APARATI ZA KAFU

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
DaD00
Posts: 91
Joined: 03/07/2009 13:48

#26 Re: APARATI ZA KAFU

Post by DaD00 »

otherside wrote:
DaD00 wrote:
otherside wrote:vec skoro 10 godina imam kafe aparat italijanske marke grimac.
pravimo 3-4 kafe dnevno u prosjeku a kad dodju gosti, vrtimo jednu za drugom :D
helem, nikad se nije pokvario, kafa odlicna, koju god kupimo.

gdje se ima taj aparat kupit kod nas ??
kad sam ga ja kupila bila je radnja na ciglanama, na donjem platou ali je odavno zatvorena.
da li su i gdje ponovo otvorili ne znam, ne sjecam se ni naziva firme.
proguglaj malo :wink:
aha ok, potražitću hvala u svakom slučaju :)
aless
Posts: 134
Joined: 29/01/2013 01:20

#27 Re: APARATI ZA KAFU

Post by aless »

Mene interesuje za ovaj dolce gusto kakav je espresso. Pijem kraci espresso pa me interesuje da li dolce gusto moze zadovoljiti potrebe. Nadam se da zna neko iz iskustva.
okean
Posts: 64
Joined: 03/06/2011 19:36

#28 Re: APARATI ZA KAFU

Post by okean »

aless wrote:Mene interesuje za ovaj dolce gusto kakav je espresso. Pijem kraci espresso pa me interesuje da li dolce gusto moze zadovoljiti potrebe. Nadam se da zna neko iz iskustva.
Ako si ljubitelj pravog espressa vjeruj da mu dolce gusto nije ni do koljena...jednostavno meni se i u espressu i u ostalim vrstama osjeti da je to ness kafa... ja sam veliki ljubitelj dobrog talijanskog espressa i dolce gusto je bio teror za moja osjetila :-)
Ako si prosjecan "ispijac" kafe mozda te dolce gusto i zadovolji...mene nije...
aless
Posts: 134
Joined: 29/01/2013 01:20

#29 Re: APARATI ZA KAFU

Post by aless »

Ma i espresso po kaficima je dosta los cast izuzecima kojih je malo. Pa sam mislio da nemoze nikako biti gori od ponudjenog. A espresso aparat mi se ne isplati, jos mlin. Skup je to sport zbog jedne, dvije kafe dnevno. Tako da sam mislio da je dolce gusto najbolja opcija.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#30 Re: APARATI ZA KAFU

Post by channel10 »

aless wrote:Ma i espresso po kaficima je dosta los cast izuzecima kojih je malo. Pa sam mislio da nemoze nikako biti gori od ponudjenog. A espresso aparat mi se ne isplati, jos mlin. Skup je to sport zbog jedne, dvije kafe dnevno. Tako da sam mislio da je dolce gusto najbolja opcija.
Dolce gusto aparat ti kosta od 140KM na pa navise. Kutije ti kostaju 10KM. Imas pakovanja sa 16 punjenja i sa 8 punjenja. Svaka kafa je odlicna samo se ti tu trebas pronaci :)( koja ti je najbolja i koju se isplati uzimati).

Meni je recimo najbolja macchiato od vanilije, dok je najispativiji lungo. Probao sam obicni macchiato i ovaj od vanilije (ubjedljivo najbolji ali u kutiji dodje samo 8 punjenja).
Chococino i nesquik su bezveze (cokoladni napitci), cappucino je dobar, bartista je fina ali se ne isplati jer je cini mi se samo 50ml (jedna soljica, a mozes popiti tri) i espresso inteso koji mi je prejak i ne svidja mi se uopste.
Vecinu ovih kafa ja produzim jer su sve vecinom jake( naravno oosim macchiata i capuccina).

Volio bih probati ovaj cortado je mi nekako izgleda dobro :D , ali ga izgleda nema kod nas kupiti. Takodjer nisam vidio ni macchiato od caramela, cafe americano...

Kupi i ne razmisljaj, neces se pokajati :)
okean
Posts: 64
Joined: 03/06/2011 19:36

#31 Re: APARATI ZA KAFU

Post by okean »

aless wrote:Ma i espresso po kaficima je dosta los cast izuzecima kojih je malo. Pa sam mislio da nemoze nikako biti gori od ponudjenog. A espresso aparat mi se ne isplati, jos mlin. Skup je to sport zbog jedne, dvije kafe dnevno. Tako da sam mislio da je dolce gusto najbolja opcija.
Rekla sam ti ako si prosjecan konzument kafe moze ti posluziti a ako si po kaficima ovisnik o klasicnom espressu (sto bi rekli jednu kratku) onda to nije to... I jednostavno drugaciji je okus kafe nije to to...
Al o ukusima ne treba raspravljati, evo neko gore rece da mu je inteso prejak a meni licno nije...tako da ako ti je to jedina solucija i zelis nekada da popijes kuci kafu iz aparata moze ti posluziti
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#32 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Muuky »

Philips Senseo !! Preporuka ,imam lično i prezadovoljan ..
Mada ne znam dal ima negde kupit kafa za ovaj aparat, ja naručujem iz Njemačke
aless
Posts: 134
Joined: 29/01/2013 01:20

#33 Re: APARATI ZA KAFU

Post by aless »

Cuo sam za senseo da je ekstra kao i nespresso al dzaba kad ovdje.nema ni masina ni kafe.
DaD00
Posts: 91
Joined: 03/07/2009 13:48

#34 Re: APARATI ZA KAFU

Post by DaD00 »

kakav je ovaj Delonghi eco 310, govori mi ona radnica u Manuel Caffe u BBI-u centru da se dobro pokazao kod nas da su ih dosta prodali... oni su zastupnici za njih servis i sve to... dvije godine garancije...
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#35 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Aurea Mediocritas »

Evo, ako nekome može pomoći, i moje mišljenje. Dakle, imam dolce gusto aprat i jako sam zadovoljan okusom kafe. Meni najviše odgovara barista aroma. I, da, patrone bi mogle biti malo jeftinije.
dablolseven
Posts: 29
Joined: 13/02/2009 01:36

#36 Re: APARATI ZA KAFU

Post by dablolseven »

zna li neko gdje se u bih ima kupiti nespresso kapsula (osim na piku)?
User avatar
rovac13
Posts: 5206
Joined: 08/12/2013 16:17

#37 Re: APARATI ZA KAFU

Post by rovac13 »

Dado jel ti trazis dobar aparat ili jeftin .

Ako hoces dobar uzmi JURA,ako ti nije zao para :-),evo ima jedan na akciji :-):-):-)

http://www.amazon.com/13623-Cappuccino- ... ee+machine

A ako ti moze proci onaj dolce gusto i slicno nek ti neko donese iz austrije ili njemacke,ja sam gore gledao po 40 €.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#38 Re: APARATI ZA KAFU

Post by nightvision »

Image

Ja koristim ovaj vise od dvije godine, pravim u prosjeku 1-2 kafe dnevno. Kafu nabavljam koja mi se cefne da probam, imam i mlin za kafu ali bezze, da ga ne stavljam. Prezadovoljan sam, radi k'o svicarac. :thumbup:
tutku
Posts: 1349
Joined: 18/06/2011 12:10

#39 Re: APARATI ZA KAFU

Post by tutku »

Odlucih i ja da kupim kafe aparat, nespresso nije za mog ukusa, ne znam gdje bih kod nas mogao potraziti kafe aparat, gledao sam preko portala slaba je ponuda. Kakogod mislio sam mozda i iz inostranstva naruciti, pa ovi su mi aparati u razmatranju, ako neko ima neki savjet ili iskustvo sa nekim bice mi drago cuti neodlucan sam :-D

PHILIPS HD8821/01
Bosch Benvenuto TCA 5309
DeLonghi Magnifica
Philips/Saeco HD8761/01
User avatar
Asta
Posts: 1082
Joined: 05/03/2012 14:54
Location: Sjeverno od tuge

#40 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Asta »

Philips/Saeco HD8761/01 ja imam ovaj i super sam zadovoljna.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#41 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Ommadawn »

Ja uglavnom pijem filter-kafu (što je dosta uobičajeno u Swe) i nedavno sam nabavio Moccamaster-aparat za to. Slijedeće što planiram je grinder da bih mogao svoju kafu da meljem po ukusu.
Prije 3-4 godine dobijemo na poklon od prijatelja Tassimo aparat na kapsule i kafa je stvarno ukusna ali to je već malo skuplje. Koristimo ga možda 2-3 puta sedmično, tek ako hoćemo kafu na brzinu ili ako nam dođu gosti koji preferiraju espresso. Služi bezprijekorno.

Kada sam odselio od svojih kupio sam sebi DeLonghi espresso aparat te isključivo pio samo espresso kafu. Radio je također bezprijekorno mnogo godina, kasnije je zauzimao prostor u plakaru i ja ga dam puncu i punici. Oni ga odnijeli u Tuzlu i svakodnevno ga koriste bez problema.
User avatar
dzevadk
Posts: 37
Joined: 05/10/2015 20:12

#42 Re: APARATI ZA KAFU

Post by dzevadk »

gagia su dobri aparati. Mom je vec nekih sedam godina jednom cistio kamenac,
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#43 Re: APARATI ZA KAFU

Post by biscanka2 »

Ja Krups imam 2 godine.
Sluzi me odlicno. Ima dizna za vrucu vodu i paru kad pravim caj ili kapucino,makjato.
Lagana za odrzavanje a okus kafe :roll: jos se niko pozalio nije (vazno je koju kafu kupujes- koristis).
Takodje je vazno da se redovno cisti ( radi kamenca koji se unutar masine nakupi).
Masina na displei pokaze kad je trebas cistiti a za to poostoje tablete ili prasak koji su za te masine.
Ja ne uzimam original od te firme ali obratim paznju da su ta sredstva za takve masine namjenjena.
Radije Platin 1-2 euro vise ali mi ne osteti gumice ili dihtunge.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#44 Re: APARATI ZA KAFU

Post by biscanka2 »

DaD00 wrote:možda negdje i ima otvorena tema u vezi kafe aparata al ja nisam mogao naći... interesuju me Krups-ovi aparati za kafu tačnije KRUPS EA-8080... e sad me interesuje iskustva sa ovim aparataom za kafu i gdje ga mogu kupiti? hvala unaprijde!
Image
I moja je poput ove na slici.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#45 Re: APARATI ZA KAFU

Post by duboka_misao »

channel10 wrote:
Volio bih probati ovaj cortado je mi nekako izgleda dobro :D , ali ga izgleda nema kod nas kupiti. Takodjer nisam vidio ni macchiato od caramela, cafe americano...

Kupi i ne razmisljaj, neces se pokajati :)
mi samo uzimamo kortado, imas bingo i konzum.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#46 Re: APARATI ZA KAFU

Post by biscanka2 »

biscanka2 wrote:
DaD00 wrote:možda negdje i ima otvorena tema u vezi kafe aparata al ja nisam mogao naći... interesuju me Krups-ovi aparati za kafu tačnije KRUPS EA-8080... e sad me interesuje iskustva sa ovim aparataom za kafu i gdje ga mogu kupiti? hvala unaprijde!
Image
I moja je poput ove na slici.
Zaboravih spomenuti da dnevno od tri do pet kafa pravim a kad je posjeta onda naravno vise.
Kafa me lijepo popravi pa za to - sve mi diraj al kafu ne diraj. :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#47 Re: APARATI ZA KAFU

Post by channel10 »

duboka_misao wrote:
channel10 wrote:
Volio bih probati ovaj cortado je mi nekako izgleda dobro :D , ali ga izgleda nema kod nas kupiti. Takodjer nisam vidio ni macchiato od caramela, cafe americano...

Kupi i ne razmisljaj, neces se pokajati :)
mi samo uzimamo kortado, imas bingo i konzum.
Uzimam i ja odavno :) samo sto je pitanje staro 2 godine :D . Ti kad si napisao/la ovaj post, ja sam nosio aparat na popravak :). Pokvario se dva mjeseca nakon isteka garancije.
Jedini problem kod ove kafe je sto dobavljaci nece da nabavljaju sve kafe iz ponude. Meni recimo najbolji makijato od vanilije, a nema ga kupiti sigurno zadnjih godinu dana. Ovaj cortado je fin, samo sto ga produzim na 2 dcl da bi mi odgovarao.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#48 Re: APARATI ZA KAFU

Post by duboka_misao »

inace u ove lungo i barista dodajem mljeko ( ne kupujem one sa mljecnm patronama) a u cortado nema potrebe a i ja je produzim, kontam naruciti sa ebay-a imaju kese po 100 komada mix ili istog ukusa ali opet carina ce me oderati.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#49 Re: APARATI ZA KAFU

Post by sunceKOtepsija »

kafa na aparatima... :-) :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#50 Re: APARATI ZA KAFU

Post by channel10 »

Ne bi smjeli ako je ispod 50KM. Gledaj da su narudzbe ispod 50 KM i da narucujes recimo svake druge sedmice.

edit: dodajem i ja mlijeko (u prahu-Completa), ali opet mi ne odgovara.
Post Reply