Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45713
Joined: 29/12/2005 01:20

#17951 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

sumirprimus wrote: 29/03/2024 11:34 Sta je bolje u razvoju djeteta vrtic, ili ostati kod kuce sa nanama i bakama?
Vrtic, naravno.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45713
Joined: 29/12/2005 01:20

#17952 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Athlon64 wrote: 29/03/2024 11:18
Dope_Man wrote: 29/03/2024 10:28
Athlon64 wrote: 29/03/2024 00:48 Tako da ja stvarno ne vidim svrhu, možda nekad da sam s 20 otišao, pa hajd, ali sad kao ostvaren u svakom smislu da se starta ispod nule, nema smisla.
Svi razumniji forumasi su vise puta ponovili na temi - nije isto otici sa minimalca u BiH i otici ako si se vec ostvario u nekoj karijeri.

Naravno da se na prvu ne isplati bilo kome ko ima solidna primanja u BiH.
Dugorocno gledano mozda da, ali onda treba proci X godina dok stvari ne dodju na svoje.

S druge strane, ljudima sa prosjecnim il ispodprosjecnim primanjima se isplati odmah ili jako brzo, pogotovo ako nemaju djecu.

Sve ovo dabome iskljucivo gledajuci sa strane finansija. A, kako smo rekli mnogo puta, ljudi koji imaju OK finansije u BiH ne idu da bi eto stedili 300 eura vise mjesecno, vec zbog milion drugih razloga gdje svako ima svoje.
Pa o tim stvarima drugim ja i govorim, kukaju npr kako ne mogu pronaći pedijatra i da neće niko da ih primi, ako je tako, onda ja imam mnogo veći razlog da ostanem - jer pedijatra imam u svaka doba na viberu. Da li to mogu imati tamo gdje odem?

Meni je zdravstvena zaštita mog djeteta najbitnija, a ne da moram moliti negdje nekog da ga primi i pogleda.

I mnogo sličnih stvari. Ja sam se šokirao kad su mi rekli da pedijatar neće da prima djecu.
Evo ovako ti je kod mene - kad je malo dijete bolesno, a neka doba su navece, ili je vikend, nazoves pedijatriju i tamo teta kaze nazvace vas dezurni pedijatar. Otprilike u roku sat najvise, nazove. Pita sta kako, aha aha, dajte mu to i to, ako nema, evo recept, otidjite u dezurnu apoteku i pokupite XY. U roku par sati rjesen problem. Kaze naravno dovedite ga sutra ujutro da pregledamo.
Naravno ako je nesto opasno ides pravac u ambulantu. Srecom, nikad nismo imali takav problem....za sad :skoljka: .

Slicno ti je i za odrasle.

Uz to imas ove klinike (pricali smo vec ranije o tome), ovdje se zovu "urgent care", gdje mozes otici za neke manje stvari, tipa upala grla, a bogami i lom ruke. Naravno, opet ako je nesto bas hitno uvijek ima ambulanta.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67253
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17953 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

E bravo
Kod nas to nema nista
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73237
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#17954 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Velkoski »

_BataZiv_0809 wrote: 29/03/2024 17:06 E bravo
Kod nas to nema nista
:mrgreen:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17955 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bodkin »

Tamo gdje imas doktore koji ti trebaju 24/7 dostupni samo za tebe i ako ti je to bitno, odatle ne ides. Tako da ne kontam sto uopste pisati na temi

A sistem je svakako u kurcu jer je “normalno” da je specijalista dostupan na viber svakodnevno. Al to je druga prica
konami666
Posts: 2528
Joined: 11/05/2015 21:57

#17956 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by konami666 »

Meni je u Bosni najsmješnije bilo sto dobiješ termin kod doktora i onda odeš i tamo 100 ljudi čekaju da ih doktor prozove, dzaba tebi i termin i sve, cekaj dok te ne prozovu i to je to. Halo, pa i meni je vrijeme novac.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17957 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bodkin »

konami666 wrote: 29/03/2024 17:24 Meni je u Bosni najsmješnije bilo sto dobiješ termin kod doktora i onda odeš i tamo 100 ljudi čekaju da ih doktor prozove, dzaba tebi i termin i sve, cekaj dok te ne prozovu i to je to. Halo, pa i meni je vrijeme novac.
Pa jebiga, moraju cekati dok doktor ili doktorica ne odgovori na ove viber poruke :D
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17958 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

Dostupnost doktora 24/7 i korist zdravstvene zastite prim, sek i terc z bosni.
Kakav jbeni vic.
Zato svako malo telefon i skupljanje sredstava za bilo sta opasnije i ozbiljnije i lijecenje djece vani :-)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45713
Joined: 29/12/2005 01:20

#17959 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

_BataZiv_0809 wrote: 29/03/2024 17:06 E bravo
Kod nas to nema nista
Imas li ti ikad ista korisno da kazes?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45713
Joined: 29/12/2005 01:20

#17960 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

konami666 wrote: 29/03/2024 17:24 Meni je u Bosni najsmješnije bilo sto dobiješ termin kod doktora i onda odeš i tamo 100 ljudi čekaju da ih doktor prozove, dzaba tebi i termin i sve, cekaj dok te ne prozovu i to je to. Halo, pa i meni je vrijeme novac.
Isto ti je i u Americi.

Nije sad 100 ljudi, ali ne budes uvijek primljen bukvalno kad si zakazao. I o ovome smo pricali ranije.
A ima i logike, ne moze doktor tacno odrediti koliko ima vremena za prethodne pacijente, pa se onda kasni.
Valjda.

Nije sad da se ceka sto godina, ali bogami ja sam znao cekati i do 45 minuta kad se sve sabere. (Sestra te primi relativno brzo, pregleda i to, ali onda ti cekaj sad doktora jos 20 minuta u sobi.)
Redovna pojava.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17961 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

Termin kao termin i nije problem , problem je sto dosta toga nemas u bosni, u smislu usluga zz
aston_martin
Posts: 489
Joined: 26/09/2020 18:41

#17962 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by aston_martin »

jeza u ledja wrote: 29/03/2024 16:54
aston_martin wrote: 29/03/2024 15:45
Dope_Man wrote: 29/03/2024 11:38

To su vec individualna iskustva pa ne mogu reci da jeste ili nije tako u globalu. I ja sam imao u BiH majstora za auto koji bi mi u 2 ujutro ustao ako treba da pogleda i dao svoje auto da vozim kuci i koristim dok moj ne sredi. Al to je bio splet srece i okolnosti da se upoznamo i razvijemo takav odnos. Mozda bih i ovdje takvog mogao igrom slucaja upoznati, a mozda nikad necu. Jedan prijatelj ovdje ima takvog jer su se upoznali kroz posao, dakle nije nemoguce al treba da se desi splet okolonosti.
A šta s onima što kažu da ne mogu naći majstora (električara, vodoinstalatera) po 8 mjeseci? Mislim da je takvih ipak više.
:shock: :?

Gdje je to slucaj?

Cuj 8 mjeseci? Pa nije hirurg jbt.
Tako kažu na vijestima.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#17963 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Athlon64 »

jeza u ledja wrote: 29/03/2024 17:02
Athlon64 wrote: 29/03/2024 11:18
Dope_Man wrote: 29/03/2024 10:28

Svi razumniji forumasi su vise puta ponovili na temi - nije isto otici sa minimalca u BiH i otici ako si se vec ostvario u nekoj karijeri.

Naravno da se na prvu ne isplati bilo kome ko ima solidna primanja u BiH.
Dugorocno gledano mozda da, ali onda treba proci X godina dok stvari ne dodju na svoje.

S druge strane, ljudima sa prosjecnim il ispodprosjecnim primanjima se isplati odmah ili jako brzo, pogotovo ako nemaju djecu.

Sve ovo dabome iskljucivo gledajuci sa strane finansija. A, kako smo rekli mnogo puta, ljudi koji imaju OK finansije u BiH ne idu da bi eto stedili 300 eura vise mjesecno, vec zbog milion drugih razloga gdje svako ima svoje.
Pa o tim stvarima drugim ja i govorim, kukaju npr kako ne mogu pronaći pedijatra i da neće niko da ih primi, ako je tako, onda ja imam mnogo veći razlog da ostanem - jer pedijatra imam u svaka doba na viberu. Da li to mogu imati tamo gdje odem?

Meni je zdravstvena zaštita mog djeteta najbitnija, a ne da moram moliti negdje nekog da ga primi i pogleda.

I mnogo sličnih stvari. Ja sam se šokirao kad su mi rekli da pedijatar neće da prima djecu.
Evo ovako ti je kod mene - kad je malo dijete bolesno, a neka doba su navece, ili je vikend, nazoves pedijatriju i tamo teta kaze nazvace vas dezurni pedijatar. Otprilike u roku sat najvise, nazove. Pita sta kako, aha aha, dajte mu to i to, ako nema, evo recept, otidjite u dezurnu apoteku i pokupite XY. U roku par sati rjesen problem. Kaze naravno dovedite ga sutra ujutro da pregledamo.
Naravno ako je nesto opasno ides pravac u ambulantu. Srecom, nikad nismo imali takav problem....za sad :skoljka: .

Slicno ti je i za odrasle.

Uz to imas ove klinike (pricali smo vec ranije o tome), ovdje se zovu "urgent care", gdje mozes otici za neke manje stvari, tipa upala grla, a bogami i lom ruke. Naravno, opet ako je nesto bas hitno uvijek ima ambulanta.
Eh ovo se zove odlična zdravstvena zaštita.

Ne znam šta onda ovi moji se*u da izvineš kako ne mogu naći pedijatra koji će im primiti dijete.
Također i ovi se*u kad kažu da nije normalno da je pedijatar dostupan 24/7 - eto vidiš da i kod tebe praktično jeste.

Tako da ne znam gdje vi svi ljudi živite i zašto prihvatate manje od ovoga?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45713
Joined: 29/12/2005 01:20

#17964 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Athlon64 wrote: 29/03/2024 18:49
jeza u ledja wrote: 29/03/2024 17:02
Athlon64 wrote: 29/03/2024 11:18

Pa o tim stvarima drugim ja i govorim, kukaju npr kako ne mogu pronaći pedijatra i da neće niko da ih primi, ako je tako, onda ja imam mnogo veći razlog da ostanem - jer pedijatra imam u svaka doba na viberu. Da li to mogu imati tamo gdje odem?

Meni je zdravstvena zaštita mog djeteta najbitnija, a ne da moram moliti negdje nekog da ga primi i pogleda.

I mnogo sličnih stvari. Ja sam se šokirao kad su mi rekli da pedijatar neće da prima djecu.
Evo ovako ti je kod mene - kad je malo dijete bolesno, a neka doba su navece, ili je vikend, nazoves pedijatriju i tamo teta kaze nazvace vas dezurni pedijatar. Otprilike u roku sat najvise, nazove. Pita sta kako, aha aha, dajte mu to i to, ako nema, evo recept, otidjite u dezurnu apoteku i pokupite XY. U roku par sati rjesen problem. Kaze naravno dovedite ga sutra ujutro da pregledamo.
Naravno ako je nesto opasno ides pravac u ambulantu. Srecom, nikad nismo imali takav problem....za sad :skoljka: .

Slicno ti je i za odrasle.

Uz to imas ove klinike (pricali smo vec ranije o tome), ovdje se zovu "urgent care", gdje mozes otici za neke manje stvari, tipa upala grla, a bogami i lom ruke. Naravno, opet ako je nesto bas hitno uvijek ima ambulanta.
Eh ovo se zove odlična zdravstvena zaštita.

Ne znam šta onda ovi moji se*u da izvineš kako ne mogu naći pedijatra koji će im primiti dijete.
Također i ovi se*u kad kažu da nije normalno da je pedijatar dostupan 24/7 - eto vidiš da i kod tebe praktično jeste.

Tako da ne znam gdje vi svi ljudi živite i zašto prihvatate manje od ovoga?
Pa kako je to u BiH? Ti ocigledno imas malu djecu, pa nam opisi. :)
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#17965 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Athlon64 »

jeza u ledja wrote: 29/03/2024 19:04 Pa kako je to u BiH? Ti ocigledno imas malu djecu, pa nam opisi. :)
Imam pedijatre u domu zdravlja, koji rade svaki dan osim nedjelje 07-18h. Mogu uvijek otići, ali može se desiti da ću čekati i do 1h ako je sezona viroza.

Eh sad ja imam i privatnu pedijatricu kojoj također vodim dijete i ona mi je dala viber broj da je mogu nazvati i mimo radnog vremena. Naravno, ja to ne zloupotrebljavam i ne zovem i ne pišem poruke u neka doba noći, sve iza 23h smatram nepristojnim. Doduše žena to komunicira uglavnom. Uglavnom mi je bitno da imam pokrivenu nedjelju, da ne moram u bolnicu ići ako se nedjeljom šta zalomi.

Naravno, mogu otići i nedjeljom u hitnu, ali male su šanse da se potrefi da je pedijatar dežurni, većinom su doktori opće prakse. Ali može i doktor opće prakse solidno pomoći, problem je bilo jedino dok je dijete imalo manje od godinu dana, tada oni nisu htjeli puno da se bakću s djetetom, pa onda šalju u bolnicu.

Uglavnom ima više opcija svakako. Ja sam zadovoljan.
izvrsni direktor
Posts: 9800
Joined: 20/12/2018 16:11

#17966 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

Athlon64 wrote: 29/03/2024 18:49
jeza u ledja wrote: 29/03/2024 17:02
Athlon64 wrote: 29/03/2024 11:18

Pa o tim stvarima drugim ja i govorim, kukaju npr kako ne mogu pronaći pedijatra i da neće niko da ih primi, ako je tako, onda ja imam mnogo veći razlog da ostanem - jer pedijatra imam u svaka doba na viberu. Da li to mogu imati tamo gdje odem?

Meni je zdravstvena zaštita mog djeteta najbitnija, a ne da moram moliti negdje nekog da ga primi i pogleda.

I mnogo sličnih stvari. Ja sam se šokirao kad su mi rekli da pedijatar neće da prima djecu.
Evo ovako ti je kod mene - kad je malo dijete bolesno, a neka doba su navece, ili je vikend, nazoves pedijatriju i tamo teta kaze nazvace vas dezurni pedijatar. Otprilike u roku sat najvise, nazove. Pita sta kako, aha aha, dajte mu to i to, ako nema, evo recept, otidjite u dezurnu apoteku i pokupite XY. U roku par sati rjesen problem. Kaze naravno dovedite ga sutra ujutro da pregledamo.
Naravno ako je nesto opasno ides pravac u ambulantu. Srecom, nikad nismo imali takav problem....za sad :skoljka: .

Slicno ti je i za odrasle.

Uz to imas ove klinike (pricali smo vec ranije o tome), ovdje se zovu "urgent care", gdje mozes otici za neke manje stvari, tipa upala grla, a bogami i lom ruke. Naravno, opet ako je nesto bas hitno uvijek ima ambulanta.
Eh ovo se zove odlična zdravstvena zaštita.

Ne znam šta onda ovi moji se*u da izvineš kako ne mogu naći pedijatra koji će im primiti dijete.
Također i ovi se*u kad kažu da nije normalno da je pedijatar dostupan 24/7 - eto vidiš da i kod tebe praktično jeste.

Tako da ne znam gdje vi svi ljudi živite i zašto prihvatate manje od ovoga?
Mozda ne znaju njemacki pa nisu znali naci dr :D
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17967 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

:lol:
Vela havle
Sta veli 24/7, dom zdravlja :lol: :-)
Baska sto privatno dr ubiru lovu na ovkave 24 7 :zzzz:
Last edited by sumirprimus on 29/03/2024 19:17, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45713
Joined: 29/12/2005 01:20

#17968 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Athlon64 wrote: 29/03/2024 19:09
jeza u ledja wrote: 29/03/2024 19:04 Pa kako je to u BiH? Ti ocigledno imas malu djecu, pa nam opisi. :)
Imam pedijatre u domu zdravlja, koji rade svaki dan osim nedjelje 07-18h. Mogu uvijek otići, ali može se desiti da ću čekati i do 1h ako je sezona viroza.

Eh sad ja imam i privatnu pedijatricu kojoj također vodim dijete i ona mi je dala viber broj da je mogu nazvati i mimo radnog vremena. Naravno, ja to ne zloupotrebljavam i ne zovem i ne pišem poruke u neka doba noći, sve iza 23h smatram nepristojnim. Doduše žena to komunicira uglavnom. Uglavnom mi je bitno da imam pokrivenu nedjelju, da ne moram u bolnicu ići ako se nedjeljom šta zalomi.

Naravno, mogu otići i nedjeljom u hitnu, ali male su šanse da se potrefi da je pedijatar dežurni, većinom su doktori opće prakse. Ali može i doktor opće prakse solidno pomoći, problem je bilo jedino dok je dijete imalo manje od godinu dana, tada oni nisu htjeli puno da se bakću s djetetom, pa onda šalju u bolnicu.

Uglavnom ima više opcija svakako. Ja sam zadovoljan.
:thumbup:
Pa eto otprilike manje vise isto.

Ovo gdje mi idemo je privatno, jer je u Americi sve privatno. :lol: :roll: (osiguranje pokriva maltene sve). Imaju ja mislim 4 pedijatrice. Mi imamo nasu omiljenu, ali koja se zalomi jbg. Ova nasa nam je isto tako dala broj svog privatnog telefona., ali to nam je samo jednom trebalo.

A sad kako je u Njemackoj sa kindercadi ne znam.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17969 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

Ma ovo je nidje veze i za probleme tipa dijete dobije temp pa nasi ljudi odma isti dan daju antiniotike i paracetamole.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#17970 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Athlon64 »

jeza u ledja wrote: 29/03/2024 19:17 A sad kako je u Njemackoj sa kindercadi ne znam.
Pa eto ja sam od njih troje već čuo da imaju problema s pronalaskom pedijatra, da moraju ići u drugi grad i slično, kao, možeš otići u hitnu, ali da nađeš svog pedijatra koji će voditi dijete stalno je malo teže i kao odgovor dobijaju "ne primamo nove pacijente".

Ko je u Njemačkoj i ima djecu nek priča kako mu je što se toga tiče onda. Da vidimo "ko laže".
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17971 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

Athlon64 wrote: 29/03/2024 19:20
jeza u ledja wrote: 29/03/2024 19:17 A sad kako je u Njemackoj sa kindercadi ne znam.
Pa eto ja sam od njih troje već čuo da imaju problema s pronalaskom pedijatra, da moraju ići u drugi grad i slično, kao, možeš otići u hitnu, ali da nađeš svog pedijatra koji će voditi dijete stalno je malo teže i kao odgovor dobijaju "ne primamo nove pacijente".

Ko je u Njemačkoj i ima djecu nek priča kako mu je što se toga tiče onda. Da vidimo "ko laže".
U kojo ti dom zdravlja vodis dijete? I kojem kantonu pripadas?
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#17972 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Athlon64 »

sumirprimus wrote: 29/03/2024 19:25
Athlon64 wrote: 29/03/2024 19:20
jeza u ledja wrote: 29/03/2024 19:17 A sad kako je u Njemackoj sa kindercadi ne znam.
Pa eto ja sam od njih troje već čuo da imaju problema s pronalaskom pedijatra, da moraju ići u drugi grad i slično, kao, možeš otići u hitnu, ali da nađeš svog pedijatra koji će voditi dijete stalno je malo teže i kao odgovor dobijaju "ne primamo nove pacijente".

Ko je u Njemačkoj i ima djecu nek priča kako mu je što se toga tiče onda. Da vidimo "ko laže".
U kojo ti dom zdravlja vodis dijete? I kojem kantonu pripadas?
ZDK
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17973 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

Gdje lijecite teze bolesnu djecu?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17974 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bodkin »

Athlon64 wrote: 29/03/2024 19:20
jeza u ledja wrote: 29/03/2024 19:17 A sad kako je u Njemackoj sa kindercadi ne znam.
Pa eto ja sam od njih troje već čuo da imaju problema s pronalaskom pedijatra, da moraju ići u drugi grad i slično, kao, možeš otići u hitnu, ali da nađeš svog pedijatra koji će voditi dijete stalno je malo teže i kao odgovor dobijaju "ne primamo nove pacijente".

Ko je u Njemačkoj i ima djecu nek priča kako mu je što se toga tiče onda. Da vidimo "ko laže".
Evo recimo da jeste tako. Ljudi ovo citaju i razmisljaju da li da idu u njemacku trebaju automatski da zaborave na tu zemlju i gledaju nesto drugo. I to je to. Barem dok djeca ne odrastu
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17975 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

Druze koliko ja znam tuzlanski ukc je jaci od zenicke bolnice, i dosta djece dolazi iz ze do kantona u tuzlu, za sarajevo ne znam na lijecenje
Tezi slucajevi idu vani i iz tu i iz citave fbih
A u tuzli tek sad se renovira pedijatrija, do skora si morao nosit sa sobom i linex , i druge osnovne stvsri kojih nema da ne pricamo o tezim i skupljim lijekovima koji i nisu na listi, a kad nisu na listi nema ih u drzavi za kupit. A onda iz eu ne mozes kupit ako nemas eu recept. Dakle ako imas lovu i petlju svercovaces. Svercanje lijekova o cemu pricamo?
Post Reply