Sporazumni razvod - prvo rociste

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#101 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by moonca »

Ti si nepoznat ovdje -mozes pisati sta hoces- da li ce ti to pomoci.

hm ...ah -prihvati njenu odluku i kreni dalje... shok je za tebe ali, ako se desilo sada ..moguce da bi se desilo s njene strane i nakon 10 godina braka.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#102 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by moonca »

sumirprimus wrote:jarane, ako nas ne trolas, rijetko kad zensko donese takve odluke odjednom, krckalo se to duze vremena a bez da ti je prijavila. iz ovog ili onog razloga to vi znate.
Nema pravila - i te kako se tako odluke donose-- i, kada je doneses nema povratka.
Last edited by moonca on 08/05/2019 13:59, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#103 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by sumirprimus »

splinter wrote:
sumirprimus wrote:jarane, ako nas ne trolas, rijetko kad zensko donese takve odluke odjednom, krckalo se to duze vremena a bez da ti je prijavila. iz ovog ili onog razloga to vi znate.
Jok eto ne trola
8 godina na forumu i vecina postova sad :D
Only_4Kids
Posts: 39
Joined: 18/05/2011 22:37

#104 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Only_4Kids »

@splinter i @sumirprimus

Nisam htio vama dvoma nista pisati, jer nisam htio da "nahranim" trollove.
Ali, de molim vas nije mi do mene, kamoli do dokazivanja da ne trolam i sta sve ne.

Ako ce Vam biti lakse, SarajevoX dok je bio, citao ga. Poslije skontam da me vijesti samo sjebu i napune glupostima, pa prestanem.
Kako sam otisao u dijasporu, poceo opet citati i tako opet dosao na forum. Jel ti sad srce puno?
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#105 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by sumirprimus »

ne druze, ne punim srce tudjim problemima, nit svoje iznosim na forumu...
svako dobro u svakom slucaju i sretno care :thumbup:
Only_4Kids
Posts: 39
Joined: 18/05/2011 22:37

#106 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Only_4Kids »

sumirprimus wrote:ne druze, ne punim srce tudjim problemima, nit svoje iznosim na forumu...
svako dobro u svakom slucaju i sretno care :thumbup:
Hvala ti.
splinter
Posts: 7520
Joined: 08/10/2011 12:28

#107 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by splinter »

Only_4Kids wrote:@splinter i @sumirprimus

Nisam htio vama dvoma nista pisati, jer nisam htio da "nahranim" trollove.
Ali, de molim vas nije mi do mene, kamoli do dokazivanja da ne trolam i sta sve ne.

Ako ce Vam biti lakse, SarajevoX dok je bio, citao ga. Poslije skontam da me vijesti samo sjebu i napune glupostima, pa prestanem.
Kako sam otisao u dijasporu, poceo opet citati i tako opet dosao na forum. Jel ti sad srce puno?
Ja i brat Sumir smo sve samo nismo trollovi i zlonamjerni.
Al ne možeš ništa pametno naći ovdje na forumu. Sam moraš odlučiti šta ćeš dalje i kako ćeš. Pusti raju šta pišu i šupljiraju ovdje, mada bude i dobronamjernih komentara. Dovoljno si zreo i pametan.
Ja ne mogu ni sebi pomoći pa samim tim ni tebi, u stvari za sebe sam najgori, al morao sam se nasmijati francuzu na onaj komentar o jelenima lopatarima, ha ha.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#108 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by sumirprimus »

:thumbup:
to je to.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21765
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#109 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by MarlboroGold »

Cuj fukara a nijw zlonamjeran. Kakva je to fukara :P
User avatar
lmo
Posts: 7812
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#110 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by lmo »

dadoka84 wrote: Žene obično mnogo više razmišljaju od muškaraca i ne idu tek tako ako nemaju alternativu.

pa dokle više s ovakvim generalizacijama, aman.

izađe iz nekog odnosa jer joj se taj odnos više ne dopada...ebote, pa ne svodi se ženski život na ovisnost o muškarcu...čuj ne prekida dok ne nađe drugog.
bjež ba.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21765
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#111 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by MarlboroGold »

Što se tiče posta iznad slažem se, ali je evidentno da nijedna forumašica (izuzev Boemice i hopke) neće reći da možda ipak ima drugog u ovakvim ili sličnim situacijama. Uglavnom su to nekako rezervisani komentari, pa stičem dojam i kad mislite da je tako izbjegavate da to direktno kažete iz nekog razloga. Neke takvu mogućnost isključuju 100%. Zašto? Da ne povrijedite forumaša? Empatija prema ženi? Women solidarity ilitiga power?

Kolika je vjerovatnoća da jeste prevara u pitanju toliko i nije, jer to samo ona zna.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#112 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by insomnia78 »

A mozda zeni stvarno pun kurac ovog. Ko zna kako su izgledali ti njegovi “mjeseci depresije” u stvarnosti
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21765
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#113 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by MarlboroGold »

To sam prvo i rekao, ali prevaru nikad ne treba 100% isključiti. Ne treba ni tvrditi da je to 100% razlog.
User avatar
lmo
Posts: 7812
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#114 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by lmo »

Otkud znamo konkretnu situaciju, lik napisao par nasumično odabranih rečenica i detalja iz života.

Ja se osvrnuh samo na ovu budalastu generalizaciju.

To nešto solidarno, grl pavr niđe veze.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#115 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by insomnia78 »

Pa realno da je obrnuto vi bi sve pisale kako je naso neku hamšu :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21765
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#116 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by MarlboroGold »

lmo wrote:Otkud znamo konkretnu situaciju, lik napisao par nasumično odabranih rečenica i detalja iz života.

Ja se osvrnuh samo na ovu budalastu generalizaciju.

To nešto solidarno, grl pavr niđe veze.
Bilo je još ovakvih situacija kad su se neki javljali sa problemima, pa sam se na sve generalno osvrnuo. Skoro identična slika. Pa i kad je onome žena flertovala i slala slike englezu i kad je muža napustila neke su isključile prevaru i počele braniti ženu.
Last edited by MarlboroGold on 08/05/2019 17:20, edited 2 times in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#117 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by dale cooper »

Kad ti osoba dođe sa ovako rezulutnim stavom kao žena od ovog kolege forumaša rijetko se tu može više šta uraditi da se spasi
veza. Najbolje je da potpiše papire, završi te formalnosti, podijeli imovinu (ako je ima) i okrene se budućnosti. Šteta bi bilo
da mu propadne sve što je gradio zadnjih mjeseci u inostranstvu, a bojim se da će u pokušajima spasavanja veze izgubiti gomilu
energije, vremena i živaca...ni zbog čega. Sretno...kako god bilo. :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21765
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#118 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote:Kad ti osoba dođe sa ovako rezulutnim stavom kao žena od ovog kolege forumaša rijetko se tu može više šta uraditi da se spasi
veza. Najbolje je da potpiše papire, završi te formalnosti, podijeli imovinu (ako je ima) i okrene se budućnosti. Šteta bi bilo
da mu propadne sve što je gradio zadnjih mjeseci u inostranstvu, a bojim se da će u pokušajima spasavanja veze izgubiti gomilu
energije, vremena i živaca...ni zbog čega. Sretno...kako god bilo. :)
:thumbup:
User avatar
lmo
Posts: 7812
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#119 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by lmo »

Pa ne igramo se detektiva...
Nemam pojma ko koga brani i zauzima strane.

U ovom slučaju lik pita ima li šanse da se nešto promijeni ako sudiji predloži i zatraži pomoć bračnog savjetnika, psihologa, nekoga..
Ja sumnjam da će takav postupak, ukoliko se ne dogovori prethodno sa ženom, rezultirati pozitivnim ishodom.
To može samo s njom da dogovori, a zašto nije zainteresovana, to znaju njih dvoje.
Last edited by lmo on 08/05/2019 17:26, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#120 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by SaraFina »

MarlboroGold wrote:Što se tiče posta iznad slažem se, ali je evidentno da nijedna forumašica (izuzev Boemice i hopke) neće reći da možda ipak ima drugog u ovakvim ili sličnim situacijama. Uglavnom su to nekako rezervisani komentari, pa stičem dojam i kad mislite da je tako izbjegavate da to direktno kažete iz nekog razloga. Neke takvu mogućnost isključuju 100%. Zašto? Da ne povrijedite forumaša? Empatija prema ženi? Women solidarity ilitiga power?

Kolika je vjerovatnoća da jeste prevara u pitanju toliko i nije, jer to samo ona zna.
Forum nije sud. Tako da naša mišljenja kako god ih ti okarakterizirao ovdje, nemaju težinu. U ovom slučaju, gdje čovjek sam priznaje da su ga pratila depresivna razdoblja tokom 8 mjeseci razdvojenosti od žene, nečovječno je dosipati mu sol na ranu. Ja mogu bilo kakav odgovor i bilo kojeg sadržaja sročiti i da prođem ispod radara. Vjerujem i ostale ženske osobe...Ali u njegovom slučaju ne vidim svrhu, a ni ostale vjerovatno... Čovjek je iznio svoju stranu priče, ne znamo koji su uzroci nagnali ženu da potegne tako radikalan potez kao razvod.
Pa sve dok je to tako, a biće vjerovatno do kraja, slažem se sa gospodičnom iz Hercegovine da preuranjeno iznošenje zaključaka bez dokaza je štetno. Pogotovo za čovjeka koji ovdje istresa i pretresa svoj privatni život.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#121 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by SaraFina »

MarlboroGold wrote:
dale cooper wrote:Kad ti osoba dođe sa ovako rezulutnim stavom kao žena od ovog kolege forumaša rijetko se tu može više šta uraditi da se spasi
veza. Najbolje je da potpiše papire, završi te formalnosti, podijeli imovinu (ako je ima) i okrene se budućnosti. Šteta bi bilo
da mu propadne sve što je gradio zadnjih mjeseci u inostranstvu, a bojim se da će u pokušajima spasavanja veze izgubiti gomilu
energije, vremena i živaca...ni zbog čega. Sretno...kako god bilo. :)
:thumbup:

I vas dva Tuzlaka ste divni i krasni savjetodavci, kad se nešto ne tiče lično vas. :D
Ovo je fenomenalno sročeno i super rješenje, ali čovjek očigledno ženu voli. E tu malu zaškoljicu ste predvidjeli. Ne?
Plus emotivno i psihički očigledno nije u top stanju.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#122 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by insomnia78 »

Pa sta ti predlazes?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#123 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by insomnia78 »

Ocito je to i ona skontala. Sto bude vise upiro ova ce se vise distancirati
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21765
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#124 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by MarlboroGold »

lmo wrote:Pa ne igramo se detektiva...
Nemam pojma ko koga brani i zauzima strane.

U ovom slučaju lik pita ima li šanse da se nešto promijeni ako sudiji predloži i zatraži pomoć bračnog savjetnika, psihologa, nekoga..
Ja sumnjam da će takav postupak, ukoliko se ne dogovori prethodno sa ženom, rezultirati pozitivnim ishodom.
To može samo s njom da dogovori, a zašto nije zainteresovana, to znaju njih dvoje.
Ma nije u pitanju zauzimanje nečije strane, već riječi koje se upute forumašu sa ovakvim ili sličnim problemima. Konkretno govorim o mooncinom postu kad je na kraju napisala da nije druga osoba bila razlog. Kategorički odbacuje tu mogućnost, a može itekako biti da postoji druga muška osoba u njenom životu. Tvoj post je ok.
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#125 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by dale cooper »

SaraFina wrote:
MarlboroGold wrote:
dale cooper wrote:Kad ti osoba dođe sa ovako rezulutnim stavom kao žena od ovog kolege forumaša rijetko se tu može više šta uraditi da se spasi
veza. Najbolje je da potpiše papire, završi te formalnosti, podijeli imovinu (ako je ima) i okrene se budućnosti. Šteta bi bilo
da mu propadne sve što je gradio zadnjih mjeseci u inostranstvu, a bojim se da će u pokušajima spasavanja veze izgubiti gomilu
energije, vremena i živaca...ni zbog čega. Sretno...kako god bilo. :)
:thumbup:

I vas dva Tuzlaka ste divni i krasni savjetodavci, kad se nešto ne tiče lično vas. :D
Ovo je fenomenalno sročeno i super rješenje, ali čovjek očigledno ženu voli. E tu malu zaškoljicu ste predvidjeli. Ne?
Plus emotivno i psihički očigledno nije u top stanju.
Ali ona njega očigledno više ne voli. I šta onda? Ne možemo nikoga natjerati da nas voli. I dovodi se u situaciju da bira između
bolje budućnosti za sebe na kojoj je marljivo radio i ljubavi za koju su šanse da se spasi sasvim male ili nepostojeće.
Post Reply