Ratni zločin u Ledićima

Post Reply
User avatar
eltroxin
Posts: 2076
Joined: 30/08/2009 23:35

#126 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by eltroxin »

90minut wrote:
eltroxin wrote:
insomnia78 wrote:To je bolan onaj vec dva puta banovani.
Ne mogu skontati koji???
Al' satro mu amidza 3 puta ranjavan. S pika se vidi da je ublehas. To je standardna laz forumasa na temama o ratu. Malo je jednom pa eto 3 puta, da "podeblja" utisak....
Na kafu sutra?
Jasta cu, sa trolovima piti kafu. Razligu ba.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#127 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

Onda ti nemam šta drugo reci nego da začepiš do tada možeš nastaviti s tom kukavičkom pričom " trol ".
PM72
Posts: 17980
Joined: 30/04/2012 16:54

#128 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by PM72 »

pa gdje sam napisao da mi je saborac?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#129 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

PM72 wrote:pa gdje sam napisao da mi je saborac?
Kako bi ga ti nazvao?
PM72
Posts: 17980
Joined: 30/04/2012 16:54

#130 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by PM72 »

Kad budes pisao sluzbenu zabiljesku napisi da forumas sa Klix-a PM72 moze biti osumnjicen i za silovanje srpkinja u ratu jer je imao potreban alat...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#131 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

Jesi se to prepao zbog toga što si pisao ranije?

Reci nam bar iz koje je jedinice kad ga vec znas
PM72
Posts: 17980
Joined: 30/04/2012 16:54

#132 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by PM72 »

90minut wrote:Jesi se to prepao zbog toga što si pisao ranije?

Reci nam bar iz koje je jedinice kad ga vec znas
Ne kvari i ne trolaj temu.Već sam ti rekao da svoju dužnost obavljaš na vrlo traljav i glup način.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#133 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

PM72 wrote:
90minut wrote:Jesi se to prepao zbog toga što si pisao ranije?

Reci nam bar iz koje je jedinice kad ga vec znas
Ne kvari i ne trolaj temu.Već sam ti rekao da svoju dužnost obavljaš na vrlo traljav i glup način.
Ti si se vec otkrio da znaš ko je i šta je sad se vadiš svim sredstvima, najbolje sredstvo kad te neko poklopi je " trolaš " a ima godina toliko da ne zna ni šta znaci ta rijec.

Ništa sve je ok tebi na čast što neces reci ko šta i kako nema tu razlike naposljetku nikakve zar ne?
Ili je i ovo trolanje, a pisao frajer sve crno na bijelo.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#134 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by tetejac »

PM72 wrote:
90minut wrote:Jesi se to prepao zbog toga što si pisao ranije?

Reci nam bar iz koje je jedinice kad ga vec znas
Ne kvari i ne trolaj temu.Već sam ti rekao da svoju dužnost obavljaš na vrlo traljav i glup način.
A kako to čovjek kvari temu ako te pita da kažeš iz koje je jedinice šupak koji je ubijao civile?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23711
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#135 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Sanjarko »

Mislim da si pogresno shvatio @PM-a. Kako sam upratio kaze da pri napadu na polozaje i haubice VRS-a je poginulo par civila koji su bili logistika VRS-u.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#136 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by tetejac »

PM72 wrote:
90minut wrote:Jesi se to prepao zbog toga što si pisao ranije?

Reci nam bar iz koje je jedinice kad ga vec znas
Ne kvari i ne trolaj temu.Već sam ti rekao da svoju dužnost obavljaš na vrlo traljav i glup način.
Čuj ne kvari temu i ne trolaj a ljudi pobijeni :(
User avatar
Sanjarko
Posts: 23711
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#137 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Sanjarko »

Za ovaj zločin sam znao još u ratu...hvalio mi se jedan na Igmanu kako su "naši" pobili četnike...tad mi bilo drago.Nedugo zatim saznao sam da su to sve bili "četnici" bez brada,uniformi,oružja i sa malo ili puno godina.
E tek sam sad vidio ovo. Znaci da si cuo u ratu za ovo @PM.
User avatar
Edin H.
Posts: 47322
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#138 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Edin H. »

PM72 wrote: odmah neke teorije i zavjere...
Da li iko od vas zna kako je bilo pretrcati aerodromsku pistu? To se radilo po mraku,jedan jarak pa drugi,a onda ona jebena unproforska žica sa žiletima.Bjezis od transportera UN-a koji svako malo upale reflektore a četnici iz Kotorca ospu paljbu iz sijača.Poginulo desetine ljudi a neki pisu o zavjerama kako je tobož pored piste ćumurala Ševa ili neka specijalna jedinica SDA i po mrklom mraku tražila nekog koga treba ukloniti...
kakvim se vi glupostima bavite
:thumbup:

Ova prica me podsjeca na one Armija BiH sama sebe gadjala - a sto je raja izginula od VRS granata na drugim mjetima - redovima na vodu, sportskim igralistima, grobljima, raskrsnicama gdje nije bilo TV kamera nikom nista :oops:
mirza_15
Posts: 10630
Joined: 19/01/2015 09:26

#139 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by mirza_15 »

Gdje je čovjek napisao da zna nekoga ko je pobio civile? Rečenica koju je napisao znači da je njemu neko, opet, kako je taj neko čuo ("hvalio mi se jedan na Igmanu kako su "naši" pobili četnike...") prenio netačnu informaciju. Iz formulacije rečenice se vidi da je i taj neki lik dobio informaciju od nekoga, i to ne informaciju da se desio zločin.

Sada nekako ispade da je taj PM-u rekao da je lično pobio te ljude. Nemojte spinovati bezveze. Mada od lika koji je napisao da bi mi isto kao i četnici samo da smo imali priliku, i ne očekujem ništa drugo osim spina.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23711
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#140 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Sanjarko »

Ma znam da nije to napisao. Nego da je cuo za ovaj zlocin.
mirza_15
Posts: 10630
Joined: 19/01/2015 09:26

#141 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by mirza_15 »

Vizionar 1985 wrote:Ma znam da nije to napisao. Nego da je cuo za ovaj zlocin.
Nisam mislio na tebe ;-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23711
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#142 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Sanjarko »

mirza_15 wrote:
Nisam mislio na tebe ;-)
Ma znam. @Sarajmen +1
PM72
Posts: 17980
Joined: 30/04/2012 16:54

#143 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by PM72 »

Sarajmen,
Radi tebe i još par forumasa objasnicu malo detaljnije.Bio sam na Igmanu i cuo pricu kako su ”nasi” povaljali četnike jos na pocetku rata u selima oko Trnova,isto kao sto sam slusao price kako su u Žepi balvanima pobili kolonu četnika.I bilo mi drago.S tim da sam poslije saznao kako je Žepa i Strajista kod Trnova cista vojnicka pobjeda a Ledici sramota koju nikad necemo sprati sa svog obraza.
Kao čovjek koji civilu,starcu i djetetu nije ružnu riječ uputio užasavam se saznanja da je neko mogao ubiti dijete od 18 mjeseci i takvom bi presudio po kratkom postupku,taman da mi je rođeni otac ili brat.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#144 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by tetejac »

Sarajmen wrote:Uozbiljite se. @Tetejac, danas -sutra ću podijeliti saznanja o jedinici ''Daidzine kobre'' , nešto sam danas čitao a da se odnosi na vrijeme i područje kojim se bavimo. Većina snaga branilaca je u fokusu imala kasarne bivše JNA koje su se bile dužne iseliti po postignutom dogovoru na državnim nivoima R BiH i ostalih, prije svega SR Jugoslavijom.
Daidžine kobre? Postavi kad budeš mogao. Volio bih pročitati.
Comanche
Posts: 421
Joined: 05/07/2006 06:39

#145 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Comanche »

PM72 wrote:Sarajmen,
Radi tebe i još par forumasa objasnicu malo detaljnije.Bio sam na Igmanu i cuo pricu kako su ”nasi” povaljali četnike jos na pocetku rata u selima oko Trnova,isto kao sto sam slusao price kako su u Žepi balvanima pobili kolonu četnika.I bilo mi drago.S tim da sam poslije saznao kako je Žepa i Strajista kod Trnova cista vojnicka pobjeda a Ledici sramota koju nikad necemo sprati sa svog obraza.
Kao čovjek koji civilu,starcu i djetetu nije ružnu riječ uputio užasavam se saznanja da je neko mogao ubiti dijete od 18 mjeseci i takvom bi presudio po kratkom postupku,taman da mi je rođeni otac ili brat.

Svaka ti zlatna.

Svako ko svoju moć pokazuje na ženama, djeci i starcima je zaslužio ktatki postupak.
User avatar
karanana
Posts: 47481
Joined: 26/02/2004 00:00

#146 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by karanana »

ali postavlja se pitanje ako je neki slucajni prolaznik na igmanu PM-u reko da su nasi povaljali cetnike u trnovu, a to se odnosilo na ovaj zlocin, to znaci da se prica nosila, da nije ostala izmedju 2-5-15....vojnika koji su to uradili. i to je sva poenta. o ovome se suti i odgovorni se prikrivaju.
nemojte mi price da niko nista ne zna. kod nas su nane na prozorima znale u koliko sati i gdje ce akcija na cetnike a da niko ne zna ko je bio u selu ledicima tih nekoliko dana juna. zna se 100%, to sto se ne kaze nek je na cast tim koji znaju a sute.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#147 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

karanana wrote:ali postavlja se pitanje ako je neki slucajni prolaznik na igmanu PM-u reko da su nasi povaljali cetnike u trnovu, a to se odnosilo na ovaj zlocin, to znaci da se prica nosila, da nije ostala izmedju 2-5-15....vojnika koji su to uradili. i to je sva poenta. o ovome se suti i odgovorni se prikrivaju.
nemojte mi price da niko nista ne zna. kod nas su nane na prozorima znale u koliko sati i gdje ce akcija na cetnike a da niko ne zna ko je bio u selu ledicima tih nekoliko dana juna. zna se 100%, to sto se ne kaze nek je na cast tim koji znaju a sute.
Gluho i daleko bilo šta pišeš ja sam apsolutno frapiran Mirza vidiš li ti ovo kakav izdajnik
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#148 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by BISTRIK100 »

Pogledajte ovaj klip o ubijanju djece.Dvoje djece 9 i 13 godina su gledali kako im cetnici siluju majku,pa su povratili jer to nisu mogli podnijeti.Onda su svi ubijeni.18:30 min
https://www.youtube.com/watch?v=nuLSb8BpnoI
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#149 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by high_volume »

BISTRIK100 wrote:Pogledajte ovaj klip o ubijanju djece.Dvoje djece 9 i 13 godina su gledali kako im cetnici siluju majku,pa su povratili jer to nisu mogli podnijeti.Onda su svi ubijeni.18:30 min
https://www.youtube.com/watch?v=nuLSb8BpnoI
Nisam otvorio niti ću. Već iz opisa događaja stisnuo mi se želudac i povraća mi se :(

Ne znam u kojem kontekstu si postavio ovaj video i s kojim ciljem?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#150 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by high_volume »

karanana wrote:ali postavlja se pitanje ako je neki slucajni prolaznik na igmanu PM-u reko da su nasi povaljali cetnike u trnovu, a to se odnosilo na ovaj zlocin, to znaci da se prica nosila, da nije ostala izmedju 2-5-15....vojnika koji su to uradili. i to je sva poenta. o ovome se suti i odgovorni se prikrivaju.
nemojte mi price da niko nista ne zna. kod nas su nane na prozorima znale u koliko sati i gdje ce akcija na cetnike a da niko ne zna ko je bio u selu ledicima tih nekoliko dana juna. zna se 100%, to sto se ne kaze nek je na cast tim koji znaju a sute.
Slažem se. I slično razmišljam, da, za ovaj zločin znalo se od njegovog nastanka, i sve vrijeme gurao se pod ćilim..

Već godinama u Ledićima egzistira fondacija Probitra, s glavnim ciljem da očuva izgled sela otkupom kuća izbjeglih Srba. Neke od tih kuća preprodane su, neke još nisu, a neke su u fazi pregovora i kupovine. Zašto?
Post Reply