FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
emko1234
Posts: 4607
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#101 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by emko1234 »

zateznistub wrote:@emko, ja mislim da ti ni biciklo nemas...
ti dobro mislis,sjajno ti ide i nastavi tako.. :lol: :lol: :lol: :-) :-) :D
wickerman* dobro ti shlauf rece..a ko ima auto od 20 milja il vise ima vjerovatno i tu kucicu bar ja tako mislim.. :D
User avatar
mirzazmaj
Posts: 351
Joined: 24/06/2008 11:57
Location: sarajevo

#102 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mirzazmaj »

wickerman wrote:Ja da imam nekih 20.000KM fino bi kupio sebi auto od 6000KM ne mora biti punto :-D a za ostalih 14000KM kupio dio zemlje i ako budes imao srece i neku kucicu,brvnaricu pa se s tim auticem jer svi autici samo sluze za prelazak puta sa tacke A do tacke B i kupis sebi gajbu pive i kliu svjeze ribe i uzivas na toj zemlji a ovaj sto ima to neko auto od 20.000KM nek kruzi po parkingu za to vrijeme ! Jedino kad bi kupio skuplje auto bi bilo kad bi imao 100.000KM na racunu,u suprotnom bi mi bilo zao para!

P.S.Zaboravih reci da kad imas zemlju ti za 10god ces vjerovatno nesto uloziti a cijena nece padati,cak sta vise samo ce rasti pa za 10 godina ces prodat za jedno 30.000KM a auto od 20.000KM ce za 10 godina vrijedit 10.000KM a jos ces dobiti po koju sjedu,jer ti ga je neko ogulio,obio,ukrao itd !!!

Punto rulzzz :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
svaka cast, najjaci komentar do sad, ja tako i uradio, a ovi trkaci nek se ganjaju od semafora do semafora :thumbup:
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#103 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by whow »

wickerman wrote:Ja da imam nekih 20.000KM fino bi kupio sebi auto od 6000KM ne mora biti punto :-D a za ostalih 14000KM kupio dio zemlje i ako budes imao srece i neku kucicu,brvnaricu pa se s tim auticem jer svi autici samo sluze za prelazak puta sa tacke A do tacke B i kupis sebi gajbu pive i kliu svjeze ribe i uzivas na toj zemlji a ovaj sto ima to neko auto od 20.000KM nek kruzi po parkingu za to vrijeme ! Jedino kad bi kupio skuplje auto bi bilo kad bi imao 100.000KM na racunu,u suprotnom bi mi bilo zao para!

P.S.Zaboravih reci da kad imas zemlju ti za 10god ces vjerovatno nesto uloziti a cijena nece padati,cak sta vise samo ce rasti pa za 10 godina ces prodat za jedno 30.000KM a auto od 20.000KM ce za 10 godina vrijedit 10.000KM a jos ces dobiti po koju sjedu,jer ti ga je neko ogulio,obio,ukrao itd !!!

Punto rulzzz :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Joj koncepta Shvico dragi . Pa to jos zivi u socijalizmu i masta o vikendicama i bastici . 90% razvijenog svjeta radi vikendima i prekovremeno , neplaceno i sta sve ne a ovaj jos u filmu ; subotom na vikendicu , nedeljom na utakmicu , u julu na moru . To je jarane davno proslo vrijeme.
vnm
Posts: 1479
Joined: 08/07/2008 01:28

#104 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by vnm »

pa dobro, ceka te vikendica kad odes u penziju. :D
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#105 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

emko1234 wrote:johtra* cemu ovoliki beef prema audiju i luksuznim poluproizvodima? pa ako je audi toliko los sto trosis energiju da mi to objasnis umjesto da me pustis da zivim u tom uvjerenju a ti nastavi da vozis italijansko zlato..zar nije tako lakse?osim toga ne znam koliko puta treba pomenut da je vw koncern taj koji i danas posluje u plusu dok je fiat na marginama..djaba tradicija,avioni i kamioni kad prodajni rezlutati kazu drugacije..kurcim se?sne bas..a imam li osnove?itekako.. jbg fiat je ostao na sjajni dizelima od 2.4 litra zapremine s 5 cilindara dok audi ima neku v12 dizel karinu..toliko o inovativnosti i tehnoglogiji..treba li reci da taj tenk s dizelom ide haman bolje od perjanice maseratija?

chelo* mogu samo narezat mladi travnicki..fetu ne jedem..posto je toplo ovdje gdje sam sad za raliku od doline..ipak cu japanke zadat veceras :D g2 4ever :D
nemam ja nikakav beef prema audiju, ali ne mislim da je neko sveto slovo...jesam ja negdje napisao da je jatafi zlato?? nisam...savršeno znam koje auto vozim i kolika mu je vrijednost, na kraju krajeva, kupio sam ga radi sebe, a ne radi drugih...milion puta sam napisao, neće mi niko prodavati muda pod bubrege i pričati kako FIAT ne valja, bla bla, bla...a pritom pričati bez argumenata i na osnovu rekla-kazala priča...s druge strane, ja mogu pričati o ostalim autima, pogotovo novijim, jer ih mijenjam svakih 10 do 15 dana, takav mi je posao ustvari...tako ću svuda reći da VW-u skidam kapu za DSG, svaka čast..ali isto tako mogu tvrditi da je JTD bolja mašina od TDI-ja...plus za info: FIAT odavno ne posluje na marginama, a to što nemaju V12 dizel njih zaboli taki, a vrlo ga lako mogu napraviti, ali trenutno im ne treba, jer nemaju veće auto od 159 tako da je 2,4 petak sasvim dovoljan..i gle čuda, traje više od 15 godina na tržištu...
emko1234
Posts: 4607
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#106 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by emko1234 »

ja mislim johntra da samo u tvom svijetu fiat dobro posluje..jer ako je si u krizi divovi kosto je toyota il gm a eto i opel koji je meni realno 10x bolje auto od fiata kome se to fiat prodaje samo mi reci?koji trziste i na kojem kontinentu?
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#107 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by respo »

fiat je samo u italiji u minusu u ostalim zemljama profitiraju
emko1234
Posts: 4607
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#108 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by emko1234 »

respo wrote:fiat je samo u italiji u minusu u ostalim zemljama profitiraju
il je obrnuta situacija..samo su u italiji u plusu..
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#109 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

koliko znam, a znam dobro, FIAT je trenutno na svim jačim tržištima u plusu...malo zeznutije ide u Italiji zato što su prestale subvencije za kupovinu novih vozila, ali na ostalim tržištima je ok...čak Alfi i Lanciji je krenulo na bolje...uglavnom, FIAT je u plusu oko 90 miliona eura, nije neka lova, ali tek je gotov prvi kvartal poslovanja, dok se drugi blži...
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#110 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by shlauf »

johntra wrote:koliko znam, a znam dobro, FIAT je trenutno na svim jačim tržištima u plusu...malo zeznutije ide u Italiji zato što su prestale subvencije za kupovinu novih vozila, ali na ostalim tržištima je ok...čak Alfi i Lanciji je krenulo na bolje...uglavnom, FIAT je u plusu oko 90 miliona eura, nije neka lova, ali tek je gotov prvi kvartal poslovanja, dok se drugi blži...
FIAT-u, Alfi i Lanciji dobro ide i svi su u plusu a samo nama penzionerima ostaju iste visine penzija :D :lol:

P.S. Postar jos nije dolazio a ni zvonio 2 X

Aleee aleeeeeeeeeee :dance:
User avatar
olensoner
Posts: 1153
Joined: 24/01/2008 19:34

#111 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by olensoner »

emko1234 wrote:
respo wrote:fiat je samo u italiji u minusu u ostalim zemljama profitiraju
il je obrnuta situacija..samo su u italiji u plusu..
Istina je ovo sto respo kaze, samo su u Italiji u minusu, 100%...
Razlog je zato sto nisu smanjili plate radnicima u Italiji, a uveli su kamate na nova auta proizvedena u Italiji...
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#112 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

U Italiji je došlo do drastičnog pada prodaje novih auta, ne samo vezano za FIAT, ali pošto oni drže 40 posto tržišta, najviše osjete te probleme....a što se tiče FIAT-a Marchionne je podigao prašinu sa najavljenom selidbom nekih pogona i modela van Italije, pa ga malo zezaju sindikati...
User avatar
kurty
Posts: 45064
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#113 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by kurty »

Eh imam jedno pitanje...

Igrom slucaja sad dobio Fiat Punta 1,3 2001 godiste, ili drugo...

Eh sad auto je u garazi, upalim ga povremeno, malo provozam, jer je registracija istekla, a moram cekati oktobar, novembar, pa cu ga tek moci registrovati...

Auto je u jako jako dobrom stanju... Uradio bih mu servis, cisto da sam siguran da sve bude OK...
Sad me interesuje, gdje da ga radim i koliko bi para kostao???
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#114 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

pročitaj početak ove teme, imaš nekoliko odgovora o tome... :thumbup:
User avatar
olensoner
Posts: 1153
Joined: 24/01/2008 19:34

#115 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by olensoner »

johntra wrote:U Italiji je došlo do drastičnog pada prodaje novih auta, ne samo vezano za FIAT, ali pošto oni drže 40 posto tržišta, najviše osjete te probleme....a što se tiče FIAT-a Marchionne je podigao prašinu sa najavljenom selidbom nekih pogona i modela van Italije, pa ga malo zezaju sindikati...
Ma ne znam bas, koliko vidim na italijanskim cestama i nije bas, vecinom ko je prije kupovao novo kupuje i sad, neka velika kriza u Italiji se bas i ne osjeti, najgore je Rumunima, Albancima i Moldavcima, rade vecinom na crno na gradjevini i na farmama i plantazama, a sad su ti poslovi oslabili...

@Kurty, zamjeni slijedece: filtere ulja, goriva i zraka, remen, spaner i vodenu pumpu
Cijenu ne znam koliko je, nego ako si odande odakle mislim da jesi (iz Breze) odi do Jakare, zakazes kad hoces, sta hoces, mozes sam nabaviti dijelove a moze i on, ja u Bosni samo njemu od mehanicara vjerujem :thumbup: .
User avatar
kurty
Posts: 45064
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#116 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by kurty »

olensoner wrote:
@Kurty, zamjeni slijedece: filtere ulja, goriva i zraka, remen, spaner i vodenu pumpu
Cijenu ne znam koliko je, nego ako si odande odakle mislim da jesi (iz Breze) odi do Jakare, zakazes kad hoces, sta hoces, mozes sam nabaviti dijelove a moze i on, ja u Bosni samo njemu od mehanicara vjerujem :thumbup: .
OK...mada u zadnje vrijeme sam na par mjesta cuo da su poceli malo fuseriti...

Uglavnom, sve ovo navedeno cu uraditi :thumbup:
User avatar
olensoner
Posts: 1153
Joined: 24/01/2008 19:34

#117 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by olensoner »

kurty wrote:
olensoner wrote:
@Kurty, zamjeni slijedece: filtere ulja, goriva i zraka, remen, spaner i vodenu pumpu
Cijenu ne znam koliko je, nego ako si odande odakle mislim da jesi (iz Breze) odi do Jakare, zakazes kad hoces, sta hoces, mozes sam nabaviti dijelove a moze i on, ja u Bosni samo njemu od mehanicara vjerujem :thumbup: .
OK...mada u zadnje vrijeme sam na par mjesta cuo da su poceli malo fuseriti...

Uglavnom, sve ovo navedeno cu uraditi :thumbup:
Sto se tice fuserenja moguce je, ima dosta i posla, pa onda je tesko, zato kazem trebas otici pa dogovoriti unaprijed, a posto vidim da ne zuris onda vidi kad momcima u servisu odgovara i da se to uradi kad budu imali vremena, onda nece nista fuseriti sigurno.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#118 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by respo »

emko1234 wrote:
respo wrote:fiat je samo u italiji u minusu u ostalim zemljama profitiraju
il je obrnuta situacija..samo su u italiji u plusu..
provjeri informaciju pa onda pisi ne lupaj bezveze
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#119 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by wickerman »

Posto vas iam vise koji ste napisali odgovore na komentar,da vas ne citiram ! nego ovako:
@Shlauf kad sam mislio na zemlju,nisam mislio u Sarajevu,a sigurno ne na Breci ! 1m2 zemljista izvan Sarajeva(npr Rakovica) je 20KM a moze se naci i jeftinije sigurno ! Sto ti za 500m2 dodje 10.000KM a montazna kucica ti je 8000KM,ali ako neces montaznu mozes uvijek zidat malo po malo i za par godina eto kuce ! :dance:
@emko1234 sto je najtragicnije nema! Kod nas ljudi su naopaki u drzavi,on je podstanar i ima petaka u djepu a voza auto od 20.000KM to je meni za zatvora i vecini otkaze nesto i bude onda parkiran ! Ljudi koji imaju para da ne znaju sta ce snjima nemaju auta od 200.000KM,imaju jedino ako su frustrirani i to da poakze kako je on bogati tako to jer to je uzalud bacanje para !
@Whow jes mi malo koncept koda mi je Finci u rodu ali stas :D !! Na zapadu je glavna stvar niej iamti auto skupo niti imati stan,nego ja glavni poakzatelj imucnosti imati kucu,a bogami koliko znam nisu bas oni neki komunisti :o :o socijalizam ti se vise zasniva da svi imaju jednako i da se uziam od bogatih i daje siromasnim! A sto se tice rada u drzavnim firmama uvijek imas subotu i nedelju slobodno a i u vecini privatnih,osim u divljima i usluznosti !

Ja imam nekretnina u sve 4 vazne sarajevske opstine stim sto u Starom gradu imam 3 i vikendicu na Buni! Tata je imamo poslovnu mazdu 6 i nije trebalo auto,sada je nema pa smo kupili Fiat Punto! Da imam 20.000KM isto bi uradio i ostatak ili ulozio u nesto ili kupio nesto drugo,ali za auto nikad nebi dao 20.000KM!!!

Ja necu vise odgovarat na ovo sto sam napisao,sada se koncentrisem na temu :-D :-D :-D !
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#120 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Admir_1984 »

Imam ja Fiat Mareu i sve je divno krasno, ide kao ladja i slicno. Al zato kad ode neki dio glavobolje nastaju, a jos vece glavobolje kada majstoru odvezes da napravi, cim vidi auto ojjjjj nemoj, tesko skinut, aaaaaa i slicno. Otisla neka dizna, nigdje je na mapi nema, iz shirokog morali naruciti, oko 600KM, otishao alternator i sad autoelektricaru napamet ne pada da ga on mijenja, nego kaze odvezite mehanicaru nek on skine pa ga donesite, treba valjda poluosoovinu cijelu skinut da se izvadi ebeni alternator. Naravno oboje ti papreno naplate. Sad kad sam morao zamijeniti karter i alternator uzeo majstor samo za skidanje i postavljanje da dva dijela 140KM. Kad nam ceste budu kao u Italiji onda u obzir dolazi fiat, kad se ovo proda nikad vishe fiat kod mene nece biti
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#121 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

jarane, al tebe fino prče majstori...napiši koji su, da znamo i mi, pa da ih zaobilazimo.... :D
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#122 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by chelo »

Admir_1984 wrote:Naravno oboje ti papreno naplate.
Zato fino u servis i na jednom mjestu zavrsis...dobijes garanciju :D
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#123 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Admir_1984 »

chelo wrote:
Admir_1984 wrote:Naravno oboje ti papreno naplate.
Zato fino u servis i na jednom mjestu zavrsis...dobijes garanciju :D
Mogu misliti tamo ludnice od cijena :-) :-)

Kad sam se raspitivao za Karter, nov za Fiata 900KM :-) :-)
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#124 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

igrom slučaja tad sam bio u autocommercu, kad si zvao za karter... :D
sve se danas može naći polovno, bar što se tiče tih karoserijskih dijelova...što se tiče dizne, pretpostavljam da je u pitanju ajnšpric dizna, ona je max nova oko 100 do 120 KM...zavisi samo gdje tražiš dijelove za kupovinu...ja sam znao isti dio, ali ne i lošije kvalitete, nalaziti i za 100 do 150 KM manje...
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#125 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Admir_1984 »

johntra wrote:igrom slučaja tad sam bio u autocommercu, kad si zvao za karter... :D
sve se danas može naći polovno, bar što se tiče tih karoserijskih dijelova...što se tiče dizne, pretpostavljam da je u pitanju ajnšpric dizna, ona je max nova oko 100 do 120 KM...zavisi samo gdje tražiš dijelove za kupovinu...ja sam znao isti dio, ali ne i lošije kvalitete, nalaziti i za 100 do 150 KM manje...
mislim da nije ta ajnspric dizna, sve zivo smo zvali i da je toliko valjda bi bilo negdje ovde. Ima tome 3-4 godine sigurno, al opet sumnjam da se mogla toliko sniziti cijena. Pitacu starog veceras kako se tacno zvala, a auto je nenormalno pusilo zbog nje. Zvao sam 20 otpada i niko kao "nema" kartera polovnog. Al je finta sto ti ga niko nece prodati jer mu se ne isplati da ga odvaja od motora, masa raje danas mijenja benzin-dizel motore. Jedino kod zigija su mi rekli o cemu se radi, karter je 150KM, al dali bi mi za 250 (zvali gazdu)
Post Reply