Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#126 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by fakat »

ovo_mi_je_nick wrote:Gdje će biti uspjeha kada mora biti nacionalni ključ i na rezervnoj klupi.

Gdje će biti uspjeha kada navijač sa državljanstvom i prebivalištem u Austriji navija za Francusku svim srcem, kada igra Austrija i Francuska. (Slučaj kada 2/3 stanovništva BiH navijaju za komšije a žive, primaju platu u BiH).

Kako će biti napretka kada RS nazivaju državom i dijele BiH na RS i BiH a ne na: RS i FBiH.

Imam poznanika u Banja Luci oni uopšte ne znaju za pojam Federacija. Ili neće da uključe mozak ili se prave.

Pitam ih ja šta piše na pasošu; kaže pa BiH ali ja to ne priznajem. E jbg i gdje će i jedan igrač da gine na terenu za takvo stanovništvo.
Koliko je ovo sto pises porazno. Na primjer u srcu Katalonije postoji fudbalski prvoligas Espanyol. Skroz drugi nivo opste kulture od nas.
Jonn Jonzz
Posts: 14
Joined: 14/09/2017 17:58

#127 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Jonn Jonzz »

Fudo387 wrote:

Da se ne lazemo, jebe se tebi za sportom, tebe zanima nacionalni ponos. :D
Mećanje :thumbup: dobro si mu ga šukno :D
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#128 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by amko761 »

Sve je u Allahovim rukama!
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#129 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

Jonn Jonzz wrote:
Fudo387 wrote:

Da se ne lazemo, jebe se tebi za sportom, tebe zanima nacionalni ponos. :D
Mećanje :thumbup: dobro si mu ga šukno :D
Frisko registrovani a tako pronicljiv :D Skontacu koji klon je u pitanju.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#130 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

SaraFina wrote:
hAZNADAR wrote:
SaraFina wrote:

Ne vadi se. Opisao si Srbe poput spartanaca :D pregaze sve pred sobom. Puni nacionalnog naboja. I kad ti iznesem činjenice da tribine liče na krkanluk bolesnih nacionalista ( čak kad igraju i medjusobno Derbi CZ i Partizan) i da BiH ne želim takvo što povlačiš se iz rasprave. Vojvodjanima viču da su Šiptari i sl.
To je taj čuveni naxionalni naboj?

Ili Šimunić kad na mikrofon uzvikuje "Za dom".. a tribine SPREMNI.
Mislim, definiraj što podrazumijevaš, pa se povuci iz rasprave. Jer je to slika tribina iz susjestva i komšiluka a ti smatraš da je kod nas to nedostatak.
A ne podijeljena država i nikakva potpora i financijska izdvajanja.
Stoji lijepo napisano od prvog posta do sada. Nikakvih srpskih spartanaca, nikakve potrebe za svastikama, nacionalnim nabojem kojeg sam usput receno i drugima objasnio. Srbi, Hrvati, Slovenci i Crnogorci su jednostavno bolji od nas u mnogo sportova, uredno nabrojao sve sportske uspjehe sviju, i bode te u oci sto Srbi imaju malo vise medalja.
Ti si osoba koja ima fobije, demone,.. nazovi kako hoces,... povrsno procita post i upali ti se alarm u glavi. A u ovom slucaju te ocigledno nervira sam spomen Srba cim ih potezes toliko puta, spocitavas drugima divljenja,.... Ako te interesuje, ja sam protiv srpske politike ali ne protiv naroda i to nije ni tema. Ti si ocigledno alergicna i na narod, Srbe generalno,. - pa glumi nekom drugom borca protiv nacionalizma.
e sad stvarno laku noc

Alergična sam na ljude koji ne uvažavaju argumente, imaju komplekse niže vrijednosti i beznačajnosti sopstvene nacije bio to sport ili nešto deseto. Na ljude koji nešto negativno poput već opisanog i bolesnog, žele pretvoriti u nacionalni naboj odnosno rušilačku snagu koja stvara sportske rezultate.
Ma tebi je skocio tlak na spomen sportskih uspjeha Srba. Nista ostali - njiha specijalno ne spominji :D Ima vas par koji u svemu vidite nacionalizam, promoviranje nacionalizma, i sav udio na temi vam se svodi na dreku konto toga. A i ta psihoanaliza prije tebe objasnjava. Hajd jos jednom reci da druge domovine nemas, da se BiH voli i kad gubi,... neznam ni sam kako ti se ukljucio odbrambeni mehanizam konto toga pa mislis da to treba braniti.
Moje pisanje je jasno. Svi smo mi na Balkanu, bivsi YU jako slicni i po kulturi, i fizionomiji i tradiciji sporta iz bivse YU. Drugi su postali u nekim sportovima dio kluba nacija koje su osvajale evropska prvenstva. Licno, egoisticno,... zelim da se to desi i nama.

Drzava, vlast, novac,... su dio problema, dio objasnjenja. Ali je cinjenica da dobar dio reprezentativaca u sportovima zivi vani, nema dodira sa nasom politikom, korupcijom, javaslukom, losim uslovima, siromastvom,... i tendencija je rasta takvih u repkama.
Ocito u repkama nedostaje izmedju svega nabrojanog i morala.

Sad nastavi dreku o fasizmu, sovinizmu, i izvuci jos koju psihoanalizu o ovim ili onim kompleksima, osjecaju nize vrijednosti, stokholskom sindromu,... i sl. Samo te pomno slusam.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#131 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by seln »

Tito_i_Partija wrote:
hAZNADAR wrote:Jos dodati tu i Bakira kao krivca i eto.

Mislim, dokle ce se vaditi na politiku, sistem,...

Nesto nam nedostaje u ovoj prici a to nije ni talent, ni posten politicar, ni funkcionalan parlament, ni funkcionalno predsjednistvo, ni dobar trener.
hAZNADAR wrote:Ne mozemo se vise vaditi na odlazak igraca iz BiH u susjedne repke.
Tamo im je barem veca sansa da nastupe na takmicenjima, veci borbeni duh i veca sansa za pobjede. A i broj tih sto su otisli i njihova uloga je prenapuhana.
Pa naravno da je sistem kriv, jebo ga ti. Niti imamo dobre podloge za razvijanje talenta, niti zainteresovanih ljudi da u to investiraju. A to je problem u samom sistemu, koji jebe sve redom, od obicnog penzionera do potencijalno vrhunskih sportista. Kad imas sistem u kojem se ne moze izgradit' 5 km autoputa za 10 godina, kako onda ocekujes da budemo ista u sportu?

Imamo masu sportista koji idu u druge zemlje ili da igraju za njih, ili da tamo treniraju. Cilic otis'o da igra za HR jer nije im'o nikakve podrske od nasih. Dzumhur otis'o u Beograd, evo Amina Kajtaz neki dan u Zagreb. Pa sta mislis do cega je? Nema uslova, nema podrske, i ljudima naravno pukne film i idu tamo gdje ima.
Image
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#132 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

seln wrote:
Tito_i_Partija wrote:
hAZNADAR wrote:Jos dodati tu i Bakira kao krivca i eto.

Mislim, dokle ce se vaditi na politiku, sistem,...

Nesto nam nedostaje u ovoj prici a to nije ni talent, ni posten politicar, ni funkcionalan parlament, ni funkcionalno predsjednistvo, ni dobar trener.
hAZNADAR wrote:Ne mozemo se vise vaditi na odlazak igraca iz BiH u susjedne repke.
Tamo im je barem veca sansa da nastupe na takmicenjima, veci borbeni duh i veca sansa za pobjede. A i broj tih sto su otisli i njihova uloga je prenapuhana.
Pa naravno da je sistem kriv, jebo ga ti. Niti imamo dobre podloge za razvijanje talenta, niti zainteresovanih ljudi da u to investiraju. A to je problem u samom sistemu, koji jebe sve redom, od obicnog penzionera do potencijalno vrhunskih sportista. Kad imas sistem u kojem se ne moze izgradit' 5 km autoputa za 10 godina, kako onda ocekujes da budemo ista u sportu?

Imamo masu sportista koji idu u druge zemlje ili da igraju za njih, ili da tamo treniraju. Cilic otis'o da igra za HR jer nije im'o nikakve podrske od nasih. Dzumhur otis'o u Beograd, evo Amina Kajtaz neki dan u Zagreb. Pa sta mislis do cega je? Nema uslova, nema podrske, i ljudima naravno pukne film i idu tamo gdje ima.
Naravno da je drzava, sistem,.. dio problema ali ne sav problem. Neke nacije su postizale uspjehe na takicenjima i iz razorenih drzava, pogodjenih ratom, pod sankcijama,...

Osim toga, iako imamo odliv igraca,.. imamo i tendenciju rasta ucesca talenata iz dijaspore, dakle ljudi koji zive i igraju vani. Neki i rodjeni vani.

Igracima na nastupima nije u glavi prvih minuta neizgradjeni autoput, i sl.

Jednostavno nemamo pravi moral u igri. Nije samo to problem ali jeste bitan dio. Heboga, trener nekog kluba u nekoj lizi odrzi govor igracima, napuca ih ko cuke,.. i igraci ginu na terenu. A negdje izadju preko q. i kontaju samo da sa obrazom izgube. Konkretno rukomet i kosarka gdje imamo sansu uzeti evropsko prvenstvo - nisam do sada vidio tu borbenost, ubjedjenost u pobjedu, da je protivnik samo smetnja koju treba sto brutalnije pomesti,... nesto ocigledno nedostaje.
Jonn Jonzz
Posts: 14
Joined: 14/09/2017 17:58

#133 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Jonn Jonzz »

stiže be(L) egija uskoro, kad nas nakantaju 0:6 biće opet depresija od graha i kupusa.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#134 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by seln »

hAZNADAR wrote:
seln wrote:

OK, onda je mnogo sta jasnije.
Naravno, to ne abolira bosnjacko vodjstvo... ima tu puno javasluka, nerada, nezainteresovanosti, IMT...
cemu cudjenje, vec 27 godina nam sudbinu kroji mafija zvana SDA. U Bosni je uspjeh ono sto iznenadjuje i uglavnom je zasnovan na individualnom trudu.
Na koji nacin se neuspjeh u rukometu i kosarci moze protimaciti kroz SDA?

Moze li se isti sablon sa nekim partijama upotrijebiti za uspjeh rukometa, kosarke, vaterpola, atletike,... u Srbiji i Hrvatskoj?
Nemam ni volje ni zelje da ti odgovaram, jer ti ne zelis odgovor, vec samo pisas uz vjetar i osjecas se kao nesto posebno zbog upisanih nogu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#135 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by JThomas »

kako i koliko se radi i ulaže, mi smo hiper uspješni. mi smo kao student koji od 50 lekcija nauči tri, potrefi ga jedna, ostalo malo izvuče na šuplju i šarm i dobije šesticu. a onda kuka što nije osmicu...
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#136 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

seln wrote:
hAZNADAR wrote:
seln wrote:

OK, onda je mnogo sta jasnije.
Naravno, to ne abolira bosnjacko vodjstvo... ima tu puno javasluka, nerada, nezainteresovanosti, IMT...
cemu cudjenje, vec 27 godina nam sudbinu kroji mafija zvana SDA. U Bosni je uspjeh ono sto iznenadjuje i uglavnom je zasnovan na individualnom trudu.
Na koji nacin se neuspjeh u rukometu i kosarci moze protimaciti kroz SDA?

Moze li se isti sablon sa nekim partijama upotrijebiti za uspjeh rukometa, kosarke, vaterpola, atletike,... u Srbiji i Hrvatskoj?
Nemam ni volje ni zelje da ti odgovaram, jer ti ne zelis odgovor, vec samo pisas uz vjetar i osjecas se kao nesto posebno zbog upisanih nogu.
Ma zelim odgovor. Nemamo samo mi SDA, imaju i drugi neke svoje SDA tj vrlo slicne lopove. Sve je to balkanski tipicni javasluk i tipicna balkanska korupcija. Nije vlast u Hrvatskoj i Srbiji bila nesto puno bolja i postenija u vrijeme kada su rekpe uzimale medalje.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#137 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#138 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by seln »

hAZNADAR wrote:
seln wrote:
hAZNADAR wrote:
Na koji nacin se neuspjeh u rukometu i kosarci moze protimaciti kroz SDA?

Moze li se isti sablon sa nekim partijama upotrijebiti za uspjeh rukometa, kosarke, vaterpola, atletike,... u Srbiji i Hrvatskoj?
Nemam ni volje ni zelje da ti odgovaram, jer ti ne zelis odgovor, vec samo pisas uz vjetar i osjecas se kao nesto posebno zbog upisanih nogu.
Ma zelim odgovor. Nemamo samo mi SDA, imaju i drugi neke svoje SDA tj vrlo slicne lopove. Sve je to balkanski tipicni javasluk i tipicna balkanska korupcija. Nije vlast u Hrvatskoj i Srbiji bila nesto puno bolja i postenija u vrijeme kada su rekpe uzimale medalje.
Dobro, veliki majstore svih vjestina i znanja... de nam objasni zasto smo neuspjesni u sportu.
I smjesti to, dina ti, u dvije-tri koncizne recenice, bez uobicajenog laprdanja.
Jonn Jonzz
Posts: 14
Joined: 14/09/2017 17:58

#139 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Jonn Jonzz »

hAZNADAR wrote: Ma zelim odgovor. Nemamo samo mi SDA, imaju i drugi neke svoje SDA tj vrlo slicne lopove. Sve je to balkanski tipicni javasluk i tipicna balkanska korupcija. Nije vlast u Hrvatskoj i Srbiji bila nesto puno bolja i postenija u vrijeme kada su rekpe uzimale medalje.
Ko nije u SDA i nije bošnjak/musliman, pa tako sportista/kolektiv koji ne vjeruje u alaha i ne zaslužuje da mu se pomogne, obavezno u sve sportske kolektive uvesti pogled prema nebu i raširene dlanove prije početka sportskih događaja kao molba alahu i uspjeh je zagarntovan.

Sve dok na dresu fudbalske reprezentacije ne osvane polumjesec i zvijezda nema uspjeha i kako bi kad za reprezentaciju igraju kjafiri, kaurini, nevjernici, četnici i ustaše.

Vallahi, Billahi, Tallahi, amin!
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#140 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by SaraFina »

hAZNADAR wrote:
Ma tebi je skocio tlak na spomen sportskih uspjeha Srba. Nista ostali - njiha specijalno ne spominji :D Ima vas par koji u svemu vidite nacionalizam, promoviranje nacionalizma, i sav udio na temi vam se svodi na dreku konto toga. A i ta psihoanaliza prije tebe objasnjava. Hajd jos jednom reci da druge domovine nemas, da se BiH voli i kad gubi,... neznam ni sam kako ti se ukljucio odbrambeni mehanizam konto toga pa mislis da to treba braniti.
Moje pisanje je jasno. Svi smo mi na Balkanu, bivsi YU jako slicni i po kulturi, i fizionomiji i tradiciji sporta iz bivse YU. Drugi su postali u nekim sportovima dio kluba nacija koje su osvajale evropska prvenstva. Licno, egoisticno,... zelim da se to desi i nama.

Drzava, vlast, novac,... su dio problema, dio objasnjenja. Ali je cinjenica da dobar dio reprezentativaca u sportovima zivi vani, nema dodira sa nasom politikom, korupcijom, javaslukom, losim uslovima, siromastvom,... i tendencija je rasta takvih u repkama.
Ocito u repkama nedostaje izmedju svega nabrojanog i morala.

Sad nastavi dreku o fasizmu, sovinizmu, i izvuci jos koju psihoanalizu o ovim ili onim kompleksima, osjecaju nize vrijednosti, stokholskom sindromu,... i sl. Samo te pomno slusam.

Što se molim te praviš grbav? Sjećaš li se ovoga recimo?
Nogometni savez Bosne i Hercegovine vjerojatno će krajem mjeseca biti suspendiran iz članstva u FIFA-i i UEFA-i, a momčadi iz te države neće moći sudjelovati u međunarodnim natjecanjima, prenose u ponedjeljak mediji u BiH.

To bi se moglo dogoditi jer je skupština Nogometnog saveza Republike Srpske proteklog vikenda odbila prihvatiti zahtjev za izmjenama statuta državnog nogometnog saveza kojim bi se umjesto tročlanog predsjedništva uvela dužnost predsjednika NS BiH.

Predsjednik NS BiH Sulejman Čolaković izjavio je da neminovno slijedi suspenzija bosansko-hercegovačkog nogometa iz međunarodnih natjecanja ako do kraja ožujka ne nastupe izmjene statuta na kojima inzistiraju FIFA i UEFA.

Konačnu odluku o tome hoće li se mijenjati statut NS BiH, donosi skupština toga saveza koja je dogovorena za 29. ožujka, no već je sada sigurno da nema izgleda da se stajališta izaslanika iz RS promijene.

Odmah nakon toga, kako je najavljeno iz UEFA-e, Nogometni savez BiH i sva njegova tijela bit će raspušteni, a zatim izabrano privremeno povjerenstvo u kojemu ne bi mogao sudjelovati nitko od onih koji su dosad bili angažirani u vođenju bosansko-hercegovačkog nogometa.

Do uspostave nove strukture NS BiH izabrana vrsta i momčadi iz BiH ne bi mogle sudjelovati ni u jednom međunarodnom natjecanju.
Alzajhmerčić uznapredovao?
Lako je graditi kult nacija koja podržava i moralno reprezentaciju uz ovakve podvale? I skoro 50% stanovništva u toj državi koji mrze sve što ima ispred "bosansko"
I o kakvoj ti EX Yugi pričaš i sličnostima. Bošnjo je bio potlačena malobrojna skupina a ne narod.
Najbolji i najpoznatiji predstavnik našeg naroda u tadašnjoj Yugi nije proklamovan kao sportista ili intelektualac nego rudar. Po njemu su nazvali lopatu koje li ironije " sirotanovićka ".
To što tebe veže za zemlju koja je hendikepirala tvoj sopstveni narod, mene odbija.
Bukvalno hendikepirala u svakom pogledu. I ma koliko ti želio odvojiti takve stvari, to je nažalost nemoguće.
Jer djelomično i dan danas trpimo posljedice "hendikepaa" iz prošlosti i tog nekog jedinstva gdje je naivni Bošnjo sportske rezultate gledao kao zajednički uspjeh a Srbi odnosno Hrvati odvojeno.
I kao šlag na tortu dobili smo državu a oni mogućnost da nas nakon svega i dalje opstruiraju.
Jonn Jonzz
Posts: 14
Joined: 14/09/2017 17:58

#141 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Jonn Jonzz »

udaj se bona za srbina, Vuco je to pojasnio zbog čega.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#142 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by meteorit135531 »

Meni je zapravo čudno sto Bosna i Hercegovina ne organizuje bilo kakvo sportsko takmičenje ?

Final Four Eurolige će biti u Beogradu , Hrvati i Slovenci i organizovali EP u košarci , rukometno prvenstvo u Srbiji i Hrvatskoj

Jedino Bosna ništa... osim nacionalizma
Jonn Jonzz
Posts: 14
Joined: 14/09/2017 17:58

#143 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Jonn Jonzz »

meteorit135531 wrote:Meni je zapravo čudno sto Bosna i Hercegovina ne organizuje bilo kakvo sportsko takmičenje ?

Final Four Eurolige će biti u Beogradu , Hrvati i Slovenci i organizovali EP u košarci , rukometno prvenstvo u Srbiji i Hrvatskoj

Jedino Bosna ništa... osim nacionalizma
Otkud SDA u sportskim događajima i dešavanjima ako nije vezano za čevljanoviće i mevlud, bacanje kamena s ramena, klis, hrkljuš itd.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#144 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by seln »

meteorit135531 wrote:
Jedino Bosna ništa... osim nacionalizma
Je, Bosnjaci su poznati kao veliki nacionalisti.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#145 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by JThomas »

evo da ti danas neko da final four, gdje bi sa njim?
Jonn Jonzz
Posts: 14
Joined: 14/09/2017 17:58

#146 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Jonn Jonzz »

JThomas wrote:evo da ti danas neko da final four, gdje bi sa njim?
vogošća, zavidovići i maoča pa ko koga!
User avatar
dulekrele
Posts: 3919
Joined: 10/04/2014 18:25

#147 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by dulekrele »

Los rad sa mladim uzrastima. danas svako moze biti trener. osnuju klub i onda trenira djecu i zivi od clanarine.

Segment kosarka. Interesantna prica.
Last edited by dulekrele on 20/09/2017 11:44, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41410
Joined: 29/06/2011 23:39

#148 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by dječak sa šibicama »

Kme kme kradu nam igrace.
Jonn Jonzz
Posts: 14
Joined: 14/09/2017 17:58

#149 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Jonn Jonzz »

dječak sa šibicama wrote:Kme kme kradu nam igrace.
normalno da kradu, vickasti srbi i lukavi latini sve rade da ukradu talente a talenti se nimalo ne bune!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#150 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by JThomas »

ma ovo nije tema o sportu uopšte.
Post Reply