GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#101 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vade_mecum »

Filter wrote:
sheilak wrote:I, hoce li sutra Mishko voziti ili ne?
uglancaj cipele i porani, taban fijaker sutra vozi
koliko je ovo provjereno za taban fijaker? :D (znam da on vozi i kad gras radi ali da li ce sutra biti neophodan??)
admir_adoo
Posts: 273
Joined: 25/02/2011 10:56
Location: blizu pruge

#102 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by admir_adoo »

vade_mecum wrote:
Filter wrote:
sheilak wrote:I, hoce li sutra Mishko voziti ili ne?
uglancaj cipele i porani, taban fijaker sutra vozi
koliko je ovo provjereno za taban fijaker? :D (znam da on vozi i kad gras radi ali da li ce sutra biti neophodan??)
Ja moram ujutro u 5 ustati da bi stigao do famosa na vrijeme.... :-) e ne kupi vam ga ja vise mjesecnu :dance:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#103 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Cholina_Lokica »

Fakat hoce li sutra voziti, ako nece da im bombu bacim :mrgreen: Treba pjehe da idem, do posla imam 10 kilometara :-) :lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#104 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by StupskaBitanga »

drugovi i drugarice može li ovako
oni u štrajk vlada uredbu o stečaju
pošteno
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#105 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by A-R-N-I »

uprava GRAS-a je pokrala milione i sad koriste radnike za strajk, gradjanski pritisak da vlada da pare da bi se mogli prevoziti do posla, da im se da jos koji milion da pokradu. ponjamke se ja na Vladu ako da fening prije smjene citavog rukovodstva!
admir_adoo
Posts: 273
Joined: 25/02/2011 10:56
Location: blizu pruge

#106 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by admir_adoo »

Cholina_Lokica wrote:Fakat hoce li sutra voziti, ako nece da im bombu bacim :mrgreen: Treba pjehe da idem, do posla imam 10 kilometara :-) :lol:
imal ijedan grasovac ovdje da ima tacan info jel rade sutra :shock: ... ako ne rade da krenem odmah na posao :-D .. meni je 15 km :( :x
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#107 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by A-R-N-I »

A-R-N-I wrote:uprava GRAS-a je pokrala milione i sad koriste radnike za strajk, gradjanski pritisak da vlada da pare da bi se mogli prevoziti do posla, da im se da jos koji milion da pokradu. ponjamke se ja na Vladu ako da fening prije smjene citavog rukovodstva!

uz krivicne prijave....naravno..
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#108 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Cholina_Lokica »

admir_adoo wrote:
Cholina_Lokica wrote:Fakat hoce li sutra voziti, ako nece da im bombu bacim :mrgreen: Treba pjehe da idem, do posla imam 10 kilometara :-) :lol:
imal ijedan grasovac ovdje da ima tacan info jel rade sutra :shock: ... ako ne rade da krenem odmah na posao :-D .. meni je 15 km :( :x
Ma mozes za sat, polako dok se spremis :D
Manager19sa
Posts: 193
Joined: 26/08/2007 12:43
Location: Sarajevo

#109 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Manager19sa »

StupskaBitanga wrote:drugovi i drugarice može li ovako
oni u štrajk vlada uredbu o stečaju
pošteno
Slazem se u potpunosti :thumbup:

Koliko god da im se da para, uvijek malo :x Da im se otpisu kompletni dugovi, i jos ih poguralo sa jedno 500 miliona KM, opet bi GRAS prijetio strajkom.

Zivio Centrotrans i konkurencija !
admir_adoo
Posts: 273
Joined: 25/02/2011 10:56
Location: blizu pruge

#110 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by admir_adoo »

Cholina_Lokica wrote:
admir_adoo wrote:
Cholina_Lokica wrote:Fakat hoce li sutra voziti, ako nece da im bombu bacim :mrgreen: Treba pjehe da idem, do posla imam 10 kilometara :-) :lol:
imal ijedan grasovac ovdje da ima tacan info jel rade sutra :shock: ... ako ne rade da krenem odmah na posao :-D .. meni je 15 km :( :x
Ma mozes za sat, polako dok se spremis :D
Ma super... :lol:
Idem doruckovati i laganini tabanini :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#111 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Cholina_Lokica »

admir_adoo wrote: Ma super... :lol:
Idem doruckovati i laganini tabanini :D
Ponesi sendvic da imas sta uz put grickat :D
admir_adoo
Posts: 273
Joined: 25/02/2011 10:56
Location: blizu pruge

#112 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by admir_adoo »

Cholina_Lokica wrote:
admir_adoo wrote: Ma super... :lol:
Idem doruckovati i laganini tabanini :D
Ponesi sendvic da imas sta uz put grickat :D
Samo ti zezaj jos malo pa ce i tebi da bude vrijeme da kreneces :-D
Last edited by admir_adoo on 26/09/2011 21:53, edited 1 time in total.
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#113 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by HomeArt »

StupskaBitanga wrote:drugovi i drugarice može li ovako
oni u štrajk vlada uredbu o stečaju
pošteno
Nije posteno, mora konacno neko u ovom gradu odgovarati za nesto. Znaci zavrsiti jednom zauvijek pricu o GRASovoj dubiozi da se zna ko je kriv i u zatvor. Sto od grasa valja ostaviti i krenuti iz pocetka. I naravno odmah ali odmah dozvoliti konkurenciju.
Sad je posteno :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#114 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Cholina_Lokica »

admir_adoo wrote:
Cholina_Lokica wrote:
admir_adoo wrote: Ma super... :lol:
Idem doruckovati i laganini tabanini :D
Ponesi sendvic da imas sta uz put grickat :D
Samo ti zezaj jos malo pa ce i tebi da bude vrijeme da kreneces :-D
Ja imam 5 kilometara manje, znas li ti koliko je to :lol:
admir_adoo
Posts: 273
Joined: 25/02/2011 10:56
Location: blizu pruge

#115 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by admir_adoo »

Ponesi sendvic da imas sta uz put grickat :D[/quote]
Samo ti zezaj jos malo pa ce i tebi da bude vrijeme da kreneces :-D[/quote]
Ja imam 5 kilometara manje, znas li ti koliko je to :lol:[/quote]
Znam
Valja meni pod igman :(
Evo cujem ovaj voz znaci zeljeznicari ne strajkuju :D pa kontam mogul kako vozom bar do Rajlovca :D
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#116 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Privatna poruka »

Kaze sad predstavnik nekakav GRASA na TVSA 'ja ne smijem nista reci ni da ce raditi ni da nece...sad je sastanak u preduzecu...' vlada je nesto obecala sta li...a nada se da ce se za sat znati informacjia ima li sutra prevoza...
kennann
Posts: 47
Joined: 12/06/2011 13:33

#117 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kennann »

kako ih nije stid da strajkuju......sve su pokrali iz vlastite firme...niko nista ne radi...nema preduzeca kao sto je gras milion radnika za 20 vrsta radnog mjesta.....svjedoci smo da cekamo autobus i po dva sata (sjajan prilog u sinošnjoj emisji vijesti u 7 na hayatu - izracunali su da od vogosce do vratnika treba dva sata uz naglasu da nece biti kvarova incidenata i sl..........Po meni je milon puta bilo bolje kad SDA vodio ovaj resor, bar nisam cekao ovoliko autobus.....onaj famozni ministar iz SDP Hris Lulić nista ne radi....samo ljetuje po Hrvatskoj i obilazi kojekakve kongrese........Moj glas više ne ide u SDP nikad - nista konkretno ne rade...samo se bave nekim stavrima od koje gradjani nemaju nikakve koristi.......ustavri uvjerili smo se da su oni svi isti samo vlastiti interes....
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#118 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by valterbranisarajevo »

Ucjenama do podobnog direktora?

Razgovor kantonalnog premijera Fikreta Musića, predsjedavajuće Skupštine Mirjane Malić i ministra prometa i komunikacija Harisa Lulića sa predstavnicima Sindikata komunalne privrede Grasa nestavlja se danas. U zapisniku sa početka ovih poregovora, od 20 septembra, navedeno je kako je „na zahtjev Predsjedništva sindikata komunalne privrede održan sastanak u Vladi Kantona Sarajevo na kojem su razmatrana aktuelna pitanja iz poslovanja ovog komunalnog preduzeća“.

Razgovor je trajao sata, a na današnjem nastavku razmotriće se i potreba organizovanja vanredne sjednice Skupštine KS o problemima u Grasu.

No svi potpisi radnika za organizaciju štrajka,a koji su prezentovani čelnicima Kantona, samo su izgovor Sindikata pred zatvaranje konkursa za izbor direktora ovog preduzeća, koji ističe sutra.

Dosad su se na konkurs prijavili bivši direktor Grasa Šaćir Boškailo, smijenjen nakon štrajka na Dan oslobođenja Sarajeva, Jakub Kubur, izvršni direktor za autobuski i minibuski saobraćaj,a sve više se pominje i mogućnost povratka Hasana Bašića na čelno mjesto u Grasu, smijenjenog u proljeće ove godine.

Da bi štrajk bio zakonski organizovan, potrebno je odobrenje Sindikata komunalne privrede FBiH, kojem podružnica iz Grasa duguje iznose članarina za 4 mjeseca, pa se peticijom očigledno želi uticati na izbor menadžmenta frime. Od svih nabrojanih, Sndikat bi na čelu Grasa najviše želio vidjeti Šaćira Boškaila, njihovu marionetu i upravo se toga trebaju čuvati u zgradi KS-a, kako bilo, svako ko dođe na čelo preduzeća, dužnog 70 miliona KM, bez financijske podrške kantona neće uraditi ništa.

J.M.

Oslobođenje 26.9. 2011.
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#119 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by neo7 »

Eto dogovorise nesto...nece biti strajka :) Mirno spavajte veceras hahaha

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110926137
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#120 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Control panel »

neo7 wrote:Eto dogovorise nesto...nece biti strajka :) Mirno spavajte veceras hahaha

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110926137
znaci vlada opet popustila pred ucjenama.
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#121 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by madner »

Control panel wrote:
neo7 wrote:Eto dogovorise nesto...nece biti strajka :) Mirno spavajte veceras hahaha

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110926137
znaci vlada opet popustila pred ucjenama.
I sto je najgore, napravila amaterski potez. Ima li neko da objasni ovom ministru da nema pravo odredjivati ljudima hoce li kupovati GRASove kupone ili ne?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#122 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Control panel »

madner wrote:
Control panel wrote:
neo7 wrote:Eto dogovorise nesto...nece biti strajka :) Mirno spavajte veceras hahaha

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110926137
znaci vlada opet popustila pred ucjenama.
I sto je najgore, napravila amaterski potez. Ima li neko da objasni ovom ministru da nema pravo odredjivati ljudima hoce li kupovati GRASove kupone ili ne?
ma to je ideja jos iz prethodne vlade, cini mi se. daj mi 53 KM da ja radim sa njima sta hocu. hebo ih njihov kupon. lopovi.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56070
Joined: 15/12/2008 16:53

#123 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by ultima_palabra »

madner wrote:
Control panel wrote:
neo7 wrote:Eto dogovorise nesto...nece biti strajka :) Mirno spavajte veceras hahaha

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110926137
znaci vlada opet popustila pred ucjenama.
I sto je najgore, napravila amaterski potez. Ima li neko da objasni ovom ministru da nema pravo odredjivati ljudima hoce li kupovati GRASove kupone ili ne?
Samo potiče šverc... 9 mjeseci se nije pozabavio GRASom i dočekao je da ga čobani ucjenjuju :-)
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#124 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by madner »

Naravno, pa moze ih svako tuziti za ovu odluku. Od taksista do samih korisnika. Nadam se da ovi iz Centrotransa nisu priglupi.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#125 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Control panel »

pod hitno na birou od raje koja nema posla prekvalifikacija za vozace tramvaja i trolejbusa. pa neka onda strajkuju. cistacica ima, revizor moze svako biti, mehanicara ima takodje, pa kad im sljedeci put padne strajk. fino im knjizice podijeliti.
dosta je vise njihovog terora nad gradjanima :x
Post Reply