LG G3

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
mokhac
Posts: 433
Joined: 02/06/2012 21:15

#1026 Re: LG G3

Post by mokhac »

sizifinho wrote:
M123 wrote:

Da li je neko imao isti problem na G2? Može li se popraviti bez zamjene displeja jer mi se zamjena ne isplati. Ako šta znači ovo se desilo nakon što je mobitel pao na dio gdje je utor za slušalice. Touch normalno radi :roll:
kod mene je isti problem na g3ici

zna li iko gdje mogu zamijeniti display, ali da bude realna cijena?
Nije ovo do displeja, već do matične. Ako je uzrok ispadanje može biti samo da su se konektori pomjerili ili tako nešto. Što bi bio manji problem. A meni kad se ovo pojavilo bilo jeznak da je riknula matična. I tu sam završio sa LG-ijem.
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#1027 Re: LG G3

Post by jasko__ »

Jel ko pokušavao flashovat NOUGAT...ima li iole stabilna verzija gdjegod????
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#1028 Re: LG G3

Post by Sarajevski-Seljak »

Pomagajte ljudi, buraz ima G3 koji je stajao par mjeseci kuci. Uglavnom buraz ga je koristio do avgusta, kad je dobio novi sluzbeni, i ovaj ostavio da stoji.

Ja sinoc uzeo telefon, posto idem za Njemacku, pa reko da stavim karticu u njega, ali kurko, cim stavim karticu telefon pocinje da se restartuje ?!

Dok nema sim kartice u njemu, sve radi super, cim stavim karticu... Kurko.

Ima li neko da je imao isti problem, isplatil se praviti ili da ga bacim u smece ?
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#1029 Re: LG G3

Post by sizifinho »

g3 je strašan telefon, tako da se sigurno isplati popraviti i nije za smeća
ja sam dao 180 za display, tako daaa...popravljaj to
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#1030 Re: LG G3

Post by sizifinho »

mokhac wrote: Nije ovo do displeja, već do matične. Ako je uzrok ispadanje može biti samo da su se konektori pomjerili ili tako nešto. Što bi bio manji problem. A meni kad se ovo pojavilo bilo jeznak da je riknula matična. I tu sam završio sa LG-ijem.
Nop, display je problem. Nisu se kontekori pomaknuli, provjeravao sam ja to sve. Na kraju me izašlo 180, al vrijedlio je.
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#1031 Re: LG G3

Post by Sarajevski-Seljak »

sizifinho wrote:g3 je strašan telefon, tako da se sigurno isplati popraviti i nije za smeća
ja sam dao 180 za display, tako daaa...popravljaj to

Napravio, citac sim kartic stradao. U Stanicu bilo 240KM nova MP, a ovako mi napravio neki serviser u robotu na socialnom 40KM mi uzeo. Foco mobile se zove radnja, ako kome zatreba :thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 23690
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1032 Re: LG G3

Post by Qler »

I ja sam stvarno zadovoljan sa G3... do sada sve radi bez problema... Samo da mi je skontati kako da snimim camera app od g4...
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#1033 Re: LG G3

Post by Sarajevski-Seljak »

Qler wrote:I ja sam stvarno zadovoljan sa G3... do sada sve radi bez problema... Samo da mi je skontati kako da snimim camera app od g4...

https://www.sendspace.com/file/wvwk63
User avatar
Qler
Posts: 23690
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1034 Re: LG G3

Post by Qler »

Vjerovatno treba biti rootan

Sent from my LG G3 D855
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#1035 Re: LG G3

Post by Sarajevski-Seljak »

Ne treba, samo moras u postavkama upaliti opciju "install from unknown sources"
User avatar
zmaj56
Posts: 601
Joined: 30/09/2008 13:23
Location: svugdje

#1036 Re: LG G3

Post by zmaj56 »

sizifinho wrote:g3 je strašan telefon, tako da se sigurno isplati popraviti i nije za smeća
ja sam dao 180 za display, tako daaa...popravljaj to

Osim sto se baterija ekspresno trosi...pa se taj nedostatak ne nadomjesta brzim punjenjem. To me najvise nerviralo.
Last edited by zmaj56 on 21/12/2016 13:49, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23690
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1037 Re: LG G3

Post by Qler »

stavljeno je i nece da prodje instalacija... hajde pregledam jos jednom...
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#1038 Re: LG G3

Post by sizifinho »

zmaj56 wrote:
sizifinho wrote:g3 je strašan telefon, tako da se sigurno isplati popraviti i nije za smeća
ja sam dao 180 za display, tako daaa...popravljaj to

Osim sto se baterija ekspresno trosi...pa se taj nedostatak ne nadomjesta brzim punjenjem. To me najvise nerviralo.
Loša je baterija, slažem se, ali mislim da je to više do optimizacije softwarea jer je ipak 3000 mAh baterija. Telefoni sa većom potrošnjom bolje izdrže na 2500 mAh. Al opet, LG G3 ima izuzetan display koji i jest najveći krivac za tu potrošnju. Al štaš, ko što si rekao, brzo se puni pa se može kompenzirati.
Sarajevski-Seljak wrote:
sizifinho wrote:g3 je strašan telefon, tako da se sigurno isplati popraviti i nije za smeća
ja sam dao 180 za display, tako daaa...popravljaj to

Napravio, citac sim kartic stradao. U Stanicu bilo 240KM nova MP, a ovako mi napravio neki serviser u robotu na socialnom 40KM mi uzeo. Foco mobile se zove radnja, ako kome zatreba :thumbup:
U robotu, na trećem spratu imaju dva servisa. Ako misliš na onaj pravo nakon što izađeš iz lifta - ja ga ne bih preporučio nikome.

Čovjek je meni trebao samo zamijeniti staklo na displayu koji je bio savršeno funkcionalan. U procesu je izgubio 4 šarafa koji su pričvršćivali matičnu, i to (da li namjerno ili slučajno - ne znam) u donjem dijelu gdje je zvučnik (tu su i konektori) Na to sve uopšte nije zalijepio kako treba čitav kompleks staklo-display koji se učvrsti specijalnim adhezivom, i to BAŠ dole gdje su nedostajali izgubljeni šarafi.

Rezultat - na svaki dodir u donjem dijelu ekrana čitava konstrukcija je "disala" odnosno propadala. U tom donjem dijelu se nalazio konektor i displaya i toucha, tako da je čitav taj "dihtung" pritiskao traku koja je nekon nekog vremena otišla i na kraju me radi običnog stakla taj lik koštao 180 KM popravke displaya ( a staklo me koštalo 40).

Da priča bude još tužnija, ja znam šta je problem jer se ipak malo razumijem u tematiku, i kad sam mu otišao - uvjeravao me je da je to bilo tako od ranije. Ostavio sam mu telefon par dana da bih došao kasnije i našao telefon na ISTOM mjestu na kojem sam ga i ostavio. Rekao je kako ga je učvrstio, ali da ću eventualno morati promijeniti display (vjerovatno se nadao da ću to uraditi kod njega). Ja došao kući i otvorio kučište do matične ploče jer sam zaljepio trakicu kako bih znao je li ga otvarao - trakica nije bila ni dohvaćena. Plus mi je izgubio memory karticu, al to je moj problem što sam je ostavio.
Nije mi jasno kako takav "stručnjak" nije primjetio da display diše i odvaja se od kučišta...

U isto vrijeme sam mu odnio iphone 6 sa jednim mrtvim pikselom jer je rekao da on to može srediti da bi mi vratio telefon sa jednom crnom čizom koja je bila bar 3-4 mm veća nego što je bila kad sam mu odnio telefon. Ni to nije bio njegov problem, jer je to bilo te veličine kad sam mu odnio telefon (navodno)

Čuvajte se takvih servisera.
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#1039 Re: LG G3

Post by Sarajevski-Seljak »

Nije to taj, taj se zove Conect Mobile, i trazio mi je 120Km za ovo isto.


A i nekad davno sam mu ostavio G2 koji se ugasio, pa mi prodao displej sa istog. Vadio se da je bila greska, pa me zavlacio 3 sedmice, na kraju sam mu ostavio taj telefon i naplatio ga 350KM od njega.

Serviser se zove Denis, manji, procelav lik. Cuvajte se njega, prevvarant je pravi.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#1040 Re: LG G3

Post by sizifinho »

Sarajevski-Seljak wrote:Nije to taj, taj se zove Conect Mobile, i trazio mi je 120Km za ovo isto.


A i nekad davno sam mu ostavio G2 koji se ugasio, pa mi prodao displej sa istog. Vadio se da je bila greska, pa me zavlacio 3 sedmice, na kraju sam mu ostavio taj telefon i naplatio ga 350KM od njega.

Serviser se zove Denis, manji, procelav lik. Cuvajte se njega, prevvarant je pravi.
E jest, to je taj.

Evo baš sam maloprije jaranu pričao za telefon i on mi kaže da je njemu došao prijatelj iz norveške i pao mu mobitel i prestao mu raditi zvučnik. On ne zna oko tehnike, nije uzeo u obzir da je možda samo konektor isključio se (možda i ne zna šta je konektor, ne znamo svi sve) i odnio ga u Robot, baš kod Denisa. Naplatio mu 40-50 KM.

Momak otišao u norvešku nazad i za par dana mu telefon skroz prestao raditi - nastao kratki spoj na matičnoj i halalio telefon.

Denise, Denise, ako čitaš ovo - nadam se da te niko neće sačekati ispred i nalemati, jer realno ništa drugo nisi ni zaslužio.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#1041 Re: LG G3

Post by radiša »

To se neko sa vama dobro zajebava :lol:
Mora da je taj denis obicni pijacar i prodaje ljudima maglu.
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#1042 Re: LG G3

Post by Sarajevski-Seljak »

sizifinho wrote:
Sarajevski-Seljak wrote:Nije to taj, taj se zove Conect Mobile, i trazio mi je 120Km za ovo isto.


A i nekad davno sam mu ostavio G2 koji se ugasio, pa mi prodao displej sa istog. Vadio se da je bila greska, pa me zavlacio 3 sedmice, na kraju sam mu ostavio taj telefon i naplatio ga 350KM od njega.

Serviser se zove Denis, manji, procelav lik. Cuvajte se njega, prevvarant je pravi.
E jest, to je taj.

Evo baš sam maloprije jaranu pričao za telefon i on mi kaže da je njemu došao prijatelj iz norveške i pao mu mobitel i prestao mu raditi zvučnik. On ne zna oko tehnike, nije uzeo u obzir da je možda samo konektor isključio se (možda i ne zna šta je konektor, ne znamo svi sve) i odnio ga u Robot, baš kod Denisa. Naplatio mu 40-50 KM.

Momak otišao u norvešku nazad i za par dana mu telefon skroz prestao raditi - nastao kratki spoj na matičnoj i halalio telefon.

Denise, Denise, ako čitaš ovo - nadam se da te niko neće sačekati ispred i nalemati, jer realno ništa drugo nisi ni zaslužio.

Bila je tema o njemu, sa preko 200 postova prevarenih ljudi :-) Sad ne mogu da je nadjem, taj lik je pravi papak.

Ovaj drugi u Robotu je radio sa njim, imali jedan servis, pa pocele te prevare i ovaj se odvoji. Bar mi je tako pricao....
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#1043 Re: LG G3

Post by sizifinho »

Sarajevski-Seljak wrote:
sizifinho wrote:
Sarajevski-Seljak wrote:Nije to taj, taj se zove Conect Mobile, i trazio mi je 120Km za ovo isto.


A i nekad davno sam mu ostavio G2 koji se ugasio, pa mi prodao displej sa istog. Vadio se da je bila greska, pa me zavlacio 3 sedmice, na kraju sam mu ostavio taj telefon i naplatio ga 350KM od njega.

Serviser se zove Denis, manji, procelav lik. Cuvajte se njega, prevvarant je pravi.
E jest, to je taj.

Evo baš sam maloprije jaranu pričao za telefon i on mi kaže da je njemu došao prijatelj iz norveške i pao mu mobitel i prestao mu raditi zvučnik. On ne zna oko tehnike, nije uzeo u obzir da je možda samo konektor isključio se (možda i ne zna šta je konektor, ne znamo svi sve) i odnio ga u Robot, baš kod Denisa. Naplatio mu 40-50 KM.

Momak otišao u norvešku nazad i za par dana mu telefon skroz prestao raditi - nastao kratki spoj na matičnoj i halalio telefon.

Denise, Denise, ako čitaš ovo - nadam se da te niko neće sačekati ispred i nalemati, jer realno ništa drugo nisi ni zaslužio.

Bila je tema o njemu, sa preko 200 postova prevarenih ljudi :-) Sad ne mogu da je nadjem, taj lik je pravi papak.

Ovaj drugi u Robotu je radio sa njim, imali jedan servis, pa pocele te prevare i ovaj se odvoji. Bar mi je tako pricao....
pa kako je moguće da tako lik hladno vara, može li se prijaviti, možemo li nešto uraditi da debila zatvorimo cc
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#1044 Re: LG G3

Post by south »

Sarajevski-Seljak wrote: https://www.sendspace.com/file/wvwk63
ne moze se instalirati
Image
User avatar
Qler
Posts: 23690
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1045 Re: LG G3

Post by Qler »

Mislim da sam vec bio nasao ovaj apk ali da je pisalo da se mora rootati...
User avatar
_Reds_
Posts: 9381
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1046 Re: LG G3

Post by _Reds_ »

Ako kome treba za dijelova kakvih.

Imam LG G3, ispao mi, puklo staklo, i ne radi touch !

80 KM!
User avatar
nacho_
Posts: 753
Joined: 21/02/2008 23:03

#1047 Re: LG G3

Post by nacho_ »

_Reds_ wrote:Ako kome treba za dijelova kakvih.

Imam LG G3, ispao mi, puklo staklo, i ne radi touch !

80 KM!
Poslao sam ti poruku! :)
User avatar
nacho_
Posts: 753
Joined: 21/02/2008 23:03

#1048 Re: LG G3

Post by nacho_ »

Gdje ima kupiti punjač za G3, a da nije kineska kopija sa ebaya?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31580
Joined: 16/04/2011 18:46

#1049 Re: LG G3

Post by skafiskafsnjak »

nacho_ wrote:Gdje ima kupiti punjač za G3, a da nije kineska kopija sa ebaya?
pa brate Stanic servis... nije to skupa roba :) 20ak markica kablo i adapter
med11
Posts: 113
Joined: 15/05/2013 05:43

#1050 Re: LG G3

Post by med11 »

Moze li se upgrade uraditi na 6.0 android bez flash-a, kupljen u telekomu.
Post Reply