Edin Džeko

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#101 Re: Edin Džeko...

Post by pirmin »

Ja sam za to da se na fejsu formira grupa "Svi oni koji misle da je Dzeko strijelac pocasnog gola protiv Junajtida". :D
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2767
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#102 Re: Edin Džeko...

Post by alphonse kauders »

Kada se lopta pri šutu odbije od sopstvenog igrača i uđe u gol njemu se isti i pripisuje.

Kada se lopta pri šutu odbije protivničkog igrača, gol se pripisuje onome ko je šutirao osim ako je protivnički igrač (svojom nespretnošću, a ne zato što ga je lopta okrznula) značajno uticao na putanju lopte.

Dakle, ono danas je gol Silve i .
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#103 Re: Edin Džeko...

Post by Murat Sabanovic »

..
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#104 Re: Edin Džeko...

Post by quasar »

Uvijek je dobro kad ima kvalitetnih provokatora koji ti krv piju a da ti to i ne skontas. Medjutim ovdje ih nema.
Sa kilometar se vidi navijacka strast, tako da to odmah mnozim sa nulom. Vas tim nece izgledati bolje ako pljujete po drugom. Samo cete vi izgledati gore. MUtd, je bio jedno vrijeme podređen gostima, i daleko od toga da je tu neka astronomska razlika. Jednostavno je Utd uigraniji i ima boljeg trenera.
Dzekson potrosio (izgubio) 2-3 lopte za 30 minuta. Svaka mu se ovdje broji. Istovremeno su svi ostali pa i Tevez i Silva izgubili jednako ili vise.
Kad se nakon 10-tak minuta zagrijao, vise ih nije gubio, bolje se kretao i postavljao. Mancini ga je uveo bukvalno sa klupe, samo: skidaj se i ulazi bez zagrijavanja. Logicno da nije bio na nivou prvih nekoliko minuta. On je danas radio ono sto mu je posao: u spicu napada skupljao lopte i pokusavao da ih ugura u ogradjen prostor sa mrezom.
Primjetio sam da izvrsno funkcionise sa SWP i da se njih dvojica citaju bez rijeci. Silva se pomalo navikava na njega i on na Silvu. Mislim da dobro funkcionise i sa Richardsom i sa Berijem.
Ovo mu je poslije debitantske, najbolja partija.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#105 Re: Edin Džeko...

Post by Gandalf »

Džeki se po meni sasvim dobro snalazi - bitno je da je koristan na terenu tj. lijepo bi bilo svaki dan zabiti gol, al' ako ne može gol, asistencija za gol čini mi se svakog igrača učini korisnim, kao i izboreni penal - dakle Edin polako stasava i skont'o je to i onaj brnjo Mancini, al' on smatra da mu je u ovom trenutku Džeki korisniji s klupe - naravno i taj će lik ubrzo shvatiti da je Džeki bolji igrač od pola ovih likova što su sada u prvih 11.
User avatar
Baron_Samedi
Posts: 465
Joined: 09/07/2010 14:38

#106 Re: Edin Džeko...

Post by Baron_Samedi »

Nelose izdanje danas. Moze to i bolje. Ali nevjerovatno je kako neki igraci nemaju tajming za pas. Pa R. Pires je i sa 37 g. - bog za nekakve silve.

Mog'o bi startat protiv Arisa. On ili Balotelli sigurno ce zapocet utakmicu. Helem, ja ne bih volio da starta, jer bas i ne vjerujem da se protiv nabrijanih Grckih krkana moze doci do izrazaja.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#107 Re: Edin Džeko...

Post by fixer »

Strasno je kako niko ne zna centrirat u Man C. Nije da ne zele, jednostavno ne znaju. :-)
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#108 Re: Edin Džeko...

Post by and »

Baron_Samedi wrote:Nelose izdanje danas. Moze to i bolje. Ali nevjerovatno je kako neki igraci nemaju tajming za pas. Pa R. Pires je i sa 37 g. - bog za nekakve silve.

Mog'o bi startat protiv Arisa. On ili Balotelli sigurno ce zapocet utakmicu. Helem, ja ne bih volio da starta, jer bas i ne vjerujem da se protiv nabrijanih Grckih krkana moze doci do izrazaja.
za maria manćini kaže da će biti na klupi protiv notts county-a,što bi trebalo značiti da neće igrati protiv arisa
Teufik
Posts: 4845
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#109 Re: Edin Džeko...

Post by Teufik »

Stvarno ne razumijem raju koja ga napada....Pa svakom treba odredjeni period da se privikne na novi stil igre,saigrace,taktiku.
Mislim da je glupo ocekivati da Edin melje kao u Njemackoj.
Treba ga podrzati a ne traziti dlaku u jajetu.
Doci ce on na svoje,sposoban je za to.
Jedino je pitanje koliko brzo ce mu to njegova ekipa omoguciti.
Prije svega mislim na njihov stil igre.Neke stvari moraju mijenjati a kad ce se to desiti ostaje da se vidi.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56056
Joined: 15/12/2008 16:53

#110 Re: Edin Džeko...

Post by ultima_palabra »

Solidan je bio Džeko... fali mu malo drskosti u zračnim duelima, a i prijem je par puta zakazao. Ali je City bio puno opasniji po gol Uniteda kada je on bio u igri.
Čudi me kako ekipa sa onoliko iskusnih pojedinaca nije iskoristila onih 10tak minuta nakon izjednačujućeg gola kada je United bio dobro uzdrman... to je i do trenera :roll: Ovako se sreća okrenula na drugu stranu...
User avatar
Altsa
Posts: 7401
Joined: 19/03/2004 18:31

#111 Re: Edin Džeko...

Post by Altsa »

Dzeko moze samo da moli boga da ovaj supak tevez sto prije ode iz City-a jer se dzeko nece nadavati golova dok je god supcina tevez u cityju
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#112 Re: Edin Džeko...

Post by north »

Šteta što se Silvi pripisa gol, ali nakon pregledanog snimka, sasvim opravdano i mislim da ga nije lopta pogodila da uopše ne bi ni bio gol.....za pola sata protiv UTD se realno teško više moglo od onoga što je uradio.....

Tevez nastavlja sa manguplukom, opet smrdo ne da lopte, ali može mu se :roll: ostali isto čini mi se da mu guraju loptu samo kad moraju i ne znaju šta će sa njom...a to je premalo za jednu utakmicu u kojoj on provede vrijeme na terenu.....u početku sam mislio da haluciniramo, ali sad se definitivno može potvrditi da čovjek jednostavno nema upotrebljive lopte....da je imao par lopti, da je fulao zicere pa da se nešto i kaže protiv njega, ovako jednostavno nema smisla....

Iako je još prerano, ali sve se više bojim da on u ovom klubu neće odraditi ugovor do kraja....ali možda je i to bolje kad se vidi kako ekipa generalno igra i koliko su složni na terenu....svak nešto solira i hoće individualno da nešto uradi....Otkad je Džeko došao mislim da od Teveza nije dobio više od dvije lopte....
LSD
Posts: 27429
Joined: 24/07/2007 08:26

#113 Re: Edin Džeko...

Post by LSD »

Na stranu i Džeko i City , ali ja sebicnijeg igraca od Teveza nisam vidio odavno...pa covjek dodaje loptu samo kad baš mora dodati i kad nema nikakve druge opcije...ovoliko slobode i kredita u jednom timu nema niti jedan igrac na svijetu trenutno....nevjerovatano.
Last edited by LSD on 12/02/2011 18:53, edited 1 time in total.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#114 Re: Edin Džeko...

Post by Creasy »

Tevez mu je prvi put na ovoj utakmici pokusao dodati dvije lopte... vjerovatno mu je to Mancini zaprijetio da moraju vise saradjivati u napadu. Niko ne spomenu kako je Dzeko ostavio povratnu onom Son Rajt Filipsu (ili je to bio onaj crnac sa desne strane - nebitno) i ovaj zakasni za malo, tj. Vidic je izbi u korner.
s_bjelava
Posts: 285
Joined: 27/07/2008 17:40

#115 Re: Edin Džeko...

Post by s_bjelava »

quasar wrote:Uvijek je dobro kad ima kvalitetnih provokatora koji ti krv piju a da ti to i ne skontas. Medjutim ovdje ih nema.
Sa kilometar se vidi navijacka strast, tako da to odmah mnozim sa nulom. Vas tim nece izgledati bolje ako pljujete po drugom. Samo cete vi izgledati gore. MUtd, je bio jedno vrijeme podređen gostima, i daleko od toga da je tu neka astronomska razlika. Jednostavno je Utd uigraniji i ima boljeg trenera.
Dzekson potrosio (izgubio) 2-3 lopte za 30 minuta. Svaka mu se ovdje broji. Istovremeno su svi ostali pa i Tevez i Silva izgubili jednako ili vise.
Kad se nakon 10-tak minuta zagrijao, vise ih nije gubio, bolje se kretao i postavljao. Mancini ga je uveo bukvalno sa klupe, samo: skidaj se i ulazi bez zagrijavanja. Logicno da nije bio na nivou prvih nekoliko minuta. On je danas radio ono sto mu je posao: u spicu napada skupljao lopte i pokusavao da ih ugura u ogradjen prostor sa mrezom.
Primjetio sam da izvrsno funkcionise sa SWP i da se njih dvojica citaju bez rijeci. Silva se pomalo navikava na njega i on na Silvu. Mislim da dobro funkcionise i sa Richardsom i sa Berijem.
Ovo mu je poslije debitantske, najbolja partija.
Upravo tako, hladan i nezagrijan je gubio lopte, poslije je to popravio. Ono u cemu je najjaci - prijem, kontrola i cuvanje lopte mora popraviti jer ova liga nije ista kao BL. U svakom slucaju dobra partija za vrlo malo vremena.
Ostalo ce doci na svoje kad odu ili Tevez ili Mancini.
User avatar
shalla
Posts: 9362
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#116 Re: Edin Džeko...

Post by shalla »

Koje li ironije, danas mu je tevez 2x gurnuo loptu u 20 sekundi i dzeki je oba puta primio ko neki junior :mrgreen:
aleDP
Posts: 55
Joined: 17/11/2010 11:32

#117 Re: Edin Džeko...

Post by aleDP »

Ljudi, jel se vi zezate?

Stvarno ne vidite da Džeko u onoj ekipi meda s kašike ne može?

A jbte, pa koliko vam još utakmica treba...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56056
Joined: 15/12/2008 16:53

#118 Re: Edin Džeko...

Post by ultima_palabra »

Ok, u Juventusu bi razvalio, procvjetao bi u toj ekipi super kreativaca... shvatili smo poentu :-) Ne znam koji q gledam fudbal, kad imaju ovi vizionari koji će mi sve unaprijed objasniti :oops:
User avatar
Edin H.
Posts: 47317
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#119 Re: Edin Džeko...

Post by Edin H. »

shalla wrote:Koje li ironije, danas mu je tevez 2x gurnuo loptu u 20 sekundi i dzeki je oba puta primio ko neki junior :mrgreen:
Zivci? :roll:
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#120 Re: Edin Džeko...

Post by quasar »

shalla wrote:Koje li ironije, danas mu je tevez 2x gurnuo loptu u 20 sekundi i dzeki je oba puta primio ko neki junior :mrgreen:
To je bilo zadnje cemu se nadao.... :mrgreen:
User avatar
Edin H.
Posts: 47317
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#121 Re: Edin Džeko...

Post by Edin H. »

quasar wrote:
shalla wrote:Koje li ironije, danas mu je tevez 2x gurnuo loptu u 20 sekundi i dzeki je oba puta primio ko neki junior :mrgreen:
To je bilo zadnje cemu se nadao.... :mrgreen:

:lol: :lol: :lol:
User avatar
shalla
Posts: 9362
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#122 Re: Edin Džeko...

Post by shalla »

Edin H. wrote:
shalla wrote:Koje li ironije, danas mu je tevez 2x gurnuo loptu u 20 sekundi i dzeki je oba puta primio ko neki junior :mrgreen:
Zivci? :roll:
Ne kontam te, šta živci?

Gledao tekmu sa kumom i on isto prokomentarisao, kad smo dočekali da mu onaj mali bahil doda loptu Džekson je primi ko kakav balvan... Ništa loše nisam mislio već me je još i to nasekiralo...
User avatar
Edin H.
Posts: 47317
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#123 Re: Edin Džeko...

Post by Edin H. »

shalla wrote:
Edin H. wrote:
shalla wrote:Koje li ironije, danas mu je tevez 2x gurnuo loptu u 20 sekundi i dzeki je oba puta primio ko neki junior :mrgreen:
Zivci? :roll:
Ne kontam te, šta živci?

Gledao tekmu sa kumom i on isto prokomentarisao, kad smo dočekali da mu onaj mali bahil doda loptu Džekson je primi ko kakav balvan... Ništa loše nisam mislio već me je još i to nasekiralo...
Pa ako si nervozan pravis greske, to je isto uradio i u prethodnoj utakmici.
User avatar
shalla
Posts: 9362
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#124 Re: Edin Džeko...

Post by shalla »

Ahaaaa.
Ja kontam ti na mene mislio :lol: :lol: , reko da se ne stekne dojam da sam jedan od "pljuvača" :mrgreen:
mazzy
Posts: 725
Joined: 25/07/2009 12:12

#125 Re: Edin Džeko...

Post by mazzy »

shalla wrote:Ahaaaa.
Ja kontam ti na mene mislio :lol: :lol: , reko da se ne stekne dojam da sam jedan od "pljuvača" :mrgreen:
Dobra je stvar sto je otisao u Manchester... ali je losa sto je u City :D
Post Reply