o zakonu atrakcije

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#101 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Kako sam samo sretna, kad ugledam ovu temu :D
User avatar
kole101
Posts: 164
Joined: 13/06/2010 18:09

#102 Re: o zakonu atrakcije

Post by kole101 »

Rama LOA wrote:Sve je dakle energija ! Sve sto jeste, kada pogledamo na sub atomskoj bazi jeste na kraju u svojoj najmanjoj jedinici energija. Energija tj, duh...Oblak, kuca u kojoj sjedimo, sat na nasoj ruci, mi sami svi smo mi "sazidani" od te energija.

A energija privlaci ili odbija sve sto mi kao spiritualna bica prozivimo u ovom fizickom tijeu koje nam je dodijeljeno za ovo putovanje na ovoj zemlji. Misli + emocije su sve to kreira realnost, svake sekunde.


Potencijal te energije je neobjasnjivo beskonacan, ta energija, ti kvanti mogu samo zauzimati razlicite smijerova, intezitet i mijenjati se iz jednog u drugi oblik. To dolazimo do uzroka i posljedice koji postoji i uvijek su precizni, sve sto dobijamo i prozivljavamo ima gotovo matematicku logicnost samo mi ne mozemo to da vidimo dok ne NAUCIMO i dok ne SHVATIMO kako se sve to odvija a to je duhovni proces, na koji svijesno milijarde ljudi nisu "iztrenirane" u korisis svoje stete a na dobit onim koji imaju ovo znanje.
I ?

Ima l' sta konkretno?
Npr...koliko ce biti placen radnik ''Komunalnog''u tom ''vrlom novom svjetu'', za energiju koju trosi da ti pocisti ulicu dok ti bistris ''o smislu zivota'' trazeci ga u sicusnim subatomskim cesticama ...
Ili seljak sto upravo ovih dana zanje psenicu po ovoj Bozjoj sparini ,mrsteci se na julske kise...Jedes li hljeb?
Ekonomija, privreda...kako je urediti ?
Pare,koje su takodje na svoj nacin ekvivalent energije ? Sta cemo s njima...kako ih posteno podjeliti ? Moze li se to ?
Sedam milijardi ljudi treba svaki dan treba da jede (pozeljno je tri puta), i pije vodu + mnogo toga jos...
Mnogo je to hrane i svega ostalog sto nam treba...


Hm...ne bih da ''remetim'', ali price poput tvoje mi lice na otprilike ovakvu jednacinu...

400 g SF(osrednjeg) + 250 marksizma+300g utopije+200g zemlje dembelije + 350g teorije zavjere = kila i po zavodjenja naivnih i dobrih ,vrlo cesto i pametnih (ko bi reko?) ,za ''Goles planinu" :D ...
Uz pomoc raznih prodavaca manje vise nicega, a pocesto za dobre pare

:-? ,,,ljudi su cesto skloni .da poput omandjijanih miseva u onoj prici, idu za frulom ...iz raznih razloga.

Uz simpatije za tvoje iskrene zelje za bolji svjet ,mislim da se do njega morati doci mnogo konkretnijim nacinima...


( :) )
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#103 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »

"The law of attraction cannot change anything in your life that you hate, because hate prevents the change from coming. Since the law is giving us exactly what we are putting out, when you hate something the law must continue to give you more of what you hate. You will not be able to move away from it.

Love is the only way...

If you focus completely on the things you love, then you are on your way to a beautiful life."
User avatar
Bluemore
Posts: 4335
Joined: 18/06/2010 21:18

#104 Re: o zakonu atrakcije

Post by Bluemore »

@vaca odlicni su ti oni klipovi, tnx :-D
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#105 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »

@kole 'odgovori' na tvoja 'pitanja' negdje su u ovom Raminom pasusu
Rama LOA wrote:sve sto dobijamo i prozivljavamo ima gotovo matematicku logicnost samo mi ne mozemo to da vidimo dok ne NAUCIMO i dok ne SHVATIMO kako se sve to odvija a to je duhovni proces, na koji svijesno milijarde ljudi nisu "iztrenirane" u korisis svoje stete a na dobit onim koji imaju ovo znanje.
:)
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#106 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Kole ocito dobiva shto trazi :lol: shala kole :D
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#107 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »



evo za koleta ;-)
Rama LOA
Posts: 8
Joined: 12/07/2010 18:02

#108 Re: o zakonu atrakcije

Post by Rama LOA »

Vecina kada razmislja o ovome i kada svijesno i ne svijesno praktikuje "zakon privlacenja" koji je uporedbe samo, najjaci zakon univerzuma - neuporedivo jaci od svima "poznatog" zakona gravitacije...razmislja kako imati vise novca ili ljubavi... mislim da su to 2 top teme....

I onda nakog jednog stepena sazrijevanja i praktikovanja ovih zakona shvatite da je sve u redu sa novcem koji imate i da tacno taj iznos koji imate ima svoju zakonitost...Ne postoji puno ili malo novca...To je samo percepcija iz naseg trenutnog ugla razmisljanja betonirana nasim vijerovanjima sta je puno...

1000 Eura je za pojedinca nekoga kolicina novca koju ne primjeti za nekoga nedostizan cilj.Opet, sve je to sadrzano u nasoj vibraciji i pogledu nas samih na to.... Onaj koj nema tih recimo 1 000 Eura sa apsolutnom sigurnoscu je proveo puno vremena razmisljlajuci sto nema taj novac, zasto ne moze da zaradi taj novac, zasto neko drugi ima taj novac, zasto njegov rad ili usluga koju prodaje ne vrijedi toliko novca i sve to vrijeme njegove misli su bile pracene valovima osijecanja, koja se taloze u svijesti i "betoniraju" vibraciju....

Na osnovu te vibracije, tj. stanja svijesti svako od nas dobiva ideje, radi ove ili one poteze, govori one ili ove rijeci, pravi one ili ove privatne i poslovne poteze i postavlja UZROK svega sto dolazi u njegovo iskustvo ! Samim tim postavlja vibracisku bazu za dolazak ovih recimo 1 000 Eura o kojima govorimo .... Tako za svaki i najmanji detalj zivota biva sveden na uzrok i poslejdicu, koja ne sudi i ne mijeri.

Po zakonima univerzuma, nista nije lose, veliko, dobro...Sve je dio jedne strane....zivimo u svijetu polariteta i da bi mogli da percepciramo MALO moramo istovremeno moci da shvatimo PUNO, tom logikom dalje JEFTINO - SKUPO, toplo-hladno, vruce-tuplo.....Sve je to stanje "manifestacije" prvobitne energije...vibracije..uzroka i na kraju posljedice....


"Napredniji" poznavaoci i oni koji imaju vec razvijeniju svijesti o ovim zakonitostima vremenom dozive jako dobra osijecaj duhovne stabilnosti, dubokog osijecaja vrijere u sve sto dolazi znajuci da sve sto iskusimo u nasem fizickom zivotu - idealno slozeno za nasim mislima, zeljama, osijecajima, permanentin stanjem nasega duha i svijesti i to pravi nas zivot iz korijena drugaciji.
User avatar
kole101
Posts: 164
Joined: 13/06/2010 18:09

#109 Re: o zakonu atrakcije

Post by kole101 »

Rama LOA wrote:Vecina kada razmislja o ovome i kada svijesno i ne svijesno praktikuje "zakon privlacenja" koji je uporedbe samo, najjaci zakon univerzuma - neuporedivo jaci od svima "poznatog" zakona gravitacije...razmislja kako imati vise novca ili ljubavi... mislim da su to 2 top teme....

I onda nakog jednog stepena sazrijevanja i praktikovanja ovih zakona shvatite da je sve u redu sa novcem koji imate i da tacno taj iznos koji imate ima svoju zakonitost...Ne postoji puno ili malo novca...To je samo percepcija iz naseg trenutnog ugla razmisljanja betonirana nasim vijerovanjima sta je puno...

1000 Eura je za pojedinca nekoga kolicina novca koju ne primjeti za nekoga nedostizan cilj.Opet, sve je to sadrzano u nasoj vibraciji i pogledu nas samih na to.... Onaj koj nema tih recimo 1 000 Eura sa apsolutnom sigurnoscu je proveo puno vremena razmisljlajuci sto nema taj novac, zasto ne moze da zaradi taj novac, zasto neko drugi ima taj novac, zasto njegov rad ili usluga koju prodaje ne vrijedi toliko novca i sve to vrijeme njegove misli su bile pracene valovima osijecanja, koja se taloze u svijesti i "betoniraju" vibraciju....

Na osnovu te vibracije, tj. stanja svijesti svako od nas dobiva ideje, radi ove ili one poteze, govori one ili ove rijeci, pravi one ili ove privatne i poslovne poteze i postavlja UZROK svega sto dolazi u njegovo iskustvo ! Samim tim postavlja vibracisku bazu za dolazak ovih recimo 1 000 Eura o kojima govorimo .... Tako za svaki i najmanji detalj zivota biva sveden na uzrok i poslejdicu, koja ne sudi i ne mijeri.

Po zakonima univerzuma, nista nije lose, veliko, dobro...Sve je dio jedne strane....zivimo u svijetu polariteta i da bi mogli da percepciramo MALO moramo istovremeno moci da shvatimo PUNO, tom logikom dalje JEFTINO - SKUPO, toplo-hladno, vruce-tuplo.....Sve je to stanje "manifestacije" prvobitne energije...vibracije..uzroka i na kraju posljedice....


"Napredniji" poznavaoci i oni koji imaju vec razvijeniju svijesti o ovim zakonitostima vremenom dozive jako dobra osijecaj duhovne stabilnosti, dubokog osijecaja vrijere u sve sto dolazi znajuci da sve sto iskusimo u nasem fizickom zivotu - idealno slozeno za nasim mislima, zeljama, osijecajima, permanentin stanjem nasega duha i svijesti i to pravi nas zivot iz korijena drugaciji.

''Brate'' Rama...okrit cu ti nesto...
U petak odigrah -Loto- (dva sistema od po osam brojeva i jednu ''sarenicu'')... Evo dva dana ih nisam provjerio, cekajuci da mi se frekvencija podesi na 99,6 MHz (dobitna vibracija :-D )...
Ako ''ubodem'' makar sesticu, imas karton pive, i janje peceno :) ...eto..
Odo sad provjeriti i ''uzet pare'' 8-) ( prepun pozitivne vibracije :-D )...
User avatar
kole101
Posts: 164
Joined: 13/06/2010 18:09

#110 Re: o zakonu atrakcije

Post by kole101 »

Jbga Rama, nista od janjeta :sad: ...(dvije mrsave ''tricice'' i jedna ''cetvorka'')..
Al' nema veze, ''navibrirat'' ce kole ''sedmicu'' jos ove godine :-D .
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#111 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Kole je janje nashe :lol: zrtveno :D
User avatar
kole101
Posts: 164
Joined: 13/06/2010 18:09

#112 Re: o zakonu atrakcije

Post by kole101 »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Kole je janje nashe :lol: zrtveno :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image
Nije to ni lose bas potpuno, mada ja jos uvjek uglavnom vjerujem ''starom dobrom Njutnu' (zemlja dole-nebo gore)

(...ne bas janje ...prije ce biti ovan :lol: :lol:)

Salu na stranu, tema mi je svakako zanimljiva ,pratim je pomalo .A i sam vjerujem da ce se u vremenu koje dolazi mnogo sta ''odgonetnuti'' .
Medjutim mnogi to prosto ne mogu docekati ,pa odose ''daleko'' :) (neki se nece moci ni vratit )
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#113 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Kole nesrecho odakle ti moja slika :lol: :lol: :lol:
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#114 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »

Eckhart Tolle - One could say that going through loss is the great awakener. It is a potential opening if you don't run away from it. What is usually condemned as 'bad' by the mind and the mind-made self is actually grace coming into your life.

User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#115 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »

"Velika greška današnjih dana je ideja po kojoj čovjek mora biti izvor inteligencije kojom bi
Beskrajno moglo nastaviti stvaranje specifične svrhe ili rezutata. Ništa takvo nije potrebno.
Možemo se osloniti na Svekoliki Um glede pronalaženja načina i sredstava za stvaranje bilo
koje nužne manifestacije. Moramo, menutim, kreirati ideal i taj ideal mora biti savršen."
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#116 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »

"Zar nije čudesno što čovjek ima tako ogromnu moć unutar sebe, takve transcendentalne
sposobnosti iako nema nikakve koncepcije? Zar nije čudno što su nas uvijek podučavali
tražiti snagu i moć "izvan nas"? Poučavali su nas tražiti svugdje osim "unutar sebe" i kada
se god ta moć manifestirala u našim životima, govorilo nam se da je to nešto nadnaravno.

Postoje mnogi koji su uspjeli shvatiti tu čudesnu moć i koji se ozbiljno i svjesno trude
realizirati zdravlje, moć i druge uvjete, a izgleda da to ne uspijevaju. Izgleda da nisu uspjeli
pokrenuti djelovanje zakona. Poteškoća u gotovo svim tim slučajevima jest u bavljenju s
vanjskošću
. Žele novac, moć, zdravlje i obilje, no ne uspijevaju shvatiti da se radi o
učincima koji dolaze samo ako je nađen uzrok."*

* iz Ljuskine biblioteke...zamislih se nad ovim pasusima sinoć:)
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#117 Re: o zakonu atrakcije

Post by sofist »

Meni ovo izgleda kao horoskop otprilike. Vi koji ste vec u tome izvjesno vrijeme, da li vam se manifestuje ta moc o kojoj se govori? U suštini šuplja priča koja ne govori ništa novo. Bavljenje sobom, rad na sebi, kontemplacija, udubljivanje u sebe je nesto sto smo znali i prije zakona atrakcije.
User avatar
Bluemore
Posts: 4335
Joined: 18/06/2010 21:18

#118 Re: o zakonu atrakcije

Post by Bluemore »

dear sofist,
kao i horoskop ni ovo se ne moze razumjeti sadpasad, udahni duboko i vizualiziraj....
:skoljka:
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#119 Re: o zakonu atrakcije

Post by sofist »

Bluemore wrote:dear sofist,
kao i horoskop ni ovo se ne moze razumjeti sadpasad, udahni duboko i vizualiziraj....
:skoljka:
Hajde budi ljubazna pa mi reci sta se kod tebe desi kada to uradis? :)
User avatar
Bluemore
Posts: 4335
Joined: 18/06/2010 21:18

#120 Re: o zakonu atrakcije

Post by Bluemore »

sofist wrote:
Bluemore wrote:dear sofist,
kao i horoskop ni ovo se ne moze razumjeti sadpasad, udahni duboko i vizualiziraj....
:skoljka:
Hajde budi ljubazna pa mi reci sta se kod tebe desi kada to uradis? :)
hmmm, zavisi sta se vizualizira :skoljka:
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#121 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

sofist wrote:Meni ovo izgleda kao horoskop otprilike. Vi koji ste vec u tome izvjesno vrijeme, da li vam se manifestuje ta moc o kojoj se govori? U suštini šuplja priča koja ne govori ništa novo. Bavljenje sobom, rad na sebi, kontemplacija, udubljivanje u sebe je nesto sto smo znali i prije zakona atrakcije.
Da, nishta shto nismo znali (ili vec culi) , ali samo rijetki znali primjeniti :oops:
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#122 Re: o zakonu atrakcije

Post by Pikaboo »

Procitala sam sve knjige koje mi je Ljuskica poslala.Samo jos da naucim kako da se opustim.Ne ide mi od ruke nikako.Nemogu ni misli da saberem....
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#123 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Meni to isto u zadnje vrijeme ne ide, a prije je bilo ok :oops:
doticna
Posts: 1097
Joined: 10/06/2010 18:13

#124 Re: o zakonu atrakcije

Post by doticna »

Pikaboo wrote:Procitala sam sve knjige koje mi je Ljuskica poslala.Samo jos da naucim kako da se opustim.Ne ide mi od ruke nikako.Nemogu ni misli da saberem....
Čudno. :-? Ja sam tek nakon svih tih pročitanih knjiga u potpunosti shvatila poentu svega i nevjerovatno je koliko su mi pomogle. Ono što sam do tad čitala je bilo previše "kruto" napisano, a ove sve govore o istom na različite načine. Ja sam oduševljena. :D Posebno mi se dopala Svjesnost. :)
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#125 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »

pokušajte sa meditacijom, ako to već ne radite.
i ja sam imala i imam raznih faza, sada mi je jasno da svaka ima smisla, jer sam se u svakoj suočavala sa nekim mojim predrasudama...ili strahovima....tako da...samo naprijed :thumbup:
Post Reply