Vakcine - iskustva

Moderator: O'zone

Locked

Hocete li se vakcinisati protiv COVID-a koliko god puta bude trebalo?

-DA, naravno kad god kazu strucnjaci da treba i koliko god puta tu sam
89
30%
-NE, primio sam 2 doze i dosta od mene
62
21%
-NE, primio sam 3 ili primit cu uskoro trecu dozu i dosta od mene
48
16%
-NISAM se nikako vakcinisao protiv covida niti planiram
102
34%
 
Total votes: 301

User avatar
Entropio
Posts: 7829
Joined: 21/11/2010 21:49

#26 Re: Vakcine - iskustva

Post by Entropio »

Primio Comirnaty. Nakon prve doze nista... vidjecemo sta ce biti nakon druge sljedece sedmice.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7540
Joined: 16/01/2007 23:38

#27 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

@ovo_malo_duse , hvala na podijeljenom iskustvu. Nadam se da će ostati bez nuspojava i problema.
User avatar
mayab
Posts: 27351
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#28 Re: Vakcine - iskustva

Post by mayab »

Kaže raja da se može online prijaviti za vakcinisanje ŽELJENOM vrstom vakcine u Srbiji,
da na stranici prijava prolazi , jer ima i opcija "strani državljanin bez prebivališta u SRB",
dakle izabere se vrsta vakcine, grad u kojem se želi biti "bocnut" itd itd, i piše da će obavjest stići SMS-om, ili tako šta ?
Ja nisam probavao
Iko, iskustva :?:
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#29 Re: Vakcine - iskustva

Post by Gandra_1 »

Postojala je opcija jedno vrijeme i ljudi su isli u Srbiju da se vakcinisu, međutim po mojim informacijama prestali su da pozivaju i vakcinišu strane državljane.
Na toj online prijavi i dalje stoji opcija da se prijaviš. Također kažu da sada traže neki dokument Srbije, ako pokušaš da se prijaviš kao njihov državljanin
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2814
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#30 Re: Vakcine - iskustva

Post by ovo_malo_duse »

banjaluka078 wrote: 16/03/2021 22:24 @ovo_malo_duse , hvala na podijeljenom iskustvu. Nadam se da će ostati bez nuspojava i problema.
Evo malo od mene jos. SENZACIJA
Danas 3 dana kako sam sutno A-Z. Nikakvih nus pojava osim malo umora u srijedu navece. Nista apsolutno ni temperatura ni bol u ramenu nista.

E sad juce ujutro kad sam ustao da idem na posao me pocne boljeti lijeva noga u listu odmah ispod koljena malo sa strane .
Oblast velicine 5-8 cm bolno na dodir i bol udara kroz nogu do dupeta. Nije nerv vidim nego u misicu, Mjesto tvrdo pogledaj na net simptom slican trombu u nozi.
Malo je rec da sam se ukakio ko grlica. Cijeli dan juce puls 135 napadi panike. Malo malo pa u wc gledaj imal promjena boje jel oteklo.
Zovem doktoricu ispricam sve kaze idi izvadi krv dodji ujutro. Kontant cim kaze ujutro nije hitno.
Jutros nalaz D-Dimer 80. ( nista normalna vrijednost je do 250) na ultrazvuk pregledaju obe noge kaze nista sve cisto , mala upala i napuklina nakog misica. Svi ostali nalazi pokazuju da organizam reaguje na vakcinaciju.

Kad me nije srce puklo od stresa juce jebote zivot i koncidencija
Da mi pukne misic na spavanju. Vjerovatno nakon proslovikendnog skijanja odapeo u srijedu navece. Danas nemogu o sebi valjda od silnog adrenalina juce.
Koji peh moras bit.
A to je sve stres koji nabijaju senzacionalisti. Mamu im njihovu. Jutros OGROMAN naslov. A-Z ne djeluje na S. Africku varijantu. Ok citam clanak kao od 1000 testirnih i 1000 placebo isti postotak inficiranih. Bla bl.a. cjeli clanak i na kraju king kaze. Iako je isti procenat inficiranih . NIKO OD VAKCINISANIH NIJE IMAO TEZE SIMPTOME.
Pa kako ne djeluje mamu ti jebem glupu. Zar to nije poenta vakcinacije da ako i dobijes virus malo te zasvrbi i nikom nista.

Prije sljedece doze iskljucicu se sa svega 2 hefte prije. Poznam vise ljudi koji se skidaju sa interneta totalno samo suma i planina
Ode ovo sve u PM na kvadrat.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13983
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#31 Re: Vakcine - iskustva

Post by JohnnyS »

Primio AZ prije nekoliko dana, ništa nemam, nikakvu reakciju, možda su mi vodu uštrcali :D
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#32 Re: Vakcine - iskustva

Post by bingov buraz »

AZ je najjeftinija na tržištu i nije čudno da je konkurencija opanjkava.

Sestra vakcinisana Pfizerom,prva doza ništa revakcinacija malo temperature i umor.Sutradan sve ok.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13983
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#33 Re: Vakcine - iskustva

Post by JohnnyS »

U Hrvatskoj više nuspojava prijavljeno na Pfizer nego na AZ, ali nitko Pfizer ne blokira
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7540
Joined: 16/01/2007 23:38

#34 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

ovo_malo_duse wrote: 19/03/2021 16:20
Evo malo od mene jos. SENZACIJA
A, ludilo, čovječe! Mene bi danima oporavljali od tog stresa. Dobro si, i ja bih se isključila iz svega što postoji. Čuvaj pamet.

Ti si ono isto imao koronu?
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2814
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#35 Re: Vakcine - iskustva

Post by ovo_malo_duse »

banjaluka078 wrote: 19/03/2021 21:24
ovo_malo_duse wrote: 19/03/2021 16:20
Evo malo od mene jos. SENZACIJA
A, ludilo, čovječe! Mene bi danima oporavljali od tog stresa. Dobro si, i ja bih se isključila iz svega što postoji. Čuvaj pamet.

Ti si ono isto imao koronu?
Jesam u oktobru.
Ma suti evo ne mogu da dodjem sebi cjeli dan. Pao mi secer i nalaz pokazao valjda od tolikog adrenalina juce nikako sebi da dodjem.
Dobro sam i prosao mogla me hercika komotno mlatnut. Svi bi rekli vakcina :D
Koliko peh moras bit da ti se ovako nesto desi....A opet hvala Bogu pa nije tromb, mogao je biti . Bez da ima veze sa vakcinom.
Niko se nebi ni osvrnuo svi bi rekli evo ga jos jedan id vakcine.

Taman se ohavizao od corone .2-3 mjeseca nisam tablete havetno vidjeo.
Uleti prilika za vakcinu kontam, kad cu opet doc na red , mozda je bolje da sam sacekao . Nemos vise bit pametan zivot postao lutrija.
zigson
Posts: 3185
Joined: 04/04/2015 22:17

#36 Re: Vakcine - iskustva

Post by zigson »

Mediji su najvece zlo..
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7540
Joined: 16/01/2007 23:38

#37 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

ovo_malo_duse wrote: 19/03/2021 21:55
Jesam u oktobru.
Ma suti evo ne mogu da dodjem sebi cjeli dan. Pao mi secer i nalaz pokazao valjda od tolikog adrenalina juce nikako sebi da dodjem.
Dobro sam i prosao mogla me hercika komotno mlatnut. Svi bi rekli vakcina :D
Koliko peh moras bit da ti se ovako nesto desi....A opet hvala Bogu pa nije tromb, mogao je biti . Bez da ima veze sa vakcinom.
Niko se nebi ni osvrnuo svi bi rekli evo ga jos jedan id vakcine.

Taman se ohavizao od corone .2-3 mjeseca nisam tablete havetno vidjeo.
Uleti prilika za vakcinu kontam, kad cu opet doc na red , mozda je bolje da sam sacekao . Nemos vise bit pametan zivot postao lutrija.
Mi smo onda "korona vršnjaci". :)
Ma vjerujem ti, pa gori taj stres sad bio od reakcije na vakcinu.
Hajde, s vedrije strane, provjerio si dimer i uradio uzv, pa si sad miran s te strane, ne očekuješ ništa loše. Biće sve OK
User avatar
hrusta
Posts: 485
Joined: 24/11/2006 15:01
Location: Per ardua ad astra....

#38 Re: Vakcine - iskustva

Post by hrusta »

Žena mi u mene dobila poziv za vakcinu iduće srijede. Biće samo AZ. Dvoumi se. Ne znam ni ja vala, što više čitaš/slušaš sje8eš se.
palermo
Posts: 22475
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#39 Re: Vakcine - iskustva

Post by palermo »

hrusta wrote: 20/03/2021 09:11 Žena mi u mene dobila poziv za vakcinu iduće srijede. Biće samo AZ. Dvoumi se. Ne znam ni ja vala, što više čitaš/slušaš sje8eš se.
Ako je išta sigurno u svem ovom košmaru je činjenica da se treba vakcinisati.

Nemojte se dvoumiti, vakciniši se.
Teufik
Posts: 4844
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#40 Re: Vakcine - iskustva

Post by Teufik »

hrusta wrote: 20/03/2021 09:11 Žena mi u mene dobila poziv za vakcinu iduće srijede. Biće samo AZ. Dvoumi se. Ne znam ni ja vala, što više čitaš/slušaš sje8eš se.
Razumijem i necu nikom sugerisat. Ja sam odvagao i znao za ove “nuspojave” iz medija kao i svi. Kao i kod svih medikamenata. I opet se nisam dugo dvoumio. Zdravstveni sam radnik, vidio sam sta ovo djubre radi ljudima. Neke drage ljude sam izgubio neki su se dobro napatili. Imao sam dobru srecu da jos nisam zahvatio Covid. Mada nisam ni prestar ni imam neki komorbiditet, rekao sam sebi ako mogu smanjit sansu za teze komplikacije, a vakcina to nudi, a s druge strane postoji minimalna sansa za nuspojave odlucio sam se vakcinisati. Imao sam blage nuspojave sutradan poslije aplikacije, vec sam naveo na temi. Sad je hvala Bogu sve ok. Kako vrijeme prolazi sve sam smireniji.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#41 Re: Vakcine - iskustva

Post by MehmedPasaMoric »

I tako ljudska vrsta pade pod cizmu grupice mocnika bez ispaljenog metka... Dobro covjek napisa davno nekad, "Ignorance is strength"
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#42 Re: Vakcine - iskustva

Post by spinel_ »

Ovi sto su bili u Bg ima li ih da nam prenesu kako je proslo?
hzsa22
Posts: 975
Joined: 16/12/2011 18:25

#43 Re: Vakcine - iskustva

Post by hzsa22 »

Ja k'o lampa, mala bol u ruci a supruga je imala temperaturu prvu noc. Osim toga, nista. Primili AZ u Bgu u cetvrtak. Organizacija vrhunska, bukvalno 10 minuta citav proces.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#44 Re: Vakcine - iskustva

Post by Gray »

Primio u srijedu AZ u Beogradu, isti dan vozio nazad bez problema, to veče i naredni dan jaaako blaga vrtoglavica i blaga glavobolja dva dana (četvrtak i petak), malo bolila ruka na mjestu uboda, vikend ništa, sve najnormalnije.
User avatar
Better Man
Posts: 16819
Joined: 01/10/2006 20:10

#45 Re: Vakcine - iskustva

Post by Better Man »

bingov buraz wrote: 19/03/2021 18:42 AZ je najjeftinija na tržištu i nije čudno da je konkurencija opanjkava.

Sestra vakcinisana Pfizerom,prva doza ništa revakcinacija malo temperature i umor.Sutradan sve ok.
Najjeftinija je, jer rade isključivo da pokriju troškove. ne rade za profit. Još u januaru prošle godine Velika britanija je dala velika novčana sredstva za razvoj vakcine i sad se našla nesposobna EU da im prigovara kako kradu i sakrivaju vakcine itd. Smiješno.
User avatar
madner
Posts: 56807
Joined: 09/08/2004 16:35

#46 Re: Vakcine - iskustva

Post by madner »

Starce vakcinisao, bolila glava poprilicno, danas je vec bolje.
dinnooo
Posts: 66
Joined: 20/01/2010 22:54

#47 Re: Vakcine - iskustva

Post by dinnooo »

Jučer primio AZ u Beogradu oko 12, dovezao se nazad kući bez problema. Sinoć i jutros temperatura, bol u ramenu. Nas 3/4 smo imali takve simptome, jedna osoba nikakve.
Nikola Testa
Posts: 835
Joined: 04/09/2013 20:45

#48 Re: Vakcine - iskustva

Post by Nikola Testa »

Vakcinisao se u BG u četvrtak u 12, prvi dan osim boli u lijevoj ruci u koju sam primio vakcinu nisam ništa osjetio, drugi dan bol u mišiću desne ruke, ne previše jak, ali je prošao naredni dan. Treći dan kao osjećaj hladnoće, mislio sam da je temperatura, izmjerim, ništa sve udure. Danas nemam nikakvih problema. Sve u svemu Astra za sad ok.
A_A_AKCIJA
Posts: 6045
Joined: 16/11/2009 02:54

#49 Re: Vakcine - iskustva

Post by A_A_AKCIJA »

I ja primio u BG. Ja i još sve familije što znam, prijatelja, rodbine, poznanika... Bez zezancije nekih 100njak ljudi.

Par žena imalo temperaturu jedan dan. Bol na mjestu uboda, začepljen nos, blage trnce u ruci... Ništa vrijedno spomena
User avatar
gentoo
Posts: 3354
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#50 Re: Vakcine - iskustva

Post by gentoo »

Od vas koji ste primili u BG a da ste samo onako "bahnuli" jeste li mozda odma' dobili termin za revakcinaciju ili su rekli da ce vam javiti na mail/sms naknadno ?
Locked