REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post Reply
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#26 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Zgoljo »

Na zalost,i ja mislim da ce revizija biti pokrenuta ali sa ciljem da se tuzba ne dobije.Jednostavno Bake i Baketovci ne smiju da ne pokrenu reviziju jer im narod,kakav god da je,to sigurno ne bi oprostio, a nece ili opet ne smiju da je odrade s ciljem da je dobiju.

U svakom slucaju treba pomno pratiti to,ako se uradi sa ciljem da se tuzba ne dobije Bosnjaci trebaju politicki sahraniti Bakira Izetbegovica i SDA,nije im ovo babovina pa da sebi uzimaju za pravo trgovati kostima nevinih zrtava.

Na zalost,opet mogu svu krivicu svaliti na Sakiba,uvalit mu lovu i reci da otrpi psovke i amortizuje bijes naroda par dana i ujeo vuk magarca.A Sakib ce otrpit za pare i da ga fino udome negdje u inostranstvu,Bosnjo je to.A oni ce se opet izvuci pricom dali smo sve od sebe ali Sakib zajebo.
Last edited by Zgoljo on 26/01/2017 01:57, edited 2 times in total.
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#27 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by SkyLimit »

Namazani Karkin, lopina Balijagić, sumnjiva Vasvija, šaner Mjesečar...sve bi mogao da razumijem. Ali Sakib :-?
User avatar
luckylaka
Posts: 22645
Joined: 15/01/2010 06:28

#28 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by luckylaka »

Tako mi neke godine u sT.L skupljamo pare za advokate koji zastupaju BiH u tuzbi protiv Srbije.Daju ljudi sakom i kapom tek ti jedan pope se gore na binu uze mikrofon pa drknu ,,Od mene dvista dolara da jebemo majku Srbiji" :D Nakupi se fini pare i nestadose preko noci.Softicu jebemtidatijebem i ja riknu tri stoje bolje da sam u Grbavicu ulozio.
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#29 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Zgoljo »

Ali smijesno je kako su Srbi odjednom fini kad treba pokusati isposlovati odustajanje od tuzbe,ne prijemi drzavne delegacije,ne zastave na banderama,ne Ivanicevi blagi i zabrinuti tonovi za buducnost,ne deklaracije o nepricanju o proslosti.... :izet: I sve to dok ne prodje 16.02 a onda opleti po velikosrpskoj adjendi.

Dobro neko rece,mozda su mu politicki predstavnici i dalje bezmudi poltroni ali narod definitivno nije vise onaj koji je pusio finte,komsija ko nas bre zavadi.I sve vise taj narod pritisce te bezmude poltrone i izdajice.

Neka,dobro je to za zdravlje.
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#30 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Yug »

luckylaka wrote:Tako mi neke godine u sT.L skupljamo pare za advokate koji zastupaju BiH u tuzbi protiv Srbije.Daju ljudi sakom i kapom tek ti jedan pope se gore na binu uze mikrofon pa drknu ,,Od mene dvista dolara da jebemo majku Srbiji" :D Nakupi se fini pare i nestadose preko noci.Softicu jebemtidatijebem i ja riknu tri stoje bolje da sam u Grbavicu ulozio.
:lol: ,Nek je covjek dao dvi stoje nije On znao da se treba dokazivati njesta i opet treba dat,jedan je zivot,dajte mu rakije i nek sad yebe mamu svima a ne Srbiji samo :lol:

Yebote ovo ce uci anale,ucit ce se na svjetskim univerzitetima,tuzis drugu drzavu za genocid i IZGUBIS :-D ,pa komsija kad tuzi komsiju za kradju struje ima neke dokaze,a ovi popuse HISTORIJSKI proces,nemaju dokaze. :lol:
User avatar
Point.
Posts: 28098
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#31 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Point. »

Yug wrote:
luckylaka wrote:Tako mi neke godine u sT.L skupljamo pare za advokate koji zastupaju BiH u tuzbi protiv Srbije.Daju ljudi sakom i kapom tek ti jedan pope se gore na binu uze mikrofon pa drknu ,,Od mene dvista dolara da jebemo majku Srbiji" :D Nakupi se fini pare i nestadose preko noci.Softicu jebemtidatijebem i ja riknu tri stoje bolje da sam u Grbavicu ulozio.
:lol: ,Nek je covjek dao dvi stoje nije On znao da se treba dokazivati njesta i opet treba dat,jedan je zivot,dajte mu rakije i nek sad yebe mamu svima a ne Srbiji samo :lol:

Yebote ovo ce uci anale,ucit ce se na svjetskim univerzitetima,tuzis drugu drzavu za genocid i IZGUBIS :-D ,pa komsija kad tuzi komsiju za kradju struje ima neke dokaze,a ovi popuse HISTORIJSKI proces,nemaju dokaze. :lol:
Image
User avatar
muha_sa
Posts: 128866
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#32 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by muha_sa »

ne talasajte
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#33 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Yug »

Point. wrote:
Yug wrote:
luckylaka wrote:Tako mi neke godine u sT.L skupljamo pare za advokate koji zastupaju BiH u tuzbi protiv Srbije.Daju ljudi sakom i kapom tek ti jedan pope se gore na binu uze mikrofon pa drknu ,,Od mene dvista dolara da jebemo majku Srbiji" :D Nakupi se fini pare i nestadose preko noci.Softicu jebemtidatijebem i ja riknu tri stoje bolje da sam u Grbavicu ulozio.
:lol: ,Nek je covjek dao dvi stoje nije On znao da se treba dokazivati njesta i opet treba dat,jedan je zivot,dajte mu rakije i nek sad yebe mamu svima a ne Srbiji samo :lol:

Yebote ovo ce uci anale,ucit ce se na svjetskim univerzitetima,tuzis drugu drzavu za genocid i IZGUBIS :-D ,pa komsija kad tuzi komsiju za kradju struje ima neke dokaze,a ovi popuse HISTORIJSKI proces,nemaju dokaze. :lol:
Image
Buraz otkucalo je vec,sad samo prati :-D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#34 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Tomahawk11 »

Nije stvar nemanja dokaza, nego nesposobnosti.
Pa kod nas kad uhvate sitnog lopovcica, puste ga zbog neispostovane procedure, tuzioc fuli loptu i sl.
Sta onda ocekivati kod ozbiljnijih stvari?
Nase tuzilastvo je milion puta palo na ispitu. Haman svi zavrsili Travnik-Rakovica-Kiseljak liniju :roll:
User avatar
sinuhe
Posts: 11538
Joined: 03/06/2011 11:33

#35 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by sinuhe »

Neozbiljno je misliti da se neko deset godina bavio revizijom da bi se javio zadnji dan.
Ali ne sumnjam da se ne moze napraviti neka februarska kriza/rat glede toga.
User avatar
Point.
Posts: 28098
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#36 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Point. »

Yug wrote: Buraz otkucalo je vec,sad samo prati :-D
Odlazeca americka administracija nikako da ode. :sad:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4858
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#37 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by duh_sa_sjekirom »

Ako neko ima dilemu da li tužbu treba revidirati ili ne, dovoljno je prisjetiti se prošlogodišnje slavljeničke atmosfere u Srbiji zbog sprečavanja usvajanja rezolucije o BiH u UN-u. Država Srbija je uložila i zadnji atom snage da, preko prava veta Rusije, spriječi nešto što cijeli svijet zna.
Kakav je to bijedni čin i moralni sunovrat bio...
I zato ja nemam dilema po pitanju revizije tužbe. A političari su to dužni učiniti u ime hiljada i hiljada mladih života koji se dadoše za ovu zemlju...
User avatar
Adriatic
Posts: 3396
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#38 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Adriatic »

Najjači adut Srbije su Bakir i njegova stranka.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#39 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by arzuhal »

duh_sa_sjekirom wrote:Ako neko ima dilemu da li tužbu treba revidirati ili ne, dovoljno je prisjetiti se prošlogodišnje slavljeničke atmosfere u Srbiji zbog sprečavanja usvajanja rezolucije o BiH u UN-u. Država Srbija je uložila i zadnji atom snage da, preko prava veta Rusije, spriječi nešto što cijeli svijet zna.
Kakav je to bijedni čin i moralni sunovrat bio...
I zato ja nemam dilema po pitanju revizije tužbe. A političari su to dužni učiniti u ime hiljada i hiljada mladih života koji se dadoše za ovu zemlju...
Sasvim korektno :thumbup:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#40 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by arzuhal »

Jedino me plaši da bi revizija tužbe išla na Dodikov mlin pa bi opet uzeo izbore 2018. :cry:

A još gora je činjenica da bi i poslije Dodika došao neki Dodik... :cry: :cry:
User avatar
zforumas
Posts: 8626
Joined: 25/10/2016 20:35

#41 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by zforumas »

arzuhal wrote:Jedino me plaši da bi revizija tužbe išla na Dodikov mlin pa bi opet uzeo izbore 2018. :cry:

A još gora je činjenica da bi i poslije Dodika došao neki Dodik... :cry: :cry:
arzo plaho se ti bojis, opusti se malo :mrgreen:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11244
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#42 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Prpa.ba »

Jedino sto je gore od "ko zna" situacije gdje nema tuzbe ili revizije tuzbe je situacija gdje se tuzbu izgubi zbog nesposobnosti ili nedostatka dokaza pa ostane crno na bijelo da je Srbija cista po svim osnovama. Doduse, nije ni da Sloba nije pazio sta i kako radi.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#43 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by BHCluster »

Prpa.ba wrote:Jedino sto je gore od "ko zna" situacije gdje nema tuzbe ili revizije tuzbe je situacija gdje se tuzbu izgubi zbog nesposobnosti ili nedostatka dokaza pa ostane crno na bijelo da je Srbija cista po svim osnovama. Doduse, nije ni da Sloba nije pazio sta i kako radi.
Ako Goeffrey Nice kaze da postoje dokazi na osnovu kojih BiH može tražiti reviziju tužbe protiv Srbije, oda ga treba u tim pozvati i ostale pravne eksperte i ici tim pravcem.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#44 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by BHCluster »

arzuhal wrote:Jedino me plaši da bi revizija tužbe išla na Dodikov mlin pa bi opet uzeo izbore 2018. :cry:

A još gora je činjenica da bi i poslije Dodika došao neki Dodik... :cry: :cry:
Ako se tuzba obnovi to ce jos vise poljuljati poziciju tzv"rs-a" a sto setice dodika nek bude na vlasti u tzv "rs-u" dok je ziv dobro mu ide samo ne znam kako ce narod izdrzati.
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#45 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by draganbl »

Kod revizije tužbe bitne su dvije stvari:
1. Politička volja da se pokrene revizija.
2. Realne osnove (novi dokazi) o opravdanosti revizije.

Očigledno je da izabranim predstavnicima svih naroda u BiH ne pada na pamet da pokreću tužbu: Srbi su naravno protiv, Hrvatima je svejedno.

Bošnjaci bi bili za, ali da neko drugi zasuče rukave i to uradi umjesto njih. A moguće je i da im je neko pametan rekao da ne postoje realne osnove o opravdanosti revizije, samo što to sad ne smiju to da kažu napaljenoj forumskoj i inoj javnosti.
Jednostavno, svi čekaju da prođe i taj famozni februarski datum, pa da se svako opet vrati sumornoj svakodnevnici.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#46 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Hemel »

On je rekao da se tome protivi, kao i svi političari iz reda srpskog narod, pa i iz reda hrvatskog.

"Mislim da bi to mogao da bude novi uvod u krizu, koji nikome ne bi trebalo da koristi", upozorio je Ivanić.
On ističe da je vrlo jasno stavio do znanja da BiH ne stoji iza jednog takvog pokušaja i podsjetio da je još prošle godine poslao pismo Međunarodnom sudu pravde u Hagu, u kojem je naveo da oko revizije tužbe nema saglasnosti.

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Iv ... ije/409820
Pazi ovo, lobiranje poslo jos prosle godine.

Je li imao saglasnost ostalih clanova predsjednistva za slanje tog pisma?
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#47 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Innovation »

Obojica lidera su također saglasni da bi revizija tužbe BiH protiv Srbije unazadila političke odnose u BiH i regionu.

"Revizijom tužbe nastao bi potpuni haos i to nam nije potrebno. Država mora normalno funkcionirati, a u odnosu na trenutne prilike na najboljem smo putu da i dalje zaostajemo za zemljama regiona na putu EU integracija", istakao je Čović.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-i ... /170126037
:mrgreen:

Najbolje Covica opisa Senad H. kad je bio intervju sa Bakirom.
Last edited by Innovation on 26/01/2017 13:17, edited 1 time in total.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#48 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by hizo ramidovic »

kakva revizija, sta pricate...
hocete da vam zamjere dodik i covic pa da se naljute i sve blokiraju? eno ih taman sve dogovorili oko ustavnog suda i kako izbaciti strance iz njega a vi sad spominjete nekakvu reviziju...ne talasajte
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#49 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by arzuhal »

POTVRĐENO: BiH obnavlja tužbu protiv Srbije za genocid!

http://www.6yka.com/novost/120006/potvr ... za-genocid
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#50 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by agent_zero »

Kakva budalaština, čisto gubljenje vremena i para, u totalno nepovoljnoj političkoj situaciji.

Ovo mogu samo glupsonski zeleni minderaši izmisliti.
Post Reply