Nagorno Karabah

Post Reply
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2877
Joined: 14/01/2019 04:56

#17576 Re: Nagorno Karabah

Post by Porodice Foht »

fortaleza wrote: 01/10/2023 17:01
Rene Higuita wrote: 30/09/2023 18:38
Naselit će Azere sad.
Kako li ce Azeri samo provesti imovinske i vlasnicke odnose nad nekretninama. Tu ce biti ponajveci test, pored onog kako ce i hoce li sacuvati ponekog gariba sto nije otisao. Nece valjda bas svako razguliti.
Valja cuvati toliko stanova i kuca, prije svih u Stepankaertu gdje ima najvise stambenog fonda (zgrada) od provala a da ih bas naselis nekim izbjeglicama Azerima, ne ide to.
saimidin
Posts: 2809
Joined: 20/05/2011 17:53

#17577 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

Valjda neće kao armeni što su spalili azerska sela i gradove i ostavili razvaline da se urušavaju i nastaviti živiti pored kao da se ništa nije desilo

Ja kad je 2020 bio rat sam malo više pratio i na google maps ostao zaprepašten brojem gradića, i sela koje su tako uništili i danas se vide ostaci, a po nekim su između azerskih uništenih praviti sebi kuće, pa i nakon 2020 ima primjera da su baš u hodžaliju poravnali te ostatke i pravili kuće/zgrade za armene

Ako mitomani ne žele da žive normalno sa ostalima, kuće treba dati azerima koje su mitomani protjerali 90-tih, naravno to nije dovoljno ni za pola azera protjeranih, ali je neka nadoknada za one koji ne žele čekati obnovu svojih kuća

Ja znam da je tu mnogo nedužnih ljudi armena ali većina su saradnici okupatora koji su bili u armenskim okupacionim snagama, ko fol vojska artsaka :izet: i naravno da bježe

Ukupno gledam na njih kao na folksdojčere, i nije jasno kako su mogli misliti, ako ne zadnjih 30 godina, onda bar zadnjih 10 da će im proći okupacija dijela azerbejdžana i to bez posljedica, ma dobro znam mislili su putler će im čuvati leđa :izet:

Žalosno je što će vrlo mali broj armenskih zločinaca doći pred sud, ali valjda su i azeri skontali uzet par glavešina i izbjeći svjetske osude za stotine armenskih "mučenika" po zatvorima
User avatar
Rothmans
Posts: 2881
Joined: 21/11/2019 21:32

#17578 Re: Nagorno Karabah

Post by Rothmans »

Porodice Foht wrote: 01/10/2023 17:21
fortaleza wrote: 01/10/2023 17:01

Naselit će Azere sad.
Kako li ce Azeri samo provesti imovinske i vlasnicke odnose nad nekretninama. Tu ce biti ponajveci test, pored onog kako ce i hoce li sacuvati ponekog gariba sto nije otisao. Nece valjda bas svako razguliti.
Valja cuvati toliko stanova i kuca, prije svih u Stepankaertu gdje ima najvise stambenog fonda (zgrada) od provala a da ih bas naselis nekim izbjeglicama Azerima, ne ide to.
To je sad njihovo da raspolazu , da dijele i provaljuju kako im cejf. Cuj test...
User avatar
sehohari
Posts: 8558
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#17579 Re: Nagorno Karabah

Post by sehohari »

Rothmans wrote: 01/10/2023 21:30
Porodice Foht wrote: 01/10/2023 17:21

Kako li ce Azeri samo provesti imovinske i vlasnicke odnose nad nekretninama. Tu ce biti ponajveci test, pored onog kako ce i hoce li sacuvati ponekog gariba sto nije otisao. Nece valjda bas svako razguliti.
Valja cuvati toliko stanova i kuca, prije svih u Stepankaertu gdje ima najvise stambenog fonda (zgrada) od provala a da ih bas naselis nekim izbjeglicama Azerima, ne ide to.
To je sad njihovo da raspolazu , da dijele i provaljuju kako im cejf. Cuj test...
Ovi misle da će biti povrata imovine hahahahaha
Dobro ikako postojimo koliki smo politički nepismeni.

Ovako kontaju i kod nas kada Srbi napadnu, da oni mogu spucat za Njemačku pa kasnije da im međunarodna zajednica vrati ključeve od stana :lol:
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2877
Joined: 14/01/2019 04:56

#17580 Re: Nagorno Karabah

Post by Porodice Foht »

UN je napokon dosao, monitoring pocinje a Aliyev nije mutav. Tek tako uci u hiljade stanova Armenaca, “how yes no”, junacine. Cemo vidjeti.
User avatar
studeni76
Posts: 5470
Joined: 03/06/2009 14:12

#17581 Re: Nagorno Karabah

Post by studeni76 »

Pa neće to biti gradovi-duhovi kao na Kipru. Nesto će se desit, posto se Armenci neće vratit a samovoljno su otišli onda ce država preuzet. Jedino logicno jer tamo povratka nema.
User avatar
sehohari
Posts: 8558
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#17582 Re: Nagorno Karabah

Post by sehohari »

Porodice Foht wrote: 01/10/2023 23:27 UN je napokon dosao, monitoring pocinje a Aliyev nije mutav. Tek tako uci u hiljade stanova Armenaca, “how yes no”, junacine. Cemo vidjeti.
Čuj UN došao, čuj monitoring
Ništa od toga nema.

Naravno da će ući, napraviti će neki formalni zakon kojim će to država ili opštine preuzeti "do povratka vlasnika", i onda će "privremeno" dodjeljivati stanove.

Ja fakat ne razumijem zašto vi mislite da će biti drugačije. U većini ratnih situacija je tako, drugo je kod nas gdje je međunarodna zajednica imala mandat ili gdje se npr. u Hrvatskoj cijela politička elita trudi da uđe u EU.
User avatar
karanana
Posts: 47421
Joined: 26/02/2004 00:00

#17583 Re: Nagorno Karabah

Post by karanana »

Imamo li kakve podatke o populaciji gradova oslobodjenih 2020? Recimo fusili ili susha. Pretpostavljam da su azeri otamo ocisceni 90ih, a da su armenu shmugnuli 2020. Imamo li podatke o povratku azera u te gradove? Ili su pustare?
lajkujMe
Posts: 12361
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#17584 Re: Nagorno Karabah

Post by lajkujMe »

karanana wrote: 02/10/2023 00:02 Imamo li kakve podatke o populaciji gradova oslobodjenih 2020? Recimo fusili ili susha. Pretpostavljam da su azeri otamo ocisceni 90ih, a da su armenu shmugnuli 2020. Imamo li podatke o povratku azera u te gradove? Ili su pustare?
Nemam podatke ali ako se dobro sjecam to su sve pustare Armenci nisu nikad imali populaciju da popune protjerane Azere
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11545
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#17585 Re: Nagorno Karabah

Post by japin_mutapi »

armencima ce isplatiti nekretnine i to je kraj price za njih
azerbejdzan ce organizovati povratak i naseljavanje - besplatni stan ili kuca, placeni troskovi i razni poticaji i beneficije i slicno
para imaju dovoljno od nafte i plina
saimidin
Posts: 2809
Joined: 20/05/2011 17:53

#17586 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

karanana wrote: 02/10/2023 00:02 Imamo li kakve podatke o populaciji gradova oslobodjenih 2020? Recimo fusili ili susha. Pretpostavljam da su azeri otamo ocisceni 90ih, a da su armenu shmugnuli 2020. Imamo li podatke o povratku azera u te gradove? Ili su pustare?
Fizuli je kao i agdam sravnjen totalno, armeni nisu naseljavali, samo posijali mine, bile su info koliko je azera poginulo vraćajući se da posjete istatke svojih kuća

Podaci su dostupni, oko 250k izbjeglica iz armenije i još oko 600k raseljenih sa okupiranih područja azerbejdžana, nagornokarabah i okolne okupirane oblasti

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Refugees_in_Azerbaijan

Dakle ako pretpostavimo da je ovih 100 armena ostavilo ispravne kuće, fali još 5x da se smjeste samo svi protjerani unutar azerbejdžana
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2877
Joined: 14/01/2019 04:56

#17587 Re: Nagorno Karabah

Post by Porodice Foht »

japin_mutapi wrote: 02/10/2023 07:33 armencima ce isplatiti nekretnine i to je kraj price za njih
azerbejdzan ce organizovati povratak i naseljavanje - besplatni stan ili kuca, placeni troskovi i razni poticaji i beneficije i slicno
para imaju dovoljno od nafte i plina
Pa i ja sam razmisljao da je to najizvjesnije, ali tek tako uci i dijeliti stanove Azerima, kako to ovdje neki isticu mi je nezobiljno i smijesno. Baska je prica koliko ce biti zainteresovanih Azera koji zive lijepo u Bakuu nakon 30 godina. Mozda se neki dedo i nana vrate ili prosvjetari (ucitelji, nastavnici...) koji dobiju materijalni stimulans da zive tamo. U Stepanekaertu nikad nije, recimo, zivjelo puno nearmenaca.
Last edited by Porodice Foht on 02/10/2023 13:00, edited 1 time in total.
User avatar
parappa
Posts: 3349
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#17588 Re: Nagorno Karabah

Post by parappa »

studeni76 wrote: 01/10/2023 23:38 Pa neće to biti gradovi-duhovi kao na Kipru. Nesto će se desit, posto se Armenci neće vratit a samovoljno su otišli onda ce država preuzet. Jedino logicno jer tamo povratka nema.
govoreci o kipru, sta je bilo sa vijesti da ce kipar primiti izbjeglice iz NK?
gdje i kako su ih namjeravali naseliti? buffer zona prema sjeveru ili samo jeftina radna snaga?
User avatar
fortaleza
Posts: 5609
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#17589 Re: Nagorno Karabah

Post by fortaleza »

saimidin wrote: 01/10/2023 17:46 Valjda neće kao armeni što su spalili azerska sela i gradove i ostavili razvaline da se urušavaju i nastaviti živiti pored kao da se ništa nije desilo

Ja kad je 2020 bio rat sam malo više pratio i na google maps ostao zaprepašten brojem gradića, i sela koje su tako uništili i danas se vide ostaci, a po nekim su između azerskih uništenih praviti sebi kuće, pa i nakon 2020 ima primjera da su baš u hodžaliju poravnali te ostatke i pravili kuće/zgrade za armene

Ako mitomani ne žele da žive normalno sa ostalima, kuće treba dati azerima koje su mitomani protjerali 90-tih, naravno to nije dovoljno ni za pola azera protjeranih, ali je neka nadoknada za one koji ne žele čekati obnovu svojih kuća

Ja znam da je tu mnogo nedužnih ljudi armena ali većina su saradnici okupatora koji su bili u armenskim okupacionim snagama, ko fol vojska artsaka :izet: i naravno da bježe

Ukupno gledam na njih kao na folksdojčere, i nije jasno kako su mogli misliti, ako ne zadnjih 30 godina, onda bar zadnjih 10 da će im proći okupacija dijela azerbejdžana i to bez posljedica, ma dobro znam mislili su putler će im čuvati leđa :izet:

Žalosno je što će vrlo mali broj armenskih zločinaca doći pred sud, ali valjda su i azeri skontali uzet par glavešina i izbjeći svjetske osude za stotine armenskih "mučenika" po zatvorima
U čemu je onda razlika?

U najvećem gradu Sushi su protjerani Azeri 90tih, a točno sto godina prije od danas 1920. su protjerani Armenci iz istog grada.

Nisu bolan ni Azeri nebeski narod. :D
saimidin
Posts: 2809
Joined: 20/05/2011 17:53

#17590 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

fortaleza wrote: 02/10/2023 12:50
saimidin wrote: 01/10/2023 17:46 Valjda neće kao armeni što su spalili azerska sela i gradove i ostavili razvaline da se urušavaju i nastaviti živiti pored kao da se ništa nije desilo

Ja kad je 2020 bio rat sam malo više pratio i na google maps ostao zaprepašten brojem gradića, i sela koje su tako uništili i danas se vide ostaci, a po nekim su između azerskih uništenih praviti sebi kuće, pa i nakon 2020 ima primjera da su baš u hodžaliju poravnali te ostatke i pravili kuće/zgrade za armene

Ako mitomani ne žele da žive normalno sa ostalima, kuće treba dati azerima koje su mitomani protjerali 90-tih, naravno to nije dovoljno ni za pola azera protjeranih, ali je neka nadoknada za one koji ne žele čekati obnovu svojih kuća

Ja znam da je tu mnogo nedužnih ljudi armena ali većina su saradnici okupatora koji su bili u armenskim okupacionim snagama, ko fol vojska artsaka :izet: i naravno da bježe

Ukupno gledam na njih kao na folksdojčere, i nije jasno kako su mogli misliti, ako ne zadnjih 30 godina, onda bar zadnjih 10 da će im proći okupacija dijela azerbejdžana i to bez posljedica, ma dobro znam mislili su putler će im čuvati leđa :izet:

Žalosno je što će vrlo mali broj armenskih zločinaca doći pred sud, ali valjda su i azeri skontali uzet par glavešina i izbjeći svjetske osude za stotine armenskih "mučenika" po zatvorima
U čemu je onda razlika?

U najvećem gradu Sushi su protjerani Azeri 90tih, a točno sto godina prije od danas 1920. su protjerani Armenci iz istog grada.

Nisu bolan ni Azeri nebeski narod. :D
Ja to ni ne tvrdim, ali armeni su mitomani jakih naci tendencija, i to tvoje svi su ubijali je isto kao četnička spika u :bih:

Svoj ti poso, puši armensku propagandu i uživaj :izet:
User avatar
sinuhe
Posts: 11529
Joined: 03/06/2011 11:33

#17591 Re: Nagorno Karabah

Post by sinuhe »

Pa gledajuci sa strane etnicki konflikt kao i svaki drugi -bez uvazavanja sluzeci se silom ili kakvim smicalicama. NIje pogresno reci ni da su Armeni vise stradali zadnjih sto i nesto godina.
Armenija je pobijedila u ratu devedesetih ali nisu znali sta da rade s tom pobjedom.
nelle_tz
Posts: 893
Joined: 30/09/2012 19:11

#17592 Re: Nagorno Karabah

Post by nelle_tz »

Grad duhova Stepanakert/Xankendi, poneki pujdo na ulici, razbacane stvari svuda,reportaza iz grada
User avatar
HarTar
Posts: 8734
Joined: 20/05/2020 02:33

#17593 Re: Nagorno Karabah

Post by HarTar »

Image
melac
Posts: 1659
Joined: 25/08/2008 19:33

#17594 Re: Nagorno Karabah

Post by melac »

HarTar wrote: 02/10/2023 21:23 Image
Kako je izjavio Latic: UDBE nema a Boga se ne boje!
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2650
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#17595 Re: Nagorno Karabah

Post by Ja_Ja »

Porodice Foht wrote: 01/10/2023 23:27 UN je napokon dosao, monitoring pocinje a Aliyev nije mutav. Tek tako uci u hiljade stanova Armenaca, “how yes no”, junacine. Cemo vidjeti.
Po prvi put u vise od 30 godina UN je usao u Nagorno Karabah. Toliko i o Armenima i njihovim namjerama kao i Azerima i njihovim namjerama.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66981
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17596 Re: Nagorno Karabah

Post by _BataZiv_0809 »

Kakve scene covjece, nadrealno...isto u nocnim morama.

Mada ovaj centar grada izgleda uredno i napucano, ja konto to neki kandahari.

Ali kod ce ovdje doci da zivi iz Bakua? Niko.

Sjo cuke sto koristi priliku na 3:50 hahahah
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17597 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

prvo ce doci garnizoni i vojska, sa njima i porodica a sa njima psta i prodavnice, onda ambulanta, pa ce falit skola, pa ce falit obdaniste, i desi se zivot.
ili se mjesto ugasi. ali vjerovatn ozbog vojske nece se ugasit.
Dugarry
Posts: 254
Joined: 09/10/2022 12:23

#17598 Re: Nagorno Karabah

Post by Dugarry »

Bilo bi valjda bolje za sve da su ljudi ostali zivjeti tu, jer Azeri nece popuniti cijelo to podrucje stanovnistvom.

Medjutim glavni grad Stepanakert je udaljen samo par kilometara od Shushe, u kojoj zive Azeri. Shisha je kao predgradje Stepanakerta, tako da je moguce da ce se glavni grad nekako naseliti. Vjerovatno ce se i neki Armenci vracati, kada vide da je sigurnost na nivou. Nebi iskljucio ni mogucnost da ce Azeri dosta ulagati u taj dio, pa ce biti bolje zivjeti tu nego u Armeniji kao izbjeglica.
splinter
Posts: 7514
Joined: 08/10/2011 12:28

#17599 Re: Nagorno Karabah

Post by splinter »

nelle_tz wrote: 02/10/2023 20:28 Grad duhova Stepanakert/Xankendi, poneki pujdo na ulici, razbacane stvari svuda,reportaza iz grada
Image

Osama Bin Javaid , učinilo mi sa Laden :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23616
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17600 Re: Nagorno Karabah

Post by Sanjarko »

splinter wrote: 03/10/2023 10:33
nelle_tz wrote: 02/10/2023 20:28 Grad duhova Stepanakert/Xankendi, poneki pujdo na ulici, razbacane stvari svuda,reportaza iz grada
Image

Osama Bin Javaid , učinilo mi sa Laden :lol:
Sin Džavida tj Davida, ako ja ovo prezime kontam. Za ime Osama ne znam koliko je popularno bilo prije 2001.
Post Reply