True detective

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12902
Joined: 03/05/2006 07:31

#26 Re: True detective

Post by zomri »

ultima_palabra wrote:Kad može Spacey mogu i oni... serije se u zadnje 2-3 godine nameću kao dominantan format u odnosu na film (valjda attention span kod ljudi opada, tako da će toga biti sve više.
zadnjih 10-15 godina je tako. samo što je prije 10 godina bilo zlatno doba, a sada je moguće da ulazimo u neko još jače, ajmo reći, "dijamantno" doba televizije.
deyan
Posts: 229
Joined: 09/01/2008 02:17

#27 Re: True detective

Post by deyan »

Prva stvar koju hoću da naglasim je genijalnost koju svojom režijom donosi Cary Fukunaga.
Nešto neviđeno da sada u TV svetu.
Ovo je toliko atipična akcija da se mora videti da je naglasak na potpuno drugoj stvari. Genijalna promena ritma. Do trenutka kada počinje upad, ova serija nikada nije prikazala haos tako direktno iako je uvek bio blizu. Šestominutni neprekinuti kadar Rustovog izvlačenja je jedan od najbolje snimljenih materijala za TV, ikada. Fukunaga i kamerman Adam Arkapaw drže kameru prikucanu uz Rusta, stvarajući tako neviđeno klaustrofobičnu i napetu atmosferu.
A šta tek reći za scenu u kući - ne sećam se da sam skoro video onakve kadrove kontinuirane tenzije. Svemu tome idealno doprinosi kamera koja namerno 'pogrešno' snima dodajući na dezorijentisanosti gledalaca.
Ritmiku i atmosferu je briljantno nametnuo sjajni Fukunaga.
Možda je neko primetio, od trenutka kada Rust uzima sav onaj kokain, radnja momentalno dobija na intenzitetu, sama epizoda deluje takođe kao čovek na kokainu - nekontrolisana, brza i paranoična. To nikako nije slučajno. Savrseno.

Jedan od zaštitnih znakova ove serije je fascinantna studija međuljudskih odnosa. Iako nisu prijatelji, Marty i Rust su u ovoj epizodi pokazali prisnost na kojoj im mnogi najbolji prijatelji mogu pozavideti, pogotovu je to impozantno ako se setimo varnica iz prethodnih epizoda. Još jedan zaštitni znak je prikazivanje nasilja sa ukusom i merom, što donosi posebnu jezu. Nasilje je uglavnom ili tek nagovešteno ili se dešava offscreen. Moćno.
Sam kraj epizode, kada se policijski helikopter udaljava polako, kada stvari počinjemo da sagledavamo iz te (ptičije) perspektive, jasno se vidi da se u tom konfliktu nema za koga navijati. Ljudi poput mrava. Tragedija koja se odvija, ništa više od toga, nema dobrih i zlih, ne stvarno.

A scena u kući, kada jedan od bajkera prosvira mozak nekom crncu je genijalno odradjena. Mislim da je u momentu tog pucnja fokus kamere tako uradjen da je Met u krupnom kadru izoštren dok je čin ubistva zamućen i samim time se ne ističe kao nešto glavno, nego kao segment haotične atmosfere.




Valja napomenuti da je ta poslednja scena snimana iz "one shot", sto je za svaku pohvalu (na momente sam imao osecaj da gledam GTA).
I mislim da glavna poenta serije nije u Rust-ovoj i Martin-ovoj istrazi, vec je fokus stavljen na njihov medjuljudski odnos i oreol misterije koji lebdi oko Matthew McConaughey-a, sto zapravo daje sustinsku dubinu.
I ako je Matthew bio dosta bolji u prethodnim epizodama, u ovoj 4, Woody je bukvalno izdominirao.


Elem, kadar koji me je oborio s nogu i koji sam premotao jedno desetak puta:

Image

Pretapanje, odraz u staklu. Ne pamtim da sam ovakvu majstoriju video na TV-u.

Molio bih pesimiste da se iskuliraju, sve ovo do sada je bez premca i bez ijedne greske.
Ne vidim bas neku logiku da treba kuditi klinca koji je zaredjao sa peticama jer ce vec mozda sutra dobiti neku cetvorku ili trojku.
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#28 Re: True detective

Post by madFlava »

:thumbup:
User avatar
Entropio
Posts: 7834
Joined: 21/11/2010 21:49

#29 Re: True detective

Post by Entropio »

.
User avatar
Skream
Posts: 1739
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#30 Re: True detective

Post by Skream »

fenomenalna serija, ova zadnja epizoda me oborila s nogu
User avatar
zomri
Posts: 12902
Joined: 03/05/2006 07:31

#31 Re: True detective

Post by zomri »

@deyan: na osnovu 4 epizode od kojih tek jedna zaslužuje epitet odlična, ne mogu se donositi svevremenski zaključci o "najboljoj seriji ikad" i tome slično. posebno što ovo - ako se nešto dramatično ne popravi - nije ni blizu nivoa Sopranosa i Wire-a, tako da je o njenom ulasku u panteon najboljih serija još uvijek veoma, veoma rano govoriti.

po meni.

plus, ovih igara sa refleksijama je bilo u Breaking Bad koliko hoćeš.
User avatar
Superhikk
Posts: 648
Joined: 22/12/2010 23:20

#32 Re: True detective

Post by Superhikk »

zomri wrote:@deyan: na osnovu 4 epizode od kojih tek jedna zaslužuje epitet odlična, ne mogu se donositi svevremenski zaključci o "najboljoj seriji ikad" i tome slično. posebno što ovo - ako se nešto dramatično ne popravi - nije ni blizu nivoa Sopranosa i Wire-a, tako da je o njenom ulasku u panteon najboljih serija još uvijek veoma, veoma rano govoriti.

po meni.

plus, ovih igara sa refleksijama je bilo u Breaking Bad koliko hoćeš.
Čuješ, nije ni blizu nivoa Sopranosa. Ako bi sveli na nivo prve 4 epizode, što je jedino moguće ako je svrha poređenje, onda, kako da kažem, TD je oplodio Sopranose. Druga je stvar ako tebi žanr i atmosfera, koji su potpuno različiti, ne odgovaraju u TD-u. No to nije razlog da joj osporavaš kvalitet. A kvalitet je uočljiv na svim aspektima, počev od scenarija, preko režije, pa do glume. Sve je to dobrano iznad najboljih TV standarda
Last edited by Superhikk on 12/02/2014 19:41, edited 1 time in total.
deyan
Posts: 229
Joined: 09/01/2008 02:17

#33 Re: True detective

Post by deyan »

@zomri

Ne znam sta da ti kazem.
Sve ove pomenute serije sam probao da gledam i odustao, nisam doziveo taj "fleš" koji su mnogi doziveli.
Sto se mene tice, mnogo tu parametra mora da se poklopi (meni su i boje bitne :))
In general, ne volim nikakve komicne note (film/serija).
Tek, nivo glume Bryan Cranston-a i Matthew McConaughey-a je neuporediv.
Bez obzira na sve, TD na prvom mestu, bez premca, zatim sledi "House Of Cards".
deyan
Posts: 229
Joined: 09/01/2008 02:17

#34 Re: True detective

Post by deyan »

Superhikk wrote:
zomri wrote:@deyan: na osnovu 4 epizode od kojih tek jedna zaslužuje epitet odlična, ne mogu se donositi svevremenski zaključci o "najboljoj seriji ikad" i tome slično. posebno što ovo - ako se nešto dramatično ne popravi - nije ni blizu nivoa Sopranosa i Wire-a, tako da je o njenom ulasku u panteon najboljih serija još uvijek veoma, veoma rano govoriti.

po meni.

plus, ovih igara sa refleksijama je bilo u Breaking Bad koliko hoćeš.
Čuješ, nije ni blizu nivoa Sopranosa. Ako bi sveli na nivo prve 4 epizode, što je jedino moguće ako je svrha poređenje, onda, kako da kažem, TD je oplodio Sopranose. Druga je stvar ako tebi žanr i atmosfera, koji su potpuno različiti, ne odgovara u TD-u. No to nije razlog da joj osporavaš kvalitet. A kvalitet je uočljiv na svim aspektima, počev od scenarija, preko režije, pa do glume. Sve je to dobrano iznad najboljih TV standarda
:lol:
Tako nekako. ;)
User avatar
zomri
Posts: 12902
Joined: 03/05/2006 07:31

#35 Re: True detective

Post by zomri »

deyan wrote:@zomri

Ne znam sta da ti kazem.
Sve ove pomenute serije sam probao da gledam i odustao, nisam doziveo taj "fleš" koji su mnogi doziveli.
Sto se mene tice, mnogo tu parametra mora da se poklopi (meni su i boje bitne :))
In general, ne volim nikakve komicne note (film/serija).
Tek, nivo glume Bryan Cranston-a i Matthew McConaughey-a je neuporediv.
Bez obzira na sve, TD na prvom mestu, bez premca, zatim sledi "House Of Cards".
fair enough.
meni je potpuno jasno zašto neko ko prvenstveno voli filmove svršava na House of Cards i True Detective. Poznat holivudski A glumac, produkcija na nivou Hollywooda and so on...
međutim, po mom mišljenju, da bi neka serija bila vrhunska ona ne samo da mora ponuditi dostojnu imitaciju onoga iz filma, nego mora ponuditi i nešto što u filmu nemam prilike vidjeti. toga u True Detective ne vidim u pola prve sezone.
možda bude do kraja, ali zasad nema.


Superhikk wrote:
Čuješ, nije ni blizu nivoa Sopranosa. Ako bi sveli na nivo prve 4 epizode, što je jedino moguće ako je svrha poređenje, onda, kako da kažem, TD je oplodio Sopranose. Druga je stvar ako tebi žanr i atmosfera, koji su potpuno različiti, ne odgovaraju u TD-u. No to nije razlog da joj osporavaš kvalitet. A kvalitet je uočljiv na svim aspektima, počev od scenarija, preko režije, pa do glume. Sve je to dobrano iznad najboljih TV standarda
smiješno poređenje :roll: ova priča u TD se završava nakon 8 epizoda, dok su Sopranosi završili nakon 86. dakle, posve druga dinamika - Sopranosi maratonski slowburner, TD mini-serija.

i pored toga prve četiri epizode Sopranosa "šiju" (ili kako ti kažeš "oplođavaju") prvih 4 epizode TD u svim aspektima, a posebno po uticaju na tv historiju. da nije bilo Sopranosa, dabogda da bi danas gledao TD u ovom obliku.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#36 Re: True detective

Post by MedenoSrce »

meni to ugao kamere, kadriranje, refleksije i kurci palci nije nesto sto mene zanima kada gledam film, seriju, citam knjigu, slusam muziku
mene interesuje da li je sposoban taj uradak da me uvuce, da dozivim sve to.
Poslije Wire-a sam imala dojam da te likove poznajem, koliko sam se sazivjela s njima, iako se ni sa jednim nisam identifikovala. Sopranosi me nikada nisu "zavrtili", jendostavno me ne rade ali necu sebi dozvoliti da kazem da su bezveze, jer nisu.
TD nije Wire, niti je Sopranos i hajmo poredjenja ostaviti po strani mislim da je koliko glupo toliko i besmisleno.
Uzivajmo u ovom dok traje.
Juvelandia
Posts: 532
Joined: 24/10/2012 17:09

#37 Re: True detective

Post by Juvelandia »

Prve tri epizode komotno mozes na fast forward, tek ova cetvrta je stroj.Inace pravo dobra gluma obojice al serija nekako pocesto tjera da spavas izuzev ove zadnje epizode kako rekoh.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11093
Joined: 15/01/2010 18:31

#38 Re: True detective

Post by Jack Be Nimble »

Naravno da je prerano govoriti. Mozda se meni svidjaju serije filmovi sa vise crnim pogledom ka zivotu pa mi ova sjeda bas pravo. Za mene nema nista bolje od Sopranos i Wire. Breaking Bad je odlicna serija ali nemogu da je stavim u istu korpu sa vec spomenutim serijama.

HBO pokusava da film stave na male ekrane, jer ova serija je komotno mogla biti film iz dva mozda i tri dijela. A naravno sve mogu da zabrljaju sa narednim 4 epizode i da preokrenu u novi Twin Peaks.
User avatar
zomri
Posts: 12902
Joined: 03/05/2006 07:31

#39 Re: True detective

Post by zomri »

MedenoSrce wrote:meni to ugao kamere, kadriranje, refleksije i kurci palci nije nesto sto mene zanima kada gledam film, seriju, citam knjigu, slusam muziku
mene interesuje da li je sposoban taj uradak da me uvuce, da dozivim sve to.
Poslije Wire-a sam imala dojam da te likove poznajem, koliko sam se sazivjela s njima, iako se ni sa jednim nisam identifikovala. Sopranosi me nikada nisu "zavrtili", jendostavno me ne rade ali necu sebi dozvoliti da kazem da su bezveze, jer nisu.
TD nije Wire, niti je Sopranos i hajmo poredjenja ostaviti po strani mislim da je koliko glupo toliko i besmisleno.
Uzivajmo u ovom dok traje.
:thumbup:
Jack Be Nimble wrote:Naravno da je prerano govoriti. Mozda se meni svidjaju serije filmovi sa vise crnim pogledom ka zivotu pa mi ova sjeda bas pravo. Za mene nema nista bolje od Sopranos i Wire. Breaking Bad je odlicna serija ali nemogu da je stavim u istu korpu sa vec spomenutim serijama.

HBO pokusava da film stave na male ekrane, jer ova serija je komotno mogla biti film iz dva mozda i tri dijela. A naravno sve mogu da zabrljaju sa narednim 4 epizode i da preokrenu u novi Twin Peaks.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Superhikk
Posts: 648
Joined: 22/12/2010 23:20

#40 Re: True detective

Post by Superhikk »

zomri wrote:
fair enough.
meni je potpuno jasno zašto neko ko prvenstveno voli filmove svršava na House of Cards i True Detective. Poznat holivudski A glumac, produkcija na nivou Hollywooda and so on...
međutim, po mom mišljenju, da bi neka serija bila vrhunska ona ne samo da mora ponuditi dostojnu imitaciju onoga iz filma, nego mora ponuditi i nešto što u filmu nemam prilike vidjeti. toga u True Detective ne vidim u pola prve sezone.
možda bude do kraja, ali zasad nema.

smiješno poređenje :roll: ova priča u TD se završava nakon 8 epizoda, dok su Sopranosi završili nakon 86. dakle, posve druga dinamika - Sopranosi maratonski slowburner, TD mini-serija.

i pored toga prve četiri epizode Sopranosa "šiju" (ili kako ti kažeš "oplođavaju") prvih 4 epizode TD u svim aspektima, a posebno po uticaju na tv historiju. da nije bilo Sopranosa, dabogda da bi danas gledao TD u ovom obliku.
Kad bi bio precizan pa rekao šta ti to ova serija ne nudi, za sad. Je li to postoji neka dogma šta serija mora da ima da bi tebi bila serija? Misliš da je loš pristup svesti neku radnju serije na okvir od 8 epizoda, iako je očigledno forsiranje i krivudanje kod gro serija koje se čisto iz komercijalnih razloga razvlače na x sezona. Recimo meni je ovakav format idealan za tv seriju. A to što su produkcija i glumci filmski, pa to valjda nije minus već potencijal za veći kvalitet, i već mogu reći, za nešto bolje od filma od sat i po, dva.
Što se tiče poređenja, ti si ga prvi krenuo praviti sa navedenim serijama, ja ti rekoh ako je suditi po prve 4 epizode, suprimacija TD je neupitna, sa kojeg god aspekta gledao. Rekoh isto, druga je stvar ako ne podnosiš mračnu atmosferu, nihilizam, misteriju, odsustvo akcije i vedrijih tema. Jesi li kao ovaj gore stručnjak kojemu valja samo kad se pripuca. Zato bih cijenio kad bi napisao šta to ovoj seriji fali a da nisu žanrovski zasnovane zamjerke.

Ja sam gotovo ubijeđen da ova serija, na osnovu svega viđenog do sad, nema šanse da omane. Veliki je plus i kapacitet što se radnja razvija u dva vremenska aspekta, i u drugom dijelu nas sigurno čeka prebacivanje fokusa u sadašnjost, uz prethodnu, izvanrednu razradu evolucije glavnih likova. Na kraju, sve je stvar ukusa, ali bar se kvalitet ne bi smio dovoditi u pitanje, ako se ikakvih objektivnih kriterijuma ima.
User avatar
zomri
Posts: 12902
Joined: 03/05/2006 07:31

#41 Re: True detective

Post by zomri »

Superhikk wrote:
zomri wrote:
fair enough.
meni je potpuno jasno zašto neko ko prvenstveno voli filmove svršava na House of Cards i True Detective. Poznat holivudski A glumac, produkcija na nivou Hollywooda and so on...
međutim, po mom mišljenju, da bi neka serija bila vrhunska ona ne samo da mora ponuditi dostojnu imitaciju onoga iz filma, nego mora ponuditi i nešto što u filmu nemam prilike vidjeti. toga u True Detective ne vidim u pola prve sezone.
možda bude do kraja, ali zasad nema.

smiješno poređenje :roll: ova priča u TD se završava nakon 8 epizoda, dok su Sopranosi završili nakon 86. dakle, posve druga dinamika - Sopranosi maratonski slowburner, TD mini-serija.

i pored toga prve četiri epizode Sopranosa "šiju" (ili kako ti kažeš "oplođavaju") prvih 4 epizode TD u svim aspektima, a posebno po uticaju na tv historiju. da nije bilo Sopranosa, dabogda da bi danas gledao TD u ovom obliku.
Kad bi bio precizan pa rekao šta ti to ova serija ne nudi, za sad. Je li to postoji neka dogma šta serija mora da ima da bi tebi bila serija? Misliš da je loš pristup svesti neku radnju serije na okvir od 8 epizoda, iako je očigledno forsiranje i krivudanje kod gro serija koje se čisto iz komercijalnih razloga razvlače na x sezona. Recimo meni je ovakav format idealan za tv seriju. A to što su produkcija i glumci filmski, pa to valjda nije minus već potencijal za veći kvalitet, i već mogu reći, za nešto bolje od filma od sat i po, dva.
Što se tiče poređenja, ti si ga prvi krenuo praviti sa navedenim serijama, ja ti rekoh ako je suditi po prve 4 epizode, suprimacija TD je neupitna, sa kojeg god aspekta gledao. Rekoh isto, druga je stvar ako ne podnosiš mračnu atmosferu, nihilizam, misteriju, odsustvo akcije i vedrijih tema. Jesi li kao ovaj gore stručnjak kojemu valja samo kad se pripuca. Zato bih cijenio kad bi napisao šta to ovoj seriji fali a da nisu žanrovski zasnovane zamjerke.

Ja sam gotovo ubijeđen da ova serija, na osnovu svega viđenog do sad, nema šanse da omane. Veliki je plus i kapacitet što se radnja razvija u dva vremenska aspekta, i u drugom dijelu nas sigurno čeka prebacivanje fokusa u sadašnjost, uz prethodnu, izvanrednu razradu evolucije glavnih likova. Na kraju, sve je stvar ukusa, ali bar se kvalitet ne bi smio dovoditi u pitanje, ako se ikakvih objektivnih kriterijuma ima.
true detective je odličan, a ima potencijala da bude izvrstan i vanvremenski. dakle za sada je 7/10 a neki ovdje već govore da je 10/10. u mom rječniku ta ocjena je rezervisana samo za creme de la creme tipa spomenuti the wire, sopranos, forbrydelsen, deadwood, riget itd.

da bi postala stvarno velika serija trebaju joj prije svega likovi. za sad tu nema dubljih likova, osim dvojice glavnih. a i za njih dvojicu me nekako još uvijek nije briga, tj. još uvijek se ne mogu saživjeti s njima :zzzz:

a šanse da omane ima, itekako. neko je spomenuo twin peaks, pa ono... :wink:
User avatar
Superhikk
Posts: 648
Joined: 22/12/2010 23:20

#42 Re: True detective

Post by Superhikk »

Mislim da je scenarista već odgovorio da se radnja nije razvijala oko nečega natprirodnog i da nije mindfuck tipa Twin Peaks. Uostalom, na samom posteru za seriju piše - čovjek je najsurovija životinja
A znajući da je format serije 8 epizoda, pretenciozno je očekivati širenje fokusa na mnoštvo likova. Imamo misteriju i dva različita glavna lika koji nose radnju, a sa jednim se prilično teško identifikovati, srećom :D

A evo i par detalja koji su provučeni kroz seriju a koje je neko primijetio i povezao.
http://i.imgur.com/1K14sJI.jpg

http://i.imgur.com/bh8zyuP.jpg

http://oi42.klix.com/2a9pqo9.jpg

http://i.imgur.com/bmGaESZ.jpg

http://i.imgur.com/lMjN67k.jpg
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#43 Re: True detective

Post by MedenoSrce »

Martin: You wonder ever if you're a bad man?
Rust: No I don't wonder Marty. The world needs bad men. We keep the other bad men from the door.
People... I have seen the finale of thousands of lives man. Young, old, each one was so sure of their realness. That their sensory experience constituted a unique individual. Purpose, meaning. So certain that they were more than a biological puppet. Truth wills out, everybody sees once the strings are cut off all down.
Meni se serija svidja, radi me i uzivam gledajuci je, a to najovo najono i kome taj tron treba da pripada nije nesto znacajno oko cega bih mogla da kontempliram. Recimo meni je OZ puno bolja serija od Sopranosa.
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#44 Re: True detective

Post by Dasi »

deyan wrote:Prva stvar koju hoću da naglasim je genijalnost koju svojom režijom donosi Cary Fukunaga.
Nešto neviđeno da sada u TV svetu.
Ovo je toliko atipična akcija da se mora videti da je naglasak na potpuno drugoj stvari. Genijalna promena ritma. Do trenutka kada počinje upad, ova serija nikada nije prikazala haos tako direktno iako je uvek bio blizu. Šestominutni neprekinuti kadar Rustovog izvlačenja je jedan od najbolje snimljenih materijala za TV, ikada. Fukunaga i kamerman Adam Arkapaw drže kameru prikucanu uz Rusta, stvarajući tako neviđeno klaustrofobičnu i napetu atmosferu.
A šta tek reći za scenu u kući - ne sećam se da sam skoro video onakve kadrove kontinuirane tenzije. Svemu tome idealno doprinosi kamera koja namerno 'pogrešno' snima dodajući na dezorijentisanosti gledalaca.
Ritmiku i atmosferu je briljantno nametnuo sjajni Fukunaga.
Možda je neko primetio, od trenutka kada Rust uzima sav onaj kokain, radnja momentalno dobija na intenzitetu, sama epizoda deluje takođe kao čovek na kokainu - nekontrolisana, brza i paranoična. To nikako nije slučajno. Savrseno.

Jedan od zaštitnih znakova ove serije je fascinantna studija međuljudskih odnosa. Iako nisu prijatelji, Marty i Rust su u ovoj epizodi pokazali prisnost na kojoj im mnogi najbolji prijatelji mogu pozavideti, pogotovu je to impozantno ako se setimo varnica iz prethodnih epizoda. Još jedan zaštitni znak je prikazivanje nasilja sa ukusom i merom, što donosi posebnu jezu. Nasilje je uglavnom ili tek nagovešteno ili se dešava offscreen. Moćno.
Sam kraj epizode, kada se policijski helikopter udaljava polako, kada stvari počinjemo da sagledavamo iz te (ptičije) perspektive, jasno se vidi da se u tom konfliktu nema za koga navijati. Ljudi poput mrava. Tragedija koja se odvija, ništa više od toga, nema dobrih i zlih, ne stvarno.

A scena u kući, kada jedan od bajkera prosvira mozak nekom crncu je genijalno odradjena. Mislim da je u momentu tog pucnja fokus kamere tako uradjen da je Met u krupnom kadru izoštren dok je čin ubistva zamućen i samim time se ne ističe kao nešto glavno, nego kao segment haotične atmosfere.




Valja napomenuti da je ta poslednja scena snimana iz "one shot", sto je za svaku pohvalu (na momente sam imao osecaj da gledam GTA).
I mislim da glavna poenta serije nije u Rust-ovoj i Martin-ovoj istrazi, vec je fokus stavljen na njihov medjuljudski odnos i oreol misterije koji lebdi oko Matthew McConaughey-a, sto zapravo daje sustinsku dubinu.
I ako je Matthew bio dosta bolji u prethodnim epizodama, u ovoj 4, Woody je bukvalno izdominirao.


Elem, kadar koji me je oborio s nogu i koji sam premotao jedno desetak puta:

Image

Pretapanje, odraz u staklu. Ne pamtim da sam ovakvu majstoriju video na TV-u.

Molio bih pesimiste da se iskuliraju, sve ovo do sada je bez premca i bez ijedne greske.
Ne vidim bas neku logiku da treba kuditi klinca koji je zaredjao sa peticama jer ce vec mozda sutra dobiti neku cetvorku ili trojku.
:thumbup:

http://www.tvovermind.com/true-detectiv ... ars-229313

kazu da su za dan ipo snimili tu scenu i da je u njoj ucestvovalo preko 30 glumaca :shock:



serija je puna detalja

http://i.imgur.com/1K14sJI.jpg

http://i.imgur.com/bh8zyuP.jpg

Image Image

http://i.imgur.com/bmGaESZ.jpg

http://i.imgur.com/lMjN67k.jpg

i jedna spirala je u martijevoj kuci ;)
Image

edit: e heb ga superhik sad vidim i ti isto postavio :)
User avatar
zomri
Posts: 12902
Joined: 03/05/2006 07:31

#45 Re: True detective

Post by zomri »

MedenoSrce wrote:
Martin: You wonder ever if you're a bad man?
Rust: No I don't wonder Marty. The world needs bad men. We keep the other bad men from the door.
People... I have seen the finale of thousands of lives man. Young, old, each one was so sure of their realness. That their sensory experience constituted a unique individual. Purpose, meaning. So certain that they were more than a biological puppet. Truth wills out, everybody sees once the strings are cut off all down.
Meni se serija svidja, radi me i uzivam gledajuci je, a to najovo najono i kome taj tron treba da pripada nije nesto znacajno oko cega bih mogla da kontempliram. Recimo meni je OZ puno bolja serija od Sopranosa.
slažem se.
na kraju postoje samo dvije vrste serija: dobre i loše. zato uživajmo u dobrim serijama, a TD je svakako jedna od njih :thumbup:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11093
Joined: 15/01/2010 18:31

#46 Re: True detective

Post by Jack Be Nimble »

Za neke koji kazu da su prve tri epizode spore to mi je isto kada procitam sta neki misle o knjigama Dostojevskog i Selimovica "pisac napise 20 stranica a nista ne kaze".

Takodjer ovo je tek 30-40 minuta radnje ako se gleda kroz film.

Moze se pisati koja je serija najbolja do sutra ali jedno je sigurno da Showtiem, AMC, Starz, FOX ne mogu da dodju do koljena HBO-u.
User avatar
PristavilaVoduZaKafu
Posts: 1278
Joined: 28/06/2013 16:45

#47 Re: True detective

Post by PristavilaVoduZaKafu »

ultima_palabra wrote:Meni je McConaughey još uvijek rom-com glumac, ali ova uloga mu fakat leži :D
Od Princess Sophia ipak je postao dobar glumac.

Sopranosi od 6x13+ epizoda i ova serija od 8 epizoda se ne mogu adekvatno porediti.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73259
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#48 Re: True detective

Post by Velkoski »

Njegov lik mene na neki način podsjeća na Mahone-a. :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56054
Joined: 15/12/2008 16:53

#49 Re: True detective

Post by ultima_palabra »

Hmm... od 4.epizode sam očekivao skroz nešto drugačije, neka okultna sranja i slično :D U neku ruku je dobro kad te serija iznenađuje... definitivno nisam očekivao bajkere i pljačkanje u drogiranom stanju :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#50 Re: True detective

Post by nema me tamo »

ultima_palabra wrote:Hmm... od 4.epizode sam očekivao skroz nešto drugačije, neka okultna sranja i slično :D U neku ruku je dobro kad te serija iznenađuje... definitivno nisam očekivao bajkere i pljačkanje u drogiranom stanju :D
E to..
Sto kazu iza rano je pricat', al' po ove 4 epizode ova serija je i meni bolja od Sopranosa i The wire koje sam nedavno odgledo..To je sasvim normalna stvar kad gledaš ko glumi, e sad je pitanje da li ce nastavit' oduševljavat'.Ova zadnja epizoda pljačka i poslije toga..Tacno sam buljio u ekran kao da gledam neki dokumentarac po istinitom događaju.
Post Reply