Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post Reply

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%
 
Total votes: 184

User avatar
Pandakonda
Posts: 4418
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10476 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

dale cooper wrote:
Pandakonda wrote:
Pogrešno kopčaš, to što Amerika proizilazi iz evropske civilizacije ne znači da su Afrikanci uljezi, oni su nasilno dovedeni tu i imaju pravo da ostanu. Niko ne govori da oni nisu dobrodošli, nego ne možeš pustit da oni budu većina u zemlji jer im daješ moć da promjene tvoju kulturu, vidjeli smo kako je to izgledalo kad su bjelci imali kontrolu u Afričkim zemljama, afrički interes je skroz bio zapostavljen i znalo se ko vodi glavnu riječ. Ako sad latinosi ili bilo ko drugi postanu većina u USA gdje je garant da će bjelci biti tretirani jednako ili da neće krenuti u neki osvetnički pohod zbog toga što su njihovi preci uradili ? Već sad vidimo da hoće da brišu historiju koja njima ne odgovara, kako bi li to tek izgledalo da je demografska slika drugačija ?
A zašto dovraga ne možeš pustiti da budu većina? Zbog straha od odmazde? Pa nije li se o tome trebalo misliti kada
su ih dovodili kao roblje? Nisu li ti isti bijelci zaposjeli i postali dominantni na Američkom kontinentu osvajanjem i ubijenjem
autohtonog stanovništva? Osim toga i Afrikanci i Latinosi su u Americi sasvim dobro integrisani građani Amerike koji
drže do istih demokratskih vrijednosti kao i bijela populacija. Ne vidim razloga za bilo kakav strah. A to što će jednoga
dana biti većina je sasvim normalan proces. Ljudi se rađaju, stupaju u brakove sa ljudima druge rasne i etničke pripadnosti.
Nema tu ništa loše. Loše je to što neko misli da se dominacija i bijela većina mora održavati po svaku cijenu kao da
je bogom data. To ti je white supremacy priča 101. To što se traži da se konačno skinu obilježja jedne gubitničke
paradržave koja je simbol sve patnje kroz koju su Afro Amerikanci prošli nije brisanje istorije.
Upravu si, ne znam ni ja sam zašto se bahćem Amerikom kad su i oni sami okupatori i oni su o tome trebali mislit kad su odlučili puštat toliko ljudi u zemlju. Pogledaj svaki anti trump protest i u 90% slučajeva ćeš vidjeti nekog Latinosa da drži natpis "make America Mexico again", viva Mexico itd. tako da ne znam o kakvoj intergraciji Latinosa govoriš al' hajd, a i sam Meksiko je pun meksikanaca tako ne znam šta očekuješ da će biti kad ti isti Meksikanci budu većina u US :-) Uništenje rase nije normalan proces, da neko počne tako pričati kako je normalan proces da će crnci, azijati itd. nestati taj bi već visio po vijestima kako poziva na mržnju.
User avatar
dale cooper
Posts: 28567
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10477 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by dale cooper »

Pandakonda wrote:
Upravu si, ne znam ni ja sam zašto se bahćem Amerikom kad su i oni sami okupatori i oni su o tome trebali mislit kad su odlučili puštat toliko ljudi u zemlju. Pogledaj svaki anti trump protest i u 90% slučajeva ćeš vidjeti nekog Latinosa da drži natpis "make America Mexico again", viva Mexico itd. tako da ne znam o kakvoj intergraciji Latinosa govoriš al' hajd, a i sam Meksiko je pun meksikanaca tako ne znam šta očekuješ da će biti kad ti isti Meksikanci budu većina u US :-) Uništenje rase nije normalan proces, da neko počne tako pričati kako je normalan proces da će crnci, azijati itd. nestati taj bi već visio po vijestima kako poziva na mržnju.
Pa ljudi se zajebavaju sa tom glupom Trumpovom krilaticom. :mrgreen: Osim toga Trump ima glasača i među
Latino populacijom. Kakvo ba uništenje rase, o čemu pričaš? :lol: Normalna je stvar da uslijed eventualnog smanjenog
nataliteta, kao i brakovima između različitih rasnih skupina dođe do smanjena određene populacije.
To nije nasilan proces niti ima za cilj uništenje neke rase. Za razliku od filozofije bijelih supremista, koji bi
svim mogućim sredstvima (većinom nasilnim) da održe premoć bijele rase.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7548
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#10478 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by AleksoMKD »

Pandakonda wrote: Uništenje rase nije normalan proces, da neko počne tako pričati kako je normalan proces da će crnci, azijati itd. nestati taj bi već visio po vijestima kako poziva na mržnju.
Na stranu sve, ali izgleda da je mrznja prema beloj rasi na zapadu mozda ne normalna svakodnevnica, ali se svakako tolerise.
User avatar
dale cooper
Posts: 28567
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10479 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by dale cooper »

Poor white dudes. :mrgreen:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7548
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#10480 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by AleksoMKD »

dale cooper wrote:Poor white dudes. :mrgreen:
Ma nije strasno, vecina ljudi svih rasa zeli da zivi mirno i gleda kako da sastavi kraj sa krajem, ali mrznja prema belcima se tolerise na zapadu, to je fakt. White guilt ili ste vec.

I jos nesto, ne razumem ljude sa ovih prostora koji mogu podrzavati rasiste, KKK i slicnu gamad.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4418
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10481 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

AleksoMKD wrote:
Pandakonda wrote: Uništenje rase nije normalan proces, da neko počne tako pričati kako je normalan proces da će crnci, azijati itd. nestati taj bi već visio po vijestima kako poziva na mržnju.
Na stranu sve, ali izgleda da je mrznja prema beloj rasi na zapadu mozda ne normalna svakodnevnica, ali se svakako tolerise.
Pa o tome ja i govorim samo što niko ne sluša. Stranice tipa Buzzfeed vrve članicma tipa top 10 food white people destroyed itd. Youtube puni klipova "new year resolutions for white guys" i tako te gluposti. Negdje sam vidio sliku gdje žena na nekom sajmu za kolače hladno napravi hijerarhiju cjena gdje bjelac plaća 1$, azijat 0.75$, latino 0.50$, crnci 0.25$, da je neki bjelac tako to uradio tu bi mu i kraj bio. Ovakva politika je bila početak kraja Jevreja u evropi, nacisti su prvo ovako krenuli sa teorijama zavjera kako su jevreji krivi za sve, danas se govori kako su im bijelci za sve krivi, pa je to došlo do Nuremberg zakona, istu sad stvar guraju ljevičari, nacisti branili jevrejima ovi bijelcima

Image
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#10482 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by bosanska senzacija »

tranquil wrote:
bosanska senzacija wrote:Zanimljivo je da Trumpa za rasizam optuzuju oni ...
Ovaj post bi imao više na težini da odmah iza njega nije idući koji se sav uzmirisao na politiku rasnih identiteta poput Ditinog Arix-a.
Ma lahko je zabiti glavu u pijesak i praviti se blesav. O postojanju no-go kvartova u Americi znaju i price na grani, a bas bih volio tebe vidjeti da sa tom pricom uletis u jedan od takvih.

Nemam ja nista protiv cigana sve dok ne dosele vrata do mene. To je vasa prica u koju bi ja kao trebao vjerovati.

Naravno da nije politicki korektno pricati ovako ali negirati ocigledne nepomirljive kulturoloske
i svake druge razlike je nista drugo nego zabijanje glave u pijesak.
Last edited by bosanska senzacija on 21/08/2017 14:50, edited 1 time in total.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#10484 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by tranquil »

bosanska senzacija wrote:
tranquil wrote:
bosanska senzacija wrote:Zanimljivo je da Trumpa za rasizam optuzuju oni ...
Ovaj post bi imao više na težini da odmah iza njega nije idući koji se sav uzmirisao na politiku rasnih identiteta poput Ditinog Arix-a.
Ma lahko je zabiti glavu u pijesak i praviti se blesav. O postojanju no-go kvartova u Americi znaju i price na grani, a bas bih volio tebe vidjeti da sa tom pricom uletis u jedan od takvih.

Nemam ja nista protiv cigana sve dok ne dosele vrata do mene. To je vasa prica u koju bi ja kao trebao vjerovati.

Naravno da nije politicki korektno pricati ovako ali negirati ocigledne nepomirljive kulturoloske
i svake druge razlike je nista drugo nego zabijanje glave u pijesak.
Nisi me shvatio. Ja se slažem da je cijela priča sa rasnim identitetima sranje. Samo sam skrenuo pažnju na to da se identično ponašaš kao isti takvi koje pljuješ. Zato kažem da bi ti post imao na težini, kada ne bi istovremeno opravdano pljuvao po jednom sranju, a promovisao drugo.
User avatar
dale cooper
Posts: 28567
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10485 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by dale cooper »

tranquil wrote:
bosanska senzacija wrote:
Ma lahko je zabiti glavu u pijesak i praviti se blesav. O postojanju no-go kvartova u Americi znaju i price na grani, a bas bih volio tebe vidjeti da sa tom pricom uletis u jedan od takvih.

Nemam ja nista protiv cigana sve dok ne dosele vrata do mene. To je vasa prica u koju bi ja kao trebao vjerovati.

Naravno da nije politicki korektno pricati ovako ali negirati ocigledne nepomirljive kulturoloske
i svake druge razlike je nista drugo nego zabijanje glave u pijesak.
Nisi me shvatio. Ja se slažem da je cijela priča sa rasnim identitetima sranje. Samo sam skrenuo pažnju na to da se identično ponašaš kao isti takvi koje pljuješ. Zato kažem da bi ti post imao na težini, kada ne bi istovremeno opravdano pljuvao po jednom sranju, a promovisao drugo.
Ovo je ona priča ma nisam ja rasista samo ne volim cigane, crnce, kineze...nastavi niz. :lol: :mrgreen:
Nema nas gorih nego ovdje na Balkanu, ne možemo jedni sa drugima, gdje su kulturološke razlike minorne, a kamoli
sa drugim rasama. :roll:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#10486 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by seln »

Jedno se mora priznati narandzastom majmunu iz bijele hudzere: inspirise rasiste svih zemalja.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45748
Joined: 29/12/2005 01:20

#10487 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Pandakonda wrote:
Ajde prvo pokaži šta tu nije tačno umjesto što nekog prozivaš na mržnju. Izvuci statistiku za migraciju pa ćeš vidjeti istinu. Jel' tebe neko proziva da mrziš nekog zato jer si rekao ovo je moja kuća i moja pravila ? Ako napraviš razliku između jabuka i banana to nije frutizam i mržnja nego logika. Znači ne govorim da je jabuka superiornija od banane, nego da nisu iste.
I to sto si upravo napisao jeste definicija rasizma. Jednom smo vec prosli kroz ovu leksicku vjezbu i objasnih sta je rasizam. Izgleda moramo ponovo. Pod pojmom rasizam se ne podrazumijeva nuzno pretpostavljena superiornost (mada onda sustinski proizilazi iz ovoga) vec pretpostavljena razlika izmedju ljudi SAMO na osnovu boje koze ili izgleda. Ako smatras da neko ima odredjene mentalne karakteristike samo na osnovu boje koze ili oblika lica - to te cini rasistom. To je rasizam. Znaci, mozes ostaviti taj izgovor o superiornosti po strani. To te ne cini ne-rasistom.
Ako upoznam covjeka koji je smedje boje koze, ali iz istog grada kao i bijelac pored njega, isto mjesto rodjenja, isti posao, slican socijalni i drustveni status, po kojem osnovu bi trebao zakljuciti da oni sustinski nisu isti? Jedino mogu pretpostaviti da jedan posto je tamnoput imao vise problema u zivotu i tezi put do uspjeha (on ili njegovi roditelji) nego ovaj bijelac jer se u zivotu susretao sa ljudima poput tebe. (no ni to ne mora biti tacno).

Sad kad sam ti to objasnio, po drugi-treci put. Ne pravimo se ludi. Naravno da pod tim razlikama upravo mislis da su jedni superiorniji od drugih. Pitao bih te koje su to razlike koje ti vidis, ali ti bi zapoceo neki argument kako su crnci bolji u snalazenju u prasumama, veranju po drvecu i branju banana, karikiram ali nisi daleko od te price koja zaista vrijedja inteligenciju. Naravno da mislis da su bijelci superiorniji od ovih malo ili vise tamnijih.



Pandakonda wrote:Opet dajem najbolji primjer, Mongoli su Genghis Khanu digli spomenik, čovjeku koji je uništavao i silovao sve što je stigao, i ja do sad nikad nisam vidio od ovih novih kvazi liberala da kažu treba mu se srušit spomenik. On za neke jeste monstrum, ali je on je svoj narod uveo u historiju i niko ne pokušava da im to oduzme.
Pricas o necemu sto se desava u jebenoj Mongoliji na kraju svijeta. Cuj gdje su liberali da se tome protive? :lol: Ne znam kakve Mongolija ima probleme, ali sumnjam da su im politicka korektnost i prava manjina prioriteti. Da ne govorimo o zakonima koji stite individualne slobode ili pravo slobodnog izrazavanja. Cuj gdje su liberali da se bune za spomenik u Mongoliji. :-) I ovo najbolji kontra-primjer koji si mogao naci na 4chanu? :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45748
Joined: 29/12/2005 01:20

#10488 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Dr. Kuca wrote:Zanimljivo mi je da su svi mainstream mediji protiv njega, to puno toga govori.
Mislim da su i svi mainstream mediji protiv Hitlera. Sta bi to tebi trebalo da govori?

Tvoja konstatacija ne govori nista osim tvojih sposobnosti logickog zakljucivanja.

I, usput, FOX News nije protiv Trumpa. To je najpopularniji mainstream medij. New York Post takodje nije protiv njega. To je jedno od najtiraznijih novinskih izdanja.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10489 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

Na stranu moron u bijeloj kuci, al' kad ste se vec dotakli price, najveci rasisti danas su americki crnci.
Ko ne vjeruje neka proba prosetati naseljima u kojima su apsolutna vecina.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45748
Joined: 29/12/2005 01:20

#10490 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Fudo387 wrote:Na stranu moron u bijeloj kuci, al' kad ste se vec dotakli price, najveci rasisti danas su americki crnci.
Ko ne vjeruje neka proba prosetati naseljima u kojima su apsolutna vecina.
Sva sreca pa nam za uspjeh u zivotu ne treba setnja kroz crnacko naselje. :D

Sta mislis kako bi se crnac iz tog naselja proveo nakon 15 minuta setnje kroz bogatunsko bjelacko naselje? Vec bi se palila rotaciona negdje u blizini. U tom crnackom naselju ako bi imao srecu da sretnes drota onda bi te fino ispratio do najblizeg sigurnijeg naselja. To je ta razlika.

Da se ne lazemo, "crnacka naselja" su sinonim za sirotinjska naselja. U njima ne zive iskljucivo samo crnci. Ako si ikad imao priliku da prodjes kroz jedno, a siguran sam da jesi, onda si u njima mogao vidjeti ponekad i ponekog bijelca. Je li ti taj bijelac izgledao imalo pristupacnije?

Mnogi crnci jesu rasisti, i taj rasizam se vrlo cesto olako preskace, to se slazem. Ako si upoznao Indijce ili Kineze, tek oni su rasisti. :-) Ali u slucaju Amerike bitan je kontekst tog rasizma sa svih strana, a u njemu su, jasno, crnci donji.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10491 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

jeza u ledja wrote:Sva sreca pa nam za uspjeh u zivotu ne treba setnja kroz crnacko naselje.
Daleko je moj zivot od tih naselja, samo sam imao priliku vidjeti kako to funkcionise.
Jebo te, dijete, mozda 4-5 godina vuce mater za rukav i upire prstom u mene, k'o kad prvi put u zivotu vidis neku egzoticnu zivotinju, pa ti
zanimljivo i malkice cudno..
Na kraju jedan nije izdrzao pa je bilo, you lost cracker? :lol:
jeza u ledja wrote:Mnogi crnci jesu rasisti, i taj rasizam se vrlo cesto olako preskace, to se slazem. Ako si upoznao Indijce ili Kineze, tek oni su rasisti. Ali u slucaju Amerike bitan je kontekst tog rasizma sa svih strana, a u njemu su, jasno, crnci donji.
To ne sporim, samo velim da su postali slika i prilika onih koji su ih proganjali.

Sto se tice bogatih bjelackih naselja ogradjenih kapijama, sigurnosnim agencijama, tu ni ja nisam dobro dosao.
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#10492 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by mixone1995 »

Sa Trumpom America is great again, a vi pricajte sta hocete :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45748
Joined: 29/12/2005 01:20

#10493 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Fudo387 wrote: To ne sporim, samo velim da su postali slika i prilika onih koji su ih proganjali.
Jeste, po crnackim naseljima drze bijelce kao robove, vjesaju ih kad se pobune, ganjaju ih po drzavi kad im pobjegnu. :oops:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10494 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

jeza u ledja wrote:
Fudo387 wrote: To ne sporim, samo velim da su postali slika i prilika onih koji su ih proganjali.
Jeste, po crnackim naseljima drze bijelce kao robove, vjesaju ih kad se pobune, ganjaju ih po drzavi kad im pobjegnu. :oops:
Pricamo o mrznji, rasizmu, odnosu prema drugacijem, ne moras sad bukvalno toljagom mlatit' okolo...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45748
Joined: 29/12/2005 01:20

#10495 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Fudo387 wrote:
jeza u ledja wrote:
Fudo387 wrote: To ne sporim, samo velim da su postali slika i prilika onih koji su ih proganjali.
Jeste, po crnackim naseljima drze bijelce kao robove, vjesaju ih kad se pobune, ganjaju ih po drzavi kad im pobjegnu. :oops:
Pricamo o mrznji, rasizmu, odnosu prema drugacijem, ne moras sad bukvalno toljagom mlatit' okolo...
Mislis da su prije 100 ili 200 godina crnci manje mrzili bijelce?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45748
Joined: 29/12/2005 01:20

#10496 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

mixone1995 wrote:Sa Trumpom America is great again, a vi pricajte sta hocete :mrgreen:
Jel ovo jos jedan Trumpov navijac? :-)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#10497 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

mixone1995 wrote:Sa Trumpom America is great again, a vi pricajte sta hocete :mrgreen:
Great again über alles. :mrgreen:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10498 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

jeza u ledja wrote:Mislis da su prije 100 ili 200 godina crnci manje mrzili bijelce?
Vjerovatno jesu, samo nisu bili u poziciji da tu mrznju ispoljavaju.
Tadasnje mogu i razumjeti, ove danas bas i ne zelim da shvatim.
Mislim da su svojim akcijama poprilicno doprinijeli pobjedi Trumpa.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45748
Joined: 29/12/2005 01:20

#10499 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Fudo387 wrote:
jeza u ledja wrote:Mislis da su prije 100 ili 200 godina crnci manje mrzili bijelce?
Vjerovatno jesu, samo nisu bili u poziciji da tu mrznju ispoljavaju.
Tadasnje mogu i razumjeti, ove danas bas i ne zelim da shvatim.
Mislim da su svojim akcijama poprilicno doprinijeli pobjedi Trumpa.

Kojim akcijama? Prepadanja izgubljenih bijelaca u crnackim getima? Neumjesnim salama crnackih komedijasa? Protestima protiv policijskoj nasilja? Ili mozda izabiranjem crnackog predsjednika? Vidjeli bijeli rasisti vrag odnio salu. Skontali uskoro ce postati manjina pa guza proradila, jel?
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#10500 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by mixone1995 »

jeza u ledja wrote:
mixone1995 wrote:Sa Trumpom America is great again, a vi pricajte sta hocete :mrgreen:
Jel ovo jos jedan Trumpov navijac? :-)
Ma jok, ne je**m politiku svoje drzave, a kamoli da me zanima sta se desava u SAD-u, iako su najmocnija drzava na svijetu, sebi su opet :lol: :mrgreen:
Post Reply