Mercedes E klasa

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
basicm
Posts: 10671
Joined: 16/01/2012 21:38

#176 Re: Mercedes E klasa

Post by basicm »

Mislim da covjek pise iz Srbije.
200 motor u e klasi povecava mogucnost da je bio taxi, ako je jos automatik i crna koza unutra, bingo.
Kupi dobar primjerak, neka je i skuplji, ali sto bolji trazi. Ako je kanta niko to ne popravi, a rupa bez dna.
MV78MV
Posts: 4
Joined: 02/02/2021 17:57

#177 Re: Mercedes E klasa

Post by MV78MV »

Iz POdgorice sam Crna Gora.Ovaj što ga ja gledam nema kožu i ima manuelni mjenjač.Ne izgleda namučeno kao neke druge što sam gledao.Ne jurim avantdard opremu po svaku cijenu i neke napucane modele već mi je bitno da je auto što je moguće više utegnuto za neko takvo godište pa i iako ima slabiji paket opreme od tih takvih.Neka je i suvlji u tom smislu ali da ne moram non stop ulagati nešto bez prestanka samo zbog napucanije opreme.Nema airmatic vješanje koje zna da bude vrlo skupo za održavanje.U tim modelima redizajn nema ni SBC kočionog sistema koji je isto skupa poravka,manuelni jeste ali isto na svakom autu bez obzira na marku crkavaju i set kvačila i zamajac jer je to potrošni materijal.Druga je stvar što mi sa Balkana želimo da sa kupovinom bilo kog automobila stavimo rampu na sva dalja moguća ulaganja u njega.Ne bježim ja od tih ulaganja samo mi je bilo bitno da znam kakvi su iz prve ruke ako neko zna.Znam sve što me zanima o Pasatu B6 i Škodi Octaviji čije prethodnike sam i vozio. To su automobili iz tog cjenovnog ranga koji me isto zanimaju jer i oni su mi na toj listi ali o ovome ništa jer nikada i nisam vozio Mercedesa.
User avatar
hopi
Posts: 5767
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#178 Re: Mercedes E klasa

Post by hopi »

ma vidi kako su već rekli jbg staro je to auto, većina pregažena, itd, možda da je 20% tih auta solidno ako ti se da gledati i obilaziti ih ne bi li našao nešto solidno onda zašto ne
kilometražu ne bi ni pogledao koja je to je vjerovatno 3 puta već vraćeno
mda pošto su to stara auta vjrovatno je već dosta toga i izmjenjeno tako da se možda i ubode šta god solidno
znam jednog što je kupio i u godini dana je izletio dosta novca, kvačilo i zamajac, još nešto je bilo, mislim da je v6 motor, izletio je mislim i preko 2000KM ali dosta toga je odradio i ko bude kupio recimo od njega auto će ja mislim fino proći
tako da pregledaj šta možeš, kvačilo, mjenjač, kočnice, gume, vješanje itd, nemoj očekivati čuda, ionako ćeš za mjesec tek znati šta si kupio
MV78MV
Posts: 4
Joined: 02/02/2021 17:57

#179 Re: Mercedes E klasa

Post by MV78MV »

Važi i hvala na odgovorima a dijagnostika u ovlašćenom servisu mu svakako ne gine pa ću znati na čemu sam.
emko1234
Posts: 4622
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#180 Re: Mercedes E klasa

Post by emko1234 »

MV78MV wrote: 03/02/2021 16:07 Važi i hvala na odgovorima a dijagnostika u ovlašćenom servisu mu svakako ne gine pa ću znati na čemu sam.
Mogu li te pitati ali bez ljutnje, čemu razmišljanje o autu starom 15 godina te klase koje je izgbilo 90% novonabavne vrijednosti?

Jel to želja za pokazivanjem ili ljubav prema mercedesu ili čisto neki hir? Ako kupujes 2.0d sa 136 konja, onda nisi entuzijasta. To auto ni po čemu nije posebno s tim motorom. Znači nije ljubav prema zadnjoj vuči i prema ugodjaju u vožnji. Osim što je prilično težak, taj auto s ručnim mjenjačem je glupost. A i rijetkost, jako malo ih se prodalo s ručnim mjenjačima.
Dalje, moraš računati da je taj auto do tebe promjenio sigurno par ruku osim ako nisi imao ludu sreću i kupio ga od prvog vlasnika. Treće, taj auto je nov bio sigurno 70+k KM. Dijelovi za njega su skupi i dan danas, jer je mečka.
Dakle koji je end game s tim autom? Ako bih te mogao zamoliti da mi objasniš logiku.

I sam vozim auto te klase, i znam koliko koštaju redovni troškovi na tom autu. Možda ti mogu dati neki konstruktivan savjet da izbjegneš belaj.
I da, spomenuo s 2.0tdi motor. Istina je da su bili problematični. Ali svaki belaj s 2.0tdi motorom će te manje koštati nego svaki belaj na motoru tog mercedesa.
Post Reply