BORDO ARENA

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#151 Re: BORDO ARENA

Post by Grean »

A uredjenje AFH je realno do jaja ako to uredjenje ukljucuje natkrivanje.

Mi ako dobijemo koncesiju i pocnemo nekad ce se zavrsiti. Ko pocne taj i zavrsi.
User avatar
omega369
Posts: 9579
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#152 Re: BORDO ARENA

Post by omega369 »

Cega 1,8 miliona za tribinu na grbavici?? feninga
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#153 Re: BORDO ARENA

Post by Ripicipi »

Ja sam jos kao dosta mladji crtao u paintu stadion Sarajeva, a ime mu je bilo BORDO PARK i slicno je izgledao :D
Nadati se da bude nesto od ovoga :thumbup:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#154 Re: BORDO ARENA

Post by Muhamed Đakmić »

omega369 wrote:Cega 1,8 miliona za tribinu na grbavici?? feninga
Pa istok je toliko koštao dosad, sa pripremom i svim radovima. To ne uključuje natkrivanje, ono će ići još najmanje milion gore, a vjerovatno i više.
Haris.ba wrote:Nije projekat Koševo nerealan. Problem je što je to projekat koji mora uključivati i državu. I ostaje problem atletske staze. Idiotluk je i to ukinuti.
Problem Koševa je ko i skoro svakog stadiona napravljenog za Olimpijadu. Kompleks Koševa i Zetre je zlata vrijedan. Problem je što ne znaju upravljati njime, niti ima znanja ni volje iste unaprijediti.

Bolje je da se projekat izmjesti na Betaniju dok još ima prostora. I da se gradi na ekonomskim osnovama. Ako se želi stadion iskreno. Jer, vrijeme ide. Ako se ovako nastavi - završićete u Butmiru.

Jer gradnja na Zetri ograničava jer problem je vlasništvo, problem je prostor, problem je cijena gradnje, i plus ukida se jedan olimpijski objekat.
Meni je bilo zanimljivo kako su Grci upravljali olimpijskom infrastrukturom. I tu treba izvući mnogo pouka. Ali, najgore je kad nešta rušiš i ukidaš - a ne moraš.
Zašto govoriš o ekonomskim osnovama i spominješ to da ne treba ukidati olimpijske objekte? Koji je konkretan smisao bilo kojeg olimpijskog objekta koji zjapi prazan?

Odnosno, kojeg će nam vraga atletska staza? Kao memorijal nečemu što je ovdje nekad bilo ili ima nekakvu isplativost?
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#155 Re: BORDO ARENA

Post by Ripicipi »

Muhamed Đakmić wrote:
omega369 wrote:Cega 1,8 miliona za tribinu na grbavici?? feninga
Pa istok je toliko koštao dosad, sa pripremom i svim radovima. To ne uključuje natkrivanje, ono će ići još najmanje milion gore, a vjerovatno i više.
Beton i 4000 stolica 1,8 miliona??
Nema sanse...

Prodali su 500-600 karata po milju, znaci da su klosari morali iz svog dzepa izvaditi preko milion KM... nema sanse..
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#156 Re: BORDO ARENA

Post by golfiista »

Ripicipi wrote:
Muhamed Đakmić wrote:
omega369 wrote:Cega 1,8 miliona za tribinu na grbavici?? feninga
Pa istok je toliko koštao dosad, sa pripremom i svim radovima. To ne uključuje natkrivanje, ono će ići još najmanje milion gore, a vjerovatno i više.
Beton i 4000 stolica 1,8 miliona??
Nema sanse...

Prodali su 500-600 karata po milju, znaci da su klosari morali iz svog dzepa izvaditi preko milion KM... nema sanse..
A izrada projektne dokumentacije?
Troskovi građevinske dozvole ( renta, uređenje, tehnicki prijem)?
Elektroinstalacije?
Mokri cvorovi?
Uređenje platoa?
Prilazi?
Odvodnja?
Ograde?
Video nadzor?
Protivpozrna zastita?
Platforme za invalide?
Femili zona?

da nabrajam jos? Jbt. Lahko je tudjim k....gloginje mlatiti.
Da nabrajam jos?
User avatar
omega369
Posts: 9579
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#157 Re: BORDO ARENA

Post by omega369 »

Sve sto si naveo za taj objekat ne kosta 200 milja. Ni blizu. Da ja ne nabrajam... :wink:

da si rekao da ce u konacnici izaci toliko kao finalni objekat sa svim uredjenim prostorijama, mozda bih razumio. Ovako, nema sanse. Mislim u toj sam bransi pa znam kako to ide, pogotovo kad se projekat radi kako se cifre bubaju :wink: ali ne bitno, da ne trunimo vise o njima. H****** ih
User avatar
SmokingMan
Posts: 18976
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#158 Re: BORDO ARENA

Post by SmokingMan »

rocco_siffredi wrote:Treba pitati BauHaus koliko je onaj plato iza RTV doma. Kod naselja Miljacka.
Iskesirati ljude i praviti stadion.
Jos u Novom Gradu gdje ima nasih navijaca bruku. Izmedju dvije tramvajske stanice,blizu buduci gradski autoput,idealno.
Odličan prostor,ali onaj put pored je loš prilaz za jedan stadion.Taj je dio više za industrijske zone.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#159 Re: BORDO ARENA

Post by golfiista »

omega369 wrote:Sve sto si naveo za taj objekat ne kosta 200 milja. Ni blizu. Da ja ne nabrajam... :wink:

da si rekao da ce u konacnici izaci toliko kao finalni objekat sa svim uredjenim prostorijama, mozda bih razumio. Ovako, nema sanse. Mislim u toj sam bransi pa znam kako to ide, pogotovo kad se projekat radi kako se cifre bubaju :wink: ali ne bitno, da ne trunimo vise o njima. H****** ih
Pa poenta i jeste u tome sto je zamisljena kao finalni objekat, a ti kao neko od struke bi prvo trebao reci, daj da vidim projekat pa cu ti reci okvirni cifru + - 10% ;)
ibizza
Posts: 4603
Joined: 05/06/2008 00:46

#160 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

emigrazione wrote:
Preskočis ono što ti smeta :wink: a ne pljujes i ne ismijavas ljude koji dane provode radeći na tome[/quote]

Ismijavam nacin na koji se to plasira, isto kao sto sam se smijao i onim tamo vezano za one kule, hotele, dvorce i ostale gluposti iz mašte koje su crtali i sve okolo ubjedjivali da je to sasvim realno, evo samo sto nije, 1000% samo ih jebe nekakav Koldzo :-)
Ne postoji nikakav investitor koji ce krhnuti 25 mil eura Sarajevu da napravi stadion, niti ce ikada postojati...zapravo mozda, ali ti i ja to sigurno necemo dozivjeti. Umjesto da se energija utrosi tamo gdje se realno moze nesto odraditi, a to je malo ozbiljnije uredjenje AFH, nas se vraca u rano djetinjstvo i vrijeme vila vilenjaka i carobnih stapica, gdje je mašta bila odvrnuta na najjace...[/quote]
Fudbaski klub Sarajevo je poslao dvije ponude prema opcini Centar, jedna ponuda je kupovina trenutnog stadiona, rusenje istog i gradnja novog, druga ponuda je za klizaliste. Ovo ti je 300% istina, a ti ne moras vjerovati...

Novac je spreman, imamo investitora.

p.s. i nepada mi napamet da furam raju oko ove price, nisam balavac.
User avatar
omega369
Posts: 9579
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#161 Re: BORDO ARENA

Post by omega369 »

golfiista wrote:
omega369 wrote:Sve sto si naveo za taj objekat ne kosta 200 milja. Ni blizu. Da ja ne nabrajam... :wink:

da si rekao da ce u konacnici izaci toliko kao finalni objekat sa svim uredjenim prostorijama, mozda bih razumio. Ovako, nema sanse. Mislim u toj sam bransi pa znam kako to ide, pogotovo kad se projekat radi kako se cifre bubaju :wink: ali ne bitno, da ne trunimo vise o njima. H****** ih
Pa poenta i jeste u tome sto je zamisljena kao finalni objekat, a ti kao neko od struke bi prvo trebao reci, daj da vidim projekat pa cu ti reci okvirni cifru + - 10% ;)
Poenta je sto vi kazete do sad ulozeno 1,8. Ja kazem nema trika.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#162 Re: BORDO ARENA

Post by golfiista »

omega369 wrote:
golfiista wrote:
omega369 wrote:Sve sto si naveo za taj objekat ne kosta 200 milja. Ni blizu. Da ja ne nabrajam... :wink:

da si rekao da ce u konacnici izaci toliko kao finalni objekat sa svim uredjenim prostorijama, mozda bih razumio. Ovako, nema sanse. Mislim u toj sam bransi pa znam kako to ide, pogotovo kad se projekat radi kako se cifre bubaju :wink: ali ne bitno, da ne trunimo vise o njima. H****** ih
Pa poenta i jeste u tome sto je zamisljena kao finalni objekat, a ti kao neko od struke bi prvo trebao reci, daj da vidim projekat pa cu ti reci okvirni cifru + - 10% ;)
Poenta je sto vi kazete do sad ulozeno 1,8. Ja kazem nema trika.
Nemoj da generalizujes, kompletna izgradnja Istoka sa PDV-om cca 1.8 miliona bez krova.
User avatar
omega369
Posts: 9579
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#163 Re: BORDO ARENA

Post by omega369 »

ma zaboli me. Sta si ovdje dosao da nesto pravdas, furas, sta li?

Razguli sa teme
ibizza
Posts: 4603
Joined: 05/06/2008 00:46

#164 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

Sto se komsinice sekiraju oko finansiranja Bordo arene? :D
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#165 Re: BORDO ARENA

Post by golfiista »

omega369 wrote:ma zaboli me. Sta si ovdje dosao da nesto pravdas, furas, sta li?

Razguli sa teme
Hahaha, no hard fiLings, dobro bi vam doslo iskustvo, da ne zivite u zabludi nekakvih arena i investitora koji ce na usrani Balkan iskesirati 25 mil Ojra, hau jes nou. Stoga se trebate okrenuti sebi i uzdati se uSe. Ovi sto crtaju projekte nisu prijatelji, samo odvlace paznju sa onoh stvari koje bi se mogle uraditi, jer nam je vrijeme svima neprijatelj broj 1.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#166 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

Zaboli nas kurac :izet:
User avatar
Haris.ba
Posts: 25358
Joined: 08/09/2005 20:08

#167 Re: BORDO ARENA

Post by Haris.ba »

Muhamed Đakmić wrote: Odnosno, kojeg će nam vraga atletska staza? Kao memorijal nečemu što je ovdje nekad bilo ili ima nekakvu isplativost?
Jedno je državni stadion, drugo je privatni stadion. Ovaj prvi može biti u minusu, ovaj drugi ne može.

Idiotluk je ukidati atletsku stazu sa glavnog državnog stadiona. Ovdje se sve vrti oko fudbala. Znam. Ali, Sarajevu treba stadion ne samo za fudbalske utakmice. Treba mu multifunkcionalan stadion. I za atletiku i fudbal, i koncerte, i sletove.

Konkretno - da Koševo ima rješene objekte i uslove za kategoriju, i krov - ne bi se toliko potezalo pitanje atletske staze. Zato i jesu bili neki projekti sa npr. novim istokom ili zapadom sa krovom.

Volio bih više da krenete u investiranje u Butmiru za početak, i to da bude test za gradnju bordo arene. A da ima pameti - zajedno sa Željom bi napravili trening centar na Igmanu. Al, eto. Mora nam Arap doći da to napravi.

Lutaju mnogi. Nismo mi sami. Ni Hrvatska ne zna šta će sa Maksimirom.
User avatar
Cossack
Posts: 7153
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#168 Re: BORDO ARENA

Post by Cossack »

Haris.ba wrote:
Muhamed Đakmić wrote: Odnosno, kojeg će nam vraga atletska staza? Kao memorijal nečemu što je ovdje nekad bilo ili ima nekakvu isplativost?
Jedno je državni stadion, drugo je privatni stadion. Ovaj prvi može biti u minusu, ovaj drugi ne može.

Idiotluk je ukidati atletsku stazu sa glavnog državnog stadiona. Ovdje se sve vrti oko fudbala. Znam. Ali, Sarajevu treba stadion ne samo za fudbalske utakmice. Treba mu multifunkcionalan stadion. I za atletiku i fudbal, i koncerte, i sletove.

Konkretno - da Koševo ima rješene objekte i uslove za kategoriju, i krov - ne bi se toliko potezalo pitanje atletske staze. Zato i jesu bili neki projekti sa npr. novim istokom ili zapadom sa krovom.

Volio bih više da krenete u investiranje u Butmiru za početak, i to da bude test za gradnju bordo arene. A da ima pameti - zajedno sa Željom bi napravili trening centar na Igmanu. Al, eto. Mora nam Arap doći da to napravi.

Lutaju mnogi. Nismo mi sami. Ni Hrvatska ne zna šta će sa Maksimirom.
Ne kazem da tvoje razmisljanje nema smisla ali upravo zbog njega mi i trebamo bježati od Koševa i graditi nešto svoje.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45764
Joined: 29/12/2005 01:20

#169 Re: BORDO ARENA

Post by jeza u ledja »

ibizza wrote: p.s. i nepada mi napamet da furam raju oko ove price, nisam balavac.
Furas raju, bila istina ili ne.
Dokaze daj na sunce. Dokaze!! :zjev:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#170 Re: BORDO ARENA

Post by The 51st State »

ibizza nije furac i kolko je do njega sigurno plasira korektne info.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14846
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#171 Re: BORDO ARENA

Post by DaysleepeR »

kad nauči pravopis možda će mu neko i vjerovati
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#172 Re: BORDO ARENA

Post by The 51st State »

forumski gramaticki nacizam je nebitan u ovoj prici.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#173 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

DaysleepeR wrote:kad nauči pravopis možda će mu neko i vjerovati
Dobro,sad razligu....stipu nas da ubleharimo :run:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8609
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#174 Re: BORDO ARENA

Post by Pitar sa Kariba »

Aaaa, nisam ni vidio ovu temu!
Pratim (sa oprezom). :D
User avatar
duminjo
Posts: 20134
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#175 Re: BORDO ARENA

Post by duminjo »

Daj boze
Post Reply