Otoka do Tokija

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
nookey
Posts: 1023
Joined: 13/10/2010 21:42

#201 Re: Otoka do Tokija

Post by nookey »

Ja stanujem tačno iznad Viktora Bubnja/Ramiza Salčina ili sadašnjeg Suda. Pripadam mjesnoj zajednici Švrakino III a logično i geografski i kako god da uzmeš nalazim se na Aneksu. E sad će neko reći da je Aneks samo one zgrade ispod transferzale (slično kao sa Otokom) ali nije, sve je Aneks i kuće i zgrade iznad, valjda to ide s vremenom, širenjem i ko zna čim...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#202 Re: Otoka do Tokija

Post by supercali »

nookey wrote:Ja stanujem tačno iznad Viktora Bubnja/Ramiza Salčina ili sadašnjeg Suda. Pripadam mjesnoj zajednici Švrakino III a logično i geografski i kako god da uzmeš nalazim se na Aneksu. E sad će neko reći da je Aneks samo one zgrade ispod transferzale (slično kao sa Otokom) ali nije, sve je Aneks i kuće i zgrade iznad, valjda to ide s vremenom, širenjem i ko zna čim...
Ma to iznad viktora je uvijek bilo mojmilo svrakino i sl
Aneks je samo zgradr prekoputa viktora i jos onih par zgrada iznad ceste sve gore i okolo svrakino hrasno brdo i sl
Otoka zna se sta je od diabla do prijedorske ovamo i to je to
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#203 Re: Otoka do Tokija

Post by mekaba »

supercali wrote:
nookey wrote:Ja stanujem tačno iznad Viktora Bubnja/Ramiza Salčina ili sadašnjeg Suda. Pripadam mjesnoj zajednici Švrakino III a logično i geografski i kako god da uzmeš nalazim se na Aneksu. E sad će neko reći da je Aneks samo one zgrade ispod transferzale (slično kao sa Otokom) ali nije, sve je Aneks i kuće i zgrade iznad, valjda to ide s vremenom, širenjem i ko zna čim...
Ma to iznad viktora je uvijek bilo mojmilo svrakino i sl
Aneks je samo zgradr prekoputa viktora i jos onih par zgrada iznad ceste sve gore i okolo svrakino hrasno brdo i sl
Otoka zna se sta je od diabla do prijedorske ovamo i to je to
Most na Anexu dijeli Anex i Svrakino. Sve kuce u brdu (Vrbovska ul) pripadaju Anexu a to mozesh pitati ljude koji gore zive i svi ce ti kao jedan reci da je to Anex.Skola koja se gore pravi zove se skola na Anexu.Nikada to nije bilo Hrasno brdo a pogotovo ne Svrakino. Otoka je samo naselje koje je izgradjeno u periodu 1970-80 i nista vishe. Bivshi Hepok ili TC Otoka se ne nalazi na Otoci nego na C .Vili.Taj koji je centar nazvao TC Otoka je vjerovatno dosao u SA poslije 2000. godine. Jedan Trebinjac kupio stan kod bivseg Cafe Zeppelin i meni kaze : "Naleti na kafu ja sam na Otoci" kad mi je objasnio poblize vidim da je to u sred C.Vile sto sam mu i rekao.On kaze: "Ja nemam pojma meni su rekli da je ovo Otoka". :-) Ja sam inace na Anexu od 1966 tako da znam dobro taj "region".
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#204 Re: Otoka do Tokija

Post by supercali »

mekaba wrote:
supercali wrote:
nookey wrote:Ja stanujem tačno iznad Viktora Bubnja/Ramiza Salčina ili sadašnjeg Suda. Pripadam mjesnoj zajednici Švrakino III a logično i geografski i kako god da uzmeš nalazim se na Aneksu. E sad će neko reći da je Aneks samo one zgrade ispod transferzale (slično kao sa Otokom) ali nije, sve je Aneks i kuće i zgrade iznad, valjda to ide s vremenom, širenjem i ko zna čim...
Ma to iznad viktora je uvijek bilo mojmilo svrakino i sl
Aneks je samo zgradr prekoputa viktora i jos onih par zgrada iznad ceste sve gore i okolo svrakino hrasno brdo i sl
Otoka zna se sta je od diabla do prijedorske ovamo i to je to
Most na Anexu dijeli Anex i Svrakino. Sve kuce u brdu (Vrbovska ul) pripadaju Anexu a to mozesh pitati ljude koji gore zive i svi ce ti kao jedan reci da je to Anex.Skola koja se gore pravi zove se skola na Anexu.Nikada to nije bilo Hrasno brdo a pogotovo ne Svrakino. Otoka je samo naselje koje je izgradjeno u periodu 1970-80 i nista vishe. Bivshi Hepok ili TC Otoka se ne nalazi na Otoci nego na C .Vili.Taj koji je centar nazvao TC Otoka je vjerovatno dosao u SA poslije 2000. godine. Jedan Trebinjac kupio stan kod bivseg Cafe Zeppelin i meni kaze : "Naleti na kafu ja sam na Otoci" kad mi je objasnio poblize vidim da je to u sred C.Vile sto sam mu i rekao.On kaze: "Ja nemam pojma meni su rekli da je ovo Otoka". :-) Ja sam inace na Anexu od 1966 tako da znam dobro taj "region".
Znam i ja dobro taj dio rodio se tu i citav zivot proveo
Pa i ljude koje pitas u gradacackoj reci ce na otoci zive
Anex su zgrade samo ostalo hrasno svrakino i sl
Potok koji ne postoji dijeli c vilu i otoku anex i svrakino i sl
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#205 Re: Otoka do Tokija

Post by mekaba »

supercali@
haahaha pa reci ce oni sto su juce doselili a kako se zove naselje rekli im "starosjedioci" koji su stigli dan ranije. Sve iznad zgrada na Anexu se uvijek smatralo Anexom nikad Hrasno brdo ili Svrakino , nikad.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#206 Re: Otoka do Tokija

Post by KENJAC »

A odkud tema o Otoci u podforumu Sarajevo ?
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#207 Re: Otoka do Tokija

Post by riko-ga »

Hajde da prosirimo temu Otoka na Anex :D .Anex je sve od zgrada pa do brda.Bar je to sve MZ Anex.E sad posto zivim tu nema tacan naziv za ovaj dio iznad zgrada pa sve do Novopazarske na brdu.Ja naprimjer kada mi treba neka narudzba doci kazem Vrbovska.Tacno je da je skola sto se radi gore Anex.No po meni Anex je otprilike do Dzamije.Ovo gore iznad nedefinisano.Neko ga zove Anex neko Brdo Mojmilo neko Hrasno Brdo al po meni nije nista od toga.Jer Mojmilo je gdje je Vodovod iznad Dobrinje.Hrasno Brdo je ono iznad Hrasnog do Novopazarske.Ovaj dio od Milikanske pa tamo do Prijedorke iznad tranzita je nedefinisano ili kako kome padne na pamet.

Kolega to naselje C.Vila izmedju skole Osman Nakas i Otoke mi smo zvali "Pod Medjom".To je bilo nekako uobicajeno kada bi nam neko rekao da odemo u poslugu gdje je danas Konzum.Hajde mi kupi Pod Medjom to i to.
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#208 Re: Otoka do Tokija

Post by mekaba »

riko-ga wrote:Hajde da prosirimo temu Otoka na Anex :D .Anex je sve od zgrada pa do brda.Bar je to sve MZ Anex.E sad posto zivim tu nema tacan naziv za ovaj dio iznad zgrada pa sve do Novopazarske na brdu.Ja naprimjer kada mi treba neka narudzba doci kazem Vrbovska.Tacno je da je skola sto se radi gore Anex.No po meni Anex je otprilike do Dzamije.Ovo gore iznad nedefinisano.Neko ga zove Anex neko Brdo Mojmilo neko Hrasno Brdo al po meni nije nista od toga.Jer Mojmilo je gdje je Vodovod iznad Dobrinje.Hrasno Brdo je ono iznad Hrasnog do Novopazarske.Ovaj dio od Milikanske pa tamo do Prijedorke iznad tranzita je nedefinisano ili kako kome padne na pamet.

Kolega to naselje C.Vila izmedju skole Osman Nakas i Otoke mi smo zvali "Pod Medjom".To je bilo nekako uobicajeno kada bi nam neko rekao da odemo u poslugu gdje je danas Konzum.Hajde mi kupi Pod Medjom to i to.
Anex znaci dodatak a to ime je dobio iz projekta C Vila koji je bio glavni projekat kojem su dodali nekoliko zgrada na brdu i nazvali ga dodatak (Anex). Prije izgradnje C Vile pojam Anex nije postojao.Postojalo je Majmunovica brdo jer su ti Majmunovici bili vlasnici dobrog dijela zemljista na danasnjem Anexu. Mislim da jos ima ovih Majmunovica da gore zive. Tacno je da je Anex samo zgrade ali je poslije izgradnje i sve iznad postalo u narodu Anex. Slazem se za konstataciju da je to od prilike do dzamije , ono iznad izgradjeno je desetak godina pred rat i poslije rata. Ono gore iznad je sad Otoka Ozon. :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37291
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#209 Re: Otoka do Tokija

Post by bitanga_sa_otesa »

mislim da je jedino veliko imanje majmunovica ostalo iznad bosmala u nekadasnjoj ulici alekse bojovica...
User avatar
mk ultra
Posts: 19712
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#210 Re: Otoka do Tokija

Post by mk ultra »

mekaba wrote:
riko-ga wrote:Hajde da prosirimo temu Otoka na Anex :D .Anex je sve od zgrada pa do brda.Bar je to sve MZ Anex.E sad posto zivim tu nema tacan naziv za ovaj dio iznad zgrada pa sve do Novopazarske na brdu.Ja naprimjer kada mi treba neka narudzba doci kazem Vrbovska.Tacno je da je skola sto se radi gore Anex.No po meni Anex je otprilike do Dzamije.Ovo gore iznad nedefinisano.Neko ga zove Anex neko Brdo Mojmilo neko Hrasno Brdo al po meni nije nista od toga.Jer Mojmilo je gdje je Vodovod iznad Dobrinje.Hrasno Brdo je ono iznad Hrasnog do Novopazarske.Ovaj dio od Milikanske pa tamo do Prijedorke iznad tranzita je nedefinisano ili kako kome padne na pamet.

Kolega to naselje C.Vila izmedju skole Osman Nakas i Otoke mi smo zvali "Pod Medjom".To je bilo nekako uobicajeno kada bi nam neko rekao da odemo u poslugu gdje je danas Konzum.Hajde mi kupi Pod Medjom to i to.
Anex znaci dodatak a to ime je dobio iz projekta C Vila koji je bio glavni projekat kojem su dodali nekoliko zgrada na brdu i nazvali ga dodatak (Anex). Prije izgradnje C Vile pojam Anex nije postojao.Postojalo je Majmunovica brdo jer su ti Majmunovici bili vlasnici dobrog dijela zemljista na danasnjem Anexu. Mislim da jos ima ovih Majmunovica da gore zive. Tacno je da je Anex samo zgrade ali je poslije izgradnje i sve iznad postalo u narodu Anex. Slazem se za konstataciju da je to od prilike do dzamije , ono iznad izgradjeno je desetak godina pred rat i poslije rata. Ono gore iznad je sad Otoka Ozon. :lol:
Dzamija pravljena godinu prije rata

Dedo kucu pravio 1967 kod zgrada, brdo gore bila suma :mrgreen:

Ima jos 2-3 velike lokaciije u brdu gore sto nisu izgrađene, jedna se i prodavala
Ono je gore neprepoznatljivo i meni, sad kad prodjem samo se sjebem
Bilo je ono nekad fino naselje, sad je guzva... prevelika
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#211 Re: Otoka do Tokija

Post by mekaba »

mk ultra wrote:
mekaba wrote:
riko-ga wrote:Hajde da prosirimo temu Otoka na Anex :D .Anex je sve od zgrada pa do brda.Bar je to sve MZ Anex.E sad posto zivim tu nema tacan naziv za ovaj dio iznad zgrada pa sve do Novopazarske na brdu.Ja naprimjer kada mi treba neka narudzba doci kazem Vrbovska.Tacno je da je skola sto se radi gore Anex.No po meni Anex je otprilike do Dzamije.Ovo gore iznad nedefinisano.Neko ga zove Anex neko Brdo Mojmilo neko Hrasno Brdo al po meni nije nista od toga.Jer Mojmilo je gdje je Vodovod iznad Dobrinje.Hrasno Brdo je ono iznad Hrasnog do Novopazarske.Ovaj dio od Milikanske pa tamo do Prijedorke iznad tranzita je nedefinisano ili kako kome padne na pamet.

Kolega to naselje C.Vila izmedju skole Osman Nakas i Otoke mi smo zvali "Pod Medjom".To je bilo nekako uobicajeno kada bi nam neko rekao da odemo u poslugu gdje je danas Konzum.Hajde mi kupi Pod Medjom to i to.
Anex znaci dodatak a to ime je dobio iz projekta C Vila koji je bio glavni projekat kojem su dodali nekoliko zgrada na brdu i nazvali ga dodatak (Anex). Prije izgradnje C Vile pojam Anex nije postojao.Postojalo je Majmunovica brdo jer su ti Majmunovici bili vlasnici dobrog dijela zemljista na danasnjem Anexu. Mislim da jos ima ovih Majmunovica da gore zive. Tacno je da je Anex samo zgrade ali je poslije izgradnje i sve iznad postalo u narodu Anex. Slazem se za konstataciju da je to od prilike do dzamije , ono iznad izgradjeno je desetak godina pred rat i poslije rata. Ono gore iznad je sad Otoka Ozon. :lol:
Dzamija pravljena godinu prije rata

Dedo kucu pravio 1967 kod zgrada, brdo gore bila suma :mrgreen:

Ima jos 2-3 velike lokaciije u brdu gore sto nisu izgrađene, jedna se i prodavala
Ono je gore neprepoznatljivo i meni, sad kad prodjem samo se sjebem
Bilo je ono nekad fino naselje, sad je guzva... prevelika
Odsustvo bilo kakvog projekta,reda.... totalni haos je gore i iza brda. Kao favele u Brazilu s tim da nisu kuce loshe. Nakrcano samo tako a ulice vijugaju.Dva auta se nemogu mimoici. Katastrofa ziva.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#212 Re: Otoka do Tokija

Post by riko-ga »

Hajde da nepretjerujemo.Od Anexa pa do na brdo naselje je vec 70-ti bilo tu.Mozda jedno 70% ovoga danasnjeg.Takodje Vrbovska je jedna od bolji(siri) padinski ulica u gradu.E sad ako govorimo o naseljima nastalim krajem 80-ti onda uredu.To su naselja od Skole pa desno sve do Svrakina.Taj dio je bas nabacan a ulica katastrofa.Ni danas ni nije jasno kako kombi ide tom ulicom.
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#213 Re: Otoka do Tokija

Post by mekaba »

riko-ga wrote:Hajde da nepretjerujemo.Od Anexa pa do na brdo naselje je vec 70-ti bilo tu.Mozda jedno 70% ovoga danasnjeg.Takodje Vrbovska je jedna od bolji(siri) padinski ulica u gradu.E sad ako govorimo o naseljima nastalim krajem 80-ti onda uredu.To su naselja od Skole pa desno sve do Svrakina.Taj dio je bas nabacan a ulica katastrofa.Ni danas ni nije jasno kako kombi ide tom ulicom.
Sve je to u 5 dkg, kuca na kucu, niko pogleda nema.Razmak izmedju kuca 2 metra a ne nekim mjestima put vijuga izmedju kuca , kuce ukopane odmah pored puta , podzide napravili po dva metra visine. Auto s puta moze uletiti pravo u sobu. Ko zivi gore navikne pa mu izgleda normalno.Ko gore ode prvi put ima samo da se ibreti.Nije ovo tema al eto.
User avatar
zateznistub
Posts: 15516
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#214 Re: Otoka do Tokija

Post by zateznistub »

supercali wrote: Znam i ja dobro taj dio rodio se tu i citav zivot proveo
Pa i ljude koje pitas u gradacackoj reci ce na otoci zive
Anex su zgrade samo ostalo hrasno svrakino i sl
Potok koji ne postoji dijeli c vilu i otoku anex i svrakino i sl
Ovo mogu samo focaci izvaliti koji su 92 spali sa focanskog kraja
User avatar
ČičineBrčine
Posts: 675
Joined: 04/04/2013 14:02

#215 Re: Otoka do Tokija

Post by ČičineBrčine »

mekaba wrote:
supercali wrote:
nookey wrote:Ja stanujem tačno iznad Viktora Bubnja/Ramiza Salčina ili sadašnjeg Suda. Pripadam mjesnoj zajednici Švrakino III a logično i geografski i kako god da uzmeš nalazim se na Aneksu. E sad će neko reći da je Aneks samo one zgrade ispod transferzale (slično kao sa Otokom) ali nije, sve je Aneks i kuće i zgrade iznad, valjda to ide s vremenom, širenjem i ko zna čim...
Ma to iznad viktora je uvijek bilo mojmilo svrakino i sl
Aneks je samo zgradr prekoputa viktora i jos onih par zgrada iznad ceste sve gore i okolo svrakino hrasno brdo i sl
Otoka zna se sta je od diabla do prijedorske ovamo i to je to
Most na Anexu dijeli Anex i Svrakino. Sve kuce u brdu (Vrbovska ul) pripadaju Anexu a to mozesh pitati ljude koji gore zive i svi ce ti kao jedan reci da je to Anex.Skola koja se gore pravi zove se skola na Anexu.Nikada to nije bilo Hrasno brdo a pogotovo ne Svrakino. Otoka je samo naselje koje je izgradjeno u periodu 1970-80 i nista vishe. Bivshi Hepok ili TC Otoka se ne nalazi na Otoci nego na C .Vili.Taj koji je centar nazvao TC Otoka je vjerovatno dosao u SA poslije 2000. godine. Jedan Trebinjac kupio stan kod bivseg Cafe Zeppelin i meni kaze : "Naleti na kafu ja sam na Otoci" kad mi je objasnio poblize vidim da je to u sred C.Vile sto sam mu i rekao.On kaze: "Ja nemam pojma meni su rekli da je ovo Otoka". :-) Ja sam inace na Anexu od 1966 tako da znam dobro taj "region".
Malo si ti taj anex prosirio on obuhvata zgrade i prve kuce u vrbovskoj, dok ovo gore gdje se skola pravi pored hrasnog brda je bilo naselje brdo mojmilo.
Mada narodu ljepse reci da zive na anexu nego mojmilu. I ta skola se pravi gdje je nekad bio zatvor na mojmilu.
i ono se protezalo od vrbovske iznad svrakina sve do mojmila. Uglavnom krajem 80-tih i pocetkom 90-tih izgradjene kuce prije je bilo izletiste i neki teferic je bio tu u toku ljeta :)
Mada danas dosta ljudi sve to zove anex a hrasno brdo vraca, kao sto i danasnju gradacacku pripajaju otoci, najtuznije je sto nece da prihvate nazive naselja nego namecu svoje.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37291
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#216 Re: Otoka do Tokija

Post by bitanga_sa_otesa »

zateznistub wrote: Ovo mogu samo focaci izvaliti koji su 92 spali sa focanskog kraja
:lol: :lol: :lol: :lol:
gdje ce trebi iz buljakovog rec da zivi na vrh hrasnog brda...anex ljepse zvuci,graCka raja :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15516
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#217 Re: Otoka do Tokija

Post by zateznistub »

bitanga_sa_otesa wrote:
zateznistub wrote: Ovo mogu samo focaci izvaliti koji su 92 spali sa focanskog kraja
:lol: :lol: :lol: :lol:
gdje ce trebi iz buljakovog rec da zivi na vrh hrasnog brda...anex ljepse zvuci,graCka raja :D
:thumbup:
Ko I onaj komad goveda sto okrenu janje na sred vase miskina
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37291
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#218 Re: Otoka do Tokija

Post by bitanga_sa_otesa »

zateznistub wrote: Ko I onaj komad goveda sto okrenu janje na sred vase miskina
eno okacio sam ga u drugu temu ,jebem li mu pleme papansko :twisted:
User avatar
zateznistub
Posts: 15516
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#219 Re: Otoka do Tokija

Post by zateznistub »

bitanga_sa_otesa wrote:
zateznistub wrote: Ko I onaj komad goveda sto okrenu janje na sred vase miskina
eno okacio sam ga u drugu temu ,jebem li mu pleme papansko :twisted:
Vidjeh :twisted:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#220 Re: Otoka do Tokija

Post by supercali »

zateznistub wrote:
supercali wrote: Znam i ja dobro taj dio rodio se tu i citav zivot proveo
Pa i ljude koje pitas u gradacackoj reci ce na otoci zive
Anex su zgrade samo ostalo hrasno svrakino i sl
Potok koji ne postoji dijeli c vilu i otoku anex i svrakino i sl
Ovo mogu samo focaci izvaliti koji su 92 spali sa focanskog kraja
Ma znam ja to nego je prica bila gore koga god da pitas reci ce da je anex
Pa reci ce ti i ovaj otoka sto ne znaci da je tacno
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37291
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#221 Re: Otoka do Tokija

Post by bitanga_sa_otesa »

supercali wrote: Ma znam ja to nego je prica bila gore koga god da pitas reci ce da je anex
Pa reci ce ti i ovaj otoka sto ne znaci da je tacno
reci ce samo oni sto zive u vrbovskoj iznad broja 80.da se osjecaju kao graDŽani,a ne brDŽani :lol:
postoje dvije trafostanice u sarajevu: aneks 1 i aneks 2,nalaze se kod stambenih zgrada ,postoji i jedna stara iz 70-ih godina, iznad dzamije,zove se vrbovska.a postojala i jedna bas stara iz 50-ih godina(srusena 1997) na mjestu gdje je bio zatvor zvala se hrasno brdo 1.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#222 Re: Otoka do Tokija

Post by supercali »

Svjestan sam ja toga
Jbg ako zivim na mojmilo brdu onda zivim na mojmilo brdu ne mogu ja mjenjati imena naselja zbog mojih nekih kompleksa
Mogao bih i ja c vilu 2 nazvati skenderijom vratnikom ciglanama zavisno sta ko preferira kao elitno al ne moze
Vec otoka moze ona je kao sto naslov kaze do tokija
Ja u tokiu usao na dolac maltu
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#223 Re: Otoka do Tokija

Post by zipoo »

Kompleks je cudo. Prije par godina upoznao trebu kaze sa Bistrika. Zovem je da izađemo kaze dodji do Malte blize mi. Hajde super i meni je. Nadjemo se i kroz pricu jesi to imala neke obaveze, kaze od kuće. Ne kontam nista. Pa kako ti je onda bliže sa Bistrika do Malte. Kada ona zivi u Hrasno brdo. Kaze tu je to Bistrik i Hrasno b. Sve mislim da me zajebaje ona ozbiljna. Gledam je i mijenjam temu jer je fakat bila dobra :mrgreen:

Zvuci nevjerovatno ali je ziva istina
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#224 Re: Otoka do Tokija

Post by riko-ga »

bitanga_sa_otesa wrote:
supercali wrote: Ma znam ja to nego je prica bila gore koga god da pitas reci ce da je anex
Pa reci ce ti i ovaj otoka sto ne znaci da je tacno
reci ce samo oni sto zive u vrbovskoj iznad broja 80.da se osjecaju kao graDŽani,a ne brDŽani :lol:
postoje dvije trafostanice u sarajevu: aneks 1 i aneks 2,nalaze se kod stambenih zgrada ,postoji i jedna stara iz 70-ih godina, iznad dzamije,zove se vrbovska.a postojala i jedna bas stara iz 50-ih godina(srusena 1997) na mjestu gdje je bio zatvor zvala se hrasno brdo 1.
Brdjani!.Evo ja tu zivim i ne smatram da je ovo Hrasno brdo.Mozda i jeste al nikad ne cudo od nekoga da to tako govori.U ratu su poceli to govoriti za ovaj dio iznad Milinkladske i Zagorske.Po meni je ovo Mojmilo brdo al to raja izbjegava vise zbog prevelikog samoga Mojmila brda.Par puta sam rekao nekome da zivim na Mojmilu brdu a onda ide potpitanje jel to iznad Mojmilo naselja.Dok ja njemu objasnim prodje godina hahha.Jer fakticki <mojmilo brdo je od Mojmilo naselja pa sve do Hrasnog brda.I zbog toga ja koristim izraz "na vrh Vrbovske" kada nekome objasnjavam gdje sam.U Katasru i u Gruntu ovaj dijo se vodi kao Mlakve.
Last edited by riko-ga on 02/05/2017 08:30, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94711
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#225 Re: Otoka do Tokija

Post by Logovan »

zipoo wrote:Kompleks je cudo. Prije par godina upoznao trebu kaze sa Bistrika. Zovem je da izađemo kaze dodji do Malte blize mi. Hajde super i meni je. Nadjemo se i kroz pricu jesi to imala neke obaveze, kaze od kuće. Ne kontam nista. Pa kako ti je onda bliže sa Bistrika do Malte. Kada ona zivi u Hrasno brdo. Kaze tu je to Bistrik i Hrasno b. Sve mislim da me zajebaje ona ozbiljna. Gledam je i mijenjam temu jer je fakat bila dobra :mrgreen:

Zvuci nevjerovatno ali je ziva istina
Veze ona nema ni gdje je Bistrik, ni gdje je Hrasno brdo, ni gdje živi tačno. :lol:
Post Reply