Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66975
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21226 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Pa nije nemoguce. Bruku prostora i objekata su kupili i pazi sad-uvijek je u tim prostorima bio Konzum. Primjer shopping centra dzananovic ili alte u sarajevu...
User avatar
Casual's
Posts: 5769
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#21227 Re: Zeničani

Post by Casual's »

_BataZiv_0809 wrote:Sta bi sa Kasualsom, nekad bio skroz solidan forumas.

A Bingo je fakat poceo divljat, sve zivo pokupovase... da hoce bogdo vratit stari izgled Beogradske sa onim ogromnim staklenim panelima i kakvim sexy roof barom :per:
Ovaj tvoj dir'o gdje ne treba. :D

Za VF se pričalo onda kada su kao kupili cijeli centar. Moguce da jesu jer sada furaju "premium" shopping centre.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66975
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21228 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

:wink:
Casual's wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Sta bi sa Kasualsom, nekad bio skroz solidan forumas.

A Bingo je fakat poceo divljat, sve zivo pokupovase... da hoce bogdo vratit stari izgled Beogradske sa onim ogromnim staklenim panelima i kakvim sexy roof barom :per:
Ovaj tvoj dir'o gdje ne treba. :D

Za VF se pričalo onda kada su kao kupili cijeli centar. Moguce da jesu jer sada furaju "premium" shopping centre.
Valjda naprave od Beogradske premium.
s@mson
Posts: 894
Joined: 23/03/2007 10:50

#21229 Re: Zeničani

Post by s@mson »

Norm wrote:
s@mson wrote:
Jimmy McNulty wrote:Neki dan nakon dugo vremena se zaputim od Doma Armije gore prema Mokušnicama i nisam mogao vjerovat kolika saobraćajna nekultura, pjhešaci hodaju ulicom, a auto parkirana na trotoaru, bukvalno od početka dole kod Doma Armija pa sve do gore, svaki centimetar trotoara je zauzet :shock:

Znam da prije policija tu zaista nije tolerisala parkiranje na trotoaru, šta se promijenilo u zadnje vrijema pa očito ne kažnjavaju. Jbt pa duže sam vozio tih nekih 400-500 metara nego od čaršije do svog sela :lol:
Heh, pisao policiji, zvao desetine puta na 122, pisao gradonacelniku, pisao gradskoj upravi - NIKAD odgovora a kamoli rjesavanja tog problema...
pokusali preko skole nesto da rijesimo, mnogo ucenika svaki dan ide kolovozom jer ne mogu trotoarom, nista...
Mnogi invalidi su primorani da voze po saobracajnici a ne po nogostupu...
Zaista ne znam sta covjek vise da uradi pa da se to rijesi...
Jednostavno nece da nadju rjesenje a to je jednostavno...
Od Konzuma kod Doma Armije pa do dzamije Trgovisce je takva situacija, ne daj boze da mi djetetu nesto bude, imam zabiljezen svaki poziv i sacuvan svaki e-mail...
Spreman sam odlezati nekoga za svoje dijete...
U potpunosti razumijem, jer dok su moji blizaci bili mali i u kolicima vecinu vremena sam isao po saobracajnici...cak sam i ovdje to pisao i kritikovao...Znate sta se promjenilo za to vrijeme? Sad je jos gore...Rjesenje :run: :run: :run:
...a zamislite da neko kao ja, ne daoBog ni kriv ni duzan u trenutku nepaznje naudi necijem djetetu? Da li je ispravno mene odlezati, ili onoga ko nije rijesio problem koji je i uzrokovao sve to??? naravno opet ce se kola slomiti na nekom ko se nasao u pogresno vrijeme na pogresnom mjestu dok ce uzrocnici, neradnici, hostapleri i interesdZije smijati nam se sa predizbornih plakata i za 30KM po glasu vladati narednih 4 god.
Pa izgleda da moram pojasniti da ne bih odlezao onoga koji se zatekne u krivo vrijeme na krivom mjestu vec sefa policije i gradonacelnika...
Njih dvojica su kriva za ovakvo stanje i pored upozorenja, telefonskih poziva i pisanja mailova nisu NISTA ucinili da poprave stanje vec je gradonacelnik samo obecao nekada u nekoj buducnosti graditi podzemne garaze sto znaci nikada...
Svi koji mu vjeruju i koji ga brane ili imaju koristi od toga ili su glupi k'o noc pa ne vide dalje od nosa o kakvom se covjeku radi...
Ukoliko je potrebno potpisat cu se i ovdje punim imenom i prezimenom kao sto sam se predstavio u telefonskim razgovorima sa policijom i mailovima koje sam slao vise puta na opcinske adrese...
User avatar
Casual's
Posts: 5769
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#21230 Re: Zeničani

Post by Casual's »

s@mson wrote: Pa izgleda da moram pojasniti da ne bih odlezao onoga koji se zatekne u krivo vrijeme na krivom mjestu vec sefa policije i gradonacelnika...
Njih dvojica su kriva za ovakvo stanje i pored upozorenja, telefonskih poziva i pisanja mailova nisu NISTA ucinili da poprave stanje vec je gradonacelnik samo obecao nekada u nekoj buducnosti graditi podzemne garaze sto znaci nikada...
Svi koji mu vjeruju i koji ga brane ili imaju koristi od toga ili su glupi k'o noc pa ne vide dalje od nosa o kakvom se covjeku radi...
Ukoliko je potrebno potpisat cu se i ovdje punim imenom i prezimenom kao sto sam se predstavio u telefonskim razgovorima sa policijom i mailovima koje sam slao vise puta na opcinske adrese...
Ništa druže dok ih "medijski" ne napadneš ili bar "društveno". Prije nekoliko mjeseci je bila stranica koja se bavila papanlucima i nakon 20-30 slika papaka na trotoaru i otvorenog prozivanja nadležnih počeli su piskarati kazne, kako je stala stranica tako su i kazne (doduše Brzi na motoru nešto ko piskara).
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59021
Joined: 03/08/2010 19:04

#21231 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

N.N. wrote:Insajderi, da li je prodata RK Beogradjanka/Bosanka, kazu Bingo je uzeo ? :-D

ja danas tako nesto cuo
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21232 Re: Zeničani

Post by Norm »

s@mson wrote: Pa izgleda da moram pojasniti da ne bih odlezao onoga koji se zatekne u krivo vrijeme na krivom mjestu vec sefa policije i gradonacelnika...
Njih dvojica su kriva za ovakvo stanje i pored upozorenja, telefonskih poziva i pisanja mailova nisu NISTA ucinili da poprave stanje vec je gradonacelnik samo obecao nekada u nekoj buducnosti graditi podzemne garaze sto znaci nikada...
Svi koji mu vjeruju i koji ga brane ili imaju koristi od toga ili su glupi k'o noc pa ne vide dalje od nosa o kakvom se covjeku radi...
Ukoliko je potrebno potpisat cu se i ovdje punim imenom i prezimenom kao sto sam se predstavio u telefonskim razgovorima sa policijom i mailovima koje sam slao vise puta na opcinske adrese...
...ma mislim da nebi...i nije noorod glup, samo svi hoce da ih zapadne dio kolaca i pomiluje ruka vlasti...noorod je proracunat, samo stoka sitnog zuba...pa jbt da glas za 30KM i naredne 4 godine zivi u ubjedjenju da je ONO nekog zahebalo...

...Brzi jedini i pise...ali to i jeste problem...ma svi smo mi u hurcu...ovdje kritikujemo a kada god imamo priliku stajemo na GGM-u, naravno u stelth modu, parkiramo se na trotuar-samo 5 min. da nesto pitam, ostavljamo auto pred Dubrovnikom da se vidi gdje smo na kafi, parkiramo na ostrva dok cekamo hamburger u Velmi...ne dao bog dati markicu za parking i prosetati 100m...nesto bi nam otpalo...
A policija, oni su dio nas, ovog naroda i mentaliteta...amidjici, dajdZici i tetici...i dobijemo kaznu ali ako platimo u roku 7 dana platimo samo 50%...pa jbt, znaci da se nagradjuje bahatost, primitivizam i bezobrazluk...i kazu ne donosi rezultate...pa kako ce?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#21233 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Image

Image

Image

Image
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#21234 Re: Zeničani

Post by Horcrux »

Kralj Tvrtko I. wrote:Image

Image

Image

Image
http://centar72.ba/?q=node/4940#q=node% ... yers=B000T
Poštovani,

da se vrše radovi na stambeno-poslovnoj zgradi na navedenoj adresi konstatovano je već 02.08.2017. godine od strane komunalnih redara, a inspekcijski nadzor nad radovima od strane komunalnog inspektora na okolnosti zauzimanja dijela javne površine za postavljanje gradilišne skele obavljen je dana 04.08.2017. godine. Također, isti dan inspekcijski nadzor nad građevinskim radovima izvršio je građevinski inspektor.
Subjekt nadzora posjeduje propisanu urbanističko-tehničku dokumentaciju iz 2016. godine za navedene radove uključujući Rješenje o odobrenju za građenje kojim se odobrava adaptacija i promjena namjene poslovnog prostora u osam stambenih jedinica, te saglasnost etažnih vlasnika za izmjenom fasade.
Inspektori će utvrditi da li se subjekt nadzora pridržava uslova datih u urbanističko-tehničoj dokumentaciji, te na osnovu svih utvrđenih činjenica poduzeti potrebne upravne i druge mjere iz svojih nadležnosti.

SLUŽBA ZA EKOLOGIJU, KOMUNALNE I INSPEKCIJSKE POSLOVE
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#21235 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

:lol:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#21236 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Jebo majku sve budale...
User avatar
Mustang1
Posts: 28774
Joined: 29/12/2010 17:31

#21237 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Pa hoce li neki kafic tu napraviti ili? :D
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#21238 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Vidim stranica "zenicki papci" na FB je preuzela moju sliku sa ovog foruma i objavila :D

Nije frka...kaže se "hvala" papci :D
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2650
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#21239 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Objavljeni su i izvjestaji prelaznog vodstva Celika u periodu jan-jun 2017.

Puno interesantnih stvari a najvise o obstrukcijama unutar samog kluba a po naredbi zna se vec koga...

https://www.zenit.ba/procitajte-izvjest ... 17-godine/#
User avatar
N.N.
Posts: 3065
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#21240 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Pa ciji je vise ovaj hendikepirani Nuhagic ? :-)
Nekada se spominjao SDA i Hamko, ali ga svi ostavise i lik sve prezivi, kako Satora i NGG tako evo i Fudu...gdje mu je taj ugovor, neka ga neko pokaze jebem mu ugovor i majku ? :D
Shmeker
Posts: 244
Joined: 17/09/2011 15:39

#21241 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

Kralj Tvrtko I. wrote:Image

Image

Image

Image
Moze li se vise znati konkretno ko je izdao rjesenje pa da vise krenemo jebat majke ljudima s imenom i prezimenom. Ovako uvijek nadlezna sluzba, nadlezni inspektor, vanzemaljci...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#21242 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ja ipak tipujem na vanzemaljce.
User avatar
N.N.
Posts: 3065
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#21243 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Sa ovim seljakom sto je ovo napravio, vlasnik marketa Hass comerc, sam se ganjao inspekcijama...i vjerujte da sve ima dojave od istih. Samo sto ga za nesto prijavis, dan poslije on to rijesi...za bilo kakvu zalbu, isti dan on ima informaciju. Cak mu neki inspektor MUPa ili je sada bivsi inspektor, rjesava po Opcini sve dozvole...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59021
Joined: 03/08/2010 19:04

#21244 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

N.N. wrote:Sa ovim seljakom sto je ovo napravio, vlasnik marketa Hass comerc, sam se ganjao inspekcijama...i vjerujte da sve ima dojave od istih. Samo sto ga za nesto prijavis, dan poslije on to rijesi...za bilo kakvu zalbu, isti dan on ima informaciju. Cak mu neki inspektor MUPa ili je sada bivsi inspektor, rjesava po Opcini sve dozvole...
vrlo lako moguce da je sadasnji
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#21245 Re: Zeničani

Post by channel10 »

N.N. wrote:Sa ovim seljakom sto je ovo napravio, vlasnik marketa Hass comerc, sam se ganjao inspekcijama...i vjerujte da sve ima dojave od istih. Samo sto ga za nesto prijavis, dan poslije on to rijesi...za bilo kakvu zalbu, isti dan on ima informaciju. Cak mu neki inspektor MUPa ili je sada bivsi inspektor, rjesava po Opcini sve dozvole...
Nije jedini. Tako mesar Pasalic otvara klaonicu u po' naselja. Pokupovao sve moguće i nemoguće inspekcije. Sta god ljudi prijave, on isti dan zna ko je prijavio.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#21246 Re: Zeničani

Post by ljuspica »

Tuzicu kretena zbog muzike koju pusta u zgradi i zbog bolesti koju je prouzrokovao kod mene zbog istog. Primorana da stavljam cepice u usi ostetila sam slusni kanal, jer kreten ni pored toliko dojava i prijava policiji nece da prestane da svira na gitaru. Tjera me da se razjarim i potegnem slucaj koji moze daleko otic. Evo to sam sad odlucila. Njegove drustvene mreze Zenice nece mu pomoci, ni amidze ni dajdze ni p.materine. Ni njemu ni njegovoj zeni. Nije pretnja-on je taj koji prijeti i smatra da drugi provociraju, a sta on radi kad pojaca muziku? Ne provocira?IMa pravo? Ma idi vise, ko si ti....idi na njivu pa vjezbaj muziku za svoju krkansku grupu...dakle, komsije ce biti iznenadjenje kad dobiju poziv na sud u.....(trebace im lova za taj put), jer ovdje u Ze, nemam nikakvih sansi da ih dobijem, tako da necu ni probat ovdje, idemo brale gdje te niko ne zna i gdje je postenje ,pa pustaj muziku tati i neni svojoj kad mi platis odstetu:)
User avatar
phillie
Posts: 9378
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#21247 Re: Zeničani

Post by phillie »

Sretno s tim, ali ne znam da li se neki drugi sud moze baviti ovim slucajem, ostim Opstinskog suda u Zenici. Nisam pravnik, ali logicno bi mi bilo da ne moze.
clio_dci120
Posts: 3122
Joined: 17/07/2012 09:25

#21248 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

ljuspica wrote:Tuzicu kretena zbog muzike koju pusta u zgradi i zbog bolesti koju je prouzrokovao kod mene zbog istog. Primorana da stavljam cepice u usi ostetila sam slusni kanal, jer kreten ni pored toliko dojava i prijava policiji nece da prestane da svira na gitaru. Tjera me da se razjarim i potegnem slucaj koji moze daleko otic. Evo to sam sad odlucila. Njegove drustvene mreze Zenice nece mu pomoci, ni amidze ni dajdze ni p.materine. Ni njemu ni njegovoj zeni. Nije pretnja-on je taj koji prijeti i smatra da drugi provociraju, a sta on radi kad pojaca muziku? Ne provocira?IMa pravo? Ma idi vise, ko si ti....idi na njivu pa vjezbaj muziku za svoju krkansku grupu...dakle, komsije ce biti iznenadjenje kad dobiju poziv na sud u.....(trebace im lova za taj put), jer ovdje u Ze, nemam nikakvih sansi da ih dobijem, tako da necu ni probat ovdje, idemo brale gdje te niko ne zna i gdje je postenje ,pa pustaj muziku tati i neni svojoj kad mi platis odstetu:)

Ma tuzi ti to, direktno Americkom vrhovnom sudu, nabij mu troskove sto vise.... :D ;-)
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#21249 Re: Zeničani

Post by ljuspica »

phillie wrote:Sretno s tim, ali ne znam da li se neki drugi sud moze baviti ovim slucajem, ostim Opstinskog suda u Zenici. Nisam pravnik, ali logicno bi mi bilo da ne moze.
Moze Evropski sud za ljudska prava...
User avatar
gentoo
Posts: 3354
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#21250 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Ne moze.. a i da moze ti nemas para da dodjes do njega. Bolje bi bilo da razmisljas o alternativama tipa.. presjecanje zica koje vode do njegovog stana iz glavnog sata, placanje lokalnih narkica da ga prebiju, skontavanje sta je to sto njega nervira pa kontrirati (npr. u 4 ujutro pustis Run DMC)

E sad druga strana.. Da nije do tebe mozda ? Da nisi ko onaj sto mu smeta basket jednom godisnje i teren pa bi on to poravnao i napravio parking. Ko i ovaj ovdje idol sto se javio pa to predstavio kao koridu..

Postoji kucni red i mislim da ako je iza 22 ili 23 takva buka i galama onda mozes i zvati policiju i reagovace 100% (nekad je bio i onaj period dnevnog odmora od 15 do 17 ili tako nesto), ako neko to radi u podne ne mozes mu nista. Isto je i za busenja,lupanja, renoviranja. Ja licno imam iskustva gdje sam zvao policiju nakon sto sam trpio dernek do 2 ujutro kontajuci da ce prestati, policija je dosla za 5 min i sva galama je instant prestala.

Drugi put kad taj bude svirao iza 23 ti se pobrini da skontas kad dodje policija, da odes sa njima njemu na vrata i insistiras na nekoj prekrsajnoj s kojom kasnije mozes insistirati i ganjati sa advokatom (mozda, jer se kod nas za ubistvo dobije 2god a za gitaru jos niko nije kaznjen).
Post Reply