Po(Mi)licjiski automobili

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#101 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by goran16v »

helpdesk1 wrote:@goran to je dijelom tacno, jer je bila grupa/odjeljenje koje je samo radila ove stvari i uglavnom van grada :thumbup:
Pojma nemam, ja sam s tim imao dodira nakratko tek 96 kad je to poceo raditi FMUP, ali tad su vec bile bijele trice, Kico minustra vozio u zelenom Jimmyu itd.
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#102 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by helpdesk1 »

a ti je bilo kasnije, ja sam tog Jimmyja dovukao iz Rijeke :D
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#103 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by goran16v »

Sjecam se detalja iz marta 96 Hebib i Cengic idu 1 x poslije rata na potezu Sa-Ze u zelenom Jimmyu pratnju radio FMUP sa reintegracije mi cistili trasu G-2 1,6 benz 2 vr, frisko ofarban u zeleno-bijelo, cijeli rat bio u garazi, presao 1500 km. Jbt, jos malo pa 20 god! :-)
Tad u Ilijasu glavni jebac bio uvazeni g. portparol Irfan Nefic, sve zajedno sa karakteristicnom frizuricom i jaknicom sa krznim u bordo Alfi 33 karavan! :lol:
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#104 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by helpdesk1 »

JImmy je uredno ostavljao potpis na asfaltu od izlaza iz M.Spahe pa do raskrsnice kod Parkuše :-) :lol: , malo li je :D
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#105 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by Mlad i Nevin »

Bakir1 wrote:Zbog cega da zavrsi u kanalu?
Hitna, vozilo policije sa rotacijom, vatrogasci ne trebaju mene cekati da se sklonim sam bjezim letim sa ceste.
Ovi i ovakvi sa bjeskalicama kada mogu nek prestignu ne bjezao ja radi njih
Zbog toga sto ce ga izgurati s ceste ta tri cetiri vozila, a u najboljem slucaju ce ga zaustaviti i dati dobar degenek. Ti se kasnije zali kome hoces, njih boli cuna.. Umjesto da idete linijom manjeg otpora i pustite budale vi ugrozavate zivot i svoje vozilo tesko zarađeno.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#106 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by Bakir1 »

pa vidi u principu i idem linijom manjeg otpora ali to forsiranje po svaku cijenu da prodju mrtvo zivo ne ide, ako moze proci bujrum put je vas, ali ja da se sklanjam debilima i trosim svoje zivce i zivce svoje porodice jer se nekome zuri na burek e nece moci.
kakav degenek, evo ja se ne sklanjam pomenutim vozilima zadnjih 5 godina, nisu se nikada ni nasalili da me zaustave a kamoli nakve degeneke, zasto pitas se, zato sto to rade nelegalno i natjerivanje maka na konac ne bi bilo na njihovu korist vec suprotno.
sem toga ima zakon, u zakonu kaze u pratnji policije, opet se zna kako izgleda vozilo policije i kakva obiljeza koristi, ova vozila direkcije za kordinaciju nisu u skladu sa time.
niko nema pravo ugrozavati moj zivot i tjerati me sa ceste...........
User avatar
johntra
Posts: 11804
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#107 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by johntra »

dajte fotki, manje šuplje... :D
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6219
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#108 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by Lajavikrelac »

esso_sa wrote:Da ne bude da su samo auta vozali :-D

Image
Moj pokojni deda je vozio ovakve bembare kardance krajem 40tih u Narodnoj Miliciji u na službi u Vogošći :-D BMW i Zundapp sa i bez prikolice, po njegovim pričama bile su to nepoderive mašine :) Čudno mi je da su im reg. table počinjale sa ćiriličnim BH :? tako sam vidio na starim fotkama iz tog vremena....tablice su bile na prednjem blatobranu uzdužno postavljene.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#109 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by mali_milojica »

Naravn da su sve znali raditi kako treba. Prije se islo u skolu za policajca,a sada priuceni masin-bravar sa stelom uleti na akademiju i za pola godine postane policajac i on kao zna bolje od nekoga ko je 4 godine ucio samo to. Nazalost malo je vise pravih policajaca
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6219
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#110 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by Lajavikrelac »

Doduše tada nije ni mogao svako ni učiti za drota....sad je tu najcrnji nepotizam na djelu.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#111 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by Bakir1 »

Reci ce Vam da ste nostalgicari da ste zivjeli u truhlom sistemu niste imali SLOBODU-e.
Po tim nekim stvarima se tacno vidi sredjenost sistema ili ne povucimo paralelu na aute nemaju snage unificirati objediniti tender na nivou kantona tj federacije jeftinije je za svaki kanton kupiti po stotinjak auta nego odmah 1000.
Helem idemo dalje sa evociranjem uspomena svaka slika postratnog voznog parka je zlata vrijedna :arrow:
User avatar
johntra
Posts: 11804
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#112 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by johntra »

MUP ZDK, specijalne jedinice za podršku...

Image
User avatar
trambusek88
Posts: 4838
Joined: 03/10/2009 23:51

#113 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by trambusek88 »

1997
Image
Image
Image
Image

Ilijaš '96
Image
User avatar
johntra
Posts: 11804
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#114 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by johntra »

trambusek, dobro si se sjetio AP... :thumbup:

evo jedna smiješna:

Image
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#115 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by goran16v »

Tambura se trasa za Papu, vare se sahtovi itd, a na slici Olomanka koje vise nema :(
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67477
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#116 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by _BataZiv_0809 »

Bakir1 wrote:pa vidi u principu i idem linijom manjeg otpora ali to forsiranje po svaku cijenu da prodju mrtvo zivo ne ide, ako moze proci bujrum put je vas, ali ja da se sklanjam debilima i trosim svoje zivce i zivce svoje porodice jer se nekome zuri na burek e nece moci.
kakav degenek, evo ja se ne sklanjam pomenutim vozilima zadnjih 5 godina, nisu se nikada ni nasalili da me zaustave a kamoli nakve degeneke, zasto pitas se, zato sto to rade nelegalno i natjerivanje maka na konac ne bi bilo na njihovu korist vec suprotno.
sem toga ima zakon, u zakonu kaze u pratnji policije, opet se zna kako izgleda vozilo policije i kakva obiljeza koristi, ova vozila direkcije za kordinaciju nisu u skladu sa time.
niko nema pravo ugrozavati moj zivot i tjerati me sa ceste...........
Tako nekako i ja razmisljam.
tipico2
Posts: 315
Joined: 26/02/2013 12:07

#117 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tipico2 »

johntra wrote:
ElRe wrote:MUP RSa je bas šarolik, Golf VII, Polo, Focus, Peugeot 301, Peugeot 308.
Očekujem da im iz ljubavi prema Srbiji uvale koji 500L

MUP KS je uvijek bio vjeran VW-u :-D
Evo nekoliko fotki sa posljednje kupovine za MUP RS, preovladava VW, ali ima i ostalih...mislim da im je ljetos uzeto oko 400 novih vozila...

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

A imali su i ovih u starijim varijantama

Image
Image
Image
Image


Nemam nista protiv cirilice, ali ovo je smijesno..............kao da smo u Kazahstanu.
Na latinici pise POLICE :-) (mozda neka polica osiguranja)
Nigdje grba BiH, samo cirilica sa svih strana, smijesno brate.
OHR spava, kao i uvijek.
tipico2
Posts: 315
Joined: 26/02/2013 12:07

#118 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tipico2 »

Image

Image

Image

Image
User avatar
trambusek88
Posts: 4838
Joined: 03/10/2009 23:51

#119 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by trambusek88 »

tipico2 wrote: Nigdje grba BiH, samo cirilica sa svih strana, smijesno brate.
OHR spava, kao i uvijek.
Nema grba BiH ni kod naše policije, a da ga očekujemo od policije u RS-u
tipico2
Posts: 315
Joined: 26/02/2013 12:07

#120 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tipico2 »

trambusek88 wrote:
tipico2 wrote: Nigdje grba BiH, samo cirilica sa svih strana, smijesno brate.
OHR spava, kao i uvijek.
Nema grba BiH ni kod naše policije, a da ga očekujemo od policije u RS-u
Ma ovo u RS-u je seljakluk i primitivizam, al hajd. Oni tjeraju po svome.

Mogli su i ovako nesto:
Image
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#121 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by goran16v »

Oni nisu policija BiH, kao sto ni nasa policija nije policija BiH, ova drzava nazalost ima 2 entiteta i 2 policije i to je realnost.
User avatar
trambusek88
Posts: 4838
Joined: 03/10/2009 23:51

#122 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by trambusek88 »

1997, pratnja Primakova, Klintona, Pape...
Image
Image
Image
Image
citroen xm
Posts: 18450
Joined: 17/04/2012 22:57

#123 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by citroen xm »

U ustavu BiH postoje dva pisma bez obzira na entitet. To su ćirilica i latinica. Nigdje ne piše da ne smiješ koristiti samo jedno od njih. To što neko ima nešto protiv ćirilice ili što je toliko zatucan da ne poznaje oba pisma, to je samo njegova stvar.

Kada neka od zemalja iz kojih su ova policijska auta, postavljena na par slika, bude imala više od jednog pisma, vjerovatno se niko neće buniti ako bude pisalo na tom drugom pismu.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#124 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by goran16v »

Ne mogu da identifikujem jer su se razlikovale po treptacima, ali jedna od 2 srebrene 5-ice je 2000. zavrsila kod mene nakratko, moguce da je ova druga vec bila ofarbana jer je imala treptace na braniku, a ova moja u braniku.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17965
Joined: 29/03/2014 19:20

#125 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by jao_situacije »

_BataZiv_0809 wrote:
Bakir1 wrote:pa vidi u principu i idem linijom manjeg otpora ali to forsiranje po svaku cijenu da prodju mrtvo zivo ne ide, ako moze proci bujrum put je vas, ali ja da se sklanjam debilima i trosim svoje zivce i zivce svoje porodice jer se nekome zuri na burek e nece moci.
kakav degenek, evo ja se ne sklanjam pomenutim vozilima zadnjih 5 godina, nisu se nikada ni nasalili da me zaustave a kamoli nakve degeneke, zasto pitas se, zato sto to rade nelegalno i natjerivanje maka na konac ne bi bilo na njihovu korist vec suprotno.
sem toga ima zakon, u zakonu kaze u pratnji policije, opet se zna kako izgleda vozilo policije i kakva obiljeza koristi, ova vozila direkcije za kordinaciju nisu u skladu sa time.
niko nema pravo ugrozavati moj zivot i tjerati me sa ceste...........
Tako nekako i ja razmisljam.
Ja sam se jednom raspravljao na onoj temi crna hronika citirao zakone, objašnjavao kako bi se zakon tumačio ako ćemo po pravilima koja pišu u zakonu, a ne pričati treptač blinker i to nego jasne termine. Na kraju su oni koji su govorili ja se ne mičem i dalje govorili ja se ne mičem samo je argument bio j**** ja njima ***** guzonje političke i tako znate već kako to ide. Ja onda opet pokušao oni opet po svom i samo pukli ignoriraj ako nemaš argumenata više.
Vjerujem da ste normalni i da pitate jer vas zanima ja ne kažem da je ovo tačno što tvrdim ali u zakonu je tako :roll:
Ugl. da skratim priču ima u ZOBSU da policijsko vozilo sa svjetlosnom signalizacijom može voziti brže itd. dakle mogu jurcati ako imaju svjetlosnu signalizaciju i ako je policijsko. Ali je caka očito smišljena, da se ne definira svjetlosna signalizacija što se inače radi u zakonu kad se kaže neki termin koji radi boljeg razumijevanja treba objasniti. Oni to nisu uradili, to što narod zove blinker je svjetlosna signalizacija i ono jesu policijska vozila samo neobilježena imaju pravo na to da nije obilježeno, eh sad da su bahati jesu msm da ne objašnjavam kako i zašto vidjeli ste svi da po svijetu postoje takva vozila bez oznaka i po autoputevima i sl. pa se niko ne buni. Kod nas je više problem što su oni bahati, a narod isfrustriran pa sve smeta.
Istući te ne smije ali možeš dobiti kaznu, ima tačno kolika je.. eh sad hoćeš li dobiti ili ne to ne znam :D
Ne moraš se "sklanjati" u stranu sad negdje i takve stvari, a on može preticati preko pune voziti 150 realno ako ideš u MO gdje ćeš ti da se skloniš u Neretvu da sletiš pa da on prođe..
Opet kažem oni su mogli fino da stave da nije dvosmisleno, ali onda ne bi mogli da se koriste ovim pogodnostima ugl. znaš da su guzonje i da je koordinacija koja je u sklopu min. sigurnosti kao državna agencija, znači može teritorijalno ići gdje hoće. Recimo da napravim malu paralelu u SAD je takva agencija FBI ili recimo Secret service (čuvaju predsjednika) i na državnom su nivou i oni voze neobilježena vozila i imaju "blinkere". Eto valjda sam pomogao bar malo..
Post Reply