BANKE ALL ABOUT!!!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
teatarsnova
Posts: 19
Joined: 18/11/2010 09:20

#26 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by teatarsnova »

Splinter wrote:
drama wrote:je l' vrijedi ovo i za ziro racun?
treb'o sam dobit' neke pare pa otvorih ziro racun a ne karticu. ne dolaze nikakvi izvjestaji.
ne vrijedi!!

Ja bih ipak provjerio...ubuduće sto ne koristim u banci to ZATVARAM definitivno ODMAH.
nicenice
Posts: 15
Joined: 12/05/2010 00:54

#27 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by nicenice »

potpuno si u pravu i meni je to dolazilo,ali vidi ovog slucaja sa mnom.prija 2 godine tacnije 2008 godine odobren mije limit od 1000 km,i naravno jasam ga iskoristio i vec nakon jendog mjeseca ja ostajem bez posla.oni me zovu i traze da uplatim sav iznos posto mi nije legla plata na racun,i hajd ja to sve isplatim u roku od 30 dana na dva puta znaci sve sam vratio,i sada unazad 3 mjeseca dolazimi non stop izvjestaj na kojem pise da im dugujem jos 150 km za neki limit.nijemi jasno kako nakon skoro dvije godine da sve to nepostoji i odjednom traze.iso sam i jednoj osobi koja radi u banci i ona kaze da tako stoji dami nemoze pomoci,mada imaju uvid dasam uplatio prija dvije godine.sve jese to zapetljalo tako da isad stoji kao da im dugujem jos 150 km.da zaboravio sam napomenuti posto sam imao i kredit i kredit sam uredno uplacivao i pitao sam ih da nije vezano za kredit oni kazu da nije.svasta se muti u bankama.u mom slucaju je rajifajzen banka.
User avatar
Chivas1
Posts: 839
Joined: 06/10/2010 19:32

#28 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by Chivas1 »

Pa ja sam koristio karticu godinu dana mozda i uvijek je maksimalno bilo minusa 2-3 KM na njoj ono sto oni mjesecno uzimaju i uplatim na karticu da mi oduzmu to ... i dodje mi odjednom duga 50 KM i zvali me svaki dan na mobitel da platim ja govorio da necu da ne zovu vise al djaba hem zovu hem salju svake sedmice upozorenja postom..i sta cu uzmem platim i ponistim karticu jos ona me pita sto ponistavas kad je ubio nisam :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8506
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#29 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by kokuz_sa »

ov stara vijest..sada od kada se uvezano sa svim bankama..kod mene na poslu kolegi tako za vodjenje racuna mislim u rajfazen banci skinuli pare kad je primio platu u unikredit banci.
User avatar
Hunkar
Posts: 655
Joined: 04/05/2008 18:05
Location: peskun

#30 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by Hunkar »

Splinter wrote:
drama wrote:je l' vrijedi ovo i za ziro racun?
treb'o sam dobit' neke pare pa otvorih ziro racun a ne karticu. ne dolaze nikakvi izvjestaji.
ne vrijedi!!
jos uvijek :D
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#31 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by atko »

Vrlo je zanimljivo da se nakako uvijek potkradaju greske bankama al na racun klijenata :x


jednostavno ... sve crno na bijelo od banke traziti, o svemu voditi racuna, zatvoris racun - uvjerenje molicu ;)
Jer banke ce iskoristiti sve mogucnosti, sve rupe u zakonu i sve nedorecenost da vam uzmu novac ... banke za to postoje da vam otmu koliko mogu i kad god mogu

mene su tako u NLB zeznuli ... odem zatvorim racun i ponsitim karticu ... i nakon 6 mjeseci me zovu kao izdali smo vam novu karticu :-) ... odem i kazem kako cete mi izdati karticu na racun koji ne postoji... znate li da ste zloupotrijebili moj identitet i izdali nesto u moje ime bez mog znanja i saglasnosti ... e kad je provjerila ... onda se krenula izvinjavati ... kao sve je u redu... nisu nam baze bile uskladjene evo odmah ponistavamo kartice, evo zatvaramo evo uvjerenje da je sve zatvorenoo... kazem joj ja da imam vremena ko sto nemam rado bih tuzio i banku i odgovorno lice al posto strasno zurim na poso imas srece :x
User avatar
sheikh
Posts: 764
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#32 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by sheikh »

Ovo ti prijatelju vazi samo za debitnu karticu!
Pogledaj ugovor koji si potpisao za nju. Mjesecno ce ti skidati 2KM za nju radi odrzavanja, to su oni tebi stalno skidali,ali kada si skinuo sve pare s racuna isao si u minus i na kraju oni sracunali.To ti je tekuci racun :) Nije pljacka :D
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#33 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by Desert Wind »

Mene samo zanima jedna stvar - placaju li banke porez na svoje prihode? Hvala
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#34 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by udrch »

Ja se svaki put obradujem kad pročitam da je opljačkana banka..nešto me to veseli pravo..
User avatar
Krompirpitac
Posts: 121
Joined: 19/02/2010 20:48

#35 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by Krompirpitac »

U ovoj zemlji najbolje uspijevaju pekare i banke :D
ssmmiilleeyy
Posts: 1165
Joined: 02/03/2010 16:51

#36 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by ssmmiilleeyy »

Krompirpitac wrote:U ovoj zemlji najbolje uspijevaju pekare i banke :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#37 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by PipiDugaDevetka »

kokuz_sa wrote:ov stara vijest..sada od kada se uvezano sa svim bankama..kod mene na poslu kolegi tako za vodjenje racuna mislim u rajfazen banci skinuli pare kad je primio platu u unikredit banci.
Ja sam do 2009.g. primao penziju putem Raiffeizen banke, pa prešao na BBI. Hoće li mi ovi iz RB poslati ''čestitku'' s obzirom da nisam ''ugasio'' račun?
teatarsnova
Posts: 19
Joined: 18/11/2010 09:20

#38 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by teatarsnova »

Preporuka ti je da provjeris sta ti je sa starim racunom u RB i zatvoris ga. I trazis napismeno da se zatvorio racun...
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#39 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by mig »

.
Last edited by mig on 28/02/2012 12:52, edited 1 time in total.
vakuolla
Posts: 48
Joined: 28/02/2010 04:04
Location: Ilidža

#40 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by vakuolla »

izgleda da u volksbanci jos uvijek nije zavladalo to novo pravilo uzimanja naknade za neaktivne račune...danas zatvorila tekući račun, platila samo 10 KM za zatvaranje, a čak sam i dobila 1 KM koju sam imala na računu :D , a nikakvih priliva od marta mjeseca...
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#41 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by mrtva kokoš »

legla lovaaaaa, zatvorio racun, mogu odahnuti!! :mrgreen:
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#42 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by semmy »

mene zove juce teta za american karticu koju sam zatvorila prije godinu dana...navodno ostao tada dug od 1,5km i sad s nekakvim kamatama treba da platim 10km..reko na osnovu cega i zasto kad mi poslije zatvaranja i vracanja kartice nikad vise racune nisu slali..kaze ona meni nije problem poslat cemo vam racun a vi platite... kad danas dodje i racun..pa stvarno vise ove banke nisu normalne, uzimaju lopatom nizasta
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#43 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by mig »

.
Last edited by mig on 28/02/2012 12:52, edited 1 time in total.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#44 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by semmy »

mig wrote:
semmy wrote:mene zove juce teta za american karticu koju sam zatvorila prije godinu dana...navodno ostao tada dug od 1,5km i sad s nekakvim kamatama treba da platim 10km..reko na osnovu cega i zasto kad mi poslije zatvaranja i vracanja kartice nikad vise racune nisu slali..kaze ona meni nije problem poslat cemo vam racun a vi platite... kad danas dodje i racun..pa stvarno vise ove banke nisu normalne, uzimaju lopatom nizasta
Znaci, nismo sigurni cak ni kada ugasimo racun? :?
ja ostala bez komentara, jos kad mi iduci dan dodje racun na 10km oci mi haman ispale...da mi je ove kartice sto imam zatvoriti nikad ih vise nebi uzela...
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#45 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by mahalas505 »

semmy wrote:
mig wrote:
semmy wrote:mene zove juce teta za american karticu koju sam zatvorila prije godinu dana...navodno ostao tada dug od 1,5km i sad s nekakvim kamatama treba da platim 10km..reko na osnovu cega i zasto kad mi poslije zatvaranja i vracanja kartice nikad vise racune nisu slali..kaze ona meni nije problem poslat cemo vam racun a vi platite... kad danas dodje i racun..pa stvarno vise ove banke nisu normalne, uzimaju lopatom nizasta
Znaci, nismo sigurni cak ni kada ugasimo racun? :?
ja ostala bez komentara, jos kad mi iduci dan dodje racun na 10km oci mi haman ispale...da mi je ove kartice sto imam zatvoriti nikad ih vise nebi uzela...
Kako je moguce zatvoriti karticu ako se za nju veze neki dug(ili se dug veze za racun)? Da li je to moguce ili sam ja nesto propustio da vidim? Koja je banka u pitanju? Imas li ti potvrdu da si zatvorila karticu?
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#46 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by semmy »

mahalas505 wrote: Kako je moguce zatvoriti karticu ako se za nju veze neki dug(ili se dug veze za racun)? Da li je to moguce ili sam ja nesto propustio da vidim? Koja je banka u pitanju? Imas li ti potvrdu da si zatvorila karticu?
centurion ili kako se vec zovu, rijec je o amerikan kartici...sve imam ali moram platiti...mamu im

i da dug je kao bio 1,5km jer nisam na vrijeme uplatila i sad je to 10km
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#47 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by mahalas505 »

semmy wrote:
mahalas505 wrote: Kako je moguce zatvoriti karticu ako se za nju veze neki dug(ili se dug veze za racun)? Da li je to moguce ili sam ja nesto propustio da vidim? Koja je banka u pitanju? Imas li ti potvrdu da si zatvorila karticu?
centurion ili kako se vec zovu, rijec je o amerikan kartici...sve imam ali moram platiti...mamu im

i da dug je kao bio 1,5km jer nisam na vrijeme uplatila i sad je to 10km
Pa zar te nisu informisali o dugu u trenutku zatvaranja kartice?
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#48 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by poznanik »

- Šta je potrebno imati kod zahtjeva za izdavanje Visa elektron debitne kartice od Raiffeisen Bank BiH?
- Da li se vrši zaključivanje ugovora nakon odobrenja izdavanja ove kartice, ili sve ostaje samo na zahtjevu?
Semiramida
Posts: 311
Joined: 15/09/2005 14:03
Location: Sarajevo

#49 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by Semiramida »

Lihvari, jašta radi.

Uzimaju proviziju i kad uplaćuješ donacije ili za humanitarne akcije. (Jednom, doduše, nisu.)
Za održavanje tekućeg računa (koji koristim), hajd' i ne žalim 2KM mjesečno.
Ali za održavanje kreditnih kartica (koje NE koristim), žalim 4KM mjesečno u RBA - stoga sam te i ugasila. To je čovječe 48KM / godišnje 'nako bačenih para.

Mislim da za održavanje deviznog računa nema provizije. Ili da i to provjerim?

Bilo nekad u RBA da bez provizije uplaćuješ i isplaćuješ s običnog tekućeg računa u €urima, al' ova 2010. godine - nema toga više. Sad baš kupuješ i prodaješ €ure... Kojoj banci vjerovati?!

I eto, šta reći - ljudi, ne uzimajte kredite ako baš ne morate.
tvile
Posts: 178
Joined: 29/02/2008 20:55

#50 Re: ZATVORITE RAČUNE KOJE NE KORISTITE U BANKAMA!!

Post by tvile »

poznanik wrote:- Šta je potrebno imati kod zahtjeva za izdavanje Visa elektron debitne kartice od Raiffeisen Bank BiH?
- Da li se vrši zaključivanje ugovora nakon odobrenja izdavanja ove kartice, ili sve ostaje samo na zahtjevu?
Koliko se sjećam, kopija lične karte i cips-ove prijavnice i zahtjev koji popunjava i ovjerava firma gdje radiš. Za druge opcije ne znam. Nema nikakvog ugovora, barem prije nije bilo :-D
Post Reply