Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#1601 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by MehmedPasaMoric »

Dimu1927 wrote: 07/12/2023 09:51
MehmedPasaMoric wrote: 05/12/2023 11:56
W0rM wrote: 05/12/2023 10:33

2 pitanja:
Sto ti isto ne uradis nego ljubomorises ovdje :D
Iznesi dokaz za navedene tvrdnje :)
Kakav bolan dokaz? Niko od ovih prikaza nije stalno zaposlen (niti bi mogao biti), a svi imaju kuce, aute, zene, po 5,6,7 djece itd, jesi ti svjestan da jedan bracni par gdje su oboje akademski obrazovani i zaposleni moze samo sanjati o takvom zivotu... Znaci ili im zubic vila svaku noc donese stoju pod jastuk ili ih neko sa strane filuje, ti sam odluci u sta ces od te dvije opcije vjerovati. To je jedna stvar, a druga stvar imam dovoljno zivotnog iskustva da znam da niko ne bi od sebe pravio budalu za dzabe
Gdje se moze prijaviti ?

Vecina njih skromno zivi, djeca im ne razbijaju iphone 14 svaka 3 mjeseca kao kod nekih akademskih gradjana, ne vozaju bas skupa auta niti im djeca dobijaju zvjerke od auta od 80k za 18ti kao djeca poduzetnika... ne veceraju po baolijima i paper moonovima, ne ljetuju po ultra all inclusive hotelima niti nosaju bogner jakne od 500 eur po bjelasnici
To sto si ti nabrojao tako zivi 0.5% ljudi u drzavi, ne kontam sta je poenta? Jel bi to bradonja sa osnovnom skolom trebao jos i nositi jaknu od 500€ da bi bio sumnjiv? Meni je sasvim dovoljno to sto kupi vrecu brasna a nista ne radi da bi mi bio sumnjiv, jer drugi gradjani Bosne i Hercegovine, nezaposleni I sa osnovnom skolom, ne mogu kupiti tu vrecu brasna
Dimu1927
Posts: 4068
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#1602 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Dimu1927 »

Samo nam javi gdje se moze prijaviti na to finansiranje
El_comadante
Posts: 8060
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#1603 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by El_comadante »

MehmedPasaMoric wrote: 07/12/2023 10:37
Dimu1927 wrote: 07/12/2023 09:51
MehmedPasaMoric wrote: 05/12/2023 11:56

Kakav bolan dokaz? Niko od ovih prikaza nije stalno zaposlen (niti bi mogao biti), a svi imaju kuce, aute, zene, po 5,6,7 djece itd, jesi ti svjestan da jedan bracni par gdje su oboje akademski obrazovani i zaposleni moze samo sanjati o takvom zivotu... Znaci ili im zubic vila svaku noc donese stoju pod jastuk ili ih neko sa strane filuje, ti sam odluci u sta ces od te dvije opcije vjerovati. To je jedna stvar, a druga stvar imam dovoljno zivotnog iskustva da znam da niko ne bi od sebe pravio budalu za dzabe
Gdje se moze prijaviti ?

Vecina njih skromno zivi, djeca im ne razbijaju iphone 14 svaka 3 mjeseca kao kod nekih akademskih gradjana, ne vozaju bas skupa auta niti im djeca dobijaju zvjerke od auta od 80k za 18ti kao djeca poduzetnika... ne veceraju po baolijima i paper moonovima, ne ljetuju po ultra all inclusive hotelima niti nosaju bogner jakne od 500 eur po bjelasnici
To sto si ti nabrojao tako zivi 0.5% ljudi u drzavi, ne kontam sta je poenta? Jel bi to bradonja sa osnovnom skolom trebao jos i nositi jaknu od 500€ da bi bio sumnjiv? Meni je sasvim dovoljno to sto kupi vrecu brasna a nista ne radi da bi mi bio sumnjiv, jer drugi gradjani Bosne i Hercegovine, nezaposleni I sa osnovnom skolom, ne mogu kupiti tu vrecu brasna
Prvo šta te briga, a i nas ovde na forumu, kako oni ili bilo ko drugi živi.
Drugo ako je šta sumnjivo ima sud, policija pa prijavi.
Kako ti znaš koliko je ko školovan? Nepiše mu na čelu.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#1604 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by MehmedPasaMoric »

Dimu1927 wrote: 07/12/2023 10:50 Samo nam javi gdje se moze prijaviti na to finansiranje
Odgovoreno na prethodnoj stranici, necemo se ponavljati
El_comadante wrote: 07/12/2023 20:50
MehmedPasaMoric wrote: 07/12/2023 10:37
Dimu1927 wrote: 07/12/2023 09:51

Gdje se moze prijaviti ?

Vecina njih skromno zivi, djeca im ne razbijaju iphone 14 svaka 3 mjeseca kao kod nekih akademskih gradjana, ne vozaju bas skupa auta niti im djeca dobijaju zvjerke od auta od 80k za 18ti kao djeca poduzetnika... ne veceraju po baolijima i paper moonovima, ne ljetuju po ultra all inclusive hotelima niti nosaju bogner jakne od 500 eur po bjelasnici
To sto si ti nabrojao tako zivi 0.5% ljudi u drzavi, ne kontam sta je poenta? Jel bi to bradonja sa osnovnom skolom trebao jos i nositi jaknu od 500€ da bi bio sumnjiv? Meni je sasvim dovoljno to sto kupi vrecu brasna a nista ne radi da bi mi bio sumnjiv, jer drugi gradjani Bosne i Hercegovine, nezaposleni I sa osnovnom skolom, ne mogu kupiti tu vrecu brasna
Prvo šta te briga, a i nas ovde na forumu, kako oni ili bilo ko drugi živi.
Drugo ako je šta sumnjivo ima sud, policija pa prijavi.
Kako ti znaš koliko je ko školovan? Nepiše mu na čelu.
Mnogo je lakse indoktrinirati neobrazovanog i glupog, dokazano je hiljadu puta kroz historiju, od ublehasa Isusa, preko Hitlera i Karadzica pa do dana danasnjeg i Pezica i onog klauna sa govornom manom sto je poginuo u saobracajnoj nesreci (ne mogu se sjetiti imena). Cisto sumnjam da bi neko doktora nauka mogao nagovoriti da je grijeh slusati muziku ili da je brak izmedju bliskih srodnika normalna stvar
User avatar
canvra888
Posts: 4677
Joined: 09/07/2021 15:03

#1605 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by canvra888 »

Nedavno je Pezić na jednoj svojoj objavi postavio pitanje svojim pratiocima kakva im je podloga obrazovanja. Javilo se na stotine akademski obrazovanih, nerijetko sa postdiplomskim studijem. Tu je ta objava i dalje, lahko provjerljiva.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1606 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Bloo »

MehmedPasaMoric wrote: 07/12/2023 21:16 Cisto sumnjam da bi neko doktora nauka mogao nagovoriti da je grijeh slusati muziku ili da je brak izmedju bliskih srodnika normalna stvar
Ima šejhova doktora islamskih nauka.
User avatar
canvra888
Posts: 4677
Joined: 09/07/2021 15:03

#1607 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by canvra888 »

Ima i fotografija (doduše to je rijetkost) gdje su zajedno svršenici sarajevskog FIN-a i daija (svršenika fakulteta KSA).
El_comadante
Posts: 8060
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#1608 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by El_comadante »

MehmedPasaMoric wrote: 07/12/2023 21:16
Dimu1927 wrote: 07/12/2023 10:50 Samo nam javi gdje se moze prijaviti na to finansiranje
Odgovoreno na prethodnoj stranici, necemo se ponavljati
El_comadante wrote: 07/12/2023 20:50
MehmedPasaMoric wrote: 07/12/2023 10:37

To sto si ti nabrojao tako zivi 0.5% ljudi u drzavi, ne kontam sta je poenta? Jel bi to bradonja sa osnovnom skolom trebao jos i nositi jaknu od 500€ da bi bio sumnjiv? Meni je sasvim dovoljno to sto kupi vrecu brasna a nista ne radi da bi mi bio sumnjiv, jer drugi gradjani Bosne i Hercegovine, nezaposleni I sa osnovnom skolom, ne mogu kupiti tu vrecu brasna
Prvo šta te briga, a i nas ovde na forumu, kako oni ili bilo ko drugi živi.
Drugo ako je šta sumnjivo ima sud, policija pa prijavi.
Kako ti znaš koliko je ko školovan? Nepiše mu na čelu.
Mnogo je lakse indoktrinirati neobrazovanog i glupog, dokazano je hiljadu puta kroz historiju, od ublehasa Isusa, preko Hitlera i Karadzica pa do dana danasnjeg i Pezica i onog klauna sa govornom manom sto je poginuo u saobracajnoj nesreci (ne mogu se sjetiti imena). Cisto sumnjam da bi neko doktora nauka mogao nagovoriti da je grijeh slusati muziku ili da je brak izmedju bliskih srodnika normalna stvar
Zar Karadžić nije doktor psihologije kad ga već spominjem?
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#1609 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Dzematlija »

Pratim.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#1610 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by MehmedPasaMoric »

El_comadante wrote: 08/12/2023 05:39
MehmedPasaMoric wrote: 07/12/2023 21:16
Dimu1927 wrote: 07/12/2023 10:50 Samo nam javi gdje se moze prijaviti na to finansiranje
Odgovoreno na prethodnoj stranici, necemo se ponavljati
El_comadante wrote: 07/12/2023 20:50

Prvo šta te briga, a i nas ovde na forumu, kako oni ili bilo ko drugi živi.
Drugo ako je šta sumnjivo ima sud, policija pa prijavi.
Kako ti znaš koliko je ko školovan? Nepiše mu na čelu.
Mnogo je lakse indoktrinirati neobrazovanog i glupog, dokazano je hiljadu puta kroz historiju, od ublehasa Isusa, preko Hitlera i Karadzica pa do dana danasnjeg i Pezica i onog klauna sa govornom manom sto je poginuo u saobracajnoj nesreci (ne mogu se sjetiti imena). Cisto sumnjam da bi neko doktora nauka mogao nagovoriti da je grijeh slusati muziku ili da je brak izmedju bliskih srodnika normalna stvar
Zar Karadžić nije doktor psihologije kad ga već spominjem?
Psihijatar, od grckog iatros sto znaci ljekar... Ne moze psiholog biti doktor medicine kad je psihologija drustvena disciplina, a psihijatrija je medicinska. Valjda se Pezic jos uvijek nije dohvatio anam njihovih Grckih posudjenica u svojim predavanjima :-)

I da, jeste, ali ovde se govori o sljedbenicima
Dimu1927
Posts: 4068
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#1611 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Dimu1927 »

Gdje se prijavljuje na finansiranje ? Da prijavim policiji i sipi
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4289
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#1612 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by skrbavi-admin »

je l moze objasnjenje sta bi tacno prijavio? malo bi se igro jaceg gradjanina pa ljude zatvaro zbog brade, para i slicno?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5750
Joined: 04/08/2020 19:22

#1613 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by -Chesterfield- »

Dimu1927 wrote: 08/12/2023 09:56 Gdje se prijavljuje na finansiranje ? Da prijavim policiji i sipi
Ima osnova za prijaviti...
Koliko vidim sam naslov teme je za prijave...

Krivičnom zakonu Bosne i Hercegovine, propisane su kazne od tri mjeseca do tri godine zatvora za javno izazivanje ili raspirivanje nacionalne, rasne ili vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti među konstitutivnim narodima i ostalima, kao i drugima koji žive ili borave u Bosni i Hercegovini (član 145.a, 1).

Krivični zakoni Federacije Bosne i Hercegovine i Brčko distrikta također zabranjuju javno izazivanje i raspirivanje nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti među konstitutivnim narodima i drugima koji žive u Federaciji, odnosno Brčko distriktu. Prema ovim zakonima, osoba koja javno izaziva ili raspiruje nacionalnu, rasnu ili vjersku mržnju, razdor ili netrpeljivost među konstitutivnim narodima i ostalima koji žive u Federaciji, odnosno Brčko distriktu, kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine (Krivični zakon Federacije, član 163, 1) i od jedne do pet godina zatvora (Krivični zakon Brčko distrika, član 160, 1).
Last edited by -Chesterfield- on 08/12/2023 10:59, edited 1 time in total.
Dimu1927
Posts: 4068
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#1614 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Dimu1927 »

skrbavi-admin wrote: 08/12/2023 10:09 je l moze objasnjenje sta bi tacno prijavio? malo bi se igro jaceg gradjanina pa ljude zatvaro zbog brade, para i slicno?
Mene pitas ?

Procitaj proslu stranicu, ovaj strucnjak tvrdi da su bradonje ba necijoj platnoj listi, pa evo ja ga pitam dva puta gdje se mogu prijaviti da i ja lezim i ne radim nista, ili da prijavim sipi. Naravno muk
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4289
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#1615 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by skrbavi-admin »

Dimu1927 wrote: 08/12/2023 10:57
skrbavi-admin wrote: 08/12/2023 10:09 je l moze objasnjenje sta bi tacno prijavio? malo bi se igro jaceg gradjanina pa ljude zatvaro zbog brade, para i slicno?
Mene pitas ?

Procitaj proslu stranicu, ovaj strucnjak tvrdi da su bradonje ba necijoj platnoj listi, pa evo ja ga pitam dva puta gdje se mogu prijaviti da i ja lezim i ne radim nista, ili da prijavim sipi. Naravno muk
aha sorać onda, ja kontam sad evo ajmo zatvarat ljude u tvorza sto krate pantole i pustaju bradu
Dimu1927
Posts: 4068
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#1616 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Dimu1927 »

:thumbup:

Pa to je vjerovatno i pozadina te citave price... islamofobija malo upakovana u celofan
iClass
Posts: 447
Joined: 18/06/2023 06:33

#1617 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by iClass »

Dimu1927 wrote: 08/12/2023 13:42 :thumbup:

Pa to je vjerovatno i pozadina te citave price... islamofobija malo upakovana u celofan
Da, zanimljivo je što bi se ovakav govor smatrao islamofobijom u Parizu ili Londonu i vjerovatno bi određeni dio ateisti tamo stali u odbranu muslimana, radi stanja islama u našeg naroda islamofobijom se smatra samo ako vrijeđaš džamiju i ezan. Bilo je dosta gorih rečenica protiv islama za koje bi u USA dobio otkaz ili eventualno na suđenje otišao a koje često izgovaraju naši "muslimani" ili ovi "multikulturni", daleko gorih rečenica se u javnom eteru kaže u odnosu na ono Dodikovo o ezanu.
broj dva
Posts: 4614
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1618 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by broj dva »

Bloo wrote: 07/12/2023 22:59
MehmedPasaMoric wrote: 07/12/2023 21:16 Cisto sumnjam da bi neko doktora nauka mogao nagovoriti da je grijeh slusati muziku ili da je brak izmedju bliskih srodnika normalna stvar
Ima šejhova doktora islamskih nauka.

Šta su "Islamske nauke"? Sigurno nemaju veze sa prirodnim naukama...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1619 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Bloo »

broj dva wrote: 10/12/2023 11:00
Bloo wrote: 07/12/2023 22:59
MehmedPasaMoric wrote: 07/12/2023 21:16 Cisto sumnjam da bi neko doktora nauka mogao nagovoriti da je grijeh slusati muziku ili da je brak izmedju bliskih srodnika normalna stvar
Ima šejhova doktora islamskih nauka.

Šta su "Islamske nauke"? Sigurno nemaju veze sa prirodnim naukama...
Mozes izguglati. I nisu prirodne nauke "bolje" od društvenih nauka.
Nivo obrazovanja ne znači da neko nije podložan nečemu.
Neko sa doktoratom svjesno koristi ideologije za vlastitu agendu, dok neko drugi sa doktoratom bude podložan te imaš ljudi sa fakultetskim diplomama koji vjeruju da je grijeh slušati muziku.
broj dva
Posts: 4614
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1620 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by broj dva »

Možda Islamski studij, jer Islam nije naučna disciplina niti se da podložiti naučnoj metodi.
Islamaka nauka ne postoji.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1621 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Bloo »

broj dva wrote: 10/12/2023 11:22 Možda Islamski studij, jer Islam nije naučna disciplina niti se da podložiti naučnoj metodi.
Islamaka nauka ne postoji.
Javi onda to FIN-u. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1622 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Bloo »

Dodaj na tu listu i teološke fakultete jer teologija spada u humanističke nauke/znanosti.
iClass
Posts: 447
Joined: 18/06/2023 06:33

#1623 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by iClass »

Bloo wrote: 10/12/2023 11:13 Mozes izguglati. I nisu prirodne nauke "bolje" od društvenih nauka.
Nivo obrazovanja ne znači da neko nije podložan nečemu.
Neko sa doktoratom svjesno koristi ideologije za vlastitu agendu, dok neko drugi sa doktoratom bude podložan te imaš ljudi sa fakultetskim diplomama koji vjeruju da je grijeh slušati muziku.
Šta se ima tu vjerovati ili ne vjerovati, to je hadis i pravilo kao i svako drugo. To što je muzika toliko zastupljena u današnjem društvu ne znači da je manja šansa da je grijeh. Isto tako možeš reći i da ima doktora nauka koji vjeruju da moraju jesti desnom rukom, da ne smiju imati seksualne odnose prije braka, da ne smiju govoriti o drugoj osobi koja nije tu itd. A siguran sam da ima na desetine hiljada doktora nauka koji radi vjere neće imati odnose prije braka, ne žele da jedu desnom rukom i ne govore o drugoj osobi koja nije tu (tračaju), vjerujem da za ove doktore ne bi rekla ništa negativno, nego bi rekla "pa dobro poštuju svoju vjeru i nema se tu šta pričati".
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1624 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Bloo »

iClass wrote: 11/12/2023 20:08
Bloo wrote: 10/12/2023 11:13 Mozes izguglati. I nisu prirodne nauke "bolje" od društvenih nauka.
Nivo obrazovanja ne znači da neko nije podložan nečemu.
Neko sa doktoratom svjesno koristi ideologije za vlastitu agendu, dok neko drugi sa doktoratom bude podložan te imaš ljudi sa fakultetskim diplomama koji vjeruju da je grijeh slušati muziku.
Šta se ima tu vjerovati ili ne vjerovati, to je hadis i pravilo kao i svako drugo. To što je muzika toliko zastupljena u današnjem društvu ne znači da je manja šansa da je grijeh. Isto tako možeš reći i da ima doktora nauka koji vjeruju da moraju jesti desnom rukom, da ne smiju imati seksualne odnose prije braka, da ne smiju govoriti o drugoj osobi koja nije tu itd. A siguran sam da ima na desetine hiljada doktora nauka koji radi vjere neće imati odnose prije braka, ne žele da jedu desnom rukom i ne govore o drugoj osobi koja nije tu (tračaju), vjerujem da za ove doktore ne bi rekla ništa negativno, nego bi rekla "pa dobro poštuju svoju vjeru i nema se tu šta pričati".
Zgriješih bludno uz Mocarta i Wagnera. :|
iClass
Posts: 447
Joined: 18/06/2023 06:33

#1625 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by iClass »

Bloo wrote: 11/12/2023 20:12
iClass wrote: 11/12/2023 20:08
Bloo wrote: 10/12/2023 11:13 Mozes izguglati. I nisu prirodne nauke "bolje" od društvenih nauka.
Nivo obrazovanja ne znači da neko nije podložan nečemu.
Neko sa doktoratom svjesno koristi ideologije za vlastitu agendu, dok neko drugi sa doktoratom bude podložan te imaš ljudi sa fakultetskim diplomama koji vjeruju da je grijeh slušati muziku.
Šta se ima tu vjerovati ili ne vjerovati, to je hadis i pravilo kao i svako drugo. To što je muzika toliko zastupljena u današnjem društvu ne znači da je manja šansa da je grijeh. Isto tako možeš reći i da ima doktora nauka koji vjeruju da moraju jesti desnom rukom, da ne smiju imati seksualne odnose prije braka, da ne smiju govoriti o drugoj osobi koja nije tu itd. A siguran sam da ima na desetine hiljada doktora nauka koji radi vjere neće imati odnose prije braka, ne žele da jedu desnom rukom i ne govore o drugoj osobi koja nije tu (tračaju), vjerujem da za ove doktore ne bi rekla ništa negativno, nego bi rekla "pa dobro poštuju svoju vjeru i nema se tu šta pričati".
Zgriješih bludno uz Mocarta i Wagnera. :|
Gledaš iz pogrešne perspektive, a valjda znaš nešto o islamu. To što neko pravilo se ne uklapa u moderni život ne mora značit da se to pravilo odbacuje. Kažem da je licemjerno pratiti sto i jedno islamsko pravilo koje se ne uklapa u današnje društvo a onda oko muzike nešto pričati jer je toliko zastupljena u društvu. Isti oni ljudi koji ne žele da jedu lijevom rukom, koji peru guzicu lijevom rukom, koji odbijaju da se poljupe sa curom prije braka, ne žele da jedu svinjetinu itd. sutra nešto govore oko muzike jer im eto to pravilo nije za ovakvo društvo.

Jedini razlog zašto neko ko je musliman sluša muziku je to što ima islamski dokaz da nije haram, a svi oni koji nemaju islamski dokaz nego gledaju današnji vakat a onda poštuju ostala pravila su po meni dvolični.
Post Reply