Fear The Walking Dead

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#101 Re: Fear The Walking Dead

Post by DMXallen »

Yapi Yapo wrote:hoce li igdje bit na tv prenos dalje?
Koliko sam shvatio samo na AMC kanalu, a sad ko ima ima, ko nema ima torrent :thumbup: .
Na OBN reklamiraju da iduće epizode možemo pratiti na AMC kanalu.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#102 Re: Fear The Walking Dead

Post by sumirprimus »

prva epizoda sranje zesce.
dosadna,.spora.neinteresantna,
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#103 Re: Fear The Walking Dead

Post by annoy »

S obzirom koliko me pilot epizoda TWD-a oduševila, ova me poprilično razočarala. Nitko od likova mi se na prvu ne sviđa, shvaćam da su htjeli nekakav lagani uvod ali ovo mi je bilo nekako previše razvučeno, sporo, i što je najgore, dosadnjikavo.
Nadam se da će se popraviti u ostatku sezone, srećom pa je samo 6 epizoda pa nemaju vremena za jako puno praznog hoda.
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#104 Re: Fear The Walking Dead

Post by DMXallen »

AMC televizija je objavila da rade specijal od 30 minuta, nešto kao webisode za TWD, a ovaj specijal će biti vezan za FTWD.
Riječ je o sledećem, u tom specijalu obraditi će temu grupe ljudi koji se suočavaju sa walker napadom u avionu tokom leta. Jedan lik koji će preživjeti tu katastrofu pridružiti će se glumačkoj postavi u sezoni 2 serije Fear The Walking Dead.
Ovaj specijal je planiran za prikazivanje u toku emitovanja jedne od epizoda serije The Walking Dead. To jeste kada naprave prekid za reklamu u jednoj od epizoda emitirati će ovaj specijal a onda nastaviti sa epizodom.
Za sada nema dodatnih informacija o glumačkoj postavi. Radnja će vjerovatno biti negdje iznad LA-a jer će jedan iz grupe završiti u seriji FTWD.
suspect_zero
Posts: 26070
Joined: 11/10/2008 21:45

#105 Re: Fear The Walking Dead

Post by suspect_zero »

DMXallen wrote:AMC televizija je objavila da rade specijal od 30 minuta, nešto kao webisode za TWD, a ovaj specijal će biti vezan za FTWD.
Riječ je o sledećem, u tom specijalu obraditi će temu grupe ljudi koji se suočavaju sa walker napadom u avionu tokom leta. Jedan lik koji će preživjeti tu katastrofu pridružiti će se glumačkoj postavi u sezoni 2 serije Fear The Walking Dead.
Ovaj specijal je planiran za prikazivanje u toku emitovanja jedne od epizoda serije The Walking Dead. To jeste kada naprave prekid za reklamu u jednoj od epizoda emitirati će ovaj specijal a onda nastaviti sa epizodom.
Za sada nema dodatnih informacija o glumačkoj postavi. Radnja će vjerovatno biti negdje iznad LA-a jer će jedan iz grupe završiti u seriji FTWD.

a majke mi samo komplikuju :oops: :evil:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59091
Joined: 03/08/2010 19:04

#106 Re: Fear The Walking Dead

Post by kakavdanakneiskustvu »

DMXallen wrote:AMC televizija je objavila da rade specijal od 30 minuta, nešto kao webisode za TWD, a ovaj specijal će biti vezan za FTWD.
Riječ je o sledećem, u tom specijalu obraditi će temu grupe ljudi koji se suočavaju sa walker napadom u avionu tokom leta. Jedan lik koji će preživjeti tu katastrofu pridružiti će se glumačkoj postavi u sezoni 2 serije Fear The Walking Dead.
Ovaj specijal je planiran za prikazivanje u toku emitovanja jedne od epizoda serije The Walking Dead. To jeste kada naprave prekid za reklamu u jednoj od epizoda emitirati će ovaj specijal a onda nastaviti sa epizodom.
Za sada nema dodatnih informacija o glumačkoj postavi. Radnja će vjerovatno biti negdje iznad LA-a jer će jedan iz grupe završiti u seriji FTWD.


znas li kojim danom i u kojem terminu FTWD se prikazuje na AMC?
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#107 Re: Fear The Walking Dead

Post by CSKA »

Ma onaj termin na OBN-u od 22 casa je preglup.Ove zombije obozavam gledati oko 2-3 ujutru,mnogo su bolji efekti :D
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#108 Re: Fear The Walking Dead

Post by DMXallen »

kakavdanakneiskustvu wrote: znas li kojim danom i u kojem terminu FTWD se prikazuje na AMC?
Ponedjeljkom se emituje, a ne znam tačno u koliko sati jer nemam taj program, mislim da je u 22 sata.
Edit: Jeste, u ponedjeljak u 22 sata http://www.amctvce.com/schedule
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59091
Joined: 03/08/2010 19:04

#109 Re: Fear The Walking Dead

Post by kakavdanakneiskustvu »

DMXallen wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: znas li kojim danom i u kojem terminu FTWD se prikazuje na AMC?
Ponedjeljkom se emituje, a ne znam tačno u koliko sati jer nemam taj program, mislim da je u 22 sata.
Edit: Jeste, u ponedjeljak u 22 sata http://www.amctvce.com/schedule


hvala
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#110 Re: Fear The Walking Dead

Post by jastuk1 »

ODLIČNA DRUGA EPIZODA.
Meni je i prva bila ok, ova druga je još i bolja. Uspjeli su prenijeti atmosferu i jako dobro sve uvezati. Casting i scenografija - beton.

Ova Kim Dickens (glavna ženska) mi je bila (nije više) malo razočarenje - kontam ta će sad ova neizražajna - ubit će sav umjetnički izraz svojom tupoćom, al eto, treba tako, inače bi bilo prepatetično.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#111 Re: Fear The Walking Dead

Post by dezurni_ucenik »

Druga epizoda tek a Alicia vec postala iritantnija od Lori.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#112 Re: Fear The Walking Dead

Post by annoy »

Dobra druga epizoda, zasad mi je najiritantnija mater, pogotovo u sceni kad pokušava pomoći zombi Obami umjesto da bježi... skoro i ona i mali čudak izginuše zbog toga
User avatar
jasko_ba
Posts: 7832
Joined: 13/11/2006 17:47

#113 Re: Fear The Walking Dead

Post by jasko_ba »

Kako su djeca debilna u pm, lopatama ono treba udarati. :-)
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#114 Re: Fear The Walking Dead

Post by jastuk1 »

dezurni_ucenik wrote:Druga epizoda tek a Alicia vec postala iritantnija od Lori.
Meni nije. Princeza Lori nikad ne bi čistila povraćozu. A i kad je mater neće da posavjetuje i kaže šta se dešaJe... Vićeš ti kad se Alicia konačno ohaviza. Biće br. 1 zombi killer. :lol:

I niko odavno neće onako lošu karakterizaciju lika u filmskoj umjetnosti imati ko ona glumica što je glumila Lori. Ono je bilo toliko van karaktera da se jedva moglo gledati bez jedno 20 :-) :roll: i uzdaha dosade tokom gledanja. Kao medicinarka u Prison breaku se snašla iole, u ulozi Lori nikako.
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#115 Re: Fear The Walking Dead

Post by jastuk1 »

annoy wrote:Dobra druga epizoda, zasad mi je najiritantnija mater, pogotovo u sceni kad pokušava pomoći zombi Obami umjesto da bježi... skoro i ona i mali čudak izginuše zbog toga
:lol: :thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#116 Re: Fear The Walking Dead

Post by ExNihilo »

Dobra i druga. Jako dobro dočarana atmosfera looming apokalipse.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11093
Joined: 15/01/2010 18:31

#117 Re: Fear The Walking Dead

Post by Jack Be Nimble »

Koliko dana je ovo prije Rikovog budjenja? Jel svaki dan po epizoda?
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#118 Re: Fear The Walking Dead

Post by oskarboy »

pa tuka jedna mogla je spasit komsinicu,dva puta se susretala sa zombijima i dobro zna kakvi su i ona zatvori vrata. a komsija i direktor skole izgleda nisu ujedeni,njih je izgleda safato zombi virus bez ugriza
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#119 Re: Fear The Walking Dead

Post by DMXallen »

Odlična epizoda, bolja za nijansu od Pilot epizode.
Lagano se ulazi u priču kroz disfunkcionalnu obitelj i biti će zanimljivo pratiti kako će različiti karakteri se prilagođavati novonastaloj situaciji.
Svi su nekako naivni na samom početku, jer ne znaju tačno šta se događa pa zato za sada nemam nikoga ko me nervira kao Lori u TWD :D , za razliku od ovih Lori smo već vidjeli u svijetu koji se raspao a i dalje je bila kučka i nervirala je opako.
Mislim da se civilizacija brzo raspala zbog divljanja ljudi a ne mrtvih.

Opširniju recenziju koju radi moja saradnica na blogu očekujte sutra, a sada da zavirimo u iduću epizodu.

ZAVIRIMO U EPIZODU - Epizoda 1.03 - FearTWD

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.co ... artwd.html
User avatar
jalijas74
Posts: 1350
Joined: 17/11/2010 15:10

#120 Re: Fear The Walking Dead

Post by jalijas74 »

Ocekivao sam neku zestoku epizodu a ono razvukli pa razvukli kad bi mogli bili 5 dana u onoj brijacnici
User avatar
irac300
Posts: 9042
Joined: 18/07/2009 18:36

#121 Re: Fear The Walking Dead

Post by irac300 »

Na stranu glumci, uloge, radnja... Mene zanima ovo u vezi virusa. Koliko se moze zakljuciti izbila je neka pandemija, jer se u seriji daju naznake da ljudi oboljevaju, sto znaci da je taj virus bio smrtonosan za vecinu ljudi, a sami tim se i pojasnjava ogroman broj zombija u TWD, dok su malobrojni bili samo nosioci istog koji se aktivira jedino kada umru. Valjda sam dobro skont'o. :mrgreen:
suspect_zero
Posts: 26070
Joined: 11/10/2008 21:45

#122 Re: Fear The Walking Dead

Post by suspect_zero »

jeli to igrala nova epizoda?
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#123 Re: Fear The Walking Dead

Post by KPNCTNJAH »

Moze li kako poginuti ovaj wannabe Depp... on ce biti novi Carl
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11093
Joined: 15/01/2010 18:31

#124 Re: Fear The Walking Dead

Post by Jack Be Nimble »

Nova epizoda za dvije sedmice.

Ne pomazu zato sto jos sami sebi ne mogu doci sta se desava oko njih. Vec se ukazuje polako raspad sistema i kako je svako za sebe.
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#125 Re: Fear The Walking Dead

Post by DMXallen »

Jack Be Nimble wrote:Nova epizoda za dvije sedmice.

Ne pomazu zato sto jos sami sebi ne mogu doci sta se desava oko njih. Vec se ukazuje polako raspad sistema i kako je svako za sebe.
Baš tako, mnogi nisu shvatili da ova serija, kao i TWD, nije ''slešerskog'' tipa nego akcent je stavljen na ljude i na raspad civilizacije.
Zašto se tako sve brzo raspalo, zato što dok su mnogi shvatili kako ovi ljudi nisu bolesni nego su se digli iz mrtvih sve je otišlo u tri lepe :D
A preživjeli su oni koji su krenuli spašavati sebe umjesto da objašnjavaju svima redom da su u opasnosti.
Meni je jako dobro gledati ovako sloj po sloj kako se sve raspadalo, a ne sumnjam da će biti i akcije samo treba strpljenja.
A kome fali akcije biti će je u sezoni 6 TWD-a, Greg Nicotero je najavio do sada najveći broj walkera u jednoj sezoni.
Post Reply