True detective

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
shmizlica
Posts: 57853
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#101 Re: True detective

Post by shmizlica »

navukli ste me :mrgreen: .....nisam još sve odgledala, al do nedelje imam namjeru....do tad :cao:
Ras Al Ghul
Posts: 2296
Joined: 25/09/2012 22:14
Location: Sarajevo

#102 Re: True detective

Post by Ras Al Ghul »

Trenutno najjača serija!Ovaj HBO nije normalan sa serijama uvijek najbolje imaju!Zaražen sam, nadam se da će biti više sezona!Čeka se 6. epizoda!
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#103 Re: True detective

Post by horion_bosona »

SPOILER!!!
Ako bih se morao kladiti ko je Yellow King, onda bi to bio jedan od ove dvojice:
http://oi58.klix.com/14o9h1h.jpg
http://oi59.klix.com/2vb0old.jpg

Od samog početka mi je sumnjivo to pivo :D (već sam pisao nakon prve epizode, da je M.Mc. glumio u istoimenom filmu)
http://oi58.klix.com/2myss91.jpg
http://oi60.klix.com/28uk615.jpg

Rust ga je na samom početku tražio i poslije pravio one figure od limenki, identično raspoređene kao kod Hartove kćerke u sobi.
http://oi61.klix.com/2nvyq1j.jpg
http://oi61.klix.com/12373fa.jpg

Znak zvijezde se pojavljuje čitavo vrijeme - u dnevniku ubijene djevojke, kao i na nađenim muralima. Zadnja scena 5. epizode je upičatljiva po zvijezdama na razbijenom prozoru.
http://oi60.klix.com/2cq1a46.jpg

Nije mi do kraja jasna uloga Harta, prva slika gore možda nešto govori. Da li je i on dio tog okultističkog kruga? Ne bih rekao da je kadar podvoditi vlastitu kćerku. Ali u zadnjoj epizodi izgledalo je kao da ju je ucijenio hapšenjem dvojice prijatelja, tako ju natjeravši da ne govori ništa majci.

Dok je Rust kao autsajder iz Teksasa sa sjebanom ličnom pričom i problemima s drogom iza sebe, postavljen je na tom slučaju jer nadređeni nije očekivao da ima kapacitet ozbiljno i temeljno istražiti ubistvo. Kad je počeo kopati, pojavljuje se famozna radna grupa i direktiva odozgo da se slučaj preuzme od strane njih. Likvidacija Ledouxua i debelog kao da je isforsirana, Hart mora da je znao još nešto.
Rusta nije bilo tolike godine, možda je otišao u trenutku kad je shvatio da se nalazi u centru osinjeg gnijezda. A možda je nakon novih saznanja tražio obnovu istrage, pa je bio šikaniran i ismijan (čini se da najava naredne epizode ide u tom smjeru), s toga se povukao da sam nastavi istraživati. Sad kad se vratio, ona dva drota su izmanipulisani da mu napakuju jedno od ubistava.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#104 Re: True detective

Post by Šveđanin »

Odlična zadnja epizoda.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
deyan
Posts: 229
Joined: 09/01/2008 02:17

#105 Re: True detective

Post by deyan »

horion_bosona wrote:SPOILER!!!
Ako bih se morao kladiti ko je Yellow King, onda bi to bio jedan od ove dvojice:
http://oi58.klix.com/14o9h1h.jpg
http://oi59.klix.com/2vb0old.jpg


Od samog početka mi je sumnjivo to pivo :D (već sam pisao nakon prve epizode, da je M.Mc. glumio u istoimenom filmu)
http://oi58.klix.com/2myss91.jpg
http://oi60.klix.com/28uk615.jpg

Rust ga je na samom početku tražio i poslije pravio one figure od limenki, identično raspoređene kao kod Hartove kćerke u sobi.
http://oi61.klix.com/2nvyq1j.jpg
http://oi61.klix.com/12373fa.jpg


Znak zvijezde se pojavljuje čitavo vrijeme - u dnevniku ubijene djevojke, kao i na nađenim muralima. Zadnja scena 5. epizode je upičatljiva po zvijezdama na razbijenom prozoru.
http://oi60.klix.com/2cq1a46.jpg


Nije mi do kraja jasna uloga Harta, prva slika gore možda nešto govori. Da li je i on dio tog okultističkog kruga? Ne bih rekao da je kadar podvoditi vlastitu kćerku. Ali u zadnjoj epizodi izgledalo je kao da ju je ucijenio hapšenjem dvojice prijatelja, tako ju natjeravši da ne govori ništa majci.

Dok je Rust kao autsajder iz Teksasa sa sjebanom ličnom pričom i problemima s drogom iza sebe, postavljen je na tom slučaju jer nadređeni nije očekivao da ima kapacitet ozbiljno i temeljno istražiti ubistvo. Kad je počeo kopati, pojavljuje se famozna radna grupa i direktiva odozgo da se slučaj preuzme od strane njih. Likvidacija Ledouxua i debelog kao da je isforsirana, Hart mora da je znao još nešto.
Rusta nije bilo tolike godine, možda je otišao u trenutku kad je shvatio da se nalazi u centru osinjeg gnijezda. A možda je nakon novih saznanja tražio obnovu istrage, pa je bio šikaniran i ismijan (čini se da najava naredne epizode ide u tom smjeru), s toga se povukao da sam nastavi istraživati. Sad kad se vratio, ona dva drota su izmanipulisani da mu napakuju jedno od ubistava.

Horion, vrhunska zapažanja.
Ako ti i ja ne provalimo intrigu, nece niko :D




******SPOILER******


Bold 1: Gradonačelnik mi se motao po glavi kao potencijalni YK ali moram priznati da mi Maggie-jev cale nije bio ni na kraj pameti.

Bold 2: Moguce ali mi se cini da ovde nedostaje zena/devojka kao zrtva ?

Bold 3: Tacno. Sta za tebe reprezentuju zvezdice ?

Bold 4: WH tu pokazuje svoju moc, meni indicija da nije sasvim "cist".

Bold 5: Bas to. Odlicno :thumbup:

Previse detalja tu ima i serija se definitivno mora pogledati bar jos jednom.
1Dante1
Posts: 1213
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#106 Re: True detective

Post by 1Dante1 »

Bolesna serija. Mnogo toga upucuje na Martya ali nesto mnogo vece je ovdje u pitanju.
ted10
Posts: 254
Joined: 15/09/2013 17:36

#107 Re: True detective

Post by ted10 »

Image
McCounaghey rastura.Predobar glumac.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27808
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#108 Re: True detective

Post by JoseMujica »

:thumbup: jašta je ...onaj Dalllas Bayers Club valja samo radi njega pogledati



a vas spojleraše nabijem na qurac :lol:
darker105
Posts: 54
Joined: 21/10/2013 21:49

#109 Re: True detective

Post by darker105 »

ted10 wrote:Image
McCounaghey rastura.Predobar glumac.
A koliko je samo vremena proveo snimajuci one glupave romanticne komedije.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#110 Re: True detective

Post by Zatamnjena stakla »

Brat 8-)

Image
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#111 Re: True detective

Post by horion_bosona »

JoseMujica wrote::thumbup: jašta je ...onaj Dalllas Bayers Club valja samo radi njega pogledati

a vas spojleraše nabijem na qurac :lol:
:lol:
pa majka mu stara, nije valjda da nemaš za dodati nijedan konstruktivan spojler :D

sinoć sam pogledao zadnje tri epizode u cugu, a onda na preskok ponovo i one prve dvije... izgleda da je to bilo previše za mene :D
kakvih se sve teorija pojavilo na netu, fakat odustajem iako nevjerovatno intrigira... treba gledati seriju i uživati
"You know the detective's curse? The solution was right under my nose but I was paying attention to the wrong clues."
Image :D
Juvelandia
Posts: 532
Joined: 24/10/2012 17:09

#112 Re: True detective

Post by Juvelandia »

Zatamnjena stakla wrote:Brat 8-)

Image

Kako se krenulo sa Cohleom završiće ko i Balašević recimo.... "idem srat"- Balašević. :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27808
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#113 Re: True detective

Post by JoseMujica »

horion_bosona wrote:
JoseMujica wrote::thumbup: jašta je ...onaj Dalllas Bayers Club valja samo radi njega pogledati

a vas spojleraše nabijem na qurac :lol:
:lol:
pa majka mu stara, nije valjda da nemaš za dodati nijedan konstruktivan spojler :D

sinoć sam pogledao zadnje tri epizode u cugu, a onda na preskok ponovo i one prve dvije... izgleda da je to bilo previše za mene :D
kakvih se sve teorija pojavilo na netu, fakat odustajem iako nevjerovatno intrigira... treba gledati seriju i uživati
"You know the detective's curse? The solution was right under my nose but I was paying attention to the wrong clues."
Image :D
uh druže preozbiljno si to shvatio :lol: ...film je ipak zabava
deyan
Posts: 229
Joined: 09/01/2008 02:17

#114 Re: True detective

Post by deyan »

^^
Bitno je da si ti shvatio, sto se vidi iz tvog prostačkog komentara.
User avatar
PristavilaVoduZaKafu
Posts: 1278
Joined: 28/06/2013 16:45

#115 Re: True detective

Post by PristavilaVoduZaKafu »

Ne vidim poentu zašto bi neko ulazio na temu i čitao o epizodi koju nije pregledao i još sebi uzeo za pravo da se žali oko spojlera.
horion_bosona wrote:
sinoć sam pogledao zadnje tri epizode u cugu, a onda na preskok ponovo i one prve dvije... izgleda da je to bilo previše za mene :D
kakvih se sve teorija pojavilo na netu, fakat odustajem iako nevjerovatno intrigira... treba gledati seriju i uživati
I ja sam odustala, čekat ću da sami otkriju ko je king :D
J3r1ch0
Posts: 566
Joined: 24/09/2011 10:54

#116 Re: True detective

Post by J3r1ch0 »

PristavilaVoduZaKafu wrote:Ne vidim poentu zašto bi neko ulazio na temu i čitao o epizodi koju nije pregledao i još sebi uzeo za pravo da se žali oko spojlera.
horion_bosona wrote:
sinoć sam pogledao zadnje tri epizode u cugu, a onda na preskok ponovo i one prve dvije... izgleda da je to bilo previše za mene :D
kakvih se sve teorija pojavilo na netu, fakat odustajem iako nevjerovatno intrigira... treba gledati seriju i uživati
I ja sam odustala, čekat ću da sami otkriju ko je king :D
Tema se zove "True detective" i samim tim nisu mogući spojleri na njoj, spojlera bi bilo da smo na temi "Preporučite seriju", valjda je logično da je ovo tema za one koji su je gledali a tema "Preporučite seriju" za one koji nisu.
U tom smislu da kažem koju ontopic :D : "joj što je divna ova serija :thumbup: "..."stvarno je dobra ova serija :thumbup: "..."sviđa mi se ova serija :thumbup: "
:lol: :lol: :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27808
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#117 Re: True detective

Post by JoseMujica »

deyan wrote:^^
Bitno je da si ti shvatio, sto se vidi iz tvog prostačkog komentara.
znaš šta mi je na pamet palo?
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#118 Re: True detective

Post by Zatamnjena stakla »

Juvelandia wrote:
Zatamnjena stakla wrote:Brat 8-)

Image

Kako se krenulo sa Cohleom završiće ko i Balašević recimo.... "idem srat"- Balašević. :lol:
Usrat će nešto garant.
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#119 Re: True detective

Post by horion_bosona »

JoseMujica wrote:
horion_bosona wrote:
JoseMujica wrote::thumbup: jašta je ...onaj Dalllas Bayers Club valja samo radi njega pogledati

a vas spojleraše nabijem na qurac :lol:
:lol:
pa majka mu stara, nije valjda da nemaš za dodati nijedan konstruktivan spojler :D

sinoć sam pogledao zadnje tri epizode u cugu, a onda na preskok ponovo i one prve dvije... izgleda da je to bilo previše za mene :D
kakvih se sve teorija pojavilo na netu, fakat odustajem iako nevjerovatno intrigira... treba gledati seriju i uživati
"You know the detective's curse? The solution was right under my nose but I was paying attention to the wrong clues."
Image :D
uh druže preozbiljno si to shvatio :lol: ...film je ipak zabava
e jbg Hose, pa i zajebavam se malo na svoj konto :D ... jer ufatio sam sebe kako gledam pojedine scene frame po frame (recimo ta gore sa pivom, dok se jasno nije vidjela etiketa :lol: )... današnja produkcija nudi rijetke i serije i filmove, koji su tako dobro odrađeni, da te mogu u ovolikoj mjeri zainteresovati... što se tiče serija, za interval se sigurno može uzeti desetljeće, u kojem se pojavi 2-3 kvalitetne serije
PristavilaVoduZaKafu wrote:Ne vidim poentu zašto bi neko ulazio na temu i čitao o epizodi koju nije pregledao i još sebi uzeo za pravo da se žali oko spojlera.
horion_bosona wrote: sinoć sam pogledao zadnje tri epizode u cugu, a onda na preskok ponovo i one prve dvije... izgleda da je to bilo previše za mene :D
kakvih se sve teorija pojavilo na netu, fakat odustajem iako nevjerovatno intrigira... treba gledati seriju i uživati
I ja sam odustala, čekat ću da sami otkriju ko je king :D
Al' ne da đavo mira. :D U pet epizoda prikazano je čitav niz smjernica, koje vješto skrivene upućuju na konačan rasplet. Zato ce biti zanimljivo gledati seriju iznova, te ispod svih slojeva lakše uočavati te znakove, kad već bude poznata čitava pozadina.

Kontam da su zvijezde jedna od tih poveznica, a samo pivo Lone Star je servirano pred nosom gledaocima cijelo vrijeme. I ova šolja je zanimljiva, moguće da krije neko značenje. Sve su to detalji koji nemaju direktno veze s čitavom radnjom, ali pretpostavljam da reditelj i scenarista namjerno prikazuju takve, naizgled banalne stvari, kao djelice cjelokupne slagalice. Kvalitetno napisana priča mora biti zamršena sa nizom ćorsokaka. Jedino sam siguran da je pivo bitno. :mrgreen:
Serija se može porediti recimo sa filmom Seven, koji je isto tako sadržavao te "subliminalne poruke".

Ako kome može pomoći da ne pročita to što ne bi volio, nije mi problem napisati jebeni Spojler :D Evo jedan počinje ovdje :izet:

Skoro je pa očigledno da iza svega stoji organizacija ili društvo, sačinjeno od najmoćnijih ljudi u okrugu, koji kontrolišu sve bitne sfere života. Ledoux i ostali su tek izvodači radova. Tuttle je jedan od uticajnijih, zajedno sa rođakom guvernerom. Pastor je, sigurno su mu poznati određeni okultistički rituali, isprepleteni sa lokalnim paganskim običajima. Njima se koriste, dajući ubistvima drugu konotaciju, tako sebe stavljajući na čelo "borbe protiv antikršcanskih snaga". Proizvedeni strah kod stanovništva, pogoduje njegovom biznisu prodaje "prečice za raj i vječno spasenje". :D

Moguće je da su obojica dio tog društva. U drugoj epizodi u jedinoj sceni sa puncem, on govori o propadanju porodičnih vrijednosti i sličnim stvarima, svojstvenim za konzervativne krugove. Već je pisano na prethodnim stranama o Hartovoj ćerci, kao žrtvi seksualnog zlostavljanja, dosta stvari upućuje na to. Ako to jeste tako, onda je djed kao član porodice imao pristup djevojcici.
Last edited by horion_bosona on 22/02/2014 13:07, edited 2 times in total.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#120 Re: True detective

Post by Zatamnjena stakla »

Horion kuje teoriju zavjere :mrgreen:
User avatar
shmizlica
Posts: 57853
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#121 Re: True detective

Post by shmizlica »

intirgantno.............koliko će biti epizoda?
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#122 Re: True detective

Post by horion_bosona »

Zatamnjena stakla wrote:Horion kuje teoriju zavjere :mrgreen:
već dva dana svima oko sebe dosađujem sa serijom, moram se na forumu ispucati :D
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#123 Re: True detective

Post by Zatamnjena stakla »

Moraš jebiga. Ima milion teorija.

Šmizlo, šta te briga :zoka:
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#124 Re: True detective

Post by dale cooper »

shmizlica wrote:intirgantno.............koliko će biti epizoda?
8
User avatar
JoseMujica
Posts: 27808
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#125 Re: True detective

Post by JoseMujica »

horion_bosona wrote:.
ima tona detalja što jeste jeste....ali obično ovo završi ko Midsomer Murders potpuno neočekivano :D

ali bih slagao da neam pritajenih favorita....i meni Marty il kako se zove WH smrdi opako..sad jel dio šire šeme :? njegov lik je poprilično stereotipiziran pa to često zna biti potureno kao navlakuša.
Post Reply