Porodica Omerovic

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#151 Re: Porodica Omerovic

Post by valterbranisarajevo »

Humanitarni broj...samo pravno lice..neka NVO ili UG. Fizička lica ne mogu..

http://www.bhtelecom.ba/1111.html
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#152 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

ljud moji, kako mi je dobar dan danas :)

svaka cast :)

paypal - moze bez problema na tvoju adresu sto se mene tice
User avatar
anarchy
Posts: 7
Joined: 26/09/2004 01:40

#153 Re: Porodica Omerovic

Post by anarchy »

CaneBos wrote:
anarchy wrote:Ja mogu pomoci novccano.
Ko od vas ima paypal da mu se javim na private?
Uplate preko paypal-a ce ici preko adrese [email protected], a listing i evidencija uplata na stranici
http://omerovici.dastko.com/
pozz
Hvala

Bdw.
P.S. Sto se tice inostranstva, najlakse je paypal. Trebace mjesec dana da se novac skine bez provizije, ali to nije bitno, inicijalna pomoc ce stici vrlo brzo.
-ne cceka se mjesec dana ako osoba koja je poslala novac potvrdi transakciju, na svom paypalu.
Tamo pod transakcijama pa oda ona specificna za Bosnu npr. i pishe da se treba confirm, i onda se ne cceka mjesec dana.
User avatar
ahmed_dv
Posts: 290
Joined: 04/07/2004 18:37

#154 Re: Porodica Omerovic

Post by ahmed_dv »

ahmed_dv wrote:
saale wrote:Ovoj porodici je svaka pomoc dobro dosla i stvarno treba ljudima pomoci, ali mislim da bez kontinuiranih i redovnih primanja je vrlo tesko njima zivjeti, znamo svi kako je kad nam samo jedna plata kasni :dance: , najbolje bi bilo kad bi se maloj neka stipendiju mogla izganjati, ili da se forumashi org da se mala iskoluje, :bih: , hajmo konkretno da im barem BAJRAM uljepsamo
Danas smo zena i ja stupili u kontakt sa udruzenjem "Obrazovanje gradi BiH". Ovih dana cemo Emini platiti stipendiju za godinu dana preko tog udruzenja.
Stipendija od 100 KM mjesecno uplacena za narednu skolsku godinu na racun udruzenja "Obrazovanje gradi BiH". Udruzenje a i mi cemo kontaktirati Ismeta za detalje. A aBd bice stipendije i za naredne skolske godine.
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#155 Re: Porodica Omerovic

Post by Sunrise00 »

Nazalost ne mogu do sutra to stici naci, kreci mi se kuca :-? javim vam se naknadno
User avatar
Miss RX
Posts: 126
Joined: 27/08/2009 20:53

#156 Re: Porodica Omerovic

Post by Miss RX »

CaneBos wrote:
Digla_da_kreci wrote:Lud i ponosan, paypal izbacuje ovu gresku kada se pokusa direktno uplatiti sa stranice, klikom na ''Donate''

Image

Ipak moze kada se ide na Paypal.com, udje na account i onda klikne ''send money'' i upise email za slanje - ovo fercera pa eto da znate ako se ko zbuni kao ja :D

Lela, hvala za info :)
Upravo tako, ne ides na DONATE nego na SEND MONEY, i ukucas email adresu dastkovu, iznos koji zelis da platis i to je to..SEND.
Hvala za informacije,ja pola sata pokusavam uplatiti pare na isti nacin.Mogla sam ovako i do sutra. :lol:
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#157 Re: Porodica Omerovic

Post by Digla_da_kreci »

Miss RX wrote:Hvala za informacije,ja pola sata pokusavam uplatiti pare na isti nacin.Mogla sam ovako i do sutra. :lol:
:D
Laki13
Posts: 29
Joined: 16/08/2012 21:01

#158 Re: Porodica Omerovic

Post by Laki13 »

Ja imam jedno pitanje,posto zivim u inostranstvu na koji nacin bih mogla uplatiti novac preko banke,koji od ovih kodova mi treba odnosno koji ce jedna strana banka prepoznati :?
Ove druge metode placanja(PayPal,Western Union,e-kupon) nisam probavala nikad jer je uvijek bilo da posaljemo pare nasoj porodici ovdje pa oni to proslijede.
Uglavnom ako iko zna sta treba da uradim bice od velike pomoci.
User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#159 Re: Porodica Omerovic

Post by LunaLati »

Laki13 wrote:Ja imam jedno pitanje,posto zivim u inostranstvu na koji nacin bih mogla uplatiti novac preko banke,koji od ovih kodova mi treba odnosno koji ce jedna strana banka prepoznati :?
Ove druge metode placanja(PayPal,Western Union,e-kupon) nisam probavala nikad jer je uvijek bilo da posaljemo pare nasoj porodici ovdje pa oni to proslijede.
Uglavnom ako iko zna sta treba da uradim bice od velike pomoci.
Kod deviznih uplata Vam trebaju SWIFT i IBAN Code
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#160 Re: Porodica Omerovic

Post by melbaa »

Narode, ne zamjerite mi, nisam danas bila u prilici da provirim na forum pa neznam sta je dogovoreno, a ima poprilicno postova.
Moze li mi neko reci sta je dogovoreno: neko skupljanje na odabranoj lokaciji radi dogovora (da ne kazem razrade strategije). Ili ste se vec dogovorili sta cemo i kako cemo.
Info moze i PP.
Hvala!
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#161 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

lela ide u subotu, mozes joj se javiti i veceras i sutra ako imas nesto za predati

ona i kadinica takodjer su uzele obavezu da mjesecno od nas koji zelimo izdvajati svaki mjesec skupe lovu i odnesu je njima...

a ostalo ces vidjeti... bilo je puno pomoci i dobre volje za dugotrajnu akciju da se malena Emina dovede di hljeba

napravljena je i web stranica :)
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#162 Re: Porodica Omerovic

Post by melbaa »

zvrk wrote:lela ide u subotu, mozes joj se javiti i veceras i sutra ako imas nesto za predati

ona i kadinica takodjer su uzele obavezu da mjesecno od nas koji zelimo izdvajati svaki mjesec skupe lovu i odnesu je njima...

a ostalo ces vidjeti... bilo je puno pomoci i dobre volje za dugotrajnu akciju da se malena Emina dovede di hljeba

napravljena je i web stranica :)
:) :) :)
User avatar
moa
Posts: 3637
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#163 Re: Porodica Omerovic

Post by moa »

Mozda je glupo ali mozda nebi bilo lose kupiti ovcu ili kravu, mozda pilici.. ne znam da li je ovo izvodljivo ali u akcijama u kojima sam do sada ucestvovao ovo se pokazalo kao najbolje.. Daj ajde skontajte i vi jos nesto pametno...
joj zivote...
samoTEgledam
Posts: 724
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#164 Re: Porodica Omerovic

Post by samoTEgledam »

moa wrote:Mozda je glupo ali mozda nebi bilo lose kupiti ovcu ili kravu, mozda pilici.. ne znam da li je ovo izvodljivo ali u akcijama u kojima sam do sada ucestvovao ovo se pokazalo kao najbolje.. Daj ajde skontajte i vi jos nesto pametno...
joj zivote...
Tko će paziti na ovcu, kokoši, kravu, ...? Samo bi teret na leđa malenoj natovarili! Trebamo se pobrinuti da curica koliko toliko može "normalno" odrastati i školovati se. Ovo je moje promišljanje. Trebamo biti realni i svjesni situacije.
User avatar
basicm
Posts: 10596
Joined: 16/01/2012 21:38

#165 Re: Porodica Omerovic

Post by basicm »

Poslao sam pp leli, nadam se da cemo moci sutra izvrsiti primopredaju.
User avatar
moa
Posts: 3637
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#166 Re: Porodica Omerovic

Post by moa »

samoTEgledam wrote:
moa wrote:Mozda je glupo ali mozda nebi bilo lose kupiti ovcu ili kravu, mozda pilici.. ne znam da li je ovo izvodljivo ali u akcijama u kojima sam do sada ucestvovao ovo se pokazalo kao najbolje.. Daj ajde skontajte i vi jos nesto pametno...
joj zivote...
Tko će paziti na ovcu, kokoši, kravu, ...? Samo bi teret na leđa malenoj natovarili! Trebamo se pobrinuti da curica koliko toliko može "normalno" odrastati i školovati se. Ovo je moje promišljanje. Trebamo biti realni i svjesni situacije.
Pokusavam da smislim neko dugorocno rjesenje koje ce koliko toliko olaksat ovu situaciju...
Dead Man Walking
Posts: 6399
Joined: 28/05/2004 21:49

#167 Re: Porodica Omerovic

Post by Dead Man Walking »

Ima kod mene trenutno oko $470 prikupljeno...
Dead Man Walking
Posts: 6399
Joined: 28/05/2004 21:49

#168 Re: Porodica Omerovic

Post by Dead Man Walking »

Lud i ponosan wrote:
Dead Man Walking wrote:Ima kod mene trenutno oko $470 prikupljeno...
Svaka cast. :thumbup: :thumbup:

Vidio sam i pitanje za mehanizaciju... :D Gdje se nalaze roditelji?
Ajd na privu cu ti.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#169 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

ovo se zove dobro jutro :D

svaka cast i pozdrav svima :)


ps

kada na web stranici kilknem poveznicu na facebook - otvori mi samo moj facebook account - bez shareovanja

jel to treba tako ?
_lela
Posts: 22
Joined: 16/08/2012 10:31

#170 Re: Porodica Omerovic

Post by _lela »

Dragi moji, kao što zvrk reče, kakvo divno jutro :)

Evo moj kratak osvrt, pošto danas zbog poslovnih obaveza ne znam koliko ću moći biti dostupna na forumu. Ja sutra idem kod male Emine i Ismeta, do sada je već prikupljena određena suma novca, oko 500 KM i nešto odjeće. Danas u toku dana imam sa nekoliko ljudi dogovorenu predaju pomoći, tako da nadam se da će i to biti uspješno realizovano, i da ćemo sutra aBd obradovati Eminu i Ismeta.
Mnogi su mi slali PP sa pitanjima oko mjesta i vremena kada mi mogu predati pomoć. Evo da ovako i ovdje objavim, svi koji su zainteresovani neka mi se jave na PP da im dam svoj broj mob, a predaju mogu izvršiti danas poslije 4 kod Željinog stadiona na Grbavici, pošto živim tu u blizini, i ukoliko planirate predati odjeću ili hranu da ne moram nositi po gradskom prevozu, bilo bi mi zaista nezgodno. Eto dragi moji, hvala vam još jednom u moje ime, i od srca se nadam da ćemo aBd biti uspješni i istrajni u našem planu za mjesečno prikupljanje pomoći ovim ljudima. Svi koji mi pošalju PP vezano za boj moba nek očekuju odgovor poslije 12, prije toga neću biti dostupna na internetu.
I jedva velikaaaaaa pohvala za stipendiju :D
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#171 Re: Porodica Omerovic

Post by kadinica »

Ja sam vas juče pratila, ali mi tastatura ne radi, pa se nisam mogla uključiti :-)

S obzirom da je bilo i ranije akcija za pomoć, one očito nisu bile dovoljne ili nisu dugoročne. To što im je kuća napravljena je super stvar, ali ja bi bolesnom čovjeku pravila negdje gdje makar hitna može doći i da djete može lakše do škole. Ali šta je bilo, bilo je, makar imaju krov nad glavom (meni se sve kroz maglu čini da sam gledala tada emisiju, Emina je bila mala, ostalo mi je u sjećanju što se radi o samohranom ocu kojem je neophodna pomoć).

Nebitno, isto sam razmišljala koji je način da se situacija trajno riješi. Mislila sam da Crveni krst ima dio koji se zove kućna njega, možda i Merhamet ima mogućnost doći svakodnevno do ove porodice i odnijeti im jedan skuhan obrok. Ovo govorim zato što je Ismet stvarno bolestan, njegova bolest je takva da može ići samo silaznom putanjom. Emina je mlada, školuje se, pa sam mislila da ih neko obilazi svakodnevno, pogotovo u zimsko vrijeme i odnese makar supu. A mi bi mogli uplatiti mjesečno iznos koji je potreban za nabavku hrane. Komšije vjerovatno ne mogu puno učiniti, pretpostavljam da su to isto ljudi koji se bore od danas do sutra, samo što su oni zdravi, pa mogu obrađivati zemlju i držati stoku.

Ima jedan vrlo sličan slučaj u Hrasnici čini mi se, samo nema nikavih podataka, nije nikakav tekst objavljen. Samohrana majka bolesna od raka i dvoje djece srednjoškolaca. Možda i toj djeci da se pomogne mjesečnom stipendijom dok završe školu. Ovo ću provjeriti, pa ako bude načina da se i njima olakša život.

Hvala svima koji su se javili, želim da zaista uspijemo pomoći nekome od koga su svi digli ruke, znam da ima dobrih ljudi, samo nam treba podstrek. :bih:
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#172 Re: Porodica Omerovic

Post by kadinica »

Sad sam našla jedan tekst, objavljen je na FB, neću stavljati link, jer ne poznajem osobu koja ga je postavila

Sacira Kratovac, sa svoje dvoje djece (Azra i Osman), porijeklom iz Trebinja zivi u kolektivnom centru, Gladno Polje, kod Sarajeva. Sacira boluje od karcinoma zeluca, prima terapiju na Kosevu, te zbog bolova koristi i morfij... Ima svega 37 kg. Doktori su joj propisali jos godinu dana zivota.

Azra, njeno starije dijete, je curica od 17 godina, treci razred frizerske. Osman, sin, je prvi razred srednje.

Njih troje zive od 66KM djecijeg doplatka mjesecno. Jednom godisnje od opcine dobiju jednokratnu pomoc u iznosu od 200 KM, te svaka tri mjeseca dobiju po clanu 15 KM - sto znaci da godisnje nemaju veca primanja od 1200KM... Djeca imaju besplatnu kartu za prevoz, medjutim moraju sami kupovati uzinu, knjige.... Sacira se mora sama prebacivati na Kosevo kako bi primila terapiju...

Nazvala je moju rodicu Hatidzu i rekla "nemam sta djeci spremiti za iftar"...


Molim vas da se odazovete i na ovaj moj poziv. Njima je potrebna hrana, djeci adekvatna obuca i odjeca za skolu... I olaksajmo Saciri jos ovu godinu dana....

I...dobra djela su vise nama potrebna nego onima prema kojima ih cinimo...

Ostanite mi dobro!!!



I Ismet i Šaćira su Trebinjici, zadesila ih je ista sudbina, oboje su u okolini Sarajeva. Ako ne želite ovdje da pišemo, otvoriću novu temu iako o njima ne znam ništa više od ovog napisanog...
samoTEgledam
Posts: 724
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#173 Re: Porodica Omerovic

Post by samoTEgledam »

LadyXY wrote:Ovaj covjek je zivio sa kcerkom na Pofalicima, mi smo mu isli prije nekoliko godina...Pretpostavljam da je sad preselio ovamo u Rjeccu...

Meni nije jasno kako ce onda uvesti vodu ako je prikljucak nelegalan i nije mi jasno zasto imaju TV ako nemaju struje... :S

Treba pomoci, nego mi bas ovaj TV na slici zapara oci :S ne izlazi mi iz glave....i dvd ....
:x :x :x :x
Jah i meni je iskren da budem.
Kako bih volio da im omogućimo da ovdje stoji neka plasma zadnje generacije. Tad bih se osjećao baš sretno!

Ali daleko više, od TV-a i uredne komode/ormara, mi je zaparalo oči a posebno dušu ovo:
"I dok nam njen otac iznosi svoju tešku životnu sudbinu, Eminin pogled je uperen ka podu. Na naša pitanja odgovara sramežljivo i kratko, ili samo šuti, jer šta može reći jedna 14-godišnja djevojčica kojoj je zbog socijalne neosjetljivosti društva u kojem živi uskraćeno pravo na život dostojan čovjeka."
saale
Posts: 1399
Joined: 08/07/2008 13:39

#174 Re: Porodica Omerovic

Post by saale »

I ja sam uspio prikupiti oko 150 KM i nesto odjece za malu Eminu, A sutra ABD planiram do porodice uruciti pomoc, svaka cast i ostalim forumasima :bih:
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#175 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

molim vas da mi se jave na pp osobe (pozeljno muske) koje su osim kadinice i _lela rekle da imaju auta i da mogu pomoci ako nesto zatreba i koje danas popodne imaju vremena da odu do covjeka

malo je HITNO
Post Reply