Eurokrem, Nutella, Maza, Milka i ostali čokoladni namazi...

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
CROCOP
Posts: 282
Joined: 09/03/2005 16:37

#101 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by CROCOP »

Linolada ili Cokolino (podravkin cokoldani krem ne djecija hrana) odlican je
WizzardFromBOZ
Posts: 664
Joined: 21/01/2007 17:14
Location: where beautiful one day is, perfect the next.

#102 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by WizzardFromBOZ »

krmenadla wrote:Šta više volite: Nutellu ili Eurokrem?

Moj glas ide EUROKREMU.
krmenadla. :mrgreen:
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#103 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Skyfox »

Image
User avatar
Edin H.
Posts: 47369
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#104 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Edin H. »

Green & Black namaz zakon :oops:


Image
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#105 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Skyfox »

Ko proizvodi Nutellu kod nas ako imamo proizvodnju???
Chayna
Posts: 42
Joined: 10/10/2008 18:07

#106 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Chayna »

evo nesto sa wiki:
Točan sadržaj proizvoda je strogo čuvana tajna tvrtke Ferrero. Prema oznaci s ambalaže, glavni sastojci Nutelle su šećer, rezličita biljna ulja te lješnjaci i kakao (ovi sastojci čine samo 20% proizvoda).
Nutellin recept nije isti u svim zemljama. Npr. u Italiji ona sadrži manje šećera od one proizvedene u Francuskoj. Prodaje se kao krema od lješnjaka jer po talijanskom zakonu nema dovoljnu koncentraciju kakaa da bi bila čokoladna krema.
Usprkos tome što se reklamira kao zdrav doručak za djecu, Nutella sadrži oko 50% masti i 50% šećera. [1]
Sastojci po zemljama
* Australija: šećer, biljno ulje, lješnjaci (13%), obrano mlijeko u prahu (8.7%), odmašćeni kakaov prah (7.4%), emulgator (sojin lecitin), aroma (vanilin šećer)
* Francuska: šećer, biljno ulje, lješnjaci (13%), obrano mlijeko u prahu, manje mastan kakaov prah (7.4%), emulgator (sojin lecitin), aroma
* Hrvatska: šećer, biljne masnoće, lješnjaci (13%), odmašćeni kakao, obrano mlijeko u prahu (5%), laktoza, sirutka u prahu, emulgator: sojin lecitin, aroma
* Italija: šećer, biljno ulje, lješnjaci (13%), odmašćeni kakaov prah, obrano mlijeko u prahu (5%), sirutka u prahu, emulgator (sojin lecitin), aroma
* Njemačka: šećer, biljno ulje, lješnjaci (13%), odmašćeni kakaov prah, obrano mlijeko u prahu (7.5%), emulgator (sojin lecitin), aroma (vanilin šećer)
* Poljska: šećer, ulje uljane repice, lješnjaci (13%), kakao (7.4%), obrano mlijeko (5%), laktoza, sojin lecitin, vanilin šećer (umjetna aroma)
* Španjolska: šećer, biljno ulje, lješnjaci (13%), odmašćeni kakao (7.4%), obrano mlijeko u prahu (6.6%), sirutka u prahu, emulgator (sojin lecitin), vanilin šećer
* Ujedinjeno Kraljevstvo: šećer, biljna ulja, lješnjaci (13%), odmašćeni kakao (7.4%), obrano mlijeko u prahu (6.6%), sirutka u prahu, emulgator (sojin lecitin), vanilin šećer
* SAD i Kanada: šećer, modificirano palmino ulje, lješnjaci, kakao, obrano mlijeko, sirutka sa smanjenom količinom minerala, sojin lecitin (emulgator), vanilin šećer (umjetna aroma)


a linolada mi je odlicna zamjena za kinderladu. samo mi se cini da su joj u zadnjih godinu dana promijenili recept (zapravo mi je sumljivo sto su snizili cijenu, zato mislim da su nesto r adili sa receptom, inace okus mi je cini mi se isti).
neko je spomenuo turski cokokrem - ako je to onaj sa 12-13% ljesnjaka, super je. i da, ima jos neki turski krem, ne mogu se sjetit kako se zove, nesto kao ljesnjak krema ("findikli" nesto, ne znam turski) ima ga u Bingu, pravo je jeftin, bijela je krema i ima cak 30% ljesnjaka, za sve fanove kinderlade definitivno preporucujem!
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#107 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by kinderlada »

Kako ja sa svojim nickom da se ne javim na ovu temu, prosto nemoguce :-)

Nick mi govori sve, dakle br.1. je kinderlada :-D , koje nema vise na zalost, slazem se da je Linolada jako slicna, ima taj neki spec.okus koji je imala Kinderlada, ali nekako je previse masna, pogotovo bijeli dio, bas se osjeti previse masnoce, ali kad se zasitim Nutelle koja je definitivno kod mene na 2.mjestu, onda moze proci i ta masnija Linolada....

Uopsteno sve od Fererra su najbolji proizvodi koji postoje za sve sladokusce.

I da, stvarno postoji razlika u Nutelli proizvedenoj recimo u Njemackoj ili Austriji, ova njemacka je bolja, jer je manje slatka i ima neki intezivniji okus.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#108 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by alibaba_i_30_godina »

Nutella naravno. Zar postoji nesto drugo? :P :-D
User avatar
Toto
Posts: 8121
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#109 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Toto »

Aura Perez wrote:Mene je bivsi dragi godinu dana snabdijevao Nutellom iz talijanskog i francuskog px-a, i ima dosta razlike, al jebiga, ovisnica :D. Nutella definitivno :-)
Znaci: ima ih jos kojima je nutela prisjela :-D :-D
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#110 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by felipe kajetano »

Kinderlada :-D ..kad je otvoris a ona dva kanala ispunjena kremom suha ko barut..odlomis komad i popaPas :)
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#111 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 22/01/2017 18:10, edited 1 time in total.
User avatar
milenko
Posts: 417
Joined: 18/12/2009 10:17

#112 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by milenko »

felipe kajetano wrote:Kinderlada :-D ..kad je otvoris a ona dva kanala ispunjena kremom suha ko barut..odlomis komad i popaPas :)
jbt...slucajno skontah temu, i reko da napisem kinderlada :lol: :lol: :lol: al' u...mal' ne rekoh...GDJE JE IMA??? preferiro one "modele" u tegli, ko posude za mlijeko...fol kupim da mazem po hljebu, al' je na kraju supenom kasikom jeo...
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#113 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by felipe kajetano »

milenko wrote:
felipe kajetano wrote:Kinderlada :-D ..kad je otvoris a ona dva kanala ispunjena kremom suha ko barut..odlomis komad i popaPas :)
jbt...slucajno skontah temu, i reko da napisem kinderlada :lol: :lol: :lol: al' u...mal' ne rekoh...GDJE JE IMA??? preferiro one "modele" u tegli, ko posude za mlijeko...fol kupim da mazem po hljebu, al' je na kraju supenom kasikom jeo...
Pa zar postoji i neki drugi nacin za konzumiranje :-D
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#114 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by ja.neron »

krmenadla wrote:Šta više volite: Nutellu ili Eurokrem?

Moj glas ide EUROKREMU.
PRANUTTI
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#115 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Ridjobrki »

Znači Kinderlada živi i dalje kroz Linoladu??? Pa kako ja to ovo doba modernih komunikacija i brzog protoka informacija to do sad nisam saznao??? Otkad nema Kinderlade ja mažem samo med i džemove... Nutella mi je nekako prejaka i preskupa mi je za nešto što nije "baš to" a Eurokrem nije ni nalik na onaj Eurokrem koji se proizvodio kad sam bio mali. Ona se mast izdvoji i na sobnoj temperaturi a prije ni na suncu nije onoliko... Ako ga ostaviš u fridž onda se skameni al nekako nehomogeno, negdje tvrd negdje ne, kad se otkravi bude nekakav žilav i pun grudvica... Nisam probao Linoladu ali vjerujem da više liči na Kinderladu nego što današnji Eurokrem liči na nekadašnji. Javim se sa impresijama... :mrgreen:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#116 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by ladyblue18 »

Linolada, i to bijeli dio :-) :D
Nutella...ne dam tolike pare.
User avatar
milenko
Posts: 417
Joined: 18/12/2009 10:17

#117 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by milenko »

Ridjobrki wrote:Znači Kinderlada živi i dalje kroz Linoladu??? Pa kako ja to ovo doba modernih komunikacija i brzog protoka informacija to do sad nisam saznao??? Otkad nema Kinderlade ja mažem samo med i džemove... Nutella mi je nekako prejaka i preskupa mi je za nešto što nije "baš to" a Eurokrem nije ni nalik na onaj Eurokrem koji se proizvodio kad sam bio mali. Ona se mast izdvoji i na sobnoj temperaturi a prije ni na suncu nije onoliko... Ako ga ostaviš u fridž onda se skameni al nekako nehomogeno, negdje tvrd negdje ne, kad se otkravi bude nekakav žilav i pun grudvica... Nisam probao Linoladu ali vjerujem da više liči na Kinderladu nego što današnji Eurokrem liči na nekadašnji. Javim se sa impresijama... :mrgreen:
kinderla linolada??????????daj molim te...nije linolada losa al' ni blizu kinderlade...a za ova dva proizvoda u naslovu...hmmm, nutela je bolja, mora se priznat', al' djetinjstvo je djetinjtvo :wink:
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#118 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 22/01/2017 18:10, edited 1 time in total.
User avatar
milenko
Posts: 417
Joined: 18/12/2009 10:17

#119 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by milenko »

saim_adka wrote:Kinder lada i kojekakve imitacije u obliku linolade i njima slicnih... nidje veze

Ovako za one koji nisu upoznati. Kinder lada je povukla s trzista namaz jer je ustanovljeno da kod djece izaziva halucinacije ako se prekomjerno koristi, a sastav onog bijelog dijela namaza nije bilo odobreno. Zbog toga su povukli proizvod i nastavili pod Nutellom proizvoditi samo modifikovani crni namaz.

Bijeli namaz se i dan danas moze naci u malim kolicinama u Kinder Buenu, iako su im jedno vrijeme i za to pravili probleme, iako se radi o malim kolicinama jako ukusnog bijelog namaza - opet prica o halucinacijama i prekomjernim kolicina tamanjenja Kinder Buena.

Znaci, pravac u prodavnicu kupi Nutellu i 10 Kinder Buena, pa lagano otvoriti buencice i iskoristiti bijeli namaz i pojescete istinsku nekadasnju Kinder Ladu ;)
aaaaaahaaaaahaaaaa, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: vidim ja da meni zadnjih 20 godina nesto nije dobro, navuko se ja bio, a nisam skonto... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#120 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by alibaba_i_30_godina »

Rekao sam vec da vise volim Nutellu, al' ja nikako ne mazem po hljebu vec koristim samo za palacinke. :roll:

Nema nista gore kad dodjem negdje i narucim palacinke sa nutellom, a oni mi donesu sa nekakvim preslatkim kremom a na racunu pise da je nutella ... :-) :x
stari_sarajevski_gospodin
Posts: 332
Joined: 09/12/2007 23:29

#121 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by stari_sarajevski_gospodin »

staroj sam obavezno reko da mi donese teglu eurokrema iz Sarajeva posto je bila tu preko ljeta. Inace zivim u americi i mogu vam rec da sam odma spuco tu teglu za dva dana. Nutella je dobra ali nemoze ni pric Eurokremu (mada ne razlikujem izmedju nutellu i eurokrem - to sve zovem eurokrem) :D
laks
Posts: 104
Joined: 07/10/2009 10:46

#122 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by laks »

Linolada!
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#123 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Pikaboo »

Nutella samo sa kasikom....a nekad ide i umakanje grisinija :razz:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#124 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Michun »

Eurokrem me ugrize za grlo.
Nutella rulz - probajte nutellu i bananu u kombinaciji. VAUUU
Linolada je OK isto.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#125 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by alibaba_i_30_godina »

Aura Perez wrote:
NeyDan wrote:Rekao sam vec da vise volim Nutellu, al' ja nikako ne mazem po hljebu vec koristim samo za palacinke. :roll:

Nema nista gore kad dodjem negdje i narucim palacinke sa nutellom, a oni mi donesu sa nekakvim preslatkim kremom a na racunu pise da je nutella ... :-) :x
samo kasikom iz tegle :D
Ima nekakva grupa na facebooku, parafraziram: 'Sve se nema a poklopac od Nutelle se nepolizan baca' :lol:
Post Reply