LIBIJA

Post Reply
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#101 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by poznanik »

michio wrote:Dobar dio vojske se i digao protiv Gadafija pa im otud i oruzje. Ne vidim nista neobicno u tome.

Pa zar se onda ne radi o vojnom udaru? O kakvoj odbrani golorukog naroda ovdje pišu neki, o kakvoj rezoluciji UN se radi?

Kako bismo mi u BiH reagovali da se dio vojske BiH otme komandi, popljačka vojna skladišta i nasrne na Mostar, Banja Luku....a potom UN donese rezoluciju i stane u odbranu "ustanika"?
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#102 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by bingov buraz »

Alfons Kauders wrote: savjetujem svim conspiracy likovima da se uhvate kakve knjige ili makar interneta prije nego sto pocnu valjati svoje strucne analize po forumu...
Tesko je to stivo neka pocnu sa necim laksim...upustvo za koristenje pegle recimo :mrgreen:
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#103 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by harač »

arte.fakt wrote:doce demokratija sa njom i novi robovlasnici , radice narod libije za kamate i banke ...
za kog sada rade? (ako rade, čujem da je nezaposlenost izrazita :lol: )
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#104 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by Alfons Kauders »

casobuke wrote:
Alfons Kauders wrote:
jest, isto ko sto smo i mi bili izmanipulisani i naivni...

fuj
Tačno tako, Zimmerman ti je vodio Alijine poteze, pa narod ostade janjad za klanje.

I vidim, više nisi u stanju razumnu rečenicu sastaviti, jer i ne znaš šta bi rekao. Samo ti ne daj svoj mekintoš nikome.
:-)

aha... :D alija na crvenom telefonu sa warrenom, caskali onako svako jutro poslije dorucka... :D

sto se tice mojih recenica, od njih zivim i to prilicno dobro... :D da su nesuvisle nekako mi se cini da bi bio na birou... :D pitam se cime li se ti bavis u zivotu :D

a mac ne volim, ne vrijedi te pare... mada nosim iphone... :D pa sam haman dio imperijalisticke zavjere... :D
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#105 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by jutarnji »

casobuke wrote:Pitaj ljude u Latinskoj Americi ko im je kriv za siromaštvo
Nerad, nepismenost, korupcija, kriminal itd, itd...
Nije njima niko kriv sto ne investiraju u obrazovanje, nauku, kulturu, sport...i tamo je k`o i kod nas glavni
baja koji strpa sto vecu pistoljinu za pas i metni ga najsisatijoj trebi u kvartu. Pametni koji misle glavom prvom
prilikom se ispale do "zlocinackog" zapada.
User avatar
arte.fakt
Posts: 903
Joined: 28/02/2010 19:30

#106 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by arte.fakt »

harač wrote:
arte.fakt wrote:doce demokratija sa njom i novi robovlasnici , radice narod libije za kamate i banke ...
za kog sada rade? (ako rade, čujem da je nezaposlenost izrazita :lol: )
oni da hoce raditi ne bi im firma iz BiH dovodila vlastitu radnu snagu vec bi oni svoju zemlju gradili ...
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#107 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by michio »

poznanik wrote:
michio wrote:Dobar dio vojske se i digao protiv Gadafija pa im otud i oruzje. Ne vidim nista neobicno u tome.

Pa zar se onda ne radi o vojnom udaru? O kakvoj odbrani golorukog naroda ovdje pišu neki, o kakvoj rezoluciji UN se radi?

Kako bismo mi u BiH reagovali da se dio vojske BiH otme komandi, popljačka vojna skladišta i nasrne na Mostar, Banja Luku....a potom UN donese rezoluciju i stane u odbranu "ustanika"?
Ne znam radi li se o vojnom udaru. Izgleda mi kao neki sveopsti revolt. Ranije su neki piloti prebjegli na Maltu pa nakon sto su pobunjenici ovladali Bengazijem tamo je valjda i ostalo nesto aviona. Gradjanski rat.
User avatar
corolla02
Posts: 10414
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#108 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by corolla02 »

sad se vidi cje su ekonomije u krizi a cije ne :P
User avatar
arte.fakt
Posts: 903
Joined: 28/02/2010 19:30

#109 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by arte.fakt »

jutarnji wrote:
casobuke wrote:Pitaj ljude u Latinskoj Americi ko im je kriv za siromaštvo
Nerad, nepismenost, korupcija, kriminal itd, itd...
Nije njima niko kriv sto ne investiraju u obrazovanje, nauku, kulturu, sport...i tamo je k`o i kod nas glavni
baja koji strpa sto vecu pistoljinu za pas i metni ga najsisatijoj trebi u kvartu. Pametni koji misle glavom prvom
prilikom se ispale do "zlocinackog" zapada.
kako ba da investiraju kad ih MMF i slicne organizacije u crno zaviju ...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#110 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by Alfons Kauders »

poznanik wrote: Pa zar se onda ne radi o vojnom udaru? O kakvoj odbrani golorukog naroda ovdje pišu neki, o kakvoj rezoluciji UN se radi?

Kako bismo mi u BiH reagovali da se dio vojske BiH otme komandi, popljačka vojna skladišta i nasrne na Mostar, Banja Luku....a potom UN donese rezoluciju i stane u odbranu "ustanika"?
ja se vala i ne bi pretjerano bunio... :D jer bi vjerovatno bio medju tim odmetnutim ustanickim hordama :D
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#111 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by poznanik »

michio wrote:
poznanik wrote:
michio wrote:Dobar dio vojske se i digao protiv Gadafija pa im otud i oruzje. Ne vidim nista neobicno u tome.
Pa zar se onda ne radi o vojnom udaru? O kakvoj odbrani golorukog naroda ovdje pišu neki, o kakvoj rezoluciji UN se radi?
Kako bismo mi u BiH reagovali da se dio vojske BiH otme komandi, popljačka vojna skladišta i nasrne na Mostar, Banja Luku....a potom UN donese rezoluciju i stane u odbranu "ustanika"?
Ne znam radi li se o vojnom udaru. Izgleda mi kao neki sveopsti revolt. Ranije su neki piloti prebjegli na Maltu pa nakon sto su pobunjenici ovladali Bengazijem tamo je valjda i ostalo nesto aviona. Gradjanski rat.
Pa revolt se ne izražava MIG-ovima, tenkovima, teškom artiljerijom, savremenim PAT-ovima, PAM-ovima i zavidnom vojnom doktrinom :-)
casobuke
Posts: 356
Joined: 10/03/2011 23:45

#112 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by casobuke »

Alfons Kauders wrote:
casobuke wrote:
Alfons Kauders wrote:
jest, isto ko sto smo i mi bili izmanipulisani i naivni...

fuj
Tačno tako, Zimmerman ti je vodio Alijine poteze, pa narod ostade janjad za klanje.

I vidim, više nisi u stanju razumnu rečenicu sastaviti, jer i ne znaš šta bi rekao. Samo ti ne daj svoj mekintoš nikome.
:-)

aha... :D alija na crvenom telefonu sa warrenom, caskali onako svako jutro poslije dorucka... :D

sto se tice mojih recenica, od njih zivim i to prilicno dobro... :D da su nesuvisle nekako mi se cini da bi bio na birou... :D pitam se cime li se ti bavis u zivotu :D

a mac ne volim, ne vrijedi te pare... mada nosim iphone... :D pa sam haman dio imperijalisticke zavjere... :D
Ne, Alija je bio naivan pa je slijepo vjerovao onim koji su ga kasnije ostavili na cjedilu. Vidim nisi ni ti daleko.

Vjerujem da takvi poput tebe "žive od rečenice", stoga nije ni čudo što je stanje svijesti kod ljudi ovakvo kakvo jeste.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#113 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by nellington »

Na današnji dan prije 8 godina počeo je napad na Irak.

Kad Sadama više ne bude...
... naći će novog Sadama, jer šta bi oni radili da im nema Sadama.


Francuska, Amerika, Britanija zasad u ratu.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27737
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#114 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by JoseMujica »

svijet upravo dobija Irak 2 :-) :x

Još malo i ljudska prava i demokratija ubiše više ljudi nego Staljin i Hićo skupa. Sve se štitet ugroženi i nemoćni a već utovarene naftne bušilice čekaju "oslobođenje". U Bahreinu, S. Arabiji je OK i legitimno pucati u one koji se bune u Libiji nije. U stvari biće i tamo al kad dođe demokratija. Još ne razlulčih jel se i demokratski i diktatorski meci prave u istoj fabrici? :run:
Last edited by JoseMujica on 19/03/2011 21:27, edited 1 time in total.
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#115 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by michio »

poznanik wrote:
Pa revolt se ne izražava MIG-ovima, tenkovima, teškom artiljerijom, savremenim PAT-ovima, PAM-ovima i zavidnom vojnom doktrinom :-)
A sto da ne, ako im je dostupno?
casobuke
Posts: 356
Joined: 10/03/2011 23:45

#116 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by casobuke »

jutarnji wrote:
casobuke wrote:Pitaj ljude u Latinskoj Americi ko im je kriv za siromaštvo
Nerad, nepismenost, korupcija, kriminal itd, itd...
Nije njima niko kriv sto ne investiraju u obrazovanje, nauku, kulturu, sport...i tamo je k`o i kod nas glavni
baja koji strpa sto vecu pistoljinu za pas i metni ga najsisatijoj trebi u kvartu. Pametni koji misle glavom prvom
prilikom se ispale do "zlocinackog" zapada.
Pa da, pa su im takvim zaostalim i primitivnim kakvi jesu morale doći američke himne da im donesu prosperitet i slobodu. Kad ono jok, narod bira Moralesa i Chaveza, Brazil također postaje problematičan.

A korištenje kao argumenta da neko "bježi na zapad". Pa naravno da su uslovi za življenje bolji kod onoga ko stoljećima tlači i crpi, nego kod onog ko je tlačen.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#117 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by Alfons Kauders »

arte.fakt wrote:
jutarnji wrote: Nerad, nepismenost, korupcija, kriminal itd, itd...
Nije njima niko kriv sto ne investiraju u obrazovanje, nauku, kulturu, sport...i tamo je k`o i kod nas glavni
baja koji strpa sto vecu pistoljinu za pas i metni ga najsisatijoj trebi u kvartu. Pametni koji misle glavom prvom
prilikom se ispale do "zlocinackog" zapada.
kako ba da investiraju kad ih MMF i slicne organizacije u crno zaviju ...
pa ko im je to doveo mmf u avliju? kako smo se ono mi uvalili u stanby aranzman?

narod izabrao nesposobnu vlast koja se na kraju zaduzila... nije nas tjerao ni amer, ni svabo ni rus da se zaduzujemo... to su odradili nasi mamlazi, sami... a narod im je dao mandat na demokratskim izborima... i opet su ovjerili taj mandat prije manje od pola godine...

zato jer smo neobrazovani, lijeni, korumpirani i nepismeni, ko sto fino rece jutarnji... a slovenci im ne tako davno rekose hvala i dovidjenja... oni potlaceni slovenci bez dostojanstva, sto su sad u nato-u i eu...
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#118 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by zonbirile »

JoseMujica wrote:svijet upravo dobija Irak 2 :-) :x
-----------------------------------------------
neće sigurno,jer "pukovnik" je više bio krotitelj deva i one debele iz security-ja,nego vojnik.Od svih snimaka ja ne vidjeh vod vojnika,žalosti angažuje plačenike.Znači nema armiju,a i Libija je izgleda zgodno obdarena izvorima nafte-uglavnom istok i slučajno je tu Bengazi.Zapadf sa gadafijem može i ostati,bude li kakao, ide krajnja solucija.
User avatar
arte.fakt
Posts: 903
Joined: 28/02/2010 19:30

#119 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by arte.fakt »

Alfons Kauders wrote:
arte.fakt wrote:
jutarnji wrote: Nerad, nepismenost, korupcija, kriminal itd, itd...
Nije njima niko kriv sto ne investiraju u obrazovanje, nauku, kulturu, sport...i tamo je k`o i kod nas glavni
baja koji strpa sto vecu pistoljinu za pas i metni ga najsisatijoj trebi u kvartu. Pametni koji misle glavom prvom
prilikom se ispale do "zlocinackog" zapada.
kako ba da investiraju kad ih MMF i slicne organizacije u crno zaviju ...
pa ko im je to doveo mmf u avliju? kako smo se ono mi uvalili u stanby aranzman?

narod izabrao nesposobnu vlast koja se na kraju zaduzila... nije nas tjerao ni amer, ni svabo ni rus da se zaduzujemo... to su odradili nasi mamlazi, sami... a narod im je dao mandat na demokratskim izborima... i opet su ovjerili taj mandat prije manje od pola godine...

zato jer smo neobrazovani, lijeni, korumpirani i nepismeni, ko sto fino rece jutarnji... a slovenci im ne tako davno rekose hvala i dovidjenja... oni potlaceni slovenci bez dostojanstva, sto su sad u nato-u i eu...
neravnaj druge prema sebi ziv bio ... malo historije ti bi ti dobro doslo ...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#120 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by Alfons Kauders »

casobuke wrote: Ne, Alija je bio naivan pa je slijepo vjerovao onim koji su ga kasnije ostavili na cjedilu. Vidim nisi ni ti daleko.

Vjerujem da takvi poput tebe "žive od rečenice", stoga nije ni čudo što je stanje svijesti kod ljudi ovakvo kakvo jeste.
alija je bio naivan, to ovdje niko ne spori... ali reci da je zimmerman vodio sve njegove poteze je smijesno...

zivim, a pitanje je zasto ti ne zivis kad si tako pametan i prosvijetljen... :D i sad sam ja kriv sto je "stanje svijesti" u narodu takvo kako jeste... :D jos jedna zavjera, sto da ne... :D
jah_
Posts: 61
Joined: 24/08/2009 14:46

#121 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by jah_ »

a sto neJMa Intervencije u Israelu, i oni unistavaju "svoje" civile Palestince, ili tamo mozda nisu civili :-)
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#122 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by poznanik »

michio wrote:
poznanik wrote:Pa revolt se ne izražava MIG-ovima, tenkovima, teškom artiljerijom, savremenim PAT-ovima, PAM-ovima i zavidnom vojnom doktrinom :-)
A sto da ne, ako im je dostupno?

Razlikuješ li ti terminološki "revolt" od "vojnog udara"?

Ukoliko Gadafi nacilja neku vojnu kasarnu na jugu Francuske, bi li i to bio znak revolta zbog francuskog prisustva vojnim akcijama iznad Libije?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#123 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by Alfons Kauders »

arte.fakt wrote:
pa ko im je to doveo mmf u avliju? kako smo se ono mi uvalili u stanby aranzman?

narod izabrao nesposobnu vlast koja se na kraju zaduzila... nije nas tjerao ni amer, ni svabo ni rus da se zaduzujemo... to su odradili nasi mamlazi, sami... a narod im je dao mandat na demokratskim izborima... i opet su ovjerili taj mandat prije manje od pola godine...

zato jer smo neobrazovani, lijeni, korumpirani i nepismeni, ko sto fino rece jutarnji... a slovenci im ne tako davno rekose hvala i dovidjenja... oni potlaceni slovenci bez dostojanstva, sto su sad u nato-u i eu...
neravnaj druge prema sebi ziv bio ... malo historije ti bi ti dobro doslo ...
sta reci kad neko nekom kaze da je nepismen i neobrazovan a u istoj recenici napise "neravnaj"... :lol:

koje istorije? hajde napisi nesto konkretno za promjenu... :D i usput navedi sta od ovog sto sam naveo nije tacno... :D
Last edited by Alfons Kauders on 19/03/2011 21:32, edited 1 time in total.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#124 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by zonbirile »

jah_ wrote:a sto neJMa Intervencije u Israelu, i oni unistavaju "svoje" civile Palestince, ili tamo mozda nisu civili :-)
------------------------------
pričamo o ubistvima ne samoubistvima
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#125 Re: FRANCUSKI VOJNI AVIONI IZNAD LIBIJE.

Post by spreca »

jah_ wrote:a sto neJMa Intervencije u Israelu, i oni unistavaju "svoje" civile Palestince, ili tamo mozda nisu civili :-)
Tamo vaze druga pravila :lol: oni su mali njih je grehota ucviliti,jetimi sami :lol:
Post Reply