Stadioni u BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
BaileyS
Posts: 1036
Joined: 02/07/2008 00:29

#26 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by BaileyS »

bijelo_dugme wrote:Lijep je i onaj u Sloveniji, neznam kako se zove ali onaj na kojim smo igrali proslu prijateljsku sa Slovenijom. Samo sto je on sigurno skuplji neg onaj u Svedskoj.
Cisto sumnjam jer ovaj u Geteborgu je veci, ljepsi i moderniji. Ljudski vrt u Mariboru prima 13.000 gledalaca i vjerujem da je bio puno jeftiniji.

http://en.stadioni.org/maribor/ljudski_vrt
http://en.stadioni.org/maribor/ljudski_vrt
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#27 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by bijelo_dugme »

BaileyS wrote:
bijelo_dugme wrote:Lijep je i onaj u Sloveniji, neznam kako se zove ali onaj na kojim smo igrali proslu prijateljsku sa Slovenijom. Samo sto je on sigurno skuplji neg onaj u Svedskoj.
Cisto sumnjam jer ovaj u Geteborgu je veci, ljepsi i moderniji. Ljudski vrt u Mariboru prima 13.000 gledalaca i vjerujem da je bio puno jeftiniji.

http://en.stadioni.org/maribor/ljudski_vrt
http://en.stadioni.org/maribor/ljudski_vrt
Nisam ni vidio ovu drugu tribinu, na TV:u izgledalo mocno al sad vidim da nije bas nesta...
BaileyS
Posts: 1036
Joined: 02/07/2008 00:29

#28 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by BaileyS »

bijelo_dugme wrote:
BaileyS wrote:
bijelo_dugme wrote:Lijep je i onaj u Sloveniji, neznam kako se zove ali onaj na kojim smo igrali proslu prijateljsku sa Slovenijom. Samo sto je on sigurno skuplji neg onaj u Svedskoj.
Cisto sumnjam jer ovaj u Geteborgu je veci, ljepsi i moderniji. Ljudski vrt u Mariboru prima 13.000 gledalaca i vjerujem da je bio puno jeftiniji.

http://en.stadioni.org/maribor/ljudski_vrt
http://en.stadioni.org/maribor/ljudski_vrt
Nisam ni vidio ovu drugu tribinu, na TV:u izgledalo mocno al sad vidim da nije bas nesta...
Mada ne volim ovakve elipsaste stadione sa nekakvim vijugavim krovovima izgledalo je pravo dobro kad je bio popunjen a kad skontas ima kapacitet kao i Bilino Polje, 12.490 mjesta. Kod nas je mahana i sto je osvjetljenje slabo pa stadioni izgledaju jos tuznije.

Meni licno su najbolji pravougaoni stadioni i to kad je tribina u komadu, kad nema dva nivoa. Mana tih stadiona je sto je nagib tribine manji nego kod ovih gdje imas donju tribinu manjeg nagiba i gornju koja je obicno strma poput gornje tribine u Skenderiji (kao sto ovaj u Geteborgu). Sve u svemu ako je stadion dobro projektovan 18.000 je dobar kapacitet i moze biti bolja atmosfera i dozivljaj nego na stadionu od 50.000.

Odmakosmo mi od teme, nego neka je Tuzli sretno sa izgradnjom ovog novog stadiona. Opet da kazem steta za atletsku stazu.
paral0c0
Posts: 466
Joined: 17/01/2009 14:51

#29 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by paral0c0 »

Sutra u 11 sati konačno počinju radovi na stadionu Tušanj

Sutra će se na na travnjaku gradskog stadiona „Tušanj”, u blizini gola na sjevernoj strani travnjaka, s početkom u 11 sati održati svečanost u povodu početka radova na prvoj fazi izgradnje gradskog stadiona Tušanj u Tuzli. Svečanosti, u povodu početka radova na izgradnji sjeverne tribine, prisustvovat će načelnik Općine Tuzla Jasmin Imamović sa saradnicima, predstavnici gradskog stadiona “Tušanj” Tuzla i predstavnici građevinske firme „Tehnograd d.o.o. za građevinarstvo i injženjering” Tuzla.

U programu će uzeti učešće i UKUD “Zvonko Cerić” iz Tuzle.

Ukupna vrijednost radova na prvoj fazi izgradnje gradskog stadiona Tušanj iznosi oko 4 100 000 KM.

(TIP)

http://www.tip.ba/2009/06/30/sutra-u...adionu-tusanj/
:bih:
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#30 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by Socijalista »

Dajte ljudi slika iz Tuzle, da vidimo kako se napreduje, jesu li poceli radovi?
User avatar
The idijot
Posts: 142
Joined: 04/07/2009 15:46
Location: Donji Puharčići

#31 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by The idijot »

napokon da nesto i ovi krenu , dosta je bilo onog kokosinjca :wink:
User avatar
ProS
Posts: 675
Joined: 19/09/2004 23:23

#32 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by ProS »

bice pred izbore opet :-D
Twinkleminklensson
Posts: 45
Joined: 28/06/2009 15:20

#33 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by Twinkleminklensson »

Nažalost ,ovo nije fudbalski stadion nego atletski.Tuzla,izgleda nikada neće imati pravi fudbalski stadion bez atletskih staza i ostalih sranja koja povećavaju udaljenost publike od terena.Trebalo je napraviti pravi fudbalski stadion,a atletičarima osposobiti i urediti bivši vojni stadion u kasarni ispod bolnice.Skoro u čitavoj Evropi se napušta koncept univerzalnih ružnih kvazi socrealističkih stadiona sa ovalnim tribinama i grade se pravougaoni stadioni ,a kod nas eto stručnjaci vraćaju tu modu iz pedesetih godina prošlog vijeka.Čak i Italijani koji su dugo držali tu tradiciju moraju da kapituliraju jer su posjete stadionima prepolovljene (Dele Alpi-Juventus itd),pa su postale smiješne brojke gledalaca u odnosu na Englesku, Njemačku ,Španiju itd.Ali pošto mi nemamo pameti (izuzimam Zeničane njima svaka čast na stadionu oni znaju šta je atmosfera ) onda šta je tu je-još jedan promašaj i propuštena šansa.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#34 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by -LIBERO- »

Tuzlaci,kako ide sa izgradnoj stadiona. Jel' se vide bar konture tribina,tj. te jedne tribine?
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#35 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by TheMule »

Svidja mi se izgled ovog stadiona s vana, stubovi mu daju neki klasicni izgled, slicno koloseumu.
User avatar
ARmAn1i
Posts: 243
Joined: 20/04/2008 19:03

#36 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by ARmAn1i »

nesto mi pade na pamet, pa reko da upitam :D

dokle, sta, kako... ili je ipak sve stalo :(
ima li kakvih slika, novosti bilo sta ?
User avatar
zimzelen
Posts: 577
Joined: 27/03/2008 09:22

#37 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by zimzelen »

ARmAn1i wrote:nesto mi pade na pamet, pa reko da upitam :D

dokle, sta, kako... ili je ipak sve stalo :(
ima li kakvih slika, novosti bilo sta ?
Bio sam prije nekoliko sedmica, ako se ne varam, 3/4 tribine je gotovo, prekrasno izgleda s krovom, tako da ce se navijaci otimati za tu tribinu, cim je otvore, sasvim sigurno. Potajno sam se nadao da ce zarad izbora uskrsnuti tribina do oktobra, ali eto, izgleda nece. Sad mi vokri sti nisam uslikao, kad drugi nisu, pa da bar malo uzivamo ovdje!
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#38 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by udrch »

zimzelen wrote:
ARmAn1i wrote:nesto mi pade na pamet, pa reko da upitam :D

dokle, sta, kako... ili je ipak sve stalo :(
ima li kakvih slika, novosti bilo sta ?
Bio sam prije nekoliko sedmica, ako se ne varam, 3/4 tribine je gotovo, prekrasno izgleda s krovom, tako da ce se navijaci otimati za tu tribinu, cim je otvore, sasvim sigurno. Potajno sam se nadao da ce zarad izbora uskrsnuti tribina do oktobra, ali eto, izgleda nece. Sad mi vokri sti nisam uslikao, kad drugi nisu, pa da bar malo uzivamo ovdje!
Vidio sam i ja da se postavlja krov za bajram..ali ne vjerujem da će se neko otimati za tribinu koja se nalazi iza gola, a još je udaljena od terena najmanje 30 metara..tek kad naprave Istok ja ću reći da su nešto kvalitetno uradili..nije mi jasno uopšte zašto su krenuli raditi najnezanimljiviju stranu na čitavom stadionu..vrlo vjerovatno zato što je ona najjeftinija..
User avatar
zimzelen
Posts: 577
Joined: 27/03/2008 09:22

#39 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by zimzelen »

udrch wrote:
zimzelen wrote:
ARmAn1i wrote:nesto mi pade na pamet, pa reko da upitam :D

dokle, sta, kako... ili je ipak sve stalo :(
ima li kakvih slika, novosti bilo sta ?
Bio sam prije nekoliko sedmica, ako se ne varam, 3/4 tribine je gotovo, prekrasno izgleda s krovom, tako da ce se navijaci otimati za tu tribinu, cim je otvore, sasvim sigurno. Potajno sam se nadao da ce zarad izbora uskrsnuti tribina do oktobra, ali eto, izgleda nece. Sad mi vokri sti nisam uslikao, kad drugi nisu, pa da bar malo uzivamo ovdje!
Vidio sam i ja da se postavlja krov za bajram..ali ne vjerujem da će se neko otimati za tribinu koja se nalazi iza gola, a još je udaljena od terena najmanje 30 metara..tek kad naprave Istok ja ću reći da su nešto kvalitetno uradili..nije mi jasno uopšte zašto su krenuli raditi najnezanimljiviju stranu na čitavom stadionu..vrlo vjerovatno zato što je ona najjeftinija..
Kad krenu kise, vidjet ces koja ce tribina biti najpozeljnija a nije toliko udaljena, kao sto govoris. Razlog zasto ona? Pa, prostor je bio haman prazar, pripremni radovi najlaksi, dok istocna vec zadire malo i u imovinska pitanja, pa ce tu potrajati. Svejedno, tribina vec sada izgleda jako lijepo i siguran sam da ce biti gotova do lokalnih izbora 2012, da se SDP okiti njom. I treba, jer je Jasmin izgurao lovu za nju, Kantona nigdje nije bilo o Pederaciji, da ne govorim!
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2332
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#40 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by zecko_kupuz »

Do 2012. jedna tribina?!? :shock: Federacija nema para za sebe, a kamoli za tribine. :zzzz:
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#41 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by Obuca9 »

Pa ima li ikakva slika da se vidi kako napreduje ta izgradnja?
Nuclear Winter
Posts: 660
Joined: 09/06/2010 23:48

#42 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by Nuclear Winter »

zecko_kupuz wrote:Do 2012. jedna tribina?!? :shock: Federacija nema para za sebe, a kamoli za tribine. :zzzz:
Ma jarane samo nek je naprave.Dosta je ba one ograde ko da smo u dretelju,a ne na utakmici :-)
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#43 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by samo_ti »

Tuzlaci , ima li kakva slika ?
PatriotaTZ
Posts: 86
Joined: 05/09/2010 23:48

#44 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by PatriotaTZ »

zakovalo sve....mozda se zahuktaju ovih par dana pred izbore, ali dosad su radila 3-4 radnika sjevernu tribinu, nazalost!
Tesko da ce se zavrsiti do sljedece godine ( tu mislim samo na sjever )...jer ovakvim tempom
cijeli projekat bi mogao biti zavrse 2021 ili 2022 :x
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#45 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by Obuca9 »

Pa dobro ima li kakva slika, taj Tušanj k'o da je u Gluhoj Bukovici, a ne u Tuzli :)
User avatar
zimzelen
Posts: 577
Joined: 27/03/2008 09:22

#46 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by zimzelen »

PatriotaTZ wrote:zakovalo sve....mozda se zahuktaju ovih par dana pred izbore, ali dosad su radila 3-4 radnika sjevernu tribinu, nazalost!
Tesko da ce se zavrsiti do sljedece godine ( tu mislim samo na sjever )...jer ovakvim tempom
cijeli projekat bi mogao biti zavrse 2021 ili 2022 :x
Kako bolan, pa nece valjda onako, 3/4 uradjenog posla ostaviti nedovrseno!?Ili je pritisak da se ispalti lova na vrijeme? Nadam se sigurno do lokalnih izbora da fukare nece kisnuti, ako Bog da!
User avatar
legionar2010
Posts: 436
Joined: 29/05/2010 22:19

#47 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by legionar2010 »

hz__semir wrote:Pa dobro ima li kakva slika, taj Tušanj k'o da je u Gluhoj Bukovici, a ne u Tuzli :)
Image

Image


evo nesto sam ipak nasao... izgleda raja nema fotoaparata dolje kod nas il su toliko skupi... 8)
User avatar
zimzelen
Posts: 577
Joined: 27/03/2008 09:22

#48 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by zimzelen »

legionar2010 wrote:
hz__semir wrote:Pa dobro ima li kakva slika, taj Tušanj k'o da je u Gluhoj Bukovici, a ne u Tuzli :)
Image

Image


evo nesto sam ipak nasao... izgleda raja nema fotoaparata dolje kod nas il su toliko skupi... 8)
Ove fotke su stare, vise je uradjeno, cini mi se. Ako je neko od forumasha u Tuzli, neka uslika, za svaki slucaj.
User avatar
armin_tz
Posts: 789
Joined: 17/05/2008 10:12

#49 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by armin_tz »

prva je novija, druga je stara
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#50 Re: Počinje izgradnja stadiona Tušanj

Post by Socijalista »

Koliki ce biti kapacitet ovog stadiona i koje tribine ce se raditi?
Post Reply