Zaboravljena Zepa

Forum za humanitarne akcije.
Locked
FindingNemo
Posts: 57
Joined: 08/03/2006 14:24

#201

Post by FindingNemo »

hahahahahah ok, lako prepoznatljivi vidimo se u srijedu...ako se ne cujemo do tada.... :-D
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#202

Post by senada »

djevojka iz sjene wrote:Senada, Orca super je to sto se Vi slazete sa akcijom i sto je podrzavate, ali imate li Vi konkretan prijedlog kako se ova akcija moze ubrzati? Jeste li Vi voljni da se racun otvori i na Vase ime ili da se kao kontakt adresa navede Vasa e-mail adresa?
Draga djevojko, otvori racun sama, objavi ga ovdje i pocnite sa akcijom sto ranije to bolje.Bez veze se gubi na vremenu.Svaka ranija akcija bila je vise nego uspjesna, pa ne vidim nikakvog razloga zasto nebi i ova? Voljela bih da se Mirci, Dobar gost, Stoka, i ostali ukljuce u najtezi dio posla.Svi koji se javljaju na forum sigurno hoce pomoci, ali najtezi dio posla je hodanje,trckaranje,preuzimanje i transport novca ili robe,sortiranje, pakovanje, i upravo zato mnogi od nas ne mogu ili nece ucestvovati na taj nacin, ukljucujuci i mene.
Otvorite racun, nije bitno ko ce to uciniti, nego je jedino bitno da se konacno jednom vec krene, sto je bez racuna nemoguce.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#203

Post by mr__bosnjak »

Mogul svi koji zele da im e-amil bude objavljen kao kontakt njega poslat meni na PP da ga dodam? Kad otvorite racun javite njegov broj.
FindingNemo
Posts: 57
Joined: 08/03/2006 14:24

#204

Post by FindingNemo »

prva stvar, ja racun sama ne zelim da otvaram jer mi smo cudan narod i poslije ce biti da je sam ja uzela par za ovo ili ono...a to vazi i za ostale i zbog toga nas treba vise da pokusamo bar na dva do tri imena da otvorimo racun da se osiguramo. nadam se da je ovo bilo dovoljno jasno.
drugo stvar, mailovi....bosnjak ja cu ti proslijediti a ti meni isto daj svoj da znam staviti na dopis koji ce ici na mladi.info.
valjda je to to....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#205

Post by mIRCerka »

FindingNemo wrote:prva stvar, ja racun sama ne zelim da otvaram jer mi smo cudan narod i poslije ce biti da je sam ja uzela par za ovo ili ono...a to vazi i za ostale i zbog toga nas treba vise da pokusamo bar na dva do tri imena da otvorimo racun da se osiguramo. nadam se da je ovo bilo dovoljno jasno.
drugo stvar, mailovi....bosnjak ja cu ti proslijediti a ti meni isto daj svoj da znam staviti na dopis koji ce ici na mladi.info.
valjda je to to....
fakat komplikujete bez veze...
nemojte se ljutiti ali jedino upratih Ahmmeda koji je nesto konkretno ucinio...
Nemo, otvori racun i ne bulazni tita ti...sta god da radis uvijek ce se naci neko da ti prigovara i da kaze da si nesto uzela sebi...
pomiri se s tim (pogledaj drugu ili trecu stranu ove teme) i nastavi dalje, jer u ovome svemu si i ti i bosnjak i ahmmed i svi ostali POTPUNO NEBITNI, bitan je dedo, a sve okrecete ko ce kome sta i kako..
ne moras uopste otvarati racun, ja sam vec javila bosnjaku za slanje para preko neta (kad ste sami bili lijeni pa niste pogledali vise nego jasne upute na temama vezanim za prosle akcije).
Koristis ili svoj racun, ili skupljate samo kesh...
jer dok se dogovrite, dok se organizujete dedo moze vrlo lako preselit na onaj svijet...
izvinite sto sam ovako gruba, ali danima citam kako se vrtite u krug..
MR BOSNJAK, molim te postavi ovdje upute za placanje preko neta...
sto ti poslah PPom...svako u svijetu preko svoje banke moze poslati pare na INTERNET racun koji je povezan sa racunom neke osobe...
a sad je do vas ako ne mozete naci osobu kojoj mozete vjerovati da radi na tome...
FindingNemo
Posts: 57
Joined: 08/03/2006 14:24

#206

Post by FindingNemo »

pa naravno da je najbitniji dedo, to niko ne spori....ako si pronasla to na netu posalji i meni jer ja to moram proslijediti na drugi web site....
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#207

Post by mr__bosnjak »

to je tzv. placanje preko neta, najlakse je i ne uzima proviziju. sto je najbitnije ide preko NASHI banaka u BiH.
Inostranstvo:
Registrujte se na http://www.moneybookers.com
imate dva nacina uplate:
- kreditnom karticom (trenutno)
- preko bankovnog racuna (2-5 dana) sredstva sa svog bankovnog racuna prebacujete na moneybookers racun

znaci da ti je potreban neko kome mozes vjerovati u BiH, a taj neko mora imati racun u nekoj od banaka koje rade sa moneybookers.

*****************
Ovo je placanje preko interneta sto mi je poslala Mircerka.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#208

Post by mr__bosnjak »

Hocetel se vi, Findnig Nemo i ostali srest na Skenderiji za otvaranje racuna? Mislim da je najbolje, i onda javite kad otvorite. Onda konacno moze akcija "lift-off"...
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#209

Post by mr__bosnjak »

Ahmmede, jel su ti iz ministarstva odrzali sto su obecali?
FindingNemo
Posts: 57
Joined: 08/03/2006 14:24

#210

Post by FindingNemo »

pa naravno da hocemo...tako je bilo dogovoreno.... :)
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#211

Post by mr__bosnjak »

Okej to je olaksanje. Moram ic gledat Ocajne Kucanice nego prije evo ti Findning Nemo znaci otvorimo racun, objavimo i onda cemo skupljene pare potrosit na namjestaj i uredzaj kuce dok ce ministarstvo to izgradit?
FindingNemo
Posts: 57
Joined: 08/03/2006 14:24

#212

Post by FindingNemo »

ma ok, nije sad frka, evo dogovorili smo se nas troje...to ce biti nadam se sutra otvoreno ako ne sto banka ne bude zezala, a nada se da nece....
kucanice, je li? :) ccccc....
orca
Posts: 160
Joined: 21/01/2006 11:10
Location: Saraj'vo

#213

Post by orca »

Ja cekam u 12 sati ispred Raiffeisen banke na Skenderiji.
orca
Posts: 160
Joined: 21/01/2006 11:10
Location: Saraj'vo

#214

Post by orca »

U stvari,odoh ja sada pa cu cekati do 12h. :lol:
orca
Posts: 160
Joined: 21/01/2006 11:10
Location: Saraj'vo

#215

Post by orca »

IZVJESTAJ

Juce smo ja, FindingNemo i Djevojka iz sjene bili u Raiffeisen banci i nismo uspjeli otvoriti ziro-racun za pomoc.Naime,da bi otvorili donatorski racun koji je oslobodjen raznih nameta sto od banke sto od drzave,i da bi novac podizali sa minimalno tri potpisa moramo se registrirati kao udruzenje gradjana.Ista stvar je i u Volksbanci,provjerio sam danas.
Druga opcija je da neko na svoje ime (dakle kao fizicko lice) otvori racun.
To je dakako moguce ali, onda vlasnik racuna ima pravo neogranicenog raspolaganja novcem a to kako sam ja shvatio nece niko od nas.
Stoga imam prijedlog.
Mircerka je bila jedan od organizatora prikupljanja pomoci za djecu sa posebnim potrebama pa bi bilo dobro da nam da instrukcije kako je to funkcioniralo tada?Vrijeme nam istice a mi se nismo pomakli sa mrtve tacke.
Lijepo bi bilo da nam Ahmmed pojasni kako je to ministarstvo odlucilo da pomogne i da vidimo koliko je to sigurno.
Toliko za sada.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#216

Post by mr__bosnjak »

Pih, i banke i sve... Sta ce im koji -----. Nego dobro probali ste. Ali hajde nek neko otvori ko fizicko lice, ja nemam ista protiv. Neko kome se moze vjerovat. Eto Findning Nemo mozes li ti, ona je i napisala onaj clanak i sve i nevjerujem da ce maznut pare. Bolje vec da se okolo bla, bla... Ahmmeda nema, ali nadam se da ce jos malo doc da kaze dokle je doslo.
orca
Posts: 160
Joined: 21/01/2006 11:10
Location: Saraj'vo

#217

Post by orca »

Ja sam za. Nekako se ovo oduzilo i koliko vidim ljudi polahko gube interes.
Gvozdje se kuje dok je vruce stoga , FindingNemo cekamo na tebe.
orca
Posts: 160
Joined: 21/01/2006 11:10
Location: Saraj'vo

#218

Post by orca »

Sad sam bio u Unicredit Zagrebackoj banci i ista je stvar kao i u prethodne dvije. :(
FindingNemo
Posts: 57
Joined: 08/03/2006 14:24

#219

Post by FindingNemo »

hm....haj ok jest da se ja bojim para :sad: ali obzirom da je za dedu i te cu se fobije osloboditi...ja cu kasnije do banke, racun prosljedjujem sutra ili veceras....eto...
orca
Posts: 160
Joined: 21/01/2006 11:10
Location: Saraj'vo

#220

Post by orca »

Ma ti si jedno veeeeeejiko zlato....
djevojka iz sjene
Posts: 79
Joined: 20/12/2005 16:51

#221

Post by djevojka iz sjene »

Ekstrica :-D
orca
Posts: 160
Joined: 21/01/2006 11:10
Location: Saraj'vo

#222

Post by orca »

:-?
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#223

Post by mr__bosnjak »

FindingNemo wrote:hm....haj ok jest da se ja bojim para :sad: ali obzirom da je za dedu i te cu se fobije osloboditi...ja cu kasnije do banke, racun prosljedjujem sutra ili veceras....eto...
Image
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#224

Post by Ahmmed »

Sutra finalan izvjestaj za ministarstvo!
Sve su prilike, vrlo optimisticne vijesti :)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#225

Post by danas »

Ahmmed wrote:Sutra finalan izvjestaj za ministarstvo!
Sve su prilike, vrlo optimisticne vijesti :)
hajde, pa da se aktiviramo onda kada znamo sta i kako dalje... :)
Locked