Franšizni restorani i kafeterije u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#26 Re: McDonalds

Post by shake69 »

Logovan wrote:
Dope_Man wrote:Nikad jeo u njemu, cijene su mi sulude da bih dao svoje pare, ali ako se otvara ocito trziste postoji, uostalom onaj u Nedzaricima je bio pun gostiju kada god naidjem, ovdje je McDonalds ''ekskluziva'' valjda.

A ako su posteno platili da okace M, neka kace za period dok su platili. Nije bas da idemo obozavati taj dimnjak svakodnevno. Olimpijada je bila prije 33 godine, mozda je vrijeme da gledamo u buducnost i kako opet nekad imati tkao nesto, umjesto da slavimo zauvjek jedan svijetli period sada vec podaleke proslosti.
Da je bila prije 1333 godine, onaj dimnjak nije za reklame.

Ja da se pitam, skinuo bih ga istog trena. Prostora za reklamu ima koliko hoćeš.
Ko je zavrnuo lovu? ZOI 84 i onaj Hubijar?
User avatar
So What!
Posts: 11195
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#27 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by So What! »

amar1994 wrote:Samo jedite monosodium glutamat , zdrav je pravo :-) :lol:
Najgore je meni ovdje licemjerje, u ćevape malo ko više da ne stvalja sodu bikarbonu i ostale hemijske zajebancije, svi se tuše istima, a mi što u pauzi između ćevapa, uzmemo nešto u McDonaldsu, mi se kao trujemo.

:run:
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#28 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by klixo »

Rijetko jedem , osim kada sam van BiH ,ali ne razumijem ovaj nazadni mentalitet , skup McD ovo ono... Kome je skupo ima kod taleta 2.50 KM opanak i nek jede.
McD nije za najesti , vise za pregristi , sa drustvom nesto pojesti , popitu ..
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#29 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by AmirBaa »

Dovoljan pokazatelj da smo rupa od zemlje je kad nam je McDonalds jedan od najskupljih mjesta za jesti u glavnom gradu... Bio prosle sedmice u amsterdamu, u KFC-u nema menija ispod 7-8 eura, i to je bilo najjeftinije gdje si mogao jesti, barem koliko sam ja vidio. Da se razumijemo ne volim McDonalds ali nemam nista protiv njega, isto smece kao sto svi mi jedemo samo drugacije zapakovano.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#30 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by amar1994 »

So What! wrote:
amar1994 wrote:Samo jedite monosodium glutamat , zdrav je pravo :-) :lol:
Najgore je meni ovdje licemjerje, u ćevape malo ko više da ne stvalja sodu bikarbonu i ostale hemijske zajebancije, svi se tuše istima, a mi što u pauzi između ćevapa, uzmemo nešto u McDonaldsu, mi se kao trujemo.

:run:
:thumbup:

Ja ih ne volim , jer onaj tip hrane mi je smece cisto , a jos vise me nerviraju oni koji idu tamo ne da bi jeli , nego da budu vidjeni :-) :lol:
User avatar
So What!
Posts: 11195
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#31 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by So What! »

amar1994 wrote:
So What! wrote:
amar1994 wrote:Samo jedite monosodium glutamat , zdrav je pravo :-) :lol:
Najgore je meni ovdje licemjerje, u ćevape malo ko više da ne stvalja sodu bikarbonu i ostale hemijske zajebancije, svi se tuše istima, a mi što u pauzi između ćevapa, uzmemo nešto u McDonaldsu, mi se kao trujemo.

:run:
:thumbup:

Ja ih ne volim , jer onaj tip hrane mi je smece cisto , a jos vise me nerviraju oni koji idu tamo ne da bi jeli , nego da budu vidjeni :-) :lol:
Ma ko će me vidit u PM hahhaahah :D

U kakvim sam trenerka izdanjima znao otić u onaj stupski, stid me samog sebe, ni Taletu takav ne odem.

U gradski sam slabo i zalazio.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#32 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by amar1994 »

So What! wrote:
amar1994 wrote: :thumbup:

Ja ih ne volim , jer onaj tip hrane mi je smece cisto , a jos vise me nerviraju oni koji idu tamo ne da bi jeli , nego da budu vidjeni :-) :lol:
Ma ko će me vidit u PM hahhaahah :D

U kakvim sam trenerka izdanjima znao otić u onaj stupski, stid me samog sebe, ni Taletu takav ne odem.

U gradski sam slabo i zalazio.
sta ti znas :lol: :lol: , samo onaj u gradu/izlogu se pika :P :P
User avatar
So What!
Posts: 11195
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#33 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by So What! »

amar1994 wrote: sta ti znas :lol: :lol: , samo onaj u gradu/izlogu se pika :P :P
Slažemo se uglavnom oko pomodarstva, zbog istog su mnoge sasvim OK stvari u Sarajevu, postale omražene.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#34 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by amar1994 »

So What! wrote:
amar1994 wrote: sta ti znas :lol: :lol: , samo onaj u gradu/izlogu se pika :P :P
Slažemo se uglavnom oko pomodarstva, zbog istog su mnoge sasvim OK stvari u Sarajevu, postale omražene.
:thumbup: :thumbup:
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#35 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by manki »

Drago mi je da se otvara jos jedan, jer je pokazatelj jacanja kupovne moci, i da postoji trziste ipak, a i drago mi je jer obozavam da jedem u Meku. :) :sax:
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#36 Re: McDonalds

Post by Trebam te »

So What! wrote:
seln wrote:Nemoguce je staviti "McDonalds" i "ukus" u istu recenicu.
Sve filozof na filozofu ... :-)

E bas tako :-D svaka susa definise sta je ukus i sta je trend.

McDonalds je svjetski brend.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#37 Re: McDonalds

Post by seln »

Trebam te wrote:
So What! wrote:
seln wrote:Nemoguce je staviti "McDonalds" i "ukus" u istu recenicu.
Sve filozof na filozofu ... :-)

E bas tako :-D svaka susa definise sta je ukus i sta je trend.

McDonalds je svjetski brend.
I Monsanto je...
Ne znam za suse, ali proleti definitivno ne bi trebali pricati o ukusu, samo se blamiraju.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15875
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#38 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by problemnatravunu »

U novembru imam put u Bg, ovo moram da probam,

a sto je najgore, prosle godine bio u hotelu 20m odatle, i niko mi ne rece za ovo, a na izgled rupa :lol:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25967
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#39 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by BHF_Manijak »

AmirBaa wrote:Dovoljan pokazatelj da smo rupa od zemlje je kad nam je McDonalds jedan od najskupljih mjesta za jesti u glavnom gradu... Bio prosle sedmice u amsterdamu, u KFC-u nema menija ispod 7-8 eura, i to je bilo najjeftinije gdje si mogao jesti, barem koliko sam ja vidio. Da se razumijemo ne volim McDonalds ali nemam nista protiv njega, isto smece kao sto svi mi jedemo samo drugacije zapakovano.
Pa ako pogledas odnos u npr. Holandiji plata-cijena u McD i BiH-cijena McD, onda jeste skupo. Slozit ces se da je mnogo jeftinije Holandjaninu s prosjecnom platom od 1300-1400 eura dati za jedan Mc menu nekih 7-8 eura ili pojedinacno hamburger platiti 1-2 eura, nego u BiH s realnom prosjecnom platom od 600-700KM dati 7-8 KM za Mc menu ili 2-3 KM za jedan hamburger.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#40 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by AmirBaa »

BHF_Manijak wrote:
AmirBaa wrote:Dovoljan pokazatelj da smo rupa od zemlje je kad nam je McDonalds jedan od najskupljih mjesta za jesti u glavnom gradu... Bio prosle sedmice u amsterdamu, u KFC-u nema menija ispod 7-8 eura, i to je bilo najjeftinije gdje si mogao jesti, barem koliko sam ja vidio. Da se razumijemo ne volim McDonalds ali nemam nista protiv njega, isto smece kao sto svi mi jedemo samo drugacije zapakovano.
Pa ako pogledas odnos u npr. Holandiji plata-cijena u McD i BiH-cijena McD, onda jeste skupo. Slozit ces se da je mnogo jeftinije Holandjaninu s prosjecnom platom od 1300-1400 eura dati za jedan Mc menu nekih 7-8 eura ili pojedinacno hamburger platiti 1-2 eura, nego u BiH s realnom prosjecnom platom od 600-700KM dati 7-8 KM za Mc menu ili 2-3 KM za jedan hamburger.
sve to stoji, i to jos vise dokazuje kakva smo rupa.
User avatar
nepass1
Posts: 10088
Joined: 06/07/2017 07:35

#41 Re: McDonalds

Post by nepass1 »

Dope_Man wrote:Nikad jeo u njemu, cijene su mi sulude da bih dao svoje pare, ali ako se otvara ocito trziste postoji, uostalom onaj u Nedzaricima je bio pun gostiju kada god naidjem, ovdje je McDonalds ''ekskluziva'' valjda.

A ako su posteno platili da okace M, neka kace za period dok su platili. Nije bas da idemo obozavati taj dimnjak svakodnevno. Olimpijada je bila prije 33 godine, mozda je vrijeme da gledamo u buducnost i kako opet nekad imati tkao nesto, umjesto da slavimo zauvjek jedan svijetli period sada vec podaleke proslosti.
pa onaj u titovoj je vise prazan nego pun, u nedjaricima rasturaju, uvijek puno.
ja odem da uzmem slatkisa, hamburger nema sanse da mogu pojesti. jednom zagrizao, fuj.
User avatar
Toto
Posts: 8119
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#42 Re: McDonalds

Post by Toto »

So What! wrote:
McDonalds je ponosni sponzor Olimpijade i na posljendjim Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, instalirali su besplatan McDonalds u olimpijskom selu za učesnike.

Toliko je bio prometan, da je to postalo, malo je reć', kontraverzno. Tako da Olimpijada i McDonalds baš idu skupa.

Pošto sma malo obišao i ja Evrope, moglo bi se komotno reći, McDonalds je skup svagdje, osim u USA gdje imaju nejverovatno niske cijene u svim onim lancima. U Londonu i KFC i McDonalds traže poprilično izdašne sume, a imaju solidne manje alternative kao i kod nas.
Jesi bio na Olimpijadi, pa svjedočiš?
User avatar
Haris033
Posts: 3895
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#43 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by Haris033 »

Fino se najedem kada narucim sendvic Cesar (6KM) i pomrit :thumbup:

Image
User avatar
So What!
Posts: 11195
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#44 Re: McDonalds

Post by So What! »

Toto wrote:
So What! wrote:
McDonalds je ponosni sponzor Olimpijade i na posljendjim Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, instalirali su besplatan McDonalds u olimpijskom selu za učesnike.

Toliko je bio prometan, da je to postalo, malo je reć', kontraverzno. Tako da Olimpijada i McDonalds baš idu skupa.

Pošto sma malo obišao i ja Evrope, moglo bi se komotno reći, McDonalds je skup svagdje, osim u USA gdje imaju nejverovatno niske cijene u svim onim lancima. U Londonu i KFC i McDonalds traže poprilično izdašne sume, a imaju solidne manje alternative kao i kod nas.
Jesi bio na Olimpijadi, pa svjedočiš?
Pa postavio sam ti link iznad, jedna od top vijesti sa zadnje Olimpijade je bila posjećenost besplatnog McDonaldsa.

Upotrijebio bih neki ružan termin za tebe, ali ne vrijediš bana.

Labirint
Posts: 2054
Joined: 24/06/2013 14:37

#45 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by Labirint »

Haris033 wrote:Fino se najedem kada narucim sendvic Cesar (6KM) i pomrit :thumbup:

Image
Jel ovo Mekovo isto?
User avatar
Haris033
Posts: 3895
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#46 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by Haris033 »

Jeste. I mnogo je ukusno. Bar meni.. :-D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#47 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Kad vidim ovu suhu zemičku, odmah mi se ne jede :roll:
User avatar
Toto
Posts: 8119
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#48 Re: McDonalds

Post by Toto »

So What! wrote:
Toto wrote:
So What! wrote:
McDonalds je ponosni sponzor Olimpijade i na posljendjim Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, instalirali su besplatan McDonalds u olimpijskom selu za učesnike.

Toliko je bio prometan, da je to postalo, malo je reć', kontraverzno. Tako da Olimpijada i McDonalds baš idu skupa.

Pošto sma malo obišao i ja Evrope, moglo bi se komotno reći, McDonalds je skup svagdje, osim u USA gdje imaju nejverovatno niske cijene u svim onim lancima. U Londonu i KFC i McDonalds traže poprilično izdašne sume, a imaju solidne manje alternative kao i kod nas.
Jesi bio na Olimpijadi, pa svjedočiš?
Pa postavio sam ti link iznad, jedna od top vijesti sa zadnje Olimpijade je bila posjećenost besplatnog McDonaldsa.

Upotrijebio bih neki ružan termin za tebe, ali ne vrijediš bana.

Zar vjeruješ u plaćene reklame? Da je "Mahir" otvorio pekaru na Olimpijadi i besplatno dijelio pizze bio bi puniji od McD.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#49 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by mali_milojica »

Za sve sportiste,trenere,novinare i ostalo osoblje na OI od Pekinga 2008 pa na ovamo je McD u Olimpijskom Selu bio besplatan. Naravno,morao si imati odgovarajucu akreditaciju.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7816
Joined: 03/06/2016 16:31

#50 Re: McDonalds u Sarajevu

Post by Dope_Man »

Samo 387

Image
Post Reply