Auto kozmetika

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 41304
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26 Re: Auto kozmetika

Post by konektovan »

jedna tamo wrote:Gdje kupiti sjene za auto al sa sličicama npr. baloni igračke itd. Crne sam našla u fisu al hoću neke slatke za bebu....

pitala i na temi gdje u sa? al niko ne odgovara, zna li neko gdje kupiti te sjene?
U trznim centrima,auto shop kod wise( stup) ima veliki izbor,na benzinskim pumpama itd.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#27 Re: Auto kozmetika

Post by Sodom1 »

jedna tamo wrote:Gdje kupiti sjene za auto al sa sličicama npr. baloni igračke itd. Crne sam našla u fisu al hoću neke slatke za bebu....

pitala i na temi gdje u sa? al niko ne odgovara, zna li neko gdje kupiti te sjene?
Ja narucio iz Kine , dodje za 20-30 dana
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#28 Re: Auto kozmetika

Post by Mu'min »

Očekivo sam više komentara na najčitanijem BH portalu kako se fali Klix. :)
Leon16v
Posts: 5848
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#29 Re: Auto kozmetika

Post by Leon16v »

Evo da ozivim ovo malo, posto ide nam proljece, malo sunce i tako to, pa da malo auto dovedem u red.
Sta vi koristite od sredstava za ciscenje, prije svega unutrasnjosti, table, neki sjaj za tablu, crnilo ili nesto tako ?
Sta preporucujete a da se ne osteti ili da se ne usmrdi na suncu kao sto mi se to desavalo prije :D
User avatar
konektovan
Posts: 41304
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#30 Re: Auto kozmetika

Post by konektovan »

Leon16v wrote:Evo da ozivim ovo malo, posto ide nam proljece, malo sunce i tako to, pa da malo auto dovedem u red.
Sta vi koristite od sredstava za ciscenje, prije svega unutrasnjosti, table, neki sjaj za tablu, crnilo ili nesto tako ?
Sta preporucujete a da se ne osteti ili da se ne usmrdi na suncu kao sto mi se to desavalo prije :D

Auto plak, najbolji za sjaj plastike. :thumbup:
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#31 Re: Auto kozmetika

Post by snake c3 »

Gdje ima za kupiti sredstvo za dezinfekciju i čišćenje ventilacije i klime?
Astrix
Posts: 1892
Joined: 30/09/2009 14:14

#32 Re: Auto kozmetika

Post by Astrix »

Leon16v wrote:Evo da ozivim ovo malo, posto ide nam proljece, malo sunce i tako to, pa da malo auto dovedem u red.
Sta vi koristite od sredstava za ciscenje, prije svega unutrasnjosti, table, neki sjaj za tablu, crnilo ili nesto tako ?
Sta preporucujete a da se ne osteti ili da se ne usmrdi na suncu kao sto mi se to desavalo prije :D

Ja sam u OBI-u uzimao spuzvicu za tablu, super sjaj ostavlja a dugo stoji, ne smrdi uopšte...
User avatar
konektovan
Posts: 41304
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33 Re: Auto kozmetika

Post by konektovan »

snake c3 wrote:Gdje ima za kupiti sredstvo za dezinfekciju i čišćenje ventilacije i klime?
Gotovo u svim vecim trznim centrima, prodavnicama autodijelova, tipa avanti, motorex, kare, hondas itd.
User avatar
Optimist
Posts: 13782
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#34 Re: Auto kozmetika

Post by Optimist »

Koji sampon koristite? Ima li neki poseban sto se dozira vapom kad se auto pere u kucnoj varijanti?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#35 Re: Auto kozmetika

Post by condy »

Da i ja pitam. Losion, vosak ili kako se vec zove za kozu u auto da li je neko koristio i kakva su iskustva? Kako odrzavate kozu u autu?
User avatar
Rugafet
Posts: 4740
Joined: 14/12/2015 17:52

#36 Re: Auto kozmetika

Post by Rugafet »

Leon16v wrote:Evo da ozivim ovo malo, posto ide nam proljece, malo sunce i tako to, pa da malo auto dovedem u red.
Sta vi koristite od sredstava za ciscenje, prije svega unutrasnjosti, table, neki sjaj za tablu, crnilo ili nesto tako ?
Sta preporucujete a da se ne osteti ili da se ne usmrdi na suncu kao sto mi se to desavalo prije :D
Ne koristim sprejeve i slicna 'drecavila' . Kupim u DM-u maramice (mat) bas za tablu, lijepo mirisu i fino 'osvjeze' plastiku...Mega 'sjajne' table su mi bljak totalno, izvjestaceno i neprirodno
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#37 Re: Auto kozmetika

Post by snake c3 »

konektovan wrote:
snake c3 wrote:Gdje ima za kupiti sredstvo za dezinfekciju i čišćenje ventilacije i klime?
Gotovo u svim vecim trznim centrima, prodavnicama autodijelova, tipa avanti, motorex, kare, hondas itd.
:thumbup: Hvala.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#38 Re: Auto kozmetika

Post by vješalica »

ima li šta za vanjsku plastiku koristila sam od arexonsa tyre restorer i dobar je bio napšrica se i lijepo krpom sredi
nema kupiti bagra ne nabavlja odavno

za gume onaj domaći glicerin roze boje u boci ne sjećam se naziva pravo dobro drži nije bio ni skup
tabla samo neki sprej od vanilije i magična krpa
Leon16v
Posts: 5848
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#39 Re: Auto kozmetika

Post by Leon16v »

vješalica wrote:ima li šta za vanjsku plastiku koristila sam od arexonsa tyre restorer i dobar je bio napšrica se i lijepo krpom sredi
nema kupiti bagra ne nabavlja odavno

za gume onaj domaći glicerin roze boje u boci ne sjećam se naziva pravo dobro drži nije bio ni skup
tabla samo neki sprej od vanilije i magična krpa
Za vanjsku platisku ja sam karambolku uzeo nedavno od sonaxa crnilo i nije lose, a i cijena je oko 12 13 KM.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#40 Re: Auto kozmetika

Post by vješalica »

probala sam ali mi se ispralo nakon nekoliko uzastopnih pranja :mrgreen: :mrgreen:
ostalo mi je još pa ću nekad kad prestane kiša to još jednom namackati
ništa mi drugo ne ostaje :sad:
tonbos
Posts: 2
Joined: 15/08/2014 16:14

#41 Re: Auto kozmetika

Post by tonbos »

Zna li itko gdje se mogu kupiti ovi proizvodi

http://www.armorall.com/products/wipes
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#42 Re: Auto kozmetika

Post by tempuser »

Nekad bilo u Interexu.
User avatar
konektovan
Posts: 41304
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#43 Re: Auto kozmetika

Post by konektovan »

tonbos wrote:Zna li itko gdje se mogu kupiti ovi proizvodi

http://www.armorall.com/products/wipes
Odjel za auto, konzum family centar u lozionickoj. Ima polica, samo sa njihovim proizvodima. Frisko vidjeno. :thumbup:
Teufik
Posts: 4845
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#44 Re: Auto kozmetika

Post by Teufik »

Uglavnom ovo koristim

Image
M123
Posts: 149
Joined: 15/01/2016 11:57

#45 Re: Auto kozmetika

Post by M123 »

Leon16v wrote:Evo da ozivim ovo malo, posto ide nam proljece, malo sunce i tako to, pa da malo auto dovedem u red.
Sta vi koristite od sredstava za ciscenje, prije svega unutrasnjosti, table, neki sjaj za tablu, crnilo ili nesto tako ?
Sta preporucujete a da se ne osteti ili da se ne usmrdi na suncu kao sto mi se to desavalo prije :D
Alfacare cistilo za unutrasnjost vozila, mislim da se tako zove. Od table preko sjedista i podova do "neba" od cigareta, cijena 7 KM pola litra
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#46 Re: Auto kozmetika

Post by ado-šampion »

Za tablu kvalitetno neutralno sredstvo za odrzavanje plastike, Sonax pozeljno, nije los ni Nigrin. Sonax je malo teze naci, a Nigrina ima na svakom koraku. Poenta je da ocisti i da "omeksa" plastku i zastiti je od hladnoce ili topline. Jeftina sjajna sredstva su bezveze, posle se sjajilo nikad ne moze ukloniti, a dobijes i odsjaj na suncu gratis. Bolje koristiti stelex za stakla nego ta sjajna sredstva. Isto tako, ajaxi za domacinstvo nikako, previse su agresivni i moraju se isprati, a slauf jelte ne ide u auto. :D Uz to, fina mekana krpa, moze i za domacinstvo, Vileda ima da biras.

Za sjedista, tkanena, ne valja ni jedno, bacanje para.

Vanjsko, isto Sonax, zamjena Nigrin, Sonaxa ima nesto izbora u OBIju, imaju i spuzve Sonax. Jeftini samponi ne rastvaraju kamenac tako da treba dobro posusiti jelenskom kozicom inace ostaju fleke.

ArmorAll sve radi dobro, ali je kod nas tesko naci.

Ja inace otkako znam za auta unutra cistim sam. Vani na samousluznim, ali to je qrac od ovce, sarena laza, tako da cim seva zapjeva perem sam, nabavio sam materijala zimus. :D
User avatar
Edinz
Posts: 378
Joined: 03/11/2008 15:03

#47 Re: Auto kozmetika

Post by Edinz »

Ima li neka preporuka za kromirane lajsne, dugo nisu tretirane te se pojavila povrsinska korozija. Kola i alu folija djeluju ali da li ima neko bolje rješenje i opcija?
boky327
Posts: 76
Joined: 24/01/2012 20:50

#48 Re: Auto kozmetika

Post by boky327 »

Sto se tice hrom lajsni ja sam ih uvijek cistio vlaznom krpom i malo jacim pritiskom na lajsnu dok to cistis i posle toga malo polir paste i bude kao novo.
Mada mi se ta povrsinka rdja pojavljuje samo posle pranja na perionici ako prscu onom kiselinom jer vecinom koriste all purpouse kiseline. Od kako auto peru samo samponom za auto nemam problema sa hrom lajsnama.
User avatar
BaDa
Posts: 2349
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#49 Re: Auto kozmetika

Post by BaDa »

da ne otvaram novu temu danas ostavim auto u gradu vratim se vidim vrata ogrebana neko zakacio vjerovatno kako je vrata svoja otvarao :twisted: jel dobro sam to da ispoliram malo i koju pastu kupiti? ili ipak bolje voziti nekom ko polira auto da to odradi... ako moze preporuka nekog dobro majstora koji polira auta u sarajevu :roll:
Leon16v
Posts: 5848
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#50 Re: Auto kozmetika

Post by Leon16v »

BaDa wrote:da ne otvaram novu temu danas ostavim auto u gradu vratim se vidim vrata ogrebana neko zakacio vjerovatno kako je vrata svoja otvarao :twisted: jel dobro sam to da ispoliram malo i koju pastu kupiti? ili ipak bolje voziti nekom ko polira auto da to odradi... ako moze preporuka nekog dobro majstora koji polira auta u sarajevu :roll:
Mozda nije bas dubinsko ostecenje laka, ja sam takve cize rjesavao deterdzentom, arf neki na krpicu i lagano preko toga, ili samo malo acetona, ako je povrsinsko trebalo bi se sanirati.
Post Reply