Tetovaže

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
adna_2604
Posts: 9
Joined: 05/05/2009 22:53

#101 Re: Tetovaže

Post by adna_2604 »

I u Zenici momci pravo dobro rade.... :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#102 Re: Tetovaže

Post by -LIBERO- »

Je l ' moze neko ispisati , barem one koje zna, majstore i salone tetovaze u Sarajevu.

Hvala.
User avatar
nemam_ideje
Posts: 875
Joined: 29/03/2011 20:04

#103 Re: Tetovaže

Post by nemam_ideje »

Mogu reći gdje sam ja radio svoje i prezadovoljan sam.

Erva, Papagajka :thumbup:

Ne uvaljuje fuš boje ( a ima ih masa, obratite pažnju na to ako hoćete da radite u boji ). Vrlo realan, znači neće se uplesti u nešto što ne može da uradi ( a može mnogo toga ). Ima i realne sugestije ako pretjerujete, ko i većina :D Strašan majstor. Normalne cijene. Al stvarno predobar majstor.

Eto, od mene :D
User avatar
shuma.ispod.pazuha
Posts: 508
Joined: 03/12/2011 12:45
Location: dajem ti 2 gola fore, igramo do 3

#104 Re: Tetovaže

Post by shuma.ispod.pazuha »

nemam_ideje wrote:Mogu reći gdje sam ja radio svoje i prezadovoljan sam.

Erva, Papagajka :thumbup:

Ne uvaljuje fuš boje ( a ima ih masa, obratite pažnju na to ako hoćete da radite u boji ). Vrlo realan, znači neće se uplesti u nešto što ne može da uradi ( a može mnogo toga ). Ima i realne sugestije ako pretjerujete, ko i većina :D Strašan majstor. Normalne cijene. Al stvarno predobar majstor.

Eto, od mene :D
može li se kod njega naručit tattoo al da bude kao tvoj avatar :mrgreen:
User avatar
nemam_ideje
Posts: 875
Joined: 29/03/2011 20:04

#105 Re: Tetovaže

Post by nemam_ideje »

:D

Doktorica Čelzija :D Sam bi sebi noge lomio :D Duša draga :D
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#106 Re: Tetovaže

Post by Baudelaire »

Ja bih u neku ruku i razumio tetovažu, ako osoba gleda da bude jedinstvena tom tetovažom, ali danas pravo puno ljudi to radi jer je u fazonu, a ne zato što su stvarno jedinstveni. Sidro, leptir, tigar, mrtvačka glava, kod 90 % ljudi isti simbol. Ima ih i bismilu udare preko leđa, ili džamiju :roll: I sad znam da će se deset likova javiti u stilu ''nek si nam rek'o'', ali autor ove teme je tražio sve vrste mišljenja, pa evo i moje.
User avatar
nemam_ideje
Posts: 875
Joined: 29/03/2011 20:04

#107 Re: Tetovaže

Post by nemam_ideje »

Potpuno se slažem. Tetovaža bi trebala da da ima neko značenje, po mogućnosti da nije na vidnom mjestu i leptirići se tolerišu samo lijepim ženama :D
Dr. Octagon
Posts: 256
Joined: 14/09/2011 13:22

#108 Re: Tetovaže

Post by Dr. Octagon »

Image

Ovo je radio moj prijatelj Ervin...Studio Mosquito......Slika govori više od riječi.....
Dr. Octagon
Posts: 256
Joined: 14/09/2011 13:22

#109 Re: Tetovaže

Post by Dr. Octagon »

Napominjem da nije završena,i da je ovo početak......
User avatar
nemam_ideje
Posts: 875
Joined: 29/03/2011 20:04

#110 Re: Tetovaže

Post by nemam_ideje »

Zaboravih da napišem, Studio Mosquito :thumbup: Malo besplatne reklame :D
User avatar
_Gea_
Posts: 161
Joined: 30/05/2011 13:19

#111 Re: Tetovaže

Post by _Gea_ »

bez_ideje wrote:Image
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pronasla sam se u ovome :D
ja imam jednu, minijaturnu i meni jako dragu. ali, mene zanima da li je iko radio tetovazu u studiju AVATAR u sarajevu, ili bar zna nekoga ko jeste? navodno neka seka radi. ono sto sam do sada zakljucila je da i nije nesto poznat pa me to odbija, ali s druge strane za drugu tetovazu bi mi bilo mnogo prijatnije ako bi mi zena radila.
i postoji li neki tattoo studio na ciglanama, spomenut par puta na jos jednoj temi o tetovazama ovdje na sarajevo x, ali niko da kaze gdje se tacno nalazi a svi ga hvale
User avatar
alica.k
Posts: 8782
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#112 Re: Tetovaže

Post by alica.k »

na ciglanama ti je tattoo studio mustre&share :).
jako su simpaticni momci sto tamo rade :) a sto sam vidjela tetovaza da su tamo uradjene su sve super :)

uglavnom, potrazi ih na fejsbuku. nalaze se odmah ispod kosog lifta.

ako hoces kakvu tetovazu na "nezgodnom" mjestu, ja bih ti svakako rekla da ne biras spol nego profesionalnost radije.
User avatar
_Gea_
Posts: 161
Joined: 30/05/2011 13:19

#113 Re: Tetovaže

Post by _Gea_ »

alica.k wrote:na ciglanama ti je tattoo studio mustre&share :).
jako su simpaticni momci sto tamo rade :) a sto sam vidjela tetovaza da su tamo uradjene su sve super :)

uglavnom, potrazi ih na fejsbuku. nalaze se odmah ispod kosog lifta.

ako hoces kakvu tetovazu na "nezgodnom" mjestu, ja bih ti svakako rekla da ne biras spol nego profesionalnost radije.
e hvala puno, nasla sam ih :-D a naravno, profesionalnost prije svega, spol je samo pozeljan. zato se i raspitujem jer mi je suhveli.
User avatar
adna_2604
Posts: 9
Joined: 05/05/2009 22:53

#114 Re: Tetovaže

Post by adna_2604 »

Ta zena je radila mom daidzi tetovazu i stvarno je dobro uradjena..... Ono sto sam cula o njoj su jedino rijeci hvale..... :D
User avatar
alica.k
Posts: 8782
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#115 Re: Tetovaže

Post by alica.k »

Image
!!!
User avatar
alica.k
Posts: 8782
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#116 Re: Tetovaže

Post by alica.k »

Mr. Brightside
Posts: 31340
Joined: 26/02/2011 13:07

#117 Re: Tetovaže

Post by Mr. Brightside »

kako je alica pametna :cry:
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#119 Re: Tetovaže

Post by sorted »

Baudelaire wrote:Ja bih u neku ruku i razumio tetovažu, ako osoba gleda da bude jedinstvena tom tetovažom, ali danas pravo puno ljudi to radi jer je u fazonu, a ne zato što su stvarno jedinstveni. Sidro, leptir, tigar, mrtvačka glava, kod 90 % ljudi isti simbol. Ima ih i bismilu udare preko leđa, ili džamiju :roll: I sad znam da će se deset likova javiti u stilu ''nek si nam rek'o'', ali autor ove teme je tražio sve vrste mišljenja, pa evo i moje.
Ne znam cemu se toliko ibretis kao da je veliko cudo tetovaza sa religijskim motivima. :roll: Bezbroj puta sam vidio tetovaze sa krstovima, brojanicama, crkvama, dzamijama, citatima, ajetima... Pa zatim dosta tetovaza u japanskom stilu nastalo je na osnovu motiva iz religija dalekog istoka, pa tetovaze u fazonu kabale iz zidovske religije itd..
Znaci svako ima neki razlog zasto to radi, a vjerujem da ima i onih koji ne znaju, nego eto pikaju se iz neke furke ili da izgledaju opasnije. 8-) :mrgreen: Ali bez obzira na to ne znam cemu bilo kakvo osudjivanje i kolutanje ocima.

Za ove sto su pitali u vezi tattoo majstora, ja sam primjetio da se dosta ljudi sa ovih prostora pika u Zenici, zbog dobrog kvaliteta i pristupacnih cijena. Evo jedan od majstora:
http://www.tattooely.com (pjesma) :thumbup: :)
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#120 Re: Tetovaže

Post by Baudelaire »

Pa po islamu je tetoviranje apsolutno zabranjeno, tako da tetoviranje bismile ili džamije možeš podvesti pod umjetnički momenat, nikako religijski. Ili, ako je nastalo iz religijskih pobuda, možeš to pod glupost podvesti.
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#121 Re: Tetovaže

Post by sorted »

Licemjerna ti je prica do bola. Mozes li citirat ajet u kojem se spominje zabrana tetoviranja? U suri An-Nisa govori se o zabrani uljepsavanja (mijenjanja) ljudskog tijela, ali mozemo li tu onda govoriti i o bojenju kose, sminkanju, kvarcanju, cupanju obrva, izbjeljivanju zuba, stavljanju gela, nakita itd...
A kad vec pricas o zabranama u islamu, alkohol i blud su milion stepenica iznad tetovaza po stepenu zabrane i grijeha, pa pogledaj samo koliko se NETETOVIRANIH karindza prije braka i ubija od alkohola. Uoastolam, da ne odemo u off, hvala Bogu pa se stepen vjerovanja ne mjeri po tetovazama i boji kose, a to zbog cega je sve mahala spremna da te proglasi heretikom i cafirom, to je posebna prica.
User avatar
alica.k
Posts: 8782
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#122 Re: Tetovaže

Post by alica.k »

ali tema nije o alkoholu i bludu
User avatar
thormoćni
Posts: 8
Joined: 03/03/2012 15:40

#123 Re: Tetovaže

Post by thormoćni »

ja sam sebi tetovirao motiv koji su nosili moja baba i did :) Image
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#124 Re: Tetovaže

Post by Baudelaire »

sorted wrote:Licemjerna ti je prica do bola. Mozes li citirat ajet u kojem se spominje zabrana tetoviranja? U suri An-Nisa govori se o zabrani uljepsavanja (mijenjanja) ljudskog tijela, ali mozemo li tu onda govoriti i o bojenju kose, sminkanju, kvarcanju, cupanju obrva, izbjeljivanju zuba, stavljanju gela, nakita itd...
A kad vec pricas o zabranama u islamu, alkohol i blud su milion stepenica iznad tetovaza po stepenu zabrane i grijeha, pa pogledaj samo koliko se NETETOVIRANIH karindza prije braka i ubija od alkohola. Uoastolam, da ne odemo u off, hvala Bogu pa se stepen vjerovanja ne mjeri po tetovazama i boji kose, a to zbog cega je sve mahala spremna da te proglasi heretikom i cafirom, to je posebna prica.
Ne odgovorih ti ranije. Lijepo sam ti rekao, meni tetovaža apsolutno ne smeta, ali ne vidim zašto je licemjerno reći da je glupo tetovirati bismilu ili džamiju ako to radiš iz vjerskih pobuda. Kažem ti, ako to radiš iz nekih drugih pobuda, recimo sviđa ti se arapsko pismo ili konkretno način na koji se piše bismila i misliš da baš taj motiv trebaš na sebe da staviš radi estetike, onda ok, ali ako staviš bismilu jer misliš da ćeš na taj način biti bliži Bogu... to mi je neshvatljivo.

Za ostatak posta, kao što ti alica.k reče, nisu ovdje tema ni alkohol ni blud i ne vidim zašto bi ih uvodili u ovu priču uopšte.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#125 Re: Tetovaže

Post by biscanka2 »

Tetovazu nisam nikad voljela tako da nisam izbocana . :D
Ko voli neka izvoli. :oops:
Tetovirane osobe (ako nije pretjerano ) nebih radi toga zaobilazila.
Ljude negledam po tetovazi, markiranoj odjeci, obuci... vec po dusi i karakteru.
Post Reply