Auto salon Kramar - vasa iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
Shavobass
Posts: 90
Joined: 06/01/2014 18:02

#101 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Shavobass »

Ja samo želim da kežem da ni Kramar nije puno bolji od ostalih autosalona,svima je njima samo jedna stvar u glavi a to je ZARADA.
I još nešto želim da kažem da se može naći dobro auto koje je kupljeno novo u BiH po istoj cijeni kao i kod kramara
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#102 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

Zbog čega bi vozilo iz BiH trebaplo biti u pravilu bolje i sačuvanije od vozila iz uvoza ?

Bolje je službeno i redovno održavano vozilo od bh. privatnog vozila koje nije propisno i redovno održavano :)
User avatar
drndalo
Posts: 22913
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#103 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by drndalo »

condy wrote:Bolje je službeno i redovno održavano vozilo od bh. privatnog vozila koje nije propisno i redovno održavano :)
Ti k'o Grunf imas poskocice...

Pa cu i ja... Bolje je BH privatno vozilo propisno i redovno odrzavano, nego strano sluzbeno redovno odrzavano vozilo...
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#104 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Mlad i Nevin »

Jest jest...moj drndalo, šta misliš koliko su auta koja su prešla 100 hiljada u BiH izdrndana? Jaran uvezao Audi sa 240 milja, bio sav utegnut. Evo nakon 20 hiljada u BiH sva mu plastika cvili.

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
User avatar
Qler
Posts: 23706
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#105 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Qler »

Cvili jer je presao skoro 300 hiljada... ne sto je presao 20 hiljada u BiH...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#106 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by goran16v »

Qler wrote:Cvili jer je presao skoro 300 hiljada... ne sto je presao 20 hiljada u BiH...
Al isto tako ne bi procvilio na 300k km da je ostao u Njemackoj!
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#107 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by goran16v »

Shavobass wrote:Ja samo želim da kežem da ni Kramar nije puno bolji od ostalih autosalona,svima je njima samo jedna stvar u glavi a to je ZARADA.
I još nešto želim da kažem da se može naći dobro auto koje je kupljeno novo u BiH po istoj cijeni kao i kod kramara
Jeste puno bolji zbog same cinjenice sto auta ne kupuje i ne uvozi na komad da jednog po jednog priprema za udaju nego skida auta u lotovima sa leasinga koja zbog obaveza prema leasing kucama moraju biti propisno odrzavana, a to se odrzavana i na visoj cijeni kod Kramara tako da njegova ZARADA, koja jeste najbitnija, ne dolazi u pitanje.

Sto se drugog dijela tice, tesko! Ja cu prvi na svoj auto, koji sam kupio nov u BiH, koji redovno odrzavam po PS-u i za sta imam sve racune, upravo zbog cinjenice da mu se znaju otac i mater, da nije bio sluzbeni i da se to moze provjeriti na mjestu gdje su servisi radjeni, dopisati bar milju i po - dvije na cijenu u odnosu na Kramare i ostale iz uvoza za auto istog godista i kilometraze, a to mi ne bi bilo prvi put i nisam jedini koji ce to uraditi.
User avatar
Qler
Posts: 23706
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#108 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Qler »

goran16v wrote:
Qler wrote:Cvili jer je presao skoro 300 hiljada... ne sto je presao 20 hiljada u BiH...
Al isto tako ne bi procvilio na 300k km da je ostao u Njemackoj!

Moj sluzbeni mondeo presao evo 309xxx hiljada kilometara, unutra nista ne cvili :) vani cvili, ali to je do odrzavanja, sluzbeni pa se jase do iznemoglosti.. ali unutra ni jedna plastika ne cvili, nista. Sjedista prljava, konzola isto tako, gepek katastrofa, tovari se svime i svacime, i to od prednjeg sjedista do gepeka, i opet nije plastika proskripala...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#109 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by goran16v »

Qler wrote:
goran16v wrote:
Qler wrote:Cvili jer je presao skoro 300 hiljada... ne sto je presao 20 hiljada u BiH...
Al isto tako ne bi procvilio na 300k km da je ostao u Njemackoj!

Moj sluzbeni mondeo presao evo 309xxx hiljada kilometara, unutra nista ne cvili :) vani cvili, ali to je do odrzavanja, sluzbeni pa se jase do iznemoglosti.. ali unutra ni jedna plastika ne cvili, nista. Sjedista prljava, konzola isto tako, gepek katastrofa, tovari se svime i svacime, i to od prednjeg sjedista do gepeka, i opet nije plastika proskripala...
Vjeruj bez obzira sto ne cvili sad kad god da procvili ovdje u Njemackoj bi procvilio dosta kasnije...
User avatar
drndalo
Posts: 22913
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#110 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by drndalo »

Mlad i Nevin wrote:Jest jest...moj drndalo, šta misliš koliko su auta koja su prešla 100 hiljada u BiH izdrndana? Jaran uvezao Audi sa 240 milja, bio sav utegnut. Evo nakon 20 hiljada u BiH sva mu plastika cvili.

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
Utegnut moj klinac... Nego je problem sto mi ne znamo sta je utegnut Audi, jer malo ko od nas ima para da ga kupi novog, pa nam nakon trulja koje smo do tada vozili Audi sa 240.000 km "sav utegnut"... Tako je i mojoj raji sa Golfovima 2 '87 godista, moj BMW 316i iz '89 bio pojam svemira... Mene je vjerno sluzio jako dugo, ali nisam bas mislio da je jako utegnut kada sam ga uzeo sa 171.000 km... Ni sa 311.000 ka kad sam ga prodao, nista na njemu nije zvonilo ni cvililo, ali je bio jos manje utegnut nego kada sam ga kupio, iako sam ga pristojno odrzavao to vrijeme...

Sent from my Nokia 3210 using Fingers
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#111 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

drndalo wrote:
condy wrote:Bolje je službeno i redovno održavano vozilo od bh. privatnog vozila koje nije propisno i redovno održavano :)
Ti k'o Grunf imas poskocice...

Pa cu i ja... Bolje je BH privatno vozilo propisno i redovno odrzavano, nego strano sluzbeno redovno odrzavano vozilo...
:D :thumbup:

Može i ova...Kad odeš kod nas u naš " ovlašteni "servis kažeš serviseru šta ce ti raditi na tom servisu.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#112 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

goran16v wrote:
Sto se drugog dijela tice, tesko! Ja cu prvi na svoj auto, koji sam kupio nov u BiH, koji redovno odrzavam po PS-u i za sta imam sve racune, upravo zbog cinjenice da mu se znaju otac i mater, da nije bio sluzbeni i da se to moze provjeriti na mjestu gdje su servisi radjeni, dopisati bar milju i po - dvije na cijenu u odnosu na Kramare i ostale iz uvoza za auto istog godista i kilometraze, a to mi ne bi bilo prvi put i nisam jedini koji ce to uraditi.
Najgore što kad budeš prodavao vozilo većina njih neće uopšte gledati te račune već će brže bolje se uhvatiti za jeftiniju ulickanu verziju kod nekog dilera... :)

Barem su moja takva iskustva, imao račune, orginalnu servisnu, nove felne, plus čelične, auto bez packe, a kad vide cijenu koja jeste bila viša za milju i po, samo kažu " preskupo" :D
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#113 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by goran16v »

condy wrote:
goran16v wrote:
Sto se drugog dijela tice, tesko! Ja cu prvi na svoj auto, koji sam kupio nov u BiH, koji redovno odrzavam po PS-u i za sta imam sve racune, upravo zbog cinjenice da mu se znaju otac i mater, da nije bio sluzbeni i da se to moze provjeriti na mjestu gdje su servisi radjeni, dopisati bar milju i po - dvije na cijenu u odnosu na Kramare i ostale iz uvoza za auto istog godista i kilometraze, a to mi ne bi bilo prvi put i nisam jedini koji ce to uraditi.
Najgore što kad budeš prodavao vozilo većina njih neće uopšte gledati te račune već će brže bolje se uhvatiti za jeftiniju ulickanu verziju kod nekog dilera... :)

Barem su moja takva iskustva, imao račune, orginalnu servisnu, nove felne, plus čelične, auto bez packe, a kad vide cijenu koja jeste bila viša za milju i po, samo kažu " preskupo" :D
Vjeruj, a govorim ti iz 1. ruke i nakod 3 takva auta, taj i takav auto ode prije nego sto si pomislio da razglasis da ga prodajes.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#114 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

goran16v wrote:
condy wrote:
goran16v wrote:
Sto se drugog dijela tice, tesko! Ja cu prvi na svoj auto, koji sam kupio nov u BiH, koji redovno odrzavam po PS-u i za sta imam sve racune, upravo zbog cinjenice da mu se znaju otac i mater, da nije bio sluzbeni i da se to moze provjeriti na mjestu gdje su servisi radjeni, dopisati bar milju i po - dvije na cijenu u odnosu na Kramare i ostale iz uvoza za auto istog godista i kilometraze, a to mi ne bi bilo prvi put i nisam jedini koji ce to uraditi.
Najgore što kad budeš prodavao vozilo većina njih neće uopšte gledati te račune već će brže bolje se uhvatiti za jeftiniju ulickanu verziju kod nekog dilera... :)

Barem su moja takva iskustva, imao račune, orginalnu servisnu, nove felne, plus čelične, auto bez packe, a kad vide cijenu koja jeste bila viša za milju i po, samo kažu " preskupo" :D
Vjeruj, a govorim ti iz 1. ruke i nakod 3 takva auta, taj i takav auto ode prije nego sto si pomislio da razglasis da ga prodajes.
U mom slučaju auto koje sam prodao nije bilo VW pa iz tog razloga je najvjerovatnije prodaja isla nesto sporije ( dva mjeseca ). Međutim, odrzavam auto redovno i propisno radi sebe, jer je svakodnevno u pokretu.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#115 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by goran16v »

condy wrote:
goran16v wrote: Vjeruj, a govorim ti iz 1. ruke i nakod 3 takva auta, taj i takav auto ode prije nego sto si pomislio da razglasis da ga prodajes.
U mom slučaju auto koje sam prodao nije bilo VW pa iz tog razloga je najvjerovatnije prodaja isla nesto sporije ( dva mjeseca ). Međutim, odrzavam auto redovno i propisno radi sebe, jer je svakodnevno u pokretu.
U mom slucaju je bio samo jedan iz VW grupe, druga 2 su bili Opel i Toyota koja je BTW prodata skoro na nevidjeno, odnosno na osnovu fotografija, skenirane serv. knjizice i faktura.
Naravno da ces auto odrzavati radi sebe, ali ces, kad dodje trenutak, gledati da to ukalkulises u odnosu na auta koja nisu savjesno odrzavana ili auta za koja se ne znas kako su odrzavana, sto je puno cesca varijanta.
Shavobass
Posts: 90
Joined: 06/01/2014 18:02

#116 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Shavobass »

Evo ljudi iskreno,dali bi vi prije kupili auto iz autokuce ili privatno auto.
evo npr:
http://www.pik.ba/artikal/10180439/peugeot-308/
ILI
http://askramar.pik.ba/artikal/11734313 ... 8-1-6-hdi/
User avatar
drndalo
Posts: 22913
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#117 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by drndalo »

Ja licno bih ovaj privatni radje... Svidja mi se boja...
GaRGa
Posts: 2763
Joined: 25/02/2009 15:00

#118 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by GaRGa »

[quote="Shavobass"]Evo ljudi iskreno,dali bi vi prije kupili auto iz autokuce ili privatno auto.
evo npr:
http://www.pik.ba/artikal/10180439/peugeot-308/


Ako je ovaj presao samo 75 hiljada ja sam Marilyn Monroe...
User avatar
drndalo
Posts: 22913
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#119 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by drndalo »

A sudis na osnovu ? Ako je zaista nov kupljen i prva je ruka, servisi se slazu, zamijenjeno sto pise da jeste, onda jedno posteno dubinsko pranje popravlja situaciju... Naravno, uz korekciju cijene...
Shavobass
Posts: 90
Joined: 06/01/2014 18:02

#120 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Shavobass »

GaRGa nećeš vjerovat,moj dajdža kupio Škodu Fabiu 2005 novu,trenutno na satu ima samo 110 k,tako da nevidim šta ti ovdje nije jasno :? :?
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#121 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by goran16v »

drndalo wrote:A sudis na osnovu ? Ako je zaista nov kupljen i prva je ruka, servisi se slazu, zamijenjeno sto pise da jeste, onda jedno posteno dubinsko pranje popravlja situaciju... Naravno, uz korekciju cijene...
Samo ostaje pitanje zasto je mijenjano kvacilo na autu koji je presao 70-ak hiljada...?
User avatar
Qler
Posts: 23706
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#122 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Qler »

Ja znam jednog sto je zamijenio kvacilo nakon par hiljada... sve je do vozaca :)
User avatar
drndalo
Posts: 22913
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#123 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by drndalo »

goran16v wrote:
drndalo wrote:A sudis na osnovu ? Ako je zaista nov kupljen i prva je ruka, servisi se slazu, zamijenjeno sto pise da jeste, onda jedno posteno dubinsko pranje popravlja situaciju... Naravno, uz korekciju cijene...
Samo ostaje pitanje zasto je mijenjano kvacilo na autu koji je presao 70-ak hiljada...?
Ja, a i ti ovako iz daljine to mozemo samo pretpostavljati i nagadjati... Ja imam svoju sumnju, koja se svodi na zenskog vozaca i voznju sa polu pritisnutim kvacilom vecinu vremena, ali nemam dokaza... Cak i da je tako, ako je sve ostalo kako pise, i ljudi se dogovore za cijenu, sto da ne... Naravno da sva prica moze biti i "lavor", u tom slucaju pobjegnes velikom brzinom...

Mislim, ovdje na temi se osjecaji krecu izmedju totalnog odusevljenja i idealiziranja Kramara, kao i bespotrebnog pljuvanja... A istina je negdje izmedju, i nije za svaki auto ista, ni svakog kupca... Nije ni losa opcija za nekoga ko hoce da kupi polovnjaka kontrolisanog podrijetla, a nema vremena i/ili zivaca da ganaj prve gazde koji prodaju 3-5 godina stare polovnjake kupljene u BiH. Kojih ima, samo sto ih nema 123 kom. na jednom mjestu kao kod Kramara... Nego imaju 3 u Zenici, 2 u Bihacu, 4 u Banjaluci, 1 u Gorazdu, 5 u Tuzli, 2 u Citluku, 7 u Sarajevu...
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#124 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Mlad i Nevin »

drndalo wrote:
Mlad i Nevin wrote:Jest jest...moj drndalo, šta misliš koliko su auta koja su prešla 100 hiljada u BiH izdrndana? Jaran uvezao Audi sa 240 milja, bio sav utegnut. Evo nakon 20 hiljada u BiH sva mu plastika cvili.

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
Utegnut moj klinac... Nego je problem sto mi ne znamo sta je utegnut Audi, jer malo ko od nas ima para da ga kupi novog, pa nam nakon trulja koje smo do tada vozili Audi sa 240.000 km "sav utegnut"... Tako je i mojoj raji sa Golfovima 2 '87 godista, moj BMW 316i iz '89 bio pojam svemira... Mene je vjerno sluzio jako dugo, ali nisam bas mislio da je jako utegnut kada sam ga uzeo sa 171.000 km... Ni sa 311.000 ka kad sam ga prodao, nista na njemu nije zvonilo ni cvililo, ali je bio jos manje utegnut nego kada sam ga kupio, iako sam ga pristojno odrzavao to vrijeme...

Sent from my Nokia 3210 using Fingers
Ti očigledno ne razumiješ šta želim reći.....Audi kad je došao u BiH, plastika se nije 'čula' ni najmanje, a danas škripi.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#125 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by goran16v »

drndalo wrote:
goran16v wrote:
Samo ostaje pitanje zasto je mijenjano kvacilo na autu koji je presao 70-ak hiljada...?
Ja, a i ti ovako iz daljine to mozemo samo pretpostavljati i nagadjati... Ja imam svoju sumnju, koja se svodi na zenskog vozaca i voznju sa polu pritisnutim kvacilom vecinu vremena, ali nemam dokaza... Cak i da je tako, ako je sve ostalo kako pise, i ljudi se dogovore za cijenu, sto da ne... Naravno da sva prica moze biti i "lavor", u tom slucaju pobjegnes velikom brzinom...

Mislim, ovdje na temi se osjecaji krecu izmedju totalnog odusevljenja i idealiziranja Kramara, kao i bespotrebnog pljuvanja... A istina je negdje izmedju, i nije za svaki auto ista, ni svakog kupca... Nije ni losa opcija za nekoga ko hoce da kupi polovnjaka kontrolisanog podrijetla, a nema vremena i/ili zivaca da ganaj prve gazde koji prodaju 3-5 godina stare polovnjake kupljene u BiH. Kojih ima, samo sto ih nema 123 kom. na jednom mjestu kao kod Kramara... Nego imaju 3 u Zenici, 2 u Bihacu, 4 u Banjaluci, 1 u Gorazdu, 5 u Tuzli, 2 u Citluku, 7 u Sarajevu...
Djelimo istu predpostavku za razloge, koje dalje veze ostale predostavke o stanju auta...
Vezano za Karamara, tu nema velike misterije. Kramar ima i infrastrukturu i kapacitete i efektivu da kupuje flotna sluzb.vozila skinuta sa leasinga, koja su zbog leasing finansiranja morala biti propisno odrzavana i sa serv. istorijom i prepostavljam zbog kupovine u lotovima uz povoljnije uslove. Naravno da je Kramar svtestaj stanja vozila koja kupuje sto se odrzava na cijenu. Za razliku od njega manji trgovci ili pojedinci sto uvoze na komad, za koje neki tvrde da su bolja opcija, nemaju infrastrukturu kakvu ima Krama pa nisu u prilici da kupe vozla pod uslovima koje ima Kramar ili da kupe takva vozila uopste nego so orjentisani na obicne ex sluzbene automobile ili privatne sumnjive kilometraze, stanja i bez servisne istorije za male pare da bi odrzali zaradu. U toj situaciji nema dileme da li je za vise para bolje kupiti od privatnika auto koji je kupljen u BiH, sto je rijetkost, ili uvezenog kod Kramara, ali isto tako nema dileme da li je bolje kupiti za vise para uvezenog ex sluzbenog kod Kramara ili uvezenog ex sluzbenog kod nekog manjeg trgovca ili pojedinca sto uvozi na komad, buduci da mali trgovac ili trgovac na komad za manje para ne moze dovesti auto sa isto km kao kod Kramara a da je bio kod 1. vlasnika itd.
Locked