upisem. Fejza, Memnuna razrednici, iskreno mislim da je bilo jos par izmedju, al' se vise ne mogu sjetiti (sramota znam). Bila su dobra vremena (mada je bilo momenata kada sam mrzio pomisao da se trebam nacrtati u skoli). Ali popratne stvari kao kafa u gaudeamusu (kad' je u isti moglo stati 5 ljudi bez da se guraju), bilijar u Hippu kad se bjezalo iz skole, silni derneci,....


Eto, bjezim s posla, pa drugom prilikom neke druge price...
Stariji sam, al' vas znam
adi_ze
Posts: 38
Joined: 28/01/2004 00:00
Contact:

#38

Post by adi_ze »

Stara dobra gimnazija...
Ne znam sto, ali ja sam Hajru toliko mrzio, valjda sto je i ona mene.. Takodjer ni s kukavicom nikako dobar nisam bio, vazda me istjeriovao s casa, doduse jesam ga provocirao, vazda ucenice bario, sad ga u starom satu vidjam stalno.. Darko, legenda, bio mi razrednik, vazda nama popustao, a ostale razrede obarao..hahah, ilijas mi je tito bio, bolje da ne spominjem sto, ko me zna, znace;)
Dalje, Huso je bio dobar, al i Izo je... Istjera me s casa, jer sutam odbojkasku loptu, i ja kad se spremim udje u svlacionicu i kaze, hajd vracaj se, znas da ti ne mogu nista..
Branka me nesto isto mrzila.. Ja napisem pismenu, ona je procita pred razredom kao najbolju, i kaze: zna on sto je 3 dobio.. a nijedne greske, nidje veze..
hamdija me jos pamti, imao sam gaf s njim koji jos prepricava :-)
Hikmet i historijska sekcija, legendarni, gdje sve nismo bili :o
Nisam davno zavrsio, al se svega sjecam.. Iduce godine mi je 5 godina mature, dabogda da se neko sjeti da to organizuje, generacija nam i nije bas neka bila... Doduse, Ferida nas jos spominje kako smo joj unistili zivot i brak hahhahah
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#39

Post by Chischo »

hehe
bio je dobar onaj lik(HANI) sto je kasikaru postavio stjepovicki ispod stola i svezo osigurac lastikom za stolicu....
(srecom nije eksplodirala jer je onaj eshef razmontiro
i onda jos pola godine isao u skolu sa ostalom djecom...
koja rupa u zakonodavstvu... hehe...
adi_ze
Posts: 38
Joined: 28/01/2004 00:00
Contact:

#40

Post by adi_ze »

hehe, dobar hani :-) Al se stjepovika poslije toga promijenila drasticno, i cak postala dobra profesorica.. A nije to Hani sam uradio..
sniper_w
Posts: 4
Joined: 05/08/2006 19:22
Location: Wien

#41

Post by sniper_w »

da se i ja prijavim.....uzgred budi recno, moj prvi post na ovom forumu.

ja sam bio od onih kojima je policija uzimala otiske cipela/patika i prstiju kada se to desilo :)
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#42

Post by amrino »

Evo da se i ja upisem... a sto su sve teme "mrtve" na Centralnoj Bosni?

gdje ste Zenicani?!
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#43

Post by dr.iver »

Zato sto je i centralna Bosna(sa ogromnim naglaskom na Zenicu) mrtva...
Panta Rei
Posts: 422
Joined: 03/05/2005 13:07
Location: Sarajevo

#44

Post by Panta Rei »

Možda jednostavno ne dolazimo tako često na sarajevske portale...
:-) :P
remorker
Posts: 2
Joined: 17/12/2006 12:34

#45

Post by remorker »

I ja bih se definitivno opet vratio u gimnaziju, toliko smo imali derneka i smijeha, da se negativne stvari vrlo brzo zaborave.
Meni je naumpala fora kada sa Smriku na računarima u laboratoriji za informatiku deklinirali kao:
Smriko, Smrikae - femininum :)
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#46

Post by amrino »

Nisam primjetila da je neko spomenuo najjaceg lika u gimnaziji- Milenka Karovica...
MADDDDDDDRRRRRRRIGAL U 16. stoljecu... :D
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#47

Post by sulesavic »

amrino wrote:Evo da se i ja upisem... a sto su sve teme "mrtve" na Centralnoj Bosni?

gdje ste Zenicani?!
Mrtva Centralna Bosno, sretna ti Nova. Sada¹nji direktor Gimnazije je Vedad Had¾iosmanoviæ, nekada¹nji urednik na TV Zenica. Tek da se zna.
evrokrem
Posts: 67
Joined: 28/12/2006 18:15

#48

Post by evrokrem »

dr.iver wrote:Zato sto je i centralna Bosna(sa ogromnim naglaskom na Zenicu) mrtva...
mi smo specijalni..imamo svoj forum :D Sretna Nova
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#49

Post by dr.iver »

Ime mu je Vedat - barem tako pise u zvanicnim dokumentima, inace marioneta trenutne lokalne vlasti, dosao iz jajca.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#50

Post by sulesavic »

dr.iver wrote:Ime mu je Vedat - barem tako pise u zvanicnim dokumentima, inace marioneta trenutne lokalne vlasti, dosao iz jajca.
Bijah u dilemi, u isto vrijeme mi bija¹e mrsko provjeravati.
Post Reply